Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-20, 14:27   #3091
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak ci PEG i phenoxyethanol nie przeszkadza...
też oglądam ten skład w tx maxx i właśnie mi się nie spodobał
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 14:47   #3092
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość

Zrobiłam, na przedramieniu, w świetle dziennym ale i tak kolor jest przekłamany. W rzeczywistości jest bardziej różowy. Ale efekt taki dość kremowy, dość "mokry" ale zupełnie matowy, bez ani jednej drobinki. Trwałość bardzo dobra. Nie migruje na twarzy ani trochę. Ja go kupiłam w bdb cenie 62 zł, teraz cena jest juz znacznie wyższa
Dziękuję Ci bardzo

Przyznam, że myślałam o bardziej transparetnto-wodnym efekcie. Wiesz o co mi chodzi? No chyba, że foto trochę przekłamuje Wolałabym by był bardziej mokry, a nie kremowy. O to mi chodzi
Bo sam kolor bardzo ładny
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 15:27   #3093
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak ci PEG i phenoxyethanol nie przeszkadza...

PEG nie, ale nie wiedziałam czyn jest phenoxyethanol-wolałam Was spytać, teraz wiem, ze lepiej zosta przy żelu fitomed
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 15:51   #3094
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Polska marka: http://www.iossi.eu/
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 16:01   #3095
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
PEG nie, ale nie wiedziałam czyn jest phenoxyethanol-wolałam Was spytać, teraz wiem, ze lepiej zosta przy żelu fitomed
phenoxyethanol jest akceptowany przez organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne. pegi natomiast nie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 17:01   #3096
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mi nie, ale pilnowałam się z kwotą zamówienia

już jakiś czas temu doszłam do wniosku, że wśród starszych osób jest największy odsetek ludzi niekulturalnych.
sory, takie mam zdanie. wyrobione na podstawie wieloletnich podróży komunikacja
Czyli za ile zamawialas? Jak szukałam na necie to albo była kwota max 40$ albo 50$. Ja mam obecnie na 40,16 a po rabacie 10$ zostanie 30,16 i nie wiem czy tak puścić czy jednak okroic?

Fakt.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 18:03   #3097
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Wrzucam moje zbiory. Co aktualnie stosuje,
dużo Weledy, jakoś tak się złożyło: Szampon&żel Nagietkowy, Kuracja do włosów z Owsem, Roślinny żel do zębów, Balsam do stóp z mirrą, krem do twarzy na dzień Iris.
Dalej: olej rycynowy i hydrolat pmarańczowy oraz glinka różowa,
oraz: krem do twarzy Eubiona z aloesem i granatem, kupiłam też filtr Eco Cosmetics Emulsja Spf 20 .

Dziękuje dziewczyny za miłe słowa,
Dziś już mnie głowa nie swędziała, ale umyłam włosy znów tym żelem nagietkowym Weledy, super złagodził skórę, naprawdę polecam,
a na końce daje tylko olejek z BingoSpa arganowy-migdałowy. Jest dobrze, jak nie będę jadła syfu to będzie jeszcze lepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9864.JPG (210,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9866.JPG (186,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9867.JPG (188,2 KB, 18 załadowań)
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-06-20 o 18:12
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 20:12   #3098
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Polska marka: http://www.iossi.eu/
i zapomnieli nazwy produktow umiescic w jezyku polskim



Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
phenoxyethanol jest akceptowany przez organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne. pegi natomiast nie.
przez te pseudo naturalne marki owszem jest uzywany, ale reszta sie tym nie skalala jeszcze i mam nadzieje ze sie nie skala
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 22:30   #3099
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah opiszesz swoją obecną pielęgnację, czego poza serum Bielendy używasz? Nie używasz żadnego kremu?
Wydaje mi się, że masz rację z tymi olejami.
Cera pogorszyła mi się odkąd zaczęłam uzywać do mycia twarzy mydła dr Bronner, już je odstawiłam. Teraz używam po prostu żelu rumiankowego Sylveco (paskudny zapach ma )
Do mycia twarzy używam mleczek nietłustych, działanie oczyszczające wspomagam szmatką. Oczywiście użyję i micela i glinki i mydła i peelingu, ale to doraźnie, a mleczko to podstawa i najczęściej razem z nim stosuję miód.
Nie używam żadnego kremu tylko próbek tego co mi wpadnie w ręce i to po peelingach kwasowych. Nie mogę znaleźć kremu, którego mogłabym używać codziennie. Moja skóra po kremach wygląda strasznie, jest tłusta, zapchana. Olejek mam jeden, używam raz w tygodniu.
Na co dzień to teraz to serum Bielendy kładę na noc, a na dzień serum Alterry z orchideą (wycofane z polskiego rossa) i kolagen. Ale używałam swojego czasu przeróżnych rzeczy, np soku z granata na noc, super sprawa, niebawem do niego wrócę. Chcę też wypróbować wodę winogronową Caudalie. Poza tym toniki, płyny różne- to lubię. Mam tez żelową maseczkę nawilżającą, w sumie resztkę z miodem manuka Living Nature, śmierdziuch okropny, ale jest bardzo dobra do mojej skóry i można ją nakładać na całą noc i rano zmyć, pięknie nawilża, ale nie obciąża skóry, nie zawiera olejów, chyba, że gdzieś na końcu składu, no i nikt mi nie powie, że oleje są dobre dla mnie Niestety droga.

Jeśli chodzi o zastępstwo dla serum Alterry, które niebawem będę musiała znaleźć, to zastanawiam się nad serum Neobio, albo aktywatory Avy, czy jakieś serum z e-naturalne, ale jest bardzo dużo podobnych różnych marek, tyle, że o wiele droższych.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie no, żeby nie było - nie podrażnia (także jest delikatne pod tym względem), nie robi żadnych niespodzianek tego typu, właśnie dobrze działa na "łupież" atopowy na głowie, nic po nim nie swędzi, itd., ale rypaczem jest strasznym, odtłuszcza i wysusza (skóry nie tłuste)
Ja mam tłustą, a i tak dało jej radę jak mało co

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Wrzucam moje zbiory. Co aktualnie stosuje,
dużo Weledy, jakoś tak się złożyło: Szampon&żel Nagietkowy, Kuracja do włosów z Owsem, Roślinny żel do zębów, Balsam do stóp z mirrą, krem do twarzy na dzień Iris.
Dalej: olej rycynowy i hydrolat pmarańczowy oraz glinka różowa,
oraz: krem do twarzy Eubiona z aloesem i granatem, kupiłam też filtr Eco Cosmetics Emulsja Spf 20 .

Dziękuje dziewczyny za miłe słowa,
Dziś już mnie głowa nie swędziała, ale umyłam włosy znów tym żelem nagietkowym Weledy, super złagodził skórę, naprawdę polecam,
a na końce daje tylko olejek z BingoSpa arganowy-migdałowy. Jest dobrze, jak nie będę jadła syfu to będzie jeszcze lepiej.


Fajnie, że już lepiej
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 08:19   #3100
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Czyli za ile zamawialas? Jak szukałam na necie to albo była kwota max 40$ albo 50$. Ja mam obecnie na 40,16 a po rabacie 10$ zostanie 30,16 i nie wiem czy tak puścić czy jednak okroic?

Fakt.
limit to 45 euro (kwota całościowa, razem z wysyłką).
Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Wrzucam moje zbiory. Co aktualnie stosuje,
dużo Weledy, jakoś tak się złożyło: Szampon&żel Nagietkowy, Kuracja do włosów z Owsem, Roślinny żel do zębów, Balsam do stóp z mirrą, krem do twarzy na dzień Iris.
Dalej: olej rycynowy i hydrolat pmarańczowy oraz glinka różowa,
oraz: krem do twarzy Eubiona z aloesem i granatem, kupiłam też filtr Eco Cosmetics Emulsja Spf 20 .

Dziękuje dziewczyny za miłe słowa,
Dziś już mnie głowa nie swędziała, ale umyłam włosy znów tym żelem nagietkowym Weledy, super złagodził skórę, naprawdę polecam,
a na końce daje tylko olejek z BingoSpa arganowy-migdałowy. Jest dobrze, jak nie będę jadła syfu to będzie jeszcze lepiej.
powtórzę - zakupy świetne
i cieszę się, że już lepiej
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość





przez te pseudo naturalne marki owszem jest uzywany, ale reszta sie tym nie skalala jeszcze i mam nadzieje ze sie nie skala
pseudo naturalnym markom ecocert daje certyfikaty
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2015-06-21 o 08:47
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 08:25   #3101
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Do mycia twarzy używam mleczek nietłustych, działanie oczyszczające wspomagam szmatką. Oczywiście użyję i micela i glinki i mydła i peelingu, ale to doraźnie, a mleczko to podstawa i najczęściej razem z nim stosuję miód.
Nie używam żadnego kremu tylko próbek tego co mi wpadnie w ręce i to po peelingach kwasowych. Nie mogę znaleźć kremu, którego mogłabym używać codziennie. Moja skóra po kremach wygląda strasznie, jest tłusta, zapchana. Olejek mam jeden, używam raz w tygodniu.
Na co dzień to teraz to serum Bielendy kładę na noc, a na dzień serum Alterry z orchideą (wycofane z polskiego rossa) i kolagen. Ale używałam swojego czasu przeróżnych rzeczy, np soku z granata na noc, super sprawa, niebawem do niego wrócę. Chcę też wypróbować wodę winogronową Caudalie. Poza tym toniki, płyny różne- to lubię. Mam tez żelową maseczkę nawilżającą, w sumie resztkę z miodem manuka Living Nature, śmierdziuch okropny, ale jest bardzo dobra do mojej skóry i można ją nakładać na całą noc i rano zmyć, pięknie nawilża, ale nie obciąża skóry, nie zawiera olejów, chyba, że gdzieś na końcu składu, no i nikt mi nie powie, że oleje są dobre dla mnie Niestety droga.

Jeśli chodzi o zastępstwo dla serum Alterry, które niebawem będę musiała znaleźć, to zastanawiam się nad serum Neobio, albo aktywatory Avy, czy jakieś serum z e-naturalne, ale jest bardzo dużo podobnych różnych marek, tyle, że o wiele droższych.
dzięki, muszę to przemyśleć, bo mam podobne obserwacje: oleje i kremy mnie zapychają
filtrów nie używasz?
a takie serum z ekstraktem z granatu? co sądzisz? http://www.natural-beauty.pl/neobio-...do-twarzy.html

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2015-06-21 o 08:28
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 08:51   #3102
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

W temacie serum , używam już drugiego zestawu . http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-grape.html

A jakiś krem pod oczy polecacie? Bo kupiłam z Ecolab i niby jest ok, ale szału też nie ma.
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 09:32   #3103
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
dzięki, muszę to przemyśleć, bo mam podobne obserwacje: oleje i kremy mnie zapychają
filtrów nie używasz?
a takie serum z ekstraktem z granatu? co sądzisz? http://www.natural-beauty.pl/neobio-...do-twarzy.html
O nim właśnie pisałam, teoretycznie wygląda super Jedyne co może komuś przeszkadzać, to alkohol, mnie nie przeszkadza, zwykle w takich produktach go w ogóle nie czuć.

Filtra używam tylko przy intensywnej ekspozycji na słońce.

Przemyśl kochana, bo na moim przykładzie może to być klucz do sukcesu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 10:46   #3104
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
W temacie serum , używam już drugiego zestawu . http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-grape.html

A jakiś krem pod oczy polecacie? Bo kupiłam z Ecolab i niby jest ok, ale szału też nie ma.
Z silnie regenerujących polecam krem z awokado martiny gebhardt. Świetny jest też z madary. Na dzień używam serum pod oczy sukin i żel organic people - oba świetne.

Ja po ostatnich zakupach napalam się na ecolab strasznie ale bardziej na produkty do ciała - wzięłam koleżance ich masło anti-aging do ciała i pachnie obłędnie! Szybko się wchłania, fajnie wygładza, na lato w sam raz. Nie wiem czy sama się nie skuszę
Mam jeszcze ochotę na ich olejek pod prysznic (chociaż jeden detergent mnie trochę stopuje....), lotion do ciała albo jakieś masło własnie i maskę do włosów.

A właśnie!!!!
Moje ostatnie zakupy z lawendowej szafy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102_4161.jpg (160,0 KB, 29 załadowań)
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 11:03   #3105
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Anula
Piękne zakupy
Ecolab też mnie kusi, zwłaszcza maski do włosów

Ja mam nadzieję pochwalić się zakupami na iHerbie pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 11:38   #3106
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Moniiiii!!! wolkenseifen napisali, ze sa probki deo. no to bede zamawiac. i teraz pytanie: co jeszcze MUSZE od nich miec? myslalam o jakims mydle do wlosow lub szamponie w kostce - probowalas jakies? moze jakies oleje...?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 11:55   #3107
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z silnie regenerujących polecam krem z awokado martiny gebhardt. Świetny jest też z madary. Na dzień używam serum pod oczy sukin i żel organic people - oba świetne.

Ja po ostatnich zakupach napalam się na ecolab strasznie ale bardziej na produkty do ciała - wzięłam koleżance ich masło anti-aging do ciała i pachnie obłędnie! Szybko się wchłania, fajnie wygładza, na lato w sam raz. Nie wiem czy sama się nie skuszę
Mam jeszcze ochotę na ich olejek pod prysznic (chociaż jeden detergent mnie trochę stopuje....), lotion do ciała albo jakieś masło własnie i maskę do włosów.

A właśnie!!!!
Moje ostatnie zakupy z lawendowej szafy.
Zakupy żałuję trochę, że nie kupiłam tego kremu z awokado martiny gebhardt ale mój ekosklep ma urlop a nie chciałam czekać. Na razie używam pod oczy krem Ecolab i serum BeOrganic i sumie jestem zadowolona. Z Ecolab mam odżywkę do włosów z avocado i bardzo przyjemna, jednak moje włosy za słabo nawilża.
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 12:40   #3108
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Zakupy żałuję trochę, że nie kupiłam tego kremu z awokado martiny gebhardt ale mój ekosklep ma urlop a nie chciałam czekać. Na razie używam pod oczy krem Ecolab i serum BeOrganic i sumie jestem zadowolona. Z Ecolab mam odżywkę do włosów z avocado i bardzo przyjemna, jednak moje włosy za słabo nawilża.

słabo nawilża mówisz...
ciekawa jestem jak te maski z fitokosmetik się spiszą
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 13:09   #3109
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

słabo nawilża mówisz...
ciekawa jestem jak te maski z fitokosmetik się spiszą
To pewnie zależy od włosów. Moje jednak lubią trochę chemii
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 15:24   #3110
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Moniiiii!!! wolkenseifen napisali, ze sa probki deo. no to bede zamawiac. i teraz pytanie: co jeszcze MUSZE od nich miec? myslalam o jakims mydle do wlosow lub szamponie w kostce - probowalas jakies? moze jakies oleje...?
wiem tez dostalam maile
Jesli ci jakas famila zapachowa podejdzie to oczywiscie inne produkty od niej. ja bardzo lubie puder do ciala. Gruntuje nim deo i wogole pudruje sie tu o owdze gdzie stanik latem lubi przeszkadzac i obcierac. Nosze tylko Effuniaki, super staniki, ale latem jak goraco a ja sie poce, to lubie mnie nagle obcierac i uwierac. Przy pudrze wszystko jest ok.
Mydlo solne ci polecam od wolkenseifen. ja bardzo lubie to pur. Inne mydelka ona zlikwidowala, ale wprowadzila wlasnie shampoo bar wlasnej produkcji i innych marek. Tych rzeczy nie mialam. Z mydel do wlosow, ktore u niej tez mozna kupic to mam alepoo od Zhenobya.
Ja jestem fanka jej produktow z tymi pieknymi Pin up Poza tym ona doklada probki, wiec jak by co mozesz poprosic o probke pudru czy Bademilch w danym zapachu ktory cie interesi.
Ja tez lubie perfumy na jojobie w roll-onie, ale i mialam psikane na alkoholu( teraz zrobilam wlasna mieszanke). Kusi tez roll-on na alkoholu, ale boje sie ze moglabym byc nie zadowolona. Na chlodne miesiace te olejowe perfumy sa bardzo fajne, ale tez na mnie nie trzymaja sie caly dzien. Niektore niemki pisze ze u nich zapach trwa dlugo, wiec to pewnie jak z deo. Wszystko zalezy od chemii skory.


anula, tutaj jest fajnie opisane czego nie zawieraja kosmetyki z ecocertem
https://www.ecco-verde.de/themen/ecocert
Szukam i szukam produktow ktore maja ecocert i phenoxyetahanol i nie umie znalesc. te co zawieraja ten konserwant maja ( jesli wogole maja) inne certyfikaty takie jak np ICEA, Leaping Bunny itp
ja na stronce ecocertu znalazlam liste ze skladnikami jakimi uzywaja i phenoxyethanolu tam nie bylo tylko Potassium Sorbate i Sodium Benzoate.
Moze pomylil ci sie ten certyfikat z jakims innym, ktory nie jest taki siermierzny i dopuszcza uzywanie tego konserwantu?

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-06-21 o 15:44
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 16:59   #3111
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Monika, masz rację - przepraszam .
Ecocert wciągnął phenoxyetanol na listę składników zakazanych w 2012. W zeszłym roku zdarzały mi się kosmetyki z ecocertem i phenoxyetanolem - widocznie musiały być produkowane przed jego wciągnięciem na listę składników wykluczonych. Teraz w żadnym nie znalazłam.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:06   #3112
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Kochana jest tyle tych certyfikatow , czlek sie gubi jesli na to patrzy, dlatego ja juz nie patrze , czytam sklad a certyfikat moze mi kolo wiadomo czego latac hihihi.
Tym bardziej ze niektore certyfikaty wlasnie nie sa takie restrykcyjne. Natrue np nie jest. Nie zeby byl jakis zly, ale widac po markach ktore na niego przeszly np alverde i alterra ze sklady sie zmienily i niekoniecznie na dobre. Widac ze zaczeli uzywac wiecej tanich olejii i wiecej gliceryny czy alkoholu, wiele uzytkowniczek, juz nie moze uzywach ich produktow. Z kazda zmiana skladu leci on na psy, a cena idzie w gore :-(
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:50   #3113
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kochana jest tyle tych certyfikatow , czlek sie gubi jesli na to patrzy, dlatego ja juz nie patrze , czytam sklad a certyfikat moze mi kolo wiadomo czego latac hihihi.
Tym bardziej ze niektore certyfikaty wlasnie nie sa takie restrykcyjne. Natrue np nie jest. Nie zeby byl jakis zly, ale widac po markach ktore na niego przeszly np alverde i alterra ze sklady sie zmienily i niekoniecznie na dobre. Widac ze zaczeli uzywac wiecej tanich olejii i wiecej gliceryny czy alkoholu, wiele uzytkowniczek, juz nie moze uzywach ich produktow. Z kazda zmiana skladu leci on na psy, a cena idzie w gore :-(

NaTrue z jedną gwiazdką to faktycznie często pomyłka....
Kiedyś narzekałam, bo ciężko było znaleźć kosmetyki naturalne. Teraz z kolei porobiło się tyle firm pseudonaturalnych, że znalezienie czegoś fajnego jest jeszcze trudniejsze. Babie nie dogodzisz
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 17:57   #3114
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Niby ma znaczek Vegan i niby naturalny, ale nie w 100% naturalny. Cena - 54,99 zł Made in Japan
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2669.jpg (120,5 KB, 26 załadowań)
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 18:20   #3115
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z silnie regenerujących polecam krem z awokado martiny gebhardt. Świetny jest też z madary. Na dzień używam serum pod oczy sukin i żel organic people - oba świetne.

Ja po ostatnich zakupach napalam się na ecolab strasznie ale bardziej na produkty do ciała - wzięłam koleżance ich masło anti-aging do ciała i pachnie obłędnie! Szybko się wchłania, fajnie wygładza, na lato w sam raz. Nie wiem czy sama się nie skuszę
Mam jeszcze ochotę na ich olejek pod prysznic (chociaż jeden detergent mnie trochę stopuje....), lotion do ciała albo jakieś masło własnie i maskę do włosów.

A właśnie!!!!
Moje ostatnie zakupy z lawendowej szafy.
Świetne zakupy
Martina Gebhardt, to zawsze dobry pomysł.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Monika, masz rację - przepraszam .
Ecocert wciągnął phenoxyetanol na listę składników zakazanych w 2012. W zeszłym roku zdarzały mi się kosmetyki z ecocertem i phenoxyetanolem - widocznie musiały być produkowane przed jego wciągnięciem na listę składników wykluczonych. Teraz w żadnym nie znalazłam.
Jakiś czas temu używałam kremów z tym składnikiem, ale chyba mi nie szkodził? a on jest jakiś rakotwórczy ?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kochana jest tyle tych certyfikatow , czlek sie gubi jesli na to patrzy, dlatego ja juz nie patrze , czytam sklad a certyfikat moze mi kolo wiadomo czego latac hihihi.
Tym bardziej ze niektore certyfikaty wlasnie nie sa takie restrykcyjne. Natrue np nie jest. Nie zeby byl jakis zly, ale widac po markach ktore na niego przeszly np alverde i alterra ze sklady sie zmienily i niekoniecznie na dobre. Widac ze zaczeli uzywac wiecej tanich olejii i wiecej gliceryny czy alkoholu, wiele uzytkowniczek, juz nie moze uzywach ich produktow. Z kazda zmiana skladu leci on na psy, a cena idzie w gore :-(
Mi nie podeszła ani Alverde ani Alterra, tzn, coś z przymusu finansowego mogłabym poużywać, ale raczej nie do buzi i na krótką metę. Mam wrażenie, że te linie kosmetyków są takie naciągane pod Eko. Już bym wolała samo masło shea czy olej jojoba stosować, bo przynajmniej coś działa, a nie szkodzi.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

NaTrue z jedną gwiazdką to faktycznie często pomyłka....
Kiedyś narzekałam, bo ciężko było znaleźć kosmetyki naturalne. Teraz z kolei porobiło się tyle firm pseudonaturalnych, że znalezienie czegoś fajnego jest jeszcze trudniejsze. Babie nie dogodzisz
Firmy idą za głosem ludu ...
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-06-21 o 19:01
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 18:28   #3116
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

który certyfikat jest bardziej / najbardziej rygorystyczny?

zupełnie nie w temacie to powiem Wam, ze jestem bardzo zadowolona z samoopalacza Lavery do ciała
Mam też ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...do-twarzy.html do twarzy ale boję sie użyć - bo pewnie mnie zapcha

Jestem też zadowolona z lakieru do paznokci Logona - mam ten: http://bioeco.pl/lakiery-do-paznokci...ban-taupe.html
Daje matowy efekt, ale akurat taki bardzo mi sie podoba. Z trwałością szału nie ma, ale wybaczam.
Natomiast zmywacz Sante to jakaś porażka... Prawie nie zmywa

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2015-06-21 o 18:55
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 19:49   #3117
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Linka ja tam ze zmywacza sanie zadowolona. Zmywa mi wszystko i nie śmierdzi

Moni no nic to, muszę coś tam pozamawiać i potestować
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 19:49   #3118
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Natomiast zmywacz Sante to jakaś porażka... Prawie nie zmywa
I tutaj absolutnie się z Tobą nie mogę zgodzić- używam zmywacza Sante od lat i spisuje się bez zarzutu, ale... trzeba najpierw zwilżyć nim paznokcie i po chwili wszystko schodzi doskonale ; używam różnych lakierów (z naturalnych o większej trwałości miałam Sparitual, upolowany w TK Maxx-ie za grosze jakieś), a z nienaturalnych- wyłącznie bez toluenu i formaldehydu, ale mają bardzo dobrą trwałość (niekiedy trzymają się bez zarzutu ok. 2 tyg., a uwierz mi- zarówno w pracy, jak i w domu, z powodu psa, bardzo często myję ręce i zmywam ręcznie bez rękawiczek );- można by rzec nawet, że słyną ze swojej trwałości np. OPI, Orly, Essie i używam wyłącznie zmywacza Sante. Miałam kiedyś Providę chyba, ale był dużo gorszy wg mnie

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-06-21 o 20:15
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 19:54   #3119
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A czy któraś z Was używała może sprayu z filtrem Lavera, o tego:http://www.hollandandbarrett.com/sho...41271?c=lavera ? Albo poleci coś innego?Szukam filtru na urlop
jujka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 20:15   #3120
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Świetne zakupy
Martina Gebhardt, to zawsze dobry pomysł.



Jakiś czas temu używałam kremów z tym składnikiem, ale chyba mi nie szkodził? a on jest jakiś rakotwórczy ?
dzięki
ja staram się unikać phenoksyetanolu, ale nie panicznie
nie znalazłam samych badań, nie mam teraz za bardzo czasu na szukanie.
https://www.perlanegra.pl/blog/2014/...ach-dla-dzieci
http://centrum-odmladzania.pl/kosmet...sosrodzice-pl/
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2015-06-21 o 20:18
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.