suknia - podróba? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-29, 22:36   #1
Muszka128
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Unhappy

suknia - podróba?


Witajcie dziewczyny!

Mam ogromny problem... W sobotę popołudniu byłam na przymiarce sukni ślubnej i coś od tamtej pory nie daje mi spokoju...

Gdy wybierałam suknię, mierzyłam detalle la sposa i ogromnie mi się spodobała. Wiedziałam, że ją kupię i tak tez zrobiłam. Panie z salonu zamówiły mi ją gdzieś tam zagranicą i czekałam przez prawie 4 miesiące.
W sobotę miałam okazję ubrać to, co przysłano. Niby wszystko było ok, ale tego tiulu w górnej warstwie jakoś tak mało... koronka też jakby nie ta i gorset nie trzymał jak powinien...
Później koleżanka mi powiedziała, ze salon najpewniej uszył moją "drogą suknię z zagranicy" we własnej piwnicy...
Mam nadzieję, że to nie jest prawda, ale różne rzeczy się zdarzają...

Mam w związku z tym prośbę - Jeśli mierzyłyście, macie zamiar zmierzyć, albo już macie u siebie suknię model Detalle z La Sposy - opiszcie mi ją. Nie chcę łazić do salonu na przymiarki modelu z wystawy jak nawiedzona idiotka, ale nie chcę też płacić za "fałszywkę".

Co zrobić
Muszka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 22:59   #2
toothyy
Raczkowanie
 
Avatar toothyy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: suknia - podróba?

hmm..ja co prawda nie mierzylam tej sukni o ktorej mowisz, ale jezeli masz watpliwosci to moze wybierz sie do innego salonu w ktorym mozna zakupic ta suknie i porownasz? jezeli rzeczywiscie wydaje ci sie inna i jeszcze nie zaplacilas to moze warto rozejrzec sie za czyms innym?
toothyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 15:45   #3
iovaa
Raczkowanie
 
Avatar iovaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 230
Dot.: suknia - podróba?

Nie wiem jak to jest w salonie, który opisujesz (nie podałaś nazwy miejscowości, salonów w Polsce jest dużo ), ale taka praktyka jest powszednia. Tzn. model sukni pochodzi z firmy np. z Włoch lub Francji, a dany egzemplarz szyty jest w podwórku obok lub w piwnicy i nazywa się, że sprowadzana...
Z tego co wiem, tak działa sporo salonów sukien ślubnych.
A model najlepiej porównaj z obrazkami na stronie producenta, upewnij się też, że masz metki wszyte itd.

Poza tym tak na prawdę, to co za różnica, czy suknię uszyję szwaczka we Włoszech czy w Polsce? Upewnij się tylko, że jakość wykonania Ci odpowiada. Miejsce szycia wg mnie nie ma takiego znaczenia.
Igły i nici są wszędzie na świecie takie same...
iovaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 18:39   #4
prostownica87
Raczkowanie
 
Avatar prostownica87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 367
Dot.: suknia - podróba?

Cytat:
Napisane przez iovaa Pokaż wiadomość

Poza tym tak na prawdę, to co za różnica, czy suknię uszyję szwaczka we Włoszech czy w Polsce? Upewnij się tylko, że jakość wykonania Ci odpowiada. Miejsce szycia wg mnie nie ma takiego znaczenia.
Igły i nici są wszędzie na świecie takie same..
.


no tak, ale jak zaniesiesz zdjęcie sukni do krawcowej to zapłacisz pewnie 50% mniej, niż w salonie za sprowadzoną z zagranicy.
Do tego dochodzi łamanie praw autorskich, zarabianie na lewo - to zwykła kradzież. Salon okrada klientów i projektantów.
__________________
11.08.2012 NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ W ŻYCIU


ZAKOCHANADOKOŃCA ŚWIATA

Edytowane przez prostownica87
Czas edycji: 2011-05-30 o 18:41
prostownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:35   #5
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: suknia - podróba?

Z całym szacunkiem ale gadacie głupstwa. Żeby nie odróżnić podróbki od oryginału trzeba mieć b. dużą wadę wzroku i mierzyć bez okularów.
Po pierwsze -
pokaż zdjęcie, to rozwiążę Twoje wątpliwości.
Po drugie każda suknia może się różnić minimalnie od drugiej BO suknie ślubne szyte są przez KRAWCOWE, nie wykluwają się z jajek, ani nie powstają za pomocą czarodziejskiej różczki.
Po trzecie zawsze można zadzwonić bezpośrednio do producenta lub napisać maila, aby rozwiać wątpliwości - dzień dobry, czy szyliście Państwo taka a taką suknię na takie i takie nazwisko? Czy ten i ten salon z państwem współpracuje?
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2011-05-30 o 21:38
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 22:35   #6
luci118
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73
Dot.: suknia - podróba?

http://www.coline.pl/suknie-slubne/l...a-detalle.html Czy Ci chodziło o tę suknię?Naprawdę piękna ale cena też zwala z nóg
luci118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 06:55   #7
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: suknia - podróba?

Muszka a w jakim salonie to było?Możesz mi napisać prv jak chcesz
Też mierzyłam tę suknię,jest cudna.Zamówiłam moją suknię w tym samym salonie gdzie była Detalle i tez się zastanawiam,czy czasem nie o mój salon Ci chodzi
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 11:59   #8
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: suknia - podróba?

Też się wcześneij nad tym zastanawiałam.. nad oryginalnością takich sukien.. Jak najlepiej sprawdzić? Powinny być metki producenta, co jeszcze?
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:52   #9
luci118
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73
Dot.: suknia - podróba?

firma La Sposa znajduje sie w Hiszpanii a dokładnie w Barcelonie,z tego co się dowiedziałam suknie u nich kosztują od 2tys euro,orginalna sprowadzona i uszyta tam będzie kosztować ok 15 tys.zł,natomiast uszyta w Polsce na licencji ok 5 tys.Więc zwróć uwagę na cene
luci118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 08:32   #10
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: suknia - podróba?

Kup sobie koło i .... wiadomo co i wiadomo gdzie.
Aha. A wiesz, że tak jest ze wszystkimi sukniami i ogólnie ze wszystkimi towarami?
Wiesz dlaczego? Bo pensje w zachodniej Europie są 4 razy wyższe i można dać większy narzut na suknię.
Firma La Sposa znajduje się w Hiszpanii. Siedziba firmy. Co nie znaczy, że suknie szyte są w Hiszpanii. Jedyne suknie szyte w Hiszpanii to Jesus Peiro.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:36   #11
iovaa
Raczkowanie
 
Avatar iovaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 230
Dot.: suknia - podróba?

Cytat:
Napisane przez prostownica87 Pokaż wiadomość


no tak, ale jak zaniesiesz zdjęcie sukni do krawcowej to zapłacisz pewnie 50% mniej, niż w salonie za sprowadzoną z zagranicy.
Do tego dochodzi łamanie praw autorskich, zarabianie na lewo - to zwykła kradzież. Salon okrada klientów i projektantów.
Jak słusznie zauważyła mylady21, rzadko co jest szyte rzeczywiście za granicą. Zazwyczaj salony mają licencję, i co najwyżej materiał jest sprowadzany z zagranicy. Nie ma się co burzyć.
Jak napisałaś, zawsze można zanieść zdjęcie do swojej krawcowej i uszyć sukienkę za 50% ceny...
iovaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-05, 16:47   #12
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: suknia - podróba?

Cytat:
Napisane przez Muszka128 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!

Mam ogromny problem... W sobotę popołudniu byłam na przymiarce sukni ślubnej i coś od tamtej pory nie daje mi spokoju...

Gdy wybierałam suknię, mierzyłam detalle la sposa i ogromnie mi się spodobała. Wiedziałam, że ją kupię i tak tez zrobiłam. Panie z salonu zamówiły mi ją gdzieś tam zagranicą i czekałam przez prawie 4 miesiące.
W sobotę miałam okazję ubrać to, co przysłano. Niby wszystko było ok, ale tego tiulu w górnej warstwie jakoś tak mało... koronka też jakby nie ta i gorset nie trzymał jak powinien...
Później koleżanka mi powiedziała, ze salon najpewniej uszył moją "drogą suknię z zagranicy" we własnej piwnicy...
Mam nadzieję, że to nie jest prawda, ale różne rzeczy się zdarzają...

Mam w związku z tym prośbę - Jeśli mierzyłyście, macie zamiar zmierzyć, albo już macie u siebie suknię model Detalle z La Sposy - opiszcie mi ją. Nie chcę łazić do salonu na przymiarki modelu z wystawy jak nawiedzona idiotka, ale nie chcę też płacić za "fałszywkę".

Co zrobić
Przede wszystkim suknia powinna mieć firmowe metki, a jeżeli nie ma, to zawsze można poprosić o model na ekspozycji dla porównania. Jeżeli rzeczywiście będą się różniły, możesz złożyć reklamację. W razie, gdyby rozpatrzono ją negatywnie, zostaje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Ale musisz być na sto procent pewna, że to nie ta suknia.
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 19:49   #13
stubbornme
Zadomowienie
 
Avatar stubbornme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 1 355
Dot.: suknia - podróba?

ja nie widzę problemu.
suknia ma metkę?
nie ma? -> podróba
ma -> oryginał

płacisz więc każ salonowi przedstawić ci dowód zakupu/sprowadzenia tej sukni.

lub:

idź przymierz gdzie indziej.

POZA TYM
CENA!!!
cena i jeszcze raz cena.

bajki ze sukienka jest w obniżonej cenie. nie wierz.
z moją maggie sottero też mi tak wciskali.
nie kosztuje 6.500 tylko 4.500 bo jest rabat..
yhym szkoda ze nie wygladała nawet jakby stała obok oryginału.

ostatecznie uszyłam sobie suknie.


ale jak płacisz możesz wymagać.
poza tym jak salon tak robi masz prawo ich oskarzyc
zadac zwrotu kasy itd!
__________________

stubbornme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 20:11   #14
luci118
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73
Dot.: suknia - podróba?

Cytat:
Napisane przez a-sea-of-honey Pokaż wiadomość
Przede wszystkim suknia powinna mieć firmowe metki, a jeżeli nie ma, to zawsze można poprosić o model na ekspozycji dla porównania. Jeżeli rzeczywiście będą się różniły, możesz złożyć reklamację. W razie, gdyby rozpatrzono ją negatywnie, zostaje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Ale musisz być na sto procent pewna, że to nie ta suknia.
suknia będzie miała firmowe metki jeżeli jest uszyta w Polsce na licencji.Projektanci sukien ślubnych szyją w większości tylko kilka na wzór a potem sprzedają dane modele i na ich wzór salony ślubne szyją.Byłam w salonie i jedna z pracownic tak mi to wytłumaczyła.Każdy salon ma swoją pracownię krawiecką.Gdyby taka suknia była sprowadzona z Hiszpanii ,Francji czy Włoch musiałąby kosztować ok 20 tys
luci118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.