Czy Bóg istnieje? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-02, 11:01   #91
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez justisi Pokaż wiadomość
Co to za pojęcie boga, który prowadzi kazdego z osobna za ucho i pilnuje, żeby ktoś zrobił wedle jego woli? Albo jeszcze lepiej- boga sledzącego z kryształową kulą kto co zrobi I jak się zachowa, by wiedzieć to na pewno, na 100%! Przecież to co wypisujesz jest śmieszne.
Strasznie silisz sie na mądre komentarze, ale widać, że argumentów brak. Brak logiki, choć potok słów płynie.
Takie pojęcie, że patrzy na gwalciciela w akcji i nic nie robi, bo ma on wolną wolę.

Takie pojęcie, że za gwałt trzeba zapłacić ojcu kobiety, a potem wziąć ją za żonę i nie można się rozwieść.

Takie pojęcie, że można bić do śmierci swojego niewolnika, o ile nie umrze od razu.

Takie pojęcie, że kobiety nie powinny nauczać, ani przemawiać publicznie w obecności mężczyzn.

Takie pojęcie, że absolutnie pierwszym przekazaniem jest "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną", jak jakaś niepewna swojej pozycji 15-latka.

Jeśli ten Bóg istnieje, to ja dziękuję i biorę piekło, bo moja moralność mi nie pozwala się z nim zgadzać, tym bardziej go czcić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 13:05   #92
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy Bóg istnieje?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8011965 1]Cierpienie to konsekwencja grzechu, grzech to konsekwencja wyboru, wybór jest możliwy dzięki darowi wolnej woli, wolna wola to konsekwencja miłości.[/QUOTE]
...bo Bóg tak to sobie wymyślił. Bóg mógłby, gdyby chciał, wymyślić świat z wolną wolą/miłością, ale bez grzechu i bez cierpienia. Niemożliwe? A to dla Boga istnieją rzeczy niemożliwe?
[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8011965 1]
Z tą wolną wolą chodzi o to, że Bóg chciał, żeby ludzie chcieli go kochać - z własnej nieprzymuszonej woli, jak kochankowie, a nie musieli niczym towarzysze partyjni 'kochali' Stalina. [/QUOTE]
Cytat:
Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.
Faktycznie, nikt nic nie musi. Kochajcie mnie, albo... I proszę bez argumentów typu "a bo to ST". To jest część Dekalogu!
[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8011965 1]
Nie. To wszystko o czym piszesz zakłada, że wiedza ma moc sprawczą. A nie ma - jest tylko tym - wiedzą, jaką z pięciu możliwych dróg ta osoba wybierze, bez najmniejszego wpływu na jej decyzję. Pętlisz się na pogrubionym - z perspektywy Boga, który istnieje poza czasem, przeszłość i przyszłość nie mają znaczenia.[/QUOTE]
Ale bez przeszłości i przyszłości nie ma wiedzy! Wiedza jest to znajomość tego, co się wydarzyło albo co się wydarzy. Nie ma tu miejsca na opcje. Jeśli nie wiem, czy w pudełku jest/będzie kulka czarna, czy biała, to obie opcje są możliwe. Jeśli wiem, że jest/będzie czarna, to nie ma opcji, żeby była biała. Nawet jeśli komuś się wydaje, że ma wybór, jaką kulkę tam włoży.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 14:24   #93
Natcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 110
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Takie pojęcie, że patrzy na gwalciciela w akcji i nic nie robi, bo ma on wolną wolę.

Takie pojęcie, że za gwałt trzeba zapłacić ojcu kobiety, a potem wziąć ją za żonę i nie można się rozwieść.

Takie pojęcie, że można bić do śmierci swojego niewolnika, o ile nie umrze od razu.

Takie pojęcie, że kobiety nie powinny nauczać, ani przemawiać publicznie w obecności mężczyzn.

Takie pojęcie, że absolutnie pierwszym przekazaniem jest "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną", jak jakaś niepewna swojej pozycji 15-latka.

Jeśli ten Bóg istnieje, to ja dziękuję i biorę piekło, bo moja moralność mi nie pozwala się z nim zgadzać, tym bardziej go czcić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jakby Bóg uznał, że Twoje czyny są złe, i ukarałby je albo do nich nie dopuścił? Zadowolona byś była z tego, ze tak cię kontroluje, prowadzi za rączkę? Chciałabyś takiego życia?

Wszyscy tutaj przytaczacie grzechy największych zbrodniarzy, patrzycie na innych i oceniacie ich, ale zapominacie w tym wszystkim o własnym "ja". Gdyby Bóg był i zaczął ludzi podsumowywać, zabraniać im czegoś, dlaczego uważacie, że oszczędziłby was? Czy uważacie, ze wy nie robicie żadnych grzechów? a jakby sobie "wymyślił" że seks z więcej niż jedną osobą to już grzech i zabronił wam tego? jeśli uznałby że homoseksualiści mają żyć w czystości i to jest ich droga, a nie współżyć z innymi mężczyznami bo nie trafią do nieba? A jeśli podsumowałby tak każdego po kolei: ty się nie uczyłeś, ty obraziłeś tego i tamtego, skrzywdziłeś kogoś świadomie, jesteś leniwy i przez to popełniłeś wiele błędów itd. i wymierzałby za to kary? a jesli kobietę robiącą aborcję oceniłby jak mordercę i skazał do piekła? A jeśli tych co wykorzystują, nie szanują swoich bliskich, wyśmiewają i tylko obmawiają potraktowałby najgorzej, bo zamiast patrzeć na siebie, oceniają innych? Skąd wiecie, ze nie popełniłyście już największego grzechu według Boga i nie zostałybyście przez to surowo ukarane?
Skoro macie takie wyobrażenie o Bogu (bo ja mam jednak trochę inne) to tak mogłoby być.
Fajnie jest tak spoglądać na innych i podsumowywać, ale zapominać o sobie, bo jakby tak Bóg do różnych rzeczy nie dopuścił to by dopiero była zabawa na świecie i ludzie na pewno byliby szczęśliwi, będąc bezwolnymi marionetkami a oni przecież chcą żyć po swojemu to jak, chcemy żeby Bóg interweniował czy nie?


To mój jedyny i ostatni post w tym temacie, nie bedę się do niczego odnosiła bo wiem jak te dyskusje na wizazu się kończą.
Natcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 16:10   #94
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Natcia Pokaż wiadomość
A jakby Bóg uznał, że Twoje czyny są złe, i ukarałby je albo do nich nie dopuścił? Zadowolona byś była z tego, ze tak cię kontroluje, prowadzi za rączkę? Chciałabyś takiego życia?
Rodzice też mnie za młodu za rączkę prowadzali i pokazywali komu mówić dzień dobry, kazali odłożyć słodycze na półkę, a i tak ich kochałam. I nie ograniczało to mojego życia poza robienie komuś krzywdy czy zachowywanie się niegrzecznie.

Teraz taki Bóg niewiele musiałby robić przy mnie, raczej radziłbym mu się skupić na mordercach i gwałcicielach.

I nie mam nic przeciwko, żeby w momencie podnoszenia na kogoś rękę w celu skrzywdzenia go piorun spadał z nieba i raził potencjalnego sprawcę.

Nie każdy powinien mieć w pełni wolną wolę i nieograniczone możliwości. Są psychopaci, socjopaci, ludzie chorzy, którzy nie chcą źle i potrafią decydować sami o sobie. Nasza cywilizacja to rozumie i takim ludziom odbiera się w pełni możliwość decydowania o sobie na rzecz kogoś bliskiego (żeby na przykład nie wziął na siebie kredytu za 500 000).

Tylko nasz wszechmocny Bóg ma na to wywalone. Róbtaco chceta, tylko mnie czcijta. A jak pomordujesz, pogwałcisz, ale przeprosisz MNIE, to spoko, dogadamy się.

To obrzydliwe, że są wciąż ludzie broniący tej kreatury. To chory wymysł ludzi sprzed wielu tysięcy lat i niech tam wraca.

PS. W wolną wolę też nie wierzę, ale to osobny temat.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 17:26   #95
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To obrzydliwe, że są wciąż ludzie broniący tej kreatury. To chory wymysł ludzi sprzed wielu tysięcy lat i niech tam wraca.

PS. W wolną wolę też nie wierzę, ale to osobny temat.
Brawo. Tolerancja i szacunek tak bardzo.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 17:41   #96
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Czy Bóg istnieje?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8013249 1]Brawo. Tolerancja i szacunek tak bardzo.[/QUOTE]Tak. Jak ktoś broni niewolnictwa i ludobójstwa to jest obrzydliwe i tolerancji nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 17:46   #97
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak. Jak ktoś broni niewolnictwa i ludobójstwa to jest obrzydliwe i tolerancji nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kto broni? Bóg? Przecież podobno go nie ma? A może jest tylko po to, aby mieć na kogo zwalić winę? Jako kozioł ofiarny jest ci potrzebny?
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 17:52   #98
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cały wizaż wie jaki obraz katolicyzmu masz w swojej głowie, nikt Cię nie przekona, że nie ma on nic wspólnego z rzeczywistością, więc możesz już sobie darować obrażanie osób, które wierzą inaczej niż Ty.

Zresztą nie trzeba być wierzącym, żeby poczuć zażenowanie. Mierzi mnie poczucie wyższości tak w przypadku niewierzących, jak i wierzących. Ale plucie na czyjąś religię w tak bezpośredni sposób należy jednak do rzadkości.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 18:13   #99
olla74
Zakorzenienie
 
Avatar olla74
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: puszcza świętokrzyska
Wiadomości: 4 160
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Rodzice też mnie za młodu za rączkę prowadzali i pokazywali komu mówić dzień dobry, kazali odłożyć słodycze na półkę, a i tak ich kochałam. I nie ograniczało to mojego życia poza robienie komuś krzywdy czy zachowywanie się niegrzecznie.

Teraz taki Bóg niewiele musiałby robić przy mnie, raczej radziłbym mu się skupić na mordercach i gwałcicielach.

I nie mam nic przeciwko, żeby w momencie podnoszenia na kogoś rękę w celu skrzywdzenia go piorun spadał z nieba i raził potencjalnego sprawcę.

Nie każdy powinien mieć w pełni wolną wolę i nieograniczone możliwości. Są psychopaci, socjopaci, ludzie chorzy, którzy nie chcą źle i potrafią decydować sami o sobie. Nasza cywilizacja to rozumie i takim ludziom odbiera się w pełni możliwość decydowania o sobie na rzecz kogoś bliskiego (żeby na przykład nie wziął na siebie kredytu za 500 000).

Tylko nasz wszechmocny Bóg ma na to wywalone. Róbtaco chceta, tylko mnie czcijta. A jak pomordujesz, pogwałcisz, ale przeprosisz MNIE, to spoko, dogadamy się.

To obrzydliwe, że są wciąż ludzie broniący tej kreatury. To chory wymysł ludzi sprzed wielu tysięcy lat i niech tam wraca.

PS. W wolną wolę też nie wierzę, ale to osobny temat.
Pycha w czystej postaci. Ja jestem ok, inni są źli. Jakbym mogła to bym zrobiła inaczej niż Bóg ( w domyśle lepiej ). Swiat nie będzie lepszy jesli wiekszość ludzi tak myśli.I zauważam ,że cała historia ludzkości dowodzi,że jeśli ktos tak myslący zabiera sie za rządzenie to kończy sie to holokaustem, wojną, ekterminacją itp.
__________________
Jak to Skorpionica wybaczam, ale nie zapominam.

www.pustamiska.pl

Jesli myślisz,że zmienisz faceta, to lepiej zmień faceta.

kosmetyki, buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post63462611

oraz książeczki NOWE

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post76540401
olla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 18:33   #100
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Kto broni? Bóg? Przecież podobno go nie ma? A może jest tylko po to, aby mieć na kogo zwalić winę? Jako kozioł ofiarny jest ci potrzebny?
Wizażanka broni boskiego przyzwolenia na gwałt, bo wolna wola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Cytat:
Napisane przez olla74 Pokaż wiadomość
Pycha w czystej postaci. Ja jestem ok, inni są źli. Jakbym mogła to bym zrobiła inaczej niż Bóg ( w domyśle lepiej ). Swiat nie będzie lepszy jesli wiekszość ludzi tak myśli.I zauważam ,że cała historia ludzkości dowodzi,że jeśli ktos tak myslący zabiera sie za rządzenie to kończy sie to holokaustem, wojną, ekterminacją itp.
Oczywiście, że sekularnie doszliśmy do lepszej moralności niż Bóg w Biblii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 18:48   #101
Natcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 110
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Jednak się odniosę

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Teraz taki Bóg niewiele musiałby robić przy mnie, raczej radziłbym mu się skupić na mordercach i gwałcicielach.

I nie mam nic przeciwko, żeby w momencie podnoszenia na kogoś rękę w celu skrzywdzenia go piorun spadał z nieba i raził potencjalnego sprawcę.

Nie każdy powinien mieć w pełni wolną wolę i nieograniczone możliwości. Są psychopaci, socjopaci, ludzie chorzy, którzy nie chcą źle i potrafią decydować sami o sobie. Nasza cywilizacja to rozumie i takim ludziom odbiera się w pełni możliwość decydowania o sobie na rzecz kogoś bliskiego (żeby na przykład nie wziął na siebie kredytu za 500 000).

Tylko nasz wszechmocny Bóg ma na to wywalone. Róbtaco chceta, tylko mnie czcijta. A jak pomordujesz, pogwałcisz, ale przeprosisz MNIE, to spoko, dogadamy się.

To obrzydliwe, że są wciąż ludzie broniący tej kreatury. To chory wymysł ludzi sprzed wielu tysięcy lat i niech tam wraca.

PS. W wolną wolę też nie wierzę, ale to osobny temat.

Bo TY byś tak chciała, żeby on akurat tych i tych ukarał, albo nie dopuścił, ale oczywiście sobie nic do zarzucenia nie masz. Ale ty na pewno Bogiem nie jesteś i nie jesteś od tego, zeby mówić co i jak mu robić z poszczególnymi ludźmi. Od karania morderców i pedofilów, gwałcicieli jest sąd a nie ty.

Ty jedyne co możesz, to starać się być dobrym człowiekiem. Twoje słowa, że przy tobie Bóg nie miałby co robić są objawem wysokiej ignorancji. Wstyd by mi było coś takiego powiedzieć. Nawet nie masz pojęcia ile osób mogło przez ciebie płakać, ile osób skrzywdziłaś, nie pomogłaś, czego nie zrobiłaś. A Bogu może się wiele rzeczy nie podobać i jeżeli miałby interweniować to na pewno nie wyróżniałby żadnego z ludzi bo dla niego wszyscy ludzie są równi, a potępia się czyny a nie człowieka (cały czas krążymy wokół twojego wyobrażenia Boga, powiązanego z KK, chrzescijaństwem)

Jeśli Bóg zacząłby sterować twoim życiem i rozliczać cię z każdego kroku to na pewno nie byłabyś szczęśliwa, ale ty jak 5 latka pokazujesz: aaa bo tamten zgwałcił, zabił tamtym się zajmij, do mnie się nawet nie wtrącaj zostaw mnie w spokoju bo ja chce żyć po swojemu!! No doprawdy, słodkie.

i nikt (!!!) ani jedna osoba tutaj nie popiera gwałtów, morderstw i innych okrucieństw, skąd to urojenie?!
Natcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 19:27   #102
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Natcia Pokaż wiadomość
A Bogu może się wiele rzeczy nie podobać i jeżeli miałby interweniować to na pewno nie wyróżniałby żadnego z ludzi bo dla niego wszyscy ludzie są równi, a potępia się czyny a nie człowieka
Cytat:
6 Juda wziął dla swego pierworodnego syna, Era, żonę imieniem Tamar. 7 Ponieważ Er, pierworodny syn Judy, był w oczach Pana zły, Pan zesłał na niego śmierć. 8 Wtedy Juda rzekł do Onana: «Idź do żony twego brata i dopełnij z nią obowiązku szwagra, a tak sprawisz, że twój brat będzie miał potomstwo»2. 9 Onan wiedząc, że potomstwo nie będzie jego, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia3, aby nie dać potomstwa swemu bratu. 10 Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć4.

Bóg "zesłał śmierć" na dwóch złych ludzi (w tym jednego, który uprawiał stosunek przerywany) w tym jednym cytacie. Czyli jest w stanie interweniować, jeśli chce, nie patrząc na niczyją wolną wolę. Wniosek? Złamanie prawa żydowskiego jest dla Boga większą zbrodnią, niż gwałt na niemowlęciu. Trudno się dziwić, że Limonka się takim Bogiem brzydzi.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 13:02   #103
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
A ja jestem realistką i ateistką. Jak dla mnie wszystkie religie zostały stworzone po to by straszyć ludzi i ich naciągać. No bo jak inaczej wytłumaczyć, że w 21 wieku w Polsce, ludzie utrzymują darmozjadów (księży,zakonnice, biskupow itp) którzy opowiadają im o facecie z brodą który siedzi tam na chmurce ?
Zresztą większość wierzących to osoby które się nad tym nie zastanawiają i robią tak, bo taki zwyczaj wynieśli z domu. Wiele razy widziałam np. starsze babcie które w kościółku w 1 ławce składają rączki ,a na codzień gdybyś miała inne zdanie od nich i inny światopogląd, to by cie powiesiły na różańcu
Myślę dokładnie tak samo Zostałam wychowana "po katolicku", ale z czasem (tak w wieku mniej więcej 16-17 lat) zaczęłam sama się nad tym zastanawiać i rozkminiać. Na początku męczyły mnie wyrzuty sumienia, niby chciałam wierzyć, ale rozum i logika jednak wygrały. Od daaawna już się nad tym nawet nie zastanawiam. Przez chwilę wydawało mi się, że reinkarnacja jest już bardziej prawdopodobna niż ten cały Bóg. Ale jednak chyba też nie...

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Swojego czasu mnóstwo czytałam o wspomnieniach z poprzedniego życia. Sama za dziecka takie miałam, do dziś miewam ale nie chciałabym już o szczegółach tu pisać, to jest ciężkie do wytłumaczenia.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 15:38   #104
justisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 125
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
A ja jestem realistką i ateistką. Jak dla mnie wszystkie religie zostały stworzone po to by straszyć ludzi i ich naciągać. No bo jak inaczej wytłumaczyć, że w 21 wieku w Polsce, ludzie utrzymują darmozjadów (księży,zakonnice, biskupow itp) którzy opowiadają im o facecie z brodą który siedzi tam na chmurce ?
Zresztą większość wierzących to osoby które się nad tym nie zastanawiają i robią tak, bo taki zwyczaj wynieśli z domu. Wiele razy widziałam np. starsze babcie które w kościółku w 1 ławce składają rączki ,a na codzień gdybyś miała inne zdanie od nich i inny światopogląd, to by cie powiesiły na różańcu.
Musisz jeszcze baardzo wiele rzeczy zrozumieć na temat funkcjonowania w spoleczenstwie. Zapewne jestes jeszcze bardzo mloda(16 lat?) i to w duzej mierze cie usprawiedliwia, ale skoro już musisz się koniecznie buntować przeciwko tym wszystkim "głupawym katolom", ty wielce oswiecona, to przynajmniej mniej chociaż odrobinę samokrytyki.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
justisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 15:55   #105
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez justisi Pokaż wiadomość
Musisz jeszcze baardzo wiele rzeczy zrozumieć na temat funkcjonowania w spoleczenstwie. Zapewne jestes jeszcze bardzo mloda(16 lat?) i to w duzej mierze cie usprawiedliwia, ale skoro już musisz się koniecznie buntować przeciwko tym wszystkim "głupawym katolom", ty wielce oswiecona, to przynajmniej mniej chociaż odrobinę samokrytyki.
Zacytowałaś "głupkowatym katolom", mimo że ona nigdzie takich słów nie użyła. A co do hipokryzji w Kościele to cóż... daleko nie trzeba szukać niestety.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 17:56   #106
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Czy Bóg istnieje?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;80082001]
caly czas nie rozumiecie mojej wypowiedzi ja nie obwiniam boga za to ze ktos jest zlym czlowiekiem i gwlaci,czy wsiada pijany za kierownice
ja nie moge pojac ze ktos kto podobno kocha swoje dzieci (nas ) pozwala aby ktos nas krzywdzil a niby jest wszechmocny i moglby nas od tego uchronic np uchronic niewinne dziecko czy kobiete od gwaltu czy niewinne dziecko w afryce od smierci z braku wody
jak mozna tlumaczyc takie rzzeczy wolna wola przeciez to nie od nas zalezy czy ktos nas zgwalci albo czy urodzimy sie na pustyni
owszem pierwsza para popelnila jakis blad ale dlaczego cale tysiace lat po tym my mamy za to ponosic kare?
to tak jakby twoj pradziadek ukradl chleb i teraz cala wasza rodzina z pokolenia na pokolenie mialaby miec ucieta prawa dlon
gdzie tu jest milosierdzie ?[/QUOTE]
Dokładnie . Obdarzenie wolną wolą i wyborem dotyczy wyłącznie ludzi dorosłych, którzy mogą zrobić co chcą z dzieckiem , nie mającym wolnej woli i wyboru , i generalnie wobec tego traktowanym nie jak człowiek, tylko jak rzecz, którą można wykorzystać - bo ojciec gwałcący ne dziecko owszem, miał wolną wolę, dokonał wyboru , zrobił to i to . Czy wobec tego dziecko nie jest człowiekiem, że tej wolnej woli i wyboru nie ma ? zwalanie wszystkiego na wolną wolę to cudne chowanie głowy w piasek przed faktem, że nie da się pogodzić tego z ideą istnienia miłosiernego i kochającego Boga, który, jak mówi psalm, opiekuje się każdym ptakiem niebieskim i rośliną i bez niego nie dzieje się nic , co się dzieje .
I dokładnie tak - chrześcijaństwo i judaizm wrobiły ludzkość w przedłużoną odpowiedzialność zbiorową - niby z jakiej racji , dlaczego i po co ? Takie mszczenie się na dzieciach za nieposłusznych rodziców przez tysiąclecia ? Ale miłość i miłosierdzie
Tylko w sumie nie ma się czym przejmować, ludzkość jak dotąd wymyśliła sobie prawie trzy tysiące rozmaitych bóstw, bogów, bożków, boginek itp. dokonujących cudów, ożywających po śmierci, wędrujących między światami itd. itp. , więc nie ma absolutnie powodu, żeby któreś z nich uznawać za prawdziwsze od innych a tym bardziej wiarygodniejsze .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 18:48   #107
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Dokładnie . Obdarzenie wolną wolą i wyborem dotyczy wyłącznie ludzi dorosłych, którzy mogą zrobić co chcą z dzieckiem , nie mającym wolnej woli i wyboru , i generalnie wobec tego traktowanym nie jak człowiek, tylko jak rzecz, którą można wykorzystać - bo ojciec gwałcący ne dziecko owszem, miał wolną wolę, dokonał wyboru , zrobił to i to . Czy wobec tego dziecko nie jest człowiekiem, że tej wolnej woli i wyboru nie ma ? zwalanie wszystkiego na wolną wolę to cudne chowanie głowy w piasek przed faktem, że nie da się pogodzić tego z ideą istnienia miłosiernego i kochającego Boga, który, jak mówi psalm, opiekuje się każdym ptakiem niebieskim i rośliną i bez niego nie dzieje się nic , co się dzieje .
I dokładnie tak - chrześcijaństwo i judaizm wrobiły ludzkość w przedłużoną odpowiedzialność zbiorową - niby z jakiej racji , dlaczego i po co ? Takie mszczenie się na dzieciach za nieposłusznych rodziców przez tysiąclecia ? Ale miłość i miłosierdzie
Tylko w sumie nie ma się czym przejmować, ludzkość jak dotąd wymyśliła sobie prawie trzy tysiące rozmaitych bóstw, bogów, bożków, boginek itp. dokonujących cudów, ożywających po śmierci, wędrujących między światami itd. itp. , więc nie ma absolutnie powodu, żeby któreś z nich uznawać za prawdziwsze od innych a tym bardziej wiarygodniejsze .
Antropolodzy religii doliczyli się 5 milionów. Tylko tych nazwanych.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 18:59   #108
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Nie wiem. Może tak, może nie. Nasze pojęcie rzeczywistości i świata jest tak ograniczone, że nie jestem w stanie powiedzieć, że czegoś na pewno nie ma, bo ja tego nie widzę. Nikt z nas tak naprawdę nie wie. Widzimy tylko maleńki ułamek tego, co nas otacza, a nasze rozumy nie są w stanie pojąć ogromu, piękna i poziomu skomplikowania wszechświata. Sądzę jednak, że jeśli Bóg istnieje, jest zupełnie inna(y/e) od wyobrażeń zorganizowanych religii.

Jeśli miałabym opisać słowami bóstwo, byłoby to coś istniejącego w każdym żywym stworzeniu, wszechobecna iskra, wzór powtarzający się w naturze, niewidzialna więź. Moje duchowe odczucia i doświadczenia raczej wiążą się z tym motywem, a nie z patriarchalnymi wzorcami religii monoteistycznych.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 19:22   #109
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Widzimy tylko maleńki ułamek tego, co nas otacza
Masz na myśli na przykład ciemną materię i energię?
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-03, 19:26   #110
dao
Raczkowanie
 
Avatar dao
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 82
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Jeśli miałabym opisać słowami bóstwo, byłoby to coś istniejącego w każdym żywym stworzeniu, wszechobecna iskra, wzór powtarzający się w naturze, niewidzialna więź. Moje duchowe odczucia i doświadczenia raczej wiążą się z tym motywem, a nie z patriarchalnymi wzorcami religii monoteistycznych.
Wiesz, że Ewangelia Tomasza głosi takie prawdy? Oczywiście kościół uznał ją za herezję i nie ma się temu co dziwić. Inaczej zakwestionowałby sens własnego istnienia.
dao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 19:35   #111
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Masz na myśli na przykład ciemną materię i energię?
Między innymi - też ultradźwięki, inne częstotliwości, których nie widzimy ani nie czujemy Nawet tak przyziemne rzeczy jak kolory - otacza nas świat pełen kolorów których nasze oczy po prostu nie widzą. Albo zapachy których nie odczuwamy, a np. psy tak. Ludzki "sprzęt" jest dość ograniczony, a nam wydaje się, że widzimy obiektywną rzeczywistość.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez dao Pokaż wiadomość
Wiesz, że Ewangelia Tomasza głosi takie prawdy? Oczywiście kościół uznał ją za herezję i nie ma się temu co dziwić. Inaczej zakwestionowałby sens własnego istnienia.
Nie wiedziałam, ale chętnie się dokształcę
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 20:16   #112
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Jeśli miałabym opisać słowami bóstwo, byłoby to coś istniejącego w każdym żywym stworzeniu, wszechobecna iskra, wzór powtarzający się w naturze, niewidzialna więź. Moje duchowe odczucia i doświadczenia raczej wiążą się z tym motywem, a nie z patriarchalnymi wzorcami religii monoteistycznych.
Mam szybsze określenie - animizm.

Może ci się przyda na przyszłość, poczytaj o tym trochę, ciekawy koncept.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 21:40   #113
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Jeśli chodzi o przeżycia duchowe a kwestię nauki kłania się tematyka fal mózgowych, a zwłaszcza fal alfa, których aktywność wzrasta właśnie w stanach medytacji i "wyższej świadomości", co w Zen nazywa się Satori, w jodze Samadhi itd.

Zostało to zbadane przez dr Jamesa Hardta, twórcę technologii neurofeedbacku, która pozwala na zwiększenie kontroli fal mózgowych, głównie fal alfa. Można mieć różne zdanie na temat takich "bajerów", ale tematyka ciekawa.

Odsyłam do wywiadu:
http://www.agnieszkajurko.pl/relacje...ardt-alfa.html

i książeczki:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/18057...-wyzszy-poziom
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 21:53   #114
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Limonka, faktycznie ciekawe, wiedziałam o animizmie praktykowanym przez np. ludy tubylcze Ameryki, ale nie wiedziałam zbyt wiele o "nowoczesnym" animizmie - poczytam

Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o przeżycia duchowe a kwestię nauki kłania się tematyka fal mózgowych, a zwłaszcza fal alfa, których aktywność wzrasta właśnie w stanach medytacji i "wyższej świadomości", co w Zen nazywa się Satori, w jodze Samadhi itd.

Zostało to zbadane przez dr Jamesa Hardta, twórcę technologii neurofeedbacku, która pozwala na zwiększenie kontroli fal mózgowych, głównie fal alfa.
I fal theta takoż Bardzo interesuje mnie tematyka wpływu praktyk kontemplacyjnych na biologię mózgu. Polecam:

https://www.amazon.com/Contemplative...dp/B005CAPKCQ/

Problem z przeżyciami duchowymi w czasie medytacji, przynajmniej dla mnie, to że jak już osiągniesz ten stan - chociaż na chwilkę - to potem chcesz za nim "gonić" i chcesz uzyskać to za każdym razem jak siadasz do medytacji. A ta pogoń utrudnia praktykę.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 23:20   #115
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość

I fal theta takoż Bardzo interesuje mnie tematyka wpływu praktyk kontemplacyjnych na biologię mózgu. Polecam:

https://www.amazon.com/Contemplative...dp/B005CAPKCQ/

Problem z przeżyciami duchowymi w czasie medytacji, przynajmniej dla mnie, to że jak już osiągniesz ten stan - chociaż na chwilkę - to potem chcesz za nim "gonić" i chcesz uzyskać to za każdym razem jak siadasz do medytacji. A ta pogoń utrudnia praktykę.
Fale theta podwyższają się głównie podczas zasypiania, reprezentują okres przejściowy między czuwaniem a snem. Aczkolwiek występują również w zaawansowanej medytacji i transie. Potrafi to ponoć wprowadzić człowieka w stan niesamowitej kreatywności.

W książce o której pisałem powyżej był opisany przykład jak Thomas Edison wykorzystywał to zjawisko w swoich odkryciach naukowych. Stosował takie "kreatywne kocie drzemki". Siadał na krześle trzymając metalowe kule w dłoniach i starał się zasnąć, stawał się coraz bardziej senny aż kule zaczęły wymykać się mu z rąk i upadać z hałasem na ułożone na ziemie metalowe talerze. Odgłos uderzenia przywracał go do stanu czuwania, wówczas zapisywał wszystkie inspiracje jakie przychodziły mu do głowy. To dopiero jest ciekawe
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 23:29   #116
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość

W książce o której pisałem powyżej był opisany przykład jak Thomas Edison wykorzystywał to zjawisko w swoich odkryciach naukowych. Stosował takie "kreatywne kocie drzemki". Siadał na krześle trzymając metalowe kule w dłoniach i starał się zasnąć, stawał się coraz bardziej senny aż kule zaczęły wymykać się mu z rąk i upadać z hałasem na ułożone na ziemie metalowe talerze. Odgłos uderzenia przywracał go do stanu czuwania, wówczas zapisywał wszystkie inspiracje jakie przychodziły mu do głowy. To dopiero jest ciekawe
Oooo, co to, to nie. Nie znoszę drzemek, a im krótsze, tym gorsze. Ciekawi mnie optymizacja☠pracy mózgu, ale ten sposób to nie dla mnie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 06:53   #117
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Bóg "zesłał śmierć" na dwóch złych ludzi (w tym jednego, który uprawiał stosunek przerywany) w tym jednym cytacie. Czyli jest w stanie interweniować, jeśli chce, nie patrząc na niczyją wolną wolę. Wniosek? Złamanie prawa żydowskiego jest dla Boga większą zbrodnią, niż gwałt na niemowlęciu. Trudno się dziwić, że Limonka się takim Bogiem brzydzi.
Dzięki za ten cytat.

Chciałam tylko doprecyzować, że brzydzę się postawą bronienia tego Boga jak niepodległości albo konceptu, nie samego Boga z oczywistych wzgledów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 14:59   #118
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Antropolodzy religii doliczyli się 5 milionów. Tylko tych nazwanych.
Jeszcze lepiej
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 17:06   #119
olla74
Zakorzenienie
 
Avatar olla74
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: puszcza świętokrzyska
Wiadomości: 4 160
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Bóg "zesłał śmierć" na dwóch złych ludzi (w tym jednego, który uprawiał stosunek przerywany) w tym jednym cytacie. Czyli jest w stanie interweniować, jeśli chce, nie patrząc na niczyją wolną wolę. Wniosek? Złamanie prawa żydowskiego jest dla Boga większą zbrodnią, niż gwałt na niemowlęciu. Trudno się dziwić, że Limonka się takim Bogiem brzydzi.
Z wolnej woli skorzystali ci ludzie robiąc to co zrobili. Czyli wcześniej oni coś wybrali i ponieśli tego wyboru konsekwencje. Proste.
A Bóg jest też wojownikiem, a nie pacynką wybaczającą wszystkim, nawet tym , którzy nie chca i maja go gdzieś.

I żeby lepiej rozumieć Stary Testament warto się "doedukować", a nie tylko cytować i sie oburzać.
__________________
Jak to Skorpionica wybaczam, ale nie zapominam.

www.pustamiska.pl

Jesli myślisz,że zmienisz faceta, to lepiej zmień faceta.

kosmetyki, buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post63462611

oraz książeczki NOWE

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post76540401
olla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 17:17   #120
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez olla74 Pokaż wiadomość
Z wolnej woli skorzystali ci ludzie robiąc to co zrobili. Czyli wcześniej oni coś wybrali i ponieśli tego wyboru konsekwencje. Proste.
A Bóg jest też wojownikiem, a nie pacynką wybaczającą wszystkim, nawet tym , którzy nie chca i maja go gdzieś.
Dlaczego Bóg, które ma być miłością i światłem, ma być wojownikiem? O co walczy z poddanymi mu śmiertelnymi istotkami, które sam stworzył? Trochę nierówna ta walka, co?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-15 17:37:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.