Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-28, 21:59   #1
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Exclamation

Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.


W nawiązaniu do najnowszej afery,gdzie mordeczyni 6 letniego dziecka po wyjściu z więzienia powróciła do nauczania .
Dodatkowo była eksperetem w ministerstwie nauczania

Cytat:
Na takiej liście znalazła się jednak m.in. nauczycielka, która 30 lat temu zakatowała 6-letniego chłopca. Sąd skazał ją na piętnaście lat więzienia, ale wyrok uległ już zatarciu. Ostatnio uczyła fizyki w Zespole Szkół nr 53, w skład którego wchodzi 53. Gimnazjum Dwujęzyczne im. Stefanii Sempołowskiej i XVI Liceum Ogólnokształcące na warszawskim Żoliborzu. Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem okręgowej komisji egzaminacyjnej, ekspertem komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych komisji do spraw awansu zawodowego nauczycieli.

w mediach pojawiły sie głosy twierdzące,iż ta kobieta odsiedziala swój wyrok,a nagłaśnianie jej przeszłości jest zamachem na jej wolność.


czy uważacie,że ona odpokutowała swój występek,czy do końca życia powinna być izolowana od dzieci?

Cytat:
Katoliczka, z szanowanej i tradycyjnej rodziny, rozsądna, z zasadami. Z dyplomem z matematyki i teologii. Nauczycielka - tak można by scharakteryzować Ewę T. Ale można też o niej powiedzieć: zimna, bezduszna, surowo wychowywana i powielająca te wzorce w dorosłym życiu. Bita przez rodziców i uznająca przemoc za sposób perswazji. Kobieta, nieradząca sobie z okazywaniem emocji. I morderczyni. Regulamin ponad wszystko Ewa T. wychowywała chłopca, syna swojego konkubenta. Metodą wychowawczą były dla niej regulaminy, które każdy członek rodziny musiał bezwarunkowo akceptować. Za niewypełnienie jakiegoś punktu groziła kara - cielesna. Chłopiec nie zjadł całego obiadu? Był bity. Nie umył dokładnie talerza? Dostał nim w głowę. Nie wiedział, gdzie ma kupić sznurowadło - zaczęła go bić. Pasem wojskowym ze sprzączką. Biła go długo, przez kilka godzin. Ojciec o tym wiedział i nie reagował. On również akceptował domowy regulamin. Przestała dopiero, gdy po kilku godzinach Tomek powiedział, że już wie, gdzie kupi nowe sznurowadło. Ale było za późno - obrażenia były tak rozległe, że w nocy dziecko zmarło. Wcześniej wołało: "Tatusiu, daj mi zimnej wody". Nie wiem, dlaczego nie przestałam bić Kobieta nie tłumaczyła śledczym, dlaczego biła dziecko. Nie żałowała również, że to robiła. Nie rozumiała jedynie, dlaczego nie zapanowała nad sobą i nie zauważyła stanu, do jakiego doprowadziła 6-letniego chłopca. Gdyby wcześniej zorientowała się, że przesadziła, udzieliłaby pomocy dziecku. I za kilka dni zapewne znowu uderzyła.
Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/z...3abbe1761a6e17
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:05   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Tacy "ludzie" powinny zostać straceni- ulga dla społeczeństwa i często dla nich samych.
Do tej grupy dołożyłabym też jeżdzących pod wpływem używek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:06   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Dobra dobra, tylko że ta kobieta w ministerstwie dziećmi się nie zajmowała. Jej stanowisko było związane z procedurą mianowania nauczyciela. Z dziećmi bezpośredniego kontaktu nie miała.

Poza tym jest już wątek na ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701327
__________________

2015: 70
2016: 67


Edytowane przez kawa_zmlekiem
Czas edycji: 2013-06-28 o 22:56
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:09   #4
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Uważam, że nie powinna uczyć dzieci i siedzieć do końca życia w więzieniu. Nawet jeśli żałuje, to co z tego? I dobrze! Niech pokutuje. Jej żale nie zwrócą cierpienia i życia niewinnego dziecka.

Edytowane przez truskawk_a
Czas edycji: 2013-06-28 o 22:11
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:18   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

uważam, że nie ma znaczenia czy to dzieci czy nie dzieci - uważam że są zbrodnie za które należy się co najmniej dożywocie i ta do nich należy
ja osobiście bym nie chciała z kimś takim pracować nawet jeżeli ta praca nie miałaby związku z dziećmi
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:21   #6
fa0feca723e49cda01cb49e8df3c08d2dfc3b353_5f86318bccb4d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 29
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Moim zdaniem kara dożywocia jest bez sensu, i tak po 9 latach wypiszą taką osobę, a jeżeli nie to będzie utrzymywana przez podatników. Kara śmierci powinna zostać wprowadzona, jednak powinna być wykonywana tylko w ostateczności.
fa0feca723e49cda01cb49e8df3c08d2dfc3b353_5f86318bccb4d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:21   #7
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

takie jednostki powinno się eliminować ze społeczeństwa na zawsze
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 22:25   #8
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Biorąc pod uwagę standard więzień to nie jest to jakaś ogromna kara. A nie wiem czy tacy ludzie trafiają do celi w zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze czy takim zwykłym- gdzie jest tv w w celi, jest biblioteka, siłownia itp. Ciekawe co powiecie na temat Breivika i jego kary? Pomijam już standard norweskich więzień.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:37   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

[1=fa0feca723e49cda01cb49e 8df3c08d2dfc3b353_5f86318 bccb4d;41553072]Moim zdaniem kara dożywocia jest bez sensu, i tak po 9 latach wypiszą taką osobę, a jeżeli nie to będzie utrzymywana przez podatników. Kara śmierci powinna zostać wprowadzona, jednak powinna być wykonywana tylko w ostateczności.[/QUOTE]

a kto powiedział, że mają siedzieć w więzieniu jak pączki w maśle?
nie mówię o realizacji tego celu w obecnych warunkach prawnych bo one są chore (co sama ta sytuacja obrazuje)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:42   #10
fa0feca723e49cda01cb49e8df3c08d2dfc3b353_5f86318bccb4d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 29
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Ostatnio gdzieś była taka sytuacja, że więźniowie zaczęli się buntować, bo zarząd więzienia wpadł na pomysł, aby musieli sobie sami sprzątać cele (dotychczas robiła to sprzątaczka). Raczej ciężko będzie ich zagnać do jakiejkolwiek roboty. Jednak zawsze trzeba próbować, dlatego uważam, że kara śmierci tylko w ostateczności (np. przytoczony tu już Breivik).
fa0feca723e49cda01cb49e8df3c08d2dfc3b353_5f86318bccb4d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 22:54   #11
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Dobra dobra, tylko że ta kobieta w ministerstwie dziećmi się nie zajmowała. Jej stanowisko było związane z procedurą mianowania nauczyciela. Z dziećmi bezpośredniego kontaktu nie miała.

Poza tym jest już wątek na ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701592
chyba pomylilas linki ; )
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 22:56   #12
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez eternitymoment Pokaż wiadomość
chyba pomylilas linki ; )
Rzeczywiście.
Już edytowałam
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 23:04   #13
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

[1=fa0feca723e49cda01cb49e 8df3c08d2dfc3b353_5f86318 bccb4d;41553316]Ostatnio gdzieś była taka sytuacja, że więźniowie zaczęli się buntować, bo zarząd więzienia wpadł na pomysł, aby musieli sobie sami sprzątać cele (dotychczas robiła to sprzątaczka). Raczej ciężko będzie ich zagnać do jakiejkolwiek roboty. Jednak zawsze trzeba próbować, dlatego uważam, że kara śmierci tylko w ostateczności (np. przytoczony tu już Breivik).[/QUOTE]

no i niech sie buntują
i co? przestaną jeść ? świetnie
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 23:23   #14
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no i niech sie buntują
i co? przestaną jeść ? świetnie
Pewnie napiszą do Trybunału i potem trzeba będzie płacić im odszkodowania
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 23:31   #15
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Dobra dobra, tylko że ta kobieta w ministerstwie dziećmi się nie zajmowała. Jej stanowisko było związane z procedurą mianowania nauczyciela. Z dziećmi bezpośredniego kontaktu nie miała.

Poza tym jest już wątek na ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701327
Ależ była też nauczycielką i to trzech przedmiotów - fizyki, religii i francuskiego (chyba, jakiegoś języka).
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 08:04   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Za ciężkie przestępstwa wobec dzieci, gdy nie ma żadnych okoliczności mocno łagodzących- izolowanie do końca życia. Nie o chlebie i wodzie, nie w ciemnej piwnicy - w normalnych, cywilizowanych warunkach, ale bez dostępu do Internetu, czy telefonu.

Generalnie wielokrotni gwałciciele, nie tylko dzieci, nie powinni mieć możliwości wyjścia z więzienia. Wyroki nawet kilkunastoletnie to za mało dla kogoś, kto zgwałcił kilka osób. Tacy ludzie wg mnie stracili swoją szansę na życie w społeczeństwie.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-06-29 o 08:06
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 10:26   #17
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Gwałciciele i pedofile, tacy jak Trynkiewicz, który w przyszłym roku wyjdzie z więzienia na skutek moratorium, powinni być izolowani od społeczeństwa.

...na Kamczatce lub w kopalni w Magadanie o chlebie i wodzie, ale to już takie moje pobożne życzenie.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 11:07   #18
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

W takim przypadku, jak zakatowanie innego człowieka powinna byc izolowana, niezaleznie, czy odsiedziała wyrok, czy nie.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 17:15   #19
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
W takim przypadku, jak zakatowanie innego człowieka powinna byc izolowana, niezaleznie, czy odsiedziała wyrok, czy nie.
Też tak uważam. I bez znaczenia jest, czy zamordowanym jest dziecko, czy osoba dorosła.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 20:17   #20
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
W takim przypadku, jak zakatowanie innego człowieka powinna byc izolowana, niezaleznie, czy odsiedziała wyrok, czy nie.
ale jak widzisz to izolowanie,skoro kończy sie wyrok?
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 21:34   #21
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Pewnie napiszą do Trybunału i potem trzeba będzie płacić im odszkodowania

to ja może się powtórzę - izolować
mam teraz napisać poemat w którym wyjaśnie szereg zmian w prawie które za taką decyzją musiałaby iść żeby absolutnie nikt nie musiał zadawać pytań o oczywiste oczywistości ?

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
ale jak widzisz to izolowanie,skoro kończy sie wyrok?
eee - no rozbija się o to, żeby wydawać dłuższe wyroki ponieważ obecne są absurdalne
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 21:38   #22
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

to ja może się powtórzę - izolować
mam teraz napisać poemat w którym wyjaśnie szereg zmian w prawie które za taką decyzją musiałaby iść żeby absolutnie nikt nie musiał zadawać pytań o oczywiste oczywistości ?



eee - no rozbija się o to, żeby wydawać dłuższe wyroki ponieważ obecne są absurdalne
Mam pytanie: masz jakiekolwiek pojęcie o prawie karnym, zasadach, systemie jaki u nas obowiązuje, możesz podać jakieś konkretne rozwiązanie, pomysł poza argumentem 'to jest chore'?
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 22:48   #23
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Ja również jestem za karą śmierci dla takich osób jak wyzej wymieniana Pani.
Mogłabym być katem i z przyjemnościa (nie dosłownie oczywiście) bym jej ręce i nogi z tyłka powyrywała.

I cóz z tego że odbyła karę, cóż z tego że to bylo 30 lat temu. Zakatowała własne dziecko! I jeszcze jest nauczycielem, ma jakiś tam kontakt z dziecmi, ich rodzicami?!
W zyciu bym nie pozwoliła aby moje dziecko spędzało z taka osoba połowe dnia.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 22:52   #24
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Ja również jestem za karą śmierci dla takich osób jak wyzej wymieniana Pani.
Mogłabym być katem i z przyjemnościa (nie dosłownie oczywiście) bym jej ręce i nogi z tyłka powyrywała.

I cóz z tego że odbyła karę, cóż z tego że to bylo 30 lat temu. Zakatowała własne dziecko! I jeszcze jest nauczycielem, ma jakiś tam kontakt z dziecmi, ich rodzicami?!
W zyciu bym nie pozwoliła aby moje dziecko spędzało z taka osoba połowe dnia.
Tak? Już wyrośliśmy, jako społeczeństwo, z prymitywnej zasady oko za oko, ząb za ząb. Wprowadzając karę śmierci, zniżylibyśmy się do poziomu Białorusi, bo tylko tam w Europie wykonuje się tą karę.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 22:56   #25
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
ale jak widzisz to izolowanie,skoro kończy sie wyrok?
Ja widze to tak, żeby dostała dożywocie wtedy.

Wiem co się dzieje w wiezieniach (ale męskich) , kobiece zapewne się wiele nie roznia. Wiec ktos kto tam jest 15 lat czy chociazby 5 nagle nie staje się cudem i najlepszym człowiekiem na świecie, bo przeciez "zrozumiał, odpokutował swoje przewinienie" - może i złodziej odpokutował ale nie zrozumiał.
Więzienie bardziej moze zniszczyć człowieka, i jak dla mnie 2 lata, rok, to nie kara. 15 też nie.

A izolowanie nie w ZK, może byc np przymusowe prace społeczne (czyli sprzatanie ulic, nadzór kuratorski dozywotnio) a nie praca z dziećmi po zakatowaniu 6 latka! Paranoja po prostu.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Tak? Już wyrośliśmy, jako społeczeństwo, z prymitywnej zasady oko za oko, ząb za ząb. Wprowadzając karę śmierci, zniżylibyśmy się do poziomu Białorusi, bo tylko tam w Europie wykonuje się tą karę.
I cóż z tego? Zniżylibysmy się?

A teraz co jest? Może dla pedofilów-gwałcicieli, gwałcicieli, mordercór, dzieciobójców i innych takich jest lepsza kara leczenie? Albo zamykanie w wiezieniu z taką sama bandą ludzi?
Utrzymywanie ich przed 60 lat? (W przypadku dozywocia o ile by nie wyszedl ktos warunkowo).
Zamiast dozywocia kara śmierci i takie moje zdanie, tyle ze dowody powinny byc oczywiste a nie tak jak czasem się zdarza że ktoś trafi do ZK a jest niewinny.

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Tak? Już wyrośliśmy, jako społeczeństwo, z prymitywnej zasady oko za oko, ząb za ząb. Wprowadzając karę śmierci, zniżylibyśmy się do poziomu Białorusi, bo tylko tam w Europie wykonuje się tą karę.
I cóż z tego? Zniżylibysmy się?

A teraz co jest? Może dla pedofilów-gwałcicieli, gwałcicieli, mordercór, dzieciobójców i innych takich jest lepsza kara leczenie? Albo zamykanie w wiezieniu z taką sama bandą ludzi?
Utrzymywanie ich przed 60 lat? (W przypadku dozywocia o ile by nie wyszedl ktos warunkowo).
Zamiast dozywocia kara śmierci i takie moje zdanie, tyle ze dowody powinny byc oczywiste a nie tak jak czasem się zdarza że ktoś trafi do ZK a jest niewinny.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 23:01   #26
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Tak, Renatka_2108, takich ludzi można leczyć. Kara śmierci to najgorsze i najgłupsze wyjście z sytuacji, po prostu. Ale zacząć trzeba by było od podstaw, nasz system resocjalizacyjny w tym momencie leży i kwiczy, więźniowie w ramach takiego przystosowywania się czytają 'Łyska z pokładu idy'. No i nie ma żadnych realnych szans na wprowadzenie kary śmierci w Polsce. A nowe metody resocjalizacji a i owszem.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 23:06   #27
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Tak, Renatka_2108, takich ludzi można leczyć. Kara śmierci to najgorsze i najgłupsze wyjście z sytuacji, po prostu. Ale zacząć trzeba by było od podstaw, nasz system resocjalizacyjny w tym momencie leży i kwiczy, więźniowie w ramach takiego przystosowywania się czytają 'Łyska z pokładu idy'. No i nie ma żadnych realnych szans na wprowadzenie kary śmierci w Polsce. A nowe metody resocjalizacji a i owszem.
Zainteresowałaś mnie, widać że wiesz o czym piszesz. Możesz coś więcej napisać o metodach resocjalizacji takich ludzi?
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 23:21   #28
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Zainteresowałaś mnie, widać że wiesz o czym piszesz. Możesz coś więcej napisać o metodach resocjalizacji takich ludzi?
Kiedyś czytałam o resocjalizacji więźniów we Francji, mają (moim zdaniem) dobry system Ale wam się pewnie nie spodoba, tam jest jeszcze większy nacisk na kary nieizolacyjne niż u nas. W Polsce brakuje organów które mogłyby egzekwować, kontrolować więźniów w okresie próby, czy po wyjściu z więzienia. Jak to w praktyce wygląda, każdy widzi, zazwyczaj kurator ma w nosie co robi jego podopieczny. Duży nacisk tam kładzie się na pracę ze skazanym (profesjonalną) - przykład który podałam, z tym Łyskiem, jest autentyczny (przeczyta, napisze sprawozdanie i to już jest przesłanką warunkowego zwolnienia). Dozór elektroniczny - odbywanie kary w domu, które u nas raczej nie jest spotykane. Dlaczego ktoś kto odsiedział 20 lat czy więcej wychodzi z więzienia, nie potrafi się odnaleźć. Bo nie przeszedł prawidłowej resocjalizacji. Kara spowodowała tylko stygmatyzację. To że ta kobieta po zabójstwie dziecka pracowała jako nauczycielka - też ktoś nie dopilnował. Dużo czasu upłynie, zanim coś się u nas naprawdę zmieni.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 07:52   #29
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Kara śmierci jako kara specjalnie mnie nie przekonuje - faktyczna kara musi trwać długo, by była odczuwalna dla przestępcy. Jako coś, co jest możliwe i straszy potencjalnych przestępców - już bardziej.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 09:19   #30
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Morderca dzieci,Gwałciciel-izolowanie,czy powrót do społ.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Dlaczego ktoś kto odsiedział 20 lat czy więcej wychodzi z więzienia, nie potrafi się odnaleźć. Bo nie przeszedł prawidłowej resocjalizacji. Kara spowodowała tylko stygmatyzację.
Szczerze? Jeśli ktoś zamordował kogoś lub zgwałcił, to ja mam gdzieś psychiczne samopoczucie takiej osoby i jej trudny powrót do życia w społeczeństwie. Ten ktoś żył w normalnym społeczeństwie przed popełnieniem zbrodni, a mimo to ją popełnił - i ja w tym momencie o takiego kogoś nie dbam i mnie nie interesuje to, żeby z moich podatków zrobiono wszystko, żeby ten ktoś mógł wyjść na wolność i żyć normalnie. Bo moim zdaniem nigdy nie powinien zobaczyć więcej świata innego niż poza celą. Więc tak - ja jestem albo za karą śmierci (nie przemawia do mnie, że to kara prymitywna - utrzymywanie przez lata przestępców to moim zdaniem gorsza opcja) lub przynajmniej dożywotnie kary więzienia bez możliwości wcześniejszego wyjścia. To, że ktoś odsiedział 10 lat za zabójstwo i potem wychodzi z czystym kontem, jest dla mnie śmieszne i w życiu nie chciałabym pracować z mordercą czy gwałcicielem ani nawet mieszkać w jego pobliżu.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.