Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-19, 08:58   #871
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja jestem gruboskorna na Brodzie i czole. Przez 2 tygodnie nie luszczylam się w ogole po retinoidach, za to z policzkow i nosa obłaziłam jak jaszczurka! Teraz aplikuje zorac codziennie na brode i czoło a raz w tygodniu na resztę twarzy
ahaa ja postaram sie u dermy poprosic o jakis retinoid na kolejnej wizycie, bo nie chce brac doustnych

a duze efekty po zoracu?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nic tylko pozazdrościć Z taką cerą można testować różne specyfiki. Ja mam niestety normalnie suche skórki, każdy produkt kwasowy/retinoidowy zwiększa ich ilość i niestety nie jest to kwestia miesiąca, po Zoracku łuszczyłam się przez cały czas stosowania (prawie rok). To bardzo zniechęca do takich terapii, bo efekty powalające u mnie nie są a skóra jak u jaszczurki i ciągły problem z makijażem, który to podkreśla.



ooj no tak to rzczywiscie moze być problematyczne
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 09:11   #872
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ahaa ja postaram sie u dermy poprosic o jakis retinoid na kolejnej wizycie, bo nie chce brac doustnych

a duze efekty po zoracu?

Efekty są, ale te środki wymagają cierpliwości, wypowiem się za pół roku Co prawda stosowałam już wcześniej i mogę śmiało powiedzieć, ze tak to były i są jedyne środki, które coś zdziałały na mojej twarzy oprócz wszechobecnego podrażnienia i wysuszenia. Mam nawet wrażenie, że nawilżają.Za to kwasy u mnie odpadają- wolę nie wspominać romansu z migdałem i salicylem.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 10:06   #873
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość



Moja cera też zapycha się z przyczyn "wewnętrznych". Ostatnio próbuję testować dietę bez nabiału, bo on też może przyczyniać się do zaskórników, ale marnie mi idzie. Mleko i jego przetwory to podstawa mojej diety i nie bardzo widzę, co mogę zamiast tego jeść.
Ja swego czasu nie jadłam nabiału przez kilka miesięcy-jakoś mi to szło .Ale efektów piorunujących nie widziałam.Zamiast tego piłam czasem mleko sojowe(no ale koszty mnie zabiły...) i jadam migdały(mają dużo wapnia).Wiem,że ciężko się przestawić gdy wcina się ciągle ser biały i płatki z mlekiem.Zamiast płatek z mlekiem jadam płatki owsiane zaparzone wodą z rozgniecionym bananem i nie tęsknię już za płatkami Pijam ostatnio z nabiału jedynie kwaśnie mleko.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez KikoX Pokaż wiadomość
Cześć
Ogarnięcie wszystkich postów graniczy z cudem, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli taka sytuacja była już opisywana

Otóż zawsze miałam suchą skórę, bez żadnego trądziku, pryszczy itd; jedyny minus to rozszerzone naczynka. Jednak jakiś czas temu zauważyłam, że szczególnie na skrzydełkach nosa i na brodzie tworzy się ogromna ilość sebum (?). Wypadałoby mi co pól godziny odciskać twarz w chusteczkę, bo wyglądam naprawdę fatalnie... Najgorzej jak o tym zapomnę i potem wracam po całym dniu do domu, patrzę w lustro, a twarz po prostu płynie Nawet nie wiem jak się poprawnie wypowiedzieć w tym temacie, bo po prostu nigdy nie miałam takich skłonności i dziwi mnie, że cały okres dojrzewania nie było problemu, a teraz (20 lat) nagle takie niespodzianki I do tego pojawiły się pryszcze, z czym już w ogóle nie daję sobie rady. Próbowałam ostatnio pudrować twarz, czego do tej pory nie robiłam, bo nie było potrzeby, ale mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej (czy to może być wina beznadziejnego pudru?).

Podaję listę kosmetyków, których używam (tak dla jasności):
pielęgnacja - seria Iwostin do skóry naczynkowej: płyn micelarny + krem na noc; dodatkowo myję najczęściej jeszcze żelem Johnson's (ciekawostka - po umyciu skóra zachowuje się jak zawsze do tej pory, jest mega ściągnięta i wysuszona, zawsze ją smaruję od razu kremem)
makijaż - korektor kryjący L'Oreal (TM) + puder sypki KOBO (dziś kupiłam Rimmel Stay Matte, zobaczymy co będzie) --> odrzuciłam też wszelkie kosmetyki o kremowej konsystencji, bo po nich jest jeszcze gorzej

Czy te kosmetyki mogły wywołać taką reakcję? To może być tylko chwilowe zaburzenie równowagi w organizmie czy mam się przygotowywać na ciągłe latanie do łazienki i "pudrowanie noska"?

Help!
Skoro nic nie zmieniłaś w pielęgnacji ani diecie to ja bym obstawiała jakieś zaburzenia hormonalne
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 11:06   #874
Madziulena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: OSW
Wiadomości: 47
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A miała któraś z was do czynienia z milk of magnesia? Dosyć popularny produkt w USA czy w UK, ale niedostępny w Polsce.
__________________
Life sucks and then you die...
Madziulena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 21:28   #875
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Efekty są, ale te środki wymagają cierpliwości, wypowiem się za pół roku Co prawda stosowałam już wcześniej i mogę śmiało powiedzieć, ze tak to były i są jedyne środki, które coś zdziałały na mojej twarzy oprócz wszechobecnego podrażnienia i wysuszenia. Mam nawet wrażenie, że nawilżają.Za to kwasy u mnie odpadają- wolę nie wspominać romansu z migdałem i salicylem.
dzięki za odpowiedz


a czemu źle wspominasz kwasy?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 03:05   #876
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madziulena Pokaż wiadomość
A miała któraś z was do czynienia z milk of magnesia? Dosyć popularny produkt w USA czy w UK, ale niedostępny w Polsce.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=258183
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 10:12   #877
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedz


a czemu źle wspominasz kwasy?
Po prostu kwasy mi nie odpowiadają, ciągły stan zapalny, żadnej względnej poprawy. Nie powiem - na początku moja przygoda z migdałem była mila (przez 2 tygodnie), ładne złuszczanie, lekkie i przejściowe mrowienie, malutkie syfki. Kurację pociągnęłam do 2 czy 3 miesięcy i to był mój błąd. Podrażniłam skore, naczynka, a twarz(zwłaszcza w strefie T) usiana była w gulach. Nie zniechęcam nikogo.. każdy jest inny, znam wiele dziewczyn, które te kwasy uwielbiają (mówię o AHA i BHA). Moja skóra bardzo dobrze toleruje retinoidy i przy nich zostanę
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 19:30   #878
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Po prostu kwasy mi nie odpowiadają, ciągły stan zapalny, żadnej względnej poprawy. Nie powiem - na początku moja przygoda z migdałem była mila (przez 2 tygodnie), ładne złuszczanie, lekkie i przejściowe mrowienie, malutkie syfki. Kurację pociągnęłam do 2 czy 3 miesięcy i to był mój błąd. Podrażniłam skore, naczynka, a twarz(zwłaszcza w strefie T) usiana była w gulach. Nie zniechęcam nikogo.. każdy jest inny, znam wiele dziewczyn, które te kwasy uwielbiają (mówię o AHA i BHA). Moja skóra bardzo dobrze toleruje retinoidy i przy nich zostanę
aa rozumiem


ja mam jescze nieuzywango migdała i zobacze jak kwasy zadziałają na mnie przy regularnym stosowaniu, tzn miałam juz doczynienia z gotowymi preparatami jak glyco a i dobrze go wspominam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 19:38   #879
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
aa rozumiem


ja mam jescze nieuzywango migdała i zobacze jak kwasy zadziałają na mnie przy regularnym stosowaniu, tzn miałam juz doczynienia z gotowymi preparatami jak glyco a i dobrze go wspominam
radze ci uważać z tym migdałem-u mnie był wysyp gul przez ponad miesiąc, więcej nie wytrzymałam i odstawiłam.Blizn mam mnóstwo, które zejdą może za pół roku jak dobrze pójdzie.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 21:04   #880
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
radze ci uważać z tym migdałem-u mnie był wysyp gul przez ponad miesiąc, więcej nie wytrzymałam i odstawiłam.Blizn mam mnóstwo, które zejdą może za pół roku jak dobrze pójdzie.
oo to rzeczywiście nie ciekawie, a czym teraz zwalczasz blizny?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 21:12   #881
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
oo to rzeczywiście nie ciekawie, a czym teraz zwalczasz blizny?
czasem:P mam w zapasie retinoid, ale nie będę ryzykowac na lato.trochę smaruję skinorenem, ale nie chcą w ogóle znikać, są bardzo widocznie mimo sporego upływu czasu.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-20, 21:16   #882
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
czasem:P mam w zapasie retinoid, ale nie będę ryzykowac na lato.trochę smaruję skinorenem, ale nie chcą w ogóle znikać, są bardzo widocznie mimo sporego upływu czasu.
to ja własnie chce dermę o retinoid poprosić :P

o ja miałam kiedyś odpowiednik - acne derm ale dawno t bło i sama nie pamietam jak działał

własie tez mam duzo blizn które nie chce zejśc
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 15:26   #883
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Moje próby przejścia na dietę bez nabiału kończą się smętnie. Udało mi się przez tydzień jeść na śniadanie płatki z mlekiem sojowym (fakt, że na dłuższą metę koszty są spore, a kusi mnie też mleko migdałowe, jeszcze droższe od sojowego). No i śmietanka do kawy musi być. Nie było tak źle, chociaż tęsknym wzrokiem przyglądałam się kanapkom z serem i serkom wiejskim, które zdawali się jeść wszyscy wokół mnie No ale jak dzisiaj poszłam na zakupy i stanęłam przed wielkim regałem pełnym najróżniejszych serów i serków, to nie dałam rady. Co to za życie bez mozarelli

Tak sobie smęcę, chociaż wiem, że problem zaczyna się wtedy, kiedy człowiek musi z powodów zdrowotnych zrezygnować z jakiegoś jedzenia. Chyba moja wyobraźnia szwankuje, bo nie za bardzo wyobrażam sobie co mam zabierać do pracy wykluczając nabiał. Ile można jeść kanapki z wędliną, margaryną i ogórkiem? I żeby jeszcze do tego portfel nie ucierpiał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 17:17   #884
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moje próby przejścia na dietę bez nabiału kończą się smętnie. Udało mi się przez tydzień jeść na śniadanie płatki z mlekiem sojowym (fakt, że na dłuższą metę koszty są spore, a kusi mnie też mleko migdałowe, jeszcze droższe od sojowego). No i śmietanka do kawy musi być. Nie było tak źle, chociaż tęsknym wzrokiem przyglądałam się kanapkom z serem i serkom wiejskim, które zdawali się jeść wszyscy wokół mnie No ale jak dzisiaj poszłam na zakupy i stanęłam przed wielkim regałem pełnym najróżniejszych serów i serków, to nie dałam rady. Co to za życie bez mozarelli

Tak sobie smęcę, chociaż wiem, że problem zaczyna się wtedy, kiedy człowiek musi z powodów zdrowotnych zrezygnować z jakiegoś jedzenia. Chyba moja wyobraźnia szwankuje, bo nie za bardzo wyobrażam sobie co mam zabierać do pracy wykluczając nabiał. Ile można jeść kanapki z wędliną, margaryną i ogórkiem? I żeby jeszcze do tego portfel nie ucierpiał.
oj to prawda że czasem cięzko sobie różnych rzeczy odmówić... :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 16:19   #885
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Polecam kuchnię japońską i ogólnie azjatycką. U nich nie ma zbyt wiele nabiału.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 16:34   #886
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Usmiechnietazakrecona Pokaż wiadomość
Polecam kuchnię japońską i ogólnie azjatycką. U nich nie ma zbyt wiele nabiału.
Tylko jeszcze trzeba to lubić a mnie skręca na sam widok rzeczy takich jak grzyby mun, makaron ryżowy czy sosy słodko - kwaśne. Do tego dochodzi kwestia finansów, to raczej nie są tanie rzeczy. Problemem zresztą u mnie nie są obiady - tu jestem w stanie zrezygnować z sosów jogurtowo - śmietanowych na rzecz np marynat, ale co jeść w pracy żeby nie być skazanym na kanapki z margaryną i ogórkiem czy też surówki z pora i selera.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 16:39   #887
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam dietę beznabiałową na wysoki cholesterol. Co jeść? Jem zwykle owoce (głównie jabłka i banany). Ewentualnie sałatkę z tuńczykiem (bez dressingu czy majonezu ofkoz).

Ja mam jeszcze mniejszą paletę bo nie jem pieczywa W sumie z mięs to tylko drób i rybki. Spokojnie, dasz radę.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 10:38   #888
Kasienka1231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam! Chciałabym dołączyć do wątku. Moja skóra jest bardzo sucha, czasami łuszczy się na nosie. Mam też problem z rozszerzonymi porami, zaskórnikami i wypryskami. Wszystkie kremy nawilżające strasznie mnie zapychają, a kremy lekkie nie dają znów wystarczającego nawilżenia. Mam też sporo przebarwień. Sama nie wiem już czego mam używać
Kasienka1231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 08:46   #889
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kasienka1231 Pokaż wiadomość
Witam! Chciałabym dołączyć do wątku. Moja skóra jest bardzo sucha, czasami łuszczy się na nosie. Mam też problem z rozszerzonymi porami, zaskórnikami i wypryskami. Wszystkie kremy nawilżające strasznie mnie zapychają, a kremy lekkie nie dają znów wystarczającego nawilżenia. Mam też sporo przebarwień. Sama nie wiem już czego mam używać
ja lubię cerkoderm, bo ma mocznik czyli nawilża i zmiękcza i kwas mlekowy ktory dobry jest na przebarwienia i pomaga w trądziku

ale ma pafarinę więc może zapychac
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 12:31   #890
Kasienka1231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

No właśnie z tego co zauważyłam parafina i trójglicerydy strasznie mnie zapychają.
Kasienka1231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 14:07   #891
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kasienka1231 Pokaż wiadomość
No właśnie z tego co zauważyłam parafina i trójglicerydy strasznie mnie zapychają.
to moze spróbuj sama zrobić np tonik z kwasem mlekowym?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 10:56   #892
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

doradzicie mi kosmetyki do codziennego stosowania? cera z wagrami na nosie,tradzik,przebarwien ia...nie maluje sie,ale gdy patrze w lustro mam ochote zaszyc sie w domu..bylam u dermatologa,wypisala na recepte epiduo,lecz po stosowaniu dostalam wysypki..
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 11:57   #893
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kasienka1231 Pokaż wiadomość
Witam! Chciałabym dołączyć do wątku. Moja skóra jest bardzo sucha, czasami łuszczy się na nosie. Mam też problem z rozszerzonymi porami, zaskórnikami i wypryskami. Wszystkie kremy nawilżające strasznie mnie zapychają, a kremy lekkie nie dają znów wystarczającego nawilżenia. Mam też sporo przebarwień. Sama nie wiem już czego mam używać

Z opisu wynika, że masz skórę mieszaną lub tłustą, ale odwodnioną. Na suchej skórze nie robią się zaskórniki ani nie ma rozszerzonych porów . A jak wygląda skóra na policzkach? Chciałabyś używać gotowego kremu czy myślisz o zrobieniu jakiegoś mazidła w półproduktów?
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 20:16   #894
Kasienka1231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Z opisu wynika, że masz skórę mieszaną lub tłustą, ale odwodnioną. Na suchej skórze nie robią się zaskórniki ani nie ma rozszerzonych porów . A jak wygląda skóra na policzkach? Chciałabyś używać gotowego kremu czy myślisz o zrobieniu jakiegoś mazidła w półproduktów?
Na policzkach pory też są rozszerzone i robią się zaskórniki, ale w mniejszym stopniu niż na nosie i brodzie.

Gdyby taki samodzielnie zrobiony krem pomógł to czemu nie
Kasienka1231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 16:28   #895
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

używałyście może kremu regenerującego Uriage Hyseac?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ing-cream.html

ciekawi mnie jaką on ma konsystencję, bo nie lubię kremów-żeli, rzadkich kremów-emulsji i takich które się potem lepią na twarzy i pozostawiają dziwną świecącą powłokę

dotychczas używałam Dermedic Emoilent Linum, ale chciałabym spróbować czegoś nowego

mam tak odwodnioną i przesuszoną cerę od kuracji przeciw zaskórnikowych, że w tym momencie jest aż szara
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 16:49   #896
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
używałyście może kremu regenerującego Uriage Hyseac?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ing-cream.html

ciekawi mnie jaką on ma konsystencję, bo nie lubię kremów-żeli, rzadkich kremów-emulsji i takich które się potem lepią na twarzy i pozostawiają dziwną świecącą powłokę

dotychczas używałam Dermedic Emoilent Linum, ale chciałabym spróbować czegoś nowego

mam tak odwodnioną i przesuszoną cerę od kuracji przeciw zaskórnikowych, że w tym momencie jest aż szara
a próbowałaś dermogal A+E?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 16:52   #897
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a próbowałaś dermogal A+E?
to te kapsułki?

nie lubię czegoś o konsystencji olejku na twarzy, jakoś niekomfortowo sie czuje
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 18:51   #898
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
to te kapsułki?

nie lubię czegoś o konsystencji olejku na twarzy, jakoś niekomfortowo sie czuje
tak

a rozumiem, ale i tak polecam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 09:39   #899
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
używałyście może kremu regenerującego Uriage Hyseac?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ing-cream.html

ciekawi mnie jaką on ma konsystencję, bo nie lubię kremów-żeli, rzadkich kremów-emulsji i takich które się potem lepią na twarzy i pozostawiają dziwną świecącą powłokę

dotychczas używałam Dermedic Emoilent Linum, ale chciałabym spróbować czegoś nowego

mam tak odwodnioną i przesuszoną cerę od kuracji przeciw zaskórnikowych, że w tym momencie jest aż szara
Może serum nawilżające na bazie wody ?
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 11:25   #900
Patisha87
Raczkowanie
 
Avatar Patisha87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 329
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Heja dziewczyny!
Jak większośc z was również mam tłustą,cerę zaskórniki,rozszerzone pory... Zmagam się z tym już z dziesięć lat,aktualnie mam 26 lat. Wszystko jest ok gdy umyję twarz,nałożę podkład i puder...ale po paru godzinach (około trzech) twarz zaczyna mi się błyszczeć czoło,policzki,nos,broda. ..nawet powieki stają się ciężkie z nadmiaru sebum...no i nie wygląda to estetycznie...chyba żaden podkład nie wygląda za dobrze przy takiej cerze. Jak tylko twarz zaczyna błyszczeć zapewne każda z was ma ochotę natychmiast ją umyć,bo czujecie się nieświeżo... bibułki matujące pomagają,ale tylko na chwilę... Moja pielęgnacja wygląda tak: myje twarz delikatnym kremowym żelem ziaja ulga,nakładam krem z kwasem hialuronowym firmy Ava,podkład,puder,skrobia ... wracam odwiedzam kosmetyczke (mają fajne promocje) i robi mi mikrodermabrazje lub oksybrazje...moja cera polepszyła się,szczególnie koloryt,ale twarz jak się świeciła tak się świeci. Na prawdę te zaskórniki i pryszcze,które mogę zasłonić korektorem nie denerwują mnie tak bardzo jak świecenie ghrrr Zapewne będę się z tym męczyć do końca żywota ghrrrrr
Patisha87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.