Chory chomik - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-01, 19:41   #91
strzalka44
Wtajemniczenie
 
Avatar strzalka44
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 287
GG do strzalka44
Dot.: Chory chomik

Przykro mi bardzo
Biedny maluch Niestety tak to jest z tymi chomisiami, jak już coś je dopadnie to naprawdę bardzo ciężko jest uratować taką kruszynkę
Nie cały rok temu też straciłam mojego pierwszego choma. Był już staruszkiem i dopadła go choroba ' mokrego ogona ' - to były chyba najdłuższe 4 dni w moim życiu Nie udało się go uratować.

Ale wiem, że na pewno jest im lepiej tam za Tęczowym mostem

Pozdrawiam
__________________
... i ślubuję Ci ...

...Liwia ur. 3.05.2015, 3820 g, 58 cm...
strzalka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 20:32   #92
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Chory chomik

Cytat:
Napisane przez strzalka44 Pokaż wiadomość
Przykro mi bardzo
Biedny maluch Niestety tak to jest z tymi chomisiami, jak już coś je dopadnie to naprawdę bardzo ciężko jest uratować taką kruszynkę
Nie cały rok temu też straciłam mojego pierwszego choma. Był już staruszkiem i dopadła go choroba ' mokrego ogona ' - to były chyba najdłuższe 4 dni w moim życiu Nie udało się go uratować.

Ale wiem, że na pewno jest im lepiej tam za Tęczowym mostem

Pozdrawiam
No właśnie...to takie kruszynki...
I jak się okazuje nawet nie ma dla nich leków...podaje im się te dla psów i kotów a przecież to gryzoń...pewnie firmy farmaceutyczne uważają że dla takich drobnych zwierząt nie opłaca się robić leków...szkoda

Na pewno jest im dobrze tylko i tak brakuje mi tego buszowania po klatce...jakoś strasznie cicho w tym moim pokoju...
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 23:23   #93
msock
Raczkowanie
 
Avatar msock
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 83
Dot.: co zrobic zeby kroliczek znow zaczal jesc i pic?

Cukier jeśli króliczek nie chce jeść ani pić to trzeba mu podawać na siłę do pyszczka na łyżeczce lub strzykawką, wodę koniecznie, jeśli będzie osłabiony i nie będzie chciał nadal jeść to glukozę w strzykawce- o dawkę zapytaj lekarza. Jedzenie koniecznie- podtykaj smakołyki jeśli sianka, granulatu nie będzie chciał jeść. Królik musi jeść- dłuższy brak pokarmu może go zabić! Przechodziłam przez ten problem jak Kubuś brał zastrzyki bo stwierdzono u niego kokcydiozę i po prostu po tym jak dostał wodnistej biegunki nie chciał nic jeść i pić, to u do pysia dawałyśmy z Babcią wodę i glukozę ( od lekarza ) aż w końcu zaczął bardzo powoli ale jeść sam.
msock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 08:47   #94
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: co zrobic zeby kroliczek znow zaczal jesc i pic?

Znowu odświeżasz stary temat...
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 10:11   #95
ewamolly23
Przyczajenie
 
Avatar ewamolly23
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Dot.: Chomik dżungarski...

Moja siostra dostała ostatnio właśnie chomisia dżungarskiego. już dwa razu zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach z klatki, szukali go przez cały dzień. W końcu okazało się że maluch przepycha się przez pręty w klatce. Che uprzedzić, że klatka jest optymalnych rozmiarów i taka jak dla chomika. Wiecie czym można zmniejszyć szerokość między prętami by maluch nic sobie nie zrobił i by już się nie mógł wydostać na zewnątrz?
ewamolly23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 14:05   #96
ewa2905
Przyczajenie
 
Avatar ewa2905
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Chomik dżungarski...

musze ie zmartwic niema takiej mozliwosci. Ja ze swoim chomikiem nie mialam takiego problemu poniewaz jego klatka byla zabudowana, tzn zarowno dol czyli jak ja na to mowie ta cala "kuweta" i gora byly calkowicie zabudowane. Byla to klatka dla swinki morsiej, wiec zwierzak mial duzo miejsca i zadnej mozliwosci ucieczki. Ta "kuwete" moznabylo odczepic od gornej czesci co ulatwialo czyszczenie i w ogole na gorze klatki znajdowal sie otwor przez ktory wyciagac mona zwiarzaczka, zaslaniany metalowa kratka, a krateczka byla zbyt waska i znajdowala sie zbyt wysoko by chomik mogl cokolwiek wykombinowac. Jedynym wyjsciem w twojej sytuacji jest zakupienie sobie takiej wlasnie, zabudowanej klateczki.


/a co do choroby mojego chomika mieliscie rozne wersje, ze gubi siersc ze starosci lub ze to grzybica albo swierzb. Mysia miala guza i zdechla juz jakis rok temu /

Edytowane przez ewa2905
Czas edycji: 2009-08-03 o 14:08
ewa2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 18:56   #97
Alejsha
Raczkowanie
 
Avatar Alejsha
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 84
Dot.: Chomik dżungarski...

Z moją chomiczką jest chyba coś nie tak Baaardzo lubi jeść... Już ikilka razy mnie pogryzła bo myślała że jestem jedzeniem kiedyś 2 razy chętniej wychodzić chciała z klatki, a teraz tylko za smakołykiem Może daję jej za dobre jedzenie?
Alejsha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 16:55   #98
HAJDIM_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Chomik dżungarski...

przestroga!!!
Mam 3 chomiczki dżungarskie. 2 samce 1 samiczka. od samego początku 2 samce konkurowały ze sobą. Niestety pewnego dnia doszło do walki gdzie jeden z samców został zagryziony przez drugiego. nigdy nie mieszajcie w ten sposób chomików!!!Dobrze radze...
HAJDIM_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 16:56   #99
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Chomik dżungarski...

Cytat:
Napisane przez HAJDIM_95 Pokaż wiadomość
przestroga!!!
Mam 3 chomiczki dżungarskie. 2 samce 1 samiczka. od samego początku 2 samce konkurowały ze sobą. Niestety pewnego dnia doszło do walki gdzie jeden z samców został zagryziony przez drugiego. nigdy nie mieszajcie w ten sposób chomików!!!Dobrze radze...
jak wszystkie trzymasz razem to sie absolutnie nie dziwie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 16:40   #100
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Chomik dżungarski...

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
Wybacz ale jesteś śmieszna. Komu doświadczonemu mamy zostawić rozmnażanie gryzoni , właśnie tym ludziom którzy trzymają je w malutkich pudełkach tylko i wyłącznie na handel? Na giełdę żeby pchnąć do zoologika? Bo w tym temacie ( w przeciwieństwie do psów, kotów, myszy i szczurów ) nie ma hodowli rasowych dających pochodzenie. Ani chomiki ani np moje kochane myszoskoczki. Dżungary też miałam, potem właśnie myszoskoczki, urodziły się u mnie 3 mioty. Z pełną świadomością wszystkie znalazły domki. 3 zostały u mnie. I wiedz mi że krzywda ich nie spotkała. A obecnie czekam na kolejne dwie myszoskoczki, uratowane przed zabiciem w laboratorium. Są samicami i w lobo były nie przydatne. Więc zostały by zabite. Może więc zacznij edukowanie innych od laboratoriów? Żeby nie zabijały nieużytecznych zwierząt skoro zabijają te na których coś testują???????? Albo załóż klub chomika i dawaj rodowody........

Zabiłaś mnie po prostu tym pogrubionym tekstem.




A piszesz że masz świnki? Czemu ich nie rozmnażasz? Patrząc na Twoje pogdlądy powinnaś je mieć od kogoś kto się zna na rozmnażaniu - więc powinny mieć rodowody ( w świnkach też są ). Jak mają rodowody to zrób im uprawnienia i do dzieła, poczytaj, będziesz miała swój wkład w nową krew w świnkostwie ;]
Wybacz, ale chyba źle zrozumiałaś pojecie - "doświadczony".
Może i Ty rozmnażałaś z głową, ale nie każdy postępuje tak jak Ty - takie trudne do zrozumienia Niektórzy rozmnażają na potęgę nie bacząc, że brat/syn zapładnia siostrę/matkę, że samica powinna odsapnąć a nie mieć miot za miotem...+ trzyma zwierzaki w takich warunkach, że szkoda gadać. Doświadczony to ktoś kto nie będzie trzymał ich w pudełkach tylko w przyzwoitych warunkach i będzie rozmnażał kierując się głową a nie portfelem czy swoim kaprysem.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2009-11-25 o 16:41
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 19:49   #101
vicky_
Zakorzenienie
 
Avatar vicky_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 38 331
Chomik - problem z uszami

cześć kobietki!
nie wiem, czy jest taki wątek, jeśli jest, to z góry przepraszam.

mam do was takie pytanie:
od roku mam chomika i ostatnio zauważyłam, że na uszach ma takie dziwne czerwone plamy. może wiecie od czego się robią? i czy jest się czym martwić?

z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
__________________
Nous devons soit nous aimer l'un l'autre, soit mourir.
vicky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 20:04   #102
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Chomik .

ale dlaczego na tym podforum?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 20:31   #103
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Chomik .

Cytat:
Napisane przez vicky_ Pokaż wiadomość
cześć kobietki!
nie wiem, czy jest taki wątek, jeśli jest, to z góry przepraszam.
Na wiZOOzu jest wątek o chomikach - zbiorczy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=67470

Wystarczy użyć wyszukiwarki
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 23:13   #104
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Chomik .

Myślałam,że chodzi o chomikuj
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 10:16   #105
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Chomik .

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Myślałam,że chodzi o chomikuj
Ha ha, ja też
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 19:17   #106
xxxsabciaxxx1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 141
Dot.: Chomik .

Ja tez ;P
xxxsabciaxxx1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 08:29   #107
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Chomik .

Przesuwam na wiZOOż
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:13   #108
HDaisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pece
Wiadomości: 159
Dot.: Chomik .

jeżeli występują takie objawy powinnaś udać się do weta. Może być to jakaś reakcja uczuleniowa, świerzb lub inne paskudztwo. Ma sianko w klatce? Ono strasznie potrafi uczulać.
Czy chomiś drapie się intensywnie po tych uszkach?
__________________
Studnówkowa walka i nie tylko - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post23009849
zapraszam wszystkich do rozmowy

Start: 2.11.2010

Matura 2011
HDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:41   #109
vicky_
Zakorzenienie
 
Avatar vicky_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 38 331
Dot.: Chomik .

Cytat:
Napisane przez HDaisy Pokaż wiadomość
jeżeli występują takie objawy powinnaś udać się do weta. Może być to jakaś reakcja uczuleniowa, świerzb lub inne paskudztwo. Ma sianko w klatce? Ono strasznie potrafi uczulać.
Czy chomiś drapie się intensywnie po tych uszkach?
nie ma sianka, ma zwyczajne trociny.
nie drapie sie, ma tylko takie jakby "żyłki" , które są strasznie mocno czerwone, wcześniej ich nie było.
może to od jakiegoś jedzenia czy cos?
__________________
Nous devons soit nous aimer l'un l'autre, soit mourir.
vicky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 14:50   #110
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: Chomik .

Może to być grzybica. Świnka mojej siostry miała tez takie uszka i jak poszłyśmy do veta to to stwierdził. Także, chomika w "kieszeń" i do weterynarza, nie ma co czekać. Zmieniałaś ostatnio trociny? tzn. na jaką nową firmę?
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 15:34   #111
vicky_
Zakorzenienie
 
Avatar vicky_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 38 331
Dot.: Chomik .

Cytat:
Napisane przez uUuAsissuUu Pokaż wiadomość
Może to być grzybica. Świnka mojej siostry miała tez takie uszka i jak poszłyśmy do veta to to stwierdził. Także, chomika w "kieszeń" i do weterynarza, nie ma co czekać. Zmieniałaś ostatnio trociny? tzn. na jaką nową firmę?
nie zmieniałam, cały czas mam tą samą, tzn. od roku i dopiero niedawno uszy zrobiły się czerwone .
__________________
Nous devons soit nous aimer l'un l'autre, soit mourir.
vicky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 23:56   #112
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Czy ten chomik zdycha?...

Hmmm... No właśnie. Mam taki problem. Moja siostrzyczka ma chomika. Takiego malutkiego szarego, taki naprawdę maleńki jest. Nie mam pojęcia co to za gatunek, więc nawet nie pytajcie- nie znam się zupełnie. I owy chomik ma już rok. Wiem, że te zwierzątka żyją jakieś 2-3 lata... Ale może te mniejsze mniej? Bo ten jakiś dziwny się ostatnimi czasy zrobił. Caaalutki czas śpi, praktycznie w ogóle nie wstaje, a do tego gryzie! Nigdy wcześniej tego nie robił. Ale myślałam, że moja siostra go za często wyciągała czy coś i potrzebuje chomiczek odpocząć. No ale teraz ona wyjechała z tatą do Polski (bo ja jestem u nich w Irlandii teraz- tak się wymieniłyśmy, że tak powiem, ja tutaj u mamy jestem do sierpnia, a siostrzyczka odwiedza dziadków w Polsce), a chomik nadal ciągle śpi i nawet się dotknąć nie daje jak już wstanie raz na jakiś czas, bo gryzie. Do tego mam porównanie, bo znajomi mamy podrzucili nam swojego chomika, bo wyjechali też do Polski na wakacje i obserwuję oba chomiki. Ten ich- duuuuży jak świnka morska prawie że- harcuje w klatce od 18 i jeszcze nie wygląda na zmęczonego- i tak dzień w dzień. A ten mojej siostry raz dzisiaj wstał, wysikał się, zjadł coś i poszedł w kimę. I tak ciągle śpi. Wcześniej wstawała (bo to samiczka- ta druga też) koło 23 i tak chociaż 2-3 godzinki była aktywna, a teraz nic. Mnie tam osobiście ten chomik ani grzeje ani chłodzi, ale moja siostra ma 6 lat i jak jej ukochane zwierzątko zdechnie, to będzie w domu tragedia. Już i tak był w płacz, bo "chomik mnie już nie lubi, bo mnie ugryyyzł!". Dodam, że jeśli o nią chodzi, to na pewno chomikowi krzywdy nie zrobiła, bo to najdelikatniejsze dziecko jakie znam. Bardzo grzecznie się z chomiczkiem obchodziła, leciutko ją głaskała, nie wyjmowała na siłę, tylko czekała aż jej na rączkę wejdzie, albo tak leciutko, razem z taką watką, w której śpi podnosiła... No nie wiem. Może wy się lepiej znacie i coś mi powiecie.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 09:57   #113
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Czy ten chomik zdycha?...

Chomik w dzien spi prawie zawsze i to calkiem naturalne bo to zwierze co prowadzi nocny tryb zycia...
Gryzie bo moze nie jest nauczony obycia z reka czlowieka.
wstaw fotke to ci powiemy co to za gatunek.
Dzungarskie raczej sa bardzo lagodne,moze to jakis chinski czy roborowskiego
Czym go karmisz?

Chomiki dla takich malych dzieci to srednio tak wogole.sympatyczniejsza byla by swinka morska lub szczurek.Sa bardzo kontaktowe,o wiele bardziej niz pol dziki chomik.
No i kwiestia zycia takiego zwierzaka.U chomika takiego malego to 2 lata to max.Syryjczyki potrafia do 3 lat dozyc.
http://www.chomiki.org/

Edytowane przez Garadiela
Czas edycji: 2010-07-18 o 10:03
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 10:54   #114
pusunia
Zakorzenienie
 
Avatar pusunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 238
Dot.: Czy ten chomik zdycha?...

na pewno to będzie albo rozborowski albo dżungarski
miałam rozborowskiwgo to żył 2,5 roku
ale później już na oczy nie widział i tylko gryzł po palcach żeby poczuć mój zapach
mój chomik w takie upały jest taki apatyczny
śpi dużo i jest leniwy

może boi się ciebie
mój chomik jak weźmie go ktoś obcy na ręce to zadziera ogon i robi się sztywny
pusunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 11:39   #115
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Czy ten chomik zdycha?...

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Chomik w dzien spi prawie zawsze i to calkiem naturalne bo to zwierze co prowadzi nocny tryb zycia...
Gryzie bo moze nie jest nauczony obycia z reka czlowieka.
wstaw fotke to ci powiemy co to za gatunek.
Dzungarskie raczej sa bardzo lagodne,moze to jakis chinski czy roborowskiego
Czym go karmisz?

Chomiki dla takich malych dzieci to srednio tak wogole.sympatyczniejsza byla by swinka morska lub szczurek.Sa bardzo kontaktowe,o wiele bardziej niz pol dziki chomik.
No i kwiestia zycia takiego zwierzaka.U chomika takiego malego to 2 lata to max.Syryjczyki potrafia do 3 lat dozyc.
http://www.chomiki.org/


Nie nie nie. Ten chomik to on był wcześniej łagodny, a wstawał tak koło 23 i był jakiś czas aktywny. A teraz ja się kładę spać po 2, a on dalej śpi. No i zaczął gryźć. Wcześniej nie gryzł.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez pusunia Pokaż wiadomość
na pewno to będzie albo rozborowski albo dżungarski
miałam rozborowskiwgo to żył 2,5 roku
ale później już na oczy nie widział i tylko gryzł po palcach żeby poczuć mój zapach
mój chomik w takie upały jest taki apatyczny
śpi dużo i jest leniwy

może boi się ciebie
mój chomik jak weźmie go ktoś obcy na ręce to zadziera ogon i robi się sztywny

Ale Izę też właśnie gryzie. A to jej chomiczek.

Ale tu nie ma upałów, Kochana. Tu 16-18 stopni i leje. To Irlandia jest.

A po czym poznałaś, że ślepy?

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

O. I mama powiedziała, że to dżungarski.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 11:58   #116
pusunia
Zakorzenienie
 
Avatar pusunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 238
Dot.: Czy ten chomik zdycha?...

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Nie nie nie. Ten chomik to on był wcześniej łagodny, a wstawał tak koło 23 i był jakiś czas aktywny. A teraz ja się kładę spać po 2, a on dalej śpi. No i zaczął gryźć. Wcześniej nie gryzł.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------




Ale Izę też właśnie gryzie. A to jej chomiczek.

Ale tu nie ma upałów, Kochana. Tu 16-18 stopni i leje. To Irlandia jest.

A po czym poznałaś, że ślepy?

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

O. I mama powiedziała, że to dżungarski.

miał takie dziwne oczka i obijał mi się o szyby akwarium
to przeniosłam go do klatki
żył tak ok 8 m-cy
gryzł wtedy mnie za palca jak mu jeść dawałam czy brałam na ręce sprawdzał czy to ja byłam

troch to trwało zanim nauczył tak się żyć później całkiem dobrze sobie radził już
na początku było najgorzej bo wstawałam w nocy i dawałam mu pić bo nie dawał sobie sam rady później j był już samodzielny

a mój następny chomik znalazłam go na klatce schodowej był tak zalękniony że z domku nie wychodził żył tylko 1,5 roku bo miał chore jelita bo był przez kogoś zagłodzony i nie odżywiony
chodziłam z nim po wetach miał zastrzyki i w ogóle

a mój obecny musi być codziennie pudrowany zasypka dla niemowląt bo ma alergie i mu inaczej sierść wyjdzie

moja koleżanka miała 2 dżungarskie i miały raka
pusunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:44   #117
BCiekawska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ten chomik zdycha?...

Miałam podobna sytuację jak byłam malutka.
Po latach wyszło na jaw, że to był calkiem nowy chomik, bo pierwszy poprostu zdechł a moi rodzice nie chciel sprawiac mi przykrości...
(Stąd gryzienie)
BCiekawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 18:41   #118
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Czy ten chomik zdycha?...

Cytat:
Napisane przez pusunia Pokaż wiadomość
miał takie dziwne oczka i obijał mi się o szyby akwarium
to przeniosłam go do klatki
żył tak ok 8 m-cy
gryzł wtedy mnie za palca jak mu jeść dawałam czy brałam na ręce sprawdzał czy to ja byłam

troch to trwało zanim nauczył tak się żyć później całkiem dobrze sobie radził już
na początku było najgorzej bo wstawałam w nocy i dawałam mu pić bo nie dawał sobie sam rady później j był już samodzielny

a mój następny chomik znalazłam go na klatce schodowej był tak zalękniony że z domku nie wychodził żył tylko 1,5 roku bo miał chore jelita bo był przez kogoś zagłodzony i nie odżywiony
chodziłam z nim po wetach miał zastrzyki i w ogóle

a mój obecny musi być codziennie pudrowany zasypka dla niemowląt bo ma alergie i mu inaczej sierść wyjdzie

moja koleżanka miała 2 dżungarskie i miały raka

Ło matko. Pechowe jakieś te chomiki.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 20:55   #119
ewqa_1
Raczkowanie
 
Avatar ewqa_1
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 154
Dot.: Czy ten chomik zdycha?...

ja miałam chomiki syryjskie ale moja koleżanka miała dzungarskiego. i zawsze jak do niej przychodziłam to gryzł i piszczał... masakra...
no ale co do twego pyt. to może dla pewności poszlibyście z nim do veta? może to poprostu jakaś choroba albo poprostu włączył mu się leniuszek
pozdrów chomiczka no i siostrzyczkę odemnie i od Speedzia (niestety nie od chomika ale od świneczki morskiej xD)
__________________
!!!STOP RZEZI FOK!!!
Podpisujmy petycję i pomóżmy tym biednym stworzeniom!
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4899


ewqa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 22:02   #120
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: Czy ten chomik zdycha?...

Na pewno nie zdycha Chomiki tak jak ludzie mogą mieć lepsze i gorsze dni Albo zmieniać godziny aktywności. Ty zasypiasz o 2, a skąd wiesz może on teraz budzi się o 3? Skoro siostrzyczka wyjechała, to może stał się nieco osowiały bo nie ma jej? Przyzwyczaił się do jej zapachu, a teraz nagle ktoś obcy.
__________________





revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.