Jaki wybrać krem ochronny. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 22:54   #1
kazka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4

Jaki wybrać krem ochronny.


witam drogie panie,
Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze kremu z filtrem, tylko najwyższy filtr spf50. Przeglądałem tutaj mnóstwo recenzji i wątków, ale nie moge się zdecydować. Produkt ma służyć ochronie w górach, zależy mi tylko na tym by chronił przed zaczerwienieniem, rumieniem, oparzeniem itd. Wady produktu typu świecenie, zapychanie to nie istotne, będe go używał tylko tydzień, dlatego stawiam na ochronę, mam skórę jasną i bardzo wrażliwą, chwila na słońcu i już problem.
Nie mam cery trądzikowej i naczynkowej (tak mi się wydaje)

Znalazłem takie kremy:

AVENE Haute protection SPF 50
Ducray, Melascreen Sun Cream SPF 50+

Bioderma, Photoderm AR SPF 50
LA ROCHE ANTHELIOS XL SPF50
Pharmaceris S, Sun Protect 50

I ten wysokie noty ma :
Pollena-Ewa, Eva Sun, Krem ochronny na superwrażliwe miejsca SPF50+, ale jest dosyć tani i chyba mało topowa marka
Może macie inne propozycje, będę wdzięczny











przepraszam jak zły dział.
kazka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 11:19   #2
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Jaki wybrać krem ochronny.

Ducray, Melascreen Sun Cream SPF 50+
Bioderma, Photoderm AR SPF 50

Oba dobre - pierwszy tlusty ( ja sie swiecilam po nim) , drugi pieknie sie wchlania. Ducraya uzywlam nie dalej jak tydzien temu na plazach majorki - zero opalenizny na twarzy i dekoldzie

z tanszych jest bardzo dobry FlosLeka i skoro piszesz ze na tydzien potrzebujesz to ja bym kupila ten, szkoda kasy na te drogie

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-sun-care.html
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 11:58   #3
Szopenowa
Raczkowanie
 
Avatar Szopenowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
Dot.: Jaki wybrać krem ochronny.

Ze swojej strony odradzę krem z Polleny Evy z powodu jego niestabilności w okresie letnim. Używałam go na swoją alergiczną, wrażliwą, trądzikową i jednocześnie tłustą skórę i zamiast wrócić z bladą cerą wróciłam z okropnymi przebarwieniami. Gdy stosowałam go na dekolt była ta sama sytuacja z tą różnicą, że z dekoltu do dzisiaj nie pozbyłam się przebarwień i trądziku także jeżeli miałabym ci radzić to zainwestuj w filtr - wprawdzie nie używałam go, jednak najodpowiedniejszy moim zdaniem będzie ten z LRP Anthelios, ponieważ jako jedyny z w/w zawiera filtr opatentowane przez L'oreal Paris i są one w 100% fotostabilne. Co do tańszych odpowiedników polecam Ziaję Ziajka SPF 50+ - zawiera filtry mineralne oraz chemiczne.
__________________
Pozdrawiam
Szopenowa

Dieta i ćwiczenia - te słowa nabrały znaczenia!
Kilogramy lecą w dół, tłuszczyk wypalany co dzień,
a samopoczucie: niesamowite!
Szopenowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 18:01   #4
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Jaki wybrać krem ochronny.

Avene jest bardzo dobry i fotostabilny
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 18:29   #5
kazka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki wybrać krem ochronny.

dziękuje za rady
kazka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 22:15   #6
Styllaa
Raczkowanie
 
Avatar Styllaa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 92
Dot.: Jaki wybrać krem ochronny.

Wysłałam Tż-a do apteki po Anthelios ac spf 30 z la roche posay, a kupił balsam do ciała z tej firmy i tez anthelios spf 20 Czy moge go stosowac do twarzy pod makijaż?

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Totanium Dioxide, Alcohol Denat. Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol methoxyphenol Triazine, Cyclohexasiloxane, pentylene Glycol, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Nylon-12, propylene Glycol, Ethylhexyl Triazone, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl taurate, Caprylyl Glycol, Dimethiconol, Disodium EDTA, Drometrizole Trisiloxane, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Oil/ Soybean Oil, hydroxypropyl Methylcellulose, palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine
__________________
MÓJ <3

Najlepsze jeszcze przed nami!


Zapuszczam włoski:
11.02 - Olejowanie, Humavit V i Z
04.07 - CP
13.07 - 03.08 - Jantar
15.07 - 12.10 - Drożdże






Styllaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 08:53   #7
Szopenowa
Raczkowanie
 
Avatar Szopenowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
Dot.: Jaki wybrać krem ochronny.

Cytat:
Napisane przez Styllaa Pokaż wiadomość
Wysłałam Tż-a do apteki po Anthelios ac spf 30 z la roche posay, a kupił balsam do ciała z tej firmy i tez anthelios spf 20 Czy moge go stosowac do twarzy pod makijaż?

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Totanium Dioxide, Alcohol Denat. Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol methoxyphenol Triazine, Cyclohexasiloxane, pentylene Glycol, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Nylon-12, propylene Glycol, Ethylhexyl Triazone, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl taurate, Caprylyl Glycol, Dimethiconol, Disodium EDTA, Drometrizole Trisiloxane, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Oil/ Soybean Oil, hydroxypropyl Methylcellulose, palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine
Witaj! Moim zdaniem, choć kosmetyczką nie jestem, możesz stosować pod warunkiem, że nie masz wrażliwej cery ze względu na zawarty w tym produkcie wysoko alkohol denaturowy. Ponadto radziłabym uważać z podkładami, gdyż ów produkt zawiera Parsol, a w związku z tym wszelkie podkłady z talkiem i miką obniżą jego stabilność mimo, że jego "bezpieczeństwo" ma zagwarantować Mexoryl [Drometrizole Trisiloxane] oraz dwutlenek tytanu. Jeżeli nie masz wyjątkowo kłopotliwej cery oraz nie używasz podkładów i innych preparatów z w/w przeze mnie składnikami to myślę, że nie powinno być źle, ale może on lekko bielić skórę ze względu na filtr mineralny.
__________________
Pozdrawiam
Szopenowa

Dieta i ćwiczenia - te słowa nabrały znaczenia!
Kilogramy lecą w dół, tłuszczyk wypalany co dzień,
a samopoczucie: niesamowite!
Szopenowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 14:11   #8
kazka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki wybrać krem ochronny.

wracając do tematu znalazłem w realu za 25zł
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...60.html&next=1

i
http://aptekagemini.pl/la-roche-posa...pf50-50ml.html
chyba dobre cena

a
Pharmaceris S, Sun Protect
50spf jest za 35zł
doradzicie który produkt lepiej wybrać ?
kazka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 12:57   #9
Szopenowa
Raczkowanie
 
Avatar Szopenowa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
Dot.: Jaki wybrać krem ochronny.

Cytat:
Napisane przez kazka1 Pokaż wiadomość
wracając do tematu znalazłem w realu za 25zł
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...60.html&next=1

i
http://aptekagemini.pl/la-roche-posa...pf50-50ml.html
chyba dobre cena

a
Pharmaceris S, Sun Protect
50spf jest za 35zł
doradzicie który produkt lepiej wybrać ?
Z tego co mi wiadomo, to ten produkt firmy Soraya SPF 60 został wycofany i zastąpiny balsamem SPF 50. Tak samo stało się z SPF 45, bowiem wg nowych zaleceń UE kosmetyki mogą być oznaczone co najwyżej 50+. Ze swojej strony powiem, że nie używałam wersji 60, a 45 tej firmy i nie jestem zadowolona, bowiem uczula mnie (prawdopodobnie ze względu na intensywny zapach), świecę się i mam wrażenie, że zapycha, ale nie mam stuprocentowej pewności. Jeżeli nie dysponujesz dużymi nakładami finansowymi i nie masz widocznych problemów z cerą to zakup ów produkt i przetestuj na sobie. Ze swojej strony bardziej polecałabym ów Anthelios, bo zawiera stabilniejszy system filtrów, ale nie stosowałam także nie wiem jak wygląda w praktyce. Poczytaj o nim na KWC
Dodam również, że jak miałam terapię kwasową to sprawdzały się u mnie filtry IWOSTINU
A próbowałeś może filtrów z firmy ZIAJA albo BIELENDA?
__________________
Pozdrawiam
Szopenowa

Dieta i ćwiczenia - te słowa nabrały znaczenia!
Kilogramy lecą w dół, tłuszczyk wypalany co dzień,
a samopoczucie: niesamowite!

Edytowane przez Szopenowa
Czas edycji: 2012-06-01 o 12:59
Szopenowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 11:32   #10
kazka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki wybrać krem ochronny.

Ta Soraya SPF 60 nadal w sklepie jesthm.
Dziękuje za rady, ostatecznie dostałem po dobrej cenie Ducray.
pozdrawiam.
kazka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.