Porwany geolog nie żyje... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-09, 18:01   #31
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

[I]

Szkoda czlowieka, szkoda jego rodziny.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 18:24   #32
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dlaczego nieforutnna? Tuska uwazam za dennego, doslownie dennego premiera, ale ta wypowiedz to jest akurat to co powinien powiedziec - z terrorystami sie nie negocjuje, terrorystom sie nie placi okupow.
dokladnie to naczelna zasada walki z terroryzmem...Ja rozumiem stanowisko Polski w tej sprawie i jedyne co ogli zrobic zrobili napewno. sdla mnie sprawa byla przesadzona od poczatku. takie sa smutne realia
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 18:28   #33
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
mysle ze sama w to nie wierzysz..
wierze
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 18:40   #34
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
dokladnie to naczelna zasada walki z terroryzmem...Ja rozumiem stanowisko Polski w tej sprawie i jedyne co ogli zrobic zrobili napewno. sdla mnie sprawa byla przesadzona od poczatku. takie sa smutne realia

Ani - a ciekawa jestem jak wyglądałyby negocjacje, gdyby porwana osoba była bliską osobą Tuska czy Sikorskiego czy prezydenta... Córka, syn, żona... ewentualnie kot bo jednak odnoszę wrażenie że trochę inaczej...



Wiecie co tez jest ciekawe?
Ponoć ta firma, która go tam wysłała, nadal ma podpisane w tym kraju umowy - które zamierza realizować, mimo przekazania mediom że już zakończyła tam pracę
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 18:40   #35
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Czy mi go żal...żal mi zawsze każdego człowieka, który umiera....Pewnie przeżył cztery miesiące grozy...nie wierzę w to, że jadał z nimi obiadki, i pogrywał w karty...
Jadąc z tamte okolice pewnie zdawał sobie sprawę z istniejących zagrożen....w okolice owej pustyni nawet wojsk pakinstański rząd nie wysyła, a co dopiero cywilów...chyba, że są kamikadze...
Czy zrobione wszystko w jego sprawie?
Myślę, że tak...Dziś oficjalnie powiedziano, że rząd pakinstańki nie chciał polskich negocjatorów - pewnie z góry wiedział, że nie będzie dyskutował z Talibami..nie ma co ukrywac, ich rzad miał głęboko w d...e, czy zginie jeden Polak, czy sześciu Słowaków. Jak dla mnie to nie są ludzie, to są jakieś dzikie zwierzeta - normalny człowiek nie chodzi po ulicach z wyrzutnią rakietówą na ramieniu. Nie chcieli żadnych pieniędzy - żadali uwolnienia swoich pobratymców - pewnie dobrze wiedzieli, że rząd nie spełni ich żądań. Śmierć naszego rodaka jest dla nich formą okazania swojego "ja" w Pakistanie...
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 18:53   #36
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Ani - a ciekawa jestem jak wyglądałyby negocjacje, gdyby porwana osoba była bliską osobą Tuska czy Sikorskiego czy prezydenta... Córka, syn, żona... ewentualnie kot bo jednak odnoszę wrażenie że trochę inaczej...



Wiecie co tez jest ciekawe?
Ponoć ta firma, która go tam wysłała, nadal ma podpisane w tym kraju umowy - które zamierza realizować, mimo przekazania mediom że już zakończyła tam pracę

zrobiliby tyle na ile pozwoliby im rzad pakistanski..bo talibowie negocjowali z pakistanem...nie z polska co w sumie wbrew pozorom dziala wybielajaca na nasz rzad jesli zrobil zbyt malo

nawet wielkie USA w przypadku swoich dziennikarzy nie bylo w stanie zrobic nic..

scenariusz jest zawsze taki sam...tylko ofiary sie zmieniaja
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 19:09   #37
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

[***]
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 20:23   #38
Andrzej Ansgary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Wiecie co jest najgorsze w całej tej sytuacji, co jest najgorsze i dobijające najbardziej? Rządy RP stanowią problem, państwo-jako instytucja, służba publiczna...wszystkie składowe demokracji w Polsce funkcjonują na poziomie leksemu-słowa, ich służba jest pozorna, prawdziwe są szkody, jakie wyrządza swoim obywatelom.
Nie chodzi mi jedynie o wyjątkowo nieudolny rząd Tuska, ale w ogóle o ten trzon państwowości. Wszystkie jakie do tej pory mieliśmy i mamy są-były: słabe, interesowne, niekompetentne, zależne, beznadziejnie beznadziejne. Państwo jest słabe, bezsilne, zepsute.
Przez idiotyczne zapisy prawne, przez wymiar sprawiedliwości-elitę w togach, przez nieuczciwych, głupich i niewykształconych polityków, których sami wybieramy!
Polskie państwo jest przeciwko ludziom, nie dla ludzi.
Tylko w kraju nad Wisłą można porwać człowieka, więzić go przez 2 lata i zamordować a organa ścigania nie dojdą prawdy.
- tutaj urzędnik błędną decyzją może załatwić firmę i nie ponieść żadnej konsekwencji.
-piekarz zostanie tu załatwiony zaległymi podatkami za to, że nie niszczył chleba tylko dawał go potrzebującym.
-tu urzędnik decyduje o tym czy ktoś ma być nadal leczony, czy leczenie ma zostać przerwane, w taki sposób przerywa się leczenie ciężko chorym dzieciom-nieuleczalnie chorym.
-w Polsce 14 szpitali może odmówić przyjęcia pacjenta.
-w tym kraju można przez 8 lat procesować się o odszkodowanie za popełnione błędy lekarskie.
-tutaj można wyciąć kobiecie zdrowy żołądek i nie ponieść za to odpowiedzialności.
Tylko w tym kraju przez 30 lat można wybudować 20 km metra lub wybudować tunel wzdłuż Wisły.
Państwo nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa swoim obywatelom w Polsce a co dopiero w tak niebezpiecznym miejscu jakim jest Pakistan.
Tym czasem...
Przypomnijcie sobie tę głośną sprawę Polaka, który rzekomo brutalnie zgwałcił kobietę w UK, sąd brytyjski skazał go na podwójne dożywocie, brytyjski wymiar sprawiedliwości znalazł winnego w ekspresowym tempie...a co na to państwo polskie-bezsilne, choć nie było niezbitych dowodów, choć Brytyjczycy popełnili po drodze masę błędów-państwo polskie siedziało cicho...
Naszego państwa nie obchodzi zamordowana przed laty Polka, w jednym z angielskich kościołów, państwo jest zbyt słabe, zbyt głupie, zbyt ograniczone...bo czym jest jeden polski obywatel-obywatelka wobec poważniejszych interesów? Niczym.
Co dzieje się teraz z rocznikami lat 80-tych wychodzącymi na rynek pracy? Państwo nie robi nic w ich sprawie.
To państwo toczy choroba.
I teraz ta sytuacja-jak można mówić, że zrobiło się wszystko? Od początku odbijali piłeczkę w stronę Pakistanu, że wszystko było w rękach Pakistanu, a mnie było przykro, gdy słuchałem wypowiedzi Sikorskiego w stylu: "gramy o", "gra idzie o", "to gra"...nawet jeśli...to słabi gracze.
I teraz mogę współczuć siostrze geologa oraz łączyć się z nią w bólu i żałobie.
I jeszcze jedno.
Jestem ciekaw jak Sikorski wyobraża sobie opiekę konsularną za granicą, skoro szczyci się likwidowaniem kolejnych placówek dyplomatycznych?
Andrzej Ansgary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:30   #39
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Ja tak czułam, że ktoś tak powie Miałam pisać o tym, ale czekałam, aż ktoś to wypowie. Bo logiczną rzeczą jest, że nie dałoby rady żałować codziennej śmierci wielu naszych rodaków każdego dnia.
A ja czułam, że ktoś wyciągnie na wierzch "zwykłe śmierci" jak wypadki itp. A ja nie pisałam o ginących ludziach w wypadkach, równie dobrze mogło mi chodzić o ludzi zabijanych przez terrorystów. I nie mówię tu tylko o tych spektakularnych porwaniach, mówię tu nawet o takich o których nie jest głośno. Bo czy ktoś będzie nagłaśniał sprawę jakiś porwanych Pakistańczyków czy też ludności powiedzmy rdzennej?? Nagłaśniane są głównie sprawy obcokrajowców a nie sprawy, które zasadniczo dotyczą rządu w którym dana organizacja terrorystyczna działa. Ci ludzie też umierają a jednak mamy to gdzieś, nie myślimy o tym. Nagonka na rząd też nie ma większego sensu, no chyba, że się wypowiada osoba, która brała udział w tych działaniach.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012

Edytowane przez Madia
Czas edycji: 2009-02-09 o 20:31 Powód: dopisek
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:35   #40
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

pamietam dokladnie dzien, kiedy porwano tego czlowieka. pamietam co czulam, czytajac pasek wiadomosci, pamietam, ze litery zmywaly sie w jedna, wielka plame.

wtedy, tam byla jedna bardzo bliska mi osoba. osoba, ktora znala porwanego, osoba, ktora talibowie mogli porwac. przez moment czulam sie tak, jak rodzina porwanego. czulam strach, pustke, rozpacz.
teraz tez czuje sie tak jak oni. bo wiem, ze mogl zginac bliski mi czlowiek. czuje sie tak, jakbym go znala, jakby byl mi bliski.

nie dowiemy sie, czy RP zrobila wszystko, by uratowac inzyniera. nie dowiemy sie, dlaczego wladze Pakistanu nie ugiely sie, nie uratowaly tego czlowieka. wiem natomiast, ze pracodawca porwanego zrobil wszystko, poruszyl niebo i ziemie, aby ta tragedia sie nie wydarzyla.

Cytat:
Napisane przez IngridR Pokaż wiadomość
Czy mi go żal...żal mi zawsze każdego człowieka, który umiera....Pewnie przeżył cztery miesiące grozy...nie wierzę w to, że jadał z nimi obiadki, i pogrywał w karty...
Jadąc z tamte okolice pewnie zdawał sobie sprawę z istniejących zagrożen....w okolice owej pustyni nawet wojsk pakinstański rząd nie wysyła, a co dopiero cywilów...chyba, że są kamikadze...
nie demonizowalabym tak. owszem, teren do najbezpieczniejszych nie nalezal ale nie byl az tak niebezpieczny. na kilka miesiecy przed porwanie nie bylo sie czego obawiac. Geofizyka Krk wysylala tam ludzi regularnie, wszyscy wracali cali i zdrowi. to co sie wydarzylo bylo nieszczesliwym wypadkiem, talibowie chcieli kogos porwac, niewazne kogo. niestety trafilo na naszego. ale wczesniej bylo tam bezpiecznie. zreszta pracownicy Geofiz nie sa tam zdani na siebie. kazdy z anszych ma swoich ochroniarzy [pakistanczykow, co mialo gwarantowac im bezpieczenstwo - swoj swego nie ruszy] i tak samo pakistanskich kierowcow, przewodnikow. na jednego anszego czlowieka przyapdalo tam 4-5 tubylcow. to bylo, jeszcze niedawno, wystarczajace zabezpieczenie.

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Wiecie co tez jest ciekawe?
Ponoć ta firma, która go tam wysłała, nadal ma podpisane w tym kraju umowy - które zamierza realizować, mimo przekazania mediom że już zakończyła tam pracę
ano ma. jednak - jesli nie bedzie chetnych nie ebdzie tam obozu. proste. pracownik musi wyrazic chec pojechania na kontrakt, to nie jest tak ze firma mowi 'jedz' i pracownik jedzie.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei

Edytowane przez zizou
Czas edycji: 2009-02-09 o 20:40
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:38   #41
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Masakra [*]
Mój ojciec ciągle jeździ po świecie i takie sytuacje uświadamiają mi jakie to wszytsko kruche i niebezpieczne...
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 20:40   #42
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Bardzo przykre
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:43   #43
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Wiecie co jest najgorsze w całej tej sytuacji, co jest najgorsze i dobijające najbardziej? Rządy RP stanowią problem, państwo-jako instytucja, służba publiczna...wszystkie składowe demokracji w Polsce funkcjonują na poziomie leksemu-słowa, ich służba jest pozorna, prawdziwe są szkody, jakie wyrządza swoim obywatelom.
Nie chodzi mi jedynie o wyjątkowo nieudolny rząd Tuska, ale w ogóle o ten trzon państwowości. Wszystkie jakie do tej pory mieliśmy i mamy są-były: słabe, interesowne, niekompetentne, zależne, beznadziejnie beznadziejne. Państwo jest słabe, bezsilne, zepsute.
Przez idiotyczne zapisy prawne, przez wymiar sprawiedliwości-elitę w togach, przez nieuczciwych, głupich i niewykształconych polityków, których sami wybieramy!
Polskie państwo jest przeciwko ludziom, nie dla ludzi.
Tylko w kraju nad Wisłą można porwać człowieka, więzić go przez 2 lata i zamordować a organa ścigania nie dojdą prawdy.
- tutaj urzędnik błędną decyzją może załatwić firmę i nie ponieść żadnej konsekwencji.
-piekarz zostanie tu załatwiony zaległymi podatkami za to, że nie niszczył chleba tylko dawał go potrzebującym.
-tu urzędnik decyduje o tym czy ktoś ma być nadal leczony, czy leczenie ma zostać przerwane, w taki sposób przerywa się leczenie ciężko chorym dzieciom-nieuleczalnie chorym.
-w Polsce 14 szpitali może odmówić przyjęcia pacjenta.
-w tym kraju można przez 8 lat procesować się o odszkodowanie za popełnione błędy lekarskie.
-tutaj można wyciąć kobiecie zdrowy żołądek i nie ponieść za to odpowiedzialności.
Tylko w tym kraju przez 30 lat można wybudować 20 km metra lub wybudować tunel wzdłuż Wisły.
Państwo nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa swoim obywatelom w Polsce a co dopiero w tak niebezpiecznym miejscu jakim jest Pakistan.
Tym czasem...
Przypomnijcie sobie tę głośną sprawę Polaka, który rzekomo brutalnie zgwałcił kobietę w UK, sąd brytyjski skazał go na podwójne dożywocie, brytyjski wymiar sprawiedliwości znalazł winnego w ekspresowym tempie...a co na to państwo polskie-bezsilne, choć nie było niezbitych dowodów, choć Brytyjczycy popełnili po drodze masę błędów-państwo polskie siedziało cicho...
Naszego państwa nie obchodzi zamordowana przed laty Polka, w jednym z angielskich kościołów, państwo jest zbyt słabe, zbyt głupie, zbyt ograniczone...bo czym jest jeden polski obywatel-obywatelka wobec poważniejszych interesów? Niczym.
Co dzieje się teraz z rocznikami lat 80-tych wychodzącymi na rynek pracy? Państwo nie robi nic w ich sprawie.
To państwo toczy choroba.
I teraz ta sytuacja-jak można mówić, że zrobiło się wszystko? Od początku odbijali piłeczkę w stronę Pakistanu, że wszystko było w rękach Pakistanu, a mnie było przykro, gdy słuchałem wypowiedzi Sikorskiego w stylu: "gramy o", "gra idzie o", "to gra"...nawet jeśli...to słabi gracze.
I teraz mogę współczuć siostrze geologa oraz łączyć się z nią w bólu i żałobie.
I jeszcze jedno.
Jestem ciekaw jak Sikorski wyobraża sobie opiekę konsularną za granicą, skoro szczyci się likwidowaniem kolejnych placówek dyplomatycznych?
A myslisz ze w innych krajach jest super ?

Nie twierdze ze jest dobrze i pewnie dlugo nie bedzie.
Polska jest typowym panstwem szybkich przemian po upadku komunizmu. To co w Anglii czy Francji trwalo latami u nas ulamek tego czasu. Nie mamy jeszcze elity politycznej z prawdziwego zdazenia, dojrzalej demokracji ani madrego narodu, za to mamy populistow ktorzy zeruja na ludzkiej biedzie i naiwnosci.

Sprawa Jakuba T. - akurat o tym czytalam 'z drugiej strony' - w prasie angielskiej.
Przypominam ze on zostal skazany przez sad, wiec chyba taki niewinny to nie byl.
Ani demokracja ani system sadowniczy doskonaly nie jest - ale nie wynaleziono jeszcze nic lepszego.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:44   #44
Andrzej Ansgary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
A ja czułam, że ktoś wyciągnie na wierzch "zwykłe śmierci" jak wypadki itp. A ja nie pisałam o ginących ludziach w wypadkach, równie dobrze mogło mi chodzić o ludzi zabijanych przez terrorystów. I nie mówię tu tylko o tych spektakularnych porwaniach, mówię tu nawet o takich o których nie jest głośno. Bo czy ktoś będzie nagłaśniał sprawę jakiś porwanych Pakistańczyków czy też ludności powiedzmy rdzennej?? Nagłaśniane są głównie sprawy obcokrajowców a nie sprawy, które zasadniczo dotyczą rządu w którym dana organizacja terrorystyczna działa. Ci ludzie też umierają a jednak mamy to gdzieś, nie myślimy o tym. Nagonka na rząd też nie ma większego sensu, no chyba, że się wypowiada osoba, która brała udział w tych działaniach.
To nie jest nagonka na rząd, jeśli moja wypowiedź została odebrana jako nagonka, nawet jeśli nagonka, to nie na jeden rząd a na rządy-to tak w ramach ścisłości. Obywatel ma prawo rozliczania władzy, z tego w jaki sposób działa, jak się wypowiada, jaki prowadzi dialog ze społeczeństwem, bo ta władza jest wyłaniana na mocy demokratycznych wyborów, wybierana spośród prawie czterdziestu milionów obywateli-więc mogę.
Poza tym, mogę przyjąć logiczny tok myślowy i powiedzieć: ok, masz rację, nagonka na rząd nie ma sensu, no chyba że brałem udział w tych działaniach. Ale...jeśli nie jestem dentystą, to nie mogę wypowiadać się na temat pracy stomatologa, czy pacjent nie ma prawa stwierdzić, że ząb został źle wyleczony, tylko dlatego, że nie studiował stomatologii?
Andrzej Ansgary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:51   #45
Andrzej Ansgary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
A myslisz ze w innych krajach jest super ?

Nie twierdze ze jest dobrze i pewnie dlugo nie bedzie.
Polska jest typowym panstwem szybkich przemian po upadku komunizmu. To co w Anglii czy Francji trwalo latami u nas ulamek tego czasu. Nie mamy jeszcze elity politycznej z prawdziwego zdazenia, dojrzalej demokracji ani madrego narodu, za to mamy populistow ktorzy zeruja na ludzkiej biedzie i naiwnosci.

Sprawa Jakuba T. - akurat o tym czytalam 'z drugiej strony' - w prasie angielskiej.
Przypominam ze on zostal skazany przez sad, wiec chyba taki niewinny to nie byl.
Ani demokracja ani system sadowniczy doskonaly nie jest - ale nie wynaleziono jeszcze nic lepszego.
Czym Twoim zdaniem jest elita polityczna z prawdziwego zdarzenia? Czym jest dojrzała demokracja?
Jeśli piszesz o tym, że naród nie jest mądry, to jesteś ponad nim?
Moim zdaniem Polska wcale nie jest typowym krajem szybkich przemian po upadku komunizmu. Popatrz na Węgry, Czechy i Słowację- z nimi powinniśmy się porównywać i jak wypadamy? Słabo. Kiedy węgierski rząd planuje wprowadzić reformy, często bardzo kontrowersyjne, chociażby prywatyzację szkolnictwa wyższego, to pyta się obywateli. Tym czasem rząd RP nie widzi sensu w referendach. Czyli jednak nasza droga do standardów europejskich jest jeszcze daleka, skoro władza nie zamierza pytać się o zdanie narodu.
Andrzej Ansgary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:59   #46
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
C Kiedy węgierski rząd planuje wprowadzić reformy, często bardzo kontrowersyjne, chociażby prywatyzację szkolnictwa wyższego, to pyta się obywateli. Tym czasem rząd RP nie widzi sensu w referendach. Czyli jednak nasza droga do standardów europejskich jest jeszcze daleka, skoro władza nie zamierza pytać się o zdanie narodu.
A po co maja być owe referenda? Przecież i tak 50% rodaków nie ruszy swoich szanownych czterech liter, aby pójśc i zagłosować...Więc nie ma co ganić rząd
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 21:03   #47
Andrzej Ansgary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez IngridR Pokaż wiadomość
A po co maja być owe referenda? Przecież i tak 50% rodaków nie ruszy swoich szanownych czterech liter, aby pójśc i zagłosować...Więc nie ma co ganić rząd
Jeśli piszesz, że 50% rodaków nie poszłoby na takie referendum, to skąd to akurat wiesz?
Węgrzy powinni postąpić podobnie biorąc pod uwagę fakt, iż ok.13% węgierskiego społeczeństwa stanowią mniejszości narodowe.
Władza jest o tyle wielka i prawdziwie demokratyczna, o ile traktuje poważnie obywatela.

Edytowane przez Andrzej Ansgary
Czas edycji: 2009-02-09 o 21:07
Andrzej Ansgary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 21:10   #48
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Czym Twoim zdaniem jest elita polityczna z prawdziwego zdarzenia? Czym jest dojrzała demokracja?
Jeśli piszesz o tym, że naród nie jest mądry, to jesteś ponad nim?
Moim zdaniem Polska wcale nie jest typowym krajem szybkich przemian po upadku komunizmu. Popatrz na Węgry, Czechy i Słowację- z nimi powinniśmy się porównywać i jak wypadamy? Słabo. Kiedy węgierski rząd planuje wprowadzić reformy, często bardzo kontrowersyjne, chociażby prywatyzację szkolnictwa wyższego, to pyta się obywateli. Tym czasem rząd RP nie widzi sensu w referendach. Czyli jednak nasza droga do standardów europejskich jest jeszcze daleka, skoro władza nie zamierza pytać się o zdanie narodu.
W skrocie bo robi sie OT.

Elita polityczna - politycy z powolania (wiem malo realne ) a nie z zamiarem dorwania sie do panstwowej kasy.
Dojrzala demokracja - ma swiadomosc ze tez cos z siebie musi dac a nie tylko wymagac.
Nie jestem ponad narodem, nie czuje sie lepsza- to bylo generalizowanie. Chodzilo mi o ludzi ktorzy mysleli ze np. Lepper cos zmieni.
Co do porownan z innymi panstwami - temat rzeka (choc chyba Wegry tak super nie przeda).
Co do referendum - to patrzac na frekwencje w wyborach itp - w Polsce to strata czasu i panstwowych pieniedzy. Nie uwazam zeby referendom poprawilo sytuacje w Polsce. Sa inne sposoby na sprawdzenie nastrojow spolecznych.

To nie jest watek polityczny - jak chcesz porozmwaic na takie tematy zaloz nowy watek.
Nie wydaja mi sie poprawne przepychanki polityczne w watku o czyjejs smierci .

Edytowane przez lorelei
Czas edycji: 2009-02-09 o 21:11
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 21:10   #49
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Jeśli piszesz, że 50% rodaków nie poszłoby na takie referendum, to skąd to akurat wiesz?
Władza jest o tyle wielka i prawdziwie demokratyczna, o ile traktuje poważnie obywatela.
Prosze Cię...podczas ostatniego ostatniego referendum w sprawie o przyjęcie Polski do Unii poszło coś koło 55% Polaków. Ostatnie wybory prezydenta - frekwencja też koło 50-50 % (nie pamiętam dokładnie). I myślisz, ze w momencie referendum w np. szkolnictwa do urn poszło by 90% procent Polaków...nie rozśmieszaj mnie...

lorelei mnie ubiegła


Dodam tylko - już w temacie - mam tylko nadzieję, że film pokazujący egzekucję nie będzie krążył po necie....to było by wstrętne i okrutne...
__________________
Kasia

Edytowane przez IngridR
Czas edycji: 2009-02-09 o 21:13
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 21:27   #50
Andrzej Ansgary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
W skrocie bo robi sie OT.

Elita polityczna - politycy z powolania (wiem malo realne ) a nie z zamiarem dorwania sie do panstwowej kasy.
Dojrzala demokracja - ma swiadomosc ze tez cos z siebie musi dac a nie tylko wymagac.
Nie jestem ponad narodem, nie czuje sie lepsza- to bylo generalizowanie. Chodzilo mi o ludzi ktorzy mysleli ze np. Lepper cos zmieni.
Co do porownan z innymi panstwami - temat rzeka (choc chyba Wegry tak super nie przeda).
Co do referendum - to patrzac na frekwencje w wyborach itp - w Polsce to strata czasu i panstwowych pieniedzy. Nie uwazam zeby referendom poprawilo sytuacje w Polsce. Sa inne sposoby na sprawdzenie nastrojow spolecznych.

To nie jest watek polityczny - jak chcesz porozmwaic na takie tematy zaloz nowy watek.
Nie wydaja mi sie poprawne przepychanki polityczne w watku o czyjejs smierci .
Post zamieszczony przeze mnie w żadnej mierze nie stanowi przepychanki politycznej.
Jednak ten wątek jest do pewnego stopnia polityczny, ale moją intencją nie jest wymiana poglądów politycznych.
Co do Węgrów, to na poziomie ustroju przędą bardzo dobrze-pisząc i mówiąc o polityce, nie mam na myśli gospodarki-nie w tym przypadku.


Cytat:
Napisane przez IngridR Pokaż wiadomość
Prosze Cię...podczas ostatniego ostatniego referendum w sprawie o przyjęcie Polski do Unii poszło coś koło 55% Polaków. Ostatnie wybory prezydenta - frekwencja też koło 50-50 % (nie pamiętam dokładnie). I myślisz, ze w momencie referendum w np. szkolnictwa do urn poszło by 90% procent Polaków...nie rozśmieszaj mnie...

lorelei mnie ubiegła


Dodam tylko - już w temacie - mam tylko nadzieję, że film pokazujący egzekucję nie będzie krążył po necie....to było by wstrętne i okrutne...
Ostatnie referendum w sprawie wstąpienia Polski do UE odbyło 7 i 8 czerwca 2003-mamy rok 2009, wydaje mi się, że liczba osób uprawnionych do brania udziału w wyborach powszechnych i referendach-z deka się zwiększyła.
Chciałbym i marzę o tym, by więcej ludzi czytało uważniej, byłoby mniej bełkotu a więcej konstruktywnych i uprzejmych polemik.

Edytowane przez Andrzej Ansgary
Czas edycji: 2009-02-09 o 21:37
Andrzej Ansgary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 21:28   #51
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
To nie jest nagonka na rząd, jeśli moja wypowiedź została odebrana jako nagonka, nawet jeśli nagonka, to nie na jeden rząd a na rządy-to tak w ramach ścisłości. Obywatel ma prawo rozliczania władzy, z tego w jaki sposób działa, jak się wypowiada, jaki prowadzi dialog ze społeczeństwem, bo ta władza jest wyłaniana na mocy demokratycznych wyborów, wybierana spośród prawie czterdziestu milionów obywateli-więc mogę.
Poza tym, mogę przyjąć logiczny tok myślowy i powiedzieć: ok, masz rację, nagonka na rząd nie ma sensu, no chyba że brałem udział w tych działaniach. Ale...jeśli nie jestem dentystą, to nie mogę wypowiadać się na temat pracy stomatologa, czy pacjent nie ma prawa stwierdzić, że ząb został źle wyleczony, tylko dlatego, że nie studiował stomatologii?
Nie, nie miałam na myśli Twoich wypowiedzi, tylko wypowiedzi "ogólne" przeczytane na innych portalach. Trochę zły przykład jednak dałeś, bo jednak negocjacje z terrorystami (jak ktoś wyżej zauważył właściwie rząd pakistański się tym zajmował) to co innego niż ząb. O stomatologii to przeczytam książkę i już ta wiedza nie będzie taka "tajna", tu jednak sytuacja jest inna. To ,że efekt nie jest zadowalający nie znaczy, że operacja została źle przeprowadzona.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 22:10   #52
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Czym Twoim zdaniem jest elita polityczna z prawdziwego zdarzenia?
Taka elita, ktora nie wyginela w akcji A-B, obozach zaglady, gulagach, Katyniu, Pawiaku itd., a ta ktora nie wyginela zostala zeszmacona intelektualnie przez PRL. Przez powyzsze prawdziwej elity politycznej nie mamy.

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Czym jest dojrzała demokracja?
Takim systemem, ktory ma troszke wieksza historie niz 20 lat kulawej, oligarchicznej demokracji.

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Polska wcale nie jest typowym krajem szybkich przemian po upadku komunizmu. Popatrz na Węgry, Czechy i Słowację- z nimi powinniśmy się porównywać i jak wypadamy? Słabo.
Wniosek ciekawy, tyle ze tak sobie zasadny.

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Kiedy węgierski rząd planuje wprowadzić reformy, często bardzo kontrowersyjne, chociażby prywatyzację szkolnictwa wyższego, to pyta się obywateli. Tym czasem rząd RP nie widzi sensu w referendach. Czyli jednak nasza droga do standardów europejskich jest jeszcze daleka, skoro władza nie zamierza pytać się o zdanie narodu.
Fajnie, tyle ze to wcale nie jest wyznacznikiem dojrzalej demokracji, bo przyklady takiej demokracji to wyjatki takie jak Szwajcaria, w wiekszosci systemow demokratycznych odbywa sie to duzo bardziej "posrednio".

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Jeśli piszesz, że 50% rodaków nie poszłoby na takie referendum, to skąd to akurat wiesz?
Ja to wiem akurat stad, ze 50% frekwencji nie osiagnelo ani referendum nt. konstytucji - ok. 40% czy narodowych funduszach inwestycyjnych - 30%.

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Władza jest o tyle wielka i prawdziwie demokratyczna, o ile traktuje poważnie obywatela.
Fajnie, tyle ze stopien bezposredniego decydowania o danych kwestiach nie jest wyznacznikiem powaznego traktowania badz jego braku.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 22:10   #53
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Co do Węgrów, to na poziomie ustroju przędą bardzo dobrze-pisząc i mówiąc o polityce, nie mam na myśli gospodarki-nie w tym przypadku.




Ostatnie referendum w sprawie wstąpienia Polski do UE odbyło 7 i 8 czerwca 2003-mamy rok 2009, wydaje mi się, że liczba osób uprawnionych do brania udziału w wyborach powszechnych i referendach-z deka się zwiększyła.
Chciałbym i marzę o tym, by więcej ludzi czytało uważniej, byłoby mniej bełkotu a więcej konstruktywnych i uprzejmych polemik.

Tak swietnie przeda - lud wystapil przeciwko wladzy z tego dobrobytu. Wpompowano 20 mld euro zeby jakos uspokoic sytuacje. Ale co tam - przeciez maja referendum .

Nie slyszales o tendencji spadkowej we frekwencji na wyborach w Polsce. O rozczarowaniu spoleczenstwa wladza?
Mam wrazenie ze przyjmujesz do wiadomocsci tylko to, co jest zgodne z twoim swiatopogladem.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 22:13   #54
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Andrzej Ansgary Pokaż wiadomość
Ostatnie referendum w sprawie wstąpienia Polski do UE odbyło 7 i 8 czerwca 2003-mamy rok 2009, wydaje mi się, że liczba osób uprawnionych do brania udziału w wyborach powszechnych i referendach-z deka się zwiększyła.
Chciałbym i marzę o tym, by więcej ludzi czytało uważniej, byłoby mniej bełkotu a więcej konstruktywnych i uprzejmych polemik.
Ale czy statystyki przytoczone przez dziewczyny nie mówią o procentach spośród WSZYSTKICH UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA, a nie wszystkich Polaków, czyli bez wliczania w to dzieci, etc.?
Przecież mówienie, że 50 % Polaków nie poszło do urn, z czego powiedzmy [strzelam] 30% nie miał takiego prawa byłoby bzdurą...
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 23:05   #55
Costynuuna
Zadomowienie
 
Avatar Costynuuna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 482
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Myśle że nikt ze zwykłych szaraków nie jest w stanie powiedzieć czy rząd polski zrobił wszytsko czy nie . Możemy tylko snuc domysły, i to nieudolne .

bardzo mi przykro że ta sprawa ma taki smutny finał [*]
__________________
Ostatni raz w siebie zwątpiłam !
Costynuuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 05:39   #56
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Przykro, żal człowieka i jego rodziny, nie sposób sobie wyobrazić co przeżywali przez te miesiące.
Przykre też to, że teraz nasi politycy robią show i wykorzystują śmierć Piotra S. w swoich gierkach.
Jedyna pociecha - mam nadzieję, że już wiecej nie porwą żadnego Polaka bo ja widać z naszym rządem nic nie uzyskają...
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 11:35   #57
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Poza tym jeden Polak za 4 talibów (czy nie wiem dokładnie ilu) jak dla mnie trochę się to nie kalkuluje. Tym bardziej, że porwany Polak był "tylko" geologiem, nikim konkretnym. Czy mi żal? Nie. Nie jest mi żal nie była to osoba mi bliska a jak doskonale wiemy wielu ludzi codziennie umiera. Jakby mi było żal geologa to automatycznie powinno mi być żal innych ludzi, którzy umierają. To niestety oznaczałoby ciągły smutek i żałobę.
Był człowiekiem. Pisanie o kimś, że był "tylko geologiem" świadczy o tym, że się jest "tylko szpanerem" który che błysnąć na forum odmiennością i znieczulicą na ludzkie cierpienie. Jasne, gdyby to był Brad Pit, tobys łezkę uroniła, ale "zwykły geolog" phi, któz to jest.
----------------
Ja odczuwam codzienny smutek i cierpienie, kiedy pomyslę o głupocie milionów ludzi na świecie.

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Dlaczego nie chciał telefonować do rodziny (podobno)?
Po co w telefonach porywaczy zostawiać namiary na własna rodzinę?

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
A ja czułam, że ktoś wyciągnie na wierzch "zwykłe śmierci" jak wypadki itp. A ja nie pisałam o ginących ludziach w wypadkach, równie dobrze mogło mi chodzić o ludzi zabijanych przez terrorystów. I nie mówię tu tylko o tych spektakularnych porwaniach, mówię tu nawet o takich o których nie jest głośno. Bo czy ktoś będzie nagłaśniał sprawę jakiś porwanych Pakistańczyków czy też ludności powiedzmy rdzennej??
Po co mieliby porywac ludność rdzenną? Przecież to ich sprzymierzeńcy, którzy ich żywia i kryja, to są rodziny wielu z nich? Po co porywać kogos kto im sprzyja?
Oczywiście, że porywa sie obcokrajowców i to z krajów albo bogatszych, albo takich, które się czyms "naraziły". A nie ludnośc rdzenną, na boga, to byłoby całkiem bez sensu. nikt nie jest taki głupi, nawet porywacze.

C do nagłaśniania. Każdy kraj nagłasnia sprawy porwań swoich własnych obywateli. To, że Ty w polskiej telewizji słyszałas o tym porwaniu, to jeszcze nie znaczy, że cały świat sie tym ekscytował. Podali to najwyżej na koncu widomości, jako jednozdaniową wzmiankę.
Czy w Polsce mówi się o wszystkich porwanych Niemcach, Anglikach, Japończykach? Nie łudz się, że to zdarzenie było jakoś szczególnie nagłośnione w światowych mediach.


Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Nagłaśniane są głównie sprawy obcokrajowców a nie sprawy, które zasadniczo dotyczą rządu w którym dana organizacja terrorystyczna działa. Ci ludzie też umierają a jednak mamy to gdzieś, nie myślimy o tym. Nagonka na rząd też nie ma większego sensu, no chyba, że się wypowiada osoba, która brała udział w tych działaniach.
Nagłasnianie, to jak wyżej. A dalsza częśc Twojej wypowiedzi mnie lekko zaskoczyła... uważasz, ze terrorysci działają, czyli należą do rządu pakistańskiego? no prosze, ciekawa teoria.
Porwania i cierpienia ludności rdzennej, to tez jak wyżej. Oni sprzyjaja talibom, więc o co chodzi?
---------------------------------

To jest wojna. A ten geolog był jedną z pierwszych polskich ofiar cywilnych. Tylko my tego nie chcemy przyjąć do wiadomosci. Jesli chodzi o Polskę to na razie giną ludzie, którzy wyjechali "tam" (szeroko pojmowane) ale niedługo ta wojna przeniesie sie do Polski i ciekawe, pod co też nam podłożą bombę... I ciekawe ilu zginie ludzi, którzy byli "tylko kims tam".
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-02-10 o 11:36
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 11:51   #58
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

smutne
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 12:05   #59
dressy
Zadomowienie
 
Avatar dressy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 229
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

to jest przykre, tym bardziej, że państwo nie zrobiło nic w tym kierunku.
W sumie to TYLKO Polska, gdyby porwali takiego Niemca albo Amerykana to ciekawe czy by się tak 'bawili'. :/
dressy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 12:20   #60
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Porwany geolog nie żyje...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

Co do nagłaśniania. Każdy kraj nagłasnia sprawy porwań swoich własnych obywateli. To, że Ty w polskiej telewizji słyszałas o tym porwaniu, to jeszcze nie znaczy, że cały świat sie tym ekscytował. Podali to najwyżej na koncu widomości, jako jednozdaniową wzmiankę.
Czy w Polsce mówi się o wszystkich porwanych Niemcach, Anglikach, Japończykach? Nie łudz się, że to zdarzenie było jakoś szczególnie nagłośnione w światowych mediach.
Przyznam Ci rację. Kilka dni temu w tych samych okolicach porwano pracownika ONZ (tylko nie pamiętam, czy jest to Amerykanin, czy Hiszpan ) - czy o tym się mówi?? Cisza - była tylko mała wzmianka o tym wydarzeniu na onecie...
Mój wujek, Belg - oglądą wiadomości na TV5 - tam była raz, czy dwa razy informacja o porwanym Polaku - i to jeszcze podali na dodatek, że Polska nie chce zapłacić okupu
__________________
Kasia

Edytowane przez IngridR
Czas edycji: 2009-02-10 o 15:30 Powód: błąd, wstrętny błąd
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.