Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-15, 18:09   #121
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez llamma Pokaż wiadomość
Silwena - zgadzam się, że do końca życia wierzbownicy nie będę przyjmować, zamierzam ją łykać jeszcze z jakieś 3, 4 miesiące, żeby w ten sposób wspomóc swój organizm w tym najtrudniejszym momencie postpigułkowego detoksu

(...)Aha, przypomniało mi się jeszcze Mi osobiście jakoś włosy nie lecą po tabletkach... Myślicie, że to może się zacząć z opóxnionym zapłonem ?
bardzo dobrze robisz właczając jako suplementacje jakieś wspomagacze potabletkowe
gdy ja odstawialam tabsy, to troche okpiłam sprawę i zbyt późno się tym zajęłam

myślę, że nie masz się czego bać z tymi włosami, po takim czasie to już wydaje się raczej nieprawdopodobne.
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 23:06   #122
llamma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Silwena - dziękuję za odpowiedź Z tymi włosami to miałam taki moment w sumie, ale trwało to ze 2 dni, w pierwszym tygodniu po odstawieniu, kiedy miałam wrażenie, że bardziej mi "lecą", od tamtej pory spokój (tfu tfu odpukać ).
Życzę powodzenia w kuracji Izotekiem - mam nadzieję, że raz na zawsze rozwiąże Twoje problemy z cerą
Pozdrawiam
llamma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:17   #123
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
bez recepty:
'Diroseal (krem) 0,05% retinaldehydu
Diacneal (emulsja) 0,1% retinaldehydu + 6% kwasu glikolowego
Ystheal (krem) 0.05% retinaldehydu (retinalu) + 0.05% pre-tocopheryl
Ystheal (emulsja) 0.05% retinaldehydu (retinalu) + 0.05% pre-tocopheryl


Retinal czyli retinaldehyd, działa o wiele łagodniej od reszty pochodnych wit A, dlatego może być stosowany przez osoby rozpoczynające kuracje retinoidami, chcące stopniowo przyzwyczajac...
Dziękuję pięknie za pomoc i cierpliwość. Ja dopiero wkraczam w te labirynty związane ze skórą itp.

Teraz chociaż wiem co gdzie czego mam szukać, już sie nie mogę doczekać efektów po zakupie retinoidka mam nadzieję, że pomoże

Pozdrawiam
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 10:16   #124
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Chciałam zameldować, że włoski przestają mi lecieć pomalutku
"pokrzywka" też już znikła z mojej twarzy Wróciłam do popijania wierzbownicy. Na razie jeden kubeczek dziennie, ale później chce pić raz na dwa dni. Ogólnie moje spostrzeżenia po odstawieniu tabletek są jak na razie pozytywne. Sądziłam, że będzie o wiele gorzej
Silwena jak samopoczucie po retinoidach?
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 16:58   #125
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Silwena jak samopoczucie po retinoidach?
o stara, nawet nie wiesz jak bardzo bym Ci chciała cos o tym napisać, ale nie mogę, bo cholera KOLEJNY z rzędu dermatolog okazał się starsznie niekompetentnym, niegodnym zaufania człowiekiem...

wyobraz sobie, że zleciła mi tą kuracje, kazała wykupić recepte brac lek i zgłosic sie po tygodniu, a jak przyjechalam na wizyte to sie okazało, że ona sie nie zjawiła... przepisano mnie na ten tydzien, ja przyjechałam, ona znowu nie stawiła sie do pracy (bo mróz i śnieg - zły dojazd), no i jutro mam wizyte u innej dermy (ktora tez byla beznadziejna i wlepiala mi antybiotyki jak nie mialam ropnych zmian), ale moze ona pociagnie ta kuracje, poprosze ją o to, zobaczymy co powie, a na razie to ja jeżdżę goła dupą po lodzie

fajnie, że masz dobre wieści i cofie Ci się to wypadanie

EDIT:
od jutra biore Izotek, więc jestem cała w skowronkach

ta derma polecała Glamuren (suplement), powiedziała, że działa lepiej od wierzbownicy
ofkors ja mam go nie brać, bo będę schnąć na wiór przez Izo, ale ogólnie polecała na ograniczenie łojotoku

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-01-23 o 16:03
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 10:12   #126
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Silweno - mam pytanie, zdecydowałam sie na tą kuracje retinoidami i mam dwa pytania. Czy np Diacneal albo Diroseal - czy mogę je stowować również pod oczy bo przydałaby sie i tam "poprawka czasowa" a z tego co czytałam w kompendium to można, tylko właśnie sie zastanawiam czy te, które mi napisałaś czy ogólnie wszystkie retinoidy można pod oczy itd.., wiesz wolę sie upewnić u nieco bardziej doświadczonych osób (proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, już niedługo będę bardziej ogarnięta w te tematy)

No i pytanie drugie - Czy mogłabyś mi polecić jakiś dobry krem z filtrem? pytam o to, gdyż na kompendium, wg mnie sytuacja wygląda tak, że jeśli jakaś osoba coś kupiła to jest dla niej dobre, a znów po kilku postach ktoś mówi że nie jest ok i że nie poleca i tak w kółko raz jedni, że ok a raz drudzy, że nie ok. A wybór tych kremów z porządnymi filtrami jest ogromny więc czuję sie trochę skołowana. Więc ponownie wole swoją decyzję postawić na opinii twojej jako bardziej doświadczoenj w tej kwesti.

Bardzo proszę o pomoc, cierpliwość i nie bić proszę też
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 10:41   #127
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Co prawda pytanie nie było do mnie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć
Z filtrem jest tak jak napisałaś Kasmi. Jednym pasuję to drugim tamto i nie chodzi tylko o wygląd filtra na twarzy. Filtr jak i każdy kosmetyk może uczulić, zapchać. Jeśli mogę coś doradzić to nim zaczniesz stosować retinoidy rozejrzyj się za próbkami w pobliskich aptekach. Czasami trzeba się mocno prosić Jeśli jesteś z Warszawy to polecam aptekę kosmetyczną w Arkadii. Mają tam spory wybór i szuflady pełne próbek
Mi osobiście pasuję filtr biodermy 40 aknmat, ale osadza się i podkreśla suchość skóry dlatego przy retinoidach chyba się nie sprawdzi.

EDIT: Doczytałam skąd jesteś. To chyba jesteśmy sąsiadkami
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 11:15   #128
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;16802137]właśnie sie zastanawiam czy te, które mi napisałaś czy ogólnie wszystkie retinoidy można pod oczy itd[/QUOTE]
te, które wypisałam napewno można stosowac jako kuracje przeciwzmarszczkową
z tych na receptę napewno można Zorac, Retin-A, Atrederm, Isotrex - z tych preparatów najagresywniejsza jest tretinoina i tazarotene, czyli najmocniejsza w walce ze zmarszczkami i innymi
preparatów złożonych i Differinu nie poleca się do kuracji przeciwzmarszczkowych, ale pewnie to już czytałaś w kompendium

Co do filtrów, to tak jak mówi Ghost19:
Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Jednym pasuję to drugim tamto i nie chodzi tylko o wygląd filtra na twarzy. Filtr jak i każdy kosmetyk może uczulić, zapchać. Jeśli mogę coś doradzić to nim zaczniesz stosować retinoidy rozejrzyj się za próbkami w pobliskich aptekach.
próbki można także kupować na allegro
ja przegrałam z aptekami, ale kilka wyszmanił w aptece mój TŻ
Antek, SVR i Babydream mi nie podpasowały, robiły sporo nieprzyjemności
obecnie na zmiane używam tych dwóch:
Lirene, do skóry wrażliwej, SPF 50+
oraz
Avene, emulsja, SPF 50+

Lirene można matowić tylko pudrem bambusowym, skrobią, dry flo, etc
Avene wszystkim, nawet pudrami drogeryjnymi, bronzerami, itp

ps. kupiłam też Pollena-Ewa, Eva Sun, Krem ochronny na superwrażliwe miejsca SPF50+ i nie moge się doczekać kiedy przetestuje
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:36   #129
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość

EDIT: Doczytałam skąd jesteś. To chyba jesteśmy sąsiadkami



PS. zgodnie z zaleceniami, odwiedzam dziś Arkadię
ciekawe czy mnie spławią czy też nie...
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
obecnie na zmiane używam tych dwóch:
Lirene, do skóry wrażliwej, SPF 50+
oraz
Avene, emulsja, SPF 50+

Lirene można matowić tylko pudrem bambusowym, skrobią, dry flo, etc
Avene wszystkim, nawet pudrami drogeryjnymi, bronzerami, itp

ps. kupiłam też Pollena-Ewa, Eva Sun, Krem ochronny na superwrażliwe miejsca SPF50+ i nie moge się doczekać kiedy przetestuje
Jeszcze raz dzięki za cierpliwość. Jak przetestujesz to pochwal sie jak oceniasz te produkty
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:59   #130
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;16810775] Jak przetestujesz to pochwal sie jak oceniasz te produkty [/QUOTE]

moją recenzje Avenki i Lirene'ki mozna przeczytać na KWC, w linkach ktore podałam
jedynie tej Polleny-Ewy, Sun, jeszcze nie ruszyłam, ale to się zmieni, wtedy napisze
pozdrawiam
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 21:58   #131
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

no więc ruszyłam Clindacne nic sie nie łuszczy, nic nie szczypie ale zauważyłam poprawę jednolicości skóry, jakby gładsza, krostki jakby sie wgłębiły leciuchno w skórę. Gorzej jest z filtrem, mam Ziaje 30, https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-protektor.htm ale on ma jedną wielką wadę! Strasznie ale to bardzo bardzo bardzo mnie po nim oczy pieką i robią się czerwone białka od przekrwienia. Tych które polecałaś Silwena nigdzie nie mogłam znaleźć a nie mieszkam w jakimś małym mieście. Pozostało mi jeszcze jedno miejsce, które mam nadzieję, że będzie posiadało na składzie Lirene bo na to w tej chwili sie uczepiłam.

PS. Silwena, przeczytałam twoje wszystkie komentarze w interesujących dla mnie kategoriach. Brawa za realistyczność i treściwe opisy.
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 22:45   #132
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

hejka Kasmi
czyli zdecydowałaś się na leczenie antybiotykiem?
mam nadzieję, że Ci pomoże, mi klindamycyna nic a nic nie pomagała
co do kremu od Ziaji, to nic dziwnego, że piecze i podrażnia, być może nawet to nie wina emigracji kremu do oczu, a nieskutecznej ochrony przed promieniowaniem (słoneczko nieźle daje zimą), ten krem ma niestabilne filtry, ochrona jest marniutka, jeśli w ogóle jest

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;17035339]Tych które polecałaś Silwena nigdzie nie mogłam znaleźć a nie mieszkam w jakimś małym mieście. [/QUOTE]
ja mieszkam na wsi, ale niedaleko (25km) mam miasto powiatowe i Lirene'ke znalazłam w małym sklepiku z kosmetykami, Avene'ki kupuję na allegro (mozna wysznupać z super promocjami typu woda termalna gratis), a ten filtr z Polleny-Ewy zamówiłam w ich sklepie internetowym za 6zł

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;17035339]Silwena, przeczytałam twoje wszystkie komentarze w interesujących dla mnie kategoriach. Brawa za realistyczność i treściwe opisy. [/QUOTE]

..ee.. że w sensie recenzje na KWC?

ps.Ghost19 mogę powiedzieć na dzień dzisiejszy tyle, że kolor mojej skóry wygląda jak u normalnych ludzi, a to dopiero 15dni jak biore Izotek
przez ostatnie 3lata nie widziałam takiego koloru buźki ani razu (wszystko zwalam na ciągłe-nieustanne-codzienne pacianie się a to antybiotykami, a to retinoidami, a to kwasami..), mój pysk nie wytrzymywał już leczenia miejscowego, a Izotek w 2tygodnie sprawił, że skóra wygląda jak żywa, jest jednolita i zaróżowiona jak u normalnych zdrowych ludzi, a wcześniej twarz strasznie odróżniała mi się od reszty ciała. Nadal mam krosty, prosaki, zaskorniki otwarte i zamkniete, grulki, grudki bolace w skorze, ale sam ten kolor cery jest dla mnie 50% poprawą, bo mimo wyprysków wyglądam zdrowo, a nie jak zatłuszczony, trup, z mordą miejscami bordowosino nakrapianą, pokolorowaną w niektórych miejscach na szaro, a w reszcie na żółto
teraz mam skórę twarzy jak normalni ludzie

pozdrawiam!
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 14:26   #133
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Silwenka bardzo się cieszę, że masz tak dobre wieści
Izotek to już "wyższa szkoła jazdy" ale wielu osobom pomógł, a jeżeli mówisz, że poprawa jest już po 15 dniach to wspaniale
Ja przez wysyp przedokresowy wróciłam do wierzbownicy...ona już ze mną zostanie chyba do końca mych dni ale pomaga. Po przeczytaniu wątku na LU zakupiłam też H2O2 w żelu i muszę stwierdzić, że to bardzo szybki pryszczobójca
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 14:54   #134
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
hejka Kasmi
czyli zdecydowałaś się na leczenie antybiotykiem?
mam nadzieję, że Ci pomoże, mi klindamycyna nic a nic nie pomagała
co do kremu od Ziaji, to nic dziwnego, że piecze i podrażnia, być może nawet to nie wina emigracji kremu do oczu, a nieskutecznej ochrony przed promieniowaniem (słoneczko nieźle daje zimą), ten krem ma niestabilne filtry, ochrona jest marniutka, jeśli w ogóle jest

niestabilne? bo to wszystko wina mojej niewiedzy, jeszcze nie wiem, które są dobre a które nie, nie wiem nawet od czego mam zacząć naukę tych wszystkich substancji, na składzie na wizazu już byłam, ogrom ciekawie wymawiający sie nazw ale może kiedyś podołam i nauczę sie odróżniać, które do czego i czy dobre czy niedobre

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
ja mieszkam na wsi, ale niedaleko (25km) mam miasto powiatowe i Lirene'ke znalazłam w małym sklepiku z kosmetykami, Avene'ki kupuję na allegro (mozna wysznupać z super promocjami typu woda termalna gratis), a ten filtr z Polleny-Ewy zamówiłam w ich sklepie internetowym za 6zł
Ja mieszkam w stolicy i nie ma! ale też poszukam tej Lirenki w mniejszych sklepikach, a z tym sklepem interenetowym - że też na to nie wpadłam wcześniej. Sprawdza sie chociaż dobrze ta Ewa?

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
..ee.. że w sensie recenzje na KWC?


podobają mi sie twoje recenzje bo są prawdziwe, jak coś jest złe to jest złe a nie takie zachwalanie wszystkiego. no i są bardzo szczegółowe, wiecej takich recenzentek poprosze


a antybiotyk pomaga, nawet moja mama, która do tego podchodziła dość negatywnie stwierdzila, że widzi różnice wiec oby tak dalej. No i nie "wypala" mi twarzy jak to moglo sie stac wiec bardzo sie ciesze ze jestem troche gruboskórna musze tylko tego filtra poszuakc bo z ziajka to ja daleko nie zajde...

Edytowane przez 95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Czas edycji: 2010-02-09 o 14:59
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:33   #135
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Silwenka bardzo się cieszę, że masz tak dobre wieści
Izotek to już "wyższa szkoła jazdy" ale wielu osobom pomógł, a jeżeli mówisz, że poprawa jest już po 15 dniach to wspaniale
Ja przez wysyp przedokresowy wróciłam do wierzbownicy...ona już ze mną zostanie chyba do końca mych dni ale pomaga. Po przeczytaniu wątku na LU zakupiłam też H2O2 w żelu i muszę stwierdzić, że to bardzo szybki pryszczobójca
poprawa w wyglądzie skóry, tutaj niby obłaże i codziennie rolluje skórę, a z drugiej strony jest jakby grubsza i wygląda na zdrową, różową skórę normalnego człowieka - po 2 tygodniach
ale zaskorniki, krostki, krosty, prosaki, gule nadal są i się pojawiaja nowe kiedy chca, na to trzeba bedzie poczekać, tak samo na ustąpienie łojotoku, nadal ejst jak było

ha, ja czekam na to, by wysypy przed okresem sie skonczyły
zobaczymy jak będzie, Tobie tez powodzenia z wierzbownicą

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;17072829] jeszcze nie wiem, które są dobre a które nie, nie wiem nawet od czego mam zacząć naukę tych wszystkich substancji, na składzie na wizazu już byłam, ogrom ciekawie wymawiający sie nazw ale może kiedyś podołam i nauczę sie odróżniać, które do czego i czy dobre czy niedobre [/QUOTE]

na poczatek warto wiedzieć, że na KWC filtry fotostabilne to te które umieszczone są w kategorii "Kremy ochronne - ultrawysoka ochrona anty-UV" - później poczytać pare tematów o filtrach i wsio wiadomo


Filtr z Polleny-Ewy wymaga czasu do obadania
czy zapycha czy nie zapycha itd
na razie użyłam go raz i po powrocie do domu z mroźnego i wietrznego 40minutowego spaceru, nie miałam n abuźce rumienia, więc ładnie chroni buzie (jako krem), a słoneczka nie było wtedy i nie wiem jeszcze jak sobie radzi, gdy promienie przypalają bezpośrednio twarz

to wymaga czasu, a ja na razie częściej używam Lirene'ki

pozdr
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 16:35   #136
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Wyczytałam wczoraj w mądrej książce endokrynologicznej, że podawanie progesteronu, który jest inhibitorem 5-alfa-reduktazy (hamuje wydzielanie łoju) ma dobry wpływ na cerę
Oczywiście podłapałam temat
Progesteron można podawać zewnętrznie oszczędzając wątrobę. Podobno równie skuteczny jest ten naturalnego pochodzenia
Chyba znowu będę królikiem doświadczalnym

ps. Jak widze avatara Silweny to aż mi sie humor poprawia taki jest słodziak

pps. Wrzucam link do ładnego, przyswajalnego opisu roli estrogenów i progesteronu w organizmie kobiety. Trochę mi śmierdzi reklamą, ale sam opis jest dość dobry http://centrumodnowyzdrowiatarnobrze...ogesteron.html

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-02-10 o 16:56
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 17:52   #137
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

taa, kiedyś i ja czytałam o tym, próbuj
ja teraz zadzieram nosa, bo mam Izo
(inaczej bym pewnie testowała Glamuren)

co do zewnetrznych preparatów "na każdą kieszeń", to znam żel punktowy z Ziaji, który ma ciekawy skład:
- Ac.Net - inhibitor 5 a-reduktazy
- Kwas salicylowy w nano-sferach
- Alantoina
- Ekstrakty z oczaru, białej herbaty, szałwii
- D-panthenol

a wiadomo oczar, kwas salicylowy, alantoina, D-panthenol, szałwia to składniki idealne dla cer tłustych tradzikowych, no i ten Ac.Net - może wart wypróbowania jako "krem na dobranoc", a nie żel punktowy

ja parę lat temu używałam żelu punktowego od Herba Studio, własnie jako krem, bo trzeba sobie radzić na polu walki

ostatni mój avec, to była radosna twórczość mojego TŻ, która przedstawiała morderstwo i mordulca więc ten nowy to tak dla zmiany klimatu
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 00:04   #138
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Jak brałam tabletki też byłam taka sprytna
Wrzucam tylko link bardziej rozwinę temat jutro, bo już zasypiam
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ia,p37358.html

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...alo,t1322.html

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=...EBNTEFXIE5aeYA

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-02-12 o 12:45
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:04   #139
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Robi się mała biblioteczka
Ostatni artykuł jest stricte medyczny, ale świetnie opisany. Warto zajrzeć jeśli kogoś interesuję wpływ hormonów na organizm kobiety.

Silwenka jak tam trucie się witaminką? Zauważyłaś jeszcze jakieś efekty?

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Androgeny są to hormony płciowe o budowie sterydowej o działaniu maskulinizującym fizjologicznie występujące u meżczyzn, jak i w małych stężeniach u kobiet.

U mężczyzn androgeny produkowane są przez:
 komórki Leydiga (śródmiąższowe) znajdujące się w męskich gonadach czyli jądrach
 część siatkowatą kory nadnerczy

U kobiet androgeny wytwarzane są przez:
 jajniki
 część siatkowatą kory nadnerczy

Pierwotnym materiałem do syntezy androgenów jest cholesterol. Jest on wstępnie syntetyzowany z glukozy i kwasów tłuszczowych lub pobierany z dostarczanych drogą krwi cząsteczek lipoprotein LDL.

Produkcja androgenów pozostaje pod kontrolą hormonu tropowego wytwarzanego przez przedni płat przysadki mózgowej lutropiny (LH - hormon luteizujący). Między wydzielaniem lutropiny a androgenów zachodzi ujemne sprzężenie zwrotne. Z kolei wydzielanie lutropiny zależy od wydzielanego przez podwzgórze hormonu uwalniającego GnRH czyli gonadoliberyny.

Do androgenów wytwarzanych w jądrach należą:

 testosteron
 dihydrotestosteron (DHT)
 androstendion

Do androgenów wytwarzanych w jajnikach należą:

 dihydrotestosteron
 androstendion

Do androgenów wytwarzanych w korze nadnerczy należą:

 testosteron
 dehydroepiandrosteron (DHEA)

Fizjologiczne działanie androgenów:
 kształtowanie się męskich narządów płciowych w życiu płodowym
 wykształcanie się wtórnych cech płciowych (budowa ciała, głos, typ owłosienia itp.)
 wpływ na spermatogenezę
 wpływ anaboliczny (zwiększenie masy mięśniowej itp.)

Nadmiar androgenów u kobiet powoduje szereg zaburzeń, między innymi wykształcanie się męskiej budowy ciała (maskulinizacja), męskiego typu owłosienia (wirylizacja), a także zaburzenia płodności, trądzik, łojotok, łysienie typu męskiego.

źródło: http://www.***************/slownik,a,androgeny.html
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 15:02   #140
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

bardzo ciekawy artykuł!! aż sie wczytam w wiecej oryginałów.

Pozdrawiam
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 17:10   #141
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Silwenka jak tam trucie się witaminką? Zauważyłaś jeszcze jakieś efekty?
krew w nosie i z nosa znikneła/przestała sie pojawiać, ale doszły bardzo bolesne stawy kolan, z chrobotaniem i duuuzym bólem podczas wchodzenia po schodach coś za coś

łojotok się zmniejszył, dziś pierwszy raz po 2 dobach umyje włosy, bo dopiero teraz są nieświeże, a wcześniej po 5-8 godzinach ociekały tłuszczem, buziak też się nie tłuści, plecy też nie ociekają sebum

krosty wyłażą, ale mniej bolą, mają bardzo mały stan zapalny, 3 dni i po sprawie
oczywiście nic nie wyciskam, nawet jak pryszcze mnie o to proszą wychylając do mnie swoje piękne białe głowki

czuje się jak normalny człowiek, normalny człowiek z zaskórnikami, krostami - ale czuję sie wspaniale, bo chyba w moim tradziku głownie chodziło o ten koszmarny łojotok bo przez niego miałam przerabane życie, mój dzień musiał być mu podporzadkowany

teraz mogę odetchnąć, wykąpać się wieczorem, a przedpołudniem wstać i umyć się normalnie jak to przy porannej toalecie, ale w koncu bez konieczności mycia i suszenia włosów przed kazdym wyjściem
jest bosko

(rozdrapałam parę krost i się nieopłaciło, nie ruszane szybko znikają, anwet te większe, a ruszane papraja sie sporo, strupy odpadaja i pojawiaja sie nowe strupy i tak przez tydzien, a jak nie ruszam mam z gowy po 3 dniach, wspaniałe uczucie - zaczynam byc normalna! i trądzik mi już nieprzeszkadza odkąd nie mam takiego łojotoku jak kiedyś)

Co do artykułow to te na LU czytałam, fajnie zebrany jest ten o hormonach, ten drugi już mniej, ale wyszukałam dzięki niemu (i podziomce) preparat Tumerin, może pomoże mi na stawy

obecnie pije już któryś miesiąc z kolei - Silimarol 140mg na dobe, pewine już ponad pół roku jak go biorę, nic nie daje, bo dawka powinna być 4 razy większa, a do mnie to nie przemawia - takie ilości tabletek łykane na raz, w każdym bądz razie 140mg tradziku ani łojotoku nie ruszyło, ale biore nadal ze względy na Izo
biore tez obecnie 4 tabsy Ogórecznika na dzień, bo mam koszmarną wysypkę, która się rozprzestrzenia (biodra, brzuch, uda, ramiona), może on coś zaradzi na to, podobne placki czerwone (ale wieksze i pojedyncze) mam, od czasu do czasu, z uwagi na alergie, pomaga na nie olej z dyni, (NaturKaps Dynia+Cynk), ale teraz postanowiłam wypróbować coś "mocnejszego". Olej rybi mnie wypryszczał kiedys, wzmagał łojotok, podobno ogórecznik i wiesiołek tez nie wszystkim służy, no ale teraz jak biore Izotek, skóra powinna mi sie odwdzięczyć za dodatkową porcją kwasów omega. Od kilku miesiecy jem orzechy włoskie, laskowe, pestki dyni, slonecznika - w dosyc duzych ilosciach, znacznie ponad norme dzienną, do tego siemienie lniane (zawsze swiezo mielone) i inne takie banialuki - pomagac nic nie pomagało (na trądzik, łojotok), ale napewno jest to zdrowe co jem i przy tym zostałam, dzięki temu mam dużo zdrowego cholesterolu we krwi (co tez się zwróciło na plus przy braniu Izo)

z imbirem dałam sobie spokój, łykałam też tablety z imbirem - tez zero pomocy, jakiś czas temu pisałam o tabletkach przeciwbolowych łykanych przed okresem, pomagały mi zmniejszyc stany zapalne (wysypy przed @), ale im nie zapobiegły (łykałam ibuprofen, apap). Przeszłam tez przez suplementacje MSMem, Salfazinem, duzymi dawkami rytinoskorbinu, samej wit C tez, wit B3, wit B5, brałam także Femestre, Poldanen, Prostamer, itd
szkoda, że moje problemy z cera po suplementach nie chciały się cofnąć/zaleczyć
podobnie było z cyproteronem - Diane35 - o czym pisałam, że mnie to nie wyleczyło, raczej zaostrzyło tradzik po odstawieniu

eh pisac mogę dużo
napewno jakby nie kuracja Izo, to niczym i nigdy nie osiagnełabym takiej skóry jak teraz, mimo, że nadal wyłażą mi krosty i zaskorniki, to jej wygląd jest diametralnie różny od dotychczasowego, w ogóle wydaje mi się, że izotretinoina doustna naprawiła to co przez te 3 osttanie lata napsuły antybiotyki, kwasy i retinoidy stosowane na buzie dzien w dzien - myśle, że skora nie wytrzymywała tego wszystkiego. Niestety odstawienia leków powodowały, że ropniaków przybywało, więc musiałam miec skore cały czas w ryzach leków (co powodowao, że cera wygladała okropnie, nawet jakby nie było na niej krost czy zaskorników).

przerąbane z tym wszystkim
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:58   #142
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

hej
ja tak tu z doskoku z pytaniem do was

moja 15letnia siostra od jakiegos roku zaczela miec powazny problem z tradzikiem ...
kilkukrotnie były z mama u dermatologa,ta zapisuje jej coraz to drozsze leki,ktore pomagaja na chwile....
młoda duzo czyta na ten temat,mama pomaga jej w dobieraniu produktów ktore zmieszyłyby dolegliwosc (dieta)
i tu mam pytanie czy taka młoda dziewczynie mozna juz zrobic badanie hormonów???
jak zaradzic problemowi w okesie dojzewania .....????
pewno same przez to przechodziłyscie wiec bede wdzieczna za odp
pozdro
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:09   #143
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Silwena bardzo się cieszę, że jesteś zadowolona. Może na ból stawów zacznij łykać glukozaminę. Mi bardzo pomogła, a naprawdę miałam mocno zniszczone stawy kolanowe. Ledwo co chodziłam tak bolały Brałam Arthrostop plus.

Kofika w wieku 15 lat badania hormonalne mogą być niemiarodajne ze względu na okres dojrzewania i towarzyszącą temu burzę hormonalną. Wyjątkiem są badania, które nie obejmują hormonów płciowych np. tarczyca, ale ta bardzo rzadko ma wpływ na cerę.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:46   #144
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
hejkilkukrotnie były z mama u dermatologa,ta zapisuje jej coraz to drozsze leki,ktore pomagaja na chwile....
Niektóre leki od dermatloga trzeba stosować dłużej niż miesiąc, retinoidy to nawet 4-6miesiecy by serio móc powiedzieć, że coś pomaga albo nie. Kwasy AHA, BHA, LHA, azelaina, mlekowy, ... (wybór jest ogromny, bez recepty) stosowała? (każdy to kuracja na dłużej niż 1 miesiąc dla poszczególnego kwasu)
Przy każdej z tych kuracji (antybiotyki zewnetrzne, retinoidy, kwasy) obowiązkowa jest odpowiednia i umiejętna pielęgnacja cery (by nie było później tekstów, że cera sucha, albo podrażniona od leku, jak się ją w czasie kuracji nie pielęgnowało troskliwie)
Rundki antybiotykiem doustnym powinny trwać również od 4 do 6 miesięcy, powinna wybrać zarówno te z działu tetracyklin jak i wypróbować doxycykline i azytromycyne, nim powie się, że coś działa na chwile (chyba, że siostra nie ma ognisk zapalnych, ropnych krost, wtedy derma nie zapisze)

po sumiennym i cierpliwym sprawdzeniu na sobie tych kuracji, można szukać przyczyn gdzieś indziej
Raczej nie będzie to nieodpowiednia dieta, chyba, że siostra ma niedobory witamin, mikro i makroelementów. Rzadko trądzik ma się przez złą pielęgnacje (zapychajace kosmetyki na bazie parafin itp), bo trądzikowcy powinni wiedzieć czego unikać, a zwykle i tak uzywaja preparatów antytradzikowych (co wedlug mnie jest błedem, ale przynajmniej ustrzega to przed tłustymi kremami itp). Rzadko też trądzik jest z winy hormonalnej - takiej stricte do leczenia, bo mało jest takich przypadków - PCO, czy innych chorób jajników, etc, ale takie choroby zwykle rozpoznawane są poprzez ciężkie SNP, nieregularne okresy, zbyt obfite lub zbyt skąpe, bardzo bolesne, zbyt krótkie, lub zbyt długie, itd. Nadmierne ilości testosteronu były by uciążlie dla siostry na różne sposoby, nie tylko w postaci tradziku, ale też np hirsutyzmu, więc wiedziałybyście o tym.

Trądzik to choroba skóry, trudno choroby leczyć na własną rękę, trzeba szukać dobrego lekarza i zdobywać wiedzę o tradziku. Dieta i suplementy to tylko wspomagacze w leczeniu. Jeśli nie ma kłopotów ginekologicznych, ani widocznych objawów nadmiernej ilości testosteronu, to radziłabym zawierzyć preparatom dermatologicznym.
Ewentualnie wypróbować niektóre suplementy diety, by zobaczyć czy ma jakieś niedobory - cynku, selenu, wit B5, B3, B6, (unikac B12), wit A, wit E, dodatkowym plusem było by jakby te preparaty miały w składzie: laktoferyne, zioła typu bratek, skrzyp, korzeń łopianu, korzeń mydlnicy, wierzbownice, imbir, etc
suple pomagają jak się ma niedobory, ale w 80% leczenie tej choroby zawdzięcza się preparatom dermatologicznym

tak to wygląda okiem kogoś kto leczy trądzik od 13lat
powodzenia
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 10:52   #145
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Pierwszy post zaktualizowany
Muszę się pożalić. Po 6 miesiącach od rozpoczęcia mojego "eksperymentu" mam dołka przez ostatnie wyniki badań. Estrogeny spadły, testosteron ponad normę. Trochę czuję się tak jakby moja praca i innych poszła na marne. Jedyna pociecha z tego, że progesteron wzrósł. Przyuważyłam też, że największe problemy z cerą tzn. gule na linii żuchwy wyskakują tak w połowie cyklu. Tylko ciężko strzelić czy chodzi o wzrost androgenów w tym okresie, czy hormonów żeńskich. Drugi plus to taki, że włoski lecą już coraz mniej w porównaniu z tym co się działo po odstawieniu
(żebym nie zapeszyła )
No a trzeci plus to próba pocieszenia mnie przez przyjaciela: Owszem testosteron jest ponad normę, ale nie jest znamienny. Nie wiemy czy gdyby nie antyandrogeny poziom nie byłby jeszcze wyższy.
Ten tekst trochę mi pomógł
Zdołował za to w tamtym miesiącu właśnie w połowie cyklu wysyp ślicznych, czerwonych gul które upodobały sobie tylko prawą stronę...rozprawiłam się z nimi kwasem salicylowym i olejkiem z drzewka herbacianego teraz tylko przebarwienia...

Na razie odstawiłam wszystkie ziółka. Dam odpocząć wątrobie i zastanowię się co dalej. Sugestie bardzooo miło widziane
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 11:16   #146
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Witajcie, pozwólcie, że zadam pytanie . Wątek próbowałam czytać już niemal od początku, jak został założony ale przyznam, że temat za trudny dla mnie. Kłopot z pryszczami mam ale nie w tym rzecz. Ghost napisałaś, że wzrósł Ci poziom progesteronu. Proszę napisz mi, czy zaobserwowałaś, co mogło wypłynąć na jego wzrost. Mam za krótką fazę lutealną, więc chciałabym zwiększyć progesteron może czymś innym niż luteiną.
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 12:12   #147
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Nie odpowiem na to pytanie, bo byłoby to "strzelanie" w ciemno. Nie wiem dokładnie czemu poziom progesterony u mnie wzrósł. Domyślam się tylko. Wiem za to, że istnieję naturalny odpowiednik progesteronu jak i innych hormonów Z powodzeniem stosowany przez kobiety w okresie menopauzy. Duża zaletą progesteronu jest to, że podaję się go zewnętrznie omijając w ten sposób I przejście przez wątrobę co ją bardzo oszczędza. Po wpisaniu w google hasła naturalny progesteron będziesz miała dużo do czytania
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 16:25   #148
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Zdołował za to w tamtym miesiącu właśnie w połowie cyklu wysyp ślicznych, czerwonych gul które upodobały sobie tylko prawą stronę...rozprawiłam się z nimi kwasem salicylowym i olejkiem z drzewka herbacianego teraz tylko przebarwienia...

Na razie odstawiłam wszystkie ziółka. Dam odpocząć wątrobie i zastanowię się co dalej. Sugestie bardzooo miło widziane

też raz w miesiącu mam przyrost gul, też przeważnie tylko z jednej strony twarzy, z tym, że mnie dermatolodzy mówią, że pryszcze na żuchwie to nie jest żaden objaw trądziku hormonalnego i ja staram się im wierzyć bo inaczej jedynym ratunkiem dla mnie byłyby tabsy antykoncepcyjne do konca życia

Ghost19 masz ten przywilej, że Twoje gule reagują na olejek i kwas, ja przed obecną kuracją, widziałam nie raz, że nawet jak niczym krost nie paciam to znikaja w tym samym tempie co i mazane (antybiotykiem, kwasem, retinoidami, czy mieszankami maści+olejków), nawet teraz, już drugi @ w czasie kuracji Izo i miałam dwa piękne wysypy ropnych guzów, nie tylko na policzkach, szyji i żychwie, ale tez i na plecach, ehh..

będę w sobote na kontroli u dermy to spróbuje się dowiedzieć co ona o tym myśli, wcześniejszych lekarzy wypytywałam, tej jeszcze nie, może cos nowego nam objawi

a co na to wszystko Twój lekarz? na te wyniki badań, na te wysypy tylko w okreslonym tygodniu miesiąca?
w pierwszym poście pisałaś, że masz trądzik na tle androgennym, a tak w ogóle to jaką masz cerę 'nacodzień'? masz trądzik ogólnie, czy tylko te napadowe gule?

sugestii nie mam
ale myślę nad tym
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 21:20   #149
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Wyciągnij z niej coś Jak się nie da inaczej to siła
Tak na serio to moja cera poza tym magicznym okresem "środkowym" jest całkiem dobra. Dziś mam dwie niespodzianki co by było sprawiedliwie jedna po jednej druga po drugiej stronie a właśnie mam okres owulacji. Lekarz stwierdził, że aby dokładnie (dokładniej) poznać przyczynę musiałabym badać hormony płciowe plus lh/fsh dwa razy w cyklu przez co najmniej 4 miesiące Rozumiem go, bo dwa badaniach z czego pierwsze 2 tyg po odstawieniu nie wiele mówią
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 21:46   #150
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

a ja myślałam, że ja mam wysypy jednostronne ale widzę większe grono "szczęśliwców", ja też mam wysypy prawostronne.

Ghost19 - gratuluje nieopornych pryszczy, ja mam oporne. Stosowałam Diacneal i owszem poznikały niektóre, jednak po jakimś czasie zero efektów. Myślałam, że to dlatego, bo już sie skóra przyzwyczaiła. Postarałam się więc o Isotrex, również zero rezultatów!! jakby sie zacieła ta moja skóra! :/ no po prostu nic a nic, jak po Diacnealu zostały przebarwienia tak są nadal po 3 tygodniowym stosowaniu Isotrexu. No i pryszcze sie wciąż tworzą, w tym czasie akurat przeżyje bo to ten specyficzny czas, ale cała reszta to już ręce opadają.

Isotrex na pewno, podobnie jak wierzbownica powoduje mniejsze wydzielanie łoju itd no ale ile można łykać/smarować??

Ręce opadają ;(
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-24 15:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.