Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-24, 19:41   #4261
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
O błędzie napisano już powyżej.
Nie jadę po Tobie.
Nie jestem znawczynią i profesjonalistką, dlatego nie biorę się za analizy. Zresztą nigdzie tego nie napisałam.
"wasz słownik"?
nie gadam, tylko piszę

Nie irytuj się.
Nie wprowadzaj w błąd wizażanek, jeśli nie jesteś pewna o czym piszesz.

Z mojej strony koniec.
Może i nie jesteś ale się za taką uważasz i ciebie za taką też uważają "wasz" czyli wszystkich znawców składów no ktoś ten słownik napisał chyba że sam sie napisał..? ja sie nie irytuje tylko wkurzam skład zanalizowłam na tyle na ile umiałam a to że się machnęłam i pomyślałam że to olejek to nic bo itak było napisane że to szampon u góry więc ja nie kapejszyn ale dobra koniec tematu
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 19:54   #4262
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Nie mogłaś od razu napisać po prostu gdzie błąd zrobiłam, musiałaś po mnie jechać od razu? nie ma wybacz tylko opanuj się...
Nikt po Tobie nie jedzie, proszę się uspokoić

Cytat:
Jeśli jesteś taką znawczynią i profesionalistką to czemu ty tej analizy nie zrobiłaś?
Bo może nie czuje się na siłach? Nie chce niepotrzebnie wprowadzać w błąd inne Wizażanki?

Cytat:
PS: składy pomagał mi wasz słownik składów wyjaśnić więc kto się myli i wprowadza w błąd?? he? ..? zresztą mniejsza oto.. tu chodzi oto że ja nikogo tu nie obrażam i tak samo chce by c traktowana. to na tyle. baw sie dobrze
Wasz? Czy nasz? wizażowy, jesteś w tym społeczeństwie, więc Twój również jeśli są błędy i jesteś ich pewna to je wychwyć i zgłoś osobie, która je zrobiła
Przepraszam za zaśmiecanie, już nie będę
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 20:12   #4263
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Sugar, troche dystansu a na sklady kosmetykow powinno sie patrzec calosciowo, z uwzglednieniem przeznaczenia konkretnego produktu, rozbijanie skladu na skladniki i opisywanie ich ogolnych wlasciwosci zbytnio sie do niczego nie przydaje
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 02:43   #4264
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ekhm, to może ja poproszę o analizę składu

Weszłam w posiadanie kosmetyków od Babuszki Agafii. Szampon chyba jest OK, nie wiem, jak maska, bo ma kiepskie recenzje...


Первое решение. Рецепты бабушки Агафьи. Для русской бани. Маска восстанавливающая для окрашеных и поврежденных волос. vel Pervoe Reshenie, recepty babuszki Agafii dlia ruskoj bani. Maska wostanawliwajuszczaja dlia akraszonych i pawrieżdionnych wałos. Pervoe Reshenie. Przepisy babci Agafii/Agaty, maska regenerująca do włosów zniszczonych i farbowanych.
Tu pojawia się problem, bo skład jest tylko po rosyjsku.

вода питьевая, ПАВ, жирные спирты, эмульгин, лимонная кислота, парф. композиция, катон, яичный порошок, сметана.

czyli:

woda pitna, surfaktanty, alkohole tłuszczowe, emulgator, kwas cytrynowy, kompozycja zapachowa, Kathon, proszek jajeczny, kwaśna śmietana.


Шампунь Травы и сборы Агафьи Для бани кедровый укрепляющий Szampuń trawy i sbory Agafii. Dlia bani kiedrowyj ukriepliajiszczij Szampon cedrowy wzmacniający
Aqua, Schisandra chinensis Extract , Salvia Officinalis Extract, Leuzea carthamoides Intractum, Arcticum Lappa Extract, Anemome Sylvestris Extract, Melilotus officinalis Extract,
Aralia Mandshurica Extract, Sorbus Aucuparia Extract, Polygala Sibirica Extract,
Adonis Sibirica Extract, Saponaria Alba, Saponaria Rubra Officinalis, Glycyrrhiza Glabra ,
Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA,
Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride , Hippophae Rhmnoides Oil, Corylus Avellana Oil,
Cedrus Deodara Oil, Ribes Nigrum
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 14:48   #4265
morenna
Przyczajenie
 
Avatar morenna
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ja równiez proszę o analizę kosmetyku- firmy GENERA ( włoska) Maschera Capelli- alle erbe- ziołowa.
agua,cetearyl Alkohol,Cetrimonium Chloride, C12013 Alkyl Malate,Ethylexyl Stearate, Malva sylvestris Extract, Althea officinalis Extract, Tilia cordata Extract, Achillea millefolium Extract,Chamomillia recutita Extract, Polyquaternium-32, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Paraffinum Liquidum, Citric Acid, Profumo/Parfum, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, CI 19140.
morenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 18:31   #4266
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosiłabym o analizę składu Marion, Nature Therapy, Ocet Z Malin & Koktajl Owocowy, Spray regenerujący włosy

Aqua, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Plyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, Coceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Rubus Idaeus Fruit Extract, Acetum, Prunus Armeniaca Fruit Extract, Prunus Persica Fruit Extract, Pyrus Malus Fruit Extract, Playsorbate 80, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, PEG-12 Dimethicone, Parfum, Methylisothiazolinone, Cl 16255, Cl 16185.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 09:09   #4267
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

prosze o analize Szampon Timotei lśniący blask, w spisie kosmetykow nie bylo go... Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, (A)/Sodium C12-13 Pareth Sulfate (B)*, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Glycol Distearate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Citric Acid, TEA-Sulfate, Rosa Canina Fruit Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Triethanolamine, Margarita Powder, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Tocopherol, Acetum, Rubus Idaeus Fruit Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA, PPG-12, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 17200, CI 60730
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 13:31   #4268
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę

Elisse, Odżywka regenerująca, Włosy suche i zniszczone

skład: aqua, cetearyl alvohol, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, distearoylethyl dimonium chloride, glycerin, styrene/acrylaes copolymer, bethentrimonium chloride, cetrimonium chloride, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, pafrum, methylchloroisothiazolino ne, butylene glycol ald glycosphingolipids, citroneliol, linalool, limonene, citric acid
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 09:42   #4269
Shanraya
Raczkowanie
 
Avatar Shanraya
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 110
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam, bardzo proszę o analizę :

Carin, Bio protein msak:
Agua, Butylosperum parkii, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, Argania Spinosa Kernel Oil, Panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, Benzophenone-4, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Methyloparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Dobrze będzie regenerowała i nawilżała przesuszone słońcem i chlorowaną wodą, długie włosy?
Shanraya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 12:59   #4270
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

ktos tu w ogóle jeszcze recenzuje?
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 16:21   #4271
mishaczeq
Przyczajenie
 
Avatar mishaczeq
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: UK, K-ce
Wiadomości: 19
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę
VO5 - miracle mist

Aqua (Water), Amodimethicone, Glycerin, Hydrolyzed Silk, Argania Spinosa Kernel Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Propylene Glycol, PEG-12 Dimethicone, PVP, Polysorbate 20, Cetylpyridinium Chloride, Cetrimonium Chloride, Benzophenone-4, Trideceth-12, Disodium EDTA, Phenethyl Benzoate, PEG-20 Castor Oil, Sodium Laureth Sulfate, DMDM Hydantoin, Triethanolamine, Parfum (Fragrance)
Dziękuje
mishaczeq jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 20:39   #4272
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość
ktos tu w ogóle jeszcze recenzuje?
taaa chyba już nikt.. ja sie juz za to nie biore bo tylko tutaj po dupie dostaje bo sie "nie znam.." ale powiem wam.. zajzyjcie tutaj i same sobie przeanalizujcie.. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255608
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 00:25   #4273
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę tych szamponów dla dzieci:

Naked for Kids Toffee Apple 2in1 Shampoo:
Aqua, Sodium cocoamphoacetate, Sodium lauroyl sarcosinate, Coco Glucoside, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Glyceryl oleate, Glycerin, Polyquaternium-6, Polyquaternium-22, Polysorbate 20, PEG-120 Methyl glucose dioleate, Aloe barbadensis leaf juice, Parfum, Pyrus malus (Apple) fruit extract, Sodium hydroxymethylglycinate, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Citric acid, CI 42090, CI 19140.

Naked for Kids Bananas & Custard 2in1 Shampoo:
Aqua, Sodium cocoamphoacetate, Sodium lauroyl sarcosinate, Coco Glucoside, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Glyceryl oleate, Glycerin, Polyquaternium-6, Polyquaternium-22, Polysorbate 20, PEG-120 Methyl glucose dioleate, Aloe barbadensis leaf juice, Parfum, Musa sapientum (Banana) fruit extract, Sodium hydroxymethylglycinate, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Citric acid, CI 19140,CI 15985.

Naked for Kids Jam Sandwiches 2in1 Shampoo:
Aqua, Sodium cocoamphoacetate, Sodium lauroyl sarcosinate, Coco Glucoside, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Glyceryl oleate, Glycerin, Polyquaternium-6, Polyquaternium-22, Polysorbate 20, PEG-120 Methyl glucose dioleate, Aloe barbadensis leaf juice, Parfum, Fragaria vesca (Strawberry) fruit extract, Sodium hydroxymethylglycinate, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Citric acid, CI 16035, CI 14700, CI 17200.

Obietnica producenta "Naked truth: made with lots of naturally derived ingredientswithout sulphates, parabens, petrochemicalsor silicone; this is goodness in a bottle."
Tylko czy faktycznie są takie dobre??
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:25   #4274
angel1717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 51
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

czy maseczka do wlosow natural classic henna treatment wax zawiera silikony?lub inne substancje obklejajace wlos?
czy nakladanie jej po umyciu szamponem gleboko oczyszczajacym (goldwella)ma sens? czy lepiej po takim szamponie nic nie nakladac?

OTO SKLAD MASECZKI:
agua, cetaryl alcohol, sodium laurylsulphate.mathyl paraben.lawsonia inermis,parfum,propyl paraben,citric acid,benzyl alcohol,methylchloroisoth iazolinone,methyliosothia zolinone, C.I.15510,C.I 17200
C.I.42090.C.I.73015
angel1717 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-13, 17:39   #4275
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez angel1717 Pokaż wiadomość
czy maseczka do wlosow natural classic henna treatment wax zawiera silikony?lub inne substancje obklejajace wlos?
czy nakladanie jej po umyciu szamponem gleboko oczyszczajacym (goldwella)ma sens? czy lepiej po takim szamponie nic nie nakladac?

OTO SKLAD MASECZKI:
agua, cetaryl alcohol, sodium laurylsulphate.mathyl paraben.lawsonia inermis,parfum,propyl paraben,citric acid,benzyl alcohol,methylchloroisoth iazolinone,methyliosothia zolinone, C.I.15510,C.I 17200
C.I.42090.C.I.73015
Nie ma silikonów, ale to jeden z najgorszych składów jakie w życiu widziałam. Koszmar!
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 20:25   #4276
paulcia666
Rozeznanie
 
Avatar paulcia666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 853
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

widze, że narazie nikt nie analizuje składów, ale w razie jakby ktoś miał chwile i chęci żeby się tego podjąć to wklejam skład, bo jestem bardzo ciekawa działania:

Tigi bed head, after party smoothing cream

Aqua (water/eau), Dimethicone, Cyclopenasiloxane Dimethiconol, Propylene Glycol, Polyacrylamide, PhenylTrimethicone, C13-14 Isoparaffin, Parfum (Fragrance), Amyl Cinnamal, Citral, Hydroycitroneellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropianol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, PEG-8 Methicone, Ricinus Communis (Castor)Seed Oil, Laureth-7, Sodium PCA, Dimethicone PEG-8, Meadowfoamate, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, panthenol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 77019 (mica), CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77163 (Bismuth Oxychloride).

(niestety czcionka maleńka, a jakoś nie moge jej powiększyć)

Edytowane przez paulcia666
Czas edycji: 2012-06-14 o 20:26
paulcia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 22:12   #4277
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez paulcia666 Pokaż wiadomość
widze, że narazie nikt nie analizuje składów, ale w razie jakby ktoś miał chwile i chęci żeby się tego podjąć to wklejam skład, bo jestem bardzo ciekawa działania:

Tigi bed head, after party smoothing cream

Aqua (water/eau), Dimethicone, Cyclopenasiloxane Dimethiconol, Propylene Glycol, Polyacrylamide, PhenylTrimethicone, C13-14 Isoparaffin, Parfum (Fragrance), Amyl Cinnamal, Citral, Hydroycitroneellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropianol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, PEG-8 Methicone, Ricinus Communis (Castor)Seed Oil, Laureth-7, Sodium PCA, Dimethicone PEG-8, Meadowfoamate, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, panthenol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 77019 (mica), CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77163 (Bismuth Oxychloride).

(niestety czcionka maleńka, a jakoś nie moge jej powiększyć)
Trzy silikony na początku: Dimethicone, Cyclopenasiloxane, Dimethiconol, w tym jeden odparowujący z włosów. Po nich polyacrylamide, który reguluje konsystencję, jest dozwolony w b. małych stężeniach, podejrzany o rakotwórczość (tu jest go dużo). Phenyl Trimethicone - silikon, C13-14 Isoparaffin - natłuszczacz, potem zapach, Amyl Cinamal - kolejny zapach potencjalnie drażniący, Citral-zapach, Hydroycitroneellal - zapach, Benzyl Salicylate - zapach i potencjalny alergen, Geraniol - zapach, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde - zapach, Butylphenyl Methylpropianol - zapach, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene - znowu zapachy, PEG-8 Methicone - silikon,.
Ricinus Communis (Castor)Seed Oil - olej rycynowy
Laureth-7 - emulgator, Sodium PCA- nawilżacz
Dimethicone PEG-8 Meadowfoamate - silikon, Cinnamidopropyltrimonium Chloride - zapobiega elektryzowaniu, panthenol - nawilżacz, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone - konserwanty.
Ogółem to raczej syfiasty skład, codziennie bym na włosy tego nie nakładała ze względu na dużą ilość potencjalnie drażniących substancji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 12:20   #4278
paulcia666
Rozeznanie
 
Avatar paulcia666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 853
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trzy silikony na początku: Dimethicone, Cyclopenasiloxane, Dimethiconol, w tym jeden odparowujący z włosów. Po nich polyacrylamide, który reguluje konsystencję, jest dozwolony w b. małych stężeniach, podejrzany o rakotwórczość (tu jest go dużo). Phenyl Trimethicone - silikon, C13-14 Isoparaffin - natłuszczacz, potem zapach, Amyl Cinamal - kolejny zapach potencjalnie drażniący, Citral-zapach, Hydroycitroneellal - zapach, Benzyl Salicylate - zapach i potencjalny alergen, Geraniol - zapach, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde - zapach, Butylphenyl Methylpropianol - zapach, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene - znowu zapachy, PEG-8 Methicone - silikon,.
Ricinus Communis (Castor)Seed Oil - olej rycynowy
Laureth-7 - emulgator, Sodium PCA- nawilżacz
Dimethicone PEG-8 Meadowfoamate - silikon, Cinnamidopropyltrimonium Chloride - zapobiega elektryzowaniu, panthenol - nawilżacz, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone - konserwanty.
Ogółem to raczej syfiasty skład, codziennie bym na włosy tego nie nakładała ze względu na dużą ilość potencjalnie drażniących substancji.

bardzo dziękuje! chociaż musze przyznać, że jestem zaskoczona, bo z opinii wynika, że to rewelacyjny produkt ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ing-cream.html ) i już miałam ochote go zamawiać, ale nic z tego jeszcze raz dzięki
paulcia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 12:45   #4279
weela
Rozeznanie
 
Avatar weela
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 558
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nie znam się na składach, ale u mamy widziałam szampon z płynną keratyną i ciekawa jestem czy jest dobry.
"Szampon opracowany tak, aby lepiej i dłużej chronić kolor farbowanych włosów, zapewniając im zdrowy połysk. System Regeneracji Komórek zawierający proteiny identyczne z proteinami włosów, bardzo precyzyjnie regeneruje komórki włosów głęboko w ich wnętrzu."

Schwarzkopf Gliss Hair Repair with liquid keratin. Colour Protect Shampoo.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Benzophenone-4, Quartz, Panthenol, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolized Keratin, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Laureth-2, Parfum, Propylene Glycol, Hydrogenated Castor Oil, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Mica, Linalool, Limonene, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, CI 77891.
__________________
Z brzytwą na poziomki wybiegam co rano.
weela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 14:25   #4280
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez weela Pokaż wiadomość
Nie znam się na składach, ale u mamy widziałam szampon z płynną keratyną i ciekawa jestem czy jest dobry.
"Szampon opracowany tak, aby lepiej i dłużej chronić kolor farbowanych włosów, zapewniając im zdrowy połysk. System Regeneracji Komórek zawierający proteiny identyczne z proteinami włosów, bardzo precyzyjnie regeneruje komórki włosów głęboko w ich wnętrzu."

Schwarzkopf Gliss Hair Repair with liquid keratin. Colour Protect Shampoo.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Benzophenone-4, Quartz, Panthenol, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolized Keratin, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Laureth-2, Parfum, Propylene Glycol, Hydrogenated Castor Oil, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Mica, Linalool, Limonene, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, CI 77891.
Keratyna w szamponie zmniejsza agresywne działanie detergentu. Czy zostaje na włosach - nie mam pojęcia.
Szampon raczej przeciętny. Ma filtr UV- Benzophenone-4. Nie ma silikonów, ma jedno polyquaternium.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 21:30   #4281
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Chimay a co powiesz o Tej odzywce..? Na moje oko jest OK ale... chce być pewna tego OK

Odżywka Frank Provost Repair
Aqua, Cetearyl Alcohol, Elaeis Guineensis, Behentrimonium chloride, stearamidopropyl dimethylamine, glycerin, methylparaben, 2-oleamido-1 3-octadecanediol, chlorhexidine dihydrochloride, citric acid, castanea sativa, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, parfum
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 22:50   #4282
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Chimay a co powiesz o Tej odzywce..? Na moje oko jest OK ale... chce być pewna tego OK

Odżywka Frank Provost Repair
Aqua, Cetearyl Alcohol, Elaeis Guineensis, Behentrimonium chloride, stearamidopropyl dimethylamine, glycerin, methylparaben, 2-oleamido-1 3-octadecanediol, chlorhexidine dihydrochloride, citric acid, castanea sativa, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, parfum
Ta odżywka ma podstawowe składniki te same co Awokado i Masło Karite Garniera:
Cetearyl Alcohol - emolient, Elaeis Guineensis - olej palmowy, Behentrimonium chloride - substancja myjąca, wygładzająca, stearamidopropyl dimethylamine - zastępuje silikon,. Poza tym w tej odżywce jest gliceryna, 2-oleamido-1 3-octadecanediol - emolient, citric acid - regulator pH, castanea sativa - coś z kasztana, nie wiadomo czy olej czy wyciąg, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, parfum - zapachy.
Wygląda całkiem ok
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 00:12   #4283
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jak oceniacie skład tej odżywki? Zamówiłam ją i teraz się zastanawiam czy jest warta swojej ceny.

Naked Rescue Intensive Care Conditioner – frizzy, damaged hair:
Aqua, Cetearyl alcohol, Brassicamidopropyl dimethylamine (derived from brassicacae oil), Olea europaea (olive) fruit oil, Butyrospermum parkii (shea) nut butter, Passion incarnata (passion) seed oil, Dicaprylyl ether, Glycerin, Lauryl Alcohol, Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, Aspartic acid, Hydrxypropyl oxidized Starch PG-Trimonium Chloride, Starch hydroxypropyltrimonium chloride, Sodium lactate, Sodium chloride, Parfum, Chlorphenesin, Urea, Citric acid, Coumarin, Linalool, Lactic acid.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 08:24   #4284
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ta odżywka ma podstawowe składniki te same co Awokado i Masło Karite Garniera:
Cetearyl Alcohol - emolient, Elaeis Guineensis - olej palmowy, Behentrimonium chloride - substancja myjąca, wygładzająca, stearamidopropyl dimethylamine - zastępuje silikon,. Poza tym w tej odżywce jest gliceryna, 2-oleamido-1 3-octadecanediol - emolient, citric acid - regulator pH, castanea sativa - coś z kasztana, nie wiadomo czy olej czy wyciąg, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, parfum - zapachy.
Wygląda całkiem ok
o dziekuje bardzo
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 14:23   #4285
emilkaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam,
chciałabym poprosić o informacje na temat skład
Pharmaceris H-PURIN Specjalistyczny szampon przeciwłupieżowy do skóry wrażliwej

Pojawił mi się niedawno lekki łupież suchy, ze swędzeniem skóry. Do tej pory starałam się stosować raczej naturalne kosmetyki (typu Alterra) i nic się złego nie działo, więc to prawdopodobnie z powodów hormonalnych. Jestem ciekawa co myślicie o tym składzie. Dokładniej interesuje mnie to, po co w takim szamponie dimethicone. (jestem początkująca w składach, więc coś wiem, ale nie do końca i czasem się gubie ).

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycerin, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Piroctone Olamine, Propylene Glycol, Panthenol, Sodium Chloride, Dimethicone Propyl PG-Betaine, Sodium Salicylate, Citric Acid, Polyquaternium-11, Styrene/Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 42090, CI 60730

Pozdrawiam.

Edytowane przez emilkaa1
Czas edycji: 2012-06-19 o 14:46
emilkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 16:36   #4286
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Jak oceniacie skład tej odżywki? Zamówiłam ją i teraz się zastanawiam czy jest warta swojej ceny.

Naked Rescue Intensive Care Conditioner – frizzy, damaged hair:
Aqua, Cetearyl alcohol, Brassicamidopropyl dimethylamine (derived from brassicacae oil), Olea europaea (olive) fruit oil, Butyrospermum parkii (shea) nut butter, Passion incarnata (passion) seed oil, Dicaprylyl ether, Glycerin, Lauryl Alcohol, Cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, Aspartic acid, Hydrxypropyl oxidized Starch PG-Trimonium Chloride, Starch hydroxypropyltrimonium chloride, Sodium lactate, Sodium chloride, Parfum, Chlorphenesin, Urea, Citric acid, Coumarin, Linalool, Lactic acid.
Będzie raczej treściwa, mi się podoba. Ma emolient - Cetearyl Alcohol, składnik kondycjonujący i ułatwiający rozczesywanie - Brassicamidopropyl dimethylamine , oliwę z oliwek, masło shea, olej z nasion marakui, suchy emolient - Dicaprylyl ether, glicerynę, emolient - Lauryl Alcohol, zmodyfikowane proteiny pszenicy - zapobiegają elektryzowaniu, zapach i substancję kondycjonującą - Aspartic acid, substancję filmotwórcza i nawilżająca - Hydrxypropyl oxidized Starch PG-Trimonium Chloride, substancję antystatyczna i regulująca lepkość - Starch hydroxypropyltrimonium chloride, nawilżacz - Sodium lactate, sól - Sodium chloride, zapach- parfum, konserwant - Chlorphenesin, nawilżacz - Urea (mocznik).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 16:39   #4287
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

To ja się może przypomnę
Marion, Nature Therapy, Ocet Z Malin & Koktajl Owocowy, Spray regenerujący włosy

Aqua, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Plyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, Coceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Rubus Idaeus Fruit Extract, Acetum, Prunus Armeniaca Fruit Extract, Prunus Persica Fruit Extract, Pyrus Malus Fruit Extract, Playsorbate 80, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, PEG-12 Dimethicone, Parfum, Methylisothiazolinone, Cl 16255, Cl 16185.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 17:03   #4288
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
To ja się może przypomnę
Marion, Nature Therapy, Ocet Z Malin & Koktajl Owocowy, Spray regenerujący włosy

Aqua, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Plyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, Coceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Rubus Idaeus Fruit Extract, Acetum, Prunus Armeniaca Fruit Extract, Prunus Persica Fruit Extract, Pyrus Malus Fruit Extract, Playsorbate 80, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, PEG-12 Dimethicone, Parfum, Methylisothiazolinone, Cl 16255, Cl 16185.
Ma jedno poluquaternium na 4. miejscu i silikon pod koniec, więc wymaga zmywania szamponem najlepiej z sls, bo mogą się nadbudować. Poza tym w średniej dawce wyciąg z owoców malin(Rubus Idaeus Fruit Extract), ocet, ekstrakt z moreli(Prunus Armeniaca Fruit Extract), ekstrakt z brzoskwini (Prunus Persica Fruit Extract), ekstrakt z jabłka (Pyrus Malus Fruit Extract).
U mnie byłby puch, bo zawiera duzo Cetrimonium Chloride - zapobiega elektryzowaniu, ale też podrażnia stosowana w dużych ilościach. I do tego gliceryna też w dużej ilości - mi nie służy, ale większości tak.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 17:14   #4289
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Będzie raczej treściwa, mi się podoba. Ma emolient - Cetearyl Alcohol, składnik kondycjonujący i ułatwiający rozczesywanie - Brassicamidopropyl dimethylamine , oliwę z oliwek, masło shea, olej z nasion marakui, suchy emolient - Dicaprylyl ether, glicerynę, emolient - Lauryl Alcohol, zmodyfikowane proteiny pszenicy - zapobiegają elektryzowaniu, zapach i substancję kondycjonującą - Aspartic acid, substancję filmotwórcza i nawilżająca - Hydrxypropyl oxidized Starch PG-Trimonium Chloride, substancję antystatyczna i regulująca lepkość - Starch hydroxypropyltrimonium chloride, nawilżacz - Sodium lactate, sól - Sodium chloride, zapach- parfum, konserwant - Chlorphenesin, nawilżacz - Urea (mocznik).
Dziękuję
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 17:25   #4290
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez emilkaa1 Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym poprosić o informacje na temat skład
Pharmaceris H-PURIN Specjalistyczny szampon przeciwłupieżowy do skóry wrażliwej

Pojawił mi się niedawno lekki łupież suchy, ze swędzeniem skóry. Do tej pory starałam się stosować raczej naturalne kosmetyki (typu Alterra) i nic się złego nie działo, więc to prawdopodobnie z powodów hormonalnych. Jestem ciekawa co myślicie o tym składzie. Dokładniej interesuje mnie to, po co w takim szamponie dimethicone. (jestem początkująca w składach, więc coś wiem, ale nie do końca i czasem się gubie ).

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycerin, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Piroctone Olamine, Propylene Glycol, Panthenol, Sodium Chloride, Dimethicone Propyl PG-Betaine, Sodium Salicylate, Citric Acid, Polyquaternium-11, Styrene/Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 42090, CI 60730

Pozdrawiam.
Ten szampon ma pirokton olaminy jako substancję przeciwłupieżową. Jest dosyć skuteczna.
Niestety nie wiem, jak Dimethicone Propyl Pg-betaine może działać na skórę z łupieżem. W szamponie pełni funkcję kondycjonującą, gdybyś sie zdecydowała go uzywać, to odżywki po szamponie powinny być bez silikonów. Poza silikonem jest tu też jedno polyquaternium, które ma podobne działanie jak silikony, a do tego dwa filtry UV, w małej dawce, ale jeden jest przenikający. Szampon jest chyba w przezroczystym opakowaniu i pewnie filtry mają go chronić przed zmianą koloru.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.