jaki macie stosunek do chleba? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-12, 07:57   #61
Linn4
Raczkowanie
 
Avatar Linn4
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 244
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Ja bez chleba żyć nie mogę niejednokrotnie chciałam go "odstawić" ale się nie da! Jeśli chleb jest stary, to oddajemy mojej babci na działkę, dla gołębi to chyba nie jest marnotrawstwo?
__________________


Linn4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 08:03   #62
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Nie wyrzucam i w ogóle staram się go traktować z szacunkiem ale nie dlatego, że tak nakazuje mi wiara (tj. nakazywałaby - gdybym ją miała:P), a dlatego, bo tak zostałam nauczona. Szanuję go, bo kiedyś może mi go zabraknąć
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 08:18   #63
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
może dziwny temat, ale tak mnie jakoś natchnęło, kiedy zobaczyłam w "Perfekcyjnej pani domu" jak zbierała ona potłuczone szkło na podłodze za pomocą kromek chleba...

no i właśnie stąd do Was moje pytanie: jak "traktujecie" chleb? jako zwykły produkt spożywczy, czy bardziej podchodzicie do niego jako tego "chleba Bożego"( chodzi mi o to czy wyrzucacie go do śmieci jak jest już nie do zjedzenia czy macie jakiś szacunek: całujecie kiedy upadnie na podłogę/ przed krojeniem bochenka robicie na nim znak krzyża/ itd. )

zdaję sobie sprawę, że nie każda z Was została wychowana w rodzinie katolickiej, ale ciekawa jestem wszystkich opinii.

mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłam o co mi chodzi

Chlebem bym szkla nie pozbierała, przeciez sa szmatki, i miotełki i inne do tego. Chleb caluje jak upadnie, robie znak krzyża. Nie jestem do konca wierzaca, do kosciola nie chodze, ale tak zostalam nauczona i tak robie. Jesli jest chleb stary to dajemy go do suszenia i dla zwierząt Albo czasem kanapki ze szkoly wyrzucam ale do spalenia nie do smieci.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 09:09   #64
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

U mnie w domu chleba nie wyrzucamy...jeśli zostaje to raz na jakis czas zawozimy do dziadka,który ma kury i świnki i moczy dla nich.......a niezjedzone bułki suszymy i robimy bułkę tartą
Znaku krzyża nie robiłam nigdy....
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 09:25   #65
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Gdy mi chlebek spadnie na ziemię, to całuję. U mnie się praktycznie nie wyrzuca jedzenia, resztki dostają kury. Nie zebrałabym szkła chlebem, są inne sposoby. Znaku krzyża przed pokrojeniem nie robię, pierwsze słyszę o takim zwyczaju.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 09:49   #66
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Ateizm, nie ateizm, polskie społeczeństwo spod gruszy jest , chlebek samo długo piekło, żadni dzicy na nas nie robili ;-), zaliczyliśmy zabory, bezpośrednio 2 wojny, stalinizm, jak ktoś nie szanuje pożywienia, zwłaszcza w dobie kryzysu, to krzyż na drogę. Nie twierdzę, że nie można zmarnować, ale o podejście.
Nie wiem, jak stary jest ten program, ale ja się dziwię, że laska potrafi pokazywac takie rzeczy, ludzie tracą pracę, domy, a tu taka jedna uczy, co można robić z jedzeniem.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-02-12 o 09:50
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 10:52   #67
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Mój stosunek do chleba jest taki, że jak spadnie to pocałuję, jak zostanie to albo wkladam w reklamowke i na grzejnik, gdzie się suszy, a potem zawoże do babci na wieś dla zwierzatek, albo daję drugiej babci, która robi z tego chleba bułkę tartą A jak juz jest posmarowany masłem czy czymś, to czasem wrzucam do pieca żeby się spalił, ale nigdy do kosza na śmieci, zeby go wywieźli na wysypisko śmieci. Chociaż tak sobie teraz myślę, co zrobię jak bede kiedys mieszkala w bloku i pieca tam nie będzie, heh

Edytowane przez truskava
Czas edycji: 2009-02-12 o 10:54
truskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 12:23   #68
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Mój stosunek do chleba jest obojętny. Zresztą staram się go w ogóle nie jeść ze względów dietetycznych. Kupuje małe chlebki bo mój mąż jada, na tyle małe by nie zostawało i się nie psuło bo cholernie nie lubię wyrzucać jedzenia. Ale jak zeschnie to do tej pory lądował w koszu. Ostatnio jednak zbieram do worka i zawieszam przy śmietniku - prosiła o to nasza pani sprzątaczka z bloku, która coś tam sobie potem z nim robi (z tego co wiem dokarmia jakąś zwierzynę).

Natomiast nie uważam żeby całowanie chleba uchroniło mnie przed jego potencjalnym brakiem, ot to taki ludowy zabobon. Przed brakiem chleba to mnie może jedynie praca uchronić, chociaż jak napisałam i tak go nie jem praktycznie, no ale można tę zasadę podciągnąć pod jedzonko ogólnie pojęte.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 12:30   #69
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Ateizm, nie ateizm, polskie społeczeństwo spod gruszy jest , chlebek samo długo piekło, żadni dzicy na nas nie robili ;-), zaliczyliśmy zabory, bezpośrednio 2 wojny, stalinizm, jak ktoś nie szanuje pożywienia, zwłaszcza w dobie kryzysu, to krzyż na drogę. Nie twierdzę, że nie można zmarnować, ale o podejście.
Nie wiem, jak stary jest ten program, ale ja się dziwię, że laska potrafi pokazywac takie rzeczy, ludzie tracą pracę, domy, a tu taka jedna uczy, co można robić z jedzeniem.
ona to jest w ogóle chyba taka głupio-mądra. niektóre jej porady to nie wiem skąd wytrzasnęła. czasem wystarczy trochę pomyśleć, ale chyba jej już zabrakło czasu w dziennym rozkładzie dnia

znalazłam w internecie, że nie tylko tutaj się jej genialny pomysł nie przyjął
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 12:49   #70
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Ateizm, nie ateizm, polskie społeczeństwo spod gruszy jest , chlebek samo długo piekło, żadni dzicy na nas nie robili ;-), zaliczyliśmy zabory, bezpośrednio 2 wojny, stalinizm, jak ktoś nie szanuje pożywienia, zwłaszcza w dobie kryzysu, to krzyż na drogę. Nie twierdzę, że nie można zmarnować, ale o podejście.
Nie wiem, jak stary jest ten program, ale ja się dziwię, że laska potrafi pokazywac takie rzeczy, ludzie tracą pracę, domy, a tu taka jedna uczy, co można robić z jedzeniem.
Akurat widziałam ten odcinek..i jakoś specjalnie mnie to nie zbulwersowało.
Gdyby odkroiła pajdę świeżego chrupiącego chlebka prosto z piekarni pewnie bym sie skrzywiła..ale to było gąpczaste, angielskie pieczywo tostowe...jakoś mało chleb przypominające.
Zdziwil mnie sam pomysl kombinowania...bo czy nie latwiej po prostu szklo zmieść...a jeszcze lepiej użyć tak wspaniałego wynalazku jakim jest odkurzacz


Co do pytania w temacie....chleb to dla mnie zwykły produkt spożywczy, ktorego zresztą specjalnie nie lubię.
Wyrzucać jedzenia ogolnie nie lubię i żle sie czuję jak coś sie zepsuje. Ja chleba nie jadam- mąż od czasu do czasu...więc kupujemy ćwiartkę chleba albo kilka bułek.
Nic sie nie marnuje
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 12:54   #71
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Akurat widziałam ten odcinek..i jakoś specjalnie mnie to nie zbulwersowało.
Gdyby odkroiła pajdę świeżego chrupiącego chlebka prosto z piekarni pewnie bym sie skrzywiła..ale to było gąpczaste, angielskie pieczywo tostowe...jakoś mało chleb przypominające.
Zdziwil mnie sam pomysl kombinowania...bo czy nie latwiej po prostu szklo zmieść...a jeszcze lepiej użyć tak wspaniałego wynalazku jakim jest odkurzacz

Co do pytania w temacie....chleb to dla mnie zwykły produkt spożywczy, ktorego zresztą specjalnie nie lubię.
Wyrzucać jedzenia ogolnie nie lubię i żle sie czuję jak coś sie zepsuje. Ja chleba nie jadam- mąż od czasu do czasu...więc kupujemy ćwiartkę chleba albo kilka bułek.
Nic sie nie marnuje
A to też prawda, w życiu bym nie wymyśliła żeby szkło zbierać z podłogi chlebem. Pierwsze co to zmiotka albo odkurzacz.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 13:22   #72
marcia45
Zadomowienie
 
Avatar marcia45
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 513
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
może dziwny temat, ale tak mnie jakoś natchnęło, kiedy zobaczyłam w "Perfekcyjnej pani domu" jak zbierała ona potłuczone szkło na podłodze za pomocą kromek chleba...

no i właśnie stąd do Was moje pytanie: jak "traktujecie" chleb? jako zwykły produkt spożywczy, czy bardziej podchodzicie do niego jako tego "chleba Bożego"( chodzi mi o to czy wyrzucacie go do śmieci jak jest już nie do zjedzenia czy macie jakiś szacunek: całujecie kiedy upadnie na podłogę/ przed krojeniem bochenka robicie na nim znak krzyża/ itd. )

zdaję sobie sprawę, że nie każda z Was została wychowana w rodzinie katolickiej, ale ciekawa jestem wszystkich opinii.

mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłam o co mi chodzi
Jak bylam mala to mama tlumaczyla mi ze chleba nie wolno wyrzucac. Jak cos zostalo i nie nadawal sie juz do zjedzenia to palilo sie go lub dawalo ptaszkom. Ale odkad mieszkam w mieszkaniu w bloku, nie mamy go gdzie palic i strasznie ten warszawski chleb plesnieje, nawet dla ptakow nie ma co pozbierac, wiec wyrzucam do smieci.
__________________

Tak to jest zawsze było,że za złotem goni cały świat. A ja wiem Twoja miłość -To jest skarb jedyny jaki znam


7.7.2012 godz 17
7.3.2015 moje druga miłość

Anioły nie mają przecież chandry, gorszego dnia, zmarszczek i okresu
marcia45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 13:24   #73
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

mój stosunek do chleba jest raczej pozytywny
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 13:41   #74
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
może dziwny temat, ale tak mnie jakoś natchnęło, kiedy zobaczyłam w "Perfekcyjnej pani domu" jak zbierała ona potłuczone szkło na podłodze za pomocą kromek chleba...

no i właśnie stąd do Was moje pytanie: jak "traktujecie" chleb? jako zwykły produkt spożywczy, czy bardziej podchodzicie do niego jako tego "chleba Bożego"( chodzi mi o to czy wyrzucacie go do śmieci jak jest już nie do zjedzenia czy macie jakiś szacunek: całujecie kiedy upadnie na podłogę/ przed krojeniem bochenka robicie na nim znak krzyża/ itd. )

zdaję sobie sprawę, że nie każda z Was została wychowana w rodzinie katolickiej, ale ciekawa jestem wszystkich opinii.

mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłam o co mi chodzi
Jak to dobrze, ze niektórzy mają jeszcze takie refleksje.
Nie dziwię się ze ta scena Cię poruszyła. Dla mnie też chleb nie jest zwykłym produktem spożywczym. Na przykład dlatego, ze wielu ludziom tego chleba brakuje.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 15:34   #75
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Dla mojej babci chleb jest świętością. Przeżyła wojnę, przymusowe prace - bywało, że na tydzień musiała starczyć jedna kromka suchego chleba. Opowiadała mi jakim skarbem była znaleziona skórka od chleba, noszona ukradkiem na dnie kieszeni....Wyrzucanie chleba jest niej świętokradztwem!
Moja mama też nie wyrzucała chleba - ale chodził u nas pan, który zbierał suchy chleb dla zwierząt
Obecnie w domu mam psa, który dostaje drgawek na widok chleba - nie masz szans, żeby się zmarnował. Jako, że ja nie lubię jasnego chleba (a taki jest jadany w moim domu) kupowałam sobie ciemny. ALE.....po 4-5 dniach on plesnieje i musiałam go wyrzucać (spleśniały chleb dawany ptaszkom jest dla nich trucizną!). Od ponad pół roku nie jadam chleba i wcale mi go jakoś specjalnie nie brakuje!
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 23:12   #76
Olila9
Raczkowanie
 
Avatar Olila9
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 328
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Bardzo rzadko jadam chleb - nie lubie, tuczy, a to tostowe cos co tu sprzedaja tylko z nazwy chleb przypomina. Nie podoba mi sie tez pomysl zmiatania szkla chlebem, bo do tego sluza szufelka i szczotka lub odkurzacz. Natomaist nie mam szczegolnego stosunku do chleba - dopiero z tego watku dowiedzialam sie o calowaniu czy znaku krzyza. Jezeli juz mam chleb w domu i mi sie zepsuje, wywoze go na smietnik. Troche balabym sie zostawic jedzenia dla zwierzat, bo mieszkam w zasadzie w lesie i nie wiadomo jakie zwierzatko by przyszlo - wcale niekoniecznie musialby to przeciez byc maly slodki ptaszek... Natomiast bardzo nie lubie podejscia " dzieci w Nigerii gloduja, wiec dojedz te kanapke, to nic, ze juz nie mozesz, pomysl o tych dzieciach". Dla mnie to ajkies nielogiczne tuczenia dzieci. Juz nie mozesz, wyrzuc, nastepnym razem naloz sobie mniej. Chcesz pomoc dzieciom w Nigerii, wplac pieniadze na fundacje, ktora im pomaga. A nie wpychaj w siebie, az dostaniesz torsji. Co to biednym ludziom zmienia, czy ktos na innym kontynencie dojadl kanapke, czy ja wyrzucil??? I jakim cudem to, ze sie napachalam, ma mnie w przyszlosci uchronic od glodu? Ja nie misio i tluszczu na zime nie gromadze...
Olila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 07:50   #77
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez the_sania Pokaż wiadomość

oczywiście jeśli jest możliwość to zostawię dla ptaszków, ale tylko dlatego, że one go jedzą, a nie żeby nie wyrzucić
a ptaszki wlasnie nie powinny jesc chleba, bo im to bardzo szkodzi chleb jest przeznaczony do ludzi, nie dla ptakow, psów itp

u nas sie chleba nie wyrzuca, jakos zawsze tyle jest kupowane ze starczy do następnego dnia, bądz jest przerabiany recznie na bułke tartą.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:20   #78
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez Olila9 Pokaż wiadomość
Bardzo rzadko jadam chleb - nie lubie, tuczy, a to tostowe cos co tu sprzedaja tylko z nazwy chleb przypomina. Nie podoba mi sie tez pomysl zmiatania szkla chlebem, bo do tego sluza szufelka i szczotka lub odkurzacz. Natomaist nie mam szczegolnego stosunku do chleba - dopiero z tego watku dowiedzialam sie o calowaniu czy znaku krzyza. Jezeli juz mam chleb w domu i mi sie zepsuje, wywoze go na smietnik. Troche balabym sie zostawic jedzenia dla zwierzat, bo mieszkam w zasadzie w lesie i nie wiadomo jakie zwierzatko by przyszlo - wcale niekoniecznie musialby to przeciez byc maly slodki ptaszek... Natomiast bardzo nie lubie podejscia " dzieci w Nigerii gloduja, wiec dojedz te kanapke, to nic, ze juz nie mozesz, pomysl o tych dzieciach". Dla mnie to ajkies nielogiczne tuczenia dzieci. Juz nie mozesz, wyrzuc, nastepnym razem naloz sobie mniej. Chcesz pomoc dzieciom w Nigerii, wplac pieniadze na fundacje, ktora im pomaga. A nie wpychaj w siebie, az dostaniesz torsji. Co to biednym ludziom zmienia, czy ktos na innym kontynencie dojadl kanapke, czy ja wyrzucil??? I jakim cudem to, ze sie napachalam, ma mnie w przyszlosci uchronic od glodu? Ja nie misio i tluszczu na zime nie gromadze...

zgadzam sie z twoim podejsciem. jak bylam mala i nie chcialam zjesc wszystkiego bo sie najadlam to mama mi mowila, a dzieci gdzies tam gloduja a ty jedzenie wyrzucasz - to jej mowilam,zeby zapakowala im jedzenie i wyslala (jako dziecka bylo to dla mnie logiczne)
I nie wiem jak robienie znaku krzyza czy calowanie chleba moze mnie uchronic przed jego brakiem...
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:58   #79
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
zgadzam sie z twoim podejsciem. jak bylam mala i nie chcialam zjesc wszystkiego bo sie najadlam to mama mi mowila, a dzieci gdzies tam gloduja a ty jedzenie wyrzucasz - to jej mowilam,zeby zapakowala im jedzenie i wyslala (jako dziecka bylo to dla mnie logiczne)
I nie wiem jak robienie znaku krzyza czy calowanie chleba moze mnie uchronic przed jego brakiem...
Nie chodzi tylko o to, aby uchronić przed brakiem, ale również pokazać szacunek do jedzenia. Oczywiście całowanie chleba i robienie nad nim znaku krzyża wynika bardziej z czynności, hmmm, rytualnych, z wiary (bierzcie i jedzcie z niego wszyscy...), lub z wychowania w danej społeczności. Więc jeżeli ktoś nie jest wychowany w danej wierze, to całowania chleba nie zrozumie. Przecież większość czynności rytualnych nam nie znanych, jest dla nas niedorzeczna.

Jeżeli chodzi o argument o głodujących dzieciach, jakże często wykorzystywany, aby zmusić pociechy do jedzenia, to rozumiałabym mówienie dziecku "szanuj jedzenie, bo np dzieci w Afryce codziennie stoją w kolejce po kilka godzin, aby dostać miskę niesmacznej zupy i to jedyne pożywienie jakie dostają przez cały dzień", natomiast nie do końca rozumiem co miałoby dziecko zrobić po argumecie "jedz, bo dzieci w Afryce nie mają". Zjadać wszystko co się napatoczy, żeby się najeść też za dzieci w Afryce? Ucieszyć się, że my tu w takim dobrobycie, a tam bieda?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 11:00   #80
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
a ptaszki wlasnie nie powinny jesc chleba, bo im to bardzo szkodzi chleb jest przeznaczony do ludzi, nie dla ptakow, psów itp

.
Swego czasu miałam okazję regularnie przyglądać się jak jest wypiekany chleb w wielkich hipermarketach (w takich, co to mają własną piekarnie) - uwierzcie, taki chleb nie nadaje się moim zdaniem nawet dla ludzi
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 18:39   #81
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

up
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 19:00   #82
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?



Szanuję chleb. Nie robię nad nim znaku krzyża, ale jak spadnie to całuję. I jest mi wręcz wstyd przed sama sobą, że chleb spadł na ziemię.
Nie wyrzucam, zbieramy i oddajemy rodzinie na wieś - dla zwierząt.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 19:49   #83
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Moja Ś.P. Babcia zawsze robiła znak krzyża. My kupujemy krojony, wiec tego nie robie, nie całuje jak upadnie, ale nigdy też nie wyrzucam
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 22:01   #84
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez IngridR Pokaż wiadomość
Swego czasu miałam okazję regularnie przyglądać się jak jest wypiekany chleb w wielkich hipermarketach (w takich, co to mają własną piekarnie) - uwierzcie, taki chleb nie nadaje się moim zdaniem nawet dla ludzi
Uraczysz szczegółami? Chciałabym wiedzieć, co czasem jem...
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 22:07   #85
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

ja tam bym pozbierała chlebem szkło. w sumie czym się różni rogalik od bułki i chleba? chleb jest symbolem religijnym ale nie dla mnie gdyż nie praktykuję.

a nie wyrzucam go bo zawsze komuś się przyda. bułki chowam pod piekarnik by się wysuszyły i robię z nich bułkę tartą. 2-3 dniowych chleb maczam w jajku i smażę. jeśli już nie mogę go zjeść - kroje w kosteczki i rzucam ptakom.
niczego się nie wyrzuca.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 18:40   #86
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pani Turner ma mnostwo glupich i dla normalnego czlowieka nieprzydatnych rad wiec nie widze w tej radzie z chlebem nic niezwyklego-poza tym czy w USA to co oni nazywaja chclebem u nas mozna by tak nazwac ?;-)

rozwalila mnie rada robienia trojkacika na wiszacym poczatku papieru toaletowego :-D
mam lepciec po kazdym i robic taki trojkacik ?
haha o nie rozśmieszył mnie ten trójkącik na strajtaśmie Ale nie bardzo go czaje, trzeba go wycinać? czy tak zagiąć? ale jak sie zagnie to i tak sie odegnie oo niee

Swoją drogą(a propo tego chleba) ta Antija ma takie tendecje do marnotrawienia, kiedyś kazała do śmierdzącego buta napchać herbaty sypkiej(toż to 2 opakowania na 2 butki pójdą) i że niby te smrodki w tą herbatę wsiąkną.

Edytowane przez Cyska
Czas edycji: 2009-05-29 o 18:44
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 18:42   #87
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Staram się nie wyrzucac jedzenia, ale jeśli już się stanie, to trudno.
Szanuję każde jedzenie.
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 21:31   #88
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

up
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 22:21   #89
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Całuję, gdy upada, robię znak krzyża od tej "spłaszczonej" strony i nie wyrzucam gdy ścierpnie. Kiedy mam umówiona jazdę konną zabieram wielką reklamówkę chleba do stadniny - konie uwielbiają. Jeśli nie, stawiamy na śmietniku obok kontenera - jest Pan który zbiera dla swoich kurek
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 23:19   #90
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: jaki macie stosunek do chleba?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pani Turner ma mnostwo glupich i dla normalnego czlowieka nieprzydatnych rad wiec nie widze w tej radzie z chlebem nic niezwyklego-poza tym czy w USA to co oni nazywaja chclebem u nas mozna by tak nazwac ?;-)

rozwalila mnie rada robienia trojkacika na wiszacym poczatku papieru toaletowego :-D
mam lepciec po kazdym i robic taki trojkacik ?
Chyba polskie sprzataczki sledza perfekcyjna pania domu, bo cos takiego widzialam w hotelach
Jaki to ma cel to ja nie wiem...
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.