Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-10, 19:52   #3421
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Nie jestem znawcą, ale wg mnie mieszanka sungrass i bisque light po 50% najlepiej wygląda.Ładnie zbilansowany jasny beż.
super dzięki. Mnie też się tak wydaje
Teraz tylko jeszcze muszę skomponować ciemniejszą mieszankę na lato
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-10, 20:18   #3422
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
super dzięki. Mnie też się tak wydaje
Teraz tylko jeszcze muszę skomponować ciemniejszą mieszankę na lato
A jak dosypiesz do tego cream-ładny jest, ani za żólty, ani za różowy, taki średni beż.
Ja to teraz robię takie mieszanki i piszę w zeszycie, bo w życiu się nie połapię jak będę miała zamówić pełnowymiarowy.Ja na razie nie znalazłam jeszcze swojego podkładu, kolory owszem, ale nic mnie nie powaliło.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 00:36   #3423
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Cream ma ładniejszy kolor, lace jakiś taki szarawy?
A mnie się Lace nie wydaje szarawy (szarawy jest dla mnie Linen z EDM). Lace to taki beż z przewagą żółci.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 08:20   #3424
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A mnie się Lace nie wydaje szarawy (szarawy jest dla mnie Linen z EDM). Lace to taki beż z przewagą żółci.
hmmm, teraz sama już nie wiem
może lace 80% plus 20% cream na lato?
Lorri, z Twoich opisów lace to może być dobry odcień w czystej postaci...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 13:51   #3425
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Trochę już mnie wkurzają te poszukiwania idealnego minerału, pocieszam się, że nie tylko ja mam problemy z doborem koloru i najlepiej wyglądam w jakiś mieszankach.A przez to, że jest tyle firm i kolorów, to na próbki wydajemy więcej, niż na zakup paru wielkich pudeł podkładu Z ostatnią iskrą nadziei czekam na EGM. Kolor to jeszcze pół biedy, najwyżej kupię i zmieszam 2 podkłady, ale na swoją idealną formułę jeszcze nie trafiłam. EDM intensive super kryje i pewnie znajdę w miarę kolor, przy tym jest bardzo naturalny i wydajny, ale z trwałością troszkę za słabo. LaurEss jest trwalszy, ale drogi i mało wydajny.Lumiere cashmere bez STF rice nie daje nic-ani krycia, ani trwałości, może z ryżowym będzie lepiej; a może VV lepiej się spisze?Patrzyłam jeszcze na DreamWorld-ich strona to maskra A kolorów chyba z tydzień musialabym siedziec żeby coś wybrać wśród tylu odcieni i formuł.Tylko moja cera sie poprawila i juz się tak nie zapycha.Myslę też, że przy regularnym używaniu minreałów będzie sie mniej przetłuszczać.Zwątpienie mnie dopada, za dużo osiołkowi dano
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 17:13   #3426
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja mam tak: z EG Linde oddalam JMW, zostala mi Roselyn i Afterglow, a chce miec jeszcze jeden podklad. Bylam juz praktycznie zdecydowana na Buff'd Light, ale zdenerwowala mnie przesylka za 9CAD. Czekam jeszcze na formule Ethereal w probkach dla porownania z Elemental i zamawiam Lauress, chce miec jeden podklad lekki, malo kryjacy, nakladany kabuki dla maksymalnego efektu naturalnosci.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 17:23   #3427
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Frantic znów mnie kusisz Tym bardziej że wszystkie twoje typy bardzo mi pasują Właśnie szukam czegoś kryjącego i chyba wezmę próbaski Do czego mogłabyś porównać efekt krycia?
Kurcze trudne pytanie. Efekt krycia jest mocny, ale nie bardzo mocny - np. dzisiaj testuję z DreamWorld formułę luna i ten to jest dopiero mocno kryjący (a mimo to nie mam po nim maski, ani nie warzy mi się na buzi i bardzo fajnie się nakłada). I bardzo Ci go polecam, ja póki co jestem zachwycona.
Może więc porównałabym krycie podkładu z Blushe do EGM formuła cover me.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 19:53   #3428
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Kurcze trudne pytanie. Efekt krycia jest mocny, ale nie bardzo mocny - np. dzisiaj testuję z DreamWorld formułę luna i ten to jest dopiero mocno kryjący (a mimo to nie mam po nim maski, ani nie warzy mi się na buzi i bardzo fajnie się nakłada). I bardzo Ci go polecam, ja póki co jestem zachwycona.
Może więc porównałabym krycie podkładu z Blushe do EGM formuła cover me.
Frantic a jak z kryciem w stosunku do VV lumiere EGM odpadają bo mają drobinki.Nie znoszę ich Najbardziej teraz lubię lumiere VV ale przydałoby się coś mocniej kryjącego.Kuszą mnie DW ale za nic koloru nie mogę wybrać.Teraz już wiem ze muszę mieć lunę Czy DW mają drobinki?
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 19:57   #3429
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

EGM maja drobinki? W ktorej formule? Mialam wszystkie trzy i w zadnej nie dopatrzylam sie drobinek.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 20:26   #3430
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
EGM maja drobinki? W ktorej formule? Mialam wszystkie trzy i w zadnej nie dopatrzylam sie drobinek.
Niestety dla mnie mają i to dobrze widoczne na ręce.Mam formułę cover i yg.Co prawda na twarzy ich nie widać ale dają poświatę której nie znoszę.
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-11, 21:14   #3431
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

O rany, co twarz to inna opinia.. Ja bym w zyciu nie powiedziala, ze CM daje poswiate, u mnie jest matowy. Ale dziwo
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 15:15   #3432
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
hmmm, teraz sama już nie wiem
może lace 80% plus 20% cream na lato?
Lorri, z Twoich opisów lace to może być dobry odcień w czystej postaci...
Możesz wziąć i to i to. I jeszcze np. miks 80% Sungrass + 20% Cream.

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Trochę już mnie wkurzają te poszukiwania idealnego minerału, pocieszam się, że nie tylko ja mam problemy z doborem koloru i najlepiej wyglądam w jakiś mieszankach.A przez to, że jest tyle firm i kolorów, to na próbki wydajemy więcej, niż na zakup paru wielkich pudeł podkładu
A ja zrobiłam wielką mieszankę ze wszystkich zamówionych próbek Buff'd i kilku z wymianki i mam odcień idealny i masę proszku . Nic się nie zmarnowało. Jestem gdzieś między Fair (odrobinę zbyt jasny i za mało ciepły, złoty) a Cream (samodzielnie za ciemny, mieszam go z Fawn lub Fair), ale najlepszy efekt daje właśnie połączenie większej liczby odcieni. Przy kolejnym zamówieniu będę brała miksy. Jeśli żaden nie bedzie w 100% idealny, to zmieszam je ze sobą i skoryguję tonację za pomocą Sungrass (źródło żółci) lub/i Magnolii (źródło różu).

Bez względu na markę minerałów, dodawałabym zawsze składniki pielęgnacyjne i stearynian, więc mieszanie to dla mnie norma.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Bylam juz praktycznie zdecydowana na Buff'd Light, ale zdenerwowala mnie przesylka za 9CAD.
A czemu nie weźmiesz Refill Kita? 14 CAD i przesyłka gratis. Nie masz pustych słoiczków?

Doszłam ostatnio do wniosku, że trzymanie minerałów w dużych opakowaniach nie ma sensu. Nie potrzebuję słoiczków większych niż na 6 g proszku (ostatnio nie maluję się codziennie, więc wystarcza mi słoiczek 5 ml EDM). Zapasy trzymam w szczelnie zamkniętnych opakowaniach farmaceutycznych. Jakbym dostała 10 g w woreczku, to na pewno nie przesypałabym całości do jednego słoika.

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Frantic a jak z kryciem w stosunku do VV lumiere EGM odpadają bo mają drobinki.Nie znoszę ich Najbardziej teraz lubię lumiere VV ale przydałoby się coś mocniej kryjącego.Kuszą mnie DW ale za nic koloru nie mogę wybrać.Teraz już wiem ze muszę mieć lunę Czy DW mają drobinki?
Jeśli jesteś drobinkofobem (jak ja ), to przestrzegam Cię przed fromułą Sand DW - takiego natężenia drobinek nie widziałam w żadnym podkładzie (widać je nawet przez woreczek), to jest praktycznie rozświetlacz. Dla niektórych to może być zaleta...
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 18:48   #3433
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

zastanawiam sie teraz nad cieniami, i....hmm, nie mam pojecia jakiej firmy wybrac, jakie sa najladniejsze, najtrwalsze, takie jak na zdjeciach na stronkach. ogolnie mam duuuze kreci mi sie w glowie przez te cienie, bo jest ich za duzo jak dla mnie...
interesuja mnie tez takie ktorych nie ma na stronkach, czyzby niektorych juz nie bylo albo byly w seriach limitowanych?
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 18:53   #3434
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

tak, sa tez limitowanki w edm np, w pierwszym watku edm jest link do swatchy
polecam Ci cienie z pure luxe, coastal, meow oraz z edm, egm, she space, lumiere, joppa- te mam przetesowane i podalam w kolejnosci 3 pierwsze uwielbiam reszte bardzo polecam
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 19:17   #3435
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

pure luxe i lumiere wlasnie skonczylam ogladac... ale kurcze, ja bym mogla po polowie ich z kazdej strony wykupic
a powiedz, na dlugo wystarcza taka probka cieni? bo mi sie wydaje ze jak kupowac cien to raczej duzy a nie probke bo co to bylo 1/8 lyzeczki? za od 1-2$
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 19:22   #3436
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
pure luxe i lumiere wlasnie skonczylam ogladac... ale kurcze, ja bym mogla po polowie ich z kazdej strony wykupic
a powiedz, na dlugo wystarcza taka probka cieni? bo mi sie wydaje ze jak kupowac cien to raczej duzy a nie probke bo co to bylo 1/8 lyzeczki? za od 1-2$
ja mam trochę ceni (próbek) z pure luxe i mimo że robiłam odsypki nie wiem czy je zużyję. Są bardzo wydajne.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 19:26   #3437
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Możesz wziąć i to i to. I jeszcze np. miks 80% Sungrass + 20% Cream.


czyli 4 refill kity? Troszke dużo...
na pewno na teraz 50% bisque i 50% sungrass light (choc dziś użyłam próbki tej mieszanki i twarz wydawała mi sie juz za jasna ) a na lato...nie opalam się bardzo raczej lekko-przynajmniej twarz. Może jednak ten lace 80% i 20% cream? Nie wiem
Może trzy wezmę?
50% bisque i 50%sungrass
80% sungrass i 20% cream
80% lace i 20 % cream?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 19:28   #3438
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
ja mam trochę ceni (próbek) z pure luxe i mimo że robiłam odsypki nie wiem czy je zużyję. Są bardzo wydajne.
dzieki
a jak jest z cieniami z edm? duzo sypia do tych probek? bo na stronie nie pisze chyba.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 19:35   #3439
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
dzieki
a jak jest z cieniami z edm? duzo sypia do tych probek? bo na stronie nie pisze chyba.
1g, myślę że spokojnie starczy na rok bardzo intensywnego używania. W moim przypadku przekazę mój zbiór wnuczce
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 19:36   #3440
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

duzo-pelny sampel- w innych to przewaznie pelenwymiar, z coastal tez duze są tylko w woreczkach
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 19:58   #3441
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

tylko szkoda ze jest tak duzo kolorow do wyboru, choler..cia, lubie brazy, beze, niektore fiolety... buuu.. tylko skad tu brac kase na te cienie. normalnie nie potrafie wybrac np dwoch z tych 8 ktore wypisalam i musialam wyeliminowac duuuzo innych.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 20:13   #3442
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

jak nie masz kaski to z wymianki mozesz cos ustrzelic ;\)
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-12, 20:22   #3443
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

tylko ze ja na razie nie mam za bardzo co wymieniac
cos tam sobie kupie, tylko pewnie na raty, teraz wezme ze 2 lub 3 przy okazji zamawiania free kita. a pozniej bede kombinowac. ale serio, kolorki maja przepiekne

pocieszam sie ze mam jeszcze czas na wybor bo czekam na swatche tego fairly summer bo jestem go bardzo ciekawa.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 02:12   #3444
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
dzieki
a jak jest z cieniami z edm? duzo sypia do tych probek? bo na stronie nie pisze chyba.
Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
1g, myślę że spokojnie starczy na rok bardzo intensywnego używania.
Gdzieś już się chyba pojawiały wątpliwości co do wagi próbek. W takim razie rozwieję je.

Próbki EDM nie ważą 1g. To jest waga orientacyjna, ich produkty nie są pakowane wagowo, tylko objętościowo. A objętość samego proszku to nie 5 ml, tylko ok. 2,5 - 3 ml. 5 ml to pojemność całkowita słoiczka (sprawdziłam cylindrem), prawie połowę zajmuje sitko - to jest właśnie to "minus air pocket".

Każdy produkt, każdy odcień będzie miał inną wagę, ponieważ poszczególne składniki mają różne ciężary właściwe. Przykładowo, 3 nowiutkie cienie (nie maźnięte nawet palcem), które zważyłam przy przesypywaniu do woreczków miały: 0.85 g, 1.03 g, 0.79 g; róż - 0,85 g; 2 podkłady w formule Matte - 0.76 g i 0.80 g; podkłady Intensive - 0.81 g, 0,83 g.

Podkłady EDM zawierają dużo miki, która jest bardzo lekka. Dla porównania - podkłady Buff'd to (deklarowane) pół łyżeczki, ale z uwagi na wyższe stężenie minerałów o większych ciężarach właściwych (TiO2 i ZnO) ważą więcej niż EDM. Nawet podkłady w formule Light są cięższe, przykładowe 4 różne odcienie miały: 1.05 g, 1.43, 1.13 g, 0.98 g (wyliczone na podstawie wagi pustego woreczka). 2,5 ml każdego ze sprawdzonych 4 podkładów DreamWorld, bez względu na formułę, ważyło zawsze ponad 1 g.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 06:28   #3445
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri jak zwykle skarbnica wiedzy... Szacun.

Swoją drogą w przypadku kosmetyków ogólnie nie ma oznaczenia w wadze tylko w objętości i wynika to chyba z tych różnic w ciężarze właściwym składników. A trzeba przyznać, że 50 ml kremu zużywamy raczej zawsze w tym samym czasie, a jakby nam pisali - 53 g, 47 g, no to można się lekko zgubić.

I z minerałami tak samo.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 09:17   #3446
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, jesteś niesamowita, szacun
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 09:26   #3447
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Lorri jak zwykle skarbnica wiedzy... Szacun.

Swoją drogą w przypadku kosmetyków ogólnie nie ma oznaczenia w wadze tylko w objętości i wynika to chyba z tych różnic w ciężarze właściwym składników.
E tam zaraz skarbnica , po prostu ciekawska jestem.

Spotkałam się i z wagowym i z objętościowym pakowaniem minerałów. Z normalnymi kosmetykami też różnie bywa. Amerykańskie kremy, które kiedyś kupowałam, były akurat w gramach.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-13 o 09:29
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 09:26   #3448
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

edm wyraża się w tej kwestii bardzo jasno.
https://www.everydayminerals.com/ind...temid=52#faq32
1g jest to orientacyjna wartość i uważam, że jako informacja na opakowaniu zupełnie wystarczy.
I see you have sample, mini, and big. Can you explain your sizes ?

Everyday Minerals mineral products all weigh differently depending on the kinds of mica and iron oxides that are used. That’s why all mineral products are determine by jar size and how much powder can fill a specific sized jar.
Sample Size is the full contents (minus air pocket) of a 5 ml jar.
Mini Size is the full contents (minus air pocket) of a 10 ml jar.
Big Size is the full contents (minus air pocket) of a 25 ml jar.
The weights will be listed in the product descriptions.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 11:00   #3449
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziekuje za tak dokładne wytlumaczenie
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 11:20   #3450
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Rany, a ja jakaś lewa jestem nie umiem pomalować się sypkimi cieniami i na mokro i na sucho ciało mi prześwituje wczoraj chciałam zrobić klasycznego smoka joppą i lumiere i lipa w końcu przeprosiłam się z inglotem.
przy następnym zamówieniu zacznę testować prasowane lumierki.
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.