NOWE KWC - wątek informacyjny :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-17, 07:40   #61
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Jak to nie? Przecież na dole jest marka?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:43   #62
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Ja będę jeszcze męczyć temat wieku- dodano tyle bzdurnych przedmiotów oceny: wydajność zapach, opakowanie- a nie można dodać okienka gdzie wybiera się swój przedział wiekowy? Sekunda i zrobione, podanie wieku by miało na pewno większą wartość informacyjną niż ocena opakowania.

Poza tym przypomina mi się fakt związany ze zwiększaniem akcyzy na papierosy i alko- jeśli się ją za bardzo podniesie to wpływy do budżetu zaczynają spadać bo ludzie zaczynają kombinować i kupować lewe z przemytu. Cały Wizaz jest już tak zaśmiecony reklamami, a jednak dało rado upchnąć nowe. Ja używam adblocka + blokowanie śledzenia z avasta a nawet to nie daje rady. Coraz więcej osób będzie blokować to badziewie i w końcu to może da do myślenia właścicielom portalu ? Z czegoś trzeba tę stronę utrzymać, ale IMHO obecny wizaz to ostra przesady, reklamy wpie...ne wszędzie.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:48   #63
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

>mylengrave, w kwestii alkoholi i silikonów:
Cytat:
Zgłaszaj tylko te kosmetyki, których używasz - nigdy takie, które znasz tylko z prasy, ulotki reklamowej, internetu lub relacji znajomych.
Reszta ustalana jest orientacyjnie, z dużą dozą dowolności, tak jak przy przenoszeniu. Furtką dla braku dokładnych przedziałów jest młoda/dojrzała, a to zwykle wynika samo przez się.

W kwestii rankingu:
Wydaje mi się, że obecny system promuje zapełnianie serwisu treścią. Nieważne jaką, byle dużo. Po co pokazuje, ile ktoś natrzepał recenzji? Przecież to o niczym nie świadczy. Ktoś może dodać 1000 i ciągle nie mieć za bardzo pojęcia, o czym pisze. Inny dodać setki recenzji włosomaniaczych, co nie czyni go ekspertem od perfum. Jeszcze inny mieć 50, ale wszystkie celne i rzetelne. Albo 10. Te liczby nic nie znaczą, a jeszcze mniej ilość dodanych do bazy pozycji, zwłaszcza nieocenionych i bez składów. A to właśnie figuruje teraz obok nazwy użytkownika.
Nie jestem przeciwko systemowi lajków i dyslajków, ciekawi mnie, co z tego wyniknie. Bardzo podoba mi się możliwość zadawania pytań. Patrzyłam na stare recenzje: te z dużą ilością pochwał przeszły teraz na początek listy, ale jeśli się nie pamięta ile ich miały, to taka z 10 plusami jest równie "dobra", co taka z 1 (100% użyteczności) i jej ocena może tylko się obniżyć.
Żeby nie było - wcale nie uważam też starych pochwał za szczególnie miarodajne. Pamiętam tylko jedną recenzję, która miała chyba 30-parę i faktycznie na to zasługiwała. Wiele recenzji jest chwalonych, bo są zabawne, ładnie napisane albo trafiają w ideologię jakiejś grupy. Albo obierają sobie jakiś łatwy cel, żeby go zjechać z góry na dół. Gdyby ktoś naprawdę chciał, nie byłoby wcale trudno wybrać sobie target i go zadowolić
*
> chimay: zdjęcia będą rozciągnięte, bo stare miały przecież tylko 50 czy 100 px. Też mi się nie podobają te ramki.

Nie chce mi się pastwić nad tą odsłoną, to chyba taka wioska potiomkinowska na Galę KWC. Długo wyczekiwany falstart. Interesują mnie tylko opcje wyszukiwania po składnikach i filtrowania po cerze, których jeszcze(?) nie ma.
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 08:53   #64
Sugarbomb
Raczkowanie
 
Avatar Sugarbomb
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 460
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Wpisałam w google "Korektor kwc" (bo w taki sposób najszybciej docierałam do tego co mnie interesuje), otwieram wynik i zamiast przenieść mnie do "Makijaż - Twarz: korektory - kosmetyki i ich recenzje w KWC" otwiera się strona:
https://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.php
Rozumiem że muszę czekać na ponowne zindeksowanie strony przez google?

Jak dla mnie nowa wersja jest kompletnie nieczytelna, wszystko się zlewa.
Sugarbomb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 09:13   #65
cukier_bialy2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 134
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Jeszcze jedna myśl na widok: "Ale ktoś przyoszczędził!". Piszę to, bo właśnie dostrzegłam pole wyszukiwarki. Jakie zwiewne! Jak śnieg na śniegu. Poeksperymentujcie z białym tekstem na białym tle - kobiety lubią takie lekkie layouty.
cukier_bialy2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 09:41   #66
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
moim zdaniem zmiana na gorsze nie mogę sie odnaleźć, nie podoba mi się, że po wejściu w daną kategorię pokazują się duże zdjęcia produktów, przez co widać ich niewiele na jednej stronie (ale z kolei może to ułatwić innym znalezienie produktu, jesli wiadomo jak wygląda..)
Jestem tego samego zdania, to jest mało czytelne i chaotyczne
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 09:45   #67
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Moje uwagi odnośnie nowego kwc:
1. Nie da się wejść w kwc poprzez menu które się rozwija obok avatara.
2. Nie wyświetlają mi się profile innych urzytkowniczek. Wyskakuje mi wtedy błąd.
3. Jeśli ze swojego profilu wchodzę w recenzje jakiegoś produktu to moja recenzja nie wyświetla się jako pierwsza. Zakładam ze gdybym wchodziła z profilu innej użytkowniczki byłoby tak samo co jest bez sensu bo logiczne ze chciałabym przeczytać recenzje tej konkretnej osoby.
4. Na moim profilu widzę tylko 6 ostatnio napisanych przeze mnie recenzji, a mam ich ponad 200.
5. Czytanie składów, szczególnie tych długich jest strasznie niewygodne. Gdyby wyglądało to tak jak na starej wersji tylko każdy składnik był olinkowany do opisu za co odpowiada, itp. wyglądałoby to lepiej.
6. Opis produktu rownież jest beznadziejny. Nie rozumiem dlaczego nie może być wyświetlany w całości tylko trzeba go rozwijać.
7. We właściwościach, w pojemności nie ma konkretnych wartości tylko np. >50ml. Skąd mam wiedzieć czy to znaczy 30 ml czy 10 ml? Poza tym niektóre produkty występują w rożnych pojemnościach.
8. W polu właściwości, w serum bielendy z kwasem migdałowym są błędy. Producent dedykuje ten produkt szczególnie cerom tłustym i mieszanym, a nie suchym jak jest tam zaznaczone, konsystencja wcale nie jest olejowa. W innych produktach mogły pojawić się takie same błędy.
9. Prócz liczby pochwał powinna być tez wyświetlana liczba użytkowniczek które te pochwały dały. Tak jak wcześniej dziewczyny pisały, wystarczy życzliwa koleżanka która pulsuje każda nasza recenzje. Powinna być tez możliwość zobaczenia kto i jakiej recenzji dał nam plusa, tak jak to było na starej wersji.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 09:49   #68
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

O, a ja zgłaszam jeśli w katalogu nie ma a jestem ciekawa opinii- dodaję produkt i czekam aż ktoś oceni. Nie każdemu się chce dodawać kosmetyki, większość wizazanek pewnie w życiu niczego nie dodała do KWC.

Podoba mi się, że każdy producent ma swoją stronę. Na razie mało to przejrzyste ale spodziewam się , że z czasem wszystko będzie sprawniej śmigać.

Wolałabym, żeby można było pytania zadawać ogólnie przy produkcie, nie konkretniej osobie (tak jak w recenzjach Amazonu). Komu się będzie chciało to odpowie. I wtedy każdy produkt miałby swoje Q&A
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 10:03   #69
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Czy zawsze będą widoczne cudze przegródki w torebce? Będąc w profilu danej użytkowniczki widzę, jakie ma przegródki, mogę w nie spokojnie wejść.. Niby nic niejawnego tam nie ma, ale czy każdy chce żeby wszyscy mieli wgląd, co zamierza kupić albo co zamierza zrecenzować?
Chyba, że ten stan utrzyma się dopóki zaznaczony będzie status "public", który w tej chwili jest domyślny..
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake

Edytowane przez Organzza
Czas edycji: 2016-03-17 o 10:04
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 10:18   #70
limot
Raczkowanie
 
Avatar limot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 145
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie, to bardzo nieprofesjonalne Gdybym ja tak robiła u siebie w pracy to...

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
Wszelkie zmiany wprowadza się stopniowo, aby czytelnik miał czas na ich zaakceptowanie- a nie bach wywracamy wszystko do góry nogami, bo ktoś tam ma " wizję". Czy widzicie tak diametralne zmiany na fb, onecie czy GW? Nie. Bo tam widac myslą.

To co zeście zrobili to kompletny brak szacunku dla czytelnika i stałych uzytkowniczek KWC.
To jest właśnie sedno sprawy droga redakcjo


Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
stare systemy przestają działać, nie są kompatybilne - zmiana oprogramowania KWC stała się już koniecznością w przeciwnym razie nasz KWC na starym oprogramowaniu przegrałby z najnowszą technologią
Aniołku a czemu w takim razie taka potęga jak facebook nic nie zmienia dla nowej technologii ? W przeglądarce działają mi linki fejsbukowe sprzed kilku lat ! a wizaż musi cudować ? Tak samo było z wizażową szafą, polepszono na gorsze


Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
stare KWC nie wróci, mamy nowe oprogramowanie, które można dostosować tak jak chcemy
Grunt to "szacunek" dla użytkowników

Więc dostosujcie je tak jak chcą Wizażanki.Zeby wyglądało po staremu a nie jakieś niewiadomoco.
__________________
Cytat:
Tu jest tak, że obojętne czy się uzytkownikom podoba czy nie, zmiany zostają narzucone i koniec.
limot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 10:19   #71
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

W przegródkach w torebce nie wyświetla się data dodania kosmetyku do danej przegródki. Ja w przegródce podstawowej mam produkty które obecnie testuję i na podstawie daty dodania tam kosmetyku określam ile używałam danego produktu. Ciężko jest spamiętać od kiedy co się używa, szczególnie, że trochę tego mam... Istnieje możliwość przywrócenia tych dat?
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 10:42   #72
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Serdecznie gratuluję wdrożenia nowego KWC Podobają mi się "nowości" w opcjach, m.in. upublicznienie torebek (fajnie że jest możliwość ustawienia statusu dostępności), możliwość obserwacji recenzentek i możliwość dodawania składów INCI tam, gdzie ich brakuje, no i jeśli ma to być połączone z bazą opisów składników, to rewelacja . Faktem jednak jest, że widać jeszcze chaos:

Nie ma dostępu do listy nowo dodanych produktów;
Nie widzę listy przyznanych mi pochwał, jedynie ich liczbę;
Nie mogę przejść na swój profil KWC bezpośrednio z forum;
Nie wyświetla mi się cała lista moich recenzji, a jedynie kilka ostatnich;
Trochę mało czytelne to wszystko i do tego czarno-białe
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-03-17 o 10:46
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 10:48   #73
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Zauważyłam jeszcze, że nie ma zdjęć które były przy jednej z moich recenzji (przy innych pewnie też, ale niestety widzę tylko kilka ostatnich recenzji...). Mam nadzieję, że zostaną one przywrócone.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 10:54   #74
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Dzień dobry dziewczyny! Pozwólcie, że odpowiem na część pytań. Wybaczcie, że nie odniosę się do zarzutów "nie podoba się, bo się nie podoba", ale naprawdę nie wiem, jak na taki zarzut odpowiedzieć. Lata temu narzekałyśmy, że KWC jest fioletowe, teraz że biało-czarne.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Gie Pokaż wiadomość
Czy opcja przeglądania kosmetyków najlepszych w danej kategorii zniknęła na stałe czy jeszcze się pojawi. Widzę, że jest możliwość sortowania od najwyższych ocen, ale pojawiają się tam np produkty z jedną oceną 5 i trzeba się przekopywać żeby znaleźć te z większą liczbą recenzji.
Chyba, że ja czegoś nie widzę. Proszę o nakierowanie jak to zrobić.
Agnieszko, napisz proszę, w jakiej kategorii miałaś problem. Zróbmy takie sortowanie na przykładzie Makijażu. Wchodzę z dużego menu z samej góry "Kosmetyki" w "Makijaż". Będąc już na stronie wyszukiwarki klikam: popularne. Popularne wyrzuca produkty, na które najczęściej wchodzą użytkownicy, mają największą liczbę hitów, serduszek i recenzji. Jeśli chcesz dodatkowo zawęzić wyniki, kliknij z prawej strony przycisk sortuj i wybierz interesujące cię sortowanie.
Daj proszę znać, czy zadziałało.
Dział IT nadal ulepsza wyszukiwarkę, ale mogę oczywiście pojawiać się błędy.

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Plusy:

- uwzględnione właściwości oraz składów w sposób przejrzysty (a w przyszłości odnośniki do ich objaśnienia )

- sortowanie po hitach (bardzo fajna sprawa, kiedyś sortowałam po gwiazdkach i nie było to miarodajne, bo 1 produkt mógł mieć jedną recenzję za 5 gwiazdek, a zaraz za nim produkt oceniony 549 razy z średnią również 5)

- sortowanie po formule (przydatne)


Minusy:

- odnośnik do ceneo (jeszcze zrozumiałabym gdyby były tam produkty podobne np. oglądam tusz i w ceneo wyskakuje mi ten tusz oraz kilka innych, ale tam po prostu jest wszystko, co raczej ma idee jedynie reklamy)

- zbyt duże zdjęcia przez, co trzeba trochę poprzewijać stronę, by dojść do meritum (czyt. recenzji), również przy wyszukiwaniu bardzo mało produktów wyskakuje i trzeba przechodzić do kolejnych i kolejnych stron

- layout trochę surowy przez co wizualnie obraz się "rozjeżdża" przy patrzeniu, oczywiście nie jestem za stylem jarmarcznym, ale można byłoby choć jednym kolorem wyznaczyć jakąś granice

- coś, co niestety było też i w starej wersji, czyli reklama wyskakująca na poziomym pasku bardzo przeszkadza zarówno przeglądając coś na laptopie, jak i telefonie (całe szczęście ze zlikwidowaliście przynajmniej te filmiki reklamowe pomiędzy recenzjami)

- kategorie wcześniej były niezwykle czytelne i posortowane teraz trzeba wchodzić do następnych podstron

Z czasem zobaczymy, jak to będzie wyglądać.
Ceneo - to właściwie był pomysł ze społeczności Dzięki połączeniu produktów z KWC z ceneo, jeśli znajdziemy dopasowanie produktów, w KWC wyświetla się najtańsza opcja zakupowa. Bardzo chętnie z tego korzystacie. Niestety ceneo nie jest doskonałe (nic nie jest) i nie wszystkie produkty z KWC znajdziemy w ceneo. W tym wypadku Ceneo podpowiada podobne produkty.

Duże zdjęcia - dlaczego? W starym KWC otrzymywaliśmy skargi, że na zdjęciach nic nie widać, są nieczytelne i do tego oklejone znakami wodnymi. Niestety przy nowym KWC nie mogliśmy po prostu wywalić starych zdjęć - teraz ręcznie (ręcznie, nie automatem ) podmieniamy zdjęcia na zdjęcia lepszej jakości. Pomagają nam w tym dzielnie moderatorki i użytkowniczki, za co po raz kolejny dziękuję.

Layout - dlaczego taki? Miało być lekko i przyjaźnie również dla użytkownika mobilnego. Dlaczego? Okazuje się, że niemal połowa osób odwiedzających KWC robi to przez urządzenia mobilne. Poprzednia wersja na telefonie była niemożliwa do naprawienia. I subiektywnie - wolę czarno-biało niż fioletowo (wybaczcie ).

Reklamy zostały przełożone do nowego KWC w stosunku 1:1. Pasek, o którym piszesz jest wspólny dla całego Edipresse i tego nie przeskoczymy.

Kategorie i ich czytelność- tutaj znów opinie są podzielone. W starym KWC "najlepsze" były sortowane jako "produkty z min. 10 recenzjami i najwyższą oceną". Taki algorytm powodował, że przez miesiące te same produkty były na szczycie. Teraz wprowadziliśmy mierzenie ruchu na stronach produktów - dzięki temu możesz również zobaczyć produkty, które są w danej chwili "na topie".
Tak czy siak nad poprawą wyszukiwarki w kategoriach nadal pracujemy i ją ulepszamy. Dziękuję za Twoje i innych sugestie.

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Wyczyściło mi do zera zawartość torebki - czy to jest do odtworzenia?
Summer, nadal migrujemy dane. Wszystko powróci.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Coś się zmieni z awatarami? Nie dość, że są rozmyte, że ledwo je można poznać, to jeszcze z poziomu recenzji danego produktu są poprzycinane i każdy ma kształt z innej parafii.

Gdzie teraz można edytować swój profil?

Czy wrócą zaginione kosmetyki z torebek?

Czy wróci pełna lista recenzowanych i zgłoszonych produktów?

Jak będzie teraz wyglądał ranking recenzentek? Co bierze się pod uwagę, ilość, częstotliwość pisania recek, lajki, dislajki czy co jeszcze? Podobnie jak Danusia uważam, że system nie uwzględniający liczby osób plusujących będzie niesprawiedliwy.
Avatary w najaktywniejszych recenzentkach (wejście z prawej kolumny) są rozmyte, ponieważ większość z was ma ustawione avatary w bardzo niskiej rozdzielczości. Aby avatar wyglądał dobrze, warto zmienić na taki o wymiarach 140x140. Pracujemy na tym, aby obecne avatary wpisać w zaprojektowany okrąg i nie rozwalać ich tak, jak to teraz wygląda.

Ranking na stronie głównej jest rankingiem dziedziczonym ze starego KWC. Są na nim dziewczyny, które zebrały największą liczbę pochwał. Ranking będzie dynamiczny, jak tylko ustabilizujemy błędy.

W planach są comiesięczne nagrody dla najaktywniejszej recenzentki. Plebiscyt najpewniej rozpoczniemy od kwietnia i jego finał będzie co roku podczas Gali KWC. Najaktywniejsza recenzentka będzie wybierana na podstawie aktywności w KWC: liczby dodanych produktów, uzupełnionych informacji w KWC, odwiedzin na profilu, liczby odwiedzających, interakcji w społeczności. Jeśli macie sugestie, jak ulepszyć ranking - dajcie znać

Edycja profilu: niestety po staremu, z poziomu profilu na forum.

Torebka - odpowiedziałam już wyżej. Domigrowujemy dane.

Recenzje i produkty również wrócą na swoje miejsce - nic nie stracisz.

Cytat:
Napisane przez Sugarbomb Pokaż wiadomość
Wpisałam w google "Korektor kwc" (bo w taki sposób najszybciej docierałam do tego co mnie interesuje), otwieram wynik i zamiast przenieść mnie do "Makijaż - Twarz: korektory - kosmetyki i ich recenzje w KWC" otwiera się strona:
https://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.php
Rozumiem że muszę czekać na ponowne zindeksowanie strony przez google?

Jak dla mnie nowa wersja jest kompletnie nieczytelna, wszystko się zlewa.
Dokładnie tak, jak piszesz. Google się ogarnia, niedługo wszystko wróci do normy i na twoje hasło przekieruje cię do odpowiedniej kategorii

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Moje uwagi odnośnie nowego kwc:
1. Nie da się wejść w kwc poprzez menu które się rozwija obok avatara.
2. Nie wyświetlają mi się profile innych urzytkowniczek. Wyskakuje mi wtedy błąd.
3. Jeśli ze swojego profilu wchodzę w recenzje jakiegoś produktu to moja recenzja nie wyświetla się jako pierwsza. Zakładam ze gdybym wchodziła z profilu innej użytkowniczki byłoby tak samo co jest bez sensu bo logiczne ze chciałabym przeczytać recenzje tej konkretnej osoby.
4. Na moim profilu widzę tylko 6 ostatnio napisanych przeze mnie recenzji, a mam ich ponad 200.
5. Czytanie składów, szczególnie tych długich jest strasznie niewygodne. Gdyby wyglądało to tak jak na starej wersji tylko każdy składnik był olinkowany do opisu za co odpowiada, itp. wyglądałoby to lepiej.
6. Opis produktu rownież jest beznadziejny. Nie rozumiem dlaczego nie może być wyświetlany w całości tylko trzeba go rozwijać.
7. We właściwościach, w pojemności nie ma konkretnych wartości tylko np. >50ml. Skąd mam wiedzieć czy to znaczy 30 ml czy 10 ml? Poza tym niektóre produkty występują w rożnych pojemnościach.
8. W polu właściwości, w serum bielendy z kwasem migdałowym są błędy. Producent dedykuje ten produkt szczególnie cerom tłustym i mieszanym, a nie suchym jak jest tam zaznaczone, konsystencja wcale nie jest olejowa. W innych produktach mogły pojawić się takie same błędy.
9. Prócz liczby pochwał powinna być tez wyświetlana liczba użytkowniczek które te pochwały dały. Tak jak wcześniej dziewczyny pisały, wystarczy życzliwa koleżanka która pulsuje każda nasza recenzje. Powinna być tez możliwość zobaczenia kto i jakiej recenzji dał nam plusa, tak jak to było na starej wersji.
1. Zaraz zadziała
2. Poproszę screena - u nas już działa
3. Nad tym jeszcze pracujemy.
4. Migrujemy dane. Nic nie zniknie.
5. Niestety nie uda się zrobić takiej rzeczy w opisie produktu, stąd osobna sekcja. Opisy będą klikane, jak tylko zbierzemy odpowiednią bazę opisanych składników. Są ich tysiące i nie udało się z nimi wyrobić na start.
6. Nie każdy ma ochotę czytać opis producenta, większość z was od razu przechodzi do recenzji - stąd skrót przejścia do recenzji po kliknięciu w liczbę recenzji (przy zdjęciu) i schowany opis.
7. Musieliśmy w ten sposób pogrupować pojemności, abyście mogły sortować produkty względem ich pojemności. Część produktów zawiera dokładną pojemność w opisie. Pracujemy tez nad pokazaniem ceny i pojemności - ponieważ nam to wyleciało z głowy
8. Jeśli widzisz nieścisłości - zgłos produkt do moderacji i napisz, w czym jest problem. To wy uzupełniacie właściwości i błędy są rzeczą ludzką
9. Zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem.

Dziękuję Wam za wszystkie uwagi w imieniu swoim i IT oraz wszystkim tworzącym nowe KWC! Dzisiaj mamy Galę KWC, ale postaram się w miarę regularnie odpowiadać na Wasze pytania.

edit:

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
Czy zawsze będą widoczne cudze przegródki w torebce? Będąc w profilu danej użytkowniczki widzę, jakie ma przegródki, mogę w nie spokojnie wejść.. Niby nic niejawnego tam nie ma, ale czy każdy chce żeby wszyscy mieli wgląd, co zamierza kupić albo co zamierza zrecenzować?
Chyba, że ten stan utrzyma się dopóki zaznaczony będzie status "public", który w tej chwili jest domyślny..
Jeśli przegródka jest ustawiona jako "publiczna" to jest widoczna dla wszystkich. Aby inni użytkownicy nie widzieli danej przegródki, wystarczy zmienić jej ustawienia na "prywatne".

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Dla mnie nowe KWC wygląda jak labirynt bez wyjścia zamazany rozwleczoną grafiką. Kompletnie nic nie jest intuicyjne, odnośniki nie odsyłają tam, gdzie powinny.

Czy tylko u mnie po wpisaniu w wyszukiwarkę KWC np. "Double Wear" i zaznaczenia "podkład" wypluwa 55605 wyników? Co to ma być?

Tylko u mnie te grafiki na siebie włażą i zasłaniają tekst?
To jest błąd wyszukiwarki, który jest naprawiany. Zawężanie wyników do kategorii nie działa poprawnie. Wyszukaj proszę bez zawężenia - wypluje właściwe wyniki.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2016-03-17 o 11:05
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 11:00   #75
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
8. W polu właściwości, w serum bielendy z kwasem migdałowym są błędy. Producent dedykuje ten produkt szczególnie cerom tłustym i mieszanym, a nie suchym jak jest tam zaznaczone, konsystencja wcale nie jest olejowa.
Wyślij nam te informacje, proszę, przez Zgłoś do moderacji pod tym serum.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 11:16   #76
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Layout - dlaczego taki? Miało być lekko i przyjaźnie również dla użytkownika mobilnego. Dlaczego? Okazuje się, że niemal połowa osób odwiedzających KWC robi to przez urządzenia mobilne. Poprzednia wersja na telefonie była niemożliwa do naprawienia. I subiektywnie - wolę czarno-biało niż fioletowo (wybaczcie ).
(...)
W planach są comiesięczne nagrody dla najaktywniejszej recenzentki. Plebiscyt najpewniej rozpoczniemy od kwietnia i jego finał będzie co roku podczas Gali KWC. Najaktywniejsza recenzentka będzie wybierana na podstawie aktywności w KWC: liczby dodanych produktów, uzupełnionych informacji w KWC, odwiedzin na profilu, liczby odwiedzających, interakcji w społeczności. Jeśli macie sugestie, jak ulepszyć ranking - dajcie znać
Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
9. Prócz liczby pochwał powinna być tez wyświetlana liczba użytkowniczek które te pochwały dały. Tak jak wcześniej dziewczyny pisały, wystarczy życzliwa koleżanka która pulsuje każda nasza recenzje. Powinna być tez możliwość zobaczenia kto i jakiej recenzji dał nam plusa, tak jak to było na starej wersji.
Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
9. Zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem.
W świetle powyższego wygląda mi na to, że nowe KWC jest stworzone pod klikających w bele co, dających lajki bez opamiętania i publikujących jak najwięcej, nieważne czy mających w ogóle coś do powiedzenia. Niby tak teraz trzeba, ale martwi mnie to, że ktoś szukający merytorycznych i wartościowych treści nie będzie miał tu za jakiś czas czego szukać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 11:36   #77
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
2. Poproszę screena - u nas już działa
Jak wchodzę w profil innych użytkowniczek przez recenzje to wszystko już działa, ale jak wchodzę z głównego profilu z wizażu to wyświetla mi się błąd. Wklejam screena.

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Wyślij nam te informacje, proszę, przez Zgłoś do moderacji pod tym serum.
Wysłane.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kjefvnkfjkvfj.jpg (30,7 KB, 11 załadowań)
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 11:41   #78
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Jak wchodzę w profil innych użytkowniczek przez recenzje to wszystko już działa, ale jak wchodzę z głównego profilu z wizażu to wyświetla mi się błąd.
U mnie tak było jeszcze dziś, ale już działa, zarówno przejście przez pomarańczową belkę na górze, jak i przez "moje KWC" w rozwinięciu profilu.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 11:46   #79
Kero83
Przyczajenie
 
Avatar Kero83
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 16
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Nie chodzi o to, że się nie podoba, "Bo nie!".
Chodzi o to, że dzięki zastosowaniu miliona odnośników, reklam, jednego koloru i jednej czcionki wszystko się zlewa, robi się nieczytelne i ciężko się odnaleźć w nowym serwisie. Trzeba się nieźle przypatrzeć, żeby znaleźć chociażby wyszukiwarkę.
W ocenach kosmetyków bardzo brakuje mi rozkładu poszczególnych ocen. Nie wiem po co zamiast tego jest pełno nowych funkcji, jak opis opakowania, albo zgodność z obietnicą producenta. Dla mnie tyle rankingów bardziej zaciemnia obraz niż go rozjaśnia.
Może się po prostu nie znam i się czepiam. Nie wiem...
Kero83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 11:49   #80
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
U mnie tak było jeszcze dziś, ale już działa, zarówno przejście przez pomarańczową belkę na górze, jak i przez "moje KWC" w rozwinięciu profilu.
Jak chcę wejść z głównego profilu użytkownika do kwc przez "pokaż recenzje kosmetyków"to wyświetla mi się ten błąd który wstawiłam wyżej. Przejście przez belkę u mnie też już działa.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:02   #81
Kero83
Przyczajenie
 
Avatar Kero83
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 16
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Zniknęła też opcja dawania 0,5 gwiazdki :-(
Kero83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:12   #82
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Klikam w "koloryzacja włosów"i nic. Wywala wszystkie możliwe produkty jakie kwc widziało. Syf. Jak można wprowadzać tak niedziałający produkt gdzie jego podstawowe już funkcje nie działają.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:38   #83
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Tak na szybko - najczęściej korzystałam z widoku kategorii i sortowania wg ocen (naocznie odsiewałam te z 1, kilkoma recenzjami) i tego mi brak / to nie działa.
Próba obejrzenia balsamów do ciała (w szczególności brązujących, do których nie dotarłam) skończyła się jak w załączniku - patrząc na adres i filtry powinnam być w dobrym miejscu, liczba znalezionych produktów oraz krem do skórek i EDT wskazują na cały KWC.
Win 8, ff 44.0.2

I nie bierzcie się teraz przypadkiem za poprawianie aplikacji, działa wystarczająco dobrze (choć dotychczas korzystałam głównie z pełnej wersji www nawet z komórki w Rossmannie, to teraz chyba się przerzucę na apkę)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png kategoria.png (195,2 KB, 23 załadowań)
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2016-03-17 o 12:40
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 12:50   #84
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
Klikam w "koloryzacja włosów"i nic. Wywala wszystkie możliwe produkty jakie kwc widziało. Syf. Jak można wprowadzać tak niedziałający produkt gdzie jego podstawowe już funkcje nie działają.
Mam to samo
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 13:13   #85
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Brakuje także odnośnika przy danym produkcie "pokaż wszystkie produkty tego producenta", jest tylko opcja "inne produkty" i wyświetlają się raptem 3 obrazki, poprzedni odnośnik był o wiele lepszy, wystarczyłoby tylko dodać "pokaż wszystkie" przy tych trzech wyróżnionych.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 13:35   #86
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Czy za każdym razem musi się włączać filmik pod recenzjami? Nie ukrywam, że jest to denerwujące
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 13:41   #87
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Czy za każdym razem musi się włączać filmik pod recenzjami? Nie ukrywam, że jest to denerwujące
Nie musi, jeśli dodasz te filtry do AdBlocka:
||video-edi.com^
wizaz.pl##.vjs-error-display

Temat był już wałkowany na technicznym i dostałyśmy jednoznaczną odpowiedź, że filmiki nie znikną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 14:00   #88
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To jest przecie "interakcja społeczności" Pewnie w praktyce będzie zwiększało ruch, bo jak komuś się będzie nudzić, to będzie klikał w to, co mu się nie podoba. Na pewno łatwiej będzie teraz zdobywać pochwały, a właściwie obecny sposób oceniania bardzo zmieni dotychczasową sytuację.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 14:23   #89
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Dislajki też mi się nie podobają tzn nie bardzo widzę ich funkcję, no ale ja też niefejsbukowa jestem. Jak recenzja nie spełnia wymagań, jest zbyt lakoniczna, ocena mocno obniżona za skład czy zapach, są wulgaryzmy czy polemiki z innymi, to się ją zgłasza do usunięcia a nie widzę innych powodów, dla których miałabym komuś minusa dawać Za to że mu pasuje odżywka, która mi nie pasowała albo że woli eko kosmetyki? Albo może za to, że na jakimś tam wątku na forum śmie mieć inne poglądy od moich?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-03-17 o 14:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 15:21   #90
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Dislajki nikomu się nie podobają - swoją drogą uważam, że każdy powinien mieć w profilu możliwość wyłączenia oceniania swoich recenzji.
W ostatnim KWC również była na początku ikonka do "minusowania". Przetrwała dwa dni i poszła się bujać, kiedy pewna znudzona panna usiadła i po kolei ominusowała recenzje moje i Złośliwca (dostało się przede wszystkim Zapomnianym na "A" i "B", co było jasnym dowodem, że po prostu leci po profilu alfabetycznie).
Wtedy podjęto decyzję, że jednak KWC nie będzie poletkiem do wylewania frustracji. Szkoda, że to się zmieniło.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2016-03-17 o 17:26
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-23 10:57:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.