Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-27, 22:13   #1
aisak
Przyczajenie
 
Avatar aisak
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Arrow

Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - wątek zbiorczy


Mam taki problem. Nad moją górną wargą rosną wąsy :/ Nie wiem co mogę z tym zrobić (kiedyś/ dawno temu, bardzo mądrze je goliłam i to tylko pogorszyło sprawę).
Zastanawiam się czy są jakieś sposoby leczenia tego "od wewnątrz"? Może mam za dużo męskich hormonów i jakieś tabletki na to można by było brać?

Jak ktoś ma jakieś rady to bardzo proszę o pisanie. Bo jest to naprawdę bardzo krępujące, szczególnie kiedy rozmawiam z kimś to myślę tylko o tym że patrzy na moje wąsy

W zasadzie to nie wiem czy powinnam iść z tym problemem do ginekologa czy do dermatologa. Nie zależy mi na czasowym usunięciu problemu(np. chodzenie do kosmetyczki) tylko na usunięciu przyczyny.

Będę bardzo wdzięczna za wszelką Waszą pomoc
aisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 11:18   #2
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wąsik

mroponuje wizyte na forum kosmetycznym.
tam jest dość sopro tego typu wątków.
w salonie kosmetycznym możesz usuwać woskiem wąsik, włosy powiiny odrastać słabsze, mniej widoczne, możesz też je rozjaśniać. słyszałam też o metodzie laserowego usuwania owłosienia ale nie wiem czy to jest ogólnie stosowany zabieg czy jakiś pic na wode.

natomiast jeśli nadnierne owłosienie wystepuje na brzuchu, rękach, piersiach, plecach idt, to możre oznaczać problemy hormonalne i powinnaś się udać do enokrynologa.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 11:31   #3
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez aisak
Mam taki problem. Nad moją górną wargą rosną wąsy :/ Nie wiem co mogę z tym zrobić (kiedyś/ dawno temu, bardzo mądrze je goliłam i to tylko pogorszyło sprawę).
Zastanawiam się czy są jakieś sposoby leczenia tego "od wewnątrz"? Może mam za dużo męskich hormonów i jakieś tabletki na to można by było brać?

Jak ktoś ma jakieś rady to bardzo proszę o pisanie. Bo jest to naprawdę bardzo krępujące, szczególnie kiedy rozmawiam z kimś to myślę tylko o tym że patrzy na moje wąsy

W zasadzie to nie wiem czy powinnam iść z tym problemem do ginekologa czy do dermatologa. Nie zależy mi na czasowym usunięciu problemu(np. chodzenie do kosmetyczki) tylko na usunięciu przyczyny.

Będę bardzo wdzięczna za wszelką Waszą pomoc
Po pierwsze: wyszukiwarka
Po drugie: możesz zrobić badania hormonalne ( ok 300zł), aby określić, czy to defekt kosmetyczny czy choroba - skierowanie może dać ginekolog, endokrynolog lub dermatolog
Po trzecie: jesli defekt kosmetyczny - kupic wosk i depilowac albo korzystac z usług kosmetyczki. Ewentualnie zainwestowac w laser - ok 1000zł 3 zabiegi Laser musi być poprzedzony badaniami hormonalnymi, czyli plus wspomniane 300zł
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 22:17   #4
aisak
Przyczajenie
 
Avatar aisak
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Dot.: Wąsik

hehe..a te badania nie są przypadkiem refundowane? Bo wtedy by było fajnie.
Nie chcę stosować wosku, bo boję się że będą odrastać i później już w ogóle sobie nie poradze. Niestety mam grube i twarde włosy (wszędzie tylko nie na głowie takie są )
aisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 22:36   #5
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez aisak
hehe..a te badania nie są przypadkiem refundowane? Bo wtedy by było fajnie.
Nie chcę stosować wosku, bo boję się że będą odrastać i później już w ogóle sobie nie poradze. Niestety mam grube i twarde włosy (wszędzie tylko nie na głowie takie są )
Nie, badania hormonalne na pewno nie są refundowane. Może lekko przesadziłam z tymi 300zł - zależy od miasta
Po wosku włoski odrastają słabsze!
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 22:53   #6
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Wąsik

Badania hormonalne koszyują ok. 150zł, może nawet jeszcze mniej bo nie musisz robić wszystkich hormonów. Najważniejszy jest pewnie testosteron.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 22:55   #7
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez ahgatta
Badania hormonalne koszyują ok. 150zł, może nawet jeszcze mniej bo nie musisz robić wszystkich hormonów. Najważniejszy jest pewnie testosteron.
hmm..u mnie komplet kosztuje 200 +wizyta u lekarza 60zł...
Sam testosteron nic nie powie pewnie...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-29, 22:31   #8
aisak
Przyczajenie
 
Avatar aisak
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Już się zarejestrowałam na koniec stycznia do ginekologa, także spytam co myśli o tych badaniach u mnie i ewentualnie mnie gdzieś skieruje.
Moja koleżanka dostała jakieś tabletki hormonalne, bo po jakichś innych lekach pojawiły się u niej włoski na brodzie. Ciekawe czy jej to pomoże.

Wiem że włoski po wosku powinny rosnąć słabsze, ale jednak się boję

A mam jeszcze takie pytanka. Jeśli chodzi o ten wosk to on ma być na zimno czy na ciepło? I czy można zrobić to samemu w domu czy lepiej do kosmetyczki się udać? Ile taki "zabieg" kosztuje?

Z góry dzięki i już postaram się nie zawracać głowy

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2005-12-31 o 10:19
aisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 09:22   #9
Be@ta 66
Raczkowanie
 
Avatar Be@ta 66
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 131
Smile Dot.: Wąsik

Jeżeli chodzi o wosk to w zależności od gabinetu kosztuje od 10 do 20 zł.W sklepach kosmetycznych, można kupić plastry z woskiem do depilacji twarzy.Stosowanie ich jest łatwe i skuteczne, a opis całej "operacji" znajduje się na opakowaniu, bądź załączonej ulotce.
Nie bój się usuwania włosków woskiem, na prawdę z czasem odrastają słabsze i cieńsze.Pozdrawiam.
Be@ta 66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 08:02   #10
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Wąsik

Nie zdajesz sobie sprawy jak wiele kobiet ma ten problem zwlaszcza brunetek, u ktoryh stezenia meskich hormonow sa z reguly wysze. Jesli twoim problemem jest tylko wasik- a nie np. owlosienie klatki piersiowej, twarde owlosienie nog- geeralnie nadmierne owlosienie- problem rozwiaze dobry krem do depilacji twarzy, tak jak w przypadku mnostwa kobiet
Głowa do gory!
pzdr
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 12:19   #11
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez aisak
Mam taki problem. Nad moją górną wargą rosną wąsy :/ Nie wiem co mogę z tym zrobić (kiedyś/ dawno temu, bardzo mądrze je goliłam i to tylko pogorszyło sprawę).
Zastanawiam się czy są jakieś sposoby leczenia tego "od wewnątrz"? Może mam za dużo męskich hormonów i jakieś tabletki na to można by było brać?

Jak ktoś ma jakieś rady to bardzo proszę o pisanie. Bo jest to naprawdę bardzo krępujące, szczególnie kiedy rozmawiam z kimś to myślę tylko o tym że patrzy na moje wąsy

W zasadzie to nie wiem czy powinnam iść z tym problemem do ginekologa czy do dermatologa. Nie zależy mi na czasowym usunięciu problemu(np. chodzenie do kosmetyczki) tylko na usunięciu przyczyny.

Będę bardzo wdzięczna za wszelką Waszą pomoc

ja bym radzila ci pojsc do ginekologa i zrobic badania na hormony meskie glwonie testosteron bo to moze byc androgenicznosc, hirsutyzm lub poprtopstu taka twoja uroda. Jesli natomiats to wina hormonow to dobrze by bylo to zaczac leczyc bo pozniej moga byc tez inne problemy ale czy oprocz tego wasika masz inne problemy z wloskami np czy sa na udach wiecej ich na lydkach czy pod pachami ??
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-01, 22:01   #12
aisak
Przyczajenie
 
Avatar aisak
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
ja bym radzila ci pojsc do ginekologa i zrobic badania na hormony meskie glwonie testosteron bo to moze byc androgenicznosc, hirsutyzm lub poprtopstu taka twoja uroda. Jesli natomiats to wina hormonow to dobrze by bylo to zaczac leczyc bo pozniej moga byc tez inne problemy ale czy oprocz tego wasika masz inne problemy z wloskami np czy sa na udach wiecej ich na lydkach czy pod pachami ??
Na łydkach i udach rzeczywiście jest ich sporo. Szczególnie po wewnętrznej stronie ud. Mam też pare włosków w okolicach sutków, ale jest ich niedużo i są raczej dosyć długie niż grube np
aisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 14:28   #13
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez aisak
Na łydkach i udach rzeczywiście jest ich sporo. Szczególnie po wewnętrznej stronie ud. Mam też pare włosków w okolicach sutków, ale jest ich niedużo i są raczej dosyć długie niż grube np
wydaje mi sie ze to moze miec zwiazek ze zbyt duza iloscia hormonow meskich czyli moze byc to hiperandrogenizm badz hirsutyzm ale moze to byc tez np PCOS bo takei objawy sa typowe dla tych schorzen i wielu innych dlatego polecam isc do dobregho ginekologa i zrobic porzdane badania hormonalne
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 21:27   #14
aisak
Przyczajenie
 
Avatar aisak
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Dot.: Wąsik

Dzięki Misiaczku Te nazwy niewiele mi mówią, ale pójdę do ginekologa, już się zarejestrowałam na koniec stycznia i napewno wszystkiego się dowiem)

pozdrawiam )
aisak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 10:09   #15
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez aisak
Dzięki Misiaczku Te nazwy niewiele mi mówią, ale pójdę do ginekologa, już się zarejestrowałam na koniec stycznia i napewno wszystkiego się dowiem)

pozdrawiam )

nier ma za co ciesze sie ze moglam pomoc aha wloskow nie gol lekarz musi je zobaczyc z jakim sa natezeniem
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 11:00   #16
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Wąsik

Też mam wąsik i całkiem sporo włosów wszędzie, ale pani ginekolog powiedziała mi, że to jest normalne i nie oznacza jakichś zaburzeń hormonalnych. Dopiero przy naprawdę widocznym owłosieniu należy się martwić. A włoski nad górną wargą ma większość kobiet.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 13:26   #17
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez margitta
Też mam wąsik i całkiem sporo włosów wszędzie, ale pani ginekolog powiedziała mi, że to jest normalne i nie oznacza jakichś zaburzeń hormonalnych. Dopiero przy naprawdę widocznym owłosieniu należy się martwić. A włoski nad górną wargą ma większość kobiet.

ja wasiku nie mam tzn nie mam tam wlsokow wcale choc ich nie usuwam na nogach mam troszke ale nie duzo a jednak mam zaburzenia hormonalne a lepiuej zrobic badania niz zyc w nieswiadomosci bo lepiej leczyc wczesniej niz za pozno a zreszta napislama ze to mzoe to byc to a to a nie ze to napewno ejst bo nie ja jestem od stawiania diagnozy
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 13:46   #18
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
ja wasiku nie mam tzn nie mam tam wlsokow wcale choc ich nie usuwam na nogach mam troszke ale nie duzo a jednak mam zaburzenia hormonalne a lepiuej zrobic badania niz zyc w nieswiadomosci bo lepiej leczyc wczesniej niz za pozno a zreszta napislama ze to mzoe to byc to a to a nie ze to napewno ejst bo nie ja jestem od stawiania diagnozy

absolutnie nie neguje twoich rad. Chodzi mi tylko o to, że to wcale nie musi oznaczać zaburzeń hormonalnych, a jak sama piszesz, zaburzenia mogą być też bez tego.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 14:23   #19
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez margitta
absolutnie nie neguje twoich rad. Chodzi mi tylko o to, że to wcale nie musi oznaczać zaburzeń hormonalnych, a jak sama piszesz, zaburzenia mogą być też bez tego.
to co ona napisala jest jednym z obajwowo aburzen ho9rmonalnych dlatego odeslalam ja do lekarza bo nigdy nic nie wiadomo lepiej zeby to sie okazalo ze taka jej natura anizeli ze to cos nie tak z jej hormonami ja mam tylko delikatne tego objawy a jednak moje hormony czasem fiksuja a ja tak jak juz napisalam mowilam ze to moze byc to ale nie musi a to chyba jest jednoznaczne z tym ze te obajwy nie musza oznaczac zaburzen hormonalnych
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 09:22   #20
asik86
Raczkowanie
 
Avatar asik86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Earth
Wiadomości: 120
Dot.: Wąsik

Witam, ja tez mam problem z wasikiem ale usuwam go u kosmetyczki odrastaja słabsze i nie takie ciemne a płace za ususiecie 5 zł. na poaczatku troszke bolała ale mozna sie do tego przyzwyczaic
asik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 15:14   #21
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Wąsik

ja tylko muszę - czego sama jestem przykładem- zdementować, że po usuwaniu woskiem włoski stają się słabsze i rzadsze- niestety, nie zawsze;-((((
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:04   #22
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Wąsik

Ech... też mam ten problem. Włoski mam praktycznie wszędzie i o mało nie stało się to powodem moich kompleksów Na łydkach to praktycznie jak u faceta. Męczarnia, muszę golić calutkie nogi. Co do wąsika, nigdy nie próbowałam golić i nie zamierzam, bo wiem że to pogorszy. Jedynie rozjaśniałam, bo są cienkie, a ciemne, jednak nie pomogło. Robiłam badania na testosteron. Niby norma. Ginekolog powiedziała, że taka już moja uroda Muszę się z tym pogodzić. Pozdrawiam!
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:34   #23
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Wąsik

Cytat:
Napisane przez kasia191273
ja tylko muszę - czego sama jestem przykładem- zdementować, że po usuwaniu woskiem włoski stają się słabsze i rzadsze- niestety, nie zawsze;-((((
Jesli zabieg jest prawidłowo wykonywany to są. Jesli zamiast wyrywac włosy są urywane przy skórze efekt moze byc tylko gorszy - włosy wyglądaja n agrubsze dokładnie tak jak przy goleniu
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 17:38   #24
uliki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Owlosienie na twarzy

Jako dziecko wziełam pęsetkę do ręki i przed lusterkiem powyrywałam sobie włoski na brodzie... ehh gdybym mogła cofnąć czas Dziś ma 28 lat i codziennie musze je sobie wyrywać, bo odrastają w zastraszającym tempie czarne i mocne, do tego tworza sie stany zapalne przy cebulkach. czy istnieje szansa na pozbycie się tego wielkeigo i bardzo uciażliwego problemu?
uliki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 11:58   #25
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Owlosienie na twarzy

z tego co wiem taki histuryzm leczy się min diane 35 (jest to lek anty o większej dawce hormonów) albo na pewno cos innego .Ale takie tabletki może przepisac lekarz ginekolog.Na pewno jest na to jakiś sposób więc sie nie przejmuj

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 14:46   #26
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: Owlosienie na twarzy

ja mam podobny problem co ty z tego powodu, ze mam podwyzszony poziom meskich hormonow. Choruje takze na PCO, czego hirsutyzm (nadmierne owłosienie u kobiet) jest objawem. Ja radze sobie woskiem u kosmetyczki jest naprawde wspanialy, rezultaty utrzymuja sie okolo miesiaca. Kiedys tez bralam diane, niestety nigdy nie bylam nadowolona z tych tabletek- bardzo po nich przytylam. Jesli ten problem cie meczy, to moze powinnas pojsc do endokrynologa, ktory przepisze ci badania, a pozniej zacznie leczenie. W moim przypadku byl to androcur, ktory obnizyl nadmierna produkcje androstendionu. Obecnie biore Yasmin, przy tabletkach antykoncepcyjnych rzeczywiscie wloski tak nie rosna, sa slabsze i mniejsze. Stosuje je nie ze wzgledu na wloski, ale ze wzgledu na zabezpieczenie antykoncepcyjne. Dlatego jesli nie potrzebujesz zabezpieczenia przed ciaza to mysle ze nie powinnas lykac tabletek anty. Pozdraewiam
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 19:07   #27
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Owlosienie na twarzy

myślę że niezbędna jest wizyta u endokrynologa i zrobienie badań na poziom hormonów
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:10   #28
Shanyah
Raczkowanie
 
Avatar Shanyah
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Mother Earth
Wiadomości: 145
Arrow Hirsutyzm - watek zbiorczy

Witam.
Temat hirsutyzmu bądz nadmiernego owłosienia u kobiet kilka razy już się powtórzył, przeczytałam prawie wszystkie wątki, ale odpowiedzi na nurtujące mnie pytania nie znalazłam.. Nie jestem pewna czy mam hirsutyzm, jeżeli nawet to najłagodniejszą formę, jednak jest to dla mnie marne pocieszenie. Z kwestią estetyczną jakoś sobie radze, jednak niepokoi mnie kwestia zdrowotna.


Pani ginekolog bez żadnych badań zapisała mi Diane 35 - dopiero po rocznej kuracji i kilku miesięcznej przerwie "wymusiłam" skierowanie na badanie poziomu testosteronu ( 1,37 nmol/l). Wziełam drugą turę Diane 35 razem z Androcur (pół roku), gdy sytuacja się nie poprawiła, pani ginekolog dała mi skierowanie do endokrynologa. Endokrynolog skierowała mnie na kolejne badania : kortyzol: 354ng/ml, TSH: 1,93 ulU/ml. Następnie powtórzyła badanie kortyzolu,żeby wykluczyć zespół Cushinga: kortyzol: 236ng/ml, a po dexamethasonie 10ng/ml. USG nie wykazało PCO. Czyli - objawy choroby są, a samej choroby nie ma.

Mam takie pytanie :Czy istnieją leki które hamują rozwój hirutyzmu? Słyszałam niejednokrotnie że nie istnieją, jednak w internecie reklamowane są takie preparaty, które dają nadzieje, być może zgubną... Podaje linki:

http://www.bio-med.pl/fadiamone.html
http://www.emea.eu.int/humandocs/PDF...-325-PI-pl.pdf

Edytowane przez Shanyah
Czas edycji: 2007-08-12 o 22:36
Shanyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 15:37   #29
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Hirsutyzm - kwestia zdrowotna!

droga Shanyah, jak słusznie zauważasz pod koniec swojego postu, hirsutyzm nie jest chorobą.
Może być objawem chorób (mnie niestety nie przychodzą do głowy żadne inne niż te, w kierunku których byłaś diagnozowana).

Niestety, a raczej stety, bo skoro nie odnaleziono u Ciebie żadnej choroby, to należy wziąć pod uwagę drugą prawdopodobną opcję- że u Ciebie hirsutyzm ma charakter konstytucjonalny, znaczy, że jest typem urody, a nie objawem choroby

rozumiem, że jest to dla Ciebie problem, ale chciałam Cię pocieszyć, że prawdopodobnie- jeśli nie masz innych objawów- jest to problem raczej kosmetyczny- może nie warto zastanawiać się nad innym badaniami, chodzeniem od lekarza do lekarza itp.
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 19:01   #30
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Hirsutyzm - kwestia zdrowotna!

Jeżeli jesteś niezadowolona z lekarza ginekologa to powinnaś go zmienić i isc do innego.Na pewno w ulotce diane przeczytasz ze leczy on włsnie nadmierne owłosienie.Ja jak te tabletki brałam to u siebie żadnych włosków nie widziąłm ale musze powiedzieć ze jak je przestałam brac po 5 latach to np zuwżyłam owłosienie jasne na pośladkach i miedzy piersiami oraz na ramieniu)tam teraz przyklejam plaster i widze malutki meszek)-sama sie zastanawiam czy to skutek teblstek anty czy czego???Wydaje mi się ze czasmi skutki brania leków anty moga jak najbardziej wyjsc po kilku latach i to negatywnie się objawić.Ja póki co nic z tym nie czynie ale rzeczywiście tak moze być.ty byłaś juz u ginekologa endokrynologa może powinnaś isć do innego lekarza i zaczerpnac inna opinie bo niestety co lekarz to bywa że diagnoza inna


pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-28 08:49:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.