Pochwalmy się swoimi włosami-offtopowo,cz: III - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-05, 22:47   #1411
majeczka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 39
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Chyba wydaje Ci się że masz proste włosy. Skoro podwijają Ci się same końcówki to przez czesanie włosy stają się osłabione, niszczysz je i w efekcie masz siano(bez urazy). Włosy czesać jedynie przed myciem, a później przeczesać palcami i zostawić aby same wyschły. Ja akurat rozczesuje włosy po myciu, harmonijkuje i zostawiam do wyschnięcia. Musisz znaleźć swoją metodę, ale jak widać tą co stosujesz teraz nie wpływa korzystnie na twoją czupryne Na prawdę sprawiasz swoim włosom ogromny ból czesząc je tym bardziej wtedy jak są suche. Jak ktoś ma na prawdę proste włosy to nie ważne czy są pocieniowane czy na prosto obcięte zawsze będą proste. Ja też jak kiedyś wysuszyłam suszarką włosy to miałam proste,a jak była wilgoć to się pofalowały. Jestem tego pewna, że masz włosy falowane więc lepiej przeczytaj na wizażu jak pielęgnować takie włosy, a zobaczysz jakie na prawdę możesz mieć ładne. Ja oleje kupuję w sklepie zielarskim, można przez internet.
Ale ja chcę mieć proste włosy! Zawsze je czesałam, a nie wyglądały tak jak teraz.. Obecnie są strasznie zniszczone, wysuszone i połamane głównie przez jednorazowe rozjaśnienie 5 miesięcy temu.. Naprawdę, jest dokładnie tak jak mówię. Zaczęły falować przez pocieniowanie, wcześniej były gładkie i prawie zupełnie proste - bynajmniej takie są na zdjęciach sprzed jakichś 6-7 lat i dawniejszych.. Po wycieniowaniu po pewnym czasie z włosów zrobiło się siano - włosy były puszyste, elektryzowały się i wywijały w różne strony.. Teraz też są wycieniowane, bardzo, więc straciły na objętości i nie puszą się w tak dużym stopniu jak kiedyś, ale są jeszcze bardziej suche i zniszczone, a końcówki są połamane i się rozdwajają... Beznadzieja..

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Cytat:
Napisane przez trinee Pokaż wiadomość
Przypuszczam, że falują po cieniowaniu. Ja też tak mam


Najlepiej sprawdził się u mnie kokosowy i Vatika. Łagodziły podrażnioną skórę głowy, nawilżały, przyspieszyły porost. Kupiłabym też arganowy, ale chwilowo brak funduszy.
A czy są w stanie odbudować bardzo zniszczone włosy, takie jak moje? Który z olejów jest tańszy, jakiej firmy oleje kupowałaś i gdzie je można nabyć?

Edytowane przez majeczka2012
Czas edycji: 2011-08-05 o 22:45
majeczka2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 09:19   #1412
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

majeczka kiedyś czytałam że u kobiety włosy zmieniają się nawet 7 razy w życiu(cokolwiek to znaczy) skoro zaczęły się falować to wykorzystaj to i podkreślaj te fale, a nie na siłę je prostuj skoro im to nie służy.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 09:46   #1413
knowledge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 52
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Dokładnie Też kiedyś miałam włosy proste jak drut. Teraz, z dnia na dzień kręcą się coraz bardziej z czego się cieszę Zadbane, kręcone/falowane włosy to powód do dumy Może warto spróbować czesać/pielęgnować je inaczej, przekonaj się
knowledge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 09:56   #1414
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

knowledge pielęgnujesz włosy zgodnie z metodą Cg lub OMO? Ja jakoś nie mogę się do tego przekonać i zabrać...
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 10:06   #1415
knowledge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 52
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Nie, nie używam żadnej z tych metod.
Nie możesz się przekonać? Dlaczego?
knowledge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 10:20   #1416
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez knowledge Pokaż wiadomość
Nie, nie używam żadnej z tych metod.
Nie możesz się przekonać? Dlaczego?
Stosuję teraz serię Gliss Kur z masłem shea i myślę, że dobrze się to sprawuje na moich falach(dodawałam zdjęcia parę postów temu) jednak w tych metodach sylikony są zabronione, a wydaje mi się że jakbym zaczęła stosować preparaty proste w składzie to moje włosy w ogóle by już nie wyglądały Mam też problem z tym, że często prze zmienię szamponu występuje u mnie łupież i swędzenie a z tym szamponem co mam teraz nie mam tego i boję się go odstawić A ty co stosujesz do pielęgnacji?
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 10:26   #1417
knowledge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 52
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

A może warto spróbować z jakimś ziołowym szamponem?
Nigdy się nie dowiesz, jeśli nie spróbujesz

Jeśli chodzi o mnie:
szampon - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...zu.html&next=1
odżywka - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy.html&next=1
+ do tego maksymalnie 2x w tygodniu używam wax'a, i czasem wody brzozowej..
knowledge jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-06, 10:40   #1418
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Może od razu nie zacznę tych drastycznych metod, ale chyba powinnam się przestawić na naturalne produkty bez sylikonów i innych pierdół
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 13:06   #1419
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez majeczka2012 Pokaż wiadomość
Ale ja chcę mieć proste włosy! Zawsze je czesałam, a nie wyglądały tak jak teraz.. Obecnie są strasznie zniszczone, wysuszone i połamane głównie przez jednorazowe rozjaśnienie 5 miesięcy temu.. Naprawdę, jest dokładnie tak jak mówię. Zaczęły falować przez pocieniowanie, wcześniej były gładkie i prawie zupełnie proste - bynajmniej takie są na zdjęciach sprzed jakichś 6-7 lat i dawniejszych.. Po wycieniowaniu po pewnym czasie z włosów zrobiło się siano - włosy były puszyste, elektryzowały się i wywijały w różne strony.. Teraz też są wycieniowane, bardzo, więc straciły na objętości i nie puszą się w tak dużym stopniu jak kiedyś, ale są jeszcze bardziej suche i zniszczone, a końcówki są połamane i się rozdwajają... Beznadzieja..


Przykro mi, ale jeśli zaczęły się falować to raczej do prostych jak drut nie powrócisz
I od Ciebie zależy czy chcesz je niszczyć prostując i cały czas sprzeciwiać się ich naturze czy zaakceptujesz fale i zaczniesz je podkreślać.
Efekty czasem są zaskakujące...forum kręconowłosych już wiele takich widziało.
Decyzja należy do Ciebie. A o Encanto poczytaj dobrze
Spotkałam się z niesamowicie negatywnymi opiniami. To nie jest zabieg obojętny dla włosów i dobrze się zastanów ;] Radzę ;]

Cytat:
Napisane przez majeczka2012 Pokaż wiadomość
A czy są w stanie odbudować bardzo zniszczone włosy, takie jak moje? Który z olejów jest tańszy, jakiej firmy oleje kupowałaś i gdzie je można nabyć?
Żaden olej nie odbuduje zniszczonych włosów. Nic tego nie zrobi
Jedynym ratunkiem dla naprawdę zszarganych włosów są...nożyczki ;]
Zastanów się więc czy proste włosy są warte takich wyrzeczeń.

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Może od razu nie zacznę tych drastycznych metod, ale chyba powinnam się przestawić na naturalne produkty bez sylikonów i innych pierdół
Silikony to nie jest zło Trzeba tylko wiedzieć jak je stosować
Jeśli Twoje włosy je lubią a je odstawisz- zrobisz im więcej szkody niż pożytku-wiem to po sobie ;]
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 13:30   #1420
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Silikony to nie jest zło Trzeba tylko wiedzieć jak je stosować
Jeśli Twoje włosy je lubią a je odstawisz- zrobisz im więcej szkody niż pożytku-wiem to po sobie ;]
Wiem, ale z tego co przeanalizowałam skład stosowanych przeze mnie produktów to w każdym są silikony i to takie które same nie są zmywalne
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 13:33   #1421
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez majeczka2012 Pokaż wiadomość
Mam ich w ogóle nie czesać..? Bez czesania mam szopę na głowie.. ;p A co do tego czy mam naturalnie falowane.. Zawsze miałam proste włosy z podwijającymi się końcówkami. Zaczęły falować i puszyć się przez pocieniowanie u fryzjera.. I od tamtej pory są bardzo wrażliwe na wilgoć. Falują pod wpływem np. deszczu..
Chciałabym, żeby były proste.. Myślałam nawet nad keratynowym prostowaniem włosów, ale nie wiem czy to dobry pomysł.. Odżywiłabym je + przez jakieś 3-5 miesięcy miałabym idealnie proste włosy..

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------
Wiesz co, chyba najlepiej robić tak: rozczesać mokre grzebieniem i pozostawić do wyschnięcia(staraj się nie używać suszarki). Ja tak robię i wtedy są proste tylko przy twarzy tak głupio falują... ale w ciągu dnia się w miarę rozprostowują jak przeczeszę jeszcze kilka razy. Za to kiedy np. położę się z mokrymi to wyglądam jakbym miała naturalnie kręcone. Więc można się pomylić.

Patrząc po Twoich zdjęciach nie wydaje mi się, byś miała kręcone. Masz dość krótkie włosy więc może jeśli zapuścisz pod wpływem ciężaru staną się prostsze?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2011-08-06 o 13:37
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 14:05   #1422
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Wiesz co, chyba najlepiej robić tak: rozczesać mokre grzebieniem i pozostawić do wyschnięcia(staraj się nie używać suszarki). Ja tak robię i wtedy są proste tylko przy twarzy tak głupio falują... ale w ciągu dnia się w miarę rozprostowują jak przeczeszę jeszcze kilka razy. Za to kiedy np. położę się z mokrymi to wyglądam jakbym miała naturalnie kręcone. Więc można się pomylić.

Patrząc po Twoich zdjęciach nie wydaje mi się, byś miała kręcone. Masz dość krótkie włosy więc może jeśli zapuścisz pod wpływem ciężaru staną się prostsze?
Ja mam dokładnie to samo !! Tylko,że ja wcale nie stosuję suszarki,praktycznie od zawsze. Za każdym razem jak poszłam spać z mokrymi włosami to potem strasznie mi się puszyły.Od jakiegoś czasu rozczesywałam włosy szczotką (kwestia przyzwyczajenia), ostatnio rozczesałam grzebieniem , związałam delikatnie w gumkę, i już 2 dzień mam gładkie włosy od czubka, tylko lekko pofalowane.

Co do trwałego prostowania, to też o tym myślałam już od dawna,ale ze względu na amoniak się obawiałam. Ostatnio znalazłam na allegro taki preparat bez amoniaku właśnie, i tak się zastanawiam czy go nie zakupić.
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 15:10   #1423
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
Ja mam dokładnie to samo !! Tylko,że ja wcale nie stosuję suszarki,praktycznie od zawsze. Za każdym razem jak poszłam spać z mokrymi włosami to potem strasznie mi się puszyły.Od jakiegoś czasu rozczesywałam włosy szczotką (kwestia przyzwyczajenia), ostatnio rozczesałam grzebieniem , związałam delikatnie w gumkę, i już 2 dzień mam gładkie włosy od czubka, tylko lekko pofalowane.

Co do trwałego prostowania, to też o tym myślałam już od dawna,ale ze względu na amoniak się obawiałam. Ostatnio znalazłam na allegro taki preparat bez amoniaku właśnie, i tak się zastanawiam czy go nie zakupić.

co to za preparat ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 16:38   #1424
fleurr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 60
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
majeczka kiedyś czytałam że u kobiety włosy zmieniają się nawet 7 razy w życiu(cokolwiek to znaczy) .
Hmm, mam 18 lat i całe życie mam cienkie i proste jak drut włosy:P Więc nie wiem czy to tak do końca prawda ;>
fleurr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 17:15   #1425
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez fleurr Pokaż wiadomość
Hmm, mam 18 lat i całe życie mam cienkie i proste jak drut włosy:P Więc nie wiem czy to tak do końca prawda ;>
Napisałaś jak byś już przeżyła 70 lat Ja pisałam, że przez całe życie się zmienia, a ty masz dopiero 18 lat To też z resztą może nie dotyczyć wszystkich kobiet.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 17:28   #1426
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
co to za preparat ?
Krem Envie
http://allegro.pl/new-efekt-prostych...737301865.html
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 18:14   #1427
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
Ja mam dokładnie to samo !! Tylko,że ja wcale nie stosuję suszarki,praktycznie od zawsze. Za każdym razem jak poszłam spać z mokrymi włosami to potem strasznie mi się puszyły.Od jakiegoś czasu rozczesywałam włosy szczotką (kwestia przyzwyczajenia), ostatnio rozczesałam grzebieniem , związałam delikatnie w gumkę, i już 2 dzień mam gładkie włosy od czubka, tylko lekko pofalowane.

Co do trwałego prostowania, to też o tym myślałam już od dawna,ale ze względu na amoniak się obawiałam. Ostatnio znalazłam na allegro taki preparat bez amoniaku właśnie, i tak się zastanawiam czy go nie zakupić.
Kropka w kropkę jak z moimi ja nie suszę już 4 lata, chyba że jak muszę na jakieś okazje. A najokropniejsze były kiedy kładłam się spać z mokrymi a na drugi dzień rozczesywałam Masakra, puch i bezkształt.
Mi akurat nie zależy na tym, żeby były proste, chce tylko żeby były zdrowe i blond
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2011-08-06 o 18:17
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 21:15   #1428
majeczka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 39
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Wiesz co, chyba najlepiej robić tak: rozczesać mokre grzebieniem i pozostawić do wyschnięcia(staraj się nie używać suszarki). Ja tak robię i wtedy są proste tylko przy twarzy tak głupio falują... ale w ciągu dnia się w miarę rozprostowują jak przeczeszę jeszcze kilka razy. Za to kiedy np. położę się z mokrymi to wyglądam jakbym miała naturalnie kręcone. Więc można się pomylić.

Patrząc po Twoich zdjęciach nie wydaje mi się, byś miała kręcone. Masz dość krótkie włosy więc może jeśli zapuścisz pod wpływem ciężaru staną się prostsze?
Być może Chciałabym! Ale miałam włosy do biustu jakieś 2-3 lata temu i były falowane... W falowanych nie jest mi źle - czasem naprawdę ładnie się układają, ale najczęściej są bardzo nieposłuszne
Na szczęście po użyciu odżywek lub np. tej maski z Kallosa stają się prostsze, chociaż na jakiś czas Prostować nie chcę, żeby nie zniszczyć ich doszczętnie, ale nie mam też pojęcia jak je odbudować.. Chciałabym mieć długie zdrowe, zadbane włosy, ale pewnie i tak musiałabym je obciąć.. Tylko jak miałabym to zrobić - ogolić się na zero i nosić perukę..? Bez przesady... A są w takim stanie, że chyba to byłoby najlepszym rozwiązaniem... Nie wiem już sama co robić..
majeczka2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 21:54   #1429
knowledge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 52
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Zacząć je odbudowywać od dnia dzisiejszego. Jeśli nie chcesz ich ścinać to musisz teraz bardzo o nie dbać i po prostu poczekać aż urosną zdrowe
knowledge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 22:18   #1430
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

A ja schodzę z kolorem.
Jestem po pierwszej sesji i efekt bardzo mi się podoba ; - D

bloo.jpg


Btw, jest może któraś z Was posiadaczką truskawkowego blondu na główce? Koszmarnie mi się podoba i chciałabym zobaczyć to u kogoś innego niż jakieś tam gwiazdy ; - D
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 22:35   #1431
Ol3nKa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 22
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Wellaton, Pianka trwale koloryzująca, Jasny brąz 5/0

Jasny brąz to to nie jest. Na moje włosy zużyte zostały dwa opakowania z czego drugie było jakieś popsute bo chlapało i nie chciało robić pianki w skutek czego cała kuchnia była w kropki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Włosy przed.jpg (159,6 KB, 172 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Włosy po.jpg (120,7 KB, 135 załadowań)
__________________
[euc3]146463[/euc3]
Ol3nKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 22:39   #1432
fleurr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 60
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Napisałaś jak byś już przeżyła 70 lat Ja pisałam, że przez całe życie się zmienia, a ty masz dopiero 18 lat To też z resztą może nie dotyczyć wszystkich kobiet.
Oczywiscie nie mialo to tak zabrzmiec :P Miałam na myśli to że przez cały czas mam takie same włosy i nie wyobrażam sobie żeby nagle miały być inne, bo cokolwiek z nimi zrobie, jakkolwiek je umyje, poczesze itp to i tak sa proste.. A bardzo chcialabym chociaż fale
fleurr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 23:01   #1433
majeczka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 39
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez knowledge Pokaż wiadomość
Zacząć je odbudowywać od dnia dzisiejszego. Jeśli nie chcesz ich ścinać to musisz teraz bardzo o nie dbać i po prostu poczekać aż urosną zdrowe
A co w tym celu najlepiej robić poza olejowaniem (jakie oleje polecasz?) i odstawieniem prostownicy i suszarki? ;>

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

A tak poza tym, myślę, że moje włosy byłyby proste, gdyby były dobrze nawilżone i odbudowane Widzę jak dobrze działają na nie chociażby odżywka z Garniera Awokado i Masło Karite oraz maska Kallos Crema Al Latte - dają moim włosom efekt wygładzenia, przez co włosy nie tylko są miękkie i łatwiej się rozczesują, ale również ich struktura się wygładza, przez co stają się prostsze niż zwykle
__________________
15.07.2011 - koniec z prostownicą
majeczka2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 08:32   #1434
knowledge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 52
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez majeczka2012 Pokaż wiadomość
A co w tym celu najlepiej robić poza olejowaniem (jakie oleje polecasz?) i odstawieniem prostownicy i suszarki? ;>
Nie używam żadnych olejów, więc niestety w tej sprawie Ci nie pomogę, lepiej byłoby gdyby ktoś inny odpowiedział na to pytanie
Co najlepiej robić musisz sprawdzić sama. Każdym włosom pomaga co innego. Ja akurat ubóstwiam ziołowe szampony/odżywki Wypróbuj kilka i zobacz jaki będzie efekt. No i stawiaj na nawilżanie
knowledge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 09:13   #1435
majeczka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 39
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez knowledge Pokaż wiadomość
Nie używam żadnych olejów, więc niestety w tej sprawie Ci nie pomogę, lepiej byłoby gdyby ktoś inny odpowiedział na to pytanie
Co najlepiej robić musisz sprawdzić sama. Każdym włosom pomaga co innego. Ja akurat ubóstwiam ziołowe szampony/odżywki Wypróbuj kilka i zobacz jaki będzie efekt. No i stawiaj na nawilżanie
Aktualnie używam szamponu aloesowego - ładnie pachnie i bardzo dobrze się pieni ^^ Ale czy korzystnie wpływa na moje włosy - na razie nie zauważyłam.. Podobno oleje bardzo dobrze nawilżają - muszę jakiegoś spróbować
__________________
15.07.2011 - koniec z prostownicą
majeczka2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 09:23   #1436
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Oleje dobrze nawilżają, ale żeby ich składniki wniknęły dobrze w strukturę włosa nie możesz używać produktów z silikonami i SLS.
Skoro teraz Ci się podwijają to dobre nawilżenie sprawi, że będą się falować.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 09:31   #1437
majeczka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 39
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Oleje dobrze nawilżają, ale żeby ich składniki wniknęły dobrze w strukturę włosa nie możesz używać produktów z silikonami i SLS.
Skoro teraz Ci się podwijają to dobre nawilżenie sprawi, że będą się falować.
Nie, one teraz falują.. Po użyciu odżywki lub maski stają się prostsze
__________________
15.07.2011 - koniec z prostownicą
majeczka2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 09:58   #1438
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez majeczka2012 Pokaż wiadomość
Nie, one teraz falują.. Po użyciu odżywki lub maski stają się prostsze
Ok. W takim razie jeżeli chcesz nawilżać je olejami, to tak jak napisałam wyżej w szamponach, odżywkach i innych produktach nie może być silikonów, które oblepiają włosy i nie dochodzą do nich żadne składniki odżywcze oraz SLS, które wysusza. Tutaj masz o silikonach(tak w połowie postu). Tylko, żeby je zmyć potrzebny szampon z SLS. Jak już włosy będą 'gołe' i wolne od silikonów przyjmą wszystkie składniki odżywcze. Ewentualnie możesz ograniczyć się do silikonów zmywalnych.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 10:14   #1439
majeczka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 39
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Ok. W takim razie jeżeli chcesz nawilżać je olejami, to tak jak napisałam wyżej w szamponach, odżywkach i innych produktach nie może być silikonów, które oblepiają włosy i nie dochodzą do nich żadne składniki odżywcze oraz SLS, które wysusza. Tutaj masz o silikonach(tak w połowie postu). Tylko, żeby je zmyć potrzebny szampon z SLS. Jak już włosy będą 'gołe' i wolne od silikonów przyjmą wszystkie składniki odżywcze. Ewentualnie możesz ograniczyć się do silikonów zmywalnych.
Nie używam preparatów z SLS A silikony jaki mają skrót w składzie? I czy Cetearyl Alcohol jest tak samo szkodliwy (ma działanie wysuszające) jak Alcohol Denat.?
__________________
15.07.2011 - koniec z prostownicą
majeczka2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 10:30   #1440
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

O silikonach masz wszystko w linku jaki Ci podałam. Na składnikach dokładnie się nie znam, więc nie powiem Ci czy to wysusza. Tutaj masz listę analizowanych produktów. Poszukaj tego, którego używasz i sprawdź czy się nadaje. Jeżeli nie ma tego produktu możesz tutaj zgłosić do analizy podając nazwę i skład.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.