Zoely - wątek zbiorczy! - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-21, 14:51   #361
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez agatha991 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Mam pytanie czy tabletki antyalergiczne mogą obniżac działanie Zoely? biorę Claritine. Za tydzień jadę do lekarza i mam zamiar się upewnic ale do tej pory chciałabym zacząc je brac ponieważ pylące trawy nie dają mi spokoju. Pozdrawiam.
Nie, nie wpływają. Możesz śmiało je połączyć.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 08:37   #362
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez lenkaa29 Pokaż wiadomość
a mnie pani doktor powiedziała ze leki antyalergiczne obniżają skuteczność tabletek anty.
A mnie ulotka Claritine (patrz: przeciwwskazania, interakcje...) powiedziała co innego:
http://leki.urpl.gov.pl/files/Claritine_tabletki.pdf

W Charakterystyce Produktu Leczniczego Zoely też nie ma nic o lekach antyalergicznych -> pkt 4.5; w ulotce również -> Stosowanie innych leków.

Zdajesz sobie sprawę, ile ludzi (w tym kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną) stosuje leki przeciw alergiom? Gdyby między tymi lekami był jakiś związek informacja o tym musiałaby znaleźć się w ulotkach.
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 09:20   #363
lenkaa29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
A mnie ulotka Claritine (patrz: przeciwwskazania, interakcje...) powiedziała co innego:
http://leki.urpl.gov.pl/files/Claritine_tabletki.pdf

W Charakterystyce Produktu Leczniczego Zoely też nie ma nic o lekach antyalergicznych -> pkt 4.5; w ulotce również -> Stosowanie innych leków.

Zdajesz sobie sprawę, ile ludzi (w tym kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną) stosuje leki przeciw alergiom? Gdyby między tymi lekami był jakiś związek informacja o tym musiałaby znaleźć się w ulotkach.
tak się składa, że sama jestem alergiczką i stosuję aleric, zyrtec.lekarz mi powiedziała że te tabletki mogą obniżyć skuteczność tabletek ale nie muszą więc ostrzegam dziewczynę jak się pyta a nie wymądrzam.
lenkaa29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 13:39   #364
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez lenkaa29 Pokaż wiadomość
a mnie pani doktor powiedziała ze leki antyalergiczne obniżają skuteczność tabletek anty.
Cytat:
Napisane przez lenkaa29 Pokaż wiadomość
tak się składa, że sama jestem alergiczką i stosuję aleric, zyrtec.lekarz mi powiedziała że te tabletki mogą obniżyć skuteczność tabletek ale nie muszą więc ostrzegam dziewczynę jak się pyta a nie wymądrzam.
1) Możemy pójść w prawo, albo w lewo...

2) Odniosłam się konkretnie do leków, które bierze autorka pytania.

3) A teraz czas na wymądrzanie, cytując za kimś zorientowanym w temacie:

"Żeby dwa leki oddziaływały ze sobą muszą mieć coś wspólnego na szlaku metabolicznym - mieć powinowactwo do tych samych receptorów, być metabolizowane przez te same enzymy, ich produkty przemiany muszą ze sobą reagować etc. Jedynym mającym znaczenie punktem stycznym jest tutaj wątroba.

Tyle że...
...cetyryzyna ma bardzo słaby metabolizm wątrobowy (na poziomie kilkunastu procent o ile dobrze pamiętam) - wiec nie ma szans na zajęcie tej wątroby aż tak bardzo by nie mogła ona przerobić antyków.

...loratadyna wprawdzie jest metabolizowana przez ten sam cytochrom co większość estrogenów, ale tu jest kilka "myków":

1) wątroba praktycznie nigdy nie zajmuje się metabolizowaniem jednej i tylko jednej substancji, tylko mieli ich kilka naraz - wiec nie ma tak ze zajmie się całkowicie przerobieniem loratadyny i zostawi sobie antyki na później. Czemu nie? Z bardzo prostego powodu - loratadyna nie jest toksyczna i nie ma powodu żeby musiała być natychmiast przetwarzana; poza tym...
2) ...metabolizm loratadyny jest bardzo szybki - jej produkt przemiany w maksymalnym stężeniu pojawia się we krwi już nawet po 1,5 godziny - zakładając więc nawet że przez te 1,5 godziny wątroba przerabiała wyłącznie loratadynę, a dopiero potem zajęła się antykoncepcją (co się nie zdarza) - nie jest to opóźnienie znaczące klinicznie; poza tym...
3) ...spowolnienie metabolizowania estrogenów skutkuje ich przedłużonym pobytem we krwi, a co za tym idzie skuteczność tabletki powinna się (przynajmniej teoretycznie) ...zwiększyć a nie zmniejszyć, tyle że zwiększa także ryzyko wystąpienia ich działań niepożądanych."
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory

Edytowane przez pszczolka_maja1979
Czas edycji: 2013-05-22 o 13:42
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 17:48   #365
mirabelkowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

W ubiegłym roku zmieniłam logesty na zoele przez trzy miesiące brałam i zero krwawienia lekarz mówił ze jest ok mnie to niestety nie przekonywało przerażało mnie to ze endometrium miałam jak kobieta w okresie menopauzy lekarz proponował mi inne tabletki czwartej generacji ale przerażało mnie to jeszcze bardziej i postanowiłam odstawić tabletki i wyobraźcie i sobie ze dopiero po dwóch miesiącach od odstawienia dostałam okres mój piewszy od 5 miesięcy. Niewyobrazałam sobie życia bez tabletek a teraz współczuję wszystkim dziewczyną co biorą. Teraz pomimo upływu kilku miesięcy od odstawienia moja cera to dramat bolesne owulację i miesiączki nigdy wcześniej przed tabletkami tak nie miałam fajnie jest jak się bierze ale jak odstawiasz to organizm się oddzywa i zdrowie juz nie te ale kiedys trzeba przestać wiem ze nigdy już do tabletek nie wrócę. Mam inna równie skuteczną metodę i brzydzę się hormonów czego wam też życzę szkoda zdrowia.
mirabelkowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 17:28   #366
lellum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 145
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Dziewczyny, bardzo was proszę o pomoc, niby jest to napisane w ulotce, ale że dopiero zaczęłam brać tabletki to trochę świruję i potrzebuję rady.

Po pierwszym opakowaniu pominęłam tabletki placebo i zaczęłam brać od razu drugie opakowanie, bo jechałam wtedy na wakacje. Od około 10tej tabletki 1go opakowania miałam plamienia. Zaraz powinnam wziąć 18tą tabletkę z drugiego opakowania. Wolałabym jednak już dziś przejść do tabletek placebo, bo od paru dni boli mnie brzuch i myślę, że to przez to, że za długo je biorę bez przerwy. Plamienie zamieniło się też w sporadyczne lekkie krwawienie. Czy mogę już dziś przejść do placebo? Niby wydaje mi się, że tak, ale ze względu na to, że to jest moje drugie opakowanie to trochę głupieję... Martwię się też, że za długo brałam pod rząd i sobie zaszkodziłam...
__________________
Nowa Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=471981
lellum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 08:47   #367
veri1986
Raczkowanie
 
Avatar veri1986
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 114
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cześć !
Wrocilam po dośc przykrych przygodach i wole Was... ostrzec przed tym co ja w tej chwili mam i ile stresu to mnie kosztowalo . Wbrew pozorom Zoely uwazane sa za bardzo bezpieczne i bardzo dobre tabletki . Ale ... jesli komuś nie przeszkadza brak krwawienia . Tabletki te nie sa na pewno dla Pań które maja problem z endometrium czyli jak na przyklad jest ono cienkie albo ... linijne . Krwawienie w takiej sytuacji na pewno nie wystąpi . Tak na przyklad było u mnie . Mimo ze lekarz kazał brac kolejny miesiac zoely... krwawienie nnie wystąpilo 3 miesiące . Po odstawieniu ... lekarz przepisal bez żadnych badań inne tabletki ... mialam zacząc je brać kiedy zacznie mi się miesiączka ( z pierwszym dniem )
Wzielam 1 tabletke na nastepny dzien drugą ... lekarz nie wiem dlaczego kazał mi zrobić badanie na D-dimery... chodzi o krzepliwość krwi i mozliwość wystapienia zakrzepicy... norma to 500 ja mialam 2490 ... jednym slowem moglam się przekręcic . Tak jest jak lekarz najpierw przepisuja tabletki a potem robią badania .
Jakie byly u mnie objawy ? Zaczęły dzienie mnie boleć nogi łydki ..
Ale myślalam ze to może przez rower ... Zrezygnowalam z tego lekarza... zawiodlam się... po raz kolejny kolezanka polecila mi innego lekarza i ... ten lekarz zlecil mnostwo badan zwiazanych z krzepliwoscia . Poinformowal przed tym ze jesli D-dimery nie spadna bede musiala pojsc do szpitala .
ALe D-dimery spadly... do 250... wyniki odebralam wczoraj i jestem wdzieczna nowemu lekarzowi .. mialam zrobione rowniez inne badania . I dzieki BOgu wszystko jest dobrze.... ale niestety hormonow nie bede mogla brac do konca zycia . Zostaly prezerwatywy :/
veri1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 16:21   #368
Amelia2104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Ja jestem aktualnie na drugi opakowaniu Zoely, dostałam je ze względu na wczesną postać pcos. Przy braniu tych tabletek placebo bardzo źle się czułam. Po kontakcie z moją Panią doktor, zaleciła ona zrobienie poziomu D dimerów. Bardzo nie chciałabym odstawiać tabletek, bo dają naprawdę świetne efekty, np. pomogły mi schudnąć co wcześniej było bardzo ciężkie i niesamowicie zwiększyły libido.
Amelia2104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 18:40   #369
veri1986
Raczkowanie
 
Avatar veri1986
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 114
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Amelko obyś miala niski poziom ... wysoki poziom D-dimerow wiaze się niestety z koniecznoscia ... zerwania z antykoncepcja hormonalna do konca zycia .
Ja bardzo sie martwilam ryczalam dniami i nocami nie chce miec kolejnego dzieciatka ... i prezerwatywy... dla mnie sa przynajmniej dla mojej glowy malo skuteczne ... ale co innego mi pozostalo ? Spirala w moim przypadku niestety tez odpada.... zreszta wykonczylabym sie psychicznie majac swiadomosc tego ze mam "cos w srodku" zreszta osobiscie znam ciąze ... ze spirali ... przesunela sie kawałeczek i kuzynka zbagatelizowala to i TRACH jest bobas .
Jesli bedziesz miala jakies pytania Wal smialo o D-dimerach wiem wszystko jak i innych badaniach na krzepliwosc ...
Pamietaj ze jesli ginekolozka zrobila Tobie te badania to swiadczy o niej naprawde bardzo dobrze ... malo kiedy lekarze robia to badanie a jest naprawde bardzo bardzo istotne ...
veri1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 06:15   #370
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Melduje,że jestem po pierwszym opakowaniu i okres dostałam normalnie(przy 4 tabletce placebo),zobaczymy ,czy przy kolejnym opakowaniu krwawienie również wystąpi normalnie
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 07:09   #371
Amelia2104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez veri1986 Pokaż wiadomość
Amelko obyś miala niski poziom ... wysoki poziom D-dimerow wiaze się niestety z koniecznoscia ... zerwania z antykoncepcja hormonalna do konca zycia .
A powiedz mi proszę co w przypadku jeśli mam policystyczne jajniki i hormony są dla mnie w pewien sposób lekarstwem?

A co do mojej Pani doktor, to i tak kazała zrobić D dimery, tylko miało to być na początku 3 opakowania, ale ze względu na objawy będzie to w poniedziałek lub wtorek(jak ja nie lubię pobierania krwi...)
Amelia2104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 18:41   #372
veri1986
Raczkowanie
 
Avatar veri1986
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 114
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Wiesz co kochana nie wiem ... ale chyba bardziej grozna dla Ciebie bedzie mozliwosc Zakrzepicy ... w takim przypadku możesz nawet umrzeć ... jesli z d-dimerow wyszloby ze masz mozliwosc.... miec zakrzep ... nie chce tutaj za wiele pisać bo jestes w zupelnie innej sytuacji niz ja to znaczy w bardziej skomplikowanej . Wiem tylko jedno jesli tak mi powiedzial ginekolog przy wysokim stezeniu d-dimerow nie WOLNO brać hormonow .
veri1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 19:27   #373
Amelia2104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Kurcze... Jak już pod górkę to cały czas...
Amelia2104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 10:41   #374
mirabelkowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Hej moje przygody z tym fsrmaceutykiem były niemal identyczne endometrium znikome zero krwawienia i badania pozyżej normy odstawiłam hormony na zawsze przerażało mnie ze przez całe zycie tylko gumy i wynalazłam sobie komputerek cyklu skuteczność jak przy tabletkach i zdrowo. Celowo nie pisze co to za komputr by mnie nie posądzono o reklamę
Cytat:
Napisane przez veri1986 Pokaż wiadomość
Cześć !
Wrocilam po dośc przykrych przygodach i wole Was... ostrzec przed tym co ja w tej chwili mam i ile stresu to mnie kosztowalo . Wbrew pozorom Zoely uwazane sa za bardzo bezpieczne i bardzo dobre tabletki . Ale ... jesli komuś nie przeszkadza brak krwawienia . Tabletki te nie sa na pewno dla Pań które maja problem z endometrium czyli jak na przyklad jest ono cienkie albo ... linijne . Krwawienie w takiej sytuacji na pewno nie wystąpi . Tak na przyklad było u mnie . Mimo ze lekarz kazał brac kolejny miesiac zoely... krwawienie nnie wystąpilo 3 miesiące . Po odstawieniu ... lekarz przepisal bez żadnych badań inne tabletki ... mialam zacząc je brać kiedy zacznie mi się miesiączka ( z pierwszym dniem )
Wzielam 1 tabletke na nastepny dzien drugą ... lekarz nie wiem dlaczego kazał mi zrobić badanie na D-dimery... chodzi o krzepliwość krwi i mozliwość wystapienia zakrzepicy... norma to 500 ja mialam 2490 ... jednym slowem moglam się przekręcic . Tak jest jak lekarz najpierw przepisuja tabletki a potem robią badania .
Jakie byly u mnie objawy ? Zaczęły dzienie mnie boleć nogi łydki ..
Ale myślalam ze to może przez rower ... Zrezygnowalam z tego lekarza... zawiodlam się... po raz kolejny kolezanka polecila mi innego lekarza i ... ten lekarz zlecil mnostwo badan zwiazanych z krzepliwoscia . Poinformowal przed tym ze jesli D-dimery nie spadna bede musiala pojsc do szpitala .
ALe D-dimery spadly... do 250... wyniki odebralam wczoraj i jestem wdzieczna nowemu lekarzowi .. mialam zrobione rowniez inne badania . I dzieki BOgu wszystko jest dobrze.... ale niestety hormonow nie bede mogla brac do konca zycia . Zostaly prezerwatywy :/
mirabelkowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 17:02   #375
veri1986
Raczkowanie
 
Avatar veri1986
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 114
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirabelkowo Pokaż wiadomość
Hej moje przygody z tym fsrmaceutykiem były niemal identyczne endometrium znikome zero krwawienia i badania pozyżej normy odstawiłam hormony na zawsze przerażało mnie ze przez całe zycie tylko gumy i wynalazłam sobie komputerek cyklu skuteczność jak przy tabletkach i zdrowo. Celowo nie pisze co to za komputr by mnie nie posądzono o reklamę
Kurcze ale to koszt okolo 1800zl chyba ze mowimy o czyms innym ? Czy mogłabyś mi napisać na PRIV ? Co to za sprzęcik i jakiej firmy ?

Edytowane przez veri1986
Czas edycji: 2013-05-27 o 17:07
veri1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 21:26   #376
mirabelkowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Ok.


Cytat:
Napisane przez veri1986 Pokaż wiadomość
Kurcze ale to koszt okolo 1800zl chyba ze mowimy o czyms innym ? Czy mogłabyś mi napisać na PRIV ? Co to za sprzęcik i jakiej firmy ?

Edytowane przez mirabelkowo
Czas edycji: 2013-05-27 o 21:33
mirabelkowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 19:10   #377
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

3 tabletka z 6 opakowania i w końcu jakieś minimalne plamienie. Ale samopoczucie fatalne
__________________

RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 20:54   #378
BIEDRONKA_0102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Biorę tabletki Zoely i jestem z nich bardzo zadowolona. Ostatnio ktoś nagadał mi głupot i proszę was o radę. Czy jeśli biorę tabletki to mogę kochać się z chłopakiem w każdy dzień bez żadnego zagrożenia ciążą nawet w te dni kiedy biorę tabletki żółte? Czy biorąc te tabletki nie mam dni płodnych? Nie mam możliwości zajścia w ciąże? Przepraszam za takie pytania ale pomieszali mi ostanio w głowie aż sama zaczęłam się bać. Proszę o odpowiedź.
BIEDRONKA_0102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 21:29   #379
Bover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 59
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Nie bzykać sie i tabletki nie będą potrzebne ;D
__________________
http://nobezkitu.org.pl/ - !! Najlepszy humor w sieci !!! Bover zaprasza

https://www.facebook.com/NaKacaNajlepszyKlin
Bover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-06, 04:46   #380
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez BIEDRONKA_0102 Pokaż wiadomość
Biorę tabletki Zoely i jestem z nich bardzo zadowolona. Ostatnio ktoś nagadał mi głupot i proszę was o radę. Czy jeśli biorę tabletki to mogę kochać się z chłopakiem w każdy dzień bez żadnego zagrożenia ciążą nawet w te dni kiedy biorę tabletki żółte? Czy biorąc te tabletki nie mam dni płodnych? Nie mam możliwości zajścia w ciąże? Przepraszam za takie pytania ale pomieszali mi ostanio w głowie aż sama zaczęłam się bać. Proszę o odpowiedź.
Jeśli pilnujesz zażywania, to jesteś niepłodna cały czas, nawet podczas zażywania żółtych.
__________________

RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:05   #381
agatha991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
GG do agatha991
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Jestem na 5 opakowaniu Zoely. W zeszły poniedziałek oddawałam krew od tamtej pory czuję się fatalnie, ciągłe zmęczenie, zawroty głowy w ogóle caly czas bym spała... od około 3 dni zaobserwowałam plamienie, nie takie jak przy okresie ale utrzymuje się już 3 dzień... dzisiaj jest już mniejsze. Trochę się przestraszyłam wczoraj temperatura w normie 36,3, a dzisiaj 37. Nie wiem czy to normalne... nie pominęłam żadnej tabletki. czy u was też występują plamienia w połowie cyklu? ... mniej więcej za tydzień powinnam miec "okres".
agatha991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 18:44   #382
m_lenn
Przyczajenie
 
Avatar m_lenn
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

heej dziewczyny wybaczcie, ze moze troche odkupuje temat ale potrzebuje rady poniewaz aktualnie jestem na tabletkach Yaz a czeka mnie zmiana na Zoely i nie bardzo wiem jak to zrobic.. ginekolog wskazala wziac pierwsza tabletke zoely pierwszego dnia kiedy zaczyna sie miesiaczka a ta sie zaczyna po 3 tabletce placebo Yazu i nie jestem pewna czy powinnam wziac jeszcze czwarta - ostatnia tabletke yazu i przejsc do nowego blistra zoely tak aby zachowac ten 28 dniowy cykl czy olać te ostatnia tabletke i od razu kiedy wystapi okres zaczac brac te nowe? przepraszam za chaotyczna skladnie zdania :P
m_lenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 19:48   #383
MilkyShake
Raczkowanie
 
Avatar MilkyShake
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 222
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Oooo dobrze, że trafiłam na ten wątek, właśnie skończyłam opakowanie Zoely i odstawiam hormony! Jestem przy 3 tabletce placebo, krwawienia brak, wczoraj pojawiło się coś lekko różowawego, dzisiaj raz coś leciutko brązowego.

Odstawiam, bo przeżyłam niemalże horror, przez dwa tygodnie byłam rozhisteryzowana, nie mogłam się uspokoić, wraz z ostatnią tabletką poleciała mi krew z nosa...
Miałam zawroty głowy takie, że nie mogłam wstać z łóżka i ciągłe nudności.

Troszkę "uspokoiłyście" mnie z tym brakiem krwawienia...
__________________
biegam!
TŻ o1.o5.2o12
dbam o porządek w szafie!

MilkyShake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 06:22   #384
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Ja jestem obecnie przy trzecim opakowaniu,ale chce odstawić ze względu na to,że zauważyłam przyrost wagi,okres mam normalnie.
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 09:35   #385
MilkyShake
Raczkowanie
 
Avatar MilkyShake
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 222
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Dzisiaj w nocy w końcu dostałam krwawienia, teoretycznie miałam rozpocząć dziś nowe opakowanie. Rezygnuję.
Już dawno "okres" tak mnie nie bolał. Skurcze, wszystko na dole po prostu czuję
__________________
biegam!
TŻ o1.o5.2o12
dbam o porządek w szafie!

MilkyShake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:57   #386
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

4 tabletka placebo z 6 opakowania i plamienie.... 4 tabletka z 7 opakowania i nadal krwawienie. I na wadze przybrałam 7 opakowania= ostatnie. 12 lipca wizyta u ginekologa, zobaczymy co dalej.

Tabletka 8 i nadal plamię....
Tabletka 15... plamię...
__________________


Edytowane przez RudaAB
Czas edycji: 2013-07-15 o 17:18 Powód: Dopisek
RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 10:42   #387
ulenka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 6
GG do ulenka23
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cześć dziewczyny! Brałam Zoely dokładnie rok. Wcześniej przez 3 lata brałam Cilest, na którym przytyłam prawie 20 kg. Na szczęście jest już to tylko wspomnieniem Jednak kiedy odstawiłam Cilest przysięgałam sobie, że już nigdy nie będę brała żadnych tabletek anty. Ponad rok temu pojawił się w moim życiu fantastyczny facet i stwierdziłam, że wybiorę się do mojego gina i popytam o różne nowości w kwestii antykoncepcji. Zdecydowałam się właśnie na Zoely.
Brałam je przez rok. Nie miałam ani razu żadnych problemów z krwawieniem z odstawienia przy tych tabletkach. Zawsze występowało tego samego dnia, było mniej obfite i mniej bolesne niż zwykły okres. Dodatkowo moja cera wyglądała fajnie i najfajniejsze - troszkę większe i bardziej jędrne piersi. Ale to co było dla mnie dołujące to fakt, że po jakimś miesiącu przyjmowania Zoely zupełnie straciłam ochotę na sex. Mógłby dla mnie w ogóle nie istnieć. Dodatkowo miałam jakiś taki dziwny nastrój, potrafiłam się rozpłakać i zrobić aferę z byle powodu. No i mimo że nie przytyłam, pojawił mi się cellulit, o którym wcześniej już zdążyłam zapomnieć.
Tabletki kupowałam zawsze w tej samej aptece i zawsze dokładnie za 43,50 zł.
Niedawno zdecydowaliśmy z moim chłopakiem, że odstawię tabletki. Po pierwsze - po co mi tabletki skoro w ogóle nie mam ochoty na sex? Po drugie mam już tyle lat i w miarę poukładane życie, że ewentualna ciąża nie stanowiłaby problemu.
Mija właśnie mój pierwszy tydzień bez Zoely i w zasadzie nie odczuwam żadnych zmian, po za jedną: wróciła ochota na sex Ale to jest jednak super uczucie A i nastrój mam jakiś taki o wiele lepszy niż wcześniej, chodzę uśmiechnięta od ucha do ucha
Po wszystkich swoich przygodach z tabletkami stwierdzam, że niestety każde pakowanie chemii we własny organizm to syf!
ulenka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 13:11   #388
Niewymierna
Rozeznanie
 
Avatar Niewymierna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 737
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Ja byłam w strasznym dołku, miałam takie wahania emocjonalne że hoho.
__________________
http://aniutte.blogspot.com
Niewymierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 10:35   #389
Magdzi_ulka
Raczkowanie
 
Avatar Magdzi_ulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław\ GDW
Wiadomości: 47
GG do Magdzi_ulka
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Część Kochane,
dodam swoje 5 groszy, biorę tabletki Zoely 4 miesiące.
A cała historia wygląda tak,że po 3 opakowaniach ani razu nie miałam krwawienia... Byłam u lekarza,powiedział,że tak się zdarza i po 4 już powinno być ok.
No i było po 3 tabletce 4 opakowania, dostałam okropnie intensywne krawanienie, zwijałam się z bólu...(nigdy w życiu się tak nie czułam, jakbym zaraz maiła umrzeć, a jestem wytrzymała nie jedno szycie na żywca i dawałam radę)+ okropna biegunka i wymioty.
Wylądowałam na dyżurze dostałam zastrzyk rozkurczowy i przeciwbólowy.
Jakoś przetrwałam noc... I rano podczas porannej toalety mój organizm wydalił 'coś' wielkości pięści przy czym to nie był skrzep ani błona śluzowa.
Odwiedziłam dwóch ginekologów, wylądowałam w klinice położnictwa (gdzie stwierdzili: ciąże pozamaciczną, ciąże 18 tydzień, poranienie, i ostatecznie NIC) na dyżurze... niestety nie wzięli mojej tkanki do badania histopatologicznego...
Nie wiedzieli co to było. Wypuścili mnie do domu. Gdy mój lekarz prowadzący wrócił z urlopu 2 dni później od razu zaprosił mnie na wizytę, porządnie przebadał i wyjaśnił,że było to sporych rozmiarów endometrium... I tak się zdarza.
Powiem tylko tyle, przerażenia jakie jak i mój partner przeżyliśmy w te 4 dni, najgorszemu wrogowi nie życzę. Ani TAKIEGO bólu, gdzie cały organizm chce coś wydalić i próbuje na wszelkie sposoby.

Ogólnie bardzo sobie chwalę tabelki, bo prócz braku krawienia(co nie było dla mnie jakimś problemem) wszystko super. Nie przytyła, nie mam zmiennych humorków,nie boli mnie głowa a miała mega migreny.
Wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Jeżeli po tym opakowaniu będzie wszystko ok, zostaję przy tabletkach!
Jeśli coś będzie nie tak, tylko została ma wkłada, przedyskutowałam to z lekarzem... Przy moich zaburzeniach hormonalnych to najbezpieczniejsza metoda.
Mam ogromną nadzieje,że będzie wszystko ok,bo jeszcze nie mam dzidziusia, a wkładka wiemy z czym się wiąże.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!
__________________
M**
Magdzi_ulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 12:12   #390
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

ulenka
I u mnie również mija tydzień od odstawienia tabletekLibido wzrosło
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-09 10:40:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.