Jak "ochłodzić" wystrój pokoju? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-18, 15:08   #1
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Arrow

Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?


Kochane wizażanki, pomogłyście mi już nie jeden raz, mam nadzieję że i tym razem mogę na was liczyć. Pomalowałam pokój w kolorach kremowy i pomarańcz... żałuję. Lubię proste formy, bez żadnych... takich jakiś zawijasów i bóg jeden wie czego jeszcze. Teraz zastanawiam się jak sprawic by pokój miał charakter, ale nie był nazbyt ciepły i przytulny. Mam 16 lat i kocham modę i "wielki" świat(jeżeli wiecie o co mi chodzi;p). Z góry dziękuję za odpowiedzi
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 15:27   #2
to_tylko_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 4
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

A nie wchodzi w rachubę przemalowanie pomarańczu na jakiś ciemny beż/jasny brąz? Bo tak byłoby najłatwiej...

Cytat:
Napisane przez Mimillla Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki, pomogłyście mi już nie jeden raz, mam nadzieję że i tym razem mogę na was liczyć. Pomalowałam pokój w kolorach kremowy i pomarańcz... żałuję. Lubię proste formy, bez żadnych... takich jakiś zawijasów i bóg jeden wie czego jeszcze. Teraz zastanawiam się jak sprawic by pokój miał charakter, ale nie był nazbyt ciepły i przytulny. Mam 16 lat i kocham modę i "wielki" świat(jeżeli wiecie o co mi chodzi;p). Z góry dziękuję za odpowiedzi
to_tylko_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 12:20   #3
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

Białe meble z prostymi, niezaokrąglonymi drzwiczkami, bez zdobień, z niewyszukanymi uchwytami. Szare dodatki. Minimalizm. Schowaj wszystkie kosmetyki, zeszyty i książki do szkoły i takie tam - niech nie stoją na wierzchu, bo to zagraca i stwarza wrażenie "swojskości i przytulności". No i bałaganu
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 12:24   #4
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

Nawet z takich kolorów zrobisz nowoczesne wnętrze. Dodatki szare, srebrne. Żadnych firaneczek, falbanek itp. Ja teraz też remontuję pokój- wcześniej miałam granatowo żółty i był okropnie słodki bo z białymi meblami, zasłonkami itp. Teraz robię na czekoladę i krem, proste formy, kanciaste, mało dodatków Poszukaj inspiracji w ikei albo katalogu mebli BRW
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 20:53   #5
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

Cytat:
Napisane przez to_tylko_ja Pokaż wiadomość
A nie wchodzi w rachubę przemalowanie pomarańczu na jakiś ciemny beż/jasny brąz? Bo tak byłoby najłatwiej...
Niestety ale nie ma żadnych szans na pzrzemalowanie

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Białe meble z prostymi, niezaokrąglonymi drzwiczkami, bez zdobień, z niewyszukanymi uchwytami. Szare dodatki. Minimalizm. Schowaj wszystkie kosmetyki, zeszyty i książki do szkoły i takie tam - niech nie stoją na wierzchu, bo to zagraca i stwarza wrażenie "swojskości i przytulności". No i bałaganu
No właśnie boję się że białe meble nie będą pasowac...

A jakie ciekawie, niepowtarzalne dodatki radzicie?
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 09:24   #6
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

ja bym nie dawała białych mebli. Z reguły tworzą przytulne wnętrzne a nie nowoczesne chyba że są połączone z szarym, czarnym albo białym kolorem na ścianach. Nawet w wyszukiwarce jak wpiszesz "białe meble" w grafice to wyjdą ci albo wnętrza retro albo bardzo surowe, całe w bieli.
Jeśli nie boisz się mocnych połączeń to spróbuj dodatki w kolorze purpury. Może nie ochłodzi ale sprawi że wnętrze będzie bardziej nowoczesne. Poszukaj fototapet albo naklejek ściennych w ciekawych kształtach- jest ich mnóstwo. Możesz poszukać półek na ścianę w przeróżnych formach- to nie musi być duży koszt Szukaj inspiracji w gazetach wnętrzarskich, w googlach. Ja osobiście bardzo lubię aranżacje i meble BRW
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 08:48   #7
Notme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

Cytat:
Napisane przez to_tylko_ja Pokaż wiadomość
A nie wchodzi w rachubę przemalowanie pomarańczu na jakiś ciemny beż/jasny brąz? Bo tak byłoby najłatwiej...
Brąz i beż to też ciepłe kolory. Zimne to z podstawowych np. biały, szary, niebieski, zielony, czarny, fioletowy.
Notme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 09:21   #8
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

Malowanie nie wchodzi w grę...
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 08:54   #9
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

Ciekawe dodatki... Jeśli chcesz z rozmachem to jakiś duży plakat ikony stylu np M.Monroe albo krzesło w stylu vintage (ze sklepu ze starociami, przemalowane wg własnego gustu). Jeśli coś mniejszego to ... no nie wiem... zasłony fikuśnie upięte? Może jakiś kufer na kosmetyki stojący w widocznym miejscu?
Fajny pokój ma Jane Aldridge - najsłynniejsza blogerka modowa <klik> Może u niej coś podpatrzysz?
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 10:27   #10
neon1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

Myślę że jakiś białe roletki rozwiazały by sprawę...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
neon1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 17:47   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

postaw na srebne i szare dodatki - tak jak ktos wyzej radzi. Ja Cie rozumiem - tez nie trawie takiej pomaranczy na scianach i tez bym schladzala. Jak nie masz kasy na nowe meble to zainwestuj w szara/srebna okleina na nie. Mozesz tez powiesic jakis czarno bialy pejzaz, lub (jesli lubisz) sepie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 21:38   #12
Iwona_Z
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Jak "ochłodzić" wystrój pokoju?

Ja bym schładzała szarościami, bielą i zimnym światłem. Na przykład tutaj: http://www.swiatrezydencji.pl/wnetrza/strefy-w-domu/domowa-strefa-wellness/image ciepło drewna zostało skutecznie schłodzone przez czerń, szarość i biel. Szczególne ciemne szarości, grafitowy - nadadzą się do takiego wnętrza doskonale. Czy to w postaci firanek/rolet/zasłon, czy to czegoś do powieszenia na ścianie, narzuty na kanapę, poduszek, frontów mebli.
Iwona_Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.