Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Czy warto wydac sporo pieniędzy na podkład?
Tak 71 71,00%
Nie 29 29,00%
Głosujący: 100. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-11, 10:27   #31
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

Jasne, że podkład jest wazny. Widzę roznicę pomiędzy tymi za 20 zł a za 60 zł.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 11:01   #32
marlen92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 371
Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

z wyzszej polki mialam i nadal mam tylko jeden superfit clinique w czasie zbiegl sie z posiadaniem rownowazacego z inglotu za duzo mniej;]
na poczatku inglot wygrywal i zalowalam pieniedzy
a potem inglot sie skonczyl caly czas uzywalam cliniqua i musze powiedziec ze mnie milo zaskoczyl;]
chociaz nadal nie wiem czy jest tyle wart...
takze wszystko zalezy od indywidualnych upodoban;]
po raz kolejny testowac testowac i jeszcze raz testowac ;D;D
marlen92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 12:34   #33
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Oj, tak, tak! Podkład i tusz do rzęs to dwa kosmetyki w które naprawdę warto zainwestować. Reszty można uzywać spokojnie średniopólkowych a błyszczyki to już w ogóle można kupować po 5 złotych bo zazwyczaj nie różnią się jakością od tych po 150 zł. Ale podkład i tusz do rzęs koniecznie porządny (co wcale nie znaczy najdrozszy!)
Co do blyszczykow, tez sie nie zgodze. Mi te tanie wysuszaja usta i znikaja po kilku minutach. Kolory tez gorsze niz tych gornopolkowych. IMO poza marka placi sie takze za jakosc, jesli sie nie ma problematycznej cery/ust to mozliwe ze roznica nie bedzie az tak widoczna.
__________________
MAComania mnie dopadla, choroba ciezka, przewlekla i obawiam sie ze nieuleczalna.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 12:40   #34
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

Cytat:
Napisane przez Arwena84 Pokaż wiadomość
Co do blyszczykow, tez sie nie zgodze. Mi te tanie wysuszaja usta i znikaja po kilku minutach. Kolory tez gorsze niz tych gornopolkowych. IMO poza marka placi sie takze za jakosc, jesli sie nie ma problematycznej cery/ust to mozliwe ze roznica nie bedzie az tak widoczna.
wszystko jak widać jest bardzo indywidualne...
ja też nie mogę zaoszczędzić na kosmetykach do ust - albo mnie coś piecze, albo zbiera się w białą krechę

aczkolwiek to też nie jest regułą, bo wśród wysokopółkowych też się na pewno taki znajdzie, ale znacznie rzadziej (chyba raz mi się taki trafił, ale nawet nie pamiętam który) - wśród tych ze średniej półki tylko dwa póki co się nie zbierają, a z tych taniutkich na razie żaden mi nie odpowiada
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 12:51   #35
masakrina
Przyczajenie
 
Avatar masakrina
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 21
Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

Rozwielitko jakiego podkładu mineralnego uzywasz? Bo ja mam loreala i artdeco mam wrażenie, że po jednym i drugim mam maske.
__________________
agu
masakrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 13:37   #36
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

Cytat:
Napisane przez masakrina Pokaż wiadomość
Rozwielitko jakiego podkładu mineralnego uzywasz? Bo ja mam loreala i artdeco mam wrażenie, że po jednym i drugim mam maske.
bo to NIE są podkłady mineralne! Absolutnie! Mają domieszkę minerałów.
Zajrzyj do wątków
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271653 (kosmetyki everyday minerals, własnie ich używam namiętnie!)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99827 (ogólnie o minerełach)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=302820 (nowy watek mineralny, o Buff'd)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=301964 (tutaj sonda, chcemy mieć nowe podforum o tematyce mineralnej)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=301659 (a tu jest spis wszytskich firm które wysyłają do Polski + aktualne promocje na minerały)

Podkład mineralny, to taki który ma 100% minerałów, zazwyczaj do 5 pozycji w składzie, bez zapachu, talku, konserwantów, nie spotkalam się z testowanym na zwierzętach. W ich przypadku połowa sukcesu to dobrze dobrana formuła (a są ich setki, mój ulubiony edm ma 4 i nadal nie wiem ktorą lubię najbardziej) a druga to dobry pędzel (polecam z całego serca pędzle everyday minerals, są niesmowicie miękkie!)

L'oreal i reszta dostępnych firm wupuściły pseudomineralne podkłady, też mialam od true match minerals maskę. Tragedia. Omijać szerokim łukiem!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 13:49   #37
Valentino
Zadomowienie
 
Avatar Valentino
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 023
Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

ja myśle,że powinno się przede wszystkim mieć DOBRY podkład, a nie drogi. najlepiej wypróbować najpierw te tańsze bo czasem można znaleźć coś przyzwoitego tymbardziej jeśli nasza cera nie wymaga nie wiadomo czego.
ja mam cere trądzikową, ostatnio jest z nią lepiej, mogłabym używac drogich podkładów, jak np. Estee Lauder Double Wear, który doskonale mi pasował, ale znalazłam o wiele tańszy w Oriflame, a mianowicie GG adaptive, kosztuje ok. 50zł a efekt na mojej buzi daje taki sam jak EL!!! tak więc troche poszukać i nie myśleć tylko o tym żeby opakowanie było ładne...liczy sie efekt,a nie cena.
__________________
There is something more eternal than our love...




Valentino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-11, 14:11   #38
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

Krótko podsumowując dalszy ciąg mojej wypowiedzi- wystarczająco trudno jest znaleźć podkład odpowiadający cerze, więc jak już takowy się pojawi, to lepiej się go trzymać, bez względu na to, czy kosztuje 20, czy 200zł.

Ja też już w swoim życiu zrobiłam "rundkę" po podkładach, od maybelline, przez l'oreal, bourjois, lumene, revlona, Vichy, aż do minerałków (zabójstwo, jeśli ktoś nakłada filtr) i zawsze coś było nie tak. Cerę mam mieszaną, więc puder jest niezbedny do zmatowienia, tym bardziej, że się filtruję, a poza tym lubię ten finish, jaki daje sypaniec Ale podkłady wszystkich wymienionych marek nigdy do końca nie spełniały moich oczekiwań. Zgadzam się, że pielęgnacja to podstawa, ale ja mam trądzik od 11 lat, z różnym nasileniem. Zaden dermatolog ani zielarz mi nie pomógł, dopiero własna kombinowana pielęgnacja utrzymuje cerę w jako takim stanie, ale bez podkladu się nie obejdzie (teraz zacznę tabletki anty, mam nadzieję, że efektem ubocznym bedzie poprawa stanu cery, ale to OT).

W każdym razie wreszcie znalazłam ten wlaściwy podkład- za stokilkanaście złoty, który dobrze kryje, trzyma się cały dzień, nie robi maski, jest odpowiednio jasny i we właściwej tonacji. Tak jak w podpisie- Covermark. I powiem szczerze, nie zamienilabym go na np colorstaya za połowę tej ceny. ciałabym wypróbować DW, ale w pl nie ma najjaśniejszych kolorków, a tak w ciemno kupować na Tru nie chce, bo to dla mnie spory wydatek.

Mój obecny podkład jest bardzo wydajny- próbka 7ml starczyła mi na 3 miesiące, produkt pełnowymiarowy ma 30ml, więc łatwo policzyć, że powinien pożyć ok roku. Plus używam go także jako korektora, więc ten wydatek już mi odpada.

Nie twierdzę, że podkłady ze średniej półki nie oga komuś odpowadać, moja mama używa Astora Mattitude i nie zamieniła by go na żaden inny, no może na Aerateint Vichy, ale np Bourjois i Artdeco jej kompletnie nie odpowiadały. Tyle, że jej cera ma inne wymagnia, niż moja, a przede wszystkim jest jakieś 3 tony ciemniejsza.

Z drugiej strony czasem kolorówka z niższej półki lepiej się sprawdza, niż wyższe. Ja na przykład bardzo sobie cenię pomadki Vipery, głównie dlatego, że mają szeroką gamę czerwieni, a jednocześnie nie wysuszają mi ust jak l'oreal. Zbliżone odcienie ma Dior, ale nie dam za pomadkę 120zł. A za podład już tak. Poza tym szczerze wątpię, czy podkład za mniej niż 30zł móże naprawdę służyć cerze.

Uff, ale się rozpisałam
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 11:53   #39
zajaffkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gorzów
Wiadomości: 4
Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

Moim zdaniem to co się nakłada na twarz ma duże znaczenie. Tanim podkładem można sobie zaszkodzić i wtedy pogorszy nasz stan skóry wiem bo sama to przerabiałam. Obecnie kupuję podkłady w Douglasie i Sephorze i nieoszczędzam na podkładzie. Najpierw proszę konsultantkę o rady i makijaż potem jeżeli jestem zadowolona z efektu kupuję podkład który mi zaproponowała konsultantka do mojego typu cery. Polecam podkłady Lancome i Make up for ever profesional hd wyłączność marki w Sephorze. Trochę z tańszych poniżej 100zł Isadora hydrolight i moje drogie panie naprawdę warto inwestować w dobre kosmetyki szczególnie do ciała i twarzy wkońcu wiecznie niebedzięmy miały pięknej gładkiej skóry pozdrawiam
zajaffkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.