ćwiczenia na siłowni / zawartość tłuszczu w organizmie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-16, 19:47   #1
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919

ćwiczenia na siłowni / zawartość tłuszczu w organizmie


cześć.

Chciałabym prosić o pomoc.

Pierwsze moje pytanie związane jest z wagą i zawartością tłuszczu w organizmie. Zważyłam się na wadze Tanita na siłowni, było to ok godziny 17:00.
Okazało się, że ważę 51,4 kg i mam 29,1% tłuszczu! Czy jest możliwe to? okazuje się w ten sposób, że mam nadwagę. Mam 163cm wzrostu.

Zaczęłam chodzić na siłownie (na razie 3 razy w tygodniu). Zazwyczaj rozgrzewam się 10min na orbitreku, Potem ćwicze na maszynach ok. 1h i po tym, idę na bieżnię (15min marsz 6,5 km/h 5% podwyższenie, lub próbuje interwały przez 15min).
Czy taki sposób ćwiczeń pomoże mi ujędrnić ciało, w szczególności nogi i zrzucić coś tego tłuszczu? Staram się jeść zdrowo.

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 22:26   #2
Kyarii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 813
Dot.: ćwiczenia na siłowni / zawartość tłuszczu w organizmie

Nie jest to nadwaga, tylko górna granica I jak najbardziej jest to możliwe, każdy człowiek ma inną kompozycję ciała więc sama waga czy też bmi o niczym nie mówi, dlatego też dobrze że sprawdziłaś swój %bf. Ile masz kg tkanki mięśniowej? Im więcej mięska zbudujesz, tym lepiej więc skup się na treningach siłowych, interwały też są super pomysłem, ogólnie więcej wolnych ciężarów a mniej maszyn, żebyś wyrobiła solidne fundamenty no i standardowo - pij duużo wody, licz kcal, macro (wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, od całkowitego odejmij 200-300 kcal na początek), śniadania polecam białkowo-tłuszczowe, ogolnie zwiększ białko w diecie, mniej cukrów prostych to tak w wielkim skrócie ale internet jest kopalnią wiedzy więc na pewno coś znajdziesz i tłuszcz bedzie spadał powodzenia!
Kyarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 22:58   #3
Shanti0101
Przyczajenie
 
Avatar Shanti0101
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 23
Dot.: ćwiczenia na siłowni / zawartość tłuszczu w organizmie

Z tą ilością białka w diecie też nie należy przesadzać, bo zakwasisz organizm. Na odkwaszanie polecam ziemniaki gotowane,pieczone, jak lubisz. Kasze gryczana niepalona, orkiszowa, jaglana itp. Pamiętaj, też o zdrowych tłuszczach awokado, olej lniany, oliwa z oliwek, olej kokosowy tloczony na zimno, orzechy każde tylko nie ziemne, bo to rośliny strączkowe
Pamiętaj też o posiłku do godziny po treningu.
Shanti0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 10:27   #4
ann_adamczak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: ćwiczenia na siłowni / zawartość tłuszczu w organizmie

Ćwiczenia na siłowni to świetna sprawa. Mam wrażenie, że kobiety boją się nadal ćwiczyć swoje mięśnie i uprawiają głównie kardio. Ja też się trochę bałam, że przyrost masy mięśniowej będzie za duży, ale skorzystałam z treningu personalnego<reklama> i dostałam swój zestaw ćwiczeń, który sumiennie wykonuję pod okiem trenera i widzę już bardzo duże efekty.

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2016-09-13 o 13:48 Powód: Reklama
ann_adamczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 11:43   #5
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: ćwiczenia na siłowni / zawartość tłuszczu w organizmie

niestety nie wiem ile masy mięśniowej w kg mam

nie zapamiętałam, a mój wydruk wziął trener (?!)
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 13:33   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ćwiczenia na siłowni / zawartość tłuszczu w organizmie

Cytat:
Napisane przez papryczzka Pokaż wiadomość
cześć.

Chciałabym prosić o pomoc.

Pierwsze moje pytanie związane jest z wagą i zawartością tłuszczu w organizmie. Zważyłam się na wadze Tanita na siłowni, było to ok godziny 17:00.
Okazało się, że ważę 51,4 kg i mam 29,1% tłuszczu! Czy jest możliwe to? okazuje się w ten sposób, że mam nadwagę. Mam 163cm wzrostu.

Zaczęłam chodzić na siłownie (na razie 3 razy w tygodniu). Zazwyczaj rozgrzewam się 10min na orbitreku, Potem ćwicze na maszynach ok. 1h i po tym, idę na bieżnię (15min marsz 6,5 km/h 5% podwyższenie, lub próbuje interwały przez 15min).
Czy taki sposób ćwiczeń pomoże mi ujędrnić ciało, w szczególności nogi i zrzucić coś tego tłuszczu? Staram się jeść zdrowo.

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Tak, zupelnie mozliwe ze masz taki bf%
Coz robisz godzine na tych maszynach, dlugo strasznie ?
Caly trening prawie 2h wychodzi? Ja bym padl z nudow
Na poziom kortyzolu to tez raczej dobrze nie wplywa.

Oddzielilbym interwaly i silowe na rozne sesje.
Nie wiem co tam wyprawiasz, ale dla mnie rozgrzewka + cwiczenia + rozciaganie na koniec zajmuja z 40-45min...

Cytat:
Napisane przez Shanti0101 Pokaż wiadomość
Z tą ilością białka w diecie też nie należy przesadzać, bo zakwasisz organizm. Na odkwaszanie polecam ziemniaki gotowane,pieczone, jak lubisz. Kasze gryczana niepalona, orkiszowa, jaglana itp. Pamiętaj, też o zdrowych tłuszczach awokado, olej lniany, oliwa z oliwek, olej kokosowy tloczony na zimno, orzechy każde tylko nie ziemne, bo to rośliny strączkowe
Pamiętaj też o posiłku do godziny po treningu.
To po prostu nieprawda - dieta ludzi pierwotnych (i obecnych prymitywnych ludow) maja z reguly duzo wiecej bialka niz przecietna cywilizowana dieta i dalej jest lekko zasadowa. Wywalic smiecie z diety i problemu nie bedzie...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-03 14:33:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.