studia II stopnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 16:30   #1
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57

studia II stopnia


Witam
Mam takie pytanie, czy można wybrać na studiach II stopnia inną specjalność niżeli się miało na studiach licencjackich?
Studiuje obecnie pedagogikę, chciałabym w przyszłości zająć się logopedią i wybrać studia właśnie o mniej więcej takiej specjalności - dodam iż aktualnie jestem na ped. wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej.
Myślicie że jest jakaś możliwość dostania się na takie studia potem, jeśli nie to może polecicie jakieś inne rozwiązanie
Z góry dziękuję za dobre rady!
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 16:41   #2
karolciarw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 102
Dot.: studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez VelaaLisa Pokaż wiadomość
Witam
Mam takie pytanie, czy można wybrać na studiach II stopnia inną specjalność niżeli się miało na studiach licencjackich?
Studiuje obecnie pedagogikę, chciałabym w przyszłości zająć się logopedią i wybrać studia właśnie o mniej więcej takiej specjalności - dodam iż aktualnie jestem na ped. wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej.
Myślicie że jest jakaś możliwość dostania się na takie studia potem, jeśli nie to może polecicie jakieś inne rozwiązanie
Z góry dziękuję za dobre rady!
magisterke możesz robić nawet z zarządzania
__________________
Mój Aniołek *13.08.2010*


Nasza kochana perełka jest już z nami


LILIANNA
karolciarw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 17:17   #3
oooKolorowa
Raczkowanie
 
Avatar oooKolorowa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 176
Dot.: studia II stopnia

To prawda nawet z zarządzania, chociaż zależnie od uczelni. Jeśli chcesz studiować ten sam kierunek, ale inną jego specjalność to przyjmą Cię bez najmniejszego problemu Powodzenia
__________________
Nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry!
oooKolorowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 18:27   #4
bo_inne_nicki_byly_zajete
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 802
Dot.: studia II stopnia

na zaoczne z pewnoscia sie dostaniesz, a jesli chodzi o dzienne, to moze sie zdarzyc pisanie jakiegos egzaminu sprawdzajacego, choc w sumie te dwa kierunki sa dosc podobne, wiec moze nie bedzie zadnego egzaminu
bo_inne_nicki_byly_zajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 19:26   #5
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: studia II stopnia

Możesz iść na jakąś chcesz magisterkę. Jeśli jest to inny kierunek, to wystarczy zdać egzaminy z różnic programowych, czyli podstawowych przedmiotów, które trzeba mieć zaliczone na danym kierunku.
Myślę jednak, że w przypadku pedagogiki i logopedii nie będą one duże
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 19:56   #6
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: studia II stopnia

Dzięki wielkie!
Bardzo mnie to cieszy. No i oczywiście mam nadzieję że wszystko się ładnie uda
Jeszcze raz dziękuje.
Pozdrawiam!
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 21:50   #7
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: studia II stopnia

Skad jestes? Ja tez to studiowałam, ale musiałam sie przeniesc na prywatna bo nie miałam jak wrocic po urolpie dziekańskim.
__________________
Mój kochany TŻ
Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post48241365
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 22:00   #8
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: studia II stopnia

A ja powiem, że to chyba zależy w dużej mierze od uczelni. Może i po pedagogice możesz robić magisterkę z zarządzania, ale po zarządzaniu - z pedagogiki już nie koniecznie Np. UAM sporo kierunków, zwłaszcza tych pedagogicznych, ma przewidzianych "wyłącznie dla absolwentów danego kierunku". Po pedagogice specjalnej chciałam iść na magisterkę z pedagogiki ogólnej i dowiedziałam się, że nie ma takiej możliwości. Więc najlepiej by było gdybyś miała już upatrzoną konkretną uczelnię i dowiedziała się po prostu tam jakie mają wymagania, tym bardziej że logopedia chyba na niewielu uczelniach jest specjalnością pedagogiczną (przynajmniej kilka lat temu jak się tym interesowałam, to był to albo odrębny kierunek albo specjalność z filologii polskiej). Różnice programowe czasem okazują się zaskakująco duże, no i za zdawanie ich trzeba płacić.
Zawsze jakimś wyjściem są studia podyplomowe, które można w większości przypadków robić już po licencjacie Ja teraz studiuję edukację elementarną i w przyszłości też chciałabym zrobić coś z logopedii.
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:20   #9
kaszti123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 46
Dot.: studia II stopnia

Na mojej uczelni (Politechnika) jest tak, że osoby chcące kontynuować naukę na tym samym kierunku (czasem też i wydziale) to punkty rekrutacji liczone są = 1pkt * ocena z dyplomu
gdyby chciał ktoś iść gdzieś indziej to odpowiednio sprawdza się ilość tych punktów w skali od 0 do 1. Czyli jak ktoś chce iść na uczelnię techniczną po humanistycznej to przeważnie ma 0 pkt na starcie a 0*ocena z dyplomu i tak równa się zero, także szanse na dostanie się - są znikome.
Ale z racji podobieństw kierunków osoby, która założyła ten wątek, myślę, że jak nie będzie dużo chętnych to się dostanie.
A na zaoczne to też jest problem, bo większość zaocznych zaczyna się od października- czyli trzeba pół roku czekać..
kaszti123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 14:18   #10
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez Karolina Maria Pokaż wiadomość
Skad jestes? Ja tez to studiowałam, ale musiałam sie przeniesc na prywatna bo nie miałam jak wrocic po urolpie dziekańskim.

Ja jestem ze Skoczowa(koło Cieszyna, Bielska-Białej). Ja w zeszłym roku zaczęłam studia w Krakowie, ale też musiałam zrezygnować z różnych takich problemów osobistych. Aktualnie studiuję w Cieszynie i już tak się zastanawiam co dalej.

To że przyjęcie zależy w dużym stopniu od samej uczelni to już wiem. Troszkę czytałam i szukałam i faktycznie, może jeszcze nie w tym roku, ale mam zamiar się dowiedzieć konkretnie jak to jest na różnych uczelniach i czy są jakieś szanse.
Co do logopedii, to obecnie jest też jako specjalność na pedagogice, wszystko zależy gdzie i czasem nie jest to tylko sama logopedia ale z jakimś dodatkiem.

Lipcowa87 - napisałaś o studiach podyplomowych, że już po licencjacie można je robić? Wiesz może jak to wszystko wygląda, czy tam też można wybrać jakąś inną specjalizację czy kierunek? Czy są jakieś różnice między pójściem po licencjacie na podyplomowe, a zrobienie tego II stopnia? Bo w tej kwestii za bardzo niestety się nie orientuję

Edytowane przez VelaaLisa
Czas edycji: 2011-01-13 o 16:32
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 11:07   #11
agnes188
Zakorzenienie
 
Avatar agnes188
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15 678
Dot.: studia II stopnia

ja studiuje turystyke i mam zamiar na magisterce robic zarzadzanie ale jak to jeszcze wyjdzie okaze sie w pazdzierniku
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744399
Wymianka torebki sukienka

agnes188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 11:41   #12
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez VelaaLisa Pokaż wiadomość
Lipcowa87 - napisałaś o studiach podyplomowych, że już po licencjacie można je robić? Wiesz może jak to wszystko wygląda, czy tam też można wybrać jakąś inną specjalizację czy kierunek? Czy są jakieś różnice między pójściem po licencjacie na podyplomowe, a zrobienie tego II stopnia? Bo w tej kwestii za bardzo niestety się nie orientuję
Hm. Powiem to co wiem W zeszłym roku zapisałam się na podyplomówkę z socjoterapii i pedagogiki opiekuńczo wychowawczej (po skończonym licencjacie z resocjalizacji) i w grupie zajęciowej miałam kilku nauczycieli gimnazjum, katechetę, oligofrenopedagoga i dziewczynę po jakimś kierunku związanym z transportem morskim Więc podejrzewam że jest pełna dowolność. Różnica jest taka, że studia podyplomowe NIE dają Ci tytułu naukowego (lic., mgr) który czasem jej wymagany do wykonywania zawodu. Nie wiem jak jest w przypadku logopedii, ale wiem że w szkole w której byłam były studia podyplomowe z logopedii, trwały 2 lata i miały w programie praktyki, więc chyba dawały uprawnienia do pracy jako logopeda (ale też nie wiem w jakim zakresie).
Na jakich uczelniach znalazłaś logopedię jako specjalność pedagogiki? Może bym też zrobiła mgr z logopedii Wiem, że u mnie w Poznaniu logopedia jest na tym samym wydziale co pedagogika ale właśnie niestety też tylko jako podyplomowe.
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:16   #13
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez lipcowa87 Pokaż wiadomość
Na jakich uczelniach znalazłaś logopedię jako specjalność pedagogiki? Może bym też zrobiła mgr z logopedii Wiem, że u mnie w Poznaniu logopedia jest na tym samym wydziale co pedagogika ale właśnie niestety też tylko jako podyplomowe.

Ja również znalazłam bardzo dużo logopedii właśnie jako studia podyplomowe i co dla mnie ważne też nie pół Polski dalej
Jeśli chodzi o logopedie jako specjalność pedagogiki to z tego co tam mi się wydaje(zastrzegam że mogę się gdzieś mylić) to była chyba w:
Bydgoszczy na UKW,
Kielcach - WS Zarządzania Gospodarką Regionalną i Turystyką,
Lublinie na UMCS (tu jest logopedia z audiologią),
Łodzi - WS Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych (logopedia i wczesne wspomaganie rozwoju),
Olsztynie - WS Informatyki i Ekonomii TWP (tyle że tu jest ped. wczesnoszkolna z logopedią),
Warszawie - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M.Grzegorzewskiej,
Warszawie - Szkoła Wyższa TWP (ped. przedszkolna z logopedią i wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z logopedią).
I to w sumie tyle co jakiś czas temu patrzyłam, ale jak mówię na podyplomowych było tego o wiele wiele więcej i w różnych miejscach.



VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:27   #14
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: studia II stopnia

W Lublinie jest logopedia z audiofonologią, świetny i stosunkowo nowy kierunek (chyba w zeszłym roku był pierwszy rocznik magisterki) ale z tego co kojarzę nie podlegał on pod wydział Pedagogiki i Psychologii tylko pod Wydział Humanistyczny - przynajmniej dwa lata temu. Kończyłam licencjat pedagogiki właśnie w Lublinie, chciałam studiować tą logopedię jako drugi kierunek (nawet się dostałam ) ale niestety nie wyszło
Dzięki za informację o tych magisterkach, przyda się za dwa lata. Chociaż wtedy to może i w Poznaniu zrobią...


Edit: Widzę, że zmienili nazwę (logopedia z audiologią, tak jak pisałaś) to może i wydział też
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48

Edytowane przez lipcowa87
Czas edycji: 2011-01-14 o 21:33
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:53   #15
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: studia II stopnia

No pewności nie mam ale faktycznie przez te 2 lata może się jeszcze troszkę pozmieniać - może dodadzą coś nowego gdzieś.
Dzięki za wszystkie informacje i powodzenia!
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 01:18   #16
bezaczek7
Zakorzenienie
 
Avatar bezaczek7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 3 809
Dot.: studia II stopnia

że tak zapytam-nie studiujesz na usiu?
__________________
odpisuję u Ciebie, Ty odpisuj, proszę, u mnie.
<a href="link">wszystkowątek </a>
ciuchy stary
wishlista
18WRZESIEŃ2010
08wrzesień2014 ostatecznie 17.09. 14:35
bezaczek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 16:16   #17
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez bezaczek7 Pokaż wiadomość
że tak zapytam-nie studiujesz na usiu?

A no studiuję ale w filii w Cieszynie, nie w Katowicach.
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 19:25   #18
bezaczek7
Zakorzenienie
 
Avatar bezaczek7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 3 809
Dot.: studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez VelaaLisa Pokaż wiadomość
A no studiuję ale w filii w Cieszynie, nie w Katowicach.
wczesnoszkolną i terapię pedagogiczną? to są dwa różne czy jedna specjalność? który rok?
pytam, bo dla mnie to coś nowego, a w zeszłym roku zakończyłam trzeci rok i nie wiedziałam, że nawet mamy coś takiego

a może to zaoczne a tam mają inne specjalności?.. bo już nie wiem
poza tym od zeszłego roku to już nie filia, a oddział
__________________
odpisuję u Ciebie, Ty odpisuj, proszę, u mnie.
<a href="link">wszystkowątek </a>
ciuchy stary
wishlista
18WRZESIEŃ2010
08wrzesień2014 ostatecznie 17.09. 14:35

Edytowane przez bezaczek7
Czas edycji: 2011-01-18 o 19:28
bezaczek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:14   #19
VelaaLisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 57
Dot.: studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez bezaczek7 Pokaż wiadomość
wczesnoszkolną i terapię pedagogiczną? to są dwa różne czy jedna specjalność? który rok?
pytam, bo dla mnie to coś nowego, a w zeszłym roku zakończyłam trzeci rok i nie wiedziałam, że nawet mamy coś takiego
To jest jedna specjalność takie małe 2w1.
Faktycznie mogłaś o niej nie wiedzieć bo utworzyli ją dopiero w tym roku po raz pierwszy.
Początki to nic specjalnego, wiadomo - to co na całej pedagogice, ale zobaczymy mam nadzieję że później będzie już ciekawie

A co Ty kończyłaś jeśli mogę zapytać? I robisz coś jeszcze dalej, czy już skończyłaś studia całkowicie?
VelaaLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 17:34   #20
bezaczek7
Zakorzenienie
 
Avatar bezaczek7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 3 809
Dot.: studia II stopnia

Cytat:
Napisane przez VelaaLisa Pokaż wiadomość
To jest jedna specjalność takie małe 2w1.
Faktycznie mogłaś o niej nie wiedzieć bo utworzyli ją dopiero w tym roku po raz pierwszy.
Początki to nic specjalnego, wiadomo - to co na całej pedagogice, ale zobaczymy mam nadzieję że później będzie już ciekawie

A co Ty kończyłaś jeśli mogę zapytać? I robisz coś jeszcze dalej, czy już skończyłaś studia całkowicie?
a no widzisz, spotkałam się niedawno z dziewczynami, które robią magistra, i one mnie uświadomiły
ja skończyłam opiekuńczo-wychowawczą.
na chwilę obecną skończyłam całkowicie. chciałam znaleźć pracę i kontynuować zaocznie, ale pracy nie znalazłam tak więc i nie kontynuuję.
__________________
odpisuję u Ciebie, Ty odpisuj, proszę, u mnie.
<a href="link">wszystkowątek </a>
ciuchy stary
wishlista
18WRZESIEŃ2010
08wrzesień2014 ostatecznie 17.09. 14:35
bezaczek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 14:58   #21
munek
Raczkowanie
 
Avatar munek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 128
GG do munek
Dot.: studia II stopnia

Witam, odświeżam temat.

Mam pytanie. Jestem na trzecim roku socjologii i na studia magisterskie chciałabym iść na filologię angielską, specjalizacja nauczycielska. Czy jest taka możliwość? A może któraś z Was studiowała coś zupełnie innego i poszła na magisterskie językowe?

Bardzo proszę o pomoc.
munek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.