Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-10, 19:16   #2071
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Może Ci coś przereagowało?
Nie mam fachowej wiedzy więc nie będę zgadywać ale przeczytaj tą notkę o moczniku na blogu ervish, może będzie Ci łatwiej odkryć co się stało.

http://ervish.blogspot.com/2015/09/m...dzik-urea.html
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 09:04   #2072
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Może Ci coś przereagowało?
Nie mam fachowej wiedzy więc nie będę zgadywać ale przeczytaj tą notkę o moczniku na blogu ervish, może będzie Ci łatwiej odkryć co się stało.

http://ervish.blogspot.com/2015/09/m...dzik-urea.html
Mi bardziej niż o ten mocznik o ten konserwant się rozchodzi, a razcej o jego zapach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00192.jpg (44,8 KB, 21 załadowań)
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 22:53   #2073
klarkleps
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak zrobić żel-krem z dostępnych skladników?

Cytat:
Napisane przez wfw Pokaż wiadomość
Hej, czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?
Ja tutaj jestem !
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
klarkleps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 00:01   #2074
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Wczoraj robiłam tonik na naparze z zielonej herbaty, dodałam mocznik i eco konserwant z EcoSpa i tonik ma dziwną konsystecje do tego ma taki dziwny zapach, a konserwant w buteleczce ma taki samy zapach, że po wąchaniu głowa zaczyna boleć. Na stronie EcoSpa pisze że konserwant jest prawie bezwonny, więc może trafiłam na zepsuty, choć data ważności jest do marca 2017, więc nie wiem w czym problem. Dwa razy robiłam taki tonik tylko miałam konserwant w proszku z ZSK i zawsze było okej. Może któraś z was używała tego konserwantu i może się wypowiedzieć.
A nie prościej i szybciej byłoby napisać prosto do EcoSpa? Wątek nieco przymiera, poza tym dziewczyny używają często konserwantów innych firm, więc na odpowiedź niestety możesz w ogóle się nie doczekać.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 13:15   #2075
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Jak zrobić żel-krem z dostępnych skladników?

Dziewczęta, jeśli chcę znaaacznie ocieplić (zażółcić dosłownie) BB krem - powinnam zmieszać z nim Żółcień Żelazową czy Color Yellow Blend? Będę brała próbkę na początek ale nie wiem, który wybór będzie lepszy

Color Yellow Blend posiada oprócz czystej żółcieni żelazowej jeszcze mikę i stearynian magnezu, więc mniej żółci?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 17:02   #2076
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Jak zrobić żel-krem z dostępnych skladników?

Hop hop! Ale tu cisza

Czy któraś z Was kręci może jakieś masła do brody dla tż?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 14:59   #2077
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

hej.. moze ktos ma doswiedczenie wlasne z tym serum https://ervish.blogspot.com/2015/03/...erum-z_15.html
Bede bardzo wdzieczna za opinie... Chcilabym sobie to wlasnie ukrecic ale wolalabym jakies opinie osoby ktora juz to stosowala
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-18, 14:22   #2078
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

dziewczyny, ukręciłam tonik z kwasem salicylowym na takich gramaturach:

Kwas salicylowy 1,6% 0,8 g
Spirytus salicylowy 18,4% 9,2 g
Woda 80% 40 g

kwas nie rozpuścił się, oddzielił się na górze. czy tak powinno być?
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 21:04   #2079
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
dziewczyny, ukręciłam tonik z kwasem salicylowym na takich gramaturach:

Kwas salicylowy 1,6% 0,8 g
Spirytus salicylowy 18,4% 9,2 g
Woda 80% 40 g

kwas nie rozpuścił się, oddzielił się na górze. czy tak powinno być?
Nie. Tonik z kwasem salicylowym jest trudny do wykonania, żeby wszystko ładnie się rozpuściło musisz dokupić Polysorbate 80, a spirytus salicylowy zamienić na zwykły, spożywczy.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 08:37   #2080
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie. Tonik z kwasem salicylowym jest trudny do wykonania, żeby wszystko ładnie się rozpuściło musisz dokupić Polysorbate 80, a spirytus salicylowy zamienić na zwykły, spożywczy.
takie proporcje znalazłam na blogu Ervish, u niej zawsze receptury były sprawdzone...
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 09:30   #2081
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
takie proporcje znalazłam na blogu Ervish, u niej zawsze receptury były sprawdzone...
Jedyny tonik z SA, który zawsze mi się udawał to ten z przepisu z Mazideł, wszystkie inne to dla mnie niewypały. Odsyłam do dyskusji na temat bodajże właśnie tego przepisu -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=837399
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-01, 09:14   #2082
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hop hop, odświeżamy wątek? czy ktoś jeszcze kręci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 10:52   #2083
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ja chce sie nauczyć subs

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Dziewczyny, co myślicie o takiej recepturze:

1. Zastanawia mnie czy mogłabym olej z truskawki zamienić na granat a tamanu na cacay? Nie wiem jakie są zasady dobierania oleju do serum.. na co się patrzy.

2. Zamienić ekstrakt z rozmarynu na werbenę. Mam podobny problem do powyższego


Receptura (25ml)
Faza wodna
Hydrolat 16.71ml
Kwas hialuronowy 1% 2.5ml
Aloes zatężony 10krotnie 1ml
Witamina B3 0.2ml
Kwas alfa-liponowy w liposomach 1.5ml
Ekstrakt z lukrecji gładkiej, szczypta lub kwas glicyrynyzowy
Faza tłuszczowa (olejowa)
Olej z nasion truskawki 1.2ml (polecam oleje jagodowe, są jednymi ze stabilniejszych olejów i działają silnie antyoksydacyjnie, dodatkowo świetnie wygładzają skórę i nadają kosmetykom jedwabistą konsystencję, doskonale się rozprowadzają)
Olej tamanu 0.4ml
Olejowa witamina C (tetraizopalmitynian askorbylu) 1.6ml (37 kropli)
Emulgator SLP 0.15ml
Olejowy ekstrakt z rozmarynu, 5 kropelek
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 11:25   #2084
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A jest jakiś wątek o mieszaniu? bo nawet szukałam, ale wydaje mi się że są tylko te dot. Konkretnych sklepów.
A czemu ceramidow nie lubisz na codzień?
Ceramidów na codzień nie lubię, bo sa dla mnie zwyczajnie zbyt ciężkie. Za to bardzo sprawdzają się przy alergii. Ja mam czasem taka alergię (podobno od stresu), ze skóra robi się cienka jak papier, wysuszona na wiór, pęka az do krwi. Wtedy stosuję ceramidy i serum z małą zawartoscią kwasu laktobionowego.
Przy codziennym uzywaniu ceramidów mam straszny przetluszcz.


Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Czuje się trochę jak Indiana Jones w poszukiwaniu nowych lądów. W półproduktach i kosmetykach naturalnych trochę siedzę a pierwszy raz słyszę o sklepie esenta i wielu produktach w jego ofercie
Jeśli chodzi o Grown Alchemist, cieszę się, że chociaż składy oceniasz dobrze. Miałam też próbkę ich kremu na dzień, ale zachowywał się dziwnie. Niby świetnie się wchłaniał, ale raz skóra była super a raz nie więc doszłam do wniosku, że prawdopodobnie robi nic a obserwacje są wypadkową innych produktow i ogólnie kondycji skóry. Na pewno go nie kupię.

Nie jestem guru od składów, nie przeceniaj mnie (ale dzieki ). Po prostu mieszałam już bardzo wiele; przez wiele lat byłam tylko na swoich wlasnych kosmetykach. Znam bardzo duzo sklepów z pólproduktami i mniej więcej wiem, co i ile kosztuje. Tak wiec często super hiper marki ze swietnymi składami za jeszcze świetniejsze ceny robia na mnie wrazenie odwrotne do zamierzonego przez producenta

Od siebie moge polecić super bazę recepturową z Aroma- Zone. Po francusku, ale bezproblemowo dacie sobie radę . Przepisy mozna sobie w więkoszości modyfikować, podstawiając ulubione składniki zamiast podanych w recepturze. Robiłam juz kilka rzeczy i bardzo fajnie wyszły .

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mam taki przepis na serum C i E.
Skwalan 8.2 ml
Witamina e 1.3
Olejowa c 0.5
Do tego olejek z werbeny i myslalam o marchewce.

Co o nim myslisz? Bedzie ciężkie?

Ten olej cacay tez zamowie. Wyglada ciekawie. Mozna go tu jakos wplesc?
Na pewno zamieniłabym ilość C i E. Toz to serum E jest, nie C . Mnie taka ilosc witaminy E zapchałaby na pewno. Zwykle dodaje jej na 30 ml maksymalnie 5 kropel.
Marchewka fajna, ale macerat marchwiowy czy ekstrakt CO2 może barwic .Olejek eteryczny możesz dać - na 10 ml ze dwie krople.

Możesz dać cacay zamiast skwalanu, mozesz też dać np. 5 ml cacay i 3,2 skwalan - będzie lżejsze niz na samym cacay.


Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci jeszcze raz za te przeliczona recepture, zadalas sobie trochę trudu.. Jak wy zdobywalyscie wiedze jak konstruować swoje produkty? Szczerze nawet nie trafilam na jakieś opracowania tego typu..
Proszę bardzo

Pierwsze swoje serum zrobiłam zaraz jak otwarto Mazidła . Oj, pamietam, jak to był ulep na glikolu .

Potem czytałam blogi, opracowania dotyczące poszczególnych składników, szukałam sklepów z półproduktami, gdzie czytajac opisy poszczególnych substancji mozna sie wiele nauczyc. No i duzo testowałam na własnej skorze...


Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co myślicie o takiej recepturze:

1. Zastanawia mnie czy mogłabym olej z truskawki zamienić na granat a tamanu na cacay? Nie wiem jakie są zasady dobierania oleju do serum.. na co się patrzy.

2. Zamienić ekstrakt z rozmarynu na werbenę. Mam podobny problem do powyższego


Receptura (25ml)
Faza wodna
Hydrolat 16.71ml
Kwas hialuronowy 1% 2.5ml
Aloes zatężony 10krotnie 1ml
Witamina B3 0.2ml
Kwas alfa-liponowy w liposomach 1.5ml
Ekstrakt z lukrecji gładkiej, szczypta lub kwas glicyrynyzowy
Faza tłuszczowa (olejowa)
Olej z nasion truskawki 1.2ml (polecam oleje jagodowe, są jednymi ze stabilniejszych olejów i działają silnie antyoksydacyjnie, dodatkowo świetnie wygładzają skórę i nadają kosmetykom jedwabistą konsystencję, doskonale się rozprowadzają)
Olej tamanu 0.4ml
Olejowa witamina C (tetraizopalmitynian askorbylu) 1.6ml (37 kropli)
Emulgator SLP 0.15ml
Olejowy ekstrakt z rozmarynu, 5 kropelek
A gdzie konserwant ? Poszczególne skladniki są zbyt malo zakonserowane, żeby utrzymać ten krem / serum dłużej jak parę dni.
Olejowy ekstrakt z rozmarynu ma konserwować oleje, ale w tym przypadku wcale nie musi byc uzyty, bo całośc (teoretycznie* zemulgowana )powinna byc zakonserwowana
"*Teoretycznie", bo SLP rozwarstwi się to po godzinie, wtedy szlag trafi liposomy, bo liposomów z czystymi olejami nie wolno łączyć. . Poza tym SLP się klei. SLP moge polecic tylko do ser, które po jakims czasie i tak zrobią sie dwufazowe, bez zawartosci liposomow .
Z powyższego przepisu ja zrobiłabym z tego dwa sera i odpusciła emulgatory. Jedynym dobrym emulgatorem, po którym mi sie jeszcze nic nie rozwarstwiło jest Simulgreen, ale w Polsce nie do kupienia, a i wymaga podgrzania.
Jak chcesz jednak krem o takim składzie to możesz zrobic na TYM emulgatorze z ZSK . I teraz zamiast oleju z Tamanu dac jojobe albo olej abisyński (oba mozna podgrzewac), zrobić, tak jak jest napisane na ZSK - zemulgowac cześc fazy wodnej (np. polowę hydrolatu) z cześcią fazy olejowej (jojoba albo abisyński), bo wystudzeniu dodawać reszte składników. Z tym, że po dodaniu po kolei każdego składnika dobrze wymieszac.

Mozesz natomist zrobic sobie z fazy wodnej taką esencje ( + obowiazkowo konserwant), a z fazy tłuszczowej serum olejowe i nakładaj jedno po drugim (w tym wypadku moja propozycja: esencja, poczekac, aż się wchłonie, spryskac twarz hydrolatem i na mokrą kilka kropel serum olejowego .
Oleje jagodowe nie są absolutnie najstabilniejszymi olejami ! wrecz przeciwnie - często przy duzej zawartosci kwasu linolowego sa bardzo mało stabilne.
Zobacz opisy :
1.Olej z nasion truskawki :
- na Mazidlach (pomimo, iż piszą, że jagodowe oleje stabilne)
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci
- na ZSK: Przechowywanie : Po otwarciu zalecamy przechowywanie oleju w lodówce.
- na Ecospa: Uwagi: Trzymać w lodówce. Ze względu na wysoką zawartość NNKT olej jest podatny na jełczenie
. Olej z malin :
- na Mazidłach: Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w lodówce. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła, powietrza i wilgoci.
- na ZSK : Przechowywanie: Po otwarciu zalecamy przechowywanie oleju w lodówce.
- na Ecospa : Uwagi: Trzymać w lodówce. Ze względu na wysoką zawartość NNKT olej jest podatny na jełczenie.
- na Aroma-Zone :Huile végétale très sensible Ăâ˜☠ l'oxydation (BARDZO wrażliwy na oksydację! ). Se conserve 6 Ăâ˜☠ 8 mois après ouverture dans un endroit très frais (de préférence au réfrigérateur), dans son emballage d'origine, fermé, Ăâ˜☠ l'abri de l'air et de la lumière.

Oleje podatne na jełczenie czy tez oleje wymagająca przechowywania w lodowce na pewno nie są jednymi ze stabilniejszych olejów.

Oleje w recepturach można wymieniać na takie, jakie lubisz

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2017-06-02 o 12:07
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 11:27   #2085
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zrobiłam dzis serum pompujace do odkazania uzylam spirytusu i mam nadzieję,ze nie zepsulam calego przedsiewziecia ale nie mialam nic innego. Ladnie sie zmieszalo, wyszlo wodniste serum o lekko zoltym zabarwieniu i slodkawym dziwnym zapachu jak fervex czy cos tego typu konsystencja bardzo fajna, troche jak esencja..test szyjno zuchwowy wykazal, ze mi nie wypalilo twarzy wiec moze sie udalo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 21:36   #2086
MalutkaKoteczka
Angelika
 
Avatar MalutkaKoteczka
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 138
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witam,
Mam pytanko. Chciałabym zrobić hydrolat z kocanki dla TŻ (skóra naczynkowa z rumieniem) i dla siebie z innego zioła.
Czy do zrobienia hydrolatu potrzebne są świeże zioła czy mogą być suszone np:

1496522192548.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zastanawiam się też czy zamiast bawić się w robienie hydrolatu w garnku (czasochłonne) lub w kawiarce, której nie posiadam nie mogę po prostu zaparzyć ziół jak herbatę i odcedzić? Mam wrażenie, że wtedy działanie byłoby lepsze

Edytowane przez MalutkaKoteczka
Czas edycji: 2017-06-03 o 21:40
MalutkaKoteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 09:58   #2087
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Jeśli po prostu zaparzysz zioła to będzie napar a nie hydrolat. Na pewno będzie miał jakieś tam właściwości.

Nie rozumiem po co bawić się w robienie hydrolat skoro można je zamówić no. na mazidlach za nieduże pieniążki. Zrobienie samemu hydrolat jest niezwykle trudne i wątpię żeby udało się uzyskać ten sam wynik co w kupnym hydrolacie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 11:46   #2088
MalutkaKoteczka
Angelika
 
Avatar MalutkaKoteczka
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 138
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Jeśli po prostu zaparzysz zioła to będzie napar a nie hydrolat. Na pewno będzie miał jakieś tam właściwości.

Nie rozumiem po co bawić się w robienie hydrolat skoro można je zamówić no. na mazidlach za nieduże pieniążki. Zrobienie samemu hydrolat jest niezwykle trudne i wątpię żeby udało się uzyskać ten sam wynik co w kupnym hydrolacie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem tak. Jestem osobą, która uwielbia rzeczy dobre, ale najlepiej jak najtańsze. Nie wiem jaka cena na mazidłach, ale w BU hydrolaty są od 15 zł w górę. Niby nie dużo, ale robiąc hydrolat DIY w kawiarce wystarczyłoby, że kupiłam dane zioło np. kocankę, a jej koszt to 3-4 zł. Więc 12 zł z w kieszeni.
A czytałam dużo o hydrolatach z kawiarki i garnka, przy czym tem w garnku to zbyt długi proces.
Czyli się nie opłaca kupować kawiarki?
A już myślałam, że kupie kawiarke i będe robić hydrolaty zaoszczędzając te 12 zł.
To chyba zostaną mi te napary. Jakoś włącza mi się sknerstwo jak myśle o kupnie hydrolatu.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MalutkaKoteczka
Czas edycji: 2017-06-04 o 11:48
MalutkaKoteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 11:51   #2089
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez MalutkaKoteczka Pokaż wiadomość
Powiem tak. Jestem osobą, która uwielbia rzeczy dobre, ale najlepiej jak najtańsze. Nie wiem jaka cena na mazidłach, ale w BU hydrolaty są od 15 zł w górę. Niby nie dużo, ale robiąc hydrolat DIY w kawiarce wystarczyłoby, że kupiłam dane zioło np. kocankę, a jej koszt to 3-4 zł. Więc 12 zł z w kieszeni.
A czytałam dużo o hydrolatach z kawiarki i garnka, przy czym tem w garnku to zbyt długi proces.
Czyli się nie opłaca kupować kawiarki?
A już myślałam, że kupie kawiarke i będe robić hydrolaty zaoszczędzając te 12 zł.
To chyba zostaną mi te napary. Jakoś włącza mi się sknerstwo jak myśle o kupnie hydrolatu.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja używam naparów i jestem super zadowolona, nie dziwię Ci się że Ci się nie chce płacić tyle hajsu za pachnąca wodę, ja kiedyś używałam ich na litry, o efekty są tak mizerne, że jak dla mnie nie ma co, sam proces zraszania twarzy czymś ładnie pachnącym jest tutaj kluczowy i najprzyjemniejszy. w tym celu myślę że można dodać do naparu olejków eterycznych, i voila.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-04, 14:08   #2090
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzis serum pompujace do odkazania uzylam spirytusu i mam nadzieję,ze nie zepsulam calego przedsiewziecia ale nie mialam nic innego. Ladnie sie zmieszalo, wyszlo wodniste serum o lekko zoltym zabarwieniu i slodkawym dziwnym zapachu jak fervex czy cos tego typu konsystencja bardzo fajna, troche jak esencja..test szyjno zuchwowy wykazal, ze mi nie wypalilo twarzy wiec moze sie udalo?
Nie, nie zepsułaś. Spirytus też się nadaje .
No, zapachy własnych mieszanek sa czasami....trudne do przewidzenia. Kiedy mnie wychodzi taki apteczno - fervexowy zapach dodaje albo ciut olejku eterycznego (ale tu też różnie może byc0, albo mojego ulubionego naturalnego zapachu .
Z drugiej strony to ja nawet lubię jak surowo pachną własne kosmetyki.

Czekam z niecierpliwoscia na testy twarzowe i SERDECZNIE GRATULUJĘ

Cytat:
Napisane przez MalutkaKoteczka Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pytanko. Chciałabym zrobić hydrolat z kocanki dla TŻ (skóra naczynkowa z rumieniem) i dla siebie z innego zioła.
Czy do zrobienia hydrolatu potrzebne są świeże zioła czy mogą być suszone np:

Załącznik 7093501

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zastanawiam się też czy zamiast bawić się w robienie hydrolatu w garnku (czasochłonne) lub w kawiarce, której nie posiadam nie mogę po prostu zaparzyć ziół jak herbatę i odcedzić? Mam wrażenie, że wtedy działanie byłoby lepsze
Po pierwsze to może należałoby się zaznajomić z definicją hydrolatu
Hydrolat to produkt uboczny przy produkcji olejków eterycznych po destylacji parą wodną świeżych roślin lub ich części.
To, co możemy zrobić w domu to może być napar / odwar / wywar czy infuzja, które to na pewno nie będa takiej czystosci jak gotowe i najlepiej certyfikowane hydrolaty. W kawiarki i inne takie nigdy nie bawiłabym się ze względu na wątpliwą sterylność kawiarki.

Jeśli już to proponuje Ci zrobic cos na zasadzie infuzji i wodnego ekstraktu : np.20 g suszonych ziół zalać przegotowaną, wystudzona do 70 stopni wodą (80-100ml), odstawić na 24 godziny, czasem wstrząsając, potem odcedzić, zakonserwowac i dac do lodówki.

A chcąc wyciagnąć jeszcze więcej z ziół - polecam najpierw przepłukać je spirytusem, później takie przepłukane i lekko odsączone ,ale nie suche) zalać jw.wodą. Spirytus jest rozpuszczalnikiem substancji, które do wody nie przejdą, wiec wyciągniesz więcej. A w takim wodnym rozcieńczonym przeciez ekstrakcie będzie go w tym przypadku bardzo niewiele.

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Jeśli po prostu zaparzysz zioła to będzie napar a nie hydrolat. Na pewno będzie miał jakieś tam właściwości.

Nie rozumiem po co bawić się w robienie hydrolat skoro można je zamówić no. na mazidlach za nieduże pieniążki. Zrobienie samemu hydrolat jest niezwykle trudne i wątpię żeby udało się uzyskać ten sam wynik co w kupnym hydrolacie...
A no właśnie. Domową metodą nie da się zrobić kopii hydrolatu. Chociaż...zawsze można kupic sobie miedziany alembik.

Cytat:
Napisane przez MalutkaKoteczka Pokaż wiadomość
Powiem tak. Jestem osobą, która uwielbia rzeczy dobre, ale najlepiej jak najtańsze. Nie wiem jaka cena na mazidłach, ale w BU hydrolaty są od 15 zł w górę. Niby nie dużo, ale robiąc hydrolat DIY w kawiarce wystarczyłoby, że kupiłam dane zioło np. kocankę, a jej koszt to 3-4 zł. Więc 12 zł z w kieszeni.
A czytałam dużo o hydrolatach z kawiarki i garnka, przy czym tem w garnku to zbyt długi proces.
Czyli się nie opłaca kupować kawiarki?
A już myślałam, że kupie kawiarke i będe robić hydrolaty zaoszczędzając te 12 zł.
To chyba zostaną mi te napary. Jakoś włącza mi się sknerstwo jak myśle o kupnie hydrolatu.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy naprawdę bardziej opałca się kupowanie kawiarki? I najlepiej jeszcze specjalnych płynow do dezynfekcji owej ?
Raczej też gotowanie / zaparzanie we wrzątku niszczy także niektore substancje zawarte w ziołach...
Dobre hydrolaty mozna naprawde niedrogo kupić . Poza tym one są bardzo wydajne .
Ja swoje kupuję przeważnie tu , ceny są niższe niż w Polsce (ok. wysyłka ok. 8 euro, ale przy większych zakupach i tak się opłaca), i mam pewność, ze są czyste, że nie zepsują sie po tygodniu. Nie namawiam jednak, zawsze mozna zrobić / kupic to, co bardziej komus odpowiada

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja używam naparów i jestem super zadowolona, nie dziwię Ci się że Ci się nie chce płacić tyle hajsu za pachnąca wodę, ja kiedyś używałam ich na litry, o efekty są tak mizerne, że jak dla mnie nie ma co, sam proces zraszania twarzy czymś ładnie pachnącym jest tutaj kluczowy i najprzyjemniejszy. w tym celu myślę że można dodać do naparu olejków eterycznych, i voila.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niektórym nic nie dają, innym wręcz przeciwnie. Ja tam wolę efekty po hydrolatach jak po tonikach czy naparach.
Owszem, mozna dodac olejku eterycznego do wody czy naparu , ale do tego potrzebny jest solubilizator, bo olejki eteryczne z wodą nie mieszają się.
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 16:18   #2091
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Jeszcze zależy do czego chcemy tych hydrolatów/naparów używać. Jeśli chodzi o spryskanie sobie twarzy czymś zdrowym i pachnącym to odwar się nada pewnie. Jak użyć do produkcji kosmetyków to nie zaryzykowałabym chyba.

Teraz płucze sobie usta naparem z szałwii i po paru dniach stania w łazience dziwnie mi to pachnie. Może jakby trzymać to w lodówce i co parę dni robić nową porcję byłoby ok. Tylko komu się chce a szczególnie któremu TŻowi?:p to mi się czasem po olejek do lodówki nie chce iść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 16:49   #2092
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Jeśli już to proponuje Ci zrobic cos na zasaw ziołach...
Dobre hydrolaty mozna naprawde niedrogo kupić . Poza tym one są bardzo wydajne .
Ja swoje kupuję przeważnie tu , ceny są niższe niż w Polsce (ok. wysyłka ok. 8 euro, ale przy większych zakupach i tak się opłaca), i mam pewność, ze są czyste, że nie zepsują sie po tygodniu. Nie namawiam jednak, zawsze mozna zrobić / kupic to, co bardziej komus odpowiada
Dzięki Ci za linka Ceny hydrolatów w niemieckich sklepach są z sufitu wzięte. Wracam do hydrolatów po latach nieużywania ich, szukanie idealnego toniku mnie zmęczyło.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 16:54   #2093
MalutkaKoteczka
Angelika
 
Avatar MalutkaKoteczka
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 138
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Tania kawiarka jest za 25zł. To najwyżej robiłabym jednorazowe napary z małą ilością wody do jednorazowego przemycia twarzy dla TŻ.
A dla siebie chciałam hydrolat z kwasem połączyć, ale może lepiej jednak kupić, albo jakieś serum/tonik kwasowy, bo nie bardzo widzę dodawać do naparu konserwant, a co dopiero kwas.
(Bardziej tonik, bo to nie na twarz nawet, a do przebarwien poza twarz )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MalutkaKoteczka
Czas edycji: 2017-06-04 o 17:00
MalutkaKoteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 11:08   #2094
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki Ci za linka Ceny hydrolatów w niemieckich sklepach są z sufitu wzięte. Wracam do hydrolatów po latach nieużywania ich, szukanie idealnego toniku mnie zmęczyło.
Proszę bardzo . Używałam już prawie wszystkich hydrolatów z aroma-zone i jak dla mnie są najlepsze. W Niemczech kupuje od czasu do czasu Akamuti - ma rewelacyjny rozpylacz, robi idealna mgiełkę.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez MalutkaKoteczka Pokaż wiadomość
Tania kawiarka jest za 25zł. To najwyżej robiłabym jednorazowe napary z małą ilością wody do jednorazowego przemycia twarzy dla TŻ.
A dla siebie chciałam hydrolat z kwasem połączyć, ale może lepiej jednak kupić, albo jakieś serum/tonik kwasowy, bo nie bardzo widzę dodawać do naparu konserwant, a co dopiero kwas.
(Bardziej tonik, bo to nie na twarz nawet, a do przebarwien poza twarz )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie ulubionym tonikiem kwasowym jest hydrolat z kwasem laktobionowym. Ale musisz kontrolowac i ewentualnie regulowac PH.
No i może sie lepić. Zależy od ilości kwasu
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 11:20   #2095
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny a ja planuje dziś zrobić lekkie serum do codziennego stosowania, i planuje je stworzyć z:
Hydrolat z róży białej, olej malinowy (5%), bioferment z bambusa, Beta glukan, kompleks ceramidowy, jedwab hydrolizowany, niacynamid i kwas hialuronowy.
Co sądzicie o takim składzie? Zastanawiam się czy nie za dużo tych dobroci, chociaż wszystko ma być w ilościach 2-3%. Btw nie mam jedynie pojęcia ile dać żelu hialuronowego, chce go dodać żeby serum miała trochę bardziej gęsta konsystencję a nie taka woda. Jednocześnie wszystkie przepisy z ha które znajduje są zawsze na jego bazie, a ja bym tego nie chciała. Macie pomysł ile go dodać?
Btw kasiamagda kompleks ceramidowy podobno jest do skóry zniszczonej przez kwasy i kuracje pezeciwtradzikowe, a ja mam właśnie taką skórę, mam problem z rogowaceniem, dlatego bym chciała pouzywac ceramidow na codzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 11:36   #2096
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja planuje dziś zrobić lekkie serum do codziennego stosowania, i planuje je stworzyć z:
Hydrolat z róży białej, olej malinowy (5%), bioferment z bambusa, Beta glukan, kompleks ceramidowy, jedwab hydrolizowany, niacynamid i kwas hialuronowy.
Co sądzicie o takim składzie? Zastanawiam się czy nie za dużo tych dobroci, chociaż wszystko ma być w ilościach 2-3%. Btw nie mam jedynie pojęcia ile dać żelu hialuronowego, chce go dodać żeby serum miała trochę bardziej gęsta konsystencję a nie taka woda. Jednocześnie wszystkie przepisy z ha które znajduje są zawsze na jego bazie, a ja bym tego nie chciała. Macie pomysł ile go dodać?
Btw kasiamagda kompleks ceramidowy podobno jest do skóry zniszczonej przez kwasy i kuracje pezeciwtradzikowe, a ja mam właśnie taką skórę, mam problem z rogowaceniem, dlatego bym chciała pouzywac ceramidow na codzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dwufazówka ?
Bardzo ładne . Obstawiam, że do Twojej skóry będzie super. I wcale nie za malo dobroci. Ja polecałabym jeszcze dodać pantenol.
No i konserwant. Kwasu hialuronowego dałabym 20 %, wyjdzie i tak serum wodne, ale na końcu zawsze możesz dodać odrobinę gumy ksantanowej (jeszcze lepiej akacjowej, ale nie wiem, czy jest w PL dostępna). Do Twojego serum jednak , do zagęszczenia, najbardziej pasuje mi alginat .
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 11:54   #2097
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Dwufazówka ?
Bardzo ładne . Obstawiam, że do Twojej skóry będzie super. I wcale nie za malo dobroci. Ja polecałabym jeszcze dodać pantenol.
No i konserwant. Kwasu hialuronowego dałabym 20 %, wyjdzie i tak serum wodne, ale na końcu zawsze możesz dodać odrobinę gumy ksantanowej (jeszcze lepiej akacjowej, ale nie wiem, czy jest w PL dostępna). Do Twojego serum jednak , do zagęszczenia, najbardziej pasuje mi alginat .
Nie mam nic do zagęszczania w domu i już nie chce czekać, zresztą wydałam kupę kasy na te składniki i już nie chce więcej. Konsystencja mi jest obojętna, tzn byle by nie była z tego woda zamiast pantenolu mogę ewentualnie dodać bisabolol ^^

Konserwant oczywiście, mam feog

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2017-06-05 o 11:55
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 12:05   #2098
MalutkaKoteczka
Angelika
 
Avatar MalutkaKoteczka
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 138
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Dla mnie ulubionym tonikiem kwasowym jest hydrolat z kwasem laktobionowym. Ale musisz kontrolowac i ewentualnie regulowac PH.
No i może sie lepić. Zależy od ilości kwasu
Do twarzy tak. ja coś mocniejszego zakupię na przebarwienia po niedawnym wysypie na dekolcie albo po prostu Afronis punktowo kupie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MalutkaKoteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 12:07   #2099
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Nie mam nic do zagęszczania w domu i już nie chce czekać, zresztą wydałam kupę kasy na te składniki i już nie chce więcej. Konsystencja mi jest obojętna, tzn byle by nie była z tego woda zamiast pantenolu mogę ewentualnie dodać bisabolol ^^

Konserwant oczywiście, mam feog

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak woda nie powinno być. Takie wodno-żelowe. Bisabolol możesz dodać, jesli lubisz. Mnie...uczula
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-05, 13:57   #2100
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Jak woda nie powinno być. Takie wodno-żelowe. Bisabolol możesz dodać, jesli lubisz. Mnie...uczula
Na razie się wstrzymam skoro mówisz, że może uczulać, obawiam się trochę, że jak tyle dałam składników i wszystkie nowe, to jest duża szansa, że coś mi nie będzie służyć, a ja nie będę wiedziała co to..

No i ukręciłam swoje pierwsze od stu lat serum W ogóle z mieszanki hydrolat z róży białej + olej truskawkowy + olejek lawendowy i cedrowy wyszedł mi super ciekawy zapach, taki świeży, moja mama stwierdziła, że pachnie ananasem
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.