Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-16, 22:05   #481
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
zalezy jaka forma wit a, wklej jej nazwe
nie wiem jak to forma - może Tobie uda się to rozszyfrować - to skład:

Water, Cetearyl Isononanoate, Dimethicone, Squalane, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Glucoside, Fragrance, PEG-6 Isostearate, Triethanolamine, Carbomer, Ethylhexyl Palmitate, Mirabilis Jalapa, Laminaria Cloustoni, Methylparaben, Butylparaben, Benzyl Alcohol, Clintonia Borealis, Disodium EDTA, Sorbic Acid, Triclosan, Hesperetin Laurate, Phenoxyethanol, Citrus Nobilis, Quercus Robur, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde.
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:22   #482
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

ja tu nie widze zadnej postaci wit A .
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:36   #483
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
ja tu nie widze zadnej postaci wit A .
jak jest skład po polsku np. w KWC to jest napisane wit A
chyba, ze to inne kremy

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

link do kwc
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...tion-plus.html

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

a swojego opakowania już dawno nie mam

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

a tu link do tego składu co znalazłam
http://www.bloggang.com/viewblog.php...oup=9&gblog=17

nic już nie rozumiem
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 23:00   #484
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

niech ktos bardziej obeznany sie wypowie, moze tu jest jakas malo znaczaca forma wit a?
w kazdym razie ja tu nie widze zadnewj z czterech form wit a , tu masz linka http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...bocza,428.html

Edytowane przez climberka
Czas edycji: 2009-04-16 o 23:04
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 08:51   #485
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
niech ktos bardziej obeznany sie wypowie, moze tu jest jakas malo znaczaca forma wit a?
w kazdym razie ja tu nie widze zadnewj z czterech form wit a , tu masz linka http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...bocza,428.html

dzięki , chyba wybiorę sie do sklepu i poczytam co jest na prawdę na opakowaniu
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 18:37   #486
Youcynka
Raczkowanie
 
Avatar Youcynka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 73
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam
Swietny temat dla kobiet w ciazy. Przeczytalam caly w ekspresowym tempie
Mam pytanie odnosnie samoopalaczy, bo w internecie sa rozne informacje na ten temat. Chcialabym pare razy skorzystac z dobrodziejstwa sztucznej opalenizny. Konkretnie chodzi mi o dekolt, szyje i rece.

I dopytac jeszcze o kremy, czy w ich skladach sa jakies substancje, ktore na okres ciazy lepiej odstawic?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...gel-cream.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...st-relief.html

Z tym chyba wszystko ok, ale wole sie upewnic:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...se-legere.html
__________________
Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie.
Jean-Paul Sartre
Youcynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 11:46   #487
muszelka300
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam,

Przeczytałam wątek i wiem, że trafiłam w odpowiednie miejsce. Jestem w 5 tyg ciąży i chciałabym stosować płyn miceralny Bioderma Sebium, ale nie za bardzo wiem czy mogę???
Skład: Aqua, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Citrate, Zinc Gluconate, Copper Sulfate, Ginkgo Biloba Extract, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Parfum

Używam też kremu do twarzy Avene Cleanance, możecie zerknąć na skład? Avene aqua, cyclomethicone, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, polymethyl methacrylate, aqua, C13-14 isoparaffin, zinc gluconate, butylparaben, cetrimonium, bromide, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, cucurbita pepo, salicylic acid, triethanolamine.

Przed ciążą i na samym początku stosowałam płyn Afronis ( 100 g płynu zawiera: 0,2 g mentolu, 0,05 g tymolu, 2 g rezorcyny, 3 g kwasu borowego) i on służył mi najlepiej ale odłożyłam bo nie wiem czy mogę go stosować nadal? Chodzi mi o skład.

Mogę liczyć na pomoc? Z góry bardzo dziękuję.


muszelka300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 13:33   #488
Agusca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam,
chciałam się zapytać, czy znacie jakiś filtr do ciała, najlepiej nieapteczny (żeby nie był strasznie drogi...) który byłby bezpieczny dla kobiet w ciąży, tzn. bez filtrów przenikających i bez alcohol denat., bo chyba nie jest wskazany w ciąży????
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź!
Agusca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 13:18   #489
Anek29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

witam dziwczyny,wlasnie znalazlam to forum i mam nadzieje ze ktoras bedzie mi mogla jakos pomoc
jestem w ciazy to juz 22 tydzien niestety nie wiedzialam ze uzywalam pewnych specifikow ktore mogly zaszkodzic mojemu maluszkowi
mam 3 kurzajki na rekach-w lutym kupilam krem Bazuka-w aptece powiedzieli mi ze moge go stosowac, jest tam jednak kwas salicylowy i teraz wyczytalam na waszym forum ze nie powinnam byla bardzo sie teraz martwie czy nie zaszkodzilam jakos mojemu maluszkowi
3 tygodnie temu bylam w Polsce i mama dala mi Brodacid uzywalam go ok 3 tygodni i teraz to juz wszystko odstawilam, kurzajki nie wyleczone a ja siedze i zamartwiam sie czy nie narozrabialam

bede wdzieczna o jakakolwiek wypowiedz bo szperam w internecie i raz pisza nawet ginekolog ze nic sie nie stalo a innym razem znajduje ze so przeciwwskazania Mam nadzieje ze nie narozrabialam
Bylam na USG w ostatni poniedzialek i dzidzius rozwija sie ksiazkowo
Anek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 19:31   #490
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Anek29, jesli to tylko punktowo stosowalas, to nie ma co panikowac. stosowanie kwasow na wieksze powierzchnie ciala, w zbyt wysokim stezeniu, moze juz zaszkodzic. ale mysle, ze samo powietrze szkodzi ci wiecej niz posmarowanie kurzajki, i to na rekach, jakims specyfikiem wiec glowa do gory!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:07   #491
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

no pewnie, nic sie nie stalo, nie martw sie. To za mala powierzchnia, glupstwo.
Cloche kope lat jak sie masz?
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 21:03   #492
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

hej climberka czas leci jak szalony! dla rozwiania watpliwosci - nie jestem w ciazy, chodze tylko po ciekawych watkach i wrzucam moje trzy grosze gdzie sie da
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:54   #493
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

ja tez sie przechadzam po forum w ramach relaksu. Malenstwo rosnie - ma juz 7mcy, to aniol nie dziecko na szczescie grzeczne i spokojne. Wszystkiego dobrego.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 22:31   #494
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej dziewczęta!

Szukam oficjalnych badań potwierdzających przenikanie filtrów chemicznych do krwi/łożyska i ich szkodliwość w czasie ciąży. Czy któraś z Was ma jakieś dane, linki etc.?
Udało mi się bowiem rozpętać małe zamieszanie na amerykańskim forum odpowiedzią o filtry bezpieczne w ciąży - w dobrej wierze polecałam mineralne, na co zostałam zwerbowane do odpowiedzi kto powiedział, że chemiczne są złe i faktycznie szkodzą?
Hmm, na Wizażu wszyscy to wiedzą. Ale przecież tak nie napiszę? Szukałam trochę w sieci, ale oprócz informacji na stronach producentów przy produktach mineralnych, że są odpowiednie dla kobiet w ciąży, w sumie nic sensownego nie znalazłam. Skąd ta nasza powszechna wiedza, gdzie dowody?
Za podpowiedź będę wdzięczna!

PS. Okay, przeszukałam wczoraj wątki o filtrach i filtrach mineralnych i dokopałam się do różnych linków i badań. I wiecie co, faktycznie na dzisiejszy stan wiedzy to chyba jednak jest burza w szklance wody. Nie znalazłam żadnych badań potwierdzających rakotwórcze oddziaływanie filtrów chemicznych na skórę, a co dopiero na rozwój dziecka w łonie matki. Najbardziej przekonuje mnie wypowiedź Basi Kwiatkowskiej:
http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl.php?id=971
Czyli niepotrzebnie namieszałam Jestem zdania, że lepiej używać filtra chemicznego, by chronić skórę przed skutkami promieniowania słonecznego (od alergii przez poparzenia po przebarwienia i czerniaka), narażając się przy tym na potencjalne, niesprawdzone skutki przenikania tych chemikaliów przez skórę. Ale sama zostanę już przy filtrach mineralnych, przynajmniej do końca ciąży.

Edytowane przez karamari
Czas edycji: 2009-05-09 o 11:02 Powód: Update :)
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:31   #495
alexis78
Raczkowanie
 
Avatar alexis78
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
GG do alexis78
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Chodzi chyba o to, że niektóre substancje - filtry chemiczne takie jak : 4-Methylbenzylidencamphor (4 MBC), 3-Benzylidencamphor (3 BC), Octyl-Methoxycinnamate (OCM), Benzophenone-3 (Oxybenzon), Homosalate (Homomenthylsalicylat – HMS), Octyl-Dimethyl-Para-Amino-Benzoic-Acid (OD-PABA) powodują działanie hormonalne nawet przy niewielkiej ilości w kosmetykach, a OMC i 4MBC dodatkowo ograniczają działanie tarczycy. "Naukowcy zajmujący się tymi badaniami jednak przestrzegają kobiety, które chcą mieć dzieci, są w ciąży lub karmią piersią, aby nie stosowały długotrwale balsamów, kremów lub spreyów, które zawierają syntetyczne filtry UV. Alternatywą są preparaty z mineralnymi substancjami: Titandioxid lub Zinkoxid." - cytat ze strony http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebezpieczne_subst.php

Po angielsku znalazłam na ten temat takie strony:
*******.com/2l7gpb
*******.com/2pe3eo
*******.com/3ayrsd
*******.com/2sbowh
*******.com/345vy6
*******.com/345vy6
*******.com/32utwz

Zamiast tych kropek trzeba wpisać t i n y u r l ale bez odstępów , nie wiem czemu mój post inaczej się wyświetlił niż ja napisałam.

Edytowane przez alexis78
Czas edycji: 2009-05-09 o 13:45
alexis78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 14:48   #496
Anek29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

cloche, climberka
Dzieki dziewczyny za odpowiedz Na wszelki wypadek juz tego nie uzywam, poczekam az juz urodze i wykarmie-mam nadzieje tylko ze nie przeniose tych kurzajek na malenstwo
Gdzies tam wyczytalam ze niektorym dziewczyna kurzajki same po porodzie poschodzily - tez tak chce
Pozdrawiam serdecznie
Anek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 06:55   #497
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Zaskórniki i grudki w ciąży - co stosować??

dziewczyny, podniosę to, co wyżej jedna z Was pisała


czy w ciąży można używać PHA i to w dość wysokim stężeniu - 10% w kremie Neostraty?
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 10:16   #498
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Jak to jest mozliwe, ze ten krem dla kobiet ciężarnych zawiera parabeny, a moze ja coś źle doczytałam. Używam go od dłuższego czasu
Perfecta Mama-Dax cosmetics

Specjalistyczny, ochronny krem do twarzy polecany szczególnie dla kobiet ciężarnych, po porodzie, a także karmiących piersią. Krem zawiera kwas foliowy, ekstrakt z mandarynki japońskiej i filtry UV faktor 15, które działają ochronnie oraz zabezpieczają skórę przed pojawieniem się ciążowych przebarwień hormonalnych (tzw. ostudy). W przypadku plam już istniejących, preparat wyrównuje i ujednolica koloryt cery sprawiając, że przebarwienia stają się jaśniejsze i mniej widoczne. Bogate w lipidy, białka i witaminy mleko owsiane wygładza i odżywia skórę oraz koi podrażnienia, a mikrofluid glukozowy silnie nawilża naskórek. Ponadto aksamitna konsystencja, delikatny zapach i doskonała wchłanialność sprawiają, że stosowanie kremu jest prawdziwą przyjemnością.

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Isopropyl Myristate, Octyl Methoxycinnamate, Glycerin, Paraffin Oil, Citrus unshiu (Peel Extract), Xanthan Gum, Chondrus Crispus, Glucose, Dimethicone, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Soya Lecithin, D-Panthenol, Tocopheryl Acetate, Folic Acid, Ammonium, Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Avena Sativa Kernel Extract , Propylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, BHA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 21:50   #499
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alexis78 Pokaż wiadomość
Chodzi chyba o to, że niektóre substancje - filtry chemiczne takie jak : 4-Methylbenzylidencamphor (4 MBC), 3-Benzylidencamphor (3 BC), Octyl-Methoxycinnamate (OCM), Benzophenone-3 (Oxybenzon), Homosalate (Homomenthylsalicylat – HMS), Octyl-Dimethyl-Para-Amino-Benzoic-Acid (OD-PABA) powodują działanie hormonalne nawet przy niewielkiej ilości w kosmetykach, a OMC i 4MBC dodatkowo ograniczają działanie tarczycy. "Naukowcy zajmujący się tymi badaniami jednak przestrzegają kobiety, które chcą mieć dzieci, są w ciąży lub karmią piersią, aby nie stosowały długotrwale balsamów, kremów lub spreyów, które zawierają syntetyczne filtry UV. Alternatywą są preparaty z mineralnymi substancjami: Titandioxid lub Zinkoxid." - cytat ze strony http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebezpieczne_subst.php

Po angielsku znalazłam na ten temat takie strony:
*******.com/2l7gpb
*******.com/2pe3eo
*******.com/3ayrsd
*******.com/2sbowh
*******.com/345vy6
*******.com/345vy6
*******.com/32utwz

Zamiast tych kropek trzeba wpisać t i n y u r l ale bez odstępów , nie wiem czemu mój post inaczej się wyświetlił niż ja napisałam.
Dziękuję stukrotnie! Strasznie mi pomogłaś
Chyba nie było ze mną tak źle, gdy upierałam się przy filtrach mineralnych

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
Jak to jest mozliwe, ze ten krem dla kobiet ciężarnych zawiera parabeny, a moze ja coś źle doczytałam. Używam go od dłuższego czasu Perfecta Mama-Dax cosmetics
Hmm, czytałam niedawno zdanie pani opiniującej kosmetyki w Instytucie Matki i Dziecka, że rekomendują czasami produkty z parabenami. Też się zdziwiłam, gdy zobaczyłam składy serii Johnson & Johnson

Ja używam Fissanu i parabenu nie ma, ale może jest jakaś inna pułapka ukryta w składzie:

Paraffinum Liquidum, Aqua, Lanolin, Petrolatum, Cetyl Palmitate, Glyceryl Sorbitan Oleostearate, Capriylic/Capric Triglyceride, Cera Alba, Hydrated Silica, Parfum, Hydrolyzed Casein, Tocopherol, Retinyl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Methyldibromo Glutaronitrile, Phenoxyethanol, Titanium Dioxide, Ascorbyl Palmitate, Benzyl Nicotinate, Citric Acid, Lecithin.

Jakby jakaś dobra i mądra dusza przeanalizowała, byłabym wdzięczna

Dzisiaj rozmawiałam z moją Mamą i Ciocią o rozstępach - jedna się niczym nie smarowała i ma, a druga używała wazeliny i nie ma. Zakładając, że skłonności genetyczne odziedzicyły obie po dziadkach podobne, zastanawiam się, czy wazelina jako pochodna ropy faktycznie ma jakieś działanie natłuszczające oprócz tego, że wióże wodę w naskórku? Czy sam masaż pomógł?
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 08:13   #500
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

x

Edytowane przez merra
Czas edycji: 2009-05-15 o 07:37
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 23:21   #501
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Karamari pewnie wystarczy zwykle nawilzenie, ja sie ani specjalnie nie masowalam, ani nie nawilzalam (czesto zapominalam sie posmarowac a jak juz to zwyklym nawilzajacym, albo mleczkiem dla dzieci lub oliwka czy seria dla ciezarowek z Rossmana) i zero rozstepow. Jak ktos ma sklonnosci to mu najdrozsze kremy nie pomoga, ani masaze. Przy kazdej ciazy wyznawalam zasade - im mniej na siebie pakuje chemii tym lepiej, raczej wszystko ograniczalam.

Merra myslisz, ze producent sie tym przejmuje? trzeba uwaznie czytac sklady, zobacz co jest w Erisie dla przyszlych mam? wszedzie pakuja swinstwa. najlepiej zostac przy zwyklej oliwce lub olejku migdalowym.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 07:39   #502
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

A co z fluidem Lirene CITY-MAT? Znalazłam jeden praben, ale nie wiem co z resztą. Proszę o pomoc.



Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)


---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

climberka, no tak, ale do twarzy tez trzeba cos używać, ja sie całe życie maluje, a teraz mam problem z dobraniem kosmetyków, w kazdym fluidzie i kremie są świństwa, moze za bardzo sie tym przejmuję. W koncu w jedzeniu też są konserwanty i innne świnstwa.
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 09:18   #503
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Karamari pewnie wystarczy zwykle nawilzenie, ja sie ani specjalnie nie masowalam, ani nie nawilzalam (czesto zapominalam sie posmarowac a jak juz to zwyklym nawilzajacym, albo mleczkiem dla dzieci lub oliwka czy seria dla ciezarowek z Rossmana) i zero rozstepow. Jak ktos ma sklonnosci to mu najdrozsze kremy nie pomoga, ani masaze. Przy kazdej ciazy wyznawalam zasade - im mniej na siebie pakuje chemii tym lepiej, raczej wszystko ograniczalam.
Dzięki, Climberko! Niestety, w dużej mierze się z Tobą zgadzam, że decydujące znaczenie mają predyspozycje genetyczne Niemniej jednak, profilaktycznie stosuję naprzemienny prysznic (na pewno nie zaszkodzi) oraz oliwkę dla dzieci i wspomniany Fissan - żeby zapobiec wyrzutom sumienia, że nic nie robiłam - jeśli nie rozstępom Zamówiłam też organiczny olejek migdałowy i naturalną wit. E, bo ja też jestem ze szkoły minimalizowania chemii, czy to w kosmetykach, czy jedzeniu czy czym się da
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 23:33   #504
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Karamari super podejscie ja tez jestem fanka oleku migdalowego.

Merra nie jest tak zle, twarz to malapowierzchniawchlanian ia, w kazdym podkladzie sa trujaki, ale w koncu jak nie wyobrazasz sobie zycia bez make-upu to nie stresuj sie az tak, przeciez nie chodziz w tym 24h tylko zmywasz to po powrocie do domu?

a, dziewczyny, wazna rzecz, przegladajac dzis kosmetyczke przypomnialo mi sie , zeby Wam powiedziec o cudnym kremie na rane po nacieciu krocza. To Cicalfate Avene, moze znacie? U mnie sie sprawdzil w 100%, na poczatku sie ratowalam Tantum Rosa i zelem z arniki, az farmaceutka mi dala probeczke tego i jest rewelacyjny, ladnie nawilza ranke i przy okazji niszczy wszystkie ewentualnie bakterie, przyspiesza gojenie, ze skorka potem jest miekka i gladka. Poproscie o probke to Wam starczy.Inne specyfiki pewnie tez dzialaja, ale ten znacznie szybciej i niesie ulge.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 08:13   #505
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Karamari super podejscie ja tez jestem fanka oleku migdalowego.

a, dziewczyny, wazna rzecz, przegladajac dzis kosmetyczke przypomnialo mi sie , zeby Wam powiedziec o cudnym kremie na rane po nacieciu krocza. To Cicalfate Avene, moze znacie? U mnie sie sprawdzil w 100%, na poczatku sie ratowalam Tantum Rosa i zelem z arniki, az farmaceutka mi dala probeczke tego i jest rewelacyjny, ladnie nawilza ranke i przy okazji niszczy wszystkie ewentualnie bakterie, przyspiesza gojenie, ze skorka potem jest miekka i gladka. Poproscie o probke to Wam starczy.Inne specyfiki pewnie tez dzialaja, ale ten znacznie szybciej i niesie ulge.
Climberko, a do czego jeszcze używasz olejku migdałowego? Ja na razie zamówiłam na próbę małą pojemność do smarowania brzuszka i do masażu krocza, żeby uelastycznić skórę i zapobiec / zminimalizować pęknięcie. Ale olejki w ogóle mnie kręcą i jestem ciekawa różnych zastosowań

Dzięki za polecenie Cicalfate - mam nadzieję, że uda się uniknąć, ale próbka może się przydać
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:32   #506
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Karamari olejku uzywalam gl do brzuszka, ale tez np wieczorem maz masowal mi stopy i lydki po calym dniu mialam obolale. W brzuszek wcieralam w jeszcze wilgotna skore, wtedy wystarczy kilka kropelek i ma fajniejszy poslizg.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 21:35   #507
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Przyszły do mnie zamówione olejki i naturalna wit. E
Olejek migdalowy nie pachnie wcale słodkimi migdałami Co ten przemysł kosmetyczny robi z wyobrażeniami człowieka... Mimo, że pachnie inaczej niż się spodziewałam, masuję się nim niezrażenie
Tylko z tą witaminą E mam problem - jest tak gęsta, że nie przechodzi prze skraplacz... Nabieram ją więc igłą od strzykawki Może ktoś ma lepszą metodę?
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 09:01   #508
grubas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam serdecznie,
chciałabym zapytać czy sa jakies przeciwskazania do stosowania w ciąży nw kosmetyków:

1. serum flavo c 8%
Skład: witamina C 8%, miłorząb japoński 30%, pH 3,1.

INGREDIENTS :
Aqua, Propylene Glycol, Ginkgo Biloba Extract, Ascorbic acid, Polysorbate 20, Polysorbate 80, Imidazolidinyl Urea


2.Pharmaceris A, Screen-Sensilium
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, C12- -15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Methyl Gluceth-20, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), PVP/Hexadecene Copolymer, Aluminum Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, Dimethicone/Methicone Copolymer, Xanthan Gum, C13-14 Isoparaffin, Triethanolamine, Laureth-7, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben.

3.Estee Lauder, Future Perfect, Anti-Wrinkle Radiance Creme SPF 15 (Krem przeciwzmarszczkowy)
/skóra normalna/mieszana/: Water (Aqua Purificata) Purified, Butylene Glycol, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Sucrose, Pentylene Glycol, Dicaprylyl Carbonate, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Petrolatum, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Siegesbeckia Orientalis Extract, Boswellia Serrata Extract, Rosmarinus, Officinalis (Rosemary) Extract, Coffea Robusta Seed Extract, Polygonum, Cuspidatum Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Sodium DNA, Creatine, Fish (Pisces) Collagen, Acetyl Glucosamine, Disodium NaOH, Nordihydroguaiaretic Acid, Phytosphingosine, Linoleic Acid, Adenosine Phosphate, Decarboxy Carnosine HCl, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Arginine Ferulate, Phospholipids, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Phytantriol, Sodium Chondroitin Sulfate, Hydrogenated Lecithin, Astrocaryum Murumuru Butter, Ethylbisiminomethylguaiac ol Manganese Chloride, Aminopropyl, Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Polyisobutene, Caprylyl Glycol, Octyldodecyl, Neopentanoate, Hexylene Glycol, Ethylhexyl Stearate, Ethylhexyl Palmitate, Propylene Glycol Dicaprate, Neopentyl Glycol Diisostearate, Potassium Sulfate, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum, Cetearyl Alcohol, Sodium Carbomer, Polysorbate-80, Polysorbate-40, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Fragrance (Parfum), Disodium EDTA, Benzoic Acid, Potassium Sorbate, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Sodium Ehydroacetate, Methylparaben, Mica, Titanium Dioxide (CI 77891).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
grubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 13:20   #509
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Question Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

powinni pisac na kremach czy mozna je bezpiecznie stosowac w ciazy...

moze poprostu te szkodliwe substancje sa w tak minimalnej ilosci, ze nie ma to wplywu na ciaze?
juz sama nie wiem

dziewczyny,
jak myslicie czy SEBIUM AI I SEBIUM AKN Biodermy moze zaszkodzic?

SEBIUM AI

WATER (AQUA), DI-C12-13 ALKYL MALATE, ETHYLHEXYL PALMITATE, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC GLUCONATE, ISODODECANE, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SALICYLIC ACID, GLYCYRRHETINIC ACID, CANDIDA BOMBICOLA/GLUCOSE/METHYL RAPESEEDATE FERMENT, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SQUALANE, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, BEHENYL ALCOHOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ARACHIDYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 60, DODECYL GALLATE, FRAGRANCE (PARFUM).

SEBIUM AKN

WATER (AQUA), DI-C12-13 ALKYL MALATE, C12-13 ALKYL LACTATE, DIPROPYLENE GLYCOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, GLYCERIN, PTFE, SALICYLIC ACID, XYLITOL, ZINC GLUCONATE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCYRRHETINIC ACID, MANNITOL, GINKGO BILOBA EXTRACT, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, RHAMNOSE, BEHENYL ALCOHOL, POLYACRYLAMIDE, SODIUM HYDROXIDE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, C13-14 ISOPARAFFIN, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, LAURETH-7, DODECYL GALLATE, FRAGRANCE (PARFUM).
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 13:40   #510
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny, pytałam już na olejach, zapytam i Was - jakich kosmetyków używacie dla Waszych dzieci? Rozmyślam właśnie nad skompletowaniem pierwszego zestawu dla Jeszcze Nienarodzonego (będzie we wrześniu ) i proszę o porady doświadczonych Mam, bo wiem, że i takie tu zaglądają
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.