Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Forum dla osób, które są zainteresowane wspólnymi zakupami - obszar perfumy. Chcesz kupić sprawdzone perfumy w dobrej cenie? Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-20, 10:47   #961
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Dobra melduję, że zadanie zostało wykonane...

1. strzykawka 5ml okazała się dość dokładna - brakuje 1/3ml do 5ml
2. strzykawka 10ml - najmniej dokładna, brakuje prawie 1ml (dokładnie to 0,75ml), aż sama się zdziwiłam, że aż tak dużo (spodziewałam się odchyleń max. do 0,5ml)...
3. strzykawka 20ml - również okazała się w miarę dokładna, prawie nic nie brakuje.

Mierzyłam 2 cylindrami i 1 pipetą, wyniki były powtarzalne.

5ml i 10ml były z Polfy (takie z niebieskim tłokiem).
No to ladne kwiatki Ja odmierzam przewaznie tymi 10 ml Ale zawsze daje ten 1 ml wiecej. Wydawalo mi sie, ze jestem tak "wspanialomyslna"z tym 1 ml a tu prosze, jakie rozczarowanie
To od dzis przechodze na te 20 ml
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 12:29   #962
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez Agnieszka32 Pokaż wiadomość
Tylko jak wkładam tłok do pustej strzykawki (wykorzystanej wczesniej jako ten lejek) to po na ciśnięciu tłoka wytwarza się niesamowite ciśnienie. A jak próbuję go naciskać wolniej, to w ogóle nie da się ruszyć, bo strasznie ciężko chodzi - to znaczy ten tłok. Nie wiem, może korzystasz ze strzykawek jakiejś konkretnej firmy... Bo ja do tej pory za każdym razem mam inną (mimo, że zawsze 20 ml, bo najwygodniej się do niej psika)...
to ja nie mam pojęcia, jak temu zaradzić mnie się nie zdarzyło nic takiego (oczywiście jeśli nie zatykam wylotu, bo przy zatkanym wylocie i wciśnięciu tłoka... no fontanna)
może spróbuj tak najpierw śkośnie trochę włożyć tłok, niech tylko połowa zaskoczy i dopiero potem wyprostować i wepchnąć resztę...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 16:53   #963
Agnieszka32
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 993
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
to ja nie mam pojęcia, jak temu zaradzić mnie się nie zdarzyło nic takiego (oczywiście jeśli nie zatykam wylotu, bo przy zatkanym wylocie i wciśnięciu tłoka... no fontanna)
może spróbuj tak najpierw śkośnie trochę włożyć tłok, niech tylko połowa zaskoczy i dopiero potem wyprostować i wepchnąć resztę...
Oczywiście, że przy nie zatkanym wylocie... no nic będę próbować skośnie, w końcu może kiedyś uda mi się te krople przepchnąć delikatnie
__________________
Agnieszka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 14:19   #964
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Dobra melduję, że zadanie zostało wykonane...

1. strzykawka 5ml okazała się dość dokładna - brakuje 1/3ml do 5ml
2. strzykawka 10ml - najmniej dokładna, brakuje prawie 1ml (dokładnie to 0,75ml), aż sama się zdziwiłam, że aż tak dużo (spodziewałam się odchyleń max. do 0,5ml)...
3. strzykawka 20ml - również okazała się w miarę dokładna, prawie nic nie brakuje.

Mierzyłam 2 cylindrami i 1 pipetą, wyniki były powtarzalne.

5ml i 10ml były z Polfy (takie z niebieskim tłokiem).
No po prostu zonk...

Czyli najlepsze są 20-tki?
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 16:40   #965
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
No po prostu zonk...

Czyli najlepsze są 20-tki?
Ja to sobie tak myślę, że to pewnie też zależy od strzykawek, tzn. jakiej firmy.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 19:46   #966
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

strzykawki insulinowe powinny byc idealnie dokladne, ale chyba ich nie robia w duzych pojemnosciach
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 20:31   #967
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Z niepokojem czytam wieści o niedokładności strzykawek - to jakiś straszny brak odpowiedzialności wypuszczanie takich bubli na rynek! Mam pytanie jeszcze o takie plastikowe dozowniki z tłoczkiem, jakie dołącza się do dziecięcych syropów, np.Nurofenu - ja do tej pory używałam ich do odmierzania perfum, bo dzioba nie mają - no i zawsze ufałam im zarówno w sprawie perfum, jak i dawek leków dla dzieci. Czy któraś z Was może miała okazję mierzyć dokładność takiego wynalazku?...
__________________


Edytowane przez OlaVS
Czas edycji: 2010-01-23 o 20:36
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 21:58   #968
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Z niepokojem czytam wieści o niedokładności strzykawek - to jakiś straszny brak odpowiedzialności wypuszczanie takich bubli na rynek! Mam pytanie jeszcze o takie plastikowe dozowniki z tłoczkiem, jakie dołącza się do dziecięcych syropów, np.Nurofenu - ja do tej pory używałam ich do odmierzania perfum, bo dzioba nie mają - no i zawsze ufałam im zarówno w sprawie perfum, jak i dawek leków dla dzieci. Czy któraś z Was może miała okazję mierzyć dokładność takiego wynalazku?...
Nie mierzyłam, ale zmierzę. Mam jedną z Nurofenu.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 13:01   #969
Agnieszka32
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 993
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Ja to sobie tak myślę, że to pewnie też zależy od strzykawek, tzn. jakiej firmy.
A jakiej firmy były te, które mierzyłaś (przede wszystkim pytam o te najdokładniejsze, czyli 20-tki)?
__________________
Agnieszka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 14:09   #970
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
strzykawki insulinowe powinny byc idealnie dokladne, ale chyba ich nie robia w duzych pojemnosciach
Też mam właśnie zamiar wykonać badanie dokładności przy ich pomocy.

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Z niepokojem czytam wieści o niedokładności strzykawek - to jakiś straszny brak odpowiedzialności wypuszczanie takich bubli na rynek! Mam pytanie jeszcze o takie plastikowe dozowniki z tłoczkiem, jakie dołącza się do dziecięcych syropów, np.Nurofenu - ja do tej pory używałam ich do odmierzania perfum, bo dzioba nie mają - no i zawsze ufałam im zarówno w sprawie perfum, jak i dawek leków dla dzieci. Czy któraś z Was może miała okazję mierzyć dokładność takiego wynalazku?...
Właśnie tak wczoraj zaszłam tu i czytam i , to niemożliwe niemalże , jest masa ( w niektórych dziedzinach większość ) leków w 10, 50cio i 100ml flakonach. Sprawdzę to na bank.


Cytat:
Napisane przez Agnieszka32 Pokaż wiadomość
A jakiej firmy były te, które mierzyłaś (przede wszystkim pytam o te najdokładniejsze, czyli 20-tki)?
A ja przeciwnie, poissonivy, bardzo Cię proszę o podanie które firmy miały niedokładne pojemności.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 18:37   #971
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez Agnieszka32 Pokaż wiadomość
A jakiej firmy były te, które mierzyłaś (przede wszystkim pytam o te najdokładniejsze, czyli 20-tki)?
holenderskiej firmy Romed
Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
A ja przeciwnie, poissonivy, bardzo Cię proszę o podanie które firmy miały niedokładne pojemności.
Obie niedokładne strzykawki były Polfy. Romed okazał się dokładny.

Jeszcze w domu mam 2 cylindry mniejszej pojemności i jeszcze raz pomierzę na mniejszych, ale nie mam złudzeń, bo pomiar 10tki robiłam za pomocą pipety 10ml (takiej o jednej pojemności, czyli najdokładniejszej z dokładnych).
Różnice mogą być tylko w przypadku 5ml, bo tą mierzyłam za pomocą cylindra, a nie pipety.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
holenderskiej firmy Romed

Obie niedokładne strzykawki były Polfy. Romed okazał się dokładny.

Jeszcze w domu mam 2 cylindry mniejszej pojemności i jeszcze raz pomierzę na mniejszych, ale nie mam złudzeń, bo pomiar 10tki robiłam za pomocą pipety 10ml (takiej o jednej pojemności, czyli najdokładniejszej z dokładnych).
Różnice mogą być tylko w przypadku 5ml, bo tą mierzyłam za pomocą cylindra, a nie pipety.
Cylinder o pojemności 10ml (w pracy miałam same 20ml no i pipetę 10ml).

Wyniki:
1. Strzykawka 5ml Polfa - w miarę dokładna (według mnie można spokojnie nią odmierzać perfumy) brakuje dosłownie 1-2 kropli do 5ml. Co w ml wychodzi około 1/5-1/4ml.
2. Strzykawka 10ml Polfa - jak brakowało tak dalej brakuje, nie pomogła zmiana cylindra o mniejszej pojemności, ani wykorzystanie pipety (mierzyłam 5 razy teraz i w pracy z 6 razy, za każdym razem brakuje od 3/4 do 1/2 ml). Błąd około 5%
3. Strzykawka 20ml Romed - nic prawie nie brakuje. Trzeba tylko pamiętać, aby żadnych bąbli powietrza nie było, w przypadku tej największej pojemności o nie najłatwiej.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 18:49   #972
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość



Cylinder o pojemności 10ml (w pracy miałam same 20ml no i pipetę 10ml).

Wyniki:
1. Strzykawka 5ml Polfa - w miarę dokładna (według mnie można spokojnie nią odmierzać perfumy) brakuje dosłownie 1-2 kropli do 5ml. Co w ml wychodzi około 1/5-1/4ml.
2. Strzykawka 10ml Polfa - jak brakowało tak dalej brakuje, nie pomogła zmiana cylindra o mniejszej pojemności, ani wykorzystanie pipety (mierzyłam 5 razy teraz i w pracy z 6 razy, za każdym razem brakuje od 3/4 do 1/2 ml). Błąd około 5%
3. Strzykawka 20ml Romed - nic prawie nie brakuje. Trzeba tylko pamiętać, aby żadnych bąbli powietrza nie było, w przypadku tej największej pojemności o nie najłatwiej.
Dzięki, Kochana

Od tej pory kupuję piątki Polfy i odmierzam ciut więcej.
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 19:25   #973
Agnieszka32
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 993
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Cylinder o pojemności 10ml (w pracy miałam same 20ml no i pipetę 10ml).

Wyniki:
1. Strzykawka 5ml Polfa - w miarę dokładna (według mnie można spokojnie nią odmierzać perfumy) brakuje dosłownie 1-2 kropli do 5ml. Co w ml wychodzi około 1/5-1/4ml.
2. Strzykawka 10ml Polfa - jak brakowało tak dalej brakuje, nie pomogła zmiana cylindra o mniejszej pojemności, ani wykorzystanie pipety (mierzyłam 5 razy teraz i w pracy z 6 razy, za każdym razem brakuje od 3/4 do 1/2 ml). Błąd około 5%
3. Strzykawka 20ml Romed - nic prawie nie brakuje. Trzeba tylko pamiętać, aby żadnych bąbli powietrza nie było, w przypadku tej największej pojemności o nie najłatwiej.
Dziękuję ślicznie
Bąble łatwo wyeliminować z 20-tki. Wystarczy ją przechylić lekko w bok i nakierować bąbel na ujście strzykawki,(które koniecznie musi być u góry, co by tam własnie bąbel ten się znalazł) potem leciutko docisnąc tłok (gdy ciecz jest w środku tłok chodzi bardzo lekko) - i już po bąblu
__________________
Agnieszka32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 19:42   #974
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Zapomniałam napisać, że zmierzyłam też strzykawkę od Nurofenu (5ml) jest dokładna, odmierza dokładnie tyle ile trzeba, czyli 5ml.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-24, 19:47   #975
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Zapomniałam napisać, że zmierzyłam też strzykawkę od Nurofenu (5ml) jest dokładna, odmierza dokładnie tyle ile trzeba, czyli 5ml.

Dzięki wielkie!!!:ro za: Znaczy, że nikogo nie oszukałam ani dzieci nie podtruwałam. Co za ulga.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 17:46   #976
Vilga
Raczkowanie
 
Avatar Vilga
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 164
GG do Vilga
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Nie za bardzo wiem, gdzie o tym napisać ale ten wątek wydaje się być najodpowiedniejszym.
Dziś zauważyłam, że wyciekło mi ok. 2ml perfum z atomka 10cio mililitrowego
Atomek podróżował w mojej torebce od około 2 tygodni, w osobnej małej kieszonce. Jakoś zapomniałam o nim... Wcześniej wszystko było z nim w porządku, od Wizażanki, z którą współzakupowałam doszedł również bez najmniejszego ubytku. Myślałam, że może 'psikacz' się poluzował/odkręcił ale nie Wszystko jest na swoim miejscu. Nie mógł się też samopsiknąć bo nasadka była tam gdzie powinna i właśnie w niej było mokro
Vilga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 17:49   #977
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

O no to jest wątek na którym mogę napisać to, co miałam do napisania Rozmawiałam z firmą Przełom i wszystkie ustalenia umieściłam w klubie atomizerkowym Zapraszam
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 19:08   #978
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

osoby zainteresowane zakupem atomizerków samplerkowych zapraszam do klubu atomizerkowego. Zamieściłam tam informacje na temat plastikowych samplerków/atomizerków 3ml
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 20:35   #979
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Ja bym chciała, ja bym chciała
Ale, ze dopiero zaczynam to malutko... tak z 20 samplerków i 20 dziesiątek... dałoby się ???
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 16:29   #980
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Witam Dziewczyny, pilnie potrzebuję atomków, więc chętnie sama zorganizuję takowe zakupy Bo chyba aktualnie nie ma aktualnych

Jestem w trakcie załatwiania z 2 źródeł, ale może wy macie coś sprawdzonego i pewnego - starałam się coś znaleźć na forum, jednak tyle tego jest, że po 2 godzinach skapitulowałam
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 16:48   #981
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

no jest wątek na pod-forum,gdzie można się zgłaszać do organizacji jeśli jest się sprawdzoną organizatorkę,atomizery są kupowane zawsze z tego samego źródła
tutaj wątek informacyjny :http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396675
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 18:01   #982
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Dziękuję
Już się biorę do lektury
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 18:04   #983
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Dziękuję
Już się biorę do lektury
nie wiem czy coś Ci to pomoże ale na dniach ja będę organizować rzut atomkowy jak tylko mi dojdą pudełka z allegro
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 20:35   #984
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Atomizery, atomizery, atomizery i inne akcesoria perfumeryjne

Oj ja bym była chętna na atomizery o poj. 2-3 ml, proszę o odzew...
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.