Nawilżenie skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 18:34   #1
Wiley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Question

Nawilżenie skóry


Hej!
Jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką tłustej skóry ze skłonnościami do trądziku. Zaznaczam, że nie są to lekkie zmiany, ale trudny do pozbycia się trądzik, zarówno podskórny, przybierający formę czerwonych krostek jak i czasem ropnych gul. Jak na razie nieskutecznie walczę przy pomocy dermatologa, różnych maści, płynów, antybiotyków i nic.
Moim problemem jest jednak suchość skóry. Wystarczy, że nałożę podkład, a potem zacznę go zmywać i już skóra schodzi. Potrzebuje natychmiastowego nawilżenia i tu pojawia się problem. Stosowałam kremy z serii Iwostin ale odstawiłam je, bo zauważyłam, że zapychały i pojawiały się po nich nowe krostki.

Poszukuję jakiegoś dobrego nawilżającego kremu, który mnie nie zapcha, a jednocześnie nawilży cerę tłustą. Próbowałam polecanego na KWC Babydream, ale dziwnie się po nim czuję, skóra jest taka ściągnięta, czasami mnie trochę piecze, a po kremie dla dzieci spodziewałam się czegoś innego...Używam też kremu Nivea matującego i nawilżającego z serii aqua. Sprawuje się dość dobrze, chociaż nawilżać mógłby lepiej. No i wyczytałam, że ma w składzie alkohol, a to ponoć nie jest wskazane przy walce z trądzikiem?
Proszę o Wasze propozycje
Wiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:27   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Nawilżenie skóry

Też mam tłustą skórę, ale właśnie przesuszoną przez maści przeciw trądzikowi. Mi bardzo dobrze służy ten, co najważniejsze nie zapycha porów
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...se-legere.html
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:52   #3
freak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: Nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Też mam tłustą skórę, ale właśnie przesuszoną przez maści przeciw trądzikowi. Mi bardzo dobrze służy ten, co najważniejsze nie zapycha porów
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...se-legere.html
Z tego co widzę, to głównym składnikiem kremu, który polecasz, jest kwas hialuronowy. Kosmetyki LRP są dość dobre, ale też drogie.
Ja osobiście polecam po prostu kwas hialurnowy w żelu (w tej chwili używam potrójnego kwasu hialuronowego 1,5%). Nigdy nic lepiej nie nawilżało mojej skóry. Poza tym kwas jest zupełnie nie komedogenny, wygładza buzię i przyspiesza gojenie naskórka.
Koszt niewielki (w zależności od pojemności 10-20zł) i można go kupić w każdym internetowym sklepie z naturalnymi kosmetykami. Polecam
freak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 17:25   #4
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Nawilżenie skóry


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...adzikowej.html
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 00:45   #5
Milu Milu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: Nawilżenie skóry

Oprócz kremu zasada podstawowa - duża ilosć płynów (minimum 1,5l/dzień) najlepiej wody mineralnej!!!!!
Milu Milu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.