Izotek - cz.II - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-05, 17:50   #4261
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Izotek - cz.II

53kg.. Derma uprzedziła ze zaczniemy od mniejszych dawek, aczkolwiek nie sprecyzowala co ma na myśli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 17:53   #4262
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
53kg.. Derma uprzedziła ze zaczniemy od mniejszych dawek, aczkolwiek nie sprecyzowala co ma na myśli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to 53 x 150 = 7950
Jakbyś brała dziennie 40mg to masz siedem miesięcy kuracji.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-05, 18:21   #4263
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

A czemu nie będziesz brać izoteku? O co chodzi? Czy gdzieś nie doczytałam? Wyjaśnisz?
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 13:21   #4264
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Myślicie ,że w czasie kuracji warto zaczynać robienie nowego tatuażu kiedy skóra jest taka delikatna i "cieńka" ? Miałam w planach robienie czegoś większego od ramienia do łokcia ale raczej to zrealizuje za jakiś czas. Ktoś robił tatuaż w okresie leczenia???
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 15:01   #4265
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Myślicie ,że w czasie kuracji warto zaczynać robienie nowego tatuażu kiedy skóra jest taka delikatna i "cieńka" ? Miałam w planach robienie czegoś większego od ramienia do łokcia ale raczej to zrealizuje za jakiś czas. Ktoś robił tatuaż w okresie leczenia???
W przypadku robienia tatuażu nie chodzi o wrażliwość skóry, lecz o to, że Izotek rozrzedza krew. Jeśli nie chcesz mieć rozlanego tatuażu, to nie rób go w trakcie kuracji.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 22:11   #4266
lisiepysie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Myślicie ,że w czasie kuracji warto zaczynać robienie nowego tatuażu kiedy skóra jest taka delikatna i "cieńka" ? Miałam w planach robienie czegoś większego od ramienia do łokcia ale raczej to zrealizuje za jakiś czas. Ktoś robił tatuaż w okresie leczenia???
Nawet o tym nie myśl, ja czekam na kolejny tatuaż i pewnie sam sobie na wstrzymanie jeszcze z kilka miesięcy po kuracji. Jedna z pierwszych rzeczy, które mówiła derma: nie ma tatuowania przy izoteku.
lisiepysie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-11, 10:40   #4267
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Izotek - cz.II

z tatuażami, laserowym usuwaniem owłosienia i innymi zabiegami mocno ingerujacymi w skórę nalezy sie wstrzymac do ok.2-3 miesiecy po zakonczeniu kuracji, taki mi przynajmniej moja derma mowila
__________________
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-12, 12:13   #4268
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Mi to samo mówiło trzech dermatologów. Chciałam tatuaż, depilację i usunąć pieprzyk - nie można nic z tego Muszę czekać jeszcze 4 miesiące.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 17:13   #4269
Beefy_Malibu_Doctor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek - cz.II

Hej. Powstala mi w pierwszym miesiacu kuracji wielka zmiana na czole. Juz zdazyla zniknac, ale zostala mala gulka pod skora - jest juz od miesiaca i kompletnie nic sie z nia nie dzieje. Wiecie co z tym zrobic? Strasznie mnie irytuje. Probowalem wycisnac - bez efektów. Zdrapalem sobie tylko naskorek.
Beefy_Malibu_Doctor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-13, 12:57   #4270
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Beefy_Malibu_Doctor Pokaż wiadomość
Hej. Powstala mi w pierwszym miesiacu kuracji wielka zmiana na czole. Juz zdazyla zniknac, ale zostala mala gulka pod skora - jest juz od miesiaca i kompletnie nic sie z nia nie dzieje. Wiecie co z tym zrobic? Strasznie mnie irytuje. Probowalem wycisnac - bez efektów. Zdrapalem sobie tylko naskorek.
Ja też mam dziwną "gulkę" na czole... Tylko że nie przypominam sobie, bym od czasu rozpoczęcia leczenia miała w tym miejscu jakąkolwiek krostę, a tym bardziej dużą. Nie mam pojęcia, co to jest i tak samo jak Ty próbowałam wyciskać, bo myślałam, że to zaskórnik, i nic. Kiedyś w przypływie desperacji rozdrapałam to aż do krwi, ale nic się nie zmieniło. Niby to coś jest małe, w kolorze skóry, słabo widoczne, ale mnie irytuje :/
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-13, 14:24   #4271
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Proszę doradźcie mi jakiś dobry krem nawilżający do twarzy na zimę. Ten z Avene był ok ale teraz jak przyszły mrozy strasznie skóra mi się łuszczy na policzkach i wokół ust... Dodam ,że skóra na policzkach robi sie czerwona i nawet jak spsikam twarz mgiełką różaną z evree to piecze mnie ,co nigdy nie miało miejsca. Derma poleciła mi Cethapil, używacie? Poza tym może macie jakieś sposoby np z użyciem naturalnych kosmetyków żeby usunąć te okropne skórki?
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-13, 16:43   #4272
someonelikeyou2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Izotek - cz.II

Odkad stosuje La roche posay cicaplast baume 5 to jest balsam do twarzy i ciala, ale ja stosuje tylko do twarzy. Zalecił mi to dermatolog. Petarda! I ma aż 100ml! Wydajne nie wiem już co to suche skórki na zimę świetne
someonelikeyou2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-13, 18:58   #4273
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez someonelikeyou2 Pokaż wiadomość
Odkad stosuje La roche posay cicaplast baume 5 to jest balsam do twarzy i ciala, ale ja stosuje tylko do twarzy. Zalecił mi to dermatolog. Petarda! I ma aż 100ml! Wydajne nie wiem już co to suche skórki na zimę świetne
Co myślisz o tej próbce La roche ?
Używa ktoś tego po lewej??

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-02-28 o 16:44
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-13, 19:00   #4274
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Proszę doradźcie mi jakiś dobry krem nawilżający do twarzy na zimę. Ten z Avene był ok ale teraz jak przyszły mrozy strasznie skóra mi się łuszczy na policzkach i wokół ust... Dodam ,że skóra na policzkach robi sie czerwona i nawet jak spsikam twarz mgiełką różaną z evree to piecze mnie ,co nigdy nie miało miejsca. Derma poleciła mi Cethapil, używacie? Poza tym może macie jakieś sposoby np z użyciem naturalnych kosmetyków żeby usunąć te okropne skórki?
U mnie suche skorki się nie pojawiły, a izotek biorę już 2.5 miesiąca.
Nie mam natomiast żadnego specyfiku, który mi ten stan cery zapewnił. Używam tylko naturalnych kosmetyków, a moja pielęgnacja jest wieloetapowa.
Baza pielegnacji porannej i wieczorowej jest taka sama:
Tonik Resibo
Esencja fermentowana Benton
Serum Instanatural pod oczy
Koktajl witaminowy pod oczy Iossi
Krem pod oczy (tutaj rożne kremy się przewijają)
Rano idzie na to jeszcze lotion Bentona, albo krem Whamisy i filtr przeciwsłoneczny.
Wieczorem zaś po esencji na cała twarz nakłasam zel aloesowy Benton, na to serum nawilzajace Sibu i na to lotion Benton zmieszany z jakimś olejkiem, albo z masłem awokado.
Oprócz tego 4-5x w tygodniu nakładam maseczkę, czasem są to maski w płachcie (whamisa, benton, swanicoco), a czasem zwykłe kremowe i tutaj moim ulubieńcem jest Origins drink up intense i to jedyny nienaturalny produkt jakiego używam. Raz w tygodniu wykonuję też peeling enzymatyczny Sylveco.
Wiem, że jest tego bardzo dużo, ale ja uwielbiam pielęgnacje i mega mnie to relaksuje, a dodatkowo pozwala mi to na niedopuszczenie do przesuszenia skóry.
A, jeszcze mycie twarzy. Makijaż zmywam dwuetapowo: olejek Resibo-ściereczka-pianka Benton, a rano do mycia używam żelu Organic Surge.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-13, 21:47   #4275
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

UPDATE
Raczej się nie zaprzyjaźnie z Embryolisse Laboratoires Lait Creme Concentre kiedy zaaplikowałam go moje przesuszone policzki zaczęły palić niemiłosiernie... Myślałam, że się wścieknę dopóki tego nie zmyłam.
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 08:26   #4276
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Proszę doradźcie mi jakiś dobry krem nawilżający do twarzy na zimę. Ten z Avene był ok ale teraz jak przyszły mrozy strasznie skóra mi się łuszczy na policzkach i wokół ust... Dodam ,że skóra na policzkach robi sie czerwona i nawet jak spsikam twarz mgiełką różaną z evree to piecze mnie ,co nigdy nie miało miejsca. Derma poleciła mi Cethapil, używacie? Poza tym może macie jakieś sposoby np z użyciem naturalnych kosmetyków żeby usunąć te okropne skórki?
Szkoda mi było kasy na Cetaphil, więc kupiłam Dexeryl i to była genialna decyzja. Zero suchych skórek, a miałam je nawet przed leczeniem.
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 12:27   #4277
lisiepysie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Izotek - cz.II

U mnie standardowo - Cetaphil. Nie mam przesuszu, mimo skłonności wcześniejszych.
lisiepysie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 16:24   #4278
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

U mnie Cetaphil się kompletnie nie sprawdził - niezależnie od tego, co z tej firmy używałam. WYPALIŁO mi twarz tak, że męczyłam się z gojeniem przez parę dobrych miesięcy. Nie tylko ja z resztą tak miałam.

Za to podczas kuracji nie mam ani minimalnego problemu z suchą twarzą (co innego z ciałem, ale na to jeszcze nie znalazłam sposobu ). Używam kremu hipoalergicznego do twarzy Biały Jeleń - kosztuje grosze, a jest na prawdę świetny. Przynajmniej u mnie się sprawdza. No i jest wydajny. Trochę ma nieprzyjemny jak dla mnie zapach, ale da radę się przyzwyczaić (na twarzy go po chwili nie czuć).
Do tego bardzo mi też pomógł w czasie kuracji krem Eloderm - też jakieś 13zł.

Już tyle razy zawiodłam się na drogich, wielce polecanych kremach, że teraz stawiam na te tanie, a z dobrymi opiniami. I na żadnym się jeszcze nie zawiodłam

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Beefy_Malibu_Doctor Pokaż wiadomość
Hej. Powstala mi w pierwszym miesiacu kuracji wielka zmiana na czole. Juz zdazyla zniknac, ale zostala mala gulka pod skora - jest juz od miesiaca i kompletnie nic sie z nia nie dzieje. Wiecie co z tym zrobic? Strasznie mnie irytuje. Probowalem wycisnac - bez efektów. Zdrapalem sobie tylko naskorek.
Miałam tak jeszcze parę lat przed kuracją. Po prostu pryszcz gigant, jakiego nigdy w życiu nie miałam Jak już się wygoił, to niestety ta gulka została mi aż do tej pory. Pytałam dermatologów, "obiecywali" że to samo zniknie po czasie. Minęły 4 lata albo i 5 lat, a nic nie zniknęło :/ Już się nawet przyzwyczaiłam.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 17:00   #4279
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Mi podczas kuracji bardzo pomagały balsamy do ciała i kremy do twarzy marki Mixa
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-14, 17:07   #4280
Beefy_Malibu_Doctor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Miałam tak jeszcze parę lat przed kuracją. Po prostu pryszcz gigant, jakiego nigdy w życiu nie miałam Jak już się wygoił, to niestety ta gulka została mi aż do tej pory. Pytałam dermatologów, "obiecywali" że to samo zniknie po czasie. Minęły 4 lata albo i 5 lat, a nic nie zniknęło :/ Już się nawet przyzwyczaiłam.
Nie ciekawa sprawa. Na moje szczescie po silowym wycisnieciu gulka zniknela. Tydzien wygladalem okropnie, ale ciesze sie ze juz najgorsze za mna. Teraz sie musi tylko ładnie zagoic, co z akne troche przedłuży proces.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Beefy_Malibu_Doctor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 18:08   #4281
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Również polecam dexeryl. Wielofunkcyjny, nie za drogi i skuteczny. Używam też po zakończeniu kuracji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 20:32   #4282
someonelikeyou2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Izotek - cz.II

Jestem po 2 miesiącach Izoteku (30mg dziennie). Zaczynam 3 miesiąc i wieczorem mam twarz smarować maścią Aknemycin (erytromycyna). Większość z Was widzę po prostu przyjmuje Izotek i nawilża cerę. Nie spytalam lekarza po co wlasciwie ten Aknemycin? Jak myślicie? Stosowanie równocześnie retinoidów zewnętrznych i wewnętrznych
someonelikeyou2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 06:24   #4283
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez someonelikeyou2 Pokaż wiadomość
Jestem po 2 miesiącach Izoteku (30mg dziennie). Zaczynam 3 miesiąc i wieczorem mam twarz smarować maścią Aknemycin (erytromycyna). Większość z Was widzę po prostu przyjmuje Izotek i nawilża cerę. Nie spytalam lekarza po co wlasciwie ten Aknemycin? Jak myślicie? Stosowanie równocześnie retinoidów zewnętrznych i wewnętrznych
Erytromycyna nie jest retinoidem, tylko antybiotykiem. Chyba, że masz używać Aknemycinu Plus, on ma jeszcze tretynoinę.
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-17, 10:27   #4284
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Powiedzcie mi używacie jakiegoś aerozolu nawilżającego do nosa? U mnie od niedawna panuje istna susza. Śluzówka jest do tego stopnia spękana i przesuszona , że odpadają krwawe płaty z wewnątrz nosa.
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-19, 04:34   #4285
BladyKrytyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 17
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi używacie jakiegoś aerozolu nawilżającego do nosa? U mnie od niedawna panuje istna susza. Śluzówka jest do tego stopnia spękana i przesuszona , że odpadają krwawe płaty z wewnątrz nosa.

Jestem po ponad tygodniu stosowania axotretu, to to samo co izotek, inna nazwa rynkowa . Przesuszone usta i oczy po tygodniu są, wystąpił też duży wysyp bolących cyst na czole, pojawiła się jedna na plecach i strasznie boląca na szyi :/. Zauważyłem, że skóra nie wyrzuca tyle łoju, jest bo jest, ale jestem pod wrażeniem, że łojotok tak zmalał. Boję się tylko kolejnych wysypów i efektów ubocznych, a nie mogę się doczekać tych pozytywnych efektów bo z trądzikiem walczę 7 lat. Ciężko mi było się przekonać co do izotretynoiny, wiadomo - ciężka kuracja. Jakieś rady dla początkującego? Bo jak na razie to używam tylko kropli do oczu i wazeliny do ust, nie pękają, ale skóra odchodzi płatami :C. Moja dawka to 30mg na dzień. Dostałem również Aerius czyli desloratadyna. Nie widzę aby coś się działo u mnie z nosem czy też z błonami śluzowymi. Desloratadyna pomaga właśnie przy błonach śluzowych, jest substancją, która pomaga zwalczać objawy alergiczne błon śluzowych nosa. Może zapytaj swojego dermatologa przy kolejnej wizycie o aerius, albo w ogóle o desloratadyne :P?

Edytowane przez BladyKrytyk
Czas edycji: 2017-12-19 o 04:38
BladyKrytyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-19, 20:38   #4286
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez BladyKrytyk Pokaż wiadomość
Jestem po ponad tygodniu stosowania axotretu, to to samo co izotek, inna nazwa rynkowa . Przesuszone usta i oczy po tygodniu są, wystąpił też duży wysyp bolących cyst na czole, pojawiła się jedna na plecach i strasznie boląca na szyi :/. Zauważyłem, że skóra nie wyrzuca tyle łoju, jest bo jest, ale jestem pod wrażeniem, że łojotok tak zmalał. Boję się tylko kolejnych wysypów i efektów ubocznych, a nie mogę się doczekać tych pozytywnych efektów bo z trądzikiem walczę 7 lat. Ciężko mi było się przekonać co do izotretynoiny, wiadomo - ciężka kuracja. Jakieś rady dla początkującego? Bo jak na razie to używam tylko kropli do oczu i wazeliny do ust, nie pękają, ale skóra odchodzi płatami :C. Moja dawka to 30mg na dzień. Dostałem również Aerius czyli desloratadyna. Nie widzę aby coś się działo u mnie z nosem czy też z błonami śluzowymi. Desloratadyna pomaga właśnie przy błonach śluzowych, jest substancją, która pomaga zwalczać objawy alergiczne błon śluzowych nosa. Może zapytaj swojego dermatologa przy kolejnej wizycie o aerius, albo w ogóle o desloratadyne :P?
Cześć Też łykam Axotret. Hmm... zapytam dermy następnym razem.Odnośnie pielęgnacji to polecam: krem Dexeryl na twarz i ogólnie ciało, pomadkę do ust z Biodermy atoderm levres lip balm (specjalna podczas kuracji), lekkie szampony, najlepiej dla dzieci do włosów.Uzbrój się w cierpliwość bo to podstawa. Ja przyjmuję miesiąc retinoidy i jeszcze coś czasem wyskoczy. Skóra musi się oczyścić z tego wszystkiego co pod nią się znajdowało.Ja z trądzikiem zmagam się 9 lat i jestem pełna nadziei ,że ta kuracja będzie warta zachodu iiii pieniędzy.
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-20, 15:52   #4287
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Izotek - cz.II

Od 14 dni biore Axotret. Jakiegoś super wysypu nie mialam. Myślicie że dopiero mnie dopadnie? Ze skutków ubocznych to tylko suche usta i delikatne łuszczenie skóry twarzy. Nie zauważyłam mniejszego przetłuszczania skóry głowy. Boje sie wypadania włosów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-20, 15:58   #4288
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Od 14 dni biore Axotret. Jakiegoś super wysypu nie mialam. Myślicie że dopiero mnie dopadnie? Ze skutków ubocznych to tylko suche usta i delikatne łuszczenie skóry twarzy. Nie zauważyłam mniejszego przetłuszczania skóry głowy. Boje sie wypadania włosów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie miałam w ogóle wysypu. Każdy ma insczej. A włosy zaczęły mi wypadać po odstawieniu leku, na szczęście udało się to zahamować
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-20, 20:58   #4289
BladyKrytyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 17
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Cześć Też łykam Axotret. Hmm... zapytam dermy następnym razem.Odnośnie pielęgnacji to polecam: krem Dexeryl na twarz i ogólnie ciało, pomadkę do ust z Biodermy atoderm levres lip balm (specjalna podczas kuracji), lekkie szampony, najlepiej dla dzieci do włosów.Uzbrój się w cierpliwość bo to podstawa. Ja przyjmuję miesiąc retinoidy i jeszcze coś czasem wyskoczy. Skóra musi się oczyścić z tego wszystkiego co pod nią się znajdowało.Ja z trądzikiem zmagam się 9 lat i jestem pełna nadziei ,że ta kuracja będzie warta zachodu iiii pieniędzy.
Narazie jakoś mnie nie dosięgają skutki uboczne, ogólnie praktycznie nigdy przy żadnych lekach/maściach mnie nie dotykają, taki mam już organizm . Nawet Duac, którego każdy skarży o pieczenie - u mnie nic, a trądzik znikał, jednak po odstawieniu odrazu wracał. Duac to była dla mnie maść z nieba, bo rano to wszystko się goiło i nic nie było . Tak jak wcześniej wspomniałem jedynie ogromny wysyp, suche usta i oczy. Włosy nie wypadają. Być może zbyt krótko biorę axotret i dopiero po miesiącu/dwóch dosięgną mnie skutki uboczne. Mimo to dzięki za porady, zapiszę to sobie bo na pewno warto . Aktualnie na usta stosuję wazelinę i wystarcza .
A dzisiaj zauważyłem fajny efekt na mojej twarzy, jest miększa, jak pupka niemowlaka, cieszę się jak głupi z tego powodu, nie wiem czemu :P. Śmieszy mnie to po prostu. Również mam nadzieję, że nam się uda, bo nie fajnie się z tym żyje :P.

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Od 14 dni biore Axotret. Jakiegoś super wysypu nie mialam. Myślicie że dopiero mnie dopadnie? Ze skutków ubocznych to tylko suche usta i delikatne łuszczenie skóry twarzy. Nie zauważyłam mniejszego przetłuszczania skóry głowy. Boje sie wypadania włosów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko zależy od organizmu jak poprzedniczka wspomniała :P. Możesz nie mieć wysypu, możesz mieć mały, sredni, duży. Możesz nie mieć efektów ubocznych w ogóle, a możesz mieć wszystkie . Nic tylko obserwować swoje ciało, szczególnie twarz. Pozdrawiam i życzę pomyślności w walce z trądzikiem .
BladyKrytyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-20, 22:23   #4290
zielone_oko
Zakorzenienie
 
Avatar zielone_oko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7 076
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Od 14 dni biore Axotret. Jakiegoś super wysypu nie mialam. Myślicie że dopiero mnie dopadnie? Ze skutków ubocznych to tylko suche usta i delikatne łuszczenie skóry twarzy. Nie zauważyłam mniejszego przetłuszczania skóry głowy. Boje sie wypadania włosów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie wysyp ominął. Kończę drugie opakowanie Curacne (dawka 40mg). Skutki uboczne to suche usta, ale Tisane daje radę i troche nos mi sie łuszczy. Cera nie jest przesuszona a powiedziałabym, że normalna. Ale super uczucie, że człowiek sie nie świeci jak latarnia po pół h od umalowania. Poza tym jest ok, ciekawe jak teraz badania wyjdą..

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
__________________
.
zielone_oko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.