Plączące się włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-26, 14:48   #1
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728

Plączące się włosy


Witam, może macie jakieś rady na plątające się włosy...

Mam włosy długości mniej więcej do łopatek, pocieniowane lekko, dość gęste.
I każdego dnia walczę z zaplątanymi kosmykami z tyłu głowy, mam wręcz wrażenie, że robią się tam supły!

Włoski myję codziennie, podsuszam suszarką, żeby nie iść spać z mokrymi. Suszę je z głową pochyloną w dół, równocześnie rozczesując. Staram się czesać je często, ale okazja do zrobienia kołtonika zawsze się znajdzie.
Włosy myje gliss kurem do zniszczonych włosków - takim pomarańczowym, pryskam je też odżywką z tej samej serii, po odżywce plątają się mniej, ale może macie jakieś rady i skuteczne sposoby na te supełki?
Bo rozplątywanie tego strasznie boli i tracę włosy
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 15:52   #2
seattle
Raczkowanie
 
Avatar seattle
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 142
Dot.: Plączące się włosy

Też miałam ten problem,pod spodem robiły mi się okropne kołtuny, a rozczesywanie ich nawet delikatne powodowalo ich wypadanie garściami. W moim przypadku włosy były niszczone (farbowałam przez 2 lata na blond) chociaż na takie wcale nie wyglądały.Poszłam z tym do dermatologa,przepisała mi jakieś płyny do wcierania,bo wlosy zaczely mi wypadać garściami,musiałam pić pokrzywe..blee....;/ Mi pomoglo bardzo wzmocnienie włosów-witaminy-PP,Cynk,,zdrowe odżywianie, jedzenie galaretek-pani dermatolog powiedziała ze wzmacniaja wlosy i paznokcie, przestanie farbowania-tzn pomalowałam na kolor zblizony do naturalnego i zostawiłam je w spokoju na jakiś czas,poza tym mozesz po umyciu nakładać duzo odżywki bez spłukiwania na tył głowy,najlepiej jakiejs odbudowującej do włosów b.zniszczonych. I nie w sprayu tylko takiej do nakładania.Jest ich pełno-nawet z Ziaji,ok 4-5 zł. Teraz nie mam ani jednego supełka,włosy po takiej kuracji bardzo mi odżyły,sa lśniące,zdrowe, nadal farbuje ale juz nie na jaśniutki blond i nie tak często jak wcześniej Myje je wieczorem i w mokrych bez rozczesania chodze spać a rano nie mam z tym problemów.Wdaje mi się że w Twoim przypadku tez są to włosy zniszczone,stad te supły,a jaki masz kolor? farbujesz,prostujesz?

Edytowane przez seattle
Czas edycji: 2011-11-26 o 15:56 Powód: m
seattle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 16:17   #3
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Plączące się włosy

Kolor mam swój naturalny ciemny brąz, włosów nigdy nie farbowałam, prostuje sporadycznie bo jak je wysuszę to właściwie są proste i delikatnie puszyste.
Niby ok tylko te supły...
Poszukam po weekendzie jakichś odżywek bez spłukiwania, do pani dermatolog też idę ale przed świętami, może coś mi poradzi.

I może na własną rękę zakupie jakieś witaminy na włoski.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 16:18   #4
seattle
Raczkowanie
 
Avatar seattle
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 142
Dot.: Plączące się włosy

dobra tez jest odżywka WAX z apteki
seattle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 20:02   #5
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Plączące się włosy

Polecam szczotkę Tangle Teezer- moje włosy też się plączą, ale z tą szczotką czesanie jest przyjemnością, a i supłów mniej. Czeszę się w każdej wolnej chwili, włosy wyglądają na zdrowsze i nie robią mi się ogromne kołtuny.
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 21:32   #6
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Plączące się włosy

Ja może nie będę Ci polecać żadnych kosmetyków itp. ale prosty i fajny sposób na rozplątanie włosków jaki sprawdził się u mnie
Odkąd przeszłam na pielęgnację bezsilikonową, zaczęły mi się plątać włosy, w sumie z tyłu głowy codziennie po umyciu miałam jeden wielki kołtun, a nigdy wcześniej nie miałam takich problemów.
Zaczęłam bardzo delikatnie myć włosy, rozcieńczam szampon z wodą na dłoni i delikatnie masuję palcami skalp, długość włosów myję przeciągając i lekko ugniatając samą spływającą pianą. Jak nakładam odżywkę do spłukiwania, to daję ją również w miejsca gdzie mocno mi się plątają włosy i w momencie kiedy mam jeszcze na włosach odżywkę przeczesuję całe włosy palcami i wtedy jest to proste, kiedy już ją spłuczę nie mam praktycznie nic splątanego
Teraz myję włoski wieczorem, czekam aż wyschną, kładę się spać i dopiero rano bez najmniejszego problemu rozczesuję.
Może warto spróbować takiego sposobu, nic nie kosztuję
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 09:33   #7
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Plączące się włosy

Cytat:
Napisane przez ston3d Pokaż wiadomość
Polecam szczotkę Tangle Teezer- moje włosy też się plączą, ale z tą szczotką czesanie jest przyjemnością, a i supłów mniej. Czeszę się w każdej wolnej chwili, włosy wyglądają na zdrowsze i nie robią mi się ogromne kołtuny.
popieram kolezankę to jest rewelacja, nie jestem osobą, ktora rzuca sie na kazdą wizazowa perelke, ale ta szczotka mnie zaskoczyla. roznica jest kolosalna

ta szczotka pomoze jednak tylko wlosom wzglednie zdrowym, z podcietymi koncowkami (jak ktos ma zniszczone, polamane wlosy to pewnie bedzie rozczarowany, to tylko szczotka, a nie magiczna rozdzka), ale takim, ktore maja naturalna sklonnosc do plątania sie (wlosy typu dziecięcego) ja taki problem mam od dziecinstwa, wlosy zdrowe, jedwabiste, bez uszkodzen mechanicznych (podcinam regularnie i dbam), ale plączące sie. jeszcze do niedawna mialam wybor- a) zrezygnowac z dlugich wlosow b)stosowac duzo silikonow, mimo, ze obciazaja c)płakac d) uzyc Tangle Teezer

teraz czesanie jest przyjemnoscia, ostatnio mylam samym plynem do higieny intymnej i mimo braku odzywki spokojnie je rozczesalam. wczesniej mimo dawki silikonow byl koltun, szarpanie, godzina zabawy i frustacja

takze polecam, na allegro z przesylka niecale 50 zl, jest to bardziej oplacalne niz inwestowanie w cudowne odzywki

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ja może nie będę Ci polecać żadnych kosmetyków itp. ale prosty i fajny sposób na rozplątanie włosków jaki sprawdził się u mnie
Odkąd przeszłam na pielęgnację bezsilikonową, zaczęły mi się plątać włosy, w sumie z tyłu głowy codziennie po umyciu miałam jeden wielki kołtun, a nigdy wcześniej nie miałam takich problemów.
Zaczęłam bardzo delikatnie myć włosy, rozcieńczam szampon z wodą na dłoni i delikatnie masuję palcami skalp, długość włosów myję przeciągając i lekko ugniatając samą spływającą pianą. Jak nakładam odżywkę do spłukiwania, to daję ją również w miejsca gdzie mocno mi się plątają włosy i w momencie kiedy mam jeszcze na włosach odżywkę przeczesuję całe włosy palcami i wtedy jest to proste, kiedy już ją spłuczę nie mam praktycznie nic splątanego
Teraz myję włoski wieczorem, czekam aż wyschną, kładę się spać i dopiero rano bez najmniejszego problemu rozczesuję.
Może warto spróbować takiego sposobu, nic nie kosztuję
zazdroszcze, u mnie przy takiej metodzie moglam powoli czekac az zrobia mi sie dready wlosy niszczyly sie nawet przy bardzo ostroznym rozczesywaniu palcami, palce sie w nich zatapialy to naprawde w duzej mierze zalezy od typu wlosow- z moich obserwacji wynika, ze miekkie, delikatne wlosy (najczesniej u naturalnych blondynek) przy pewnej dlugosci zawsze beda sie plątac mimo pielegnacji

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2011-11-27 o 09:30
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 02:13   #8
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Plączące się włosy

Podbiję jeszcze jeden wątek na ten temat. Moje włosy zawsze się plątały. Zawsze farbuję je na blond, ostatnio dwa razy miałam robione najpierw utleniaczem, a potem farbą. Kolor jest rewelacyjny, ale włosy nie do rozczesania (poza tym bez tragedii, nie wyglądają na bardzo zniszczone). Używam Tangle Teezer (polecam) i kosmetyków z tymi wstrętnymi silikonami, a jednak problem nie rozwiązuje się całkowicie. Co robić?
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 08:35   #9
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Plączące się włosy

To ja odpiszę sama
Podciąć końcówki. Niewiele, a u mnie widać efekt. Przestałam też suszyć włosy z głową pochyloną w dół, bo po tym bardziej się plątały.
Ale podcięcie końcówek praktycznie wyeliminowało problem

Tangle Teezer prawdopodobnie też kupię
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:32   #10
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Plączące się włosy

Cytat:
Napisane przez wredziulek Pokaż wiadomość
Podbiję jeszcze jeden wątek na ten temat. Moje włosy zawsze się plątały. Zawsze farbuję je na blond, ostatnio dwa razy miałam robione najpierw utleniaczem, a potem farbą. Kolor jest rewelacyjny, ale włosy nie do rozczesania (poza tym bez tragedii, nie wyglądają na bardzo zniszczone). Używam Tangle Teezer (polecam) i kosmetyków z tymi wstrętnymi silikonami, a jednak problem nie rozwiązuje się całkowicie. Co robić?
chyba rozjasniaczem utleniacz stosuje sie zawsze przy farbowaniu i nie musi on bardzo niszczyc wlosow

mialam niestety podobnie po dekoloryzacji, zmartwie Cie, ale niestety nie ma na to rady innej niz podaje kolezanka nizej
Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
To ja odpiszę sama
Podciąć końcówki. Niewiele, a u mnie widać efekt. Przestałam też suszyć włosy z głową pochyloną w dół, bo po tym bardziej się plątały.
Ale podcięcie końcówek praktycznie wyeliminowało problem

Tangle Teezer prawdopodobnie też kupię
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 18:02   #11
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Plączące się włosy

Mam niestety ten sam problem. Odkąd mam długie włosy, mam ogromny problem z rozczesaniem włosów. Pod spodem z tyłu robią mi się ogromne kołtuny (ala dredy), których rozczesywanie sprawia mi po prostu ból. Nawet fryzjerki zwracają uwagę, że bardzo kołtunią mi się włosy i polecają stosowanie odżywek. Odżywki staram się używać, do tej pory co kilka dni, bo moje wlosy się po nich przetłuszczają a poza tym nakładam 1 w tygodniu maskę. Od tygodnia nakładam codziennie na włosy odżywkę bez spłykiwania Joanny i jest troszkę lepiej, ale włosy i tak się plątają. Włosy podcinam co 1,5 -2 miesiące. Pomóżcie
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 00:23   #12
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Plączące się włosy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
chyba rozjasniaczem utleniacz stosuje sie zawsze przy farbowaniu i nie musi on bardzo niszczyc wlosow

mialam niestety podobnie po dekoloryzacji, zmartwie Cie, ale niestety nie ma na to rady innej niz podaje kolezanka nizej
Rozjaśniaczem, przepraszam Podcinałam tydzień temu, już po farbie...
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 11:45   #13
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Plączące się włosy

a co zrobić z włosami, które strasznie plączą się w ciągu dnia?

po umyciu nie mam problemu z rozczesaniem, natomiast w ciągu dnia włosy robią jednym wielkim przyklapniętym kołtunem. dodam, ze mam gęste, ale miękkie włosy, takie jak dziecko
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 12:38   #14
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Plączące się włosy

Cytat:
Napisane przez _kocimietka Pokaż wiadomość
a co zrobić z włosami, które strasznie plączą się w ciągu dnia?

po umyciu nie mam problemu z rozczesaniem, natomiast w ciągu dnia włosy robią jednym wielkim przyklapniętym kołtunem. dodam, ze mam gęste, ale miękkie włosy, takie jak dziecko
mam identycznie niestety sensownej rady nie ma: albo nosic krociutkie albo sie pogodzic i miec w torebce tangle teezer mozna tez pakowac na wlosy duzo silikonow, ale robia sie obrzydliwe przyklapusy. taki typ wlosow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 15:17   #15
happyswallow
Raczkowanie
 
Avatar happyswallow
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 114
Dot.: Plączące się włosy

Moim zdaniem nie powinnaś używać odżywki w sprayu, tylko takiej ze spłukiwaniem. Wiem, nie będę teraz zbyt odkrywcza, ale mój sposób jest taki: zawsze, żeby uniknąć splątanych włosów, po nałożeniu odżywki czekam chwilę, po czym przeczesuję włosy palcami/delikatnie grzebieniem i dopiero spłukuję. A jeśli nie chcesz mieć obciążonych włosów, to po prostu nakładaj na samą długość, od ucha do końcówek.
happyswallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 08:08   #16
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Plączące się włosy

Mi od zawsze na włosach na drugi dzien po umyciu robily się straszliwe kołtuny. jednak znalazłam przyczynę tego stanu. poprostu nosiłam całymi dniami apaszkę, szalik, arafatkę i włosy ocierając się o nie się kołtuniły. ograniczyłam noszenie okrycia szyi i minęło jak ręką odjął i nie musiałam podcinać ;>
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 11:02   #17
martyna4456
Raczkowanie
 
Avatar martyna4456
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 120
Dot.: Plączące się włosy

Mi na plątliwe włosy po umyciu pomaga tylko szampon plus odzywka.
Wizyty u fryzjera to po prostu koszmar. Moment po rozczesaniu są znów lekko splątane. Kiedyś nawet jedna pani spytała, czy ktoś nie rzucił na mnie uroku ;P

Cały czas farbuje włosy farbą bez amoniaku, szampon bez silikonu i odzywka ułatwiająca rozczesywanie.

Włosy nie plątały mi się tylko wtedy jak były krótkie ;D
martyna4456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 11:37   #18
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Plączące się włosy

Cytat:
Napisane przez Wtycia Pokaż wiadomość
Mi od zawsze na włosach na drugi dzien po umyciu robily się straszliwe kołtuny. jednak znalazłam przyczynę tego stanu. poprostu nosiłam całymi dniami apaszkę, szalik, arafatkę i włosy ocierając się o nie się kołtuniły. ograniczyłam noszenie okrycia szyi i minęło jak ręką odjął i nie musiałam podcinać ;>
Moje włosy nie mają skłonności do plątania prawie wcale, tylko właśnie wtedy kiedy noszę coś na szyi. Nad karkiem robią mi się wtedy mikro-kołtunki, których nie da się potem rozczesać, trzeba je po prostu usunąć. Niestety z apaszek i szalików nie mogę zrezygnować, zwłaszcza o takiej porze - łażenie z gołą szyją to u mnie pierwszy krok do przeziębienia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 19:34   #19
Wisienka97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Plączące się włosy

Odświeżę wątek, bo mam problem Mam średniej długości kręcone włosy. Pielęgnuję je jak mogę:myję odpowiednim szamponem-do suchych włosów, stosuję olejki (rycynowy, arganowy), używam maseczki (kreatynowej), nie suszę, rzadko prostuję, jednak mje włosy pod spodem, tuż przy szyi są łamliwe, rozdwajające się, szorstkie, takie siano. Nie wiem już co z ty robić, wypróbowałam naprawdę wszystkiego, POMÓŻCIE
Wisienka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-07, 20:18   #20
FanaticaDelDembow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 679
Dot.: Plączące się włosy

Cytat:
Napisane przez Wisienka97 Pokaż wiadomość
Odświeżę wątek, bo mam problem Mam średniej długości kręcone włosy. Pielęgnuję je jak mogę:myję odpowiednim szamponem-do suchych włosów, stosuję olejki (rycynowy, arganowy), używam maseczki (kreatynowej), nie suszę, rzadko prostuję, jednak mje włosy pod spodem, tuż przy szyi są łamliwe, rozdwajające się, szorstkie, takie siano. Nie wiem już co z ty robić, wypróbowałam naprawdę wszystkiego, POMÓŻCIE
A śpisz w rozpuszczonych włosach? Ja mam podobny problem tzn. włosy przy szyi są w gorszym stanie niż reszta i mam wrażenie, że upinanie ich do snu pomaga
FanaticaDelDembow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 22:11   #21
dorocia85
Przyczajenie
 
Avatar dorocia85
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tuszyn
Wiadomości: 25
Włosy splątane, trudne do rozczesania

Od czasu kiedy urodziłam dziecko pojawiły się ogromne problemy z moimi włosami. I choć to już ponad dwa lata, to nie potrafię się z tym problemem uporać.
Włosy bardzo ciężko rozczesać, plączą się okropnie. Rozczesywanie po umyciu (stosuję szampon i maskę) zajmuje mi godzinę czasu, to strasznie męczące! Nie mówiąc już o tym ile włosów przy tym tracę...

Czy któraś z Was miała podobny problem i udało jej się z nim uporać?
Może mogłybyście polecić mi jakiś kosmetyk, który pomógłby i mi i pozwolił wreszcie cieszyć się łatwymi do rozczesania włosami i dobrze nawilżonymi (moje włosy są bardzo suche).
dorocia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 15:42   #22
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Jakich konkretnie kosmetyków używasz? Może nie są dobrane do Twojego typu włosów.
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 08:10   #23
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Cytat:
Napisane przez Lana Del Rey Pokaż wiadomość
Jakich konkretnie kosmetyków używasz? Może nie są dobrane do Twojego typu włosów.
i czy przed pojawieniem się problemu używała tych samych kosmetyków?
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 10:57   #24
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Polecam szczotkę Tangle Teezer, świetnie rozczesuje nawet długie włosy. I dobrą odżywkę po umyciu włosów, która wygładza włosy. A wiem jak to jest bo od zawsze (mam długie i gęste włosy) włosy po umyciu naturalnie lekko skręcały się od połowy mniej więcej i rozczesanie ich było koszmarem, szczotka Tangle Teezer sobie wspaniale z tym radzi.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 23:48   #25
dorocia85
Przyczajenie
 
Avatar dorocia85
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tuszyn
Wiadomości: 25
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Co do kosmetyków to zmieniam non stop, szukając takich, które mi wreszcie pomogą normalnie rozczesywać włosy.
Maskę stosuję zawsze obowiązkowo, bo bez niej już w ogóle bym się nie rozczesała. W tej chwili używam maski mlecznej Kallos, a jeśli chodzi o szampon to Elseve do długich włosów.
Dodatkowo od niedawna stosuję jeszcze olejek India Matrix, który muszę przyznać nieco ułatwił mi uporanie się z moimi włosami.

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

Kamea, nie słyszałam o tej szczotce, ale fajnie, że o niej piszesz. Poszukam jej.
Od zawsze rozczesuję się grzebieniem, powoli zaczynając od końców i w sumie wydawało mi się, że szczotka jedynie może jeszcze bardziej plątać włosy.
dorocia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 16:08   #26
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Szczotkę odkryłam kilka lat temu, chyba nawet dzięki temu portalowi, na Allegro jest ich duży wybór, cena około 30 zł mniej więcej. Naprawdę byłam sceptyczna dopóki nie rozczesałam po raz pierwszy tą szczotką włosów, niebo a ziemia w porównaniu z tym co się działo wcześniej przy czesaniu włosów po myciu. Teraz używam tylko jej.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 21:45   #27
jozefinaG
Raczkowanie
 
Avatar jozefinaG
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 139
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

też miałam problem z rozczesywaniem włosów, to była moja codzienna gehenna. Co zrobiłam? Ścięłam :P Ale nie jest to moja złota rada, wierzę, że są inne sposoby
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
jozefinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 18:55   #28
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Ja miałam okropny problem z rozczesywaniem, jeden wielki kołtun i mnóstwo wyrwanych włosów... Okazało się źle je myłam - teraz myję delikatnie, szampon rozrabiam z wodą i nie podnoszę w ogóle włosów tylko masuję je delikatnie i gładzę. Potem daję odżywkę fructis goodbye damage, spłukuję, wyciskam włosy w ręcznik i nakładam serum też goodbye damage na całą prawie długość rozczesując je palcami. U mnie ten cały proces sprawdza się super. Wiem, że te kosmetyki to typowe drogeryjne silikony, ale na mnie to najlepiej działa... a rozczesuję zwykłą szczotką już po wyschnięciu włosów i nie ma problemu w ogóle

Edytowane przez RastaGirl89
Czas edycji: 2015-01-25 o 18:56
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 23:44   #29
dorocia85
Przyczajenie
 
Avatar dorocia85
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tuszyn
Wiadomości: 25
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Oj, ścięcie włosów nie wchodzi w grę pomimo tych wszelkich problemów! Mam włosy długości do pasa, które kocham mimo wszystko i muszę znaleźć inny sposób Choć na pewno krótka fryzurka by temu zaradziła

Sposób mycia mam taki sam, więc tutaj już nic nie zmienię, ale chętnie wypróbuję tych kosmetyków, może i dla mnie będą dobre. Właśnie kończy mi się szampon i odżywka, więc teraz zakupię te o których piszesz.
Ja po umyciu delikatnie zakładam na chwilę specjalny turban by włosy nieco osuszyć.
dorocia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 23:47   #30
BlackWidoww
Przyczajenie
 
Avatar BlackWidoww
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Włosy splątane, trudne do rozczesania

Cytat:
Napisane przez dorocia85 Pokaż wiadomość
Od czasu kiedy urodziłam dziecko pojawiły się ogromne problemy z moimi włosami. I choć to już ponad dwa lata, to nie potrafię się z tym problemem uporać.
Włosy bardzo ciężko rozczesać, plączą się okropnie. Rozczesywanie po umyciu (stosuję szampon i maskę) zajmuje mi godzinę czasu, to strasznie męczące! Nie mówiąc już o tym ile włosów przy tym tracę...

Czy któraś z Was miała podobny problem i udało jej się z nim uporać?
Może mogłybyście polecić mi jakiś kosmetyk, który pomógłby i mi i pozwolił wreszcie cieszyć się łatwymi do rozczesania włosami i dobrze nawilżonymi (moje włosy są bardzo suche).
Nic tak nie pomoże jak seria kosmetyków Aussie ( Australijska gama kosmetyków dostępna wyłącznie w Rossmanie)
__________________
Pełno etatowa ZOŁZA
BlackWidoww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-12 18:12:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.