Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 15:41   #4771
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
w Sephorze potrafia wszystko wcisnąc:P ale tak sie ciesze, że dzięki Wam 65 zł nie poszło w błoto
To teraz może polecicie mi jakiś lekki krem kolorzyujacy bądz podkład na codzien miałam bb cream maybelline ale nie bylam przekonana
składzik wklejam jakby co (mam Was za baze wiedzy od dzis)
Skład: Aqua/Water, Ethylhexyl, Palmitate, Glycerin, Octyldodecanol, Slica, Pentylene Glycol, Octyldodecyl Xyloside, Phenoxyethanol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Isohexadecane, Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Sodium Dehydroacetate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Citric Acid, Polysorbate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Methylisothazolinone, Chamomilla Recutita Extract, Matricaria Flower Extract, Aloe.

a teraz healthy mix ale jakos schodzil mi nierownomiernie
Skład: Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Mica, Iron Oxides, Ultramarines, Titanium Dioxide (17.02.2010)

testowałam równiez EL DOuble Wear, ale za ciezki plus mase azjatyckich bb creamow poczawszy od Skin79 po skinfood, ale niestety napchane silikonami blee
Zaznaczam , iż codziennie uzywam rano i wieczorem używam effeclar duo, bardzo fajny, lekki, ale chciałabym jakiś lekki albo krem koloryzujacy albo podkladzik o fajnym skladzie, bo bardzo duzo mi nie odpowiada Juz cena nie gra roli oczywiscie w granicach rozsądku
Bardzo licze na Wasza pomoc i to nie musi byc od razu natychmiastowa, jak bedziecie miały czas bądz ochote
z Góry dziekuje i pozdrawiam
Jeśli moge się wtrącić , to ten healthy mix też ma silikonyOgólnie jakoś jak widzę skład na 10 linijek, to wątpię ,że to coś dobrego. Wiem,że szukasz podkładów,ale czy nie myślałaś o podkładach mineralnych?Sama nad nimi się zastanawiam, nie są nafaszerowane chemią( tak mi się zdaje).Mam na oku firmy Meow, ale próbki tylko na allegro
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-02-08 o 15:44
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 15:52   #4772
Emka_Cafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 89
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Jeśli moge się wtrącić , to ten healthy mix też ma silikonyOgólnie jakoś jak widzę skład na 10 linijek, to wątpię ,że to coś dobrego. Wiem,że szukasz podkładów,ale czy nie myślałaś o podkładach mineralnych?Sama nad nimi się zastanawiam, nie są nafaszerowane chemią( tak mi się zdaje).Mam na oku firmy Meow, ale próbki tylko na allegro
No własnie myślałam nad bare minerals, ale to dosyc spory wydatek a niby ten healthy mix tak wszyscy polecaja itp, leciutki i blablabla a tu masz a ten meybelline skladzik? tez taki zły?
Emka_Cafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 15:58   #4773
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Znawcą to ja nie jestem;p ale moge powiedzieć, że pierwszy lepszy skladnik z brzegu Ethylhexyl
http://www.kosmopedia.org/encykloped..._stearate,664/

Ja bym na twoim miejscu zainwestowała w minerały, a nie wydawala pieniedzy na kolejne podklady o skladzie na 10 stron.Ale tu może sie wiele osob ze mna nie zgodzic, ja po prostu nie mam zaufania do żadnych podkladów i innych tego typu, bo mam wrażenie ze mnie zakleją
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 16:01   #4774
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Korah a tera?
No niestety, Amonium jest tylko ciut łagodniejszy od Sodium Cocamidopropyl też lubi wysuszać, silne detergenty, jak na wrażliwą cerę. Wypróbuj go może na włosy, jako szampon ale jeśli Ci nie wysusza twarzy, to możesz zużyć, bo najgorszy nie jest.

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
w Sephorze potrafia wszystko wcisnąc:P ale tak sie ciesze, że dzięki Wam 65 zł nie poszło w błoto
To teraz może polecicie mi jakiś lekki krem kolorzyujacy bądz podkład na codzien miałam bb cream maybelline ale nie bylam przekonana
składzik wklejam jakby co (mam Was za baze wiedzy od dzis)
Skład: Aqua/Water, Ethylhexyl, Palmitate, Glycerin, Octyldodecanol, Slica, Pentylene Glycol, Octyldodecyl Xyloside, Phenoxyethanol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Isohexadecane, Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Sodium Dehydroacetate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Citric Acid, Polysorbate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Methylisothazolinone, Chamomilla Recutita Extract, Matricaria Flower Extract, Aloe.

a teraz healthy mix ale jakos schodzil mi nierownomiernie
Skład: Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Mica, Iron Oxides, Ultramarines, Titanium Dioxide (17.02.2010)

testowałam równiez EL DOuble Wear, ale za ciezki plus mase azjatyckich bb creamow poczawszy od Skin79 po skinfood, ale niestety napchane silikonami blee
Zaznaczam , iż codziennie uzywam rano i wieczorem używam effeclar duo, bardzo fajny, lekki, ale chciałabym jakiś lekki albo krem koloryzujacy albo podkladzik o fajnym skladzie, bo bardzo duzo mi nie odpowiada Juz cena nie gra roli oczywiscie w granicach rozsądku
Bardzo licze na Wasza pomoc i to nie musi byc od razu natychmiastowa, jak bedziecie miały czas bądz ochote
z Góry dziekuje i pozdrawiam
Powiem Ci, że ten Maybeline nie jest taki najgorszy chociaż do ideału wiele mu brak.

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
No własnie myślałam nad bare minerals, ale to dosyc spory wydatek a niby ten healthy mix tak wszyscy polecaja itp, leciutki i blablabla a tu masz a ten meybelline skladzik? tez taki zły?
Minerałki może i droższe, ale też wydajniejsze no i można zakupić próbki, ktore na długo starczają do testów
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 16:03   #4775
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Minerałki może i droższe, ale też wydajniejsze no i można zakupić próbki, ktore na długo starczają do testów
Dla przykladu Meow- próbeczka 3,50 , a odcieni tyle że głowa mała

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oundation.html
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 16:05   #4776
Emka_Cafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 89
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Macie wszystkie racje dziękuje
Emka_Cafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 16:11   #4777
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
Dzien Dobry wszystkim Miałam się odezwać w sprawie tego kremu nawilżająco-kolorzyującego Pat&Rub. Otóż... udało mi się to odkrecic i anulowac zamówienie Dzięki Wam, dziekuje
Nigdy nie zapomne jak Pani w sephorze polecała mi go, ze taki fajny skład itp, że te trójglicerydy nie zapychaja, ze są przyswajalne, że to niemozliwe by zapychał, ja nie wiem jak moga takie cos wmowic mi
super,że się udało
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dziękuję za intratną ofertę
ale i tak jestem codziennie w wawie, więc jak mnie przyciśnie to wsiąde w 190
a jak się jeszcze okaże, że ceny mają fajne, to może mnie całkiem szybko przycisnąć

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------


cieszę się, że sie udało.
wiesz - zapychanie przez trójglicerydy nie jest standardem, ale zdarza się często.
jak masz z tym kłopot to chyba nie warto ryzykowac - są tańsze sposoby niż krem koloryzujący z p&r na sprawdzenie jak znosisz trójglicerydy
a do sephory....... cud, że wogóle wiedziała co to takiego te trójglicerydy.
to samo pomyślałam i nadal jestem mocno zdziwiona
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 16:52   #4778
Emka_Cafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 89
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
super,że się udało

to samo pomyślałam i nadal jestem mocno zdziwiona
Tak! ta Pani była naprawde w temacie xD Powiedziała, że one są bardzo przyswajalne wchłaniają sie w skóre i na pewno nie beda zapychac, a widzisz Aniu Tobie zaszkodzil, a szkoda, bo Kinga Rusin też w samych superlatywach o nim opowiadała, a na dodatek jeszcze dostal te nagrody Naiwniak ze mnie i jestem przykladem na to jak poddatna jestem na perswazje
Emka_Cafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 16:53   #4779
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Serum z wit. C JMO ma tez pare zapychaczy
Skład (INCI): Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice,* helianthus annuus (sunflower) seed oil,* glycerin,* rosa damascena (rose) flower water,* populus tremuloides (aspen) bark extract, ascorbic acid polypeptide, lecithin, phospholipids, superoxide dismutase, malphighia glabra (acerola) fruit extract,* oryza sativa (rice) extract,* spirulina platensis (algae) extract,* tocopheryl acetate, retinyl palmitate, ascorbyl palmitate, butyrospermum parkii (shea) butter,* triticum vulgare (wheat) germ oil, rosa damascena (rose) flower oil,* citrus sinensis (blood orange) oil, tilia cordata (linden) blossom oil,* xanthan gum, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract,* sclerotium gum powder, potassium sorbate

to lepsze będzie to F... coś tam z Amazona
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 17:13   #4780
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
Bardzo licze na Wasza pomoc i to nie musi byc od razu natychmiastowa, jak bedziecie miały czas bądz ochote
z Góry dziekuje i pozdrawiam
Tu wklejamy zdjęcia i omawiamy nasze zbiory kosmetyczne oraz nowe zakupy TYLKO KOSMETYKÓW NATURALNYCH (pielęgnacja i kolorówka), a za takie uznajemy te, które mają minimum 95% składników naturalnych.
Żaden z wymienionych przez Ciebie się nie zalicza, choć:

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że ten Maybeline nie jest taki najgorszy chociaż do ideału wiele mu brak.



Od siebie mogę polecić krem tonujący Madara - jest na pewno lżejszy od Pat&Rub Cenowo też bardziej przystępny - niecałe 100zł bez zadnej promocji.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

dziś do godziny 20. darmowa dostawa w organeo (dla zakupów na kwotę powyżej 20pln)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 17:15   #4781
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Serum z wit. C JMO ma tez pare zapychaczy
Skład (INCI): Aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice,* helianthus annuus (sunflower) seed oil,* glycerin,* rosa damascena (rose) flower water,* populus tremuloides (aspen) bark extract, ascorbic acid polypeptide, lecithin, phospholipids, superoxide dismutase, malphighia glabra (acerola) fruit extract,* oryza sativa (rice) extract,* spirulina platensis (algae) extract,* tocopheryl acetate, retinyl palmitate, ascorbyl palmitate, butyrospermum parkii (shea) butter,* triticum vulgare (wheat) germ oil, rosa damascena (rose) flower oil,* citrus sinensis (blood orange) oil, tilia cordata (linden) blossom oil,* xanthan gum, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract,* sclerotium gum powder, potassium sorbate

to lepsze będzie to F... coś tam z Amazona
Masz na myśli NuFountain, to bezpieczny produkt pod każdym względem pod warunkiem że nie jesteś alergiczką na wit. C

JMO rzeczywiście jest ryzykowne, poza tym producent nie podaje procentowej zawartości wit C w składzie. O wiele fajniejszy, bezpieczniejszy skład ma to serum z mącznicą, miałam próbkę, bardzo mi odpowiadało
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 17:46   #4782
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Tu wklejamy zdjęcia i omawiamy nasze zbiory kosmetyczne oraz nowe zakupy TYLKO KOSMETYKÓW NATURALNYCH (pielęgnacja i kolorówka), a za takie uznajemy te, które mają minimum 95% składników naturalnych.
Żaden z wymienionych przez Ciebie się nie zalicza, choć:




Od siebie mogę polecić krem tonujący Madara - jest na pewno lżejszy od Pat&Rub Cenowo też bardziej przystępny - niecałe 100zł bez zadnej promocji.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

dziś do godziny 20. darmowa dostawa w organeo (dla zakupów na kwotę powyżej 20pln)
Mała poprawka, do 24:00
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 17:53   #4783
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja też myję twarz mydem w kostce ale potem obowiązkowo przecieram hydrolatem - żeby ph zmienić.
Już jakiś czas zastanawiam się właśnie czy sam hydrolat jest w stanie zmienić ph

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A o Zoracu chyba wcześniej nie wspomniałaś, albo przeoczyłam To zmienia postać rzeczy. Osobiście bardziej bym się skłaniała wymienić Zorac na Atrederm po konsultacji oczywiście Chyba, że używałaś i nie lubisz. Przy retinoidach niestety będziesz musiała się zaopatrzyć w natluszczacze.

Ja bym jednak na Twoim miejscu odstawiła takie środki na jakiś czas, powiedzmy do jesieni i zobaczysz, jak cera reaguje na nową pielęgncaję i przy okazji odpoczywa od silnych środków oraz zapychających filtrów. Co myślisz

Tołpę Physio bezwzględnie odstawić, nie ma litości
Do tego żelu Lovea poproszę link ze skladem
Flavo C ryzykowne naprawdę ryzykowne, jeśli nie uda Ci się odsprzedać, to zużywaj, ale powoli
Pod Madare jakiś tonik może AMB Porifying, albo płyn micelarny, np AA Eco.

Do pielęgnacji Anti age proponuję:
serum z 20% wit C, np ze sklepu z półproduktami, dziewczyny chwaliły któryś, albo gotowiec NuFountain, w ostateczności serum C JMO. Hydrolaty wzbogacane np niacynamidem itp
maski algowe, pod nie tlustsze serum, olejek np Essentially Yours albo dermogal A+E. Polecam przy tym się koniecznie zaznajomić z masażem twarzy. Spirulinka też wskazana, a i kremy pod oczy konieczne
Dzięki za polecenie gąbeczek. Mojej naczynkowej cery nie podrażniają
Widzę, że mimowolnie stosuję pielęgnację anti-age .

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
W tym miesiącu wydałam pół stypendium na kosmetyki, tzn w sumie 1/4 już wydałam a reszta (puder Ben Nye) czeka na przelew, bo stypendium jeszcze nie ma A na kremy Baikal musiałam pożyczyć ... bo jakże mogłabym przegapić promocję -25%
Może głupie pytanie. Ten puder jest naturalny? Już o nim słyszałam



Darmowa wysyłka na BeeEco
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:18   #4784
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny te masła są produkowane tylko w takiej wielkiej pojemności http://www.bioarp.pl/pl/p/Organic-Th...maslo-shea/442 ? Pół litra to ja do końca życia nie zużyję a spróbować bym chciała
Pół litra spokojnie szybko zużyjesz,

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ee tam, zaraz nie zużyjesz. Ważność 2 lata od otwarcia. Pół litra to jak 2 standardowe kremy do ciała. Ja bym brała, bo konsystencji to to maślanej raczej na pewno nie ma, bardziej kremową



Ja osobiście byłam raz na oczyszczaniu mechanicznym z korundem i wapozonem, potem na poprawce. Bardzo mi pomogło, cera mi się szybko zagoiła, ale przy cerze dojrzałej może to być ryzykowne. Jesteś z Wa-wy tak? Na pewno ktoś na forum Ci może polecić dobrą kosmetyczkę, może nasza "mhm"

JMO Krem z różą i morelą i przeciwutleniaczami na dzień
Skład: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Rosa Damascena (Rose) Flower Water, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Populus Tremuloides (Aspen) Bark Extract, Cetyl Esters Wax, Sodium Hyaluronate, Prunus Armeniaca (Apricot) Extract, Calophyllum Inophyllum (Foraha) Oil, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Oryza Sativa (Rice) extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Camellia Sinensis (White Tea) Extract, Spirulina Platensis (Algae) Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Prunus Persica (Peach) Extract, Rosa damascena (Rose) Flower Oil, Tanacetum Annuum (Blue Tansy) Flower Oil, Anthemis Nobilis (Roman Chamomile) Flower Oil, Xanthan Gum, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Potassium Sorbate. (03.11.2012)

na czerowno potencjalne zapychacze. Do tego skład jest bardzo długi.




---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------



Próbki to bardzo dobry pomysł, najlepiej ze 2-3
Korah to tu jesteś naszą skarbnicą składów ja to ich chyba nigdy się nie nauczę

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja już nie pytam, bo i tak nie odpowiadają, a zakupów tam nigdy nie zrobię, choćby mnie nie wiem jak świerzbiło. Za dużo niemiłych splotów i mam nadzieję, że rynek także to zweryfikuje.
Natko jaki masz sklep na myśli?

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Masz na myśli NuFountain, to bezpieczny produkt pod każdym względem pod warunkiem że nie jesteś alergiczką na wit. C

JMO rzeczywiście jest ryzykowne, poza tym producent nie podaje procentowej zawartości wit C w składzie. O wiele fajniejszy, bezpieczniejszy skład ma to serum z mącznicą, miałam próbkę, bardzo mi odpowiadało
A mi jakoś to serum z macznica nie pasuje. Buzia sie nie nim blyszczy jak nie powiem co
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:21   #4785
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Donoszę że z Zielarnii wyszły produkty Baikal Herbals (ta że toniku nie zakupiłam) za to była woda oczarowa Fitomedu (skład: woda + wyciąg z oczaru)
postanowiłam sobie ja przypomnieć (a ostatnio uważałam że toniki nic nie robią - że to strata pieniędzy - postawiłam na kremy i to w dodatku z trójglicerydami - a to był widocznie duży błąd)
ale Korah nie znajdę nic bez gliceryny - wszystkie toniki ja mają i wszystkie sera - tylko hydrolaty nie - a ona też może zapychać

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
A mi jakoś to serum z macznica nie pasuje. Buzia sie nie nim blyszczy jak nie powiem co
ja używam na noc to mi tam to nie przeszkadza ale raczej buzia pije je jak gąbka

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2013-02-08 o 18:24
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:28   #4786
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
ale Korah nie znajdę nic bez gliceryny - wszystkie toniki ja mają i wszystkie sera - tylko hydrolaty nie - a ona też może zapychać
a nieprawda mój tonik jej nie ma... martina gebhardt, seria z różą - boski jest!
no i zawsze możesz sobie sama jakiś tonik zmieszać
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:29   #4787
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Masz na myśli NuFountain, to bezpieczny produkt pod każdym względem pod warunkiem że nie jesteś alergiczką na wit. C

JMO rzeczywiście jest ryzykowne, poza tym producent nie podaje procentowej zawartości wit C w składzie. O wiele fajniejszy, bezpieczniejszy skład ma to serum z mącznicą, miałam próbkę, bardzo mi odpowiadało
nie, nie jestem uczulona na wit. C
juz kiedyś tutaj mi te serum wpadło w oko ale bardziej dostepne było to Flavo-c
a możesz Korah podpowiedzieć jakiś żel do mycia twarzy bo ja samym micelem czy mleczkiem to czuję sie niedomyta
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:30   #4788
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Anula a jak Tobie służył ten krem z noni bo widziałam go u ciebie w zdjęciowym albumie?
Na początku było fajnie, potem się nieco zepsuło i przestałam używac.
Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
Zaznaczam , iż codziennie uzywam rano i wieczorem używam effeclar duo, bardzo fajny, lekki, ale chciałabym jakiś lekki albo krem koloryzujacy albo podkladzik o fajnym skladzie, bo bardzo duzo mi nie odpowiada Juz cena nie gra roli oczywiscie w granicach rozsądku
Bardzo licze na Wasza pomoc i to nie musi byc od razu natychmiastowa, jak bedziecie miały czas bądz ochote
z Góry dziekuje i pozdrawiam
minerały pewnie najbezpieczniejsze będą
madara ma fantastyczny i bardzo leciutki krem tonujący - kocham go prawie nie kryje, ale cudny jest!
A może spróbuj alterrę albo alverde? Ich kremy koloryzujące nie są może mistrzostwem świata w lekkości, ale tanie i naprawdę niezłe
alverde mam - mogę Ci podesłac próbkę
madarę tez mam, ale jest po terminie - ja używam i nic mi nie jest, więc jak chcesz wypróbowac i sie nie boisz to też mogę Ci dać trochę
Cytat:
Napisane przez Emka_Cafe Pokaż wiadomość
Tak! ta Pani była naprawde w temacie xD Powiedziała, że one są bardzo przyswajalne wchłaniają sie w skóre i na pewno nie beda zapychac, a widzisz Aniu Tobie zaszkodzil, a szkoda, bo Kinga Rusin też w samych superlatywach o nim opowiadała, a na dodatek jeszcze dostal te nagrody Naiwniak ze mnie i jestem przykladem na to jak poddatna jestem na perswazje
Niestety p&r w większości produktów do twarzy ma trójglicerydy - dlatego ja ich nie mogę używać. Żałuję, bo kremy 30+ są cudne! Ale po 3 dniach mnie zapychają......
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:35   #4789
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Czy gdzieś w Polsce można zakupić produkty LUSH?

Kuszą mnie produkty ecoword och te batonki, babeczki
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 18:39   #4790
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Czy gdzieś w Polsce można zakupić produkty LUSH?

Kuszą mnie produkty ecoword och te batonki, babeczki
lush jest na all, ale przy wiekszych zakupach bardziej sie opłaca uk
batoniki są świetne dostałam jeden do zakupów w skarbcu natury
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:42   #4791
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

ogladalyscie moze ze dwa dni temu DDTVN? slynna dermatolozka Ewa Chlebus wypowiadala sie na temat kosmetykow samorobnych.. ze to pfuj i be, mowiac dwoma slowami
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:44   #4792
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
a czy istnieja trójglicerydy roślinne i nie roślinne, bo gdzieś tam wyczytałam ze w kosmetykach z ecocertem sa własnie trójglicerydy roślinne które nie powinny zapychać
tylko prosze nie jak cos głupiego napisałam
Trójglicerydy z zasady są rośline - jest to "część" oleju kokosowego

Chcę tylko przypomnieć, że pod popularnym terminem "zapychanie" mieści się:
a) działanie komedogenne (zaskórnikotwórcze) - ujawnia się po dłuższym stosowaniu kosmetyku, tworzą się mikrozaskórniki, zaskórniki zamknięte i otwarte - czyli jakiś produkt/składnik uniemożliwia swobodny odpływ sebum na zewnątrz skóry
b) działanie aknegenne (trądzikotwórcze) - ujawnia się juz nawet po 1 zastosowaniu - tworzy się gula/pryszcz
c) działanie podrażniające- bardzo często to, co postrzegamy jako zapychające po prostu nas podrażnia- skóra z niedoskonałościami reaguje na podrażnienie wysypem pryszczy, krostek, kaszki etc. (stanem zapalnym)


Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
za rady
to podbiorę
kaszanka mnie przesusza przeokrutnie ale spróbuje dziś mydło z mleka jaka z glinka czerwoną (ja mam wrazenie że mydła to mi robia taka powłoczke na cerze - może to tylko poczatkowe - potem sie stabilizuje?)
hydrolat z oczaru z ecospa i Fitomedu wspominam miło (moze czas se przypomniec)
a ten krem Epony z mlekiem - wiem wiem cos mam parcie na to wszelakie mleko ostatnio może prze osteopenie - to bedzie bezpieczny - trójglicerydów nie widzę
a i przyznaje sie - jak sie zestresuje to grzebie przy twarzy - wiem wiem że to brzydkie
Odradzam mydła - skórę z niedoskonałościami lepiej zakwaszać, mydło ma wysokie pH.

Do mycia z łagodnymi detergentami - Ziaja Ulga żel lub mój hit Intimelle żel do higieny intymnej z aloesem lub z rumiankiem z Drogerii Natura ( 7zł / 500 ml)
Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
ale nie na ręczne wyciskanie prawda
trzy lata z rzędu chodziłam na wiosne i na jesieni na mikro (wole te korundowa niz diamentowa - bo nie wierze że dobrze sterylizuja te tarcze)
troche sie boje kosmetyczek bo kiedys latami z zainfekowanej brody wychodziłam
a najbardziej kiedys na zaskórniki pomagał mi kwas azelinowy ale on acne-dermie bardzo dyskomfortowy ściaga
Polecam Hascoderm Lipożel - 10% kwasu azaleinowy w liposomach - delikatniejszy niż Acne derm, nawilżający, pod makijaż, słabiej działa, ale nawet na dzień można nakładać (ma glikol propylenowy, wiec nie jest eko):
http://www.hasco-lek.pl/pl/index/htm...M_Lipo%C5%BCel
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:51   #4793
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a nieprawda mój tonik jej nie ma... martina gebhardt, seria z różą - boski jest!
no i zawsze możesz sobie sama jakiś tonik zmieszać
racja nie ma
a może na początek dla mojej zanieczyszonej cery tonik szałwiowy MARTINY były odpowiedniejszy?
jego skład:
Water (Aqua), Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Flower Extract°, Plantago Lanceolata (Plantigin) Extract°, Alcohol°, Salvia Officinalis Oil°, Melaleuca Ternifolia (Tea Tree) Oil*, Citrus Limonum Oil°, Linalool**, Limonene**, Spagyrische Essenz (von Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Aurum, Argentum, Sulfat).
Te oil to chyba tylko olejki eteryczne?

Hm a tu skład emulsji szałwiowej do kompletu (taa wiem lubie kompletami) o skladzie:
Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil°, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil°, Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract°, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter°, Lecithin*, Rosa Damascena (Rose) Flower Water°, Cetyl Alcohol, Cetearylalcohol, Spagyrische Essenz (von Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Aurum, Argentum, Sulfat), Salvia Officinalis Oil°, Myrtus Communis (Myrtle) Oil°, Melaleuca Ternifolia (Tea Tree) Oil*, Linalool**, Limonene**.

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Trójglicerydy z zasady są rośline - jest to "część" oleju kokosowego

Chcę tylko przypomnieć, że pod popularnym terminem "zapychanie" mieści się:
a) działanie komedogenne (zaskórnikotwórcze) - ujawnia się po dłuższym stosowaniu kosmetyku, tworzą się mikrozaskórniki, zaskórniki zamknięte i otwarte - czyli jakiś produkt/składnik uniemożliwia swobodny odpływ sebum na zewnątrz skóry
b) działanie aknegenne (trądzikotwórcze) - ujawnia się juz nawet po 1 zastosowaniu - tworzy się gula/pryszcz
c) działanie podrażniające- bardzo często to, co postrzegamy jako zapychające po prostu nas podrażnia- skóra z niedoskonałościami reaguje na podrażnienie wysypem pryszczy, krostek, kaszki etc. (stanem zapalnym)




Odradzam mydła - skórę z niedoskonałościami lepiej zakwaszać, mydło ma wysokie pH.

Do mycia z łagodnymi detergentami - Ziaja Ulga żel lub mój hit Intimelle żel do higieny intymnej z aloesem lub z rumiankiem z Drogerii Natura ( 7zł / 500 ml)

Polecam Hascoderm Lipożel - 10% kwasu azaleinowy w liposomach - delikatniejszy niż Acne derm, nawilżający, pod makijaż, słabiej działa, ale nawet na dzień można nakładać (ma glikol propylenowy, wiec nie jest eko):
http://www.hasco-lek.pl/pl/index/htm...M_Lipo%C5%BCel
ooo te objawy zapychania to moje wypisz wymaluj
Intimel do mordki?
o dzięki za namiary na Hascoderm dla starszej Pani lepszy
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:57   #4794
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Odradzam mydła - skórę z niedoskonałościami lepiej zakwaszać, mydło ma wysokie pH.
Może się ośmieszę, ale na Aleppo pisze ze ma pH fizjologiczne
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-02-08 o 19:01
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 18:58   #4795
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Czy gdzieś w Polsce można zakupić produkty LUSH?

Kuszą mnie produkty ecoword och te batonki, babeczki
fajne gadżety ma też bombcosmetics do kupienia w PL na pracowniasnow lub aromatella
oprócz ich babeczek do kąpieli
polecam ich masełka pod prysznic ja używam zaraz po prysznicu na mokre ciałko jak TŻ chce skusić - pachną bosko- jedynie tych masełek zapach TŻ toreluje bo inne są dla niego antykoncepcyjne nie muszę mówić że mnie głowa boli - wystarczy sztyft ALVY
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 19:04   #4796
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Dzięki za polecenie gąbeczek. Mojej naczynkowej cery nie podrażniają
Widzę, że mimowolnie stosuję pielęgnację anti-age .

Darmowa wysyłka na BeeEco
Cieszę się i bardzo mi miło i dobrze wiedzieć, że można zaryzykować przy naczynkach

A w tym sklepie to mnie jeszcze nie widzieli

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Korah to tu jesteś naszą skarbnicą składów ja to ich chyba nigdy się nie nauczę

A mi jakoś to serum z macznica nie pasuje. Buzia sie nie nim blyszczy jak nie powiem co
Oj tam oj tam

Miałam tylko próbkę, moja ocena nie jest więc do końca pewna

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
ostatnio uważałam że toniki nic nie robią - że to strata pieniędzy - postawiłam na kremy i to w dodatku z trójglicerydami - a to był widocznie duży błąd)
ale Korah nie znajdę nic bez gliceryny - wszystkie toniki ja mają i wszystkie sera - tylko hydrolaty nie - a ona też może zapychać

ja używam na noc to mi tam to nie przeszkadza ale raczej buzia pije je jak gąbka
Nie obawiaj się aż tak gliceryny, na dalszych miejscach w składzie nie powinna zaszkodzić, a roniki to zwykle najpierw woda 90-98%.

Moja cera tak samo, chłonęła go w sekundę do matu, bez lepienia

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
nie, nie jestem uczulona na wit. C
juz kiedyś tutaj mi te serum wpadło w oko ale bardziej dostepne było to Flavo-c
a możesz Korah podpowiedzieć jakiś żel do mycia twarzy bo ja samym micelem czy mleczkiem to czuję sie niedomyta
To jeszcze glinkę polecam, albo po prostu coś myjacego z glinkami np ALverde Hellerde albo Alvę Rhassoul, albo Logonę białą z lotosem, albo czyste glinki w proszku, albo może właśnie tą piankę planeta organica spróbuj Z żeli to mogę polecić mydła
Ja się czaję na ten żel: http://eco-esthetique.pl/purifying-c...ajcy-p-57.html , skład podoba mi się, ale głowy za niego nie dam, miałam tonik z tej serii, który mi pasował

Cytat:
Napisane przez mydlana_pani Pokaż wiadomość
Czy gdzieś w Polsce można zakupić produkty LUSH?

Kuszą mnie produkty ecoword och te batonki, babeczki
Lush jest niedostepny poza allegro i ibej, gdzie asortyment jest spory, ale i tak mocno okrojony
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 19:05   #4797
Emka_Cafe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 89
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
racja nie ma
a może na początek dla mojej zanieczyszonej cery tonik szałwiowy MARTINY były odpowiedniejszy?
jego skład:
Water (Aqua), Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Flower Extract°, Plantago Lanceolata (Plantigin) Extract°, Alcohol°, Salvia Officinalis Oil°, Melaleuca Ternifolia (Tea Tree) Oil*, Citrus Limonum Oil°, Linalool**, Limonene**, Spagyrische Essenz (von Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Aurum, Argentum, Sulfat).
Te oil to chyba tylko olejki eteryczne?

Hm a tu skład emulsji szałwiowej do kompletu (taa wiem lubie kompletami) o skladzie:
Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil°, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil°, Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract°, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter°, Lecithin*, Rosa Damascena (Rose) Flower Water°, Cetyl Alcohol, Cetearylalcohol, Spagyrische Essenz (von Salvia Officinalis (Sage) Extract°, Aurum, Argentum, Sulfat), Salvia Officinalis Oil°, Myrtus Communis (Myrtle) Oil°, Melaleuca Ternifolia (Tea Tree) Oil*, Linalool**, Limonene**.

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------



ooo te objawy zapychania to moje wypisz wymaluj
Intimel do mordki?
o dzięki za namiary na Hascoderm dla starszej Pani lepszy
Ja jestem pod "okiem" dermatologa, który non stop powtarza mi, że kremy nie moga zapychac te niby apteczne, że to wina skóry. Nie wierze jej niestety i po takich wypoiwedziach niby osób wykształconych w tejże dziedzinie przestałam wierzyć im bezgranicznie. Podkreślam, ze nie mam trądziku, ale ciagle zmienialam kremu przez co mialam coraz to nowsze wykwity bo ciągle myślalam ten zapycha, kupie nastpeny polecony rpzez koleżanke, oo ten okazal sie zly, jakas farmaceutka z usmiechem polecila a ja to głupia kolokwialnie pisząc łykałam i wydawałam kase i wzbogacalam tymi kremami pol rodziny badz leza raz uzyte i czekaja na swoja kolej;/ a noż widelec sie cera poprawi, a tak naprawde to moja wina gdyż marnowalam czas na szukanie "cuda" ktore mialoby poprawic moja buzie, aby byla gładka zamiast zapoznac sie ze składami. A chcialabym zaznaczyc, iż w okresie dojrzewania nigdy nie mialam problemow z cera, baaa wszytskie kolezanki mi zazdrościly, aż do momentow TESTOWANIA "UPIEKSZACZY";( Rozregulowala mnie sie totalnie cera, a co dalej... problemy z zaskornikami ni to mieszana ni to tlusta, ni to tradzik, ni to czystka Bardzo pomogl mi effeclar duo, bioderma sensibo, ktora tylko i wylacznie myje buzie, zero wody, peeling mikrodermablazja dr. Brandt (super) i robiony tonik na bazie soli fizjologicznej, ktory miał naprawde znaczacy wpływ na stan mojej cery. Na jakies pojedyncze wypryski od razu na noc epiduo na zmiane tak tyci. Wiem, ze to nie jest watek o problemach z cera, tylko o naturalnych kosmetykac, ale myśle ze jestem Wam to winna jako nowa sledzaca ten watek, jezeli zasmieciłam, przepraszam, nie taki był mój zamiar
Emka_Cafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 19:08   #4798
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
a) działanie komedogenne (zaskórnikotwórcze) - ujawnia się po dłuższym stosowaniu kosmetyku, tworzą się mikrozaskórniki, zaskórniki zamknięte i otwarte - czyli jakiś produkt/składnik uniemożliwia swobodny odpływ sebum na zewnątrz skóry

Odradzam mydła - skórę z niedoskonałościami lepiej zakwaszać, mydło ma wysokie pH.
A skąd masz te rewelacje
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 19:10   #4799
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

mysle ze chodzi o takie mydla z drogerii - kiedys badalam ich pH i bylo zasadowe..
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 19:14   #4800
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ogladalyscie moze ze dwa dni temu DDTVN? slynna dermatolozka Ewa Chlebus wypowiadala sie na temat kosmetykow samorobnych.. ze to pfuj i be, mowiac dwoma slowami
Zajrzyj na plotkowy, dyskutowałyśmy tam ostatnio na ten temat
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.