Chodzicie chore do pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-01, 20:52   #1
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Lightbulb

Chodzicie chore do pracy?


Temat na czasie, bo coraz więcej reklam medykamentów w tv. Załóżmy taką sytuację: czujecie, że coś was zbiera, lekki stan podgorączkowy, katar, kichanie, generalnie - prątkujecie.

Możecie sobie pozwolić na L4 bez krępacji? Czy też z paczką chusteczek higienicznych i gripexem extra udajecie się grzecznie na 8h do pracy, licząc na to, że współpracownicy będą wyrozumiali i pozwolą wam trochę pochorować w spokoju?

Wiadomo jak to jest: L4 każdemu się należy, choroba nie wybiera, ale bądźmy realistami: w wiekszości miejsc pracy branie L4 nie jest mile widziane, bo wiąże się ze zmienianiem grafiku i szukaniem zastępstwa. więc bez ściemy: macie lęk przed braniem L4, czy uważacie to za swoje święte, niezbywalne prawo?

Wątek założyłam zainspirowana wczorajszym wydarzeniem w carrefourze, kiedy to kasjerka kasująca nam owoce (nie pakuję wszystkiego do woreczków, gdyż staram się myśleć eko, ale chyba po tym wydarzeniu zmienię to podejście ), wyznała swojej koleżance na kasie obok, że siedzi od rana z gorączką, bo wróciła się jej niewyleczona grypa. Nie chcę być złym wróżbitą, ale aż strach pomyśleć, ile taka Pani kasjerka rozniosła tego dnia zarazków na bułkach, owocach i innym jedzeniu.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 20:55   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Spokojnie mogę sobie na l4 pozwolić, aczkolwiek zdarzało się, że szłam chora, z racji róznych zobowiązań których np. za mnie nie mógł nikt wypełnić. Jeśli robiłam jakieś przedstawienie z dzieciakami, to siłą rzeczy muszę być i tyle. A z drugiej strony, kiedyś musiałam olać konferencję klasyfikacyjną, bo nie byłam w stanie zwlec się z łóżka ledwo mnie mąż do lekarza dowiózł.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:01   #3
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Zależy. Jeśli, to przeziębienie lub coś grypopodobnego, to chodziłam, ale jak miałam problemy ze stawami, tak, że ledwo chodziłam, to nie byłam w stanie i siedziałam miesiąc na zwolnieniu. Jestem na etacie, ale jak bym przeszła na kontrakt, to pewnie szybciej wróciłabym do pracy mimo obrzęków i trudnościach w chodzeniu.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:04   #4
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Temat na czasie, bo coraz więcej reklam medykamentów w tv. Załóżmy taką sytuację: czujecie, że coś was zbiera, lekki stan podgorączkowy, katar, kichanie, generalnie - prątkujecie.

Możecie sobie pozwolić na L4 bez krępacji? Czy też z paczką chusteczek higienicznych i gripexem extra udajecie się grzecznie na 8h do pracy, licząc na to, że współpracownicy będą wyrozumiali i pozwolą wam trochę pochorować w spokoju?

Wiadomo jak to jest: L4 każdemu się należy, choroba nie wybiera, ale bądźmy realistami: w wiekszości miejsc pracy branie L4 nie jest mile widziane, bo wiąże się ze zmienianiem grafiku i szukaniem zastępstwa. więc bez ściemy: macie lęk przed braniem L4, czy uważacie to za swoje święte, niezbywalne prawo?

Wątek założyłam zainspirowana wczorajszym wydarzeniem w carrefourze, kiedy to kasjerka kasująca nam owoce (nie pakuję wszystkiego do woreczków, gdyż staram się myśleć eko, ale chyba po tym wydarzeniu zmienię to podejście ), wyznała swojej koleżance na kasie obok, że siedzi od rana z gorączką, bo wróciła się jej niewyleczona grypa. Nie chcę być złym wróżbitą, ale aż strach pomyśleć, ile taka Pani kasjerka rozniosła tego dnia zarazków na bułkach, owocach i innym jedzeniu.
Teoretycznie - mogę wziąć L4. W praktyce - nikt mi nic nie mówi, ale mile widziane nie jest. Idę jak mnie już porządnie połamie. Rozważam zmianę podejścia, bo w ostatnim roku oświeciło mnie, że poświęcenia pracodawca nie doceni a zdrowia nikt nie zwróci. Tyle że każde zwolnienie to utrudnienie również dla mnie - moja robota leży i kwitnie, nikt jej nie tyka, więc po tygodniu nieobecności mam zawaloną skrzynkę e-mailową, rozgrzany do czerwoności telefon i połamane od nadmiaru akt biurko. Najlepiej nie chorować
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:06   #5
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Nie, biorę L4.
Firma nie wnika w szczegóły, nie robi problemów.
Czasem nawet sami kierownicy wywalają do lekarza, żeby innych nie zarażać.
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:06   #6
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Poszłam do pracy nawet jak miałam opuchniętą nogę i nie mogłam na nią stanąć..
Musiałam.. Nie dlatego, że zabiliby mnie, gdybym wzięła L4. Mialam wtedy takie obowiązki, których nikt nie mógł wykonać za mnie.
A wszelkie przeziębienia nie są dla mnie straszne, bo bardzo rzadko choruję. Wszyscy się śmieją, że niezniszczalna jestem
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:26   #7
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Mam szefa, który mi pierwszy taksówkę zamówi, jak będę chora ale ja mam taką pracę, że mogę pracować z domu i z łóżka, jeżeli nie czuję się ekstremalnie źle. Więc po prostu wysyłam w razie czego sms, że mnie nie będzie bo kicham i smarkam, więc pracuję z domu kolejne dwa dni, bo muszę "wyleżeć". Wie, że dla niego to plus, bo jak pochodzę do pracy przeziębiona dwa dni bo projekt, a później na 2 tygodnie rozwali mnie angina podczas której już nie będę mogła pracować, to firma więcej na tym straci.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 21:28   #8
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Niestety pracuję na umowę-zlecenie, więc chodzę do pracy chora, bo urlop oznacza brak pieniędzy. No chyba, że mam bardzo wysoką gorączkę. Ale katar czy kaszel - nie. Wiem, że to źle, ale czy mam wybór?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:34   #9
Brangien
Rozeznanie
 
Avatar Brangien
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 725
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Przychodzę jeśli dam radę wysiedzieć 8 godzin, tzn. nie boli mnie zanadto głowa i nie mam gorączki. W innym przypadku - biorę zwolnienie.
Nieraz chciałabym się przeziębić i iść na zwolnienie, bo psychicznie nie wytrzymuję Ale kiedy choroba nadchodzi, wtedy mam zazwyczaj tak gorący okres, że papiery palą mi się na biurku i nie mam szans na zupełny odpoczynek. Wtedy biorę np. 2 dni zwolnienia na pozbycie się najgorszej gorączki i potem heja do roboty.

L4 u mnie jest niemile widziane przez szefową, choć oficjalnie ani słowa nie mówi. Ja się nawet czaję z urlopem, a co dopiero ze zwolnieniem...
__________________
Brangien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:38   #10
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Teoretycznie - mogę wziąć L4. W praktyce - nikt mi nic nie mówi, ale mile widziane nie jest.
tak jak u mnie

chodziłam nawet z postrzałem, głową i szyją na centymetr nie mogłam ruszyć na boki, grunt że na monitor komputera widziałam

odpukać, ale tez nie miałam jeszcze takiej sytuacji, że ledwo żyłam i musiałam iść do pracy.
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:41   #11
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

musiałabym nie móc wstać z łóżka, żeby nie iść do pracy (i tak jest nas za mało do roboty, to bez 1 osoby to już prawdziwy dramat)
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 22:24   #12
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Ja mogę spokojnie nie iść i nawet l4 przynosić przy krótszej nieobecności nieoficjalnie nie muszę, część pracy mogę wykonać z domu.

Mój chłopak nie chodzi na l4, bo mają tak skonstruowany system płac, że choćby jeden dzień l4 = duuużo nizsza wypłata.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 22:34   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Ja chodze, zwolnien nie biore, tak mam. Na szczescie, moja praca z cudzymi bulkami nie ma zwiazku
Odpukac rzadko jak dotad byl problem - a to troche telepalo po nocach a w dzionek do pracy, a to z jakims naderwanym wiazadlem do roboty. Raz na 'ruski rok' taka potrzeba i oby tak zostalo.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 23:11   #14
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Jeżeli akurat nie mam żadnych spotkań, mogę sobie chorować do woli, lwią część obowiązków mogę wykonać w domu.
Gorzej, gdy mam spotkania i inne obowiązki poza miejscem pracy, wtedy jeśli można znaleźć zastępstwo na inne sprawy (akurat o to nie jest tak trudno), lub jest możliwość przełożenia spotkania, (z tym gorzej) mogę chorować. Jeżeli się nie uda, nie ma zmiłuj..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 23:51   #15
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Katar / kaszel / lekkie przeziebienie -nie ma problemu, ide do pracy.

Jesli faktycznie zle sie czuje, glowa mnie boli, mam goraczke - zostaje w domu i biore L4.

W ogole jestem w szoku czytajac wypowiedzi dziewczyn, ze chore chodza do pracy, bo chca, bo musza, bo tak. Serio, nie moge w to uwierzyc.

-L4 niemilo widziane przez szefowa

-Musiałabym nie móc wstać z łóżka, żeby nie iść do pracy

-Jeżeli się nie uda, nie ma zmiłuj..

-Poszłam do pracy nawet jak miałam opuchniętą nogę i nie mogłam na nią stanąć.. Musiałam..

Oczy mi wylazly na wierzch.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 06:34   #16
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

U mnie w pracy nikt nie bierze L4, ludzie nawet boją się brać zwolnienie na dziecko gdy jest chore. Powód normalny - za L4 nie jest przyznawana premia uznaniowa i to nie ważne jak długo jest się na zwolnieniu, więc jeśli chorować to miesiąc albo wcale.
I nie ważne jest że ludziom chorym spada wydajność, dłużej chorują, mają mniejszą motywację do pracy, łatwiej wtedy o wypadek w pracy. Widzę po ludziach że jak przychodzą chorzy to tylko po to żeby jakoś odbębnić te 8 godzin, nie ma to nic wspólnego z efektywną pracą - ale wtedy premia będzie przyznana.
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 07:39   #17
5b5113117b6e42222229f5594ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd82d2cbf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 165
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Katar / kaszel / lekkie przeziebienie -nie ma problemu, ide do pracy.

Jesli faktycznie zle sie czuje, glowa mnie boli, mam goraczke - zostaje w domu i biore L4.

W ogole jestem w szoku czytajac wypowiedzi dziewczyn, ze chore chodza do pracy, bo chca, bo musza, bo tak. Serio, nie moge w to uwierzyc.

-L4 niemilo widziane przez szefowa

-Musiałabym nie móc wstać z łóżka, żeby nie iść do pracy

-Jeżeli się nie uda, nie ma zmiłuj..

-Poszłam do pracy nawet jak miałam opuchniętą nogę i nie mogłam na nią stanąć.. Musiałam..

Oczy mi wylazly na wierzch.
I później przychodzi ktoś taki "grypozny" do pracy- rozsieje syf na innych pracowników. Każdy z tych pracowników ma rodzinę, dzieciaki. Wytłumacz małemu dziecku ze ma 39 ° bo u mamy w pracy siedzi bakcyl który rozsiewa choroby i teraz ty moje dziecko musisz się męczyć, brać leki.
Nie raz słyszałam chwalenie się: Ja byłam twarda,cala zimę chorowałam w pracy, żadnego wolnego nie brałam! Chce mi się dać takiemu osobniku w łeb
Nie raz byłam ofiara takich zachowań przynosząc choróbsko z pracy.To myślenie tylko o swojej dupie, za przeproszeniem.A te pierdoły "nikt nic mi nie powie,ale to nie mile widziane" tylko usprawiedliwienie własnej głupoty i braku szacunku do innych ludzi.
5b5113117b6e42222229f5594ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd82d2cbf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 07:45   #18
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

u mnie L4 też nie jest mile widziane. Przez 6 lat pracy miałam L4 tylko 2x i tylko po tym jak byłam w szpitalu.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 08:12   #19
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Ja chodzę, choćby dlatego że nie ma mnie kto zastąpić i przeraża mnie myśl o tych wszystkich nieprzeczytanych mailach, pełnym biurku dokumentów, sprawach które leża nie ruszone- wiem co się dzieje jak wracam z urlopu. Dlatego przez ponad 5 lat pracy nie byłam ani dnia na L4. Na szczęście raz że właściwie mam niewielki kontakt z innymi osobami, dwa że mało kiedy choroba mnie bierze.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-02, 08:22   #20
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
u mnie L4 też nie jest mile widziane. Przez 6 lat pracy miałam L4 tylko 2x i tylko po tym jak byłam w szpitalu.
dokladnie, u mnie podobnie...przez 7 lat tylko raz bylam na zwolnieniu,bo bylam w szpitalu.,poza tym raz wzielam jeden dzien wolnego bo nie bylam w stanie wstac z lozka. jestem na kontrakcie i jakgdyby zastepstwa brak poza tym zauwazyla tez inna rzecz... ostatnio moja mama, mega chora, poszla do lekarza, a on jej zwolnienie dal na czw-pt, bo w weekedn sie wyleczy...wiec po co isc na l4? na dwa dni to wiadomo ze nie zbyt wyglada...
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 08:27   #21
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Jak czuję, że mnie coś bierze to staram się wcześniej zareagować naturalnymi wzmacniaczami. Jak się nie uda i pojawia się katar i gorączka to niestety bez lekarza i L4 się nie da. Chociaż jak miałam zawalone tylko gardło i zostaly mi 3 dni do dłuższego wolnego to przeleciałam te 3 dni na tabletkach i jogurtach pitnych, klienci byli wyrozumiali jak im chrypiałam w czasie "dzień dobry"
Chociaż z drugiej strony jak wyszłam ze szpitala to nie wzięłam zwolnienia, żeby dojść do siebie, bo operacji nie miałam, a na przeciwbólach spokojnie dałam radę pracować.
No i jeszcze ja mam taką sytuację, że pracuje tak naprawdę na pół etatu i o ile jak jestem w pracy to normalnie na 8 godzin i za tyle mi płacą, to w przypadku L4 dostaję tylko za 4 godzin :/
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 08:49   #22
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

[1=5b5113117b6e42222229f55 94ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd8 2d2cbf;36864487]A te pierdoły "nikt nic mi nie powie,ale to nie mile widziane" tylko usprawiedliwienie własnej głupoty i braku szacunku do innych ludzi.[/QUOTE]
kobieto, jakby wzięcie paru dni wolnego wiązało się u Ciebie z utratą np. 500zł premii które stanowią 1/4 budżetu domowego, to inaczej byś mówiła. Zrozum, że są ludzie dla których np. groźba wywalenia z pracy, bo akurat są redukcje i szef patrzy kto mniej w pracy ostatnio bywa, jest straszniejsza niż kwestia przejmowania się, że kogoś zarażą.

To nie na ludzi przychodzących do pracy w trakcie choroby trzeba sarkać, tylko na to, jakich mają pracodawców.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 09:11   #23
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Katar / kaszel / lekkie przeziebienie -nie ma problemu, ide do pracy.

Jesli faktycznie zle sie czuje, glowa mnie boli, mam goraczke - zostaje w domu i biore L4.

W ogole jestem w szoku czytajac wypowiedzi dziewczyn, ze chore chodza do pracy, bo chca, bo musza, bo tak. Serio, nie moge w to uwierzyc.

-L4 niemilo widziane przez szefowa

-Musiałabym nie móc wstać z łóżka, żeby nie iść do pracy

-Jeżeli się nie uda, nie ma zmiłuj..

-Poszłam do pracy nawet jak miałam opuchniętą nogę i nie mogłam na nią stanąć.. Musiałam..

Oczy mi wylazly na wierzch.
Mnie także...

Ja zawsze, gdy czuję się źle biorę L4 - de facto było to może w sumie 7 dni w przeciągu ostatniego roku, ale było.
Potrafię wziąć 1 dzień L4, gdy muszę iść na badania.

Nigdy nie było z tym problemu, umowę mi przedłużono, podwyżkę dano, na corocznej ocenie pracownika nie padło ani jedno zdanie na ten temat.
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!

Edytowane przez Cathas
Czas edycji: 2012-10-02 o 09:13
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 09:33   #24
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

W życiu zawodowym, jak dotąd, L4 wzięłam po złamaniu palca u stopy, po powaznej kontuzji barku i po wypadku samochodowym. Przeziębienie i tym podobne nie są dla mnie wystarczającym powodem do zwolnienia, ale może to dlatego, ze moja praca jest biurowa
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 10:39   #25
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Jak mam katar/lekkie przeziębienie/kaszel ide normalnie do pracy (na szczęscie pracuje sama w pokoju ). Jesli do tego dochodzi gorączka, to biorę urlop 1-2 dni, zeby się wygrzać w łóżku. . I po tym najczęściej mi przechodzi. W tej sytuacji L4 nie biorę bo mi po prostu szkoda kasy (potracenie z wypłaty).
Ale generalnie nie byłoby z L4 zadnego problemu. Nawet jeśli chorowałabym cały miesiąc.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:35   #26
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

U mnie nie ma problemu ze zwolnieniami ale jak mam jechać po nie do lekarza to wolę iść do roboty.
Kilka razy brałam urlop jak nie czułam się na siłach wyjść z domu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:38   #27
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Zależy co to za choroba - jeśli niezakaźna i nie upośledza znacznie funkcjonowania to zwolnienie nie wchodzi w gre. Ale jeśli chodzi o przeziebienia i grypy oraz inne epiemie to w większości przypadków wyklucza chodzenie do pracy bo pozarażałabym pacjentów, co gorsza ciezarne lub noworodki.A w ogóle to na grype się szczepię i nie choruje.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 11:49   #28
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Jak czuję, że nie dam rady to biorę zwolnienie, ale to było przez 10 lat dosłownie kilka takich sytuacji. Generalnie nie jestem osobą, która by unikała pracy, mam swoje zobowiązania do wypełnienia.

Kieruję się zdrowym rozsądkiem - jeśli jestem bardzo chora, ledwo funkcjonuję to nie będę szła do pracy, skoro nie jestem w stanie jej wykonywać, jeśli dokucza mi tylko katar i chrypka to nie widzę powodu do siedzenia w domu. Przede wszystkim zawsze najpierw sama sobie szczerze odpowiadam na pytanie czy czuję się na siłach pracować w takim stanie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 12:55   #29
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
To myślenie tylko o swojej dupie, za przeproszeniem.
aha, czyli myślenie ''weź nie przychodź bo mnie zarazisz'' to już jest myślenie nie o swojej dupie?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 12:59   #30
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

my mamy fajnego szefa, ktory nam powiedzial,ze woli abysmy chorzy nie przychodzili do pracy bo pozarazamy reszte pracownikow. plus praca z goraczka tez zle by sie skonczykla, pewnie duza iloscia bledow itd.

ale dni chorobowe sa monitorowane i jak ktos przesadza to jest brany na rozmowe itd

mi sie moze zdaza 1,2 dni na rok gdy mam przeziebienei, kaszle, kicham itd , wtedy nie ide, po cholere mam sie meczyc i dobijac wspopracownikow. a pracy i tak bym za duzo nie odwalila;-)
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-20 17:27:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.