rozstępy w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-01, 23:11   #1
adusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 4

rozstępy w ciąży


bardzo prosze o doradzenie mi jakiego kremu powinnam używać, chodzi mi o konkretną firmę. Zaczynam 4 miesiąc ciąży i nadal nie wiem który krem jest dobry. zgory bardzo dziekuje
adusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 23:29   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: rozstępy w ciąży

Choć to nie jest moje forum, jestem tutaj gosciem, pozwolę sobie napisać coś od siebie.
Od lat wykonuję specjalistyczne masaże kobietą w ciąży,
no może dokładniej w trakcie macierzyństwa (faza przygotowawcza, okres ciąży i masaż poporodowy). Uważam że nie wystarczy dla Waszego bezpieczeństwa stosować kremy na których pisze, że:
nie ma przeciwwskazań do stosowania w okresie ciąży.
To za mało.
Jedyny preparat jaki znam który jest przygotowany specjalnie dla kobiet w ciąży, który nie uczulał i nie było z nim kłopotów to Mustella, dostepny w aptekach.
Jest to w sumie seria kilku preparatów do zastosowania zarówno w okresie samej ciąży jak i po porodzie.
Warto natomiast dowiedzieć się dokładnie o skład tych preparatów. Poza tym troche kosztują ale warto.
Jeszcze jedna uwaga jest to osobiste doswiadczenie zawodowe i moich klientek/pacjentek, a z tego co wiem Mustella jest promowana także przez wielu lekarzy.
Życzę powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 23:33   #3
adusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 4
Re: rozstępy w ciąży

bardzo dziekuje http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif napewno jutro polece do apteki dowiedziec sie czegos wiecej. a znasz moze przyblizona cene tego preparatu? http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
adusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 23:36   #4
Asieńka
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: rozstępy w ciąży

Nie wiem jaka jest prawda dotycząca rozstępów w ciąży, bo też jestem i 1 raz http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif (liczę na odzew rownież ze strony wizażanek), ponieważ ginekolog do której chodzę zapytana o jakieś preparaty powiedziała, że nie należy stosować nic z tych rzeczy, bo kasę się wyda, a rozstępy i tak będą http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-02, 00:01   #5
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: rozstępy w ciąży

Ja tam w ciąży nie byłam, ale moje kuzynki powiem tak :
jedna smarowała się od 4 miesiąca Fissanem czy jakoś tak (apteczne to było) i po ciąży przez 3 miesiące też i rozstępy ma średnie a skóre raczej niepodatną na rozstępy (co pewnie też jest ważne). Mówiła, że strasznie to się rozprowadza, bo ma konsystencję masła w kostce przy rozprowadzaniu.
Druga siostra smarowała się czymś Jonsons baby albo czymś z tej serii jakby co zapytać mogę i też tak od ok.4 miesiąca. W ciąży miała zero rozstępów a po ciąży dostała ich mnóstwo, głównie piersi i brzuch ale po porodzie z rozpaczy smarowała jeszcze z pół roku i żadnych nie ma. Ale też nie ma skóry podatnej na rozstępy.

Ja tam chyba bym smarowała (bo ja niestety jestem podatna na rozstępy http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon12.gif ) i na masaże też chodziła http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif

http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon40.gif wszystkie przyszłe i aktualne ( no i zaprzyszłe http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon10.gif ) Mamy http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1cmok.gif
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-02, 00:13   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: rozstępy w ciąży

Prawda jest taka, że stosowanie kremów na rozstępy bez względu na cenę nie daje 100% pewności, że się one nie pojawią. Dlatego, że na powstawanie rozstępów ma wpływ wiele czynników, na wiele z nich nie mamy wpływu.
Jednak to nie znaczy, że nie warto masować ciała. Owszem warto, ale warto pamiętać, że przede wszystkim liczy się masaż i jego systematyczność, a nie sam konkretny preparat, dlatego równie dobrze zamiast kremu z napisem na rozstępy sprawdzi się oliwka dla dzieci, do której można dodać nieco olejów roślinnych jak oliwy z oliwek, oleju jojoba itp., masło kakaowe, masło karite, oczywiście można też stosować kremy na rozstępy, ale zwracać uwagę na to czy posiadają atest Instytutu Matki i Dziecka, posiada je krem Gerber, Penaten i jeśli się nie mylę Mustella. Kierując się ocenami kosmetyków na rozstępy podawanymi przez kobiety po ciąży można spotkać bardzo różniące się opinie, jedna kobieta powie, że krem X jest bardzo skuteczny, gdyż po ciąży nie pojawiły się u niej żadne rozstępy, inna o tym samym kremie X powie, że jest całkiem do niczego. Wszystko dlatego, że to nie konkretny krem decyduje o tym czy rozstępy się pojawią czy nie.
W opisie kremów na rozstępy spotkamy zdanie - stosować od 3 miesiąca ciąży. Ta informacja wynika z faktu dużej ostrożności, jeśli chodzi o to co można a co nie stosować podczas ciąży. Nikt nie testuje bezpieczeństwa stosowania kosmetyków na kobietach w ciąży, stąd można spotkać sprzeczne opinie na temat tego co jest zabronione i dozwolone, zazwyczaj wszyscy wyznają zasadę nadostrożności, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Są konkretne składniki, co do których mamy pewność, że nalezy je unikać podczas ciąży i karmienia takim przykładem są retinoidy, ale jest wiele co do których nie ma 100% pewności.
Wracając do "3 miesiąca" zasadę tę wprowadzono, nie dlatego, że wcześniejsze stosowanie nie ma wpływu na rozstępy, ale z faktu, że trzy pierwsze miesiące życia płodu mają bardzo istotne znaczenie w jego ogólnym rozwoju.
Stąd ta nadmierna ostrożność. Stosowanie przykładowo oliwki dziecięcej od początków ciąży na pewno będzie bezpieczne.
Tak więc podsumowując na co zwracać uwagę jeśli chodzi o rozstępy:
- można masować ciało od początku ciąży, pod koniec w przypadku brzucha trzeba być bardzo ostrożnym i delikatnym z masażem, aby nie wywołać przedwczesnych skurczy, do masażu wybierać oliwki, oleje, masło kakaowe, karite lub testowane w Instytucie Matki i Dziecka kremy na rozstępy,
- przydadzą się naprzemienne natryski ciała ciepłą i chłodną wodą,
- zdrowa dieta, suplementy jeśli zaleci lekarz prowadzący, nigdy na własną rękę,
- ćwiczenia rozciągające, dozwolone dla kobiet w ciąży,
Wszystko to nie zaszkodzi, a w pewnym stopniu pomoże, ale czy rzeczywiście zapobiegnie rozstępom - 100% pewności nie mamy. W każdym razie warto masować i natłuszczać skórę podczas ciąży, gdyż podczas rozciągania często skóra na brzuchu staje się przesuszona, pojawia się uczucie swędzenia i jeśli cena stanowi przeszkodę naprawdę nie warto przejmować się, że nie stać nas na Mustellę a tylko na oliwkę dla dzieci, więcej pożytku przyniesie regularne masowanie ciała oliwką i natryski niż oszczędne stosowanie Musteli, poza tym korzystniej jest oddać się w ręce fachowca czyli masażysty kosztem drogiego kremu.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-02, 08:13   #7
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: rozstępy w ciąży

No właśnie ! Ja byłam w ciąży 11 lat temu, nie było wtedy( albo ja nie miałam dostępu) żadnych cudownych wynalazków. Moja mama poradziła mi, abym smarowała mokre ciałko - po kąpieli - oliwką dla dzieci, taką zwyczajną. I wiecie co? Rozsztępy pojawiły mi się , ale maciupkie w górnej części ud i maleństwo na piersiach, ale szybko zbladły i dziś prawie ich nie widać. Za to taką metodę nawilżania stosuję do dziś, bo nic tak super nie wygładza, spróbujcie, warto. Pozdrawiam
ps.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-02, 08:21   #8
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: rozstępy w ciąży

Wymieniłem powyzszy preparat dlatego, iż spotykam się z pozytywnymi opiniami kobiet z którymi zawodowo pracuję i to jest podstawowy powód. Oczywiscie zgadzam się że najważniejsdzy w profilaktyce rozstępów jest regularny masaż i nie dlatego że to moja profesja.
Ale zacznijmy od poczatku. Nie zgadzam się z twierdzeniem ze nie ma znaczenia sam krem tylko masaż. Po pierwsze chciałbym aby matka wsmarowywała coś w swoją skórę co ma przynajmniej pozytywne testy Instytutu Matki i Dziecka, ale mimo wszystko aby to był preparat specjalnie do tych celów stworzony. Oczywiście że nikt nie jest w stanie stwierdzić czy dany specyfik działa czy nie, szczególnie ze nie robi się takich badań kobietom w ciąży. Jedynie co pozostaje to rzetelne zbieranie opini, doświadczeń, obserwacji które są w rzeczy samej bardzo subiektywne. Czasem medycynie nierozerwalnie musi towarzyszyć logika i na tych logicznych przesłankach oparta się min. profilaktyka rozstępów.
A tu masz na dzień dobry. Te popularne na rynku specyfiki, olejki poprostu często uczulają same matki i bądz tu mądry. Tak często to słyszę szczególnie od matek po porodzie. Wiem ze jest to sprawa dla biochemika lub biotechnologa tu niestety moja wiedza napotyka bariery nie do przejścia (nie znoszę chemii) i poprostu się kończy.
Tak jestem z tych co się potrafią przyznać.
Ale chcę mówić o masażu i tym jak takie preparaty stosować, bo to jest mój temat.
W osobnym artykule postaram się dokładniej napisać jak taki masaż wykonać. No i słyszę od ginekologów masaż kobiet w ciązy!? W wielu książkach z masażu klasycznego, jest to w dalszym ciągu przeciwwskazanie. Ale moje kochane nie chodzi tu o masaż klasyczny. Wystarczy w internecie wpisać hasło: pragnency massage, aby pojawiło się wiele stron i to stowarzyszeń ktore sie tym zajmują.
Reasumując, jeżeli macie ginekologa wychowanego na literaturze typu: kobieta w ciąży - czyli jednostka porodowo-połogowa, to nie wymagajcie od niego aby przejął sie waszymi rozstępami. Rozstępy pojawiają się najczęściej w ostatnich tygodniach przed porodem, a to ze ktoś ich wcześniej nie widział nie świadczy o tym ze ich nie było. Poprostu niepostrzeżenie przeszły w stałą fazę, zaniku.
Wieczorem postaram się rozwinąć wątek masażu profilaktycznego rozstępów. Biegnę do pracy.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 22:28   #9
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: rozstępy w ciąży

Ze stosowaniem jakichkolwiek preparatów w czasie ciąży jest tak, że jeśli mogą działać, to się ich z reguły nie poleca, bo brak badań nad ewentualnymi skutkami ubocznymi dla dziecka. Czyli niestety z założenia jesli coś się wchłania, to nie powinno się tego stosować. Dotyczy ta uwaga wszystkich preparatów pobudzających krążenie w skórze a szczególnie retinoidów. A czy ktoś spotkał krem z retinolem z uwagą o zakazie stosowania w ciąży? (np. pod oczy)Niestety wszystkie metody aparaturowe ppobudzania krążenia w skórze również się nie nadają np. ultradźwięki, czy różnego rodzaju prądy. I pozostaje nam znów masaż. Mustella przeprowadziła badania nad swoim preparatem na rozstępy, niestety link jest w "Dermatologii estetycznej". Jutro sprawdzę i podam.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 22:42   #10
adusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 4
Re: rozstępy w ciąży

bardzo dziekuje za odpowiedzi..oczywiscie jesli beda nastepne to bardzo sie bede cieszyla...kiedys myslalam ze z dobraniem kremu to nie jest zaden problem ale teraz wiem ze to nie taka prosta sprawa. nie wystarczy isc do apteki i poprosic krem przeciw rozstepom. narazie zdecyduje sie jednak na Mustelle, z tego co czytam jest chyba najwlasciwsza. oczywiscie dzieki wam wszystkim - bo pierwszy raz sie spotkalam z ta nazwa http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif pozdrawiam
adusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 06:15   #11
Milie23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 9
Dot.: Re: rozstępy w ciąży

Cytat:
Napisane przez Asieńka Pokaż wiadomość
Nie wiem jaka jest prawda dotycząca rozstępów w ciąży, bo też jestem i 1 raz http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif (liczę na odzew rownież ze strony wizażanek), ponieważ ginekolog do której chodzę zapytana o jakieś preparaty powiedziała, że nie należy stosować nic z tych rzeczy, bo kasę się wyda, a rozstępy i tak będą http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif
mój ginekolog twierdzi to samo...ale ja właśnie dlatego weszłam na te wątki, bo w to nie wierzę, na pewno coś takiego jest co pomaga na świeże rozstępy

---------- Dopisano o 07:15 ---------- Poprzedni post napisano o 06:57 ----------

ja stosowałam oliwkę baby dream przeciw rozstępom i johnsons baby oliwka w żelu od 3 miesiąca ciąży. Obecnie jestem w 35 tygodniu ciąży i właśnie pojawiły mi się pierwsze rozstępy, więc rozpaczliwie poszukuję cudownego środka...
Milie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 12:12   #12
belcanto
Raczkowanie
 
Avatar belcanto
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 159
Dot.: rozstępy w ciąży

Wiem, że wątek stary "jak świat", ale może zanim zacznę nowy zapytam tutaj. Jestem w trzeciej ciąży, podczas ostatnich dwóch pojawiło mi się niedużo, ale jednak, rozstępów na brzuchu. Stosowałam kremy na rozstępy z Musteli, ale niestetety mam problem z systematycznością i robiłam to nieregularnie :/ Ostatnio dostałam próbkę kolagenu od położnej, czystego, taki żel. Czy któraś z Was stosowała coś takiego na rozstępy?
__________________
"Zachowuj się dobrze dziś, nie pamiętaj o wczoraj, które już minęło i nie martw się o jutro, o którym nie wiesz, czy dla ciebie nadejdzie..."
belcanto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:07   #13
belcanto
Raczkowanie
 
Avatar belcanto
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 159
Dot.: rozstępy w ciąży

Szukam właśnie jakichś osób, które by regularnie stosowały taki kolagen, bo na pewno jest to działanie zakrojone na wiele miesięcy Moje rozstępy nie są mega widoczne, ale jednak, szczególnie pod pępkiem. Instrukcja użytkowania tego kolagenu, którego mam próbkę też jest dla mnie niespotykana, tzn. na mokro i wklepywanie... teraz kiedy maleństwo w brzuchu trudno klepać, ale być może delikatnie zacznę próbować.
__________________
"Zachowuj się dobrze dziś, nie pamiętaj o wczoraj, które już minęło i nie martw się o jutro, o którym nie wiesz, czy dla ciebie nadejdzie..."
belcanto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 08:25   #14
Jadzia555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 4
Dot.: rozstępy w ciąży

Ja stosuję Bio Oil, po miesiącu stosowania zauważyłam widoczne zmiany
Jadzia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 13:05   #15
Olka1225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: rozstępy w ciąży

Ja dostałam rozstępy nie po ciąż ale po przytyciu , długo szukałam czegoś dobrego i w końcu kupiłam Eris Pharmaceris M redukujący rozstępy. Nie wiem czy można to gdzieś kupić w normalnej aptece czy drogerii, ja przez przypadek wpadłam na ten ciekawy specyfik w drogerii internetowej zyj zdrowo i tam go kupilam. Poszukiwania były męczarnią ale najważniejsze, że działa . blizny zrobiły się dużo jaśniejsze i jakby płytsze, bardziej naciągnięte , polecam

Olka1225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 21:03   #16
karolamac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: rozstępy w ciąży

na rozstepy polecm olej migdalowy, najlepiej aby był on ekologiczny lub z certyfikatem. doskonały na brzuch i uda w czasie ciąży

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

na rozstepy polecm olej migdalowy, najlepiej aby był on ekologiczny lub z certyfikatem. doskonały na brzuch i uda w czasie ciąży
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
karolamac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 11:07   #17
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: rozstępy w ciąży

A ja będąc w ciąży stosowałam sporej ilości kosmetyków od zwykłej oliwki po kremy vichy czy musteli i nic nie dało.
Rozstępy mi sie porobiły straszne na udach i pośladkach...
Więc to chyba tylko i wyłącznie indywidualna kwestia.
Jedna nic nie zastosuje i będzie piękna, jędrna i powabna, druga nawali multum tego i zadziała a trzecia też będzie stosować a rozstępy tak czy siak się pojawią.
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 12:07:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.