Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-30, 10:34   #4891
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Anula, a czy to jest ta maska, czy mnie coś zmyliło??? KLIK
Bo jeśli to ta, to widzę,że istnieje prawdopodobieństwo, że jest dostępna w wawie
nie Małgosiu, to ta.
Własnie - przy okazji już wiadomo, że maska neem 100g jest na helfach tyle tylko, że droższa
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 10:35   #4892
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dla mnie Lauress nie jest kremowe w ogole, tylko bardzo suche ale to pewnie zalezy od formuły.
natomiast Lumiere jak najbardziej.
Miałam dokładnie takie same odczucia. Lauress i Meow były dosyć suche. Przez co zdaje się mocniej kryją, ale efekt bardziej widoczny na skórze. Ponadto gryzły się z moją skórą. Też nie pamiętam formuł. Mam tylko taką notatkę. w pewnym momencie musiałam notować wrażenia, bo się już gubiłam) Jednak muszę stwierdzić, że każda z nas ma inny rodzaj buzi. Może moja nie produkuje wystarczającej ilości sebum, żeby "zwilżyć" te minerałki? Bo tak chyba to działa

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziś przetestowałam ostatnią z zakupionych odżywek Alverde, tą z awokado i muszę przyznać, że jest na równi z tą hibiskusową, choc ma fajniejszy nieco zapach, taka wanilia z czymś. Może ciut lepiej odżywiła włosy, ale nie dużo się różnią. Po pierwszych testach nie umiem jeszcze powiedzieć, którą lubię najbardziej. Są podobne do siebie i wszystkie fajne. Nawet ta nabłyszczająca kuracja ma podobne działanie co odżywki. Wydaje mi się, że od Alterry rózni je to, że lepiej nabłyszczają włosy, ale nieco gorzej odżywiają, ale moze się mylę
Ja zdecydowanie wolę serię Winogrono-Awokado i nabłyszczającą (chociaż ta o ile pamiętam nie ma certyfikatów) Pojawiła się jeszcze seria z różą i mam wielką ochotę ją kupić. Z drugiej strony tak zachwyciła mnie Madara, że boję się, że kupione kosmetyki Alverde czy innej marki będą leżały.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
To czekam na świetną recenzje

Aga koniecznie zmywajI to dokładnie,obficie wodą z mydłem albo roztowrem:woda+soda.
Musisz zneutralizować działanie kwasu,bo dokładnie niezmyty może wypalić buziaka
Przerażająco to brzmi Ja póki co smaruję się tonikiem migdałowym 5%. Sama nie wiem, czy zdecydować się na peeling. Musiałby to być bardzo słaby kwas - 10%? Czy robi się w ogóle takie słabe peelingi?

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki
Dawno mnie nie było, przy okazji marzec się kończy i w jednym małym wyjatkiem na początku miesiąca udało mi się nie zrobić zakupów, więc teraz się szykuję, żeby sobie zrobić prezent na Wielkanoc. Chyba się skuszę na spray alvy, bo go chwalicie i chwalicie.
Czy zauważyłyście, że z Rossmana znikają kosmetyki dla dzieci Hipp?
Nie strasz, że Hipp znika. To moja podstawa dla synka, kosmetyki zawsze się sprawdzają i dobrze je z synkiem tolerujemy.

Co do spray'u Alvy, chętnie oddam. Użyty może trzy razy. Dla mnie jednak śmierdziel okropny i podrażniający. Ale jestem nadwrażliwa na zapachy i działanie kosmetyków

Moje Gaia Creams już zostały wysłane Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę je miała w swojej lodóweczce!

edit: Zapomniałam o najważniejszym! Anula brawa za listę. Nalezy się oczywiście Tomciowe "ach ach".
Zuzia witaj! Mam nadzieję, że wypoczęta. Trzeba ją teraz dziewczyny podwójnie kusić
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-30 o 10:38
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 10:47   #4893
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Miałam dokładnie takie same odczucia. Lauress i Meow były dosyć suche. Przez co zdaje się mocniej kryją, ale efekt bardziej widoczny na skórze. Ponadto gryzły się z moją skórą. Też nie pamiętam formuł. Mam tylko taką notatkę. w pewnym momencie musiałam notować wrażenia, bo się już gubiłam) Jednak muszę stwierdzić, że każda z nas ma inny rodzaj buzi. Może moja nie produkuje wystarczającej ilości sebum, żeby "zwilżyć" te minerałki? Bo tak chyba to działa



edit: Zapomniałam o najważniejszym! Anula brawa za listę. Nalezy się oczywiście Tomciowe "ach ach".
Zuzia witaj! Mam nadzieję, że wypoczęta. Trzeba ją teraz dziewczyny podwójnie kusić
dziękuję dziękuję
Co do lauressa to jestem zdziwiona Waszymi odczuciami. Lauress (mam formułe ethereal i minimalist) to najbardziej kremowe ze wszystkich minerałów jakie miałam. I kryją naprawde dobrze , szczególnie ethereal. Meow - fakt, troche suchawy.
No ale to są moje wrażenia .
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-30 o 10:48
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 10:52   #4894
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dziękuję dziękuję
Co do lauressa to jestem zdziwiona Waszymi odczuciami. Lauress (mam formułe ethereal i minimalist) to najbardziej kremowe ze wszystkich minerałów jakie miałam. I kryją naprawde dobrze , szczególnie ethereal. Meow - fakt, troche suchawy.
No ale każdy ma swoje wrażenia i każdemu co innego pasuje.
Moża właśnie dlatego, że mamy różne buzie Może moja teoria z sebum się sprawdza, a może coś innego jest przyczyną. Pamiętam kiedyś szał na LucyMinerals. Wszyscy zachwalali. Próbowałam i ja. Bardzo chciałam, żeby mi spasowały, bo były w przyjemniejszej cenie. No i jednak byłam wyjątkiem. Po odkryciu LilyLolo myślałam, że to minerałki, które przypadną do gustu większości i też się pomyliłam. Z minerałkami to zdaje się znów bardzo indywidualna sprawa
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 11:19   #4895
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie strasz, że Hipp znika. To moja podstawa dla synka, kosmetyki zawsze się sprawdzają i dobrze je z synkiem tolerujemy.

Co do spray'u Alvy, chętnie oddam. Użyty może trzy razy. Dla mnie jednak śmierdziel okropny i podrażniający. Ale jestem nadwrażliwa na zapachy i działanie kosmetyków
Zdaje mi się, że widziałam Hippa w Superpharm. To ten spray taki śmierdziuch? http://www.drogerianaturalna.pl/olej...spray75ml.html
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 11:23   #4896
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zdaje mi się, że widziałam Hippa w Superpharm. To ten spray taki śmierdziuch? http://www.drogerianaturalna.pl/olej...spray75ml.html
Jak dla mnie spray bardzo ładnie pachnie . Przewija sie zapach drzewa herbacianego, ale spray pachnie duuużo przyjemniej.
Zużyłam 2 opakowania i musze sobie kupić następny
Niestety obecnie nie mam, bo dałabym Ci do powąchania
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-30 o 11:25
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 11:42   #4897
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zdaje mi się, że widziałam Hippa w Superpharm. To ten spray taki śmierdziuch? http://www.drogerianaturalna.pl/olej...spray75ml.html
Mnie nie słuchaj, jestem nadwrażliwa na punkcie zapachów Dla mnie to jednak śmierdziel okropny. Mam też zbyt wrazliwa buzie. Jeśli chcesz mogę wysłać Tobie całe opakowanie (kilka razy użyłam spray'u)
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-30, 11:46   #4898
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

margoltka dzięki, ale nie mam nic na wymianę (pościłam w marcu i zużywałam zapasy), więc chyba zacznę robić nową listę zakupów na kwiecień
anula czy wrzuciłaś zdjęcie swojej imponującej kolekcji szamponowej? bo może przegapiłam w ostatnim czasie, jak mnie nie było?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 11:49   #4899
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Przerażająco to brzmi Ja póki co smaruję się tonikiem migdałowym 5%. Sama nie wiem, czy zdecydować się na peeling. Musiałby to być bardzo słaby kwas - 10%? Czy robi się w ogóle takie słabe peelingi?



Pewnie,że się robi.Teoretycznie najbezpieczniej jest właśnie od 10% zaczynać
Myślę,że spokojnie możesz sobie 10% bez alko zrobić
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 12:12   #4900
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Anula - boska ta twoja lista szamponów - teraz człowiek przed zakupem po prostu wchodzi i wie co kupić

zrobiłam swoje pierwsze zakupy na iherb
Wszystko co zamówiłam jest z AO:
Szampon GPB
Odżywka z różą
odżywka leave-in ( podobno fajnie dodaje objętości)
Zel do włosów - Mandarin Magig- co prawda polubiłam ten z JMO ale ten jest o wiele tańszy a i składową są ciut podobne
Maseczkę do twarzy z zieloną herbatą
Balsam do ciała dla dzieci

teraz tylko trzymam kciuki żeby szybciutko doszła .....i wtedy zrobię kolejne zamówienie bo moja wish lista pęka w szwach
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 12:16   #4901
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Anula, wielkie brawa za listę. Napracowałaś się. Przeczytałam calutką od A do Z i uzupełniłam moją wish-listę. Dopiero teraz zauważyłam, że szampon Kuomaye ma w składzie glinkę. Chyba faktycznie coś jest w tych glinkach. Spróbuję zmieszać z szamponem.

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Moża właśnie dlatego, że mamy różne buzie Może moja teoria z sebum się sprawdza, a może coś innego jest przyczyną. Pamiętam kiedyś szał na LucyMinerals. Wszyscy zachwalali. Próbowałam i ja. Bardzo chciałam, żeby mi spasowały, bo były w przyjemniejszej cenie. No i jednak byłam wyjątkiem. Po odkryciu LilyLolo myślałam, że to minerałki, które przypadną do gustu większości i też się pomyliłam. Z minerałkami to zdaje się znów bardzo indywidualna sprawa
Moim zdaniem Lily Lolo to bardzo fajne minerały. Dają ładny efekt na buzi, nie podkreślają suchych skórek. Tylko niestety krycie dla mnie za słabe. Gdyby mi się kiedyś cera poprawiła, to bym chętnie się na nie przerzuciła, ale nie pasuje mi żaden odcień. Mogliby poszerzyć gamę o zgaszone, neutralne i oliwkowe odcienie...

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-30 o 12:17
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-30, 12:18   #4902
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zdaje mi się, że widziałam Hippa w Superpharm. To ten spray taki śmierdziuch? http://www.drogerianaturalna.pl/olej...spray75ml.html
To ten spray, i wg mnie śmierdzi zgnilizną okropnie
Tak, w SP jest cły Hipp, aktualnie nawet chyba w promo na kartę Lajfstajl... chyba.
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Przerażająco to brzmi Ja póki co smaruję się tonikiem migdałowym 5%. Sama nie wiem, czy zdecydować się na peeling. Musiałby to być bardzo słaby kwas - 10%? Czy robi się w ogóle takie słabe peelingi?
Można bez alku, tylko kwestia, czy Ci się kwas rozpuści... zawsze można ciutkę podgrzać (w kąpieli wodnej)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 12:33   #4903
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
To ten spray, i wg mnie śmierdzi zgnilizną okropnie
Tak, w SP jest cły Hipp, aktualnie nawet chyba w promo na kartę Lajfstajl... chyba.

Można bez alku, tylko kwestia, czy Ci się kwas rozpuści... zawsze można ciutkę podgrzać (w kąpieli wodnej)
To może w przypadku spray'u nie jestem nadwrażliwa Pod tym względem mąż ma racje, co nabytek, to większy śmierdziel.

Poużywam jeszcze toniku 5%, tym bardziej że daje efekty. Po świętach może zdecyduję się na peeling. Taki mega delikatny

Najbliższy zabieg to farbowanie Khadi, nie ukrywam stresuję się bardzo.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 12:38   #4904
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
margoltka dzięki, ale nie mam nic na wymianę (pościłam w marcu i zużywałam zapasy), więc chyba zacznę robić nową listę zakupów na kwiecień
anula czy wrzuciłaś zdjęcie swojej imponującej kolekcji szamponowej? bo może przegapiłam w ostatnim czasie, jak mnie nie było?
Nie, zdjęcia nie robiłam.
ALe zrobiłam liste szamponów z krótkimich opisem.
Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Anula - boska ta twoja lista szamponów - teraz człowiek przed zakupem po prostu wchodzi i wie co kupić

zrobiłam swoje pierwsze zakupy na iherb
Wszystko co zamówiłam jest z AO:
Szampon GPB
Odżywka z różą
odżywka leave-in ( podobno fajnie dodaje objętości)
Zel do włosów - Mandarin Magig- co prawda polubiłam ten z JMO ale ten jest o wiele tańszy a i składową są ciut podobne
Maseczkę do twarzy z zieloną herbatą
Balsam do ciała dla dzieci

teraz tylko trzymam kciuki żeby szybciutko doszła .....i wtedy zrobię kolejne zamówienie bo moja wish lista pęka w szwach
Dziękuję, cieszę się, że sie podoba
Mi szampon gpb zbsolutnie nie przypadł do gustu. Ciekawe jak sie Tobie spodoba.
Mam nadzieję, że iherb dojdzie szybciutko, bo tyle fajnych rzeczy zmaówiłas, że nawet ja sie nie moge doczekac
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Anula, wielkie brawa za listę. Napracowałaś się. Przeczytałam calutką od A do Z i uzupełniłam moją wish-listę. Dopiero teraz zauważyłam, że szampon Kuomaye ma w składzie glinkę. Chyba faktycznie coś jest w tych glinkach. Spróbuję zmieszać z szamponem.
dziękuję, to dla Was tak sie napracowałam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 13:18   #4905
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Tak po fakcie pomyślałam,że musi Ci chodzić o tonikbo ja o peelingu napisałam,a przecież Ty to musisz wiedzieć
Spoko,możesz pójść spać z tonikiem
znaczy ja wiem, że tonik mogę zostawić na noc, a peeling mam zmyć. teraz tylko kwestia gdzie zaczyna się peeling, a gdzie jeszcze tonik? czy to w zależności od stężenia czy pH?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No ładnie,to teraz wszystkie będą miały maseczkę, a ja głupia nie wzięłam jak mnie Anula namawiała
mogę Ci odsypać na spróbowanie
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 13:21   #4906
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Czesc
MOja cera ma sie lepiej Ten krem polecony przez kosmetyczke chyba trafiony Pod oczy stosowalam dwa kremy z Alerde, tez sie sprawdzaja.

A i jeszcze Korah pisalas o olejku myjacym do twarzy, ze zapycha... Nie jestem pewna, ale mialam tez takie cos po tym olejku pare miesiecy temu i zaczelam testowac przepisy z mazidel i zle mi zmywaly twarz, czulam je po zmyciu ciagle. Teraz jak stosuje wieczorem w polaczeniu z micelem AA eco to jest ok

Czy ktoras z Was miala pianke do demakijazu Lavery ??
KOsmetyczka radzila mi abym zmienila olejek na pianke. Moze to dobry pomysl byc, skoro krem sie sprawdzil
Co poradzilybyscie mi na lamiace sie, cienkie wlosy...fajnie by bylo nie zwiazywac ich caly czas
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 13:33   #4907
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Co poradzilybyscie mi na lamiace sie, cienkie wlosy...fajnie by bylo nie zwiazywac ich caly czas
Olejowanie poczytaj w wątku pisałyśmy kiedyś wachlarzykowi dokładnie co i jak, jest nawet wątek o olejowaniu
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 13:34   #4908
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Czesc
MOja cera ma sie lepiej Ten krem polecony przez kosmetyczke chyba trafiony Pod oczy stosowalam dwa kremy z Alerde, tez sie sprawdzaja.

A i jeszcze Korah pisalas o olejku myjacym do twarzy, ze zapycha... Nie jestem pewna, ale mialam tez takie cos po tym olejku pare miesiecy temu i zaczelam testowac przepisy z mazidel i zle mi zmywaly twarz, czulam je po zmyciu ciagle. Teraz jak stosuje wieczorem w polaczeniu z micelem AA eco to jest ok

Czy ktoras z Was miala pianke do demakijazu Lavery ??
KOsmetyczka radzila mi abym zmienila olejek na pianke. Moze to dobry pomysl byc, skoro krem sie sprawdzil
Co poradzilybyscie mi na lamiace sie, cienkie wlosy...fajnie by bylo nie zwiazywac ich caly czas
cieszę się, że jest poprawa
Napewno musisz coś wzmacniająco-regenerującego sobie kupić, dobrą odżywkę i najlepiej olej.
Mi kiedyś Aga poradziało stosowania emulsji do mycia dla kobiet w ciąży (różowa bd) do mycia twarzy i bardzo mi to pasuje!
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-30 o 13:35
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 13:37   #4909
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Czesc
A i jeszcze Korah pisalas o olejku myjacym do twarzy, ze zapycha... Nie jestem pewna, ale mialam tez takie cos po tym olejku pare miesiecy temu i zaczelam testowac przepisy z mazidel i zle mi zmywaly twarz, czulam je po zmyciu ciagle. Teraz jak stosuje wieczorem w polaczeniu z micelem AA eco to jest ok
Dzisiaj wróciłam do olejku myjącego z BU (ostatnio miałam z Naturalisa) i mam jakieś mieszane uczucia... Tak narzekałam na ten naturalisowy ze względu na zapach, ale w przeciwieństwie do olejku z BU nie zostawiał takiej tłustej powłoczki. A może tylko tak mi się wydaje. Poużywam parę dni i zobaczę.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-30, 13:37   #4910
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Czy ktoras z Was miala pianke do demakijazu Lavery ??
KOsmetyczka radzila mi abym zmienila olejek na pianke. Moze to dobry pomysl byc, skoro krem sie sprawdzil
Co poradzilybyscie mi na lamiace sie, cienkie wlosy...fajnie by bylo nie zwiazywac ich caly czas
Piankę Lavery to ja mogę Ci polecić, ale do... włosów To przy okazji rada na cienkie włosy, żeby ich nie związywać i nadać im objętości
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 13:40   #4911
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Piankę Lavery to ja mogę Ci polecić, ale do... włosów To przy okazji rada na cienkie włosy, żeby ich nie związywać i nadać im objętości
To znaczy, że pianka lavery Ci sie podoba?
Mi bardziej pasuje alverdowska jestem do niej coraz bardziej przekonana.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 13:41   #4912
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
znaczy ja wiem, że tonik mogę zostawić na noc, a peeling mam zmyć. teraz tylko kwestia gdzie zaczyna się peeling, a gdzie jeszcze tonik? czy to w zależności od stężenia czy pH?


mogę Ci odsypać na spróbowanie
Aga na wątku migdałowym tonik to 5%' powyżej już dziewczyny piszą o peelingu; ale skoro na BU można kupić serum 10% to ja bym się nie bała z takim peelingiem spać... i chyba to ph będzie w tym przypadku decydujące, zresztą zobacz sama KLIK
I dzięki za propozycję, już mi Anula obiecała odsypać
Anula ale to już może po Świętach się spotkamy, co? Bo ja oprócz listy gości nie mam jeszcze nic, a to już tylko 9 dni zostało....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 13:44   #4913
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Małgosia lista gości to całkiem dobry początek
Jeśli o mnie chodzi to jestem do dyspozycji i po świętach i przed swietami - jak Tobie pasuje
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 13:52   #4914
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Anula piankę do włosów Lavery to ja lubię o dawna Jest swietna do zrobienia fryzury pt. artystyczny nieład

Małgosiu gdzie ten eko fryzjer w Warszawie?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 14:05   #4915
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Olejowanie poczytaj w wątku pisałyśmy kiedyś wachlarzykowi dokładnie co i jak, jest nawet wątek o olejowaniu
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
cieszę się, że jest poprawa
Napewno musisz coś wzmacniająco-regenerującego sobie kupić, dobrą odżywkę i najlepiej olej.
Mi kiedyś Aga poradziało stosowania emulsji do mycia dla kobiet w ciąży (różowa bd) do mycia twarzy i bardzo mi to pasuje!
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dzisiaj wróciłam do olejku myjącego z BU (ostatnio miałam z Naturalisa) i mam jakieś mieszane uczucia... Tak narzekałam na ten naturalisowy ze względu na zapach, ale w przeciwieństwie do olejku z BU nie zostawiał takiej tłustej powłoczki. A może tylko tak mi się wydaje. Poużywam parę dni i zobaczę.
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Piankę Lavery to ja mogę Ci polecić, ale do... włosów To przy okazji rada na cienkie włosy, żeby ich nie związywać i nadać im objętości
Dziekuje za odzew Jestescie

Malya, z naturalisa ja nie mialam olejku, tylko mazidlowskich pare i wydawaly mi sie gorsze, tyle ze teraz zmienilam cala pielegnacje i stosuje micel... Moje siostry uzywaly tych samych olejkow z Bu co ja i byly zadowolone, poza jednym olejkiem z drzewa herbacianego- siostra powiedziala ze ja wysusza, ja nie czulam jakiegos znacznego wysuszu... moze to przez wode termalna Uriage, ktora dosc dobrze na mnie dziala

anula_ga emulsja nie wysuszala?? Zmywasz nia makijaz ?? Jakiej firmy, dobrze sie nie orientuje w skrotach.

I postanowione bede sie olejowac Chcialabym juz za miesiac wyjsc z rozpuszczonymi wlosami
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 14:13   #4916
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odzew Jestescie

Malya, z naturalisa ja nie mialam olejku, tylko mazidlowskich pare i wydawaly mi sie gorsze, tyle ze teraz zmienilam cala pielegnacje i stosuje micel... Moje siostry uzywaly tych samych olejkow z Bu co ja i byly zadowolone, poza jednym olejkiem z drzewa herbacianego- siostra powiedziala ze ja wysusza, ja nie czulam jakiegos znacznego wysuszu... moze to przez wode termalna Uriage, ktora dosc dobrze na mnie dziala

anula_ga emulsja nie wysuszala?? Zmywasz nia makijaz ?? Jakiej firmy, dobrze sie nie orientuje w skrotach.

I postanowione bede sie olejowac Chcialabym juz za miesiac wyjsc z rozpuszczonymi wlosami
Mnie nie wysusza , zmywam makijaż poza oczami oczywiście
bd- babydream, dostępny w rossmanie ten
A próbowałaś mydełek? Ja bardzo lubie mydełka do mycia twarzy, tuli z kokosem nie powinno wysuszać.
Bardzo dobre postanowienie oleje naprawde cuda robią z włosami!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 14:21   #4917
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
[

Małgosiu gdzie ten eko fryzjer w Warszawie?
Aleja Solidarności, numer 74 czy 79 nie pamiętam - ale to po przeciwnej stronie do kina Femina i bliżej placu Bankowego (i kina Muranów
A i ja tam nie byłam - przechodziłam tylko i zobaczyłam malutki stojak z reklamą: eko fryzjer, doskonały dla ciężarnych i dalej coś w ten deseń w ciągu sklepów (obok artykuły dla dzieci i niemowląt) na takiej jakby antresoli, czy jak się to nazywa - no w każdym razie "po schodkach"
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2012-03-30 o 14:36
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 14:25   #4918
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Malya, z naturalisa ja nie mialam olejku, tylko mazidlowskich pare i wydawaly mi sie gorsze, tyle ze teraz zmienilam cala pielegnacje i stosuje micel... Moje siostry uzywaly tych samych olejkow z Bu co ja i byly zadowolone, poza jednym olejkiem z drzewa herbacianego- siostra powiedziala ze ja wysusza, ja nie czulam jakiegos znacznego wysuszu... moze to przez wode termalna Uriage, ktora dosc dobrze na mnie dziala
Ja używałam olejku z BU przed zmianą pielęgnacji i wtedy wydawał się ok. A myjesz twarz tylko jednym kosmetykiem? U wielu osób (w tym u mnie) sprawdza się 2-fazowe mycie. Np. olejek/mydło + potem glinka, glinka + micel itp. Glinki są bardzo fajne do takiego mycia. Ja mam białą Logony, podobno fajna jest też zielona Argile Provence. Korah jeszcze polecała mleczko myjące do cery wrażliwej z Aubrey Organics.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-30 o 14:27
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 14:42   #4919
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Mnie nie wysusza , zmywam makijaż poza oczami oczywiście
bd- babydream, dostępny w rossmanie ten
A próbowałaś mydełek? Ja bardzo lubie mydełka do mycia twarzy, tuli z kokosem nie powinno wysuszać.
Bardzo dobre postanowienie oleje naprawde cuda robią z włosami!
Mialam mydelko naturalne, ale mi wysuszylo skore, nie pamietam dokladnie jakiej firmy. Czy mydelka nie zostawiaja osadu na skorze ?? Moze aleppo byloby ok ? Uzywam do ciala mydla z czarnych oliwek http://www.drogerianaturalna.pl/mydl...ch-oliwek.html -jest naprawde fajne, tylko ze troszke swadzi , ale nakladam balsam Jasona i zapaszek znika Moze sprobuje na twarz...jest wydajne

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ja używałam olejku z BU przed zmianą pielęgnacji i wtedy wydawał się ok. A myjesz twarz tylko jednym kosmetykiem? U wielu osób (w tym u mnie) sprawdza się 2-fazowe mycie. Np. olejek/mydło + potem glinka, glinka + micel itp. Glinki są bardzo fajne do takiego mycia. Ja mam białą Logony, podobno fajna jest też zielona Argile Provence. Korah jeszcze polecała mleczko myjące do cery wrażliwej z Aubrey Organics.
Teraz nie uzywam tego olejku solo, po olejku zawsze przecieram micelem a pozniej Uriage termalka, moze wlasnie dlatego jest lepiej
I tylko na noc olejek z rana sam micel AA eco i termalka.
Mam zielona glinke Argile Provance, ale stosowalam tylko jako maske, teraz moze poprobuje nia pozmywac i kupie ta biala glinke ...mam taka ochote na nia
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!

Edytowane przez oshin85
Czas edycji: 2012-03-30 o 14:47
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 15:15   #4920
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Mialam mydelko naturalne, ale mi wysuszylo skore, nie pamietam dokladnie jakiej firmy. Czy mydelka nie zostawiaja osadu na skorze ?? Moze aleppo byloby ok ? Uzywam do ciala mydla z czarnych oliwek http://www.drogerianaturalna.pl/mydl...ch-oliwek.html -jest naprawde fajne, tylko ze troszke swadzi , ale nakladam balsam Jasona i zapaszek znika Moze sprobuje na twarz...jest wydajne

Teraz nie uzywam tego olejku solo, po olejku zawsze przecieram micelem a pozniej Uriage termalka, moze wlasnie dlatego jest lepiej
I tylko na noc olejek z rana sam micel AA eco i termalka.
Mam zielona glinke Argile Provance, ale stosowalam tylko jako maske, teraz moze poprobuje nia pozmywac i kupie ta biala glinke ...mam taka ochote na nia
Nie zauważyłam żadnego osadu na twarzy, zwłaszcza że potem używam jeszcze glinki. Ale mydełko, tak jak inne środki myjące, warto używać z gąbeczką, np. Calypso z Rossmanna. Wtedy przy opłukiwaniu twarzy za pomocą gąbeczki zmyje się też pozostałości kosmetyku (patent opisany na blogu naszych Dziewczyn - http://ekokosmetyczka.blogspot.c om/2012/03/gabeczki-celulozowe-pozornie-prosta-i.html). Aleppo niektórym bardzo służą do twarzy. Ja akurat mam marsylskie - oliwkowe i za nim nie przepadam, ale to tylko moja opinia. Wachlarzyk je lubi.

Margoltka polecała migdałowy krem myjący dr. Hauschka i własnoręcznie ukręconą wersję tego kremu. Chwali też plastelinki z Lawendowej Farmy. Myślę, że te kosmetyki mogą zastąpić glinki i też by się nadawały do dwufazowego mycia. http://zielony-koszyczek.blogspot.com - możesz poszukać wpisów.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-30 o 15:28
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.