Wypadek, odszkodowanie...Zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-30, 12:57   #91
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
chyba kpisz sobie dziewczyno: moja babcia całe życie opłacała KRUS i ma emeryturę niecałe 600 zł... Gdyby nie mieszkała z nami, to by chyba kit z okien jadła.

Nie wiem, kto ci takich bzdur naopowiadał
Nie kpię i nie naskakuj na mnie Hmm... widzę, że są w takim razie są różne wysokości emerytur z KRUSu Może to z tej pracy poza rolnictwem Bo tutaj to faktycznie kiepsko wygląda:
http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/...nty-rolniczej/

Edytowane przez Anex
Czas edycji: 2013-05-30 o 13:03
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 14:38   #92
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale z jakiej okazji dziecko miałoby otrzymać odszkodowanie? odszkodowanie dostałby mąż gdyby uległ wypadkowi albo zmarł.

żeby dziecko otrzymało odszkodowanie to musiałoby mieć wykupione ubezpieczenie np. w pzu.
Z takiej okazji że dzieci rolników są ubezpieczone przy nas w Krusie,tak samo jak dzieci osób pracujących są ubezpeiczone w Zusie.

Cytat:
Napisane przez Anex Pokaż wiadomość
http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/...odszkodowania/

Chyba tylko gdyby uległ wypadkowi przy pracy rolniczej


Szkoda, że nie mam ziemi, bo KRUS bardzo się opłaca: składka niska, no i wyższa emerytura...
Właśnie też tak wywnioskowałam z tego linku
Nie ma wyżeszej emerytury
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 00:52   #93
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez Anex Pokaż wiadomość
Wyższa, wyższa i to przy niższych składkach Nie mam tu na myśli rolników z małym poletkiem i jedną krówką bo możliwe, że oni mają na innych zasadach, mówię o posiadających minimum kilka hektarów (takich tylko znam).
Czy trzeba utrzymywać się z ziemi? Większość znanych mi osób płaci KRUS a pracują normalnie na etacie (ziemię "odstępują" do uprawy komuś innemu, kogo nie stać na zakup ziemi).
Ale wyższa od kogo? Nie znam osoby, która ma wyższą emeryturę klasycznie ubezpieczając się w ZUSie od osoby z KRUSu.

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Z takiej okazji że dzieci rolników są ubezpieczone przy nas w Krusie,tak samo jak dzieci osób pracujących są ubezpeiczone w Zusie.
A słyszałaś, żeby dziecko osoby opłacającej składki w ZUSie dostało odszkodowanie? Bo ja nie. Co innego, gdyby dziecko się uczyło i miało ubezpieczenie. Przynależność dziecka w tym przypadku gwarantuje wam głównie dostęp do darmowej służby zdrowotnej.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 02:55   #94
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Też jestem ubezpieczona w KRUSIE przy mamie i jakie było moje zdziwienie, kiedy powiedzieli mi tam, że odszkodowania nie dostanę, bo to nie był wypadem przy pracy rolniczej. Zostałam wtedy potrącona przez samochód w drodze do pracy.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 08:25   #95
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Też jestem ubezpieczona w KRUSIE przy mamie i jakie było moje zdziwienie, kiedy powiedzieli mi tam, że odszkodowania nie dostanę, bo to nie był wypadem przy pracy rolniczej. Zostałam wtedy potrącona przez samochód w drodze do pracy.
No własnie tego nie rozumiem,jak dziecko może pracowac w gospodarstwie?przecież to absurd
Dziękuje za odpowiedzi,w poniedziałek się przejdę do Krusu.
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 09:11   #96
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
No własnie tego nie rozumiem,jak dziecko może pracowac w gospodarstwie?przecież to absurd
Dziękuje za odpowiedzi,w poniedziałek się przejdę do Krusu.
No ale przecież KRUS chyba obejmuje jedynie wypadki przy pracy rolniczej. Ci którzy opłacają ZUS też wykupują sobie dodatkowe ubezpieczenia NW, które się przydają w razie wypadków.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 09:19   #97
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Też jestem ubezpieczona w KRUSIE przy mamie i jakie było moje zdziwienie, kiedy powiedzieli mi tam, że odszkodowania nie dostanę, bo to nie był wypadem przy pracy rolniczej. Zostałam wtedy potrącona przez samochód w drodze do pracy.
Gdybyś pracowała w biurze i zostałą potrącona przez samochód w drodze do pracy to też nie dostałabyś odszkodowania. Drogo do i z pracy nie jest juz zaliczana jako wypadek przy pracy.
No chyba że ubezpieczony ma DODATKOWE!! ubezpieczenie.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 10:59   #98
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Nic się wam nie należy, niby z jakiej racji? Do tego potrzeba osobnego ubezpieczenia.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 13:02   #99
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Nic się wam nie należy, niby z jakiej racji? Do tego potrzeba osobnego ubezpieczenia.
Dlatego załozyłam ten wątek,żeby się dowiedzieć czy nam się nalezy czy nie.Mam wrażenie że na tym forum użytkownicy lubią na siebie najeżdżać
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 14:46   #100
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Odszkodowanie dla dziecka z KRUSU

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Dlatego załozyłam ten wątek,żeby się dowiedzieć czy nam się nalezy czy nie.Mam wrażenie że na tym forum użytkownicy lubią na siebie najeżdżać
To, ze ktos odpowiada Ci, ze sie nie nalezy odszkodowanie to jest najazd? Nie przesadzaj..
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 16:46   #101
Kubanuka
Raczkowanie
 
Avatar Kubanuka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Odszkodowanie...pytanko.

Poczytaj tek artykuł: Jak dostać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu bo nie chce mis ię cytować a praktycznie tam jest wszystko co chcesz wiedzieć. Sama niedawno borykałam się ze złamana nogą. Ale kasę dostałam
Kubanuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 08:18   #102
Marlynpol88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
wypadek

Hej Witam Wszystkich

W ubiegłym roku mój mąż miał wypadek...pijany kierowca potrącił go na przejściu dla pieszych.
Ja wtedy miałam maleńkie dziecko plus musiałam zaopiekować się leżącym mężem po poważnym wypadku, więc nie bardzo miałam głowę do całej sprawy i nawet nie przyszło mi do głowy dochodzenie jakiegokolwiek odszkodowania za ten wypadek.
Teraz sytuacja trochę się ustabilizowała, ale mąż nadal wymaga opieki. Pomyślałam sobie, że może jeszcze nie jest za późno na uzyskanie jakiś pieniędzy za uszczerbek na zdrowiu.
Czy wiecie jak to jest i czy da się to zrobić po takim czasie?
Z góry dziękuję za rady

Pozdrawiam
Marlynpol88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 08:22   #103
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: wypadek

Można. Z polisy OC sprawcy. Ale polecam brać jakąś firmę się tym zajmującą bo samemu trudno wywalczyć ludzkie pieniądze.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 08:25   #104
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: wypadek

No pewnie że jest czas! Najlepiej wybierz się do prawnika, żeby pomógł ci skonstruować pisma, potem sprawa pewnie trafi do sądu (ubezpieczyciele zwykle starają się zapłacić jak najmniej).

Oprócz odszkodowania (pokrycie WSZYSTKICH poniesionych kosztów + renta jeśli są podstawy jej zasądzenia) Twój mąż może domagać się zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Spójrz sobie na art. 444 i 445 Kodeksu cywilnego
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 08:44   #105
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: wypadek

zdarzenie bylo w ogole zgloszone na policje? jakies postepowanie ws?
wiecie, gdzie sprawca byl ubezpieczony?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 09:40   #106
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: wypadek

Czasem nawet po latach można ściągać odszkodowanie także jak najbardziej.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
zdarzenie bylo w ogole zgloszone na policje? jakies postepowanie ws?
wiecie, gdzie sprawca byl ubezpieczony?
No właśnie, to istotne kwestie.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 10:15   #107
NormanKrk2635
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: wypadek

Dokładnie, można z OC. Ale ja tez radziłabym profesjonalnego doradcę w takich sprawach, za dużo jest tam druczku małymi literkami i można łatwo się naciąć...Możesz domagać się w takiej sytuacji odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Ten uszczerbek to ogólne określenie uszkodzeń i obrażeń ciała, do których doszło na skutek zdarzenia, wliczając w to również urazy psychiczne powstałe po wypadku i ból. Odszkodowanie obejmuje zwrot kosztów leczenia, kosztów dochodów utraconych ze względu na wypadek, zwrot kosztów dojazdów czy zniszczenia mienia. Masz także prawo zażądać od sprawcy jednorazowego finansowego zadośćuczynienia, a kiedy następstwa wypadku są bardzo poważne – renty.
NormanKrk2635 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 10:42   #108
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: wypadek

Cytat:
Napisane przez NormanKrk2635 Pokaż wiadomość
Dokładnie, można z OC. Ale ja tez radziłabym profesjonalnego doradcę w takich sprawach, za dużo jest tam druczku małymi literkami i można łatwo się naciąć...Możesz domagać się w takiej sytuacji odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Ten uszczerbek to ogólne określenie uszkodzeń i obrażeń ciała, do których doszło na skutek zdarzenia, wliczając w to również urazy psychiczne powstałe po wypadku i ból. Odszkodowanie obejmuje zwrot kosztów leczenia, kosztów dochodów utraconych ze względu na wypadek, zwrot kosztów dojazdów czy zniszczenia mienia. Masz także prawo zażądać od sprawcy jednorazowego finansowego zadośćuczynienia, a kiedy następstwa wypadku są bardzo poważne – renty.

trochę nieprecyzyjne jest to co napisałaś, ale nie będę się czepiać szczegółów poza jednym- to twój mąż autorko może dochodzić odszkodowania za szkodę majątkową (w tym przypadku koszty leczenia itd.) oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę (szkodę niemajątkową, czyli cierpienia psychiczne i fizyczne)

natomiast ty autorko, jako że nie jesteś bezpośrednio poszkodowana niczego nie dostaniesz, chyba że chciałoby ci się bawić w udowadnianie, że doszło do naruszenia twoich dóbr osobistych i w związku z tym wystąpić o zadośćuczynienie z art. 448 k.c. w zw. z art. 23 i 24 k.c.

skoro mąż leżał w szpitalu to pewnie zabierała go karetka i policja też była obecna na miejscu zdarzenia? czy przeciwko temu kierowcy toczyło się postępowanie karne? jak się zakończyło?
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2015-06-09 o 10:45
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 11:28   #109
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: wypadek

Oczywiście, że tak. Skorzystaj z pomocy adwokata. On już pokieruje Twojego męża co i jak.
__________________

polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 11:29   #110
Fridoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: wypadek

o kurcze nie wiedziałam, że można po takim czasie się ubiegać o ubezpieczenie. Myślałam, że to jest do paru miesięcy. Ale jak można to pewnie próbuj odzyskać odszkodowanie. Może nie sama bo to na pewno jest dużo zachodu a masz kim się opiekować. Poszukaj jakieś firmy, która zabierze Ci jakiś procent odszkodowania ale masz pewność, że coś dostaniesz.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Fridoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:30   #111
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: wypadek

z KC można dochodzić w nieograniczonym czasie. Ale wymaga udowodnienie związku między sytuacją finansowa a wypadkiem.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 16:14   #112
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: wypadek

Proponuję zadać pytanie adwokatowi.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 16:17   #113
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: wypadek

Idź do adwokata albo odezwij się na priv jak masz więcej pytań technicznych, bo ludzie tu zaczynają bzdury straszne pisać.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 20:32   #114
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: wypadek

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
z KC można dochodzić w nieograniczonym czasie. Ale wymaga udowodnienie związku między sytuacją finansowa a wypadkiem.
a przypadkiem nie do bodajże 15 lat ?
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 20:49   #115
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: wypadek

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
a przypadkiem nie do bodajże 15 lat ?
Nie.

Autorko idź do prawnika, bo od opinii na wizażu tylko sobie niepotrzebnie namącisz w głowie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 21:02   #116
Jessia72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: wypadek

Powinnaś, a w zasadzie Twój mąż powinien skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, która specjalizuje się w uzyskiwaniu ubezpieczeń powypadkowych. Jeśli nastąpił stały uszczerbek na zdrowiu, (tak brzmi fragment w Twoim poście wspominający, że mąż nadal wymaga opieki) to powinniście ubiegać się o rentę dla męża. Czas nie powinien grać roli. Powodzenia i zdrowia dla męża.
Jessia72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 08:32   #117
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: wypadek

a fakt, sorka

Art. 442[1]. § 1. Roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym ulega przedawnieniu z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. Jednakże termin ten nie może być dłuższy niż dziesięć lat od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 18:47   #118
DrYolonda85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: wypadek

Prawdopodobnie możesz cały czas walczyć o odszkodowanie, polecam wziąć jakąś profesjonalną firmę, jeśli chodzi o dochodzenie odszkodowania. Będziecie musieli udowodnić, że stan zdrowotny męża jest wynikiem wypadku, a im dłużej od wypadku tym trudniej o takie stwierdzenie oraz, że stan zdrowotny Twojego męża wpływa na Wasze finanse, nie może on wykonywać określonych prac i tym podobne.

Edytowane przez DrYolonda85
Czas edycji: 2015-06-18 o 09:22
DrYolonda85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 10:33   #119
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Kancelaria odszkodowawcza Kraków - ktoś coś?

Cześć dziewczyny.

Krótkie pytanie: czy któraś z was korzystała z usług kancelarii odszkodowawczej? Jestem na etapie szukania w Krakowie takiej kancelarii. Czy któraś z was ma mniejsze lub większe doświadczenie z takimi? Czego się spodziewać, na co zwracać maksymalną uwagę przy doborze takiej firmy, bo na rynku ich nie brak ale nie chcę wylądować w burakach jak się okaże że ktoś jest nie fair, zdziera kasę, oszukuje itd.
Gdyby któraś miała wiedzę o takiej kancelarii - najlepiej w Krakowie - to niech pisze, tu czy na priv.
Ewentualnie dobry adwokat.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 22:32   #120
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Kancelaria odszkodowawcza Kraków - ktoś coś?

To zależy o jakie odszkodowanie Ci chodzi. Szkoda komunikacyjna, błąd lekarski?
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-30 07:10:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.