Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-21, 15:26   #2191
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No, kochana, Ty juz sie kwalifikujesz na długotrwałe lecznie
I kto to mówi?
Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Skoro sobie nie możecie nic kupować to kupujcie nam
Ja narazie zalegam na BB kremach ale to naturalnej jakoś też dojdę
o a ja dalej mam od Ciebie BB,ale boję się użyć,bo co będzie jak efekt powali mnie na kolana
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 15:33   #2192
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A oczar będzie dobry dla suchej skóry? Więcej widzę opinii, że ściąga, a tego chciałabym uniknąć
Z tym oczarem to tak różnie bywa.. jednych wysusza innych nie.. ja mam suchą skórę z niespodziankami i bałam się, że oczar przesuszy mi skóre a tu psikus.. jest cudowny i wręcz skórę nawilża, tylko ja nie jestem wrażliwcem więc nie wiem jak Ty byś na niego zareagowała, może faktycznie zacznij od czegoś delikatniejszego.

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
SzatAnka już o wszystkim napisała Dodam tylko , że LM original lepiej kryje ale też potrafi lepiej zapchac i wysuszyc niż formuła light . A jakiej formuły i koloru z Lumiere używasz ? Pytam bo Lucy i Lumiere to moje dwa dyzurne podkłady.
Do jakich kolorów się przymierzasz ?

Acha w Londynie chyba Lucy nie kupisz firma jest w Stanach i tak jak pisała Ania najlepiej zamówić na zbiorwych.
Dziękuje Ci baardzo za wszystkie informację Ale niee, tylko nie to, nie strasz Tak mi się spodobał podkład Lucy że nawet nie chce myśleć, że może mnie zapchać. Testuje teraz próbeczkę wersji oryginal (wersji light nie mam i nigdy nie miałam z nią styczności), zobaczymy..

Z Lumiere używałam formuły FF: super jest, idealnie kryję, matuje i potrzeba na prawdę niewiele proszeczku żeby się pięknie wymalować, że też mnie muszą zapychać Kolorków używałam wielu bo miałam dużo próbek i potem głównie mieszałam ale najbardziej przypadła mi do gustu gama neutral- medium neutral był troszke za jasny więc dodawałam odrobinke innych, medium golden albo medium warm, choć wole pigmenty żółte.

Ale skoro Ty jesteś taką ekspertką w minerałkach Lumiere i Lucy to może pomożesz mi wybrać kolorek
Bo własnie troszke już mi się wszystko myli, zdjęcia na blogu są świetne a opisy na stronie LM jakby się mi nie pokrywały ze zdjęciami ale wstępnie czaje się na kolorki Cream Bisque, Medium olive albo Cream olive (ale ten wydaje mi się trochę za żółty). Wiem tyle, że Pale olive jest dużo za jasny, Bisque za różowy ale jasnością ok a Light medium za różowe i troszkę za ciemny.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Caameroon, mydła z rhassoul nie spotkałam chyba. Ale za to szampon z glinką jest bardzo fajny - ja miałam z urtekram, moja Młoda była nim zachwycona

Caameroon, znalazłam cos takiego , ale nigdy nie robiłam tam zakupów i nie ma pełnego składu mydła. Kilka ofert jest w necie, ale ja żadnego nie miałam.
A ta glinka nie wystarczy Ci do mycia buźki sama? Chcesz ja w formie mydła dla wygody, czy "bo tak"?
Może podsuń pomysł na takie mydło lf albo tuli - sama chętnie bym takie zakupiła .
EDIT: a może ten krem myjący z rhassoul alvy sobie kup?
Dzięki za podpowiedź szamponu, będę o nim pamiętała

Też natrafiłam na to mydełko ale gliceryna na pierwszym miejscu w składzie mi się nie podoba Jasne, że mydełko chciałam właśnie dla wygody Glinką marokańską nie myję buźki, myję mydełkiem z glinką zieloną a że tak uwielbiam glinkę marokańską to wymyśliłam sobie mydełko, tak na zimę żeby mi buziola za bardzo nie wysuszyło. Ale wpadłam na coś takiego, kupie taką glinkę http://biolander.com/produkty/katego...hassoul-300gr/ i będę te kawałeczki mieszała z wodą, zawsze lepsze to niż proszek.

Myślałam właśnie nad kremem myjącym Alvy ale mydełka chyba mocniej oczyszczają skórę..

Podsunięcie propozycji LF czy Tuli to fajny pomysł.. LF niby ma mydełko "orzeźwiające Maroko" http://www.lawendowafarma.pl/index.p...uct&prod_id=87 - czeka w kolejce w szafeczce ale to nie do końca to czego bym szukała. Se umyśliłam

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za info.Zobaczę na grafik czy dam radę iść

Ja miałam takie same obawy że nie dam rady ze wspólnymi ale jak zrobiłam pierwsze to już poleciało.
Jakie kolorki Ci wpadły w oko?może je mam to się podzielę.Ja żółtek jestem ale inne też kolorki mam(no i inne firmy też)

Lucy i Lumiere to też moje podstawowe proszki ale lubię jeszcze AWGM bardzo lubię bo są lekkie

Jakbyś miała pytania to wal śmiało,nie jestem specjalistką jak Grażynka ale coś tam liznęłam temat
Dziękuje Ci bardzo za oferte pomocy i za wszystkie wiadomości Teraz będę Cię zasypywać pytaniami

To może i ja bym dała radę z zakupami grupowymi.

Ja też żółtek jestem I tak jak pisałam wyżej, najbardziej w oko wpadły mi kolorki Cream Bisque i Cream Olive (ale nie wiem czy nie będzie za zółty) i Medium Olive (ale może być już za ciemny) Lucy original mogłaby być fajna na zimę bo jest trochę cięższa.. na lato faktycznie wolałabym coś lżejszego.

AWGM.. nie słyszałam

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja ostatnio widziałam stoisko organique w promenadzie, ale maski anti-age do włosów nie było... Były szampony, ale nie spojrzałam na skład (Caameroon - przepraszam ), bo tak przeleciałam obok i zdążyłam o maske tylko spytać....
Anuś, coś Ty, nic się nie stało Kiedyś wkońcu dorwę ten skład

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Sama nie jestem pewna i nie chcę wprowadzać Cię w błąd. Będąc w rossmannie zauważyłam, że maseczki zmieniły trochę szatę graficzną; na wszystkich jest teraz napis 100% natury. Oglądając składy w jednej z nich znalazłam niestety propylene glycol. Ale ta przeciwtrądzikowa jest jak najbardziej w porządku. Oto jej skład:
Skład: Kaolin Clay, Aqua, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Oil, Arnica Montana, Chamomilla Recutita, Dehydroacetic Acid
Chociaż i tak wolę glinki, wychodzą zdecydowanie taniej - takie kupowanie w saszetkach jest trochę irytujące, wolałabym pełną wersję.
Ja używam teraz białej glinki z zsk i jest cudowna, delikatna ale bardzo dobra.
Juuupiii To jest skład tej mojej ulubionej nowej maseczki z serii eko (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...umiankiem.html).
Maseczka, którą Klolcia pokazywała ma ulepszony skład
Ogólnie też nie lubię glinek w saszetkach bo się nie opłacają ale ja często używam jej punktowo więc ciężko by mi było odrobinę rozrabiać (znaczy więcej czasu by mi to zajęło), w dodatku ta z dermaglinu ma jeszcze dodatki w postaci arniki i rumianku Szkoda, że nie mają wersji dużej. Choć mają jeszcze coś takiego: http://www.bazarek.pl/produkt/5360/2...biet-20-g.html ale też nie najtaniej wychodzi ale też ją lubię

Cytat:
Napisane przez Varietta Pokaż wiadomość
Moim głównym problemem są moje kosmetyczne zapasy. Mam tyle rzeczy w domu, że nie mogę nic kupić, bo zanim otworzę, to się zepsują, a mam taką ochotę na nowe kosmetyki! Wchodzę codziennie do Biolandera i wychodzę tłumacząc sobie, że nic nie potrzebuje. A oczy tak by chciały!!! Tez tak macie?
Też Mam tyle zapasów, do tego ja jedna biedna wszystko zużywam a tyle by się już chciało kupić nowych cudów Do biolandera zaglądam 3 razy dziennie i zamówienie się zbiera ale co z tego jak szafeczki pełne

Pożyczy mi ktoś swoich, chętnych do używania kosmetyków naturalnych domowników na jakiś czas Zapasy by od razu zmalały.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-09-21 o 15:41
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 16:00   #2193
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
I kto to mówi?

o a ja dalej mam od Ciebie BB,ale boję się użyć,bo co będzie jak efekt powali mnie na kolana
Zaczniesz kupować BB
A tak poważnie, gdyby pierwszy raz efekt Cię nie zadowolił to się nie zrażaj,tych kremów mnóstwo i rozważam niestety założenie konta na E-bayale boję się konta walutowego więc zwlekam

Jedne dziewczyny piszą że stan Ich skóry po BB się poprawił inne że nie.Ja testuję ciągle coś nowego ale faktem jest że twarz mam gładką
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 16:36   #2194
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Zaczniesz kupować BB
A tak poważnie, gdyby pierwszy raz efekt Cię nie zadowolił to się nie zrażaj,tych kremów mnóstwo i rozważam niestety założenie konta na E-bayale boję się konta walutowego więc zwlekam

Jedne dziewczyny piszą że stan Ich skóry po BB się poprawił inne że nie.Ja testuję ciągle coś nowego ale faktem jest że twarz mam gładką
nie,nie,nie.Powinnaś napisać,że BB są okropne,wstrętne i wyskakują po nich okropne pryszcze

Ha!chociaż ratuję mnie to,że nie mam konta na e-bayu,bo gdybym miała to komornik,kaftan i pokój bez klamek
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 16:37   #2195
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
nie,nie,nie.Powinnaś napisać,że BB są okropne,wstrętne i wyskakują po nich okropne pryszcze

Ha!chociaż ratuję mnie to,że nie mam konta na e-bayu,bo gdybym miała to komornik,kaftan i pokój bez klamek
ale są zbiorowe zamówienia na wizażu ....
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 16:41   #2196
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci bardzo za oferte pomocy i za wszystkie wiadomości Teraz będę Cię zasypywać pytaniami

To może i ja bym dała radę z zakupami grupowymi.

Ja też żółtek jestem I tak jak pisałam wyżej, najbardziej w oko wpadły mi kolorki Cream Bisque i Cream Olive (ale nie wiem czy nie będzie za zółty) i Medium Olive (ale może być już za ciemny) Lucy original mogłaby być fajna na zimę bo jest trochę cięższa.. na lato faktycznie wolałabym coś lżejszego.

AWGM.. nie słyszałam
Tak się składa że mam te kolory. Jeśli chcesz odsypki to służę(wyślij mi PW)
AWGM to adorned with grace minerals.Teraz przenoszą się do innego stanu i mają sklep zamknięty.Ja mam Ich prochy ale totalnie pomieszane bo jedne były za jasne a inne za ciemne

A kolorami na stronach się nie sugeruj bo rzadko kiedy odpowiadają rzeczywistości(dlatego ciągle próbki kupowałam)

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Pożyczy mi ktoś swoich, chętnych do używania kosmetyków naturalnych domowników na jakiś czas Zapasy by od razu zmalały.
Ja się zgłaszam
Kiedyś też takie zapasy miałam, potem trafiłam na wątek odwykowyi wyszło mi na dobre.Tzn nie finansowo bo znalazłam wtedy minerały ale one zajmują duuuuuuuuużo mniej miejsca

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
ale są zbiorowe zamówienia na wizażu ....
anakazar to Cię zai załatwiła nie ma lekko na Wizażu
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 16:50   #2197
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczynki, widziałyście nową propozycję Pani Joanny na blogu Tuli? Odnośnie twardego balsamu. Mi się pomysł podoba
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 17:55   #2198
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
To oczar odpada. Ale właśnie na mazidłach mnie zainteresował lipowy. Nie będzie miało znaczenia to, że jestem uczulona na lipę (oczywiście jak pyli)? [COLOR="Silver"]
Może to mieć znaczenie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 18:12   #2199
Varietta
Raczkowanie
 
Avatar Varietta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań, Polska
Wiadomości: 36
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
niestety
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ano mamy

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------


No wiesz,jeszcze by ktoś z odwiedzających pomyślał,że to po ichnich szamponach... Taka antyreklama
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

tyle, że ja często polegam na placu boju i chęć posiadania wygrywa z rozumem i zdrowym rozsądkiem
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Niestety też tak mam i zle ze mną skoro specjalnie dla tż kremy kupiłam.Czytaj-skoro nic dla siebie nie mogę kupić to obojętnie co byle kupić
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mi się czasami tak zbiera z 2 dni, bośmy lenie, zmywarki nie mamy (a jak jeszcze znajomi byli, to w ogóle pół kuchni naprawdę w naczyniach brudnych), to jest masakra i z TŻ po pół zmywamy

To oczar odpada. Ale właśnie na mazidłach mnie zainteresował lipowy. Nie będzie miało znaczenia to, że jestem uczulona na lipę (oczywiście jak pyli)?

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------



Mam, mam... Samo kupowanie jest przyjemnością, zużywanie też, ale najbardziej cieszy sam akt zakupu
Od razu lepiej! W ramach - wchodzenia i wychodzenia z Biolandera - dziś w sprzedaży FLASH olej wspaniały za trochę ponad 69 zł. Zazdroszczę tym, co się zapasy skończyły
Varietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 18:35   #2200
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Może to mieć znaczenie
O widzisz! Ja myślałam że lipa w płynie to nie to samo co pyląca lipa ale ja nie jestem na nic uczulona (no chyba że na głupotę ludzką ) więc za bardzo się nie znam

Szatanko ja także teraz bb używam-nigdy już nie powrócę do zwykłych podkładów uwieeeelbiam je i jak na razie mam swojego faworyta co do naturalnych to jak widzę jakie dziewczyny mają tu problemy z dobraniem koloru to mi się odechciewa ale będę miała próbkę lavery więc zobaczę co to za ciudo
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 18:46   #2201
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Tak się składa że mam te kolory. Jeśli chcesz odsypki to służę(wyślij mi PW)
AWGM to adorned with grace minerals.Teraz przenoszą się do innego stanu i mają sklep zamknięty.Ja mam Ich prochy ale totalnie pomieszane bo jedne były za jasne a inne za ciemne

A kolorami na stronach się nie sugeruj bo rzadko kiedy odpowiadają rzeczywistości(dlatego ciągle próbki kupowałam)

Ja się zgłaszam
Kiedyś też takie zapasy miałam, potem trafiłam na wątek odwykowyi wyszło mi na dobre.Tzn nie finansowo bo znalazłam wtedy minerały ale one zajmują duuuuuuuuużo mniej miejsca
Jeej, dziękuje, bardzo chętnie To zaraz wysyłam PW

Też nie lubie się sugerować kolorami na stronach dlatego jestem przeszczęśliwa jak napotkam kogoś kto je zna z autopsji

W takim razie zapraszam do siebie.. jakieś wolne łóżko zawsze się znajdzie Hehe nie ma to jak zamienić jeden nałóg na drugi

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Szatankoja także teraz bb używam-nigdy już nie powrócę do zwykłych podkładów uwieeeelbiam je i jak na razie mam swojego faworyta co do naturalnych to jak widzę jakie dziewczyny mają tu problemy z dobraniem koloru to mi się odechciewa ale będę miała próbkę lavery więc zobaczę co to za ciudo
A czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi powiedzieć tak w skrócie, co to jest to BB
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 18:49   #2202
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość




A czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi powiedzieć tak w skrócie, co to jest to BB
Tutaj masz
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 18:54   #2203
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
ale są zbiorowe zamówienia na wizażu ....
Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
anakazar to Cię zai załatwiła nie ma lekko na Wizażu
I dę stąd kusicielki okropne
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Szatanko ja także teraz bb używam-nigdy już nie powrócę do zwykłych podkładów uwieeeelbiam je i jak na razie mam swojego faworyta co do naturalnych to jak widzę jakie dziewczyny mają tu problemy z dobraniem koloru to mi się odechciewa ale będę miała próbkę lavery więc zobaczę co to za ciudo
A koleżanka wie,że dolała tylko oliwy do ognia?

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cameron ratuj się,zamknij oczy,nie czytaj!
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 18:56   #2204
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

A koleżanka wie,że dolała tylko oliwy do ognia?
wiem i wstydzę siętylko mnie lać
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 19:02   #2205
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziękuje dobra Duszyczko

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Cameron ratuj się,zamknij oczy,nie czytaj!
Aaaa.. To ja mając nadzieję, że jestem bardzo odporna na kuszenie uciekam czytać wątek, który podała mi mhm Jak coś Anakazar to wspieramy się razem i nie kupujemy
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 19:04   #2206
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
To ja mając nadzieję, że jestem bardzo odporna na kuszenie uciekam czytać wątek, który podała mi mhm Jak coś Anakazar to wspieramy się razem i nie kupujemy
Taaaa jassssne.....
A teraz niech ktoś będzie tak uprzejmy i mi powie jak to jest z tym farbowaniem henny? Chciałam zacząć farbować się naturalnie i kupiłam hennę khadi ciemny brąz i kolor wyszedł cudny, jednak raz że się nie wypłukała mi ta henna i brudziła mi poduszkę osypując się a dwa że po dwóch tygodniach kolor się zmył i nic nie zostało stosowałam wszytskie zasady jakie były podane aby kolor był trwały i intensywny.Czyżby henne nie dla mnie? A może tak tylko po pierwszym użyciu a później będzie lepiej? Znów kupiłam sobie casting i się wypaćkałam no bo co robić? :-/
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.

Edytowane przez magnesita
Czas edycji: 2011-09-21 o 19:08
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 19:14   #2207
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Tak,wczoraj go oglądałam w Rossie;z owocu granatu. Się przymierzałam do niego,ale poczekam jeszcze,aż mi się beznadziejny P&R skończy
Są też dwa mydła do rąk,jedno limitowane z różą takie w butelkach z pompką.
mydełko miałam mandarynkowe, nie przesuszało mi skóry jak te z SLS ale jakiś szczególnych właściwości nawilżających nie miało, olej jojoba na końcu składu, tyle że bardzo szybko się skończyło

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Kocham Bounty I wszelakie kokosowe rzeczy. Witam w klubie

Jak już będzie miała któraś krem do rąk z Alterry, to niech się pochwali
ja uwielbiam groszki korsarze
kupiłam dziś krem, myślę, że na doraźne sytuacje się sprawdzi, nic specjalnego ale żeby coś mieć w torebce to wystarczy, konsystencję ma jak krem do opalania, wchłania się dopiero po chwili, na początku lekko bieli, pachnie jak szampon z granatem, może trochę za intensywnie, nawet poprawił trochę stan moich mocno przesuszonych popękanych dłoni, ale daleko im jeszcze do normalności, nie jest źle choć niektóre nienaturalne kremy radziły sobie lepiej. jedno jest pewne - w tej cenie nic innego naturalnego nie znajdę (7,59 za 75ml). choć na noc przydałoby się coś lepszego

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Oj kusisz, kusisz...
Ja bym się chetnie wybrała po odzywkę do włosów, no ale nie dam rady.

Faktycznie było to mało subtelne grunt, że skuteczne

piękny zbiór!
Witamy

Witamy, witamy
Nie martw się, uczestnicząc w tym wątku szybko podreperujesz swoje zasoby kosmetyczne

Caameroon, mydła z rhassoul nie spotkałam chyba. Ale za to szampon z glinką jest bardzo fajny - ja miałam z urtekram, moja Młoda była nim zachwycona
coś wiem o tym podreperowaniu zasobów, czytam Was jakoś tak dość krótko a już mam taką listę, że tylko kredyt brać, jak czytałam II wątek to już nawet nie notowałam, stwierdziłam, że kupię tylko to co zapadnie głęboko w pamięć i takim oto sposobem przez sicilię i anakazar zbieram na JMO citrus&neroli

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Witaj Jak się sprawuje ten błyszczyk z TBS? Nawilża chociaż trochę?
Jakoś nie mam zaufania do takich błyszczyków, boję się że spływają z ust i wysuszają je bardziej
troszeczkę, choć do pomadki to mu daleko, raczej taki nabłyszczacz zwykły, dobry jedynie na lato gdy nie trzeba jakiejś szczególnej ochrony


dziękuję wszystkim za miłe przywitanie, normalnie już jak czytałam to strasznie się z Wami zżyłam, co dopiero będzie teraz jak się zacznę udzielać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0417.jpg (63,2 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0418.jpg (66,6 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0421.jpg (68,6 KB, 11 załadowań)
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2011-09-21 o 19:53
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 20:04   #2208
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Może to mieć znaczenie
Kolejny hydrolat w takim wypadku odpada. Kupiłam sobie wodę termalną LRP i jej będę używała zamiast toniku, to mi nie szkodzi

Byłam dziś u endokrynologa-ginekologa. Mam niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
mydełko miałam mandarynkowe, nie przesuszało mi skóry jak te z SLS ale jakiś szczególnych właściwości nawilżających nie miało, olej jojoba na końcu składu, tyle że bardzo szybko się skończyło


ja uwielbiam groszki korsarze
kupiłam dziś krem, myślę, że na doraźne sytuacje się sprawdzi, nic specjalnego ale żeby coś mieć w torebce to wystarczy, konsystencję ma jak krem do opalania, wchłania się dopiero po chwili, na początku lekko bieli, pachnie jak szampon z granatem, może trochę za intensywnie, nawet poprawił trochę stan moich mocno przesuszonych popękanych dłoni, ale daleko im jeszcze do normalności, nie jest źle choć niektóre nienaturalne kremy radziły sobie lepiej. jedno jest pewne - w tej cenie nic innego naturalnego nie znajdę (7,59 za 75ml). choć na noc przydałoby się coś lepszego
Mi za to mydło mandarynkowe bardzo wysusza skórę Teraz myję samą wodą.

Do czego możesz ten krem porównać? Chodzi mi o działanie. Do jakiego innego (choćby nienaturalnego) kremu do rąk?
Używam tego kremu z Sanoflore i powiem Wam, że pomaga Jak od razu po umyciu rąk posmaruję, to mam delikatną i nawilżoną skórę.

Używała któraś z Was wody micelarnej do mycia dzieci z Born to Bio? Dobrze myje? Da się domyć twarz samą tą wodą micelarną (jak standardowym micelem)?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-09-21 o 20:34
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 20:46   #2209
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

Byłam dziś u endokrynologa-ginekologa. Mam niedoczynność tarczycy
To witaj w klubie
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com

Edytowane przez zai
Czas edycji: 2011-09-21 o 20:49
zai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 20:48   #2210
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Kolejny hydrolat w takim wypadku odpada. Kupiłam sobie wodę termalną LRP i jej będę używała zamiast toniku, to mi nie szkodzi

Byłam dziś u endokrynologa-ginekologa. Mam niedoczynność tarczycy



Mi za to mydło mandarynkowe bardzo wysusza skórę Teraz myję samą wodą.

Do czego możesz ten krem porównać? Chodzi mi o działanie. Do jakiego innego (choćby nienaturalnego) kremu do rąk?
Używam tego kremu z Sanoflore i powiem Wam, że pomaga Jak od razu po umyciu rąk posmaruję, to mam delikatną i nawilżoną skórę.
hm, w samym działaniu to bardziej do kremów ochronnych z dużą ilością parafiny (np do Eveline niewidzialne rękawiczki) niż do silnie nawilżających, niby nie zostawia jakiejś strasznie tłustej warstwy ale czuję taką śliską warstwę ochronną (może to przez wosk pszczeli) i nie nawilża tak dobrze jak czerwony Garnier albo Johnson's Body Care 24-h nawilżanie. Wydaje mi się, że do stosowania bardziej jako krem ochronny niż jakiś specyfik nawilżający, więc dobrego naturalnego kremu do rąk na przesuszanie szukam dalej a ten wyląduje w torebce żeby doraźnie smarować w trakcie dnia.

jakie miałaś objawy, że poszłaś do endokrynologa? ja idę w przyszłym tygodniu zbadać hormony, bo trochę się obawiam, że też mogę mieć coś z tarczycą...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 20:58   #2211
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
To witaj w klubie
Od jakiego czasu chorujesz? I jak Ci się daje we znaki w życiu ta choroba? Bo ja nie mam prawie żadnych objawów Gdyby nie to, że podczas badań krwi okresowych moja babcia (pediatra) zaznaczyła też TSH do badania, to bym się nie dowiedziała. Możesz na PW mi napisać?

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
hm, w samym działaniu to bardziej do kremów ochronnych z dużą ilością parafiny (np do Eveline niewidzialne rękawiczki) niż do silnie nawilżających, niby nie zostawia jakiejś strasznie tłustej warstwy ale czuję taką śliską warstwę ochronną (może to przez wosk pszczeli) i nie nawilża tak dobrze jak czerwony Garnier albo Johnson's Body Care 24-h nawilżanie. Wydaje mi się, że do stosowania bardziej jako krem ochronny niż jakiś specyfik nawilżający, więc dobrego naturalnego kremu do rąk na przesuszanie szukam dalej a ten wyląduje w torebce żeby doraźnie smarować w trakcie dnia.

jakie miałaś objawy, że poszłaś do endokrynologa? ja idę w przyszłym tygodniu zbadać hormony, bo trochę się obawiam, że też mogę mieć coś z tarczycą...
To nie krem dla mnie, ja potrzebuję leku, a nie ochrony

Podczas badania krwi miałam badane także TSH i miałam ponad normę. Ogólnie objawów nie mam, tylko nieregularne miesiączki od samego początku, jak w ogóle dostałam, czyli 8 lat. Dostałam lek na zmniejszenie TSH i tabletki na wyregulowanie okresu (nazw w tym momencie nie pamiętam).
A jakie Ty masz objawy?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 21:16   #2212
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

To nie krem dla mnie, ja potrzebuję leku, a nie ochrony

Podczas badania krwi miałam badane także TSH i miałam ponad normę. Ogólnie objawów nie mam, tylko nieregularne miesiączki od samego początku, jak w ogóle dostałam, czyli 8 lat. Dostałam lek na zmniejszenie TSH i tabletki na wyregulowanie okresu (nazw w tym momencie nie pamiętam).
A jakie Ty masz objawy?
też potrzebuję coś bardzo silnie nawilżającego dlatego napisałam, że potraktuję to jako doraźny specyfik co by utrzymać to nawilżenie, które osiągnę tym cudownym kremem którego jeszcze nie znalazłam wśród naturalnych aż myślę czy sama sobie czegoś nie ukręcę bo miałam ochotę zacząć też przygodę z samoróbkami

a objawy mam ostatnio bardzo specyficzne dla niedoczynności: senność, obniżenie koncentracji, przesuszona skóra szczególnie rąk, przesuszone i nadmiernie wypadające włosy, do tego z osoby zimnolubnej zmieniłam się na zmarzlucha, nawet apetyt na słodycze mi się zmniejszył co na początku tłumaczyłam sobie tym, że się starzeję i smak się zmienia, ale o zgrozo jem mniej a jakoś nie chudnę (może to już nie ta przemiana materii).
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 06:29   #2213
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość

a objawy mam ostatnio bardzo specyficzne dla niedoczynności: senność, obniżenie koncentracji, przesuszona skóra szczególnie rąk, przesuszone i nadmiernie wypadające włosy, do tego z osoby zimnolubnej zmieniłam się na zmarzlucha, nawet apetyt na słodycze mi się zmniejszył co na początku tłumaczyłam sobie tym, że się starzeję i smak się zmienia, ale o zgrozo jem mniej a jakoś nie chudnę (może to już nie ta przemiana materii).
Niedoczynność - tycie;nadczynność - chudnięcie (podkręcony metabolizm
Dziewczyny,nie przejmujcie się - ja jestem po usunięciu tarczycy i ok. 80% kobiet w moim otoczeniu ma podobne problemy. To powszechne!!!
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 06:51   #2214
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Część wszystkim! Jestem Agnieszka. Naturalozakupoholiczka. Mój problem zaczął się miesiąc temu kiedy to przez przypadek trafiłam na wizażu na wątek o kosmetykach naturalnych... Od tego czasu przeczytałam cały wątek (I i II część), dostałam kilka paczek z naturalnymi kosmetykami (mój listonosz już dziwnie na mnie patrzy ale jeszcze nic nie mówi) i zrobiłam kilka świadomych zakupów w Rossmannie.

No to przedstawienie mam już za sobą, więc chyba mogę włączyć się do dyskusji i przedstawić wstępny zbiór moich naturalnych kosmetyków

Pielęgnacja twarzy:
- oczyszczanie: żel Lavera z nagietkiem
- hydrolat oczarowy/ hydrolat z kwiatu kocanki
- na dzień krem AA wrażliwa natura 20+
- na noc olej z róży rdzawej/olej tamanu
- maska algowa Bielenda

Ciało
- uniwersalny żel myjący Babydream/ mydełka Tuli
- oliwka hipp
- dezodorant crystal granat

Pomadki/balsamy do ust:
- pomadka Alterra
- lipsmacker 100% natural
- Body Shop 100% lip roll-on miętowy
- Figs & Rouge Organiczny balsam do ust z geranium

Włosy:
- szampon i odżywka Alterra - wykończyłam już tą z morelą i pszenicą a zaczynam granat
- olej kokosowy
Witamy

Piękne zbiory
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 06:58   #2215
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Anula, napsiz mi proszę nazwę tego żelu pod prysznic, którego używa Twoja córeczka. Swoją drogą WIELKIE uściski dla niej, trzymam kciuki i często o was myślę, chociaż w wątku raczej się nie udzielam
To ten żel. Pachnie bardzo fajnie, ja jeszcze nie używałam, ale mam nadzieje, że dtrochę dla mnie zostanie
Dziękuję, napewno uściskam
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Taaaa jassssne.....
A teraz niech ktoś będzie tak uprzejmy i mi powie jak to jest z tym farbowaniem henny? Chciałam zacząć farbować się naturalnie i kupiłam hennę khadi ciemny brąz i kolor wyszedł cudny, jednak raz że się nie wypłukała mi ta henna i brudziła mi poduszkę osypując się a dwa że po dwóch tygodniach kolor się zmył i nic nie zostało stosowałam wszytskie zasady jakie były podane aby kolor był trwały i intensywny.Czyżby henne nie dla mnie? A może tak tylko po pierwszym użyciu a później będzie lepiej? Znów kupiłam sobie casting i się wypaćkałam no bo co robić? :-/
Wiesz, u mnie na początku tez tak było - po pierwszych farbowaniach henną kolor bardzo szybko sie zmywał, potem było coraz lepiej.
Może lepiej nie eksperymentuj i nie farbuj włosów na zmiane henna i chemią, bo zawsze odradzaja takie kombinacje (podobno wtedy z kolorem cos sie może namieszać...).


Dziewczynki, zmartwiłam sie słysząc, że tarczyca Wam dokucza.... Mam nadzieję, że opanujecie paskudę i nie będzie Wam mocno dokuczać

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

A wiecie, ostatnio nie było na biolanderze oleju nigella bio i wzięłam zwykłą wersję alepii - ma inny kolor i konsystencję. Ja osobiście nie rozumiem tych narzekań na zapach - dla mnie pachnie w miarę delikatnie i tak przyprawowo ale napewno nie brzydko. Kolor jest znacznie ciemniejszy a konsystencja bardziej oleista, bardziej zawiesista, tłustsza. Ale chyba nie bedzie dzięki temu mnie wysuszał!!!! Wczoraj użyłam i wrażenia mam bardzo pozytywne
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 07:00   #2216
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
To ten żel. Pachnie bardzo fajnie, ja jeszcze nie używałam, ale mam nadzieje, że dtrochę dla mnie zostanie
Ale mi smaku narobiłaś tym żelem. Mniam mniam. Uwielbiam kokosa. Tylko te zapasy.....


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dziewczynki, zmartwiłam sie słysząc, że tarczyca Wam dokucza.... Mam nadzieję, że opanujecie paskudę i nie będzie Wam mocno dokuczać
Anula, wszystko jest do opanowania

__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 07:10   #2217
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dziękuję wszystkim za miłe przywitanie, normalnie już jak czytałam to strasznie się z Wami zżyłam, co dopiero będzie teraz jak się zacznę udzielać
No cóż...niech Twój portfel się trzyma
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Używała któraś z Was wody micelarnej do mycia dzieci z Born to Bio? Dobrze myje? Da się domyć twarz samą tą wodą micelarną (jak standardowym micelem)?
Mi domywa
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 08:09   #2218
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Byłam dziś u endokrynologa-ginekologa. Mam niedoczynność tarczycy
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Od jakiego czasu chorujesz? I jak Ci się daje we znaki w życiu ta choroba? Bo ja nie mam prawie żadnych objawów Gdyby nie to, że podczas badań krwi okresowych moja babcia (pediatra) zaznaczyła też TSH do badania, to bym się nie dowiedziała. Możesz na PW mi napisać?

Podczas badania krwi miałam badane także TSH i miałam ponad normę. Ogólnie objawów nie mam, tylko nieregularne miesiączki od samego początku, jak w ogóle dostałam, czyli 8 lat. Dostałam lek na zmniejszenie TSH i tabletki na wyregulowanie okresu (nazw w tym momencie nie pamiętam).
A jakie Ty masz objawy?
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Niedoczynność - tycie;nadczynność - chudnięcie (podkręcony metabolizm
Dziewczyny,nie przejmujcie się - ja jestem po usunięciu tarczycy i ok. 80% kobiet w moim otoczeniu ma podobne problemy. To powszechne!!!
Jak połowa społeczeństwa Witam w Klubie
Nie ma się co przejmować i stresować - bierz leki (ja notorycznie o nich zapominam), a powinno się poprawić

mhm i aga ładnie i prosto napisały jakie mogą być objawy, ale wystąpić nie muszą. Ja na przykład objawów nie mam... żadnych, poza wynikami podczas oznaczania hormonów.
Chociaż w sumie może się okazać, że Twoje problemy ze skórą zmniejszą się podczas przyjmowania leków - problemy hormonalne wpływają na przesuszenie skóry.

Grunt, że się przeszłaś do lekarza i jesteś pod jego opieką. A reszta to tylko kwestia pamiętania, żeby tabsy brać I nie stresuj się - stres piękności szkodzi
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 08:12   #2219
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci baardzo za wszystkie informację Ale niee, tylko nie to, nie strasz Tak mi się spodobał podkład Lucy że nawet nie chce myśleć, że może mnie zapchać. Testuje teraz próbeczkę wersji oryginal (wersji light nie mam i nigdy nie miałam z nią styczności), zobaczymy..

Z Lumiere używałam formuły FF: super jest, idealnie kryję, matuje i potrzeba na prawdę niewiele proszeczku żeby się pięknie wymalować, że też mnie muszą zapychać Kolorków używałam wielu bo miałam dużo próbek i potem głównie mieszałam ale najbardziej przypadła mi do gustu gama neutral- medium neutral był troszke za jasny więc dodawałam odrobinke innych, medium golden albo medium warm, choć wole pigmenty żółte.

Ale skoro Ty jesteś taką ekspertką w minerałkach Lumiere i Lucy to może pomożesz mi wybrać kolorek
Bo własnie troszke już mi się wszystko myli, zdjęcia na blogu są świetne a opisy na stronie LM jakby się mi nie pokrywały ze zdjęciami ale wstępnie czaje się na kolorki Cream Bisque, Medium olive albo Cream olive (ale ten wydaje mi się trochę za żółty). Wiem tyle, że Pale olive jest dużo za jasny, Bisque za różowy ale jasnością ok a Light medium za różowe i troszkę za ciemny.
Nie jestem ekspertką . Jeśli pasują Ci Lumiere ale FF Cię zapycha to proponuję sróbować formuły VV , krycie ma troche mniejsze ale nie zapycha , podobnie Lucy Minerals formuła Light . Widzę , że używasz Medium ja jestem na poziomie jasności Light Medium więc w kolorach raczej nie doradzę ale to już sprawdzisz na próbkach SzatAnki
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 08:35   #2220
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Jak połowa społeczeństwa Witam w Klubie
Nie ma się co przejmować i stresować - bierz leki (ja notorycznie o nich zapominam), a powinno się poprawić

mhm i aga ładnie i prosto napisały jakie mogą być objawy, ale wystąpić nie muszą. Ja na przykład objawów nie mam... żadnych, poza wynikami podczas oznaczania hormonów.
Chociaż w sumie może się okazać, że Twoje problemy ze skórą zmniejszą się podczas przyjmowania leków - problemy hormonalne wpływają na przesuszenie skóry.

Grunt, że się przeszłaś do lekarza i jesteś pod jego opieką. A reszta to tylko kwestia pamiętania, żeby tabsy brać I nie stresuj się - stres piękności szkodzi
Jeszcze w tym temacie napiszę,że u mnie też nie było żadnych objawów tak do trzydziestki - potem nagle się pojawiły Pierwszy objaw to były problemy z włosami.... Ja miałam guzki i przez nie huśtawkę: raz za dużo raz za mało hormonów;po usunięciu tarczycy przeszłam długą drogę ustalania dawki hormonów syntetycznych,stąd na własnej skórze potestowałam,jak się objawia nadmiar,a jak niedomiar Szczerze,to nawet sobie pozwalałam pomanipulować dawką

A w temacie kosmetykowym: jadę do sklepu shea na Wolę,na przeszpiegi Wejście przez kwiaciarnię
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.