Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-12, 22:11   #961
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

czy macie pomysł czym zastąpić EDTA w skladzie serum z kwasem liponowym? martwią mnie ostatnie doniesienia o szkodliwości wersernianu i podopno ma zniknąć z rynku....
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 07:31   #962
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Ceramidowego kompleksu używam do wlosów w odżywce-mgiełce samorobionej i kremik 15% ceramidowy
Baza kremowa 70 % 5 ml
wyb.olej 15 % 1 ml
ceramidy 15 % 1 ml
Bardzo dobrze mi służy
dzieki mam nadzieje ze nawilzy dobrze skóre szczegołnie pod oczami mam tragedie.
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 17:54   #963
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Pierwszy raz zamówiłam coś dzisiaj na mazidłach. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Tyle tu pozytywnych opinii, że musiałam się skusić.
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 18:26   #964
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam nie zamawiałam jeszcze nic na Mazidłach, na razie mam za sobą dwa zamówienia na BU
szukam czegoś nawilżającego NA DZIEŃ, nadającego się pod MAKIJAŻ, polecicie coś?
Cera: mieszana, a ostatnio przesuszona przez zimę i minerały, skłonna do zapychania, zaskórniki, wypryski itp
Jak już wspomniałam używam minerałów konkretnie Lumiere FF, jeśli chodzi o moją pielęgnację:
do mycia olejek z BU
hydrolaty z BU
tonik z kwasem pha
masło jojoba BU - na noc, świecę się po nim strasznie ;o na dzień pod makijaż używam żelu Aloe Vera Gorvita, ale pod minerały to chyba za suche.... Mam też Babydream Nagietkowy(bez cynku), zanim zakupiłam Masło Jojoba właśnie używałam tego kremu na noc, czasem użyję go na dzień pod minerały, jak mam bardzo suchą skórę.

z mazideł myślałam o oleju żurawinowym bądź z czarnej porzeczki
myślicie, że po zmieszaniu z kwasem hialuronowym na dzień się nada?
czekam na Wasze propozycje
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 12:10   #965
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja czasami (zwłaszcza po złuszczaniu) kładę jakiś fajny olej z Ha pod minerały i się nadaje (chwileczkę trzeba poczekać i pięknie się wchłania) ostatnio używałam oleju ze śliwki i orzechów laskowych, bliżej ciepełka już, to zamówiłam z pestek truskawki i maliny. Musisz popróbować który Twojej skórze będzie najlepiej pasował (żurawinowy też mnie kusi)
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 12:33   #966
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
czy macie pomysł czym zastąpić EDTA w skladzie serum z kwasem liponowym? martwią mnie ostatnie doniesienia o szkodliwości wersernianu i podopno ma zniknąć z rynku....
może fenoksyetanolem?:confused : ja zawsze tym konserwuję wszystkie kosmetyki...
ale najlepiej zapytać Mazidła.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 13:09   #967
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Witam nie zamawiałam jeszcze nic na Mazidłach, na razie mam za sobą dwa zamówienia na BU
szukam czegoś nawilżającego NA DZIEŃ, nadającego się pod MAKIJAŻ, polecicie coś?
Cera: mieszana, a ostatnio przesuszona przez zimę i minerały, skłonna do zapychania, zaskórniki, wypryski itp
Jak już wspomniałam używam minerałów konkretnie Lumiere FF, jeśli chodzi o moją pielęgnację:
do mycia olejek z BU
hydrolaty z BU
tonik z kwasem pha
masło jojoba BU - na noc, świecę się po nim strasznie ;o na dzień pod makijaż używam żelu Aloe Vera Gorvita, ale pod minerały to chyba za suche.... Mam też Babydream Nagietkowy(bez cynku), zanim zakupiłam Masło Jojoba właśnie używałam tego kremu na noc, czasem użyję go na dzień pod minerały, jak mam bardzo suchą skórę.

z mazideł myślałam o oleju żurawinowym bądź z czarnej porzeczki
myślicie, że po zmieszaniu z kwasem hialuronowym na dzień się nada?
czekam na Wasze propozycje
Rozumiem, ze nie stosujesz filtrow i chcesz cos nawilzajaco - nie swiecącego się na dzień? Jeśli tak, to jak najbardziej zel HA + olej się nada. Można dowolnei regulować stopień nawilżenia / tłustosci proporcjami. Dla mnie często jest on za mało nawilżający, wchłania się do matu. Olej żurawinowy jest super, tak samo olej z pestek jabłka, orzecha włoskiego, róży piżmowej! jojoba (jeśli masło CI służy) - fajnie jest robić mieszanki 2-3 olejowe, lepiej wtedy działają. Porzeczki nie próbowałam jeszcze.

A na noc dla odmiany od HA polecam mleczko winogronowe z mazideł, jest śmiesznie tanie, a w połączeniu z olejami fantastycznie nawilża i odżywia skórę!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 14:26   #968
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze nie stosujesz filtrow i chcesz cos nawilzajaco - nie swiecącego się na dzień? Jeśli tak, to jak najbardziej zel HA + olej się nada. Można dowolnei regulować stopień nawilżenia / tłustosci proporcjami. Dla mnie często jest on za mało nawilżający, wchłania się do matu. Olej żurawinowy jest super, tak samo olej z pestek jabłka, orzecha włoskiego, róży piżmowej! jojoba (jeśli masło CI służy) - fajnie jest robić mieszanki 2-3 olejowe, lepiej wtedy działają. Porzeczki nie próbowałam jeszcze.

A na noc dla odmiany od HA polecam mleczko winogronowe z mazideł, jest śmiesznie tanie, a w połączeniu z olejami fantastycznie nawilża i odżywia skórę!
nie, nie używam filtrów, ale cały czas noszę się z zamiarem kupna, ale ciężko dostępnego
dzięki za radę, a króry kwas hialuronowy polecacie, bo jest ich sporo i na mazidłach i na BU...dzięki za polecenie mleczka winogronowego, faktycznie tanie jak barszcz.
ogólnie to szukam oleju który by mnie nie zapchał, w wątku o BU wyczytałam, że kwas oleinowy zapycha, więc szukam oleju który zawiera go mało
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 15:24   #969
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
nie, nie używam filtrów, ale cały czas noszę się z zamiarem kupna, ale ciężko dostępnego
dzięki za radę, a króry kwas hialuronowy polecacie, bo jest ich sporo i na mazidłach i na BU...dzięki za polecenie mleczka winogronowego, faktycznie tanie jak barszcz.
ogólnie to szukam oleju który by mnie nie zapchał, w wątku o BU wyczytałam, że kwas oleinowy zapycha, więc szukam oleju który zawiera go mało
Wszystkie oleje któe Ci poleciłam zawierają mało oleinowego - mam też cerę mieszaną skłonną do zapychania. A żel HA najlepiej taki, żeby był małocząsteczkowy w nim. Bo tylko ten przenika w głąb skóry.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 15:33   #970
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Wszystkie oleje któe Ci poleciłam zawierają mało oleinowego - mam też cerę mieszaną skłonną do zapychania. A żel HA najlepiej taki, żeby był małocząsteczkowy w nim. Bo tylko ten przenika w głąb skóry.
Z tego co przed chwilą poczytałam to wychodzi na to, że mam zakupić wysokocząsteczkowy i małocząsteczkowy i je zmieszać, tak?
bo na mazidłach i zsk chyba nie ma preparatu będącego ich połączeniem.

a tak w ogóle to bardzo dziękuję za porady i jeszcze jedno: na ile Wam takie 10gram oleju starcza?

Edytowane przez anka1892
Czas edycji: 2011-03-15 o 15:40
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 15:35   #971
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziewczyny a jak przechowywac kompleks ceramidowy.pisze ze do 15 st albo w lodówce.ale w lodówce nie moze byc mniej niz 10 st gdzie to trzymacie?
a olej z tomany gdzie?
prosze napiszcie zebym nie zmarnowała
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 20:37   #972
wiktoriablondi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 53
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II


Edytowane przez wiktoriablondi
Czas edycji: 2011-03-17 o 17:11
wiktoriablondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 08:40   #973
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
może fenoksyetanolem?:confused : ja zawsze tym konserwuję wszystkie kosmetyki...
ale najlepiej zapytać Mazidła.
no właśnie liczyłam na to, że laminaria coś podpowie... myślisz, że lepiej wysłać do niej maila?
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 08:39   #974
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
no właśnie liczyłam na to, że laminaria coś podpowie... myślisz, że lepiej wysłać do niej maila?
myślę że najlepiej jest poradzić się fachowca
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 09:49   #975
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny kupie hydrolaty w sklepie ziołowym? Czy nie bardzo? Potrzebuje jedną rzecz kurcze, nie opłaca mi się zamawiac na mazidłach
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 11:17   #976
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Może zrób sama hydrolat. Trzeba mieć maszynkę do zaparzania kawy (taką do parzenia na gazie) do pojemniczka na wodę wlewamy wodę destylowaną, a do zbiorniczka na kawę wkładamy zioła z których ma być hydrolat i zaparzamy. Trzymamy w lodówce. Jeżeli oczywiście zioło z którego chcesz zrobić jest dostępne w zielarskim
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 11:48   #977
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Może zrób sama hydrolat. Trzeba mieć maszynkę do zaparzania kawy (taką do parzenia na gazie) do pojemniczka na wodę wlewamy wodę destylowaną, a do zbiorniczka na kawę wkładamy zioła z których ma być hydrolat i zaparzamy. Trzymamy w lodówce. Jeżeli oczywiście zioło z którego chcesz zrobić jest dostępne w zielarskim
Ciekawy pomysł A ile czasu można trzymać taki hydrolat?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:17   #978
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Może zrób sama hydrolat. Trzeba mieć maszynkę do zaparzania kawy (taką do parzenia na gazie) do pojemniczka na wodę wlewamy wodę destylowaną, a do zbiorniczka na kawę wkładamy zioła z których ma być hydrolat i zaparzamy. Trzymamy w lodówce. Jeżeli oczywiście zioło z którego chcesz zrobić jest dostępne w zielarskim
Świetny pomysł, dzieki!
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 08:13   #979
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, orientujecie się czy mo zna do kremu sojowego z BU dodać koenzym Q10? myślę, że musiałabym go dodac do bazy (czyli olejków araganowego i swalenu) tylko nie wiem, czy później z czymś by się to nie pogryzło
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 10:32   #980
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Moja maszynka jest nieduża, więc te dawki hydrolatu wystarczają na kilka dni (nie zdąży się popsuć) robiłam z kocanki i ruty, a dla koleżanki z lawendy i rumianku. Dzisiaj mam zamiar zrobić różany
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 11:09   #981
mglista_noc
Raczkowanie
 
Avatar mglista_noc
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 379
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
z mazideł myślałam o oleju żurawinowym bądź z czarnej porzeczki
myślicie, że po zmieszaniu z kwasem hialuronowym na dzień się nada?
czekam na Wasze propozycje
Co do porzeczkowego to jest świetny w działaniu, ale na dzień się raczej nie nadaje ze względu na intensywny kolor.
mglista_noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 14:10   #982
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez mglista_noc Pokaż wiadomość
Co do porzeczkowego to jest świetny w działaniu, ale na dzień się raczej nie nadaje ze względu na intensywny kolor.
Mnie żurawinowy tez barwi skórę lekko na pomarańczowo, ale ja mam bardzo jasną karnację. Najlepiej spróbuj sama, jeśli nie na dzień, to zużyjesz na noc, żurawina jest super
Szukasz oleju do stosowania pojedyńczo w połączeniu z HA, czy chcesz zrobić mix 2-3 olejów? BO myślę, że mixy są lepszym pomysłem, ja mieszam niewielką ilość i trzymam to w łazience, możesz poprosić o próbeczki, dostajesz wtedy 5 ml co na całkiem długo starcza do testowania
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 17:31   #983
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Mnie żurawinowy tez barwi skórę lekko na pomarańczowo, ale ja mam bardzo jasną karnację. Najlepiej spróbuj sama, jeśli nie na dzień, to zużyjesz na noc, żurawina jest super
Szukasz oleju do stosowania pojedyńczo w połączeniu z HA, czy chcesz zrobić mix 2-3 olejów? BO myślę, że mixy są lepszym pomysłem, ja mieszam niewielką ilość i trzymam to w łazience, możesz poprosić o próbeczki, dostajesz wtedy 5 ml co na całkiem długo starcza do testowania
o jej nie myślałam o mixach wiem, że są dziewczyny które uwielbiają bawić się w mieszanie, sprawia im to wielką frajdę, ja raczej wole gotowce, ale ze względu na efekty zmuszam się do takich produktów ja w ogóle nie wiem jak to mieszanie ma wyglądać... na razie nie złożyłam zamówienia, bo nie mam takiej potrzeby jeszcze.
żel hialuronowy małocząsteczkowy jest w proszku czyli miałabym wziąć odrobinę tego proszku i dodać do oleju? jest może jakiś wątek jak się to stosuje, albo jakiś filmik na youtube? bo ja jestem kompletnie ciemna jeśli chodzi o takie sprawy...
mieszacie to każdorazowo przed użyciem czy zlewacie kilka olejów do jednej butelki i razem przechowujecie?

Edytowane przez anka1892
Czas edycji: 2011-03-19 o 17:32
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 18:49   #984
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Mnie żurawinowy tez barwi skórę lekko na pomarańczowo, ale ja mam bardzo jasną karnację. Najlepiej spróbuj sama, jeśli nie na dzień, to zużyjesz na noc, żurawina jest super
Szukasz oleju do stosowania pojedyńczo w połączeniu z HA, czy chcesz zrobić mix 2-3 olejów? BO myślę, że mixy są lepszym pomysłem, ja mieszam niewielką ilość i trzymam to w łazience, możesz poprosić o próbeczki, dostajesz wtedy 5 ml co na całkiem długo starcza do testowania
ja rozcieńczam go (tzn mieszam z) mleczkiem winogronowym i dodaję kilka kropel HA - wtedy już nie ma tak intensywnego koloru
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 20:33   #985
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja rozcieńczam go (tzn mieszam z) mleczkiem winogronowym i dodaję kilka kropel HA - wtedy już nie ma tak intensywnego koloru
Ja też stosuję z mleczkiem winogronowym LUB żelem HA, ale mimo to twarz mam lekko pomarańczową, więc wolę używac go na noc ;]

Anka1892, co do HA, to ja już mam gotowy żel, z BU, ale pewnie jak masz w proszku to łatwo z niego zrobić żel - musi być info na ten temat na stronie mazideł lub ZSK. A co do mieszanek olejowych, to nie ma nic prostszego - ja po prostu w małej buteleczce z ciemnego szkła z zakraplaczem mieszam 3 rodzaje olei - tak po kilkanaście kropli, że wychodzi połowa tej buteleczki i to trzymam sobie w łazience. Dodaję do żelu do mycia twarzy Babydream albo do żelu HA albo do mleczka winogronowego z mazideł. Łatwiej niż biegac za każdym razem do lodowki no i łatwiej w ten sposob zużywać próbki z mazideł, które dostajesz w nieporęcznych pudełeczkach ;]
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."



Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-03-19 o 20:34
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 11:14   #986
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Ja też stosuję z mleczkiem winogronowym LUB żelem HA, ale mimo to twarz mam lekko pomarańczową, więc wolę używac go na noc ;]

Anka1892, co do HA, to ja już mam gotowy żel, z BU, ale pewnie jak masz w proszku to łatwo z niego zrobić żel - musi być info na ten temat na stronie mazideł lub ZSK. A co do mieszanek olejowych, to nie ma nic prostszego - ja po prostu w małej buteleczce z ciemnego szkła z zakraplaczem mieszam 3 rodzaje olei - tak po kilkanaście kropli, że wychodzi połowa tej buteleczki i to trzymam sobie w łazience. Dodaję do żelu do mycia twarzy Babydream albo do żelu HA albo do mleczka winogronowego z mazideł. Łatwiej niż biegac za każdym razem do lodowki no i łatwiej w ten sposob zużywać próbki z mazideł, które dostajesz w nieporęcznych pudełeczkach ;]
uuuu....
ja też mam bardzo jasną skórę, ale wszystkie oleje bardzo szybko mi się wchłaniają, zwłaszcza zmieszane z HA - po 15min nie ma po nim śladu i mogę nakładać filtr
ale już np po aplikacji serum z Pine Bark można iść straszyć ludzi jako Potwór Z Bagien
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 11:21   #987
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
czy macie pomysł czym zastąpić EDTA w skladzie serum z kwasem liponowym? martwią mnie ostatnie doniesienia o szkodliwości wersernianu i podopno ma zniknąć z rynku....
Na ZKS sa przepisy gdzie jako chelatora użwa sie kwasu laktobionowego lub glunonolaktonu

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupie hydrolaty w sklepie ziołowym? Czy nie bardzo? Potrzebuje jedną rzecz kurcze, nie opłaca mi się zamawiac na mazidłach
Fitomed ma hydrolaty, np. oczarowy, wiec warto sie po pytać w zielarskich, czy aptekach
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:54   #988
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Na ZKS sa przepisy gdzie jako chelatora użwa sie kwasu laktobionowego lub glunonolaktonu

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------



Fitomed ma hydrolaty, np. oczarowy, wiec warto sie po pytać w zielarskich, czy aptekach
Fitomed ma hydrolaty? I to jeszcze oczarowy?
Kurczę,toś mnie zaskoczyła
Muszę pogrzebać o tym w necie.
A ma któraś porównanie jego z hydrolatami których tutaj używamy?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:32   #989
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Fitomed ma hydrolaty? I to jeszcze oczarowy?
Kurczę,toś mnie zaskoczyła
Muszę pogrzebać o tym w necie.
A ma któraś porównanie jego z hydrolatami których tutaj używamy?
Pewnie ma więcej konserwantów i trochę więcej sobie życzą. Mnie bardziej zachwycają pielęgnacją włosów
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:54   #990
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Pewnie ma więcej konserwantów i trochę więcej sobie życzą. Mnie bardziej zachwycają pielęgnacją włosów
prawda to (przynajmniej ta druga część) 15 zeta za 150 ml
http://www.fitomed.pl/hydrolaty/sklep_k/?idk=15
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.