Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 21:41   #4621
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ponoć wielu osobom plącze i puszy, mnie nie plątał jakoś mega ale śmierdzi więc dałam sobie spokój.
Mi bardzo pasuje Johnson's Baby klasyczny. Dodatkowo, zapach przypomina mi czasy dzieciństwa. Używam go na zmianę z Alterrą pszenica i morela, ale właśnie mi się kończy ta Alterra, spróbuję czegoś nowego.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 21:43   #4622
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Mi bardzo pasuje Johnson's Baby klasyczny. Dodatkowo, zapach przypomina mi czasy dzieciństwa. Używam go na zmianę z Alterrą pszenica i morela, ale właśnie mi się kończy ta Alterra, spróbuję czegoś nowego.
Nie wiem jak pachnie ten Johnson ale Babydream u mnie odpadł bo pachnie małym dzieckiem. Bardzo nie lubię tego zapachu. No i słabo się pienił więc nie płakałam jakoś szczególnie za nim.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 21:49   #4623
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Nie wiem jak pachnie ten Johnson ale Babydream u mnie odpadł bo pachnie małym dzieckiem. Bardzo nie lubię tego zapachu. No i słabo się pienił więc nie płakałam jakoś szczególnie za nim.
Też nie lubię tego zapachu.. kojarzy mi się z pudrem albo mydłem i to takie słodko-mdłe. Wczoraj kupiłam takie cudo:
http://www.hollandandbarrett.com/sho...wash-60041310#
nie wiem jakim cudem to się pieni, ale myje dobrze mimo braku jako takich detergentów.. tylko cena do lipy, ale w promocji był i nieczęsto myję włosy to moze być.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 21:53   #4624
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Też nie lubię tego zapachu.. kojarzy mi się z pudrem albo mydłem i to takie słodko-mdłe. Wczoraj kupiłam takie cudo:
http://www.hollandandbarrett.com/sho...wash-60041310#
nie wiem jakim cudem to się pieni, ale myje dobrze mimo braku jako takich detergentów.. tylko cena do lipy, ale w promocji był i nieczęsto myję włosy to moze być.
Mmm, szampon na safari. Pachnie jakoś fajnie?

Ja w sumie jak tak patrze to celuje w jak najtańsze odżywki i szampony. Kiedy nie wiedziałam co i jak z odżywkami to potrafiłam wydać stówę na jedną i nie uzyskać żadnego efektu więc mam awersję do drogich kosmetyków znanych firm.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:00   #4625
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Mmm, szampon na safari. Pachnie jakoś fajnie?

Ja w sumie jak tak patrze to celuje w jak najtańsze odżywki i szampony. Kiedy nie wiedziałam co i jak z odżywkami to potrafiłam wydać stówę na jedną i nie uzyskać żadnego efektu więc mam awersję do drogich kosmetyków znanych firm.
Takie drzewko herbaciane z cytryną, świeży zapach nawet w porządku chociaż żel aloesowy z olejkiem herbacianym to wybitny smrodziuch

Ja wydaję takie średnie sumy, zazwyczaj jest to jakieś 25 zł na produkt typu odżywa/maska, na szampon 5 zł to teraz zrobiłam wyjątek akurat. Za polskie muszę wybulić więcej po prostu ale wolę to i mieć porządne niż jakieś buble na grosze.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-09-02 o 22:05
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:06   #4626
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Takie drzewko herbaciane z cytryną, świeży zapach nawet w porządku chociaż żel aloesowy z olejkiem herbacianym to wybitny smrodziuch
Apropo żeli to mi właśnie wykipiał lniany. Wrrr.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:18   #4627
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny bardzo, bardzo Wam dziękuję. Jesteście kochane. Nigdzie nievudzielono mi tylu informacji. Wspaniale i cenne rady. Zastosuje Wasze wskazówki i napisze co się będzie działo. Mam zdjęcia odżywki i jej składu. Jestem na telefonie wiec nie wiem czy się załaduja. Jak nie to włączę laptop i dodam w kolejnym poście. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję. Jesteście skarbnica wiedzy :-*
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1484.jpg (63,9 KB, 17 załadowań)
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 22:26   #4628
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo, bardzo Wam dziękuję. Jesteście kochane. Nigdzie nievudzielono mi tylu informacji. Wspaniale i cenne rady. Zastosuje Wasze wskazówki i napisze co się będzie działo. Mam zdjęcia odżywki i jej składu. Jestem na telefonie wiec nie wiem czy się załaduja. Jak nie to włączę laptop i dodam w kolejnym poście. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję. Jesteście skarbnica wiedzy :-*
Zrób tak jak Ci poradziłyśmy, a jak włosy nieco odżyją to przydadzą się te maski z keratyną od czasu do czasu póki co najlepiej nawilżyć.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:27   #4629
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo, bardzo Wam dziękuję. Jesteście kochane. Nigdzie nievudzielono mi tylu informacji. Wspaniale i cenne rady. Zastosuje Wasze wskazówki i napisze co się będzie działo. Mam zdjęcia odżywki i jej składu. Jestem na telefonie wiec nie wiem czy się załaduja. Jak nie to włączę laptop i dodam w kolejnym poście. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję. Jesteście skarbnica wiedzy :-*
Nie ma za co. Jeszcze w związku z tym, że nie bardzo mogę Ci pomóc bo nie znam się na Niemieckich kosmetykach to podrzucam wpis Anwen dt. analizowania składów. Kilka rad dla początkujących żebyś wiedziała, czego unikać, a czego szukać.

http://www.anwen.pl/2011/02/mini-kur...kadow-dla.html

A co do maski to skład nie jest zły, ale znów keratyna. Tyle masz tej keratyny w produktach, że pewnie włosy już patrzeć na nią nie mogą. Tak jak pisała Klaudenc, zrób przerwę. Nie wolno absolutnie odstawiać bo keratyna to budulec włosa i jest bardzo potrzebna tylko z umiarem.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:32   #4630
AgusiA753
Raczkowanie
 
Avatar AgusiA753
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 151
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
ja własnie pierwszy raz używałam dyfuzora w sobotę tak właśnie jak Mysia pokazała. Wyszło mi całkiem nieźle. Zdj w załączniku
Wyszło lepiej niż nieźle!
Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
no dobra
ja chce, żeby moje wlosy wygladaly tak jak rano przed odgnieceniem (tak za słaby stylizator, ale jakoś ciagle nie umiem żelu ogarnąc - tylko kremu ciut i pianki), przód teraz jest ok, ale tył
Cieniowanie?
Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Bardzo fajnie wyszło.

W załącznikach moje loki z wczoraj. Żel Joanna Styling Effect Bardzo Mocny + odrobina Joanny Mrożącej. Przyjaciółki mnie zapytały, czy ścięłam włosy. xD (No smutnooo miiiii, że są takie krótkie przez skręt.... :<) Wolę efekt bez Mrożącej.
Może i krótsze, ale jakie śliczne
Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Kochane moje pisze do Was już na prawde załamana. Niemal całe życie na głowie miałam ślicznego baranka. Loczki krecily się pięknie i nie potrzebowały żadnych kosmetyków wspomagających skręt. W 2008 roku zakochałam się w blondzie i teraz mogę powiedzieć, że złamał mi serce. Zaczęłam rozjasniac włosy, najpierw blond refleksy,potem pasemka, potem gęste i grubsze pasemka, a potem jeszcze fryzjerka robiła mi zapienienie. Po tych zabiegach mam świetny blond, o którym marzyłam. Ponad trzy lata brałam tabletki anty, od tygodnia juz nie biorę. Kochane moje loczki nagle zaczęły się prostować. Zrobiły się sianowate, puszą się, nie chcą chcą się układać, na początku sierpnia ściema mi fryzjerka połowę włosów jakieś 15 cm jednak nic się nie dzieje. Jestem taka załamana tym faktem, że ponoć nawet krzyczę przez sen - oddajcie mi moje loczki. No tak twierdzi mój mąż. Kochane niech mi ktoś powie co ja mam zrobić, na jakie zabiegi się udać? Jakich kosmetykow konkretnie używać? Używałam juz wielu od Joanny po John Frieda, droższe i tansze, naturalne i te z silikonem jednak ja nie widzę, żeby na jakikolwiek kosmetyk moje włosy reagowaly pozytywnie. Pisałam na forum fryzjerskim to nikt nie odpisał, na różnych stronach, w grupach na fb i nic. Pytałam fryzjerki to.mi powiedziała, że mam ściąć i nie suszyć suszarką, druga mi powiedziała, żebym szła na zabieg keratyna. Chciałam iść, ale przeczytałam, że może źle działać na skręt włosa i wręcz go prostować, a tego nie chce. No i przeczytałam, że kolor może wyplowiec. Aktualnie jestem zagranicą. W Polsce będę dopiero w grudniu i chce wybrać się do innego fryzjera, znalazłam juz bardzo chwalony salon w Opolu i tam się chyba udam Atelier Majera. Pomyślałam, że zafarbuje włosy na naturalny kolor i zetne do ramion włosy albo i krócej no i koniecznie jakiś zabieg regenerujący. Ale czy to dobry pomysł? Jeśli tak to jak dbać o włosy do grudnia? Co na prawde zregeneruje moje zniszczone, przesuszone włosy? Bardzo proszę o pomoc, konkretne kosmetyki bądź domowe przepisy. Czytałam wiele, wiele działałam i nie ma efektu. Pomóżcie kochane proszę �� Jestem załamana Kto by pomyślał,że z takich kochanych, grzecznych loczkow zrobią się brzydkie, suche i nie dające sie ulozyc druty ��
Przechodziłaś jakieś choroby, operacje? Leki, antybiotyki? Może diety? Coś się wydarzyło? Włosy wypadają? Bo faktycznie jest duża różnica...
Jeśli jeszcze nie czytałaś to zachęcam do pigułki i Faq

Dziewczyny powiedzcie mi jest jakaś różnica w działaniu Garniera AiK starej wersji i nowej?
__________________
CG- od 01.07.2012r
AgusiA753 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:36   #4631
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez AgusiA753 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi jest jakaś różnica w działaniu Garniera AiK starej wersji i nowej?
http://www.blondhaircare.com/2013/10...awokado-i.html
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 22:36   #4632
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziekuje Wam bardzo bardzo kochane, az mam lezki w oczyskach. Tyle sie napytalam i napisalam prosb, a tu tak szybko otrzymalam od Was porady. Dziekuje W zalaczeniu zdjecia maski do wlosow kreconych firmy Cameleo. Milej nocki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10654037_896226347071457_1220863719_n.jpg (46,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10660602_896226357071456_7150617_n.jpg (64,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10660677_896226343738124_1193512299_n.jpg (50,4 KB, 2 załadowań)
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:44   #4633
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Nie wiem jak pachnie ten Johnson ale Babydream u mnie odpadł bo pachnie małym dzieckiem. Bardzo nie lubię tego zapachu. No i słabo się pienił więc nie płakałam jakoś szczególnie za nim.
A mi bardzo ten zapach pasuje. I na dodatek cały czas mi się na włosach utrzymuje po ich wyschnięciu, co też mi odpowiada. Pieni się rzeczywiście słabo, ale za pierwszym razem, za drugim razem już jest fajna piana. Włosów mi nie plącze wcale, za to kochane przez większość Facelle plącze masakrycznie.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 22:50   #4634
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
A mi bardzo ten zapach pasuje. I na dodatek cały czas mi się na włosach utrzymuje po ich wyschnięciu, co też mi odpowiada. Pieni się rzeczywiście słabo, ale za pierwszym razem, za drugim razem już jest fajna piana. Włosów mi nie plącze wcale, za to kochane przez większość Facelle plącze masakrycznie.
Ja Facelle używałam tylko do OMO, zobaczę jak będzie się sprawował do włosów. Póki co używam go do twarzy więc tak czy siak zostanie.

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Dziekuje Wam bardzo bardzo kochane, az mam lezki w oczyskach. Tyle sie napytalam i napisalam prosb, a tu tak szybko otrzymalam od Was porady. Dziekuje W zalaczeniu zdjecia maski do wlosow kreconych firmy Cameleo. Milej nocki
Przeczytaj FAQ, Pigułkę i zaglądaj regularnie to na pewno włosy wrócą do poprzedniego baranka. Wszystko da się odwrócić, nic się nie martw.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 05:49   #4635
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez AgusiA753 Pokaż wiadomość

Cieniowanie?
Bardzo powoli o tym myślę, ale na razie się boje, że źle wybiorę fryzjera i zrobi mi schody na lbie
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 07:01   #4636
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ja wydaję takie średnie sumy, zazwyczaj jest to jakieś 25 zł na produkt typu odżywa/maska, na szampon 5 zł to teraz zrobiłam wyjątek akurat. Za polskie muszę wybulić więcej po prostu ale wolę to i mieć porządne niż jakieś buble na grosze.
Teraz zauważyłam 2 część wypowiedzi.
Ja zazwyczaj koło 10 zł na szampon, koło 15 zł na odżywke, koło 20 na maskę. Czasem robię wyjątki jak np. balsam TBS bananowy ale staram się nie szaleć.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 08:36   #4637
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Teraz zauważyłam 2 część wypowiedzi.
Ja zazwyczaj koło 10 zł na szampon, koło 15 zł na odżywke, koło 20 na maskę. Czasem robię wyjątki jak np. balsam TBS bananowy ale staram się nie szaleć.
No na maskę to muszę wybulić więcej bo biowaxy kosztują tu 2x tyle.. ale takie 500 ml starcza na wiele miesięcy ;D za to na twarz czy ciało wydaję groszowe sprawy to od czasu do czasu sobie pozwolę. Nawet mój tż twierdzi, że jak na kobietę to wydaję naprawdę mało
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 08:58   #4638
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez AgusiA753 Pokaż wiadomość
Wyszło lepiej niż nieźle!

Cieniowanie?

Może i krótsze, ale jakie śliczne

Przechodziłaś jakieś choroby, operacje? Leki, antybiotyki? Może diety? Coś się wydarzyło? Włosy wypadają? Bo faktycznie jest duża różnica...
Jeśli jeszcze nie czytałaś to zachęcam do pigułki i Faq

Dziewczyny powiedzcie mi jest jakaś różnica w działaniu Garniera AiK starej wersji i nowej?
Kochana nic z wymienionych przez Ciebie, jedyne co to bralam tabletki anty. No i od 2008 r rozjasniam wlosy pasemkami i fryzjerka robi mi rowniez zapienienie. Wczesniej moje wlosy byly totalnie grzeczne, posluszne i bezproblemowe.

Dziewczyny w zalaczeniu zdjecia mojego szamponu z Guhl. Mam prosbe czy mozecie zerknac na sklad szamponu? Co Prawda zawiera sls, ale jeszcze i jakies parabeny. Prosze o rade czy zostac przy nim czy zakupic inny?
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 09:00   #4639
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny w zalaczeniu zdjecia mojego szamponu z Guhl. Mam prosbe czy mozecie zerknac na sklad szamponu? Co Prawda zawiera sls, ale jeszcze i jakies parabeny. Prosze o rade czy zostac przy nim czy zakupic inny?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10656299_896381447055947_2045568861_n.jpg (43,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10660811_896381453722613_252741132_n.jpg (58,9 KB, 9 załadowań)
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 09:03   #4640
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Dziewczyny w zalaczeniu zdjecia mojego szamponu z Guhl. Mam prosbe czy mozecie zerknac na sklad szamponu? Co Prawda zawiera sls, ale jeszcze i jakies parabeny. Prosze o rade czy zostac przy nim czy zakupic inny?
Ma dimethicone, czyli silikon ale od czasu do czasum ożna takim włosy umyć bo silikony wygładzają. Najlepiej gdybyś miała szamponik nawet z jakimś mocniejszym detergentem ale bez silikonu do oczyszczania, tak jak np. Alverde.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2014-09-03 o 09:11
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 09:33   #4641
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Moj Boze jakie one sliczne. Jestem zazdrosna

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Mam dimethicone, czyli silikon ale od czasu do czasum ożna takim włosy umyć bo silikony wygładzają. Najlepiej gdybyś miała szamponik nawet z jakimś mocniejszym detergentem ale bez silikonu do oczyszczania, tak jak np. Alverde.
Dziekuje. Tak tez myslalam, ale wolalam sprawdzic W piatek jade na zakupy wiec przetrzepie Drogerie w poszukiwaniu Alverde i moze cos jeszcze kupie chyba bede musiala przemycac przed mezem, ktory twierdzi, ze mam juz lekkiego fiola na punkcie kosmetykow do wlosow. Mysle, ze teraz bedzie ich co raz mniej, bo dzieki Wam dziewczyny oswiecona wiem juz co kupic

Musze Wam jeszcze raz podziekowac - DZIEKUJE. Humor mam od razu lepszy. A teraz siedze z oliwa z oliwek na glowie moje pierwsze olejowanie. Dzis zalozylam sobie, ze bede trzymac 1,5 max 2 godziny, a potem myje i na kilka minut naloze odzywke z olejkiem arganowym bez keratyny Ciekawa jestem jak moje wloski przyjma oliwe. Dam Wam znac czy cos zauwazylam

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Dziękuję, bardzo mi miło. Po takich reakcjach upewniam się, że lepiej jednak nie prostować i kręcić sztucznie. Zresztą, mam za mało włosów na takie upięcia, jak wcześniej wrzucałam. Pytałam moich kumpel, co o tym myślą i wszystkie jednogłośnie powiedziały, żebym upinała moje naturalne loki. To teraz tylko postaram się zdrowo odżywiać i o nie dbać, żeby sobie spokojnie rosły.

Newquay, faktycznie włosy wyglądają bardzo źle, szkoda baranka. Ja się nie wypowiem, co powinnaś zmienić, bo są tu specjalistki, a ja jestem dopiero początkująca, ale trzymam kciuki za efekty Twojej pielęgnacji.
Moja droga dziekuje za wsparcie. Mam nadzieje, ze za kilka miesiecy uda mi sie tutaj wstawic zdjecie pieknych loczkow

Edytowane przez Newquay
Czas edycji: 2014-09-03 o 09:16
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 09:45   #4642
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Oprócz rozjaśniania tabletki antykoncepcyjne też mogły dorzucić swoje 5 groszy, różnie z nimi jest, mnie akurat nic się ze skrętem nie działo ale wiem, że niektórym dziewczynom włosy się prostują.
Stoje Tu żywym dowodem!
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja Facelle używałam tylko do OMO, zobaczę jak będzie się sprawował do włosów. Póki co używam go do twarzy więc tak czy siak zostanie.

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------



Przeczytaj FAQ, Pigułkę i zaglądaj regularnie to na pewno włosy wrócą do poprzedniego baranka. Wszystko da się odwrócić, nic się nie martw.
ja jakoś nie jestem w ogóle przekonana do tego całego delikatnego mycia, facel mi zrobił łupież , swedziała mnie skóra.
Wzmagalo się wypadanie i miałam wrażenie, że włosy po nim są po prostu wciąż brudne.
Ja to jestem chyba z tych co sls muszą rzucić bo włos ma czysty być.
Muszę czuć tą świeżość, uniesienie, co nawet po alterze jest kiepskie.
Plus
ja w większości noszę rozpuszczone wlosie, i uwierzcie za każdym razem jak myje to woda leci nieźle brudna,
Więc... pozostaje mi tylko pozazdrościć tym u których się to sprawdza, bo włosy pewnie szczęśliwsze.
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.

Edytowane przez Joanku
Czas edycji: 2014-09-03 o 09:46
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 10:30   #4643
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ale skręcik się pojawił, świetnie, mi dyfuzor też piękni skręt podkreśla
A no pojawił, jestem strasznie zadowolona!


Jaka jest różnica między kremem do stylizacji loków, mleczkiem a żelem?
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 10:30   #4644
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

u mnie przestawienie na delikatne myjacze (teraz facelle lub naturia siberica neutral) sprawiło cuda. bo nie swędzi mnie skalp.
jak tylko myślę o oczyszczaniu - to juz mnie wsio swędzi. więc robie maks co 2 tyg (wypada w ten weekend)
Ale ja myje włosy często, chociaż ostatni troche mniej, jak mi się nie podobaja rano to związuje i tyle.
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 11:47   #4645
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
A propos szamponu Babydream... Podczas mojej wizyty u Mysi, napisała mi ona listę produktów, których powinnam używać i tam jest napisane:
"szampon J&j classic/ Hipp/ J&J płyn dla noworodków 3w1/Ziajka (w żadnym wypadku NIE!!!! Babydream, Bambino, Bambi)". I się zastanawiam czemu. Bo dużo kręconowłosych sobie chwali ten Babydream.
Z tego, co pamiętam, szampon Babydream ma inne pH niż jest zalecane w szamponach. Mnie na początku pielęgnacji w miarę odpowiadał, a później miałam po nim paskudne włosy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 13:33   #4646
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Newquay Pokaż wiadomość
Kochana nic z wymienionych przez Ciebie, jedyne co to bralam tabletki anty. No i od 2008 r rozjasniam wlosy pasemkami i fryzjerka robi mi rowniez zapienienie. Wczesniej moje wlosy byly totalnie grzeczne, posluszne i bezproblemowe.
Ja obstawiam, że właśnie rozjaśnianie sprawiło, że masz suche, zniszczone włosy i bardzo duże rozluźnienie skrętu. Pewnie Ci się włosy strasznie puszą, czy się mylę?
Ja robiłam delikatne pasemka dwa razy do roku (tyle, że mi włosy prostownica zniszczyła też), ostatni raz w grudniu i do tej pory partie rozjaśnione mi się puszą, są sianowate i nie chcą się układać, ani nie są proste, ani kręcone. Pamiętam jakie miałam włosy przed rozpoczęciem jakiejkolwiek przygody z farbami, naprawdę dużo lepszy skręt. Po robieniu blond pasemek i prostowaniu, moje włosy od razu po wyschnięciu wyglądały myślę, że trochę podobnie do Twoich pod względem skrętu, tyle że miałam gęstsze końcówki. Teraz jest już lepiej. Mogę wstawić zdjęcie jeszcze raz, ale dziewczyny może je pamiętają.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-09-03 o 13:39
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 13:39   #4647
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Hej
Mam do was ogromną prośbę. Chciałabym wrócić do naturalnych włosów.
Bardzo długo były prostowane, prawie codziennie, 3 razy robiłam na nich encanto. Mimo to są w dobrej kondycji dzięki olejowaniu, nakładaniu na nie masek, regularnemu podcinaniu, czyli ogólnie mówiąc dbaniu o nie.

Dzisiejsze zdjęcia włosów po:
Mycie szampon Babydream
Maska Planeta organica TA
Odżywka b/s Joanna len i rumianek
Plunking
Włosy nie były czesane
Suszone naturalnie.
Włosy ścięte w kształt literki U, nie chcę ich cieniować


Nie lubię kłaść na włosy dużej ilości kosmetyków b/s, pianek, żeli itp. chociaż wiem, że piękne loki wymagają kosmetyków do stylizacji.
Niestety moje włosy dość szybko się 'rozprostowują'.

Czy mogę liczyć na jakieś porady?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0101.jpg (31,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0099.jpg (34,8 KB, 27 załadowań)
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks

Edytowane przez Mademoiselle_Pauline
Czas edycji: 2014-09-03 o 13:42
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 13:45   #4648
Cukiiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Cukiiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
u mnie przestawienie na delikatne myjacze (teraz facelle lub naturia siberica neutral) sprawiło cuda. bo nie swędzi mnie skalp.
jak tylko myślę o oczyszczaniu - to juz mnie wsio swędzi. więc robie maks co 2 tyg (wypada w ten weekend)
Ale ja myje włosy często, chociaż ostatni troche mniej, jak mi się nie podobaja rano to związuje i tyle.
U mnie delikatne myjadła też się super sprawdzają Od kąd zamieniłam head&shoulders na facellka to przestałam mieć kłopoty z łupieżem ( nie zniknął całkowicie, ale bardzo się zmniejszył) i przestał mnie swędzieć skalp
__________________
Prowadź mnie za rękę, bo sama nie wiem dokąd mam iść, gdzie podążać mam, by na zawsze z tobą być ... ;*



Cukiiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 15:47   #4649
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Dziewczyny wrzucam zdjecie po mojej dzisiejszej kuracji niestety albo nie sluzy mi odzywka z Joanny, albo olejowanie, bo zawsze po umyciu wloski nieco bardziej mi sie kreca, dopiero po czasie rozluzniaja sie. Zalaczylam zdjecia. Oliwe z oliwek trzymalam na wlosach jakies 2 godziny, a odzywke moze z godzine. Po splukaniu wloskow wtarlam w nie odrobinke olejku arganowego. Mam jeszcze nadzieje na odbudowe wlosow, ale co raz czesciej mysle o obcieciu wlosow na krotko i zafarbowaniu na naturalny ciemny kolor, wtedy wloski szybciej sie odbuduja. No, ale tak mi szkoda tego blondziku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10685116_896559123704846_1250093722_n.jpg (46,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10656286_896559113704847_789529902_n.jpg (64,7 KB, 19 załadowań)
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-03, 15:53   #4650
Newquay
Raczkowanie
 
Avatar Newquay
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dingolfing
Wiadomości: 188
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XX

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja obstawiam, że właśnie rozjaśnianie sprawiło, że masz suche, zniszczone włosy i bardzo duże rozluźnienie skrętu. Pewnie Ci się włosy strasznie puszą, czy się mylę?
Ja robiłam delikatne pasemka dwa razy do roku (tyle, że mi włosy prostownica zniszczyła też), ostatni raz w grudniu i do tej pory partie rozjaśnione mi się puszą, są sianowate i nie chcą się układać, ani nie są proste, ani kręcone. Pamiętam jakie miałam włosy przed rozpoczęciem jakiejkolwiek przygody z farbami, naprawdę dużo lepszy skręt. Po robieniu blond pasemek i prostowaniu, moje włosy od razu po wyschnięciu wyglądały myślę, że trochę podobnie do Twoich pod względem skrętu, tyle że miałam gęstsze końcówki. Teraz jest już lepiej. Mogę wstawić zdjęcie jeszcze raz, ale dziewczyny może je pamiętają.
Pusza, pusza kochana. Chociaz musze przyznac, ze od kiedy schna mi same to duzo mniej sie pusza. A Ty jak odbudowalas wloski? Jesli mozesz to wstaw fotke
Newquay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 13:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.