Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-23, 16:21   #301
nadka1200
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 189
Dot.: Venita henna do włosów - kto używał?

No walsnie nie wiem... Ja mam ciemne wlosy i uzywam do jasnych.... Bo zalezy mi na tym, aby rozjasnily sie;d Jednak sama neiw eim czy to mozliwe:P?
nadka1200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 18:12   #302
Ev3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 363
Dot.: Venita henna do włosów - kto używał?

Ja kiedys uzywalam Venity, wlasnie brazu i bylam zadowolona, ale frabowalam na brazowe wloski. Musze stwierdzic, ze trudno jest ukryc brazem, czerwienie, buraczki, rozowe odcienie wlosow. Ostatnio mialam przez jakis czas czerwone wlosy i zafarbowalam je na ciemny braz (wyszla prawie czern), ale po kilku myciach znowu bylo widac czerwonawy odcien. Kolezanki mowily mi, ze mam czarne wlosy z wisniowym reflexem. Dopiero po kolejnym farbowaniu zmienil sie odcien. Ciezko jest ukryc takie kolory.
Nie bylabym pewna czy henna Venity poradzi sobie z tym.
Nigdy nie wiadomo jaki (dziwny?) kolor wyjdzie Ci po kolejnej zmianie.

Pozdrawiam
__________________



Ev3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-24, 10:25   #303
g.paula
Raczkowanie
 
Avatar g.paula
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 62
Dot.: Venita henna do włosów - kto używał?

Nie obraziłabym się jakby mi wyszedł brązowy/czarny z pobłyskiem fioletu, bo na razie bo mam na głowie jakiś rozrzedzony barszcz z różowymi pasemkami. No kupiłam, pofarbuje po świętach... oby co, cokolwiek wyszło
__________________
Inność rodzi złość...
g.paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-24, 10:48   #304
Ev3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 363
Dot.: Venita henna do włosów - kto używał?

Mozliwe, ze wyjdzie, ale bedzie cos przeblyskiwac barszczykiem Nie zaszkodzi sprobowac, to nie jest farba, ktora niszczy wlosy, wiec zycze powodzenia Mam nadzieje, ze bedzie dobry efekt.
__________________



Ev3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-26, 10:58   #305
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Venita henna do włosów - kto używał?

Mysle, ze jesli kupisz najciemnieszy kolor jaki maja i dlugo bedziesz trzymac to powinno pokryc, moze zostanie jakis taki przeblusk rudosci. Jednak musialabys kupic henne nie w tym kremie tylko sypka, do rozrobienia, ona jest mocniejsza. Ta w kremie krotko trzyma.
Jesli zdecydujesz sie na sypka, to inne firmy maja cemniejsze kolory, basma np. to czarny kolor, ona nie wychodzi na czarno ale jest bardzo ciemna.
istotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-26, 12:20   #306
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Venita henna do włosów - kto używał?

Henna do włosów koloryzuje mocno,czy tylko zaakcentowuje kolor?Nigdy nie używałam,a chcę kupić,bo widziałam ostatnio w sklepie w przystępnej cenie
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 11:36   #307
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Venita henna do włosów - kto używał?

Zalezy jaki kolor i jakie masz wlosy.
Ogolnie mi sie kolory henny podobaly, zawsze farbowalam na ciemno, rude tez ladnie wychodza. Niestety po jakims czasie, po myciu te wlosy sa takie matowe ( zreszta z farba tez chyba tak jest).
istotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-29, 20:28   #308
migdalowa89
Raczkowanie
 
Avatar migdalowa89
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 198
GG do migdalowa89
Smile Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Witam! mam pytanie do znawczyń henny... Kupiłam firmy venita w tubce, odcien miedziany, zrobiłam próbkę, wszystko ok, kolor fajny Trzymałam to na pasemku 40 min. tak jak jest na opakowaniu. Czy jesli bede trzymala dłużej to kolor bedzie ciemniejszy czy bardziej czerwony??? Na opakowaniu pisze, że intensywniejszy, więc interesuje mnie w jaki sposób intensywniejszy, bo zalezy mi na ostrym kolorze Pozdrawiam
__________________


migdalowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 13:15   #309
ciumciak
Raczkowanie
 
Avatar ciumciak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 104
henna a normalna farba

Witam!
Od ok 2 lat farbuje włosy henną Venita kolor Bronze w odstępach 3 tyg.
Teraz chciałabym pofarbować je normalną, róznież brązową farbą.
Mam pytanie- kiedy mogę to zrobić? Czy miesiąc od ostatniego farbowania wystarczy?
Z góry dziękuję za pomoc
ciumciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 13:25   #310
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: henna a normalna farba

Słyszałam że włosów malowanych henną wogóle nie powinno się nidgy malować zwykłą farbą Trzeba poczekać aż odrosna..
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 08:34   #311
ciumciak
Raczkowanie
 
Avatar ciumciak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 104
Dot.: henna a normalna farba

jejku? nie strasz? czy ktoś może potwierdzić tę informację?
ciumciak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 09:24   #312
Ala...
Raczkowanie
 
Avatar Ala...
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Threecity
Wiadomości: 209
Dot.: henna a normalna farba

To jest napisane na ulotkach od farb, że nie można po hennie farbować do póki nie odrosną. Po prostu farba może nie złapać. Ale ja kiedys farbowałam po rudej hennie normalna farbą i było ok Poczekałam półtora miesiaca albo 2
Ala... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 09:49   #313
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: henna a normalna farba

po hennie nie nalezy uzywac farb rozjasniajacych, przyciemniac mozna. Mysle,ze miesiac wystarczy
Zastanawia mnie tylko po co chcesz niszczyc wlosy farba, skoro kolor jakiego chcesz otrzymujesz henna??
No chyba ,ze sie myle.

buziaki
moorph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 10:53   #314
ciumciak
Raczkowanie
 
Avatar ciumciak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 104
Dot.: henna a normalna farba

dzięki za pocieszenie
henną otrzymuję kolor który podoba mi się, ale mam już dość tego rudego połysku. Wydaje mi się, że zupełnie do mnie nie pasuję. Chciałabym otrzymać włosy w kolorze czekoladowym.
ciumciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 12:58   #315
mgd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Henna

Mam pytanie, otóż od 8 miesięcy farbuję włosy henną i chciałabym wrócić do farbowania zwykłą farbą, tylko, ze podobno włosy mogą zrobić się.....zielone. Ile muszę odczekać, aby móc bez przeszkód znów zacząć farbować włosy farbą chemiczną?Help me
mgd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 14:35   #316
madmłazel_chanell
Raczkowanie
 
Avatar madmłazel_chanell
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: paradise
Wiadomości: 350
Dot.: Henna

Nie mam pojęcia. Ale skoro jużtutaj jesteś to moze ty mi pomozesz i odpowiesz na kilka pytań dot farbowania henną
Czy włosy się po tym bardzo niszczą ?
Jaki daje kolor ( intenywny etc ).
Moze podasz plusy iminusy farbowania wlosow henną. Bylabym bardzo wdzięczna gdybys mi pomogla.

Pozdrawiaaam
__________________
jedna z tych co w moment myśli kradną
zniewalają wzrok już
nie uciekniesz w stronę żadną

madmłazel_chanell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 16:44   #317
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Henna

ano mogą wyjść zielone...jak miałaś włosy malowane henną to z tego co wiem nie można ich później malować farbą, tylko czekać aż odrosną, bo własnie różne kolory tęczy mogą wyjść Ci na głowie
zresztą - patrzyłaś w wyszukiwarce? jest pełno wątków na ten temat:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=henna
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=henna
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=henna
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=henna
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=henna
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=henna

to tylko kilka wątków, reszta jest w wyszukiwarce
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 20:25   #318
Niś_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Poblem z henną.

Witam wszystkie Panie i jako pierwszy post zamieszczam już od razu mały problem
Przyznam się szczerze że swego casu farbowałam włosy często, ale od czasu gdy ścięłam włosy zostałam przy swoim kolorze tj ciemny brąz (prawie wpadający w czerń).
Z okazji Walentynek, a może z małego przemęczenia się obecnym kolorem marzy mi się burgund, z tym że farb już nie chce stosować, bo... niszczą włosy, a poza tym z tego koloru do mojego wymarzonego daleka droga przez rozjaśniacz, a z tym nie chce kolejny raz eksperymentować - kolejny bo kiedyś byłam ruda
Ale do problemu. Słyszałam że henna daje niesamowite efekty, z tym że aby taki efekt uzyskać trzeba siedzieć z henną na głowie ok 4-5 godzin (przynajmniej tak czytałam na jednym forum, że im lepszy efekt, tym dłużej trzymać no i czasami ogrzewać suszarką). Moje pytanie brzmi:
Czy możliwe jest, abym wyszła z obecnego koloru włosów na burgund samą henną?
Mam gęste i "grube" włosy... więc wiem że henny dużo i tym samym godzin też.
A jeżeli nie, to czy mogłabym prosić o jakieś rady?
Serdecznie dziękuje.
Niś_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-08, 18:38   #319
Kreestal
Raczkowanie
 
Avatar Kreestal
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 227
Henna, a farbowanie chemiczne

Wiem, że było już dużo wątków na ten temat, ale mimo to nie znalazłam odpowiedzi. Wiadomo, że po rozpoczęciu przygody z henną, nie można już stosować farb. A czy jeśli przed henną, przez długi czas farbowało się włosy farbami chemicznymi, trzeba poczekać aż odrosną? Spotkałam się z sprzecznymi informacjami, jedni mówią, że trzeba odczekać ok miesiąc, a inni, że do całkowitego pozbycia się zafarbowanych włosów, więc jak to jest?

I mam jeszcze jedno pytanko. Jaki skład ma ta henna? Sama natura, czy może ma dodatkowe, sztuczne barwniki? http://esentia.pl/servlet/SNFProduct...7d47e1e96258db

Edit: Znalazłam jeszcze to cudo: http://esentia.pl/Henne_Color_Henna_...zku_p28731.htm

Chyba kupię tą drugą, ma w składzie tylko ziółka i olejek lawendowy ... oczywiście po otrzymaniu odpowiedzi od Was

Dodam też, że ostatni raz farbowałam włosy jakieś 3 miesiące temu.

Edytowane przez Kreestal
Czas edycji: 2007-02-08 o 19:09
Kreestal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 20:46   #320
Kreestal
Raczkowanie
 
Avatar Kreestal
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 227
Dot.: Henna, a farbowanie chemiczne

up
Kreestal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 21:48   #321
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

up ;D

ale nie chodzi mi o ciemny kolor,tylko taki ciemny blond, jasny braz

aktualnie mam swoje naturalne wlosy, czasem robilam marion 4-8 myc, czyli szamponetka bez utleniacza i chemii, myje codziennie prawie, wiec latwo sie zmywa mi.

dzis robilam henna z venity, kolor orzech laskowy, najjasniejszy braz z brazow na palecie i jest ok, tz lekki inny polysk od mojego, ale zbytniio ciemne nie sa i dobrze

czy ktos probowal robic np jakims blondem na kolor jasny sredni braz?? czy wogule cos zlapalo? nie chodzi mi o super rozjasnienie, tylko o jakis inny polysk, np chlodny aby byl
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 21:50   #322
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

acha jezeli robiliscie innymi kolorami to i tak opiszcie wasze efekty :P
bo jestem ciekawa jak sprawuja sie pomaranczki czy rudosci itp na wlosach brazowych
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 19:14   #323
daisy266
Przyczajenie
 
Avatar daisy266
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kobyłka
Wiadomości: 18
Dot.: Proszę o pomoc! który kolor HENNY/CHNY(?) do włosów?

Ja mam brazowe wlosy i robilam henna venity bronze i trzymalam 2 h i mam ciemny bardzo braz, robie tak co jakis czas zamiast farby doo wlosow, bo ona fajnie odbudowuje
daisy266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 16:42   #324
Ifonkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 34
naturalna henna , ziolo brahma, indygo, drewno sandalowe gdzie mozna kupic?

Czy wie ktos moze gdzie mozna kupic naturalna henne na wlosy? nie chodzi mi o balsamy koloryzujace itp tylko o czysta henne bez dodatkow czyli po prostu tylko liscie tej henny?? a takze indygo oraz drewno sandalowe? oraz ziolo brahmi? czy mozna takie rzeczy kupic w jakims sklepie internetowym? ja szukalam i nie znalazlam jakby ktos mial linka do takiego sklepu to bardzo poprosze nawet moze byc to hurtownia
z gory dziekuje za odpowiedz
Ifonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 12:44   #325
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Henna na jaśniejący (albo i nie) szampon koloryzujący

Dzięki wizażowi wpadłam na genialny pomysł zafarbowania włosów chną albo ciemnym brązem za pomocą henny. Do tej pory zawsze farbowałam się na czarno szamponem koloryzacyjnym casting do 24 myć, ale strasznie wypadają mi włosy. Teraz czekam aż kolor zejdzie, żebym mogła użyć henny. Jednak mama twierdzi, że ten szampon i tak do końca mi nie zejdzie i obawiam się, że może mieć rację, bo przez 1,5 roku katowałam włosy czarnymi szamponami koloryzacyjnymi. Teraz widzę, że blakną, ale może przejdę w końcu do sedna Czy jeśli nałożę ciemną hennę na włosy na których jest jeszcze trochę szamponu koloryzacyjnego, to nie wyjdzie mi jakaś niespodzianka? W sumie i henna i ten szampon są ciemne, więc może nie, bo odcienie podobne, ale boję się niespodzianki, bo mam bardzo długie włosy i jeszcze zapuszczam więc gdyby coś poszło nie tak to... wolę nie myśleć. Czy miała już któraś z was tak, że nakładała hennę na szampon koloryzacyjny, albo na włosy na których były pozostałości po szamponie?
__________________
A najbardziej mnie wkurza jak są trzy mleka na raz otwarte
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-14, 20:28   #326
kasiulkaa
Przyczajenie
 
Avatar kasiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Henna - czy to to samo co chna??

Witam.
Wiec moze to glupie pytanie ale czy henna rozni sie od chny i jesli tak to czym? i jeszcze chcialabym wiedziec czy jak mam wlosy farbowane ale z duzymi odrostami, ktore farbowalam prawie rok temu to moge nalozyc chne bez obawy ze stana sie zielone itp?
prosze o odp
kasiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-31, 14:49   #327
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Henna, a farbowanie chemiczne

Odkopuję wątek i przyłączam się do pytania
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 21:07   #328
Spajkunia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 40
Smile CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie niszczą?

Mam włosy delikatne i naprawde chce zmienic ich kolor z mysiego na jakis inny ale nie chce przenigdy w zyciu farbic..
czy to mozliwe ze istnieja takie specyfiki któe farbia a jednoczesnie nie niszczą włosów?
chyba ciezko w to uwierzyć..
jak to jest??
Spajkunia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 21:08   #329
Spajkunia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 40
Smile Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

kurcze nie heny tylko hennysorki
Spajkunia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-04, 22:24   #330
ŁASICA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 14
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Kiedys farbowałam włosy henną (Venita) w proszku i w pascie i byłam bardzo zadowolona włosy pieknie lsniły, przestały wypadac, i były wyraznie grubsze .
Ale niestety po hennie trudno cos z włosami zrobic jesli chodzi o chemiczme zabiegi (trwała , rozjasnianie,czy farba chemiczna). Ja zrobiłam trwałą po hennie i wyszła tragicznie

Wiec tutaj Cie przestrzegam , gdyby kolor Ci nie pasował to trudno bedzie go zmenic.
Jesli z natury masz kolor ,,mysi"- chłodny kolor, henna moze nie miec dla Ciebie kolorów w odcieniach zimnych, a w ciepłych barwach, moze nie byc Ci do twarzy ( oczywiscie to tylko moja sugestia)
Z tego co pamiętam to chenna miała zazwyczaj ciepłe kolory.
ŁASICA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.