Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-11, 13:35   #4261
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Emma wczoraj gdy napisałaś że Dorotka ma 5m-cy pomyślałam sobie że co? wtf?? No pieciez jest troszkę starsza od Miśki ale 5 miesięcy? może mieć co najwyżej góra 3 po chwili mnie olśniło że Miśka jutro kończy 2 Ludzie!!!!!!!!! ale ten czas pędzi!!!

Mam pytanie do mam dziewczynek:
Moja mała bardzo rzadko robi kupę (rekord 8dni ) ale nie daje przy tym żadnych oznak bólu, nie pręży się nie marudzi (w 8 dniu trochę się prężyła (nie dziwie się) ale bez płaczu) więc nie interweniuję w jej mechanizm oczyszczania się tym bardziej że syn tez tak miał. Ale o ile przy synu nie miałam tego problemu to teraz się zastanawiam. Otwieram pieluszkę, jest już sporo usikana ale bez kupy więc przebieram, wszystko ładne, nie wymaga smarowania więc jak przemywać? Czy tylko świeżą pieluchę założyć? Jak Wy to robicie?

Migotko jesteś lepsza niż snajper
__________________
doskonali w każdym calu
eF 2012 i Zuu 2014
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 13:57   #4262
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Wróciliśmy po 2,5 godzinnym spacerze w foteliku. Spisało się super, Kacper znowu cały spacer przespał. Zdecydowana wygoda

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Pierwszy raz wygrałam jakąś licytację!... jakam durna, nie przeżyję tego dziś. Wygrałam otulacz motherhood za 28 zl.... bo mi się coś pochrzaniło, że nowe są za 60.... MISZCZ MISZCZUNIU WYPRZY I OKAZJI OTO JA! nowe są za 34 zł... szaleństwo...


Spoko, ja ostatnio głupio wydałam kase robiąc zakupy w pobliskim sklepie dziecięcym - butelka 10 zł droższa niz w Gemini, smoczki droższe o ponad 5 zł itd
Jak Kacper uśnie zrobie zdjęcia tych łupów lumpków z piątku.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Hosenka a Kacper ma duza ta przepukline? Bo Alek ma spora i lekarka kazala ja zaklejac, tak zeby pepek wszedl do srodka i byl "zakryty" brzuszkiem. Nie wiem jak to wytlumaczyc
Tylko ze ja się boje go wcisnąć bo nie wiem jak

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Czy Wasze dzieci jak śpią zawsze mają zamkniete całe powieki? Kacper czasem ma tak do 3/4 zamknięte, strasznie to wygląda.

Ja niedługo zostane sama z Kacprem na 6 dni, bo TZ wyjeżdza na jakies szkolenie na Słowację . Gdyby to było jak Kacper miał max miesiąc to bym się nie bała, bo w zasadzie spał od karmienia do karmienia. Teraz nie ma tak łatwo...
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 14:16   #4263
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Hosenka--- Adaś też jak śpi to czasem ma przymknięte oczka i tak jeszcze gałkami rusza
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 14:47   #4264
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Byliśmy na spacerze
Tak mnie podbudowałyście że sobie poradzę, że wzięłam i posprzątałam łazienkę, a w planie mam jeszcze obiad zrobić


Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
(...)
Roane - do do zostania samej z noworodkiem - trzymam kciuki, zeby wszystko poszło jak najsprawniej. Ja Twoje obawy doskonale rozumiem, bo zostałam sama z mała po 2 tyg. (TZ wyjechał do innego miasta na tydzień do pracy), codziennie przychodziła na ok 3 h moja mama, a i tak było mi mega cieżko. Za tydzień znow zostaje sama (mam nadzieje, ze mama będzie mogła mi trochę pomoc) i humor mi sie psuje, gdy o tym myśle. Bo jednak nawet wieczorne godzinne odciążenie, kiedy są wzdęcia/kolki to bardzo dużo. Nie mówiąc już o zrobieniu csobie czegoś do jedzenia. U mnie nie było lekko. Mam nadzieje, ze Twój Mikołaj jest spokojniejszy - z tego co piszesz to tak
Właśnie tego się boję, że nawet pod prysznic nie będę miała jak iść w spokoju


Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Drugie udane podejście do chusty! jestem dumna jak paw!!
Wiem gdzie popełniałam błąd - dociągałam brzegi chusty, ale nie środek. Teraz zajmuje mi to dużo więcej czasu, ale płaczu mniej. Idę dziś lub jutro do decathlona i kupuję polar
(...)
Super! Rozumiem że obyło się bez dzikich ryków?


Cytat:
Napisane przez JustiLbn Pokaż wiadomość
Dziewczyny czytam was na bieżąco, ale z moim popsutym dzieckiem nie mam kiedy odpisać. Ciągle na mnie wisi. Jak nie na cycku, to na klacie. Nie cierpi spacerów, albo gondoli, albo ubrania trudno zgadnąć. Chce cyca co parę minut i na nim spać. Ja jej zabraniam i niestety jest ryk straszny. Dziś cały dzień ryczy Dopiero teściowa mi ją wzięła na godzinę bym pranie zrobiła Teraz śpi na mnie znów Jak ja mam ją usamodzielnić? Czuję, że nie będę miała życia, a po świętach muszę wrócić do pracy na 3-4 h dziennie Nie wiem jak to ogarnę.
(...)
A mi chyba najwygodniej forum ogarniać jak karmię - pozycja spod pachy rulez


Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
(...)
Roane: brawo dla SuperDzidziusia, ja mam taki szlafroczek dla Marcelka Super Baby
Ostatnio z TZem przyuważyliśmy szlafroczek niemowlęcy w tesco, i naraz buchnęliśmy śmiechem. SuperDzidziuś chyba by nas zmiótł falą dźwiękową wrzasku jakbyśmy mu próbowali to ubrać - jedyne czego naprawdę nie lubi to przebieranie


Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
(...)
Czy Wasze dzieci jak śpią zawsze mają zamkniete całe powieki? Kacper czasem ma tak do 3/4 zamknięte, strasznie to wygląda.
(...)
Mój jeszcze gałkami ocznymi rusza wtedy, strasznie to wygląda
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 14:54   #4265
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;45535100]magnusia cieszę się że już jest wszystko ok

senira gratuluję pierwszego uśmiechu

Czy jest jeszcze ktoś kto czeka na uśmiech dziecka czy będę ostatnia?

Przed chwilą myślałam że Ala się uśmiecha ale jednak - to był grymas przed spektakularnym ulaniem [/QUOTE]

Ja też czekam na świadome uśmiechy. Nie jesteś sama

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
magnusia Adaśka całuje a Mamusie przytulam. Masakra! ale teraz jesteście pod dobrą opieką, rachu ciachu się wygoi a Adaś nawet pewnie się ty nie przejął zbytnio. Trzymacie się!


A probiotyki podajesz Małemu? Co jakiś czas inne? U nas kupy są żółciutkie, po jakimś miesiącu walenia na zielono. Eliminowałam masę rzeczy na czuja i trochę po sugestiach alergologa. Wyszło, że nabiał, jajko, pszenica i słodka papryka. Czasem rzecz najbardziej banalna typu ryż może być głównym alergenem.


Właśnie miałam pisać, że ja zaciskam zęby bujam się, Młoda się drze i dociągam, a potem nagle pada i śpi mocno. Ja nie mam bluzy, chodzę w kurtce ciążowej (mam taką z H&M) teraz przerzucę się na polar taki przyduży.

No właśnie z tym alergologiem tak nie do końca. Gdzieś do 6 mca życia testy są nie miarodajne. Ja byłam łącznie u trzech i dopiero trzeci alergolog przyznał, że testy na tak małym dziecku nie dają oczywistego wyniku, a jedynie sugestie. Czasem wychodzi, że dziecko jest uczulone a wcale nie jest albo na odwrót. mi alergolog jedynie podpowiedział co może uczulać gdy wysłuchał co jem no i potwierdził, że kp przy alergiach jest najlepszym rozwiązaniem.

U nas noc super. Nauczyłam się karmić na leżąco i jestem wyspana jak nie wiem tyle, że przez spacery, które Młoda przesypia jest problem z usypianiem i nawet szum morza nie pomaga.

Mój mały też robi zielone kupki. Tak naprawdę robi na zmianę raz zielone raz żółciutkie i nie mam pojęcia od czego tak się robi. Powinno się dawać probiotyki na te zielone kupy??
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 14:56   #4266
Olcia_1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 342
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dziewczyny jak jesteście na spacerze to opalacie maluszki czy calkiem chronicie je przed słońcem?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Olcia_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 14:59   #4267
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Olcia_1983 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak jesteście na spacerze to opalacie maluszki czy calkiem chronicie je przed słońcem?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ani to ani to nie wystawiam specjalnie do slonca, ale też nie uciekam z niego.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 15:14   #4268
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ani to ani to nie wystawiam specjalnie do slonca, ale też nie uciekam z niego.
robie tak samo do tego ooczywiście buzię kremem smaruję
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 15:18   #4269
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Olcia_1983 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak jesteście na spacerze to opalacie maluszki czy calkiem chronicie je przed słońcem?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Jak na Ami przyswieci to "sie opala" nie unikam ani nie zaslaniam jej.


Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 15:24   #4270
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Olcia_1983 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak jesteście na spacerze to opalacie maluszki czy calkiem chronicie je przed słońcem?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja zakrywam, ale aktualnie mam fobię pieprzykową
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 15:42   #4271
Olcia_1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 342
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
robie tak samo do tego ooczywiście buzię kremem smaruję
Kremem z filtrem ???
Olcia_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 15:43   #4272
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Tylko ze ja się boje go wcisnąć bo nie wiem jak

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Czy Wasze dzieci jak śpią zawsze mają zamkniete całe powieki? Kacper czasem ma tak do 3/4 zamknięte, strasznie to wygląda.

.
Hmmm dobrze jak by Ci lekarka pokazala jak to sie robi i moglibyscie sami mu kleic

Cytat:
Napisane przez Olcia_1983 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak jesteście na spacerze to opalacie maluszki czy calkiem chronicie je przed słońcem?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Roznie, nie wystawiam go specjalnie, bo go razi i sie denerwuje, ale tez nie chowam sie specjal ie

My po 3 godzinnym spacerku. Juz tak wiosennie i cieplo, super

Alek znowu zaczyna popoludnie marudy wszystko jest be...
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 15:57   #4273
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Olcia_1983 Pokaż wiadomość
Kremem z filtrem ???
Tak, kremem dla dzieci na zimno (jak było zimno) one mają też filtry
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 16:01   #4274
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

dziec przespał 2,5 godziny na spacerze i jakis lepszy humor ma
Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość
Jaki czaderski pomysł!!!
ja bym rzekła ze złowieszczy
Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Borys dalej śpi w chuście hip hiiipppp huuuraaaaaaaaaaaa

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
emma generalnie każde ergonomiczne. Manduca, Tula albo cokolwiek, gdzie dziecko ma nóżki w pozycji żabki. Idealnie byłoby poczekać jeszcze z miesiąc-dwa.

Moze Dorotka ma jakiś kryzys bliskości? Ja bym chyba wsadzila do chusty i robiła wszystko w domu razem z nią.
---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Póki co jestem na etapie zbierania info na temat nosidełek. wczesniej jak w maju z niego nie skorzystam wiec nie rwe sie od razu do kupna.
Majac doris w chuscie nie umiem wszystkiego robic-szczególnie jak sa to czynnosci wymagajace czestego nachylania sie. Ty nie masz z tym problemu?
pól godziny zabawiła sie grzechotka w wózku wiec miałam czas zjesc, nastawic pranie i ogarnac lodówke

Cytat:
Napisane przez celin10 Pokaż wiadomość
Witam wizażowe ciocie Jestem Arturek ,najedzony,wyspany,szczęś liwy
cudo
Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Em ma z racji jednakowego korygowanego wieku naszych istot idąc w ślad za stwierdzeniem neurologa wygłoszonym w dniu wczorajszym cytuje : " o skoczek rozwojowy - mama nie odpocznie przez pare dni "
Także łącze sie w bólu zwłaszcza ze u nas dodatkowo kły idą
ja chyba musze jej pomacac paszcze i zobaczyc jak tam u niej zeby.
Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
A razie tylko po domu, a w sobote ide na salse to przetestuje przez dluzszy czas
Przy pierwszej probie Alek sie rozryczal na maksa, ale chyba za mocno go scisnelam, bo sie sugerowalam dziewczynami, co nosza w chustach i one zawsze pisaly, ze trzeba mocno dociagnac, ale w nosidelkach to chyba tak nie dziala
Potem juz normalnie mu zalozylam, nie sciskalam i bylo ok

Alek tez ma dni, ze wszystko jest beee. Czasem sam sobie siedzi i jest ok, oglada swiat, a czasem bez nas ani rusz
to jak bedziesz po dłuzszym wyjsciu prosze o relacje

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość

Moj syn ostatno jak je, to nie wie gdziema raczki podziac Ogolnie je spokojnie, nie odrywa sie z placzem, ale rusza jedna raczka (bo na drugiej lezy jak go karmie na fasolce) i dotyka wszystkiego dookola, a najczesciej pcha sobie ja do oczka mam czasem wrazenie, ze chce cala wepchnac do oczodolu
u dorotki karmienie zawsze tak wyglada...
Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
No właśnie z tym alergologiem tak nie do końca. Gdzieś do 6 mca życia testy są nie miarodajne. Ja byłam łącznie u trzech i dopiero trzeci alergolog przyznał, że testy na tak małym dziecku nie dają oczywistego wyniku, a jedynie sugestie. Czasem wychodzi, że dziecko jest uczulone a wcale nie jest albo na odwrót. mi alergolog jedynie podpowiedział co może uczulać gdy wysłuchał co jem no i potwierdził, że kp przy alergiach jest najlepszym rozwiązaniem.
ale dorotka nir miała zadnych testów. jednak kobitka pomogła okreslic czy jej wysypka to uczulenie. dała rady dotyczace jedzenia o wiele bardziej konkretne i trzymajace sie kupy.
Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
Emma wczoraj gdy napisałaś że Dorotka ma 5m-cy pomyślałam sobie że co? wtf?? No pieciez jest troszkę starsza od Miśki ale 5 miesięcy? może mieć co najwyżej góra 3 po chwili mnie olśniło że Miśka jutro kończy 2 Ludzie!!!!!!!!! ale ten czas pędzi!!!

Mam pytanie do mam dziewczynek:
Moja mała bardzo rzadko robi kupę (rekord 8dni ) ale nie daje przy tym żadnych oznak bólu, nie pręży się nie marudzi (w 8 dniu trochę się prężyła (nie dziwie się) ale bez płaczu) więc nie interweniuję w jej mechanizm oczyszczania się tym bardziej że syn tez tak miał. Ale o ile przy synu nie miałam tego problemu to teraz się zastanawiam. Otwieram pieluszkę, jest już sporo usikana ale bez kupy więc przebieram, wszystko ładne, nie wymaga smarowania więc jak przemywać? Czy tylko świeżą pieluchę założyć? Jak Wy to robicie?

Migotko jesteś lepsza niż snajper
ano leci ten czas. ja po siku przemywam zwilzonym wacikiem woda, osuszam, pudruje.
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ani to ani to nie wystawiam specjalnie do slonca, ale też nie uciekam z niego.
ja tez tak
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 16:03   #4275
mala098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 343
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Peany na Waszą cześć co jakiś czas któraś napisze, więc i ja dziś się uzewnętrznię.
Czytanie Was bardzo mi pomaga, dzięki temu wiem, czym się martwić trochę, czym bardzo, a czym w ogóle, świadomość, że u Was i Waszych Dzieci coś również występuje- powoduje, że mi lepiej
Co wieczór chyba mówię mężowi: "dziewczyny na wątku napisały, że..."
A pisanie oprócz czytania powoduje, że czuję się bardziej "Wasza" i rozwiewa wiele wątpliwości; samo podzielenie się smutkiem powoduje, że człwoeikowi na duszy lżej.

A teraz co do konkretów : założyłam Emilce czapkę, przytuliłam gdy wrzeszczała mówiąc "wiem Kochanie, że nie lubisz, ale to dla Twojego dobra i na pewno Ci jej nie zdejmę". Później włożyłam w kombinezon i powtórzyłam czynność, następnie włożyłam do gondoli i już nie podnosiłam gondoli do przytulania a następnie ZRELAKSOWANA, w akompaniamencie wrzasku obdzierania ze skóry wyszłam na dwór. Powyła trochę, ja się nie przejmowałam i wiecie co? Zasnęła. Na trzy godziny.
Już wróciłam do domu a ona śpi nadal.

Wcześniej stresowałam się tym, że ona się drze, próbowałam uspokajać/ przytulać/ ruszac wózkiem/ pokazywać zabawki, nic nie pomagało. A tak- powyła chwilę, ja wiedziałam, że przecież nic złego jej nie jest, więc się tym nie przejmowałam, a Emi umilkła.
Oby tak było zawsze, a nie że to szczęśliwy przypadek.
__________________
Emi z nami
mala098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 16:18   #4276
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Mój mały też robi zielone kupki. Tak naprawdę robi na zmianę raz zielone raz żółciutkie i nie mam pojęcia od czego tak się robi. Powinno się dawać probiotyki na te zielone kupy??
Mój syn robi zielone kupy wieczorami. Wcześniej są żółciutkie. Prawdopodobnie wiąże się to z moją dietą, ale dopóki nie ma objawów alergii i dobrze przybiera mam się nie przejmować. Widocznie taka jego uroda. Nic na to nie daję.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

Czy Wasze dzieci jak śpią zawsze mają zamkniete całe powieki? Kacper czasem ma tak do 3/4 zamknięte, strasznie to wygląda.
Czasem ma półotwarte. A nawet zdarza się, że zasypia i chwilkę ma otwarte. Ten pusty wzrok dopiero jest przerażający.

Mój syn osiągnął kolejny stopień wtajemniczenia i narzygał sobie do ucha.

Zamówiłam mu 350 pieluch i bujaczek. Bardzo lubi być bujany w każdej możliwej pozycji, więc powinno mu się spodobać. A pieluchy, przy jego przerobie, wystarczą na jakiś miesiąc.

Adaś też jest coraz bardziej kontaktowy. Dużo się śmieje, np. do nas, jak robimy głupie miny. I lubi być łaskotany. Uwielbia grającą grzechotkę i matę, która gra po uderzeniu stopami w klawisze. I gada z miśkami wiszącymi w koszu, dzięki czemu mogę w spokoju wziąć prysznic. Czekam tylko, aż zacznie świadomie ruszać rękami i chwytać przedmioty.
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 16:33   #4277
mala098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 343
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

A powiedzcie jeszcze, czy Wasze dzieci nadal chrumkają...?
__________________
Emi z nami
mala098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 16:38   #4278
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość
A powiedzcie jeszcze, czy Wasze dzieci nadal chrumkają...?
Jakos nie slyszalam tego ostatnio wiec sa dwie opcje: albo ja juz totalnie nie zwracam na to uwagi i dlatego nie slysze, albo faktycznie przestal juz chrumkac
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 16:42   #4279
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość
A powiedzcie jeszcze, czy Wasze dzieci nadal chrumkają...?
Moje przestało prawie zupełnie. Teraz za to teraz jęczy i stęka. Nic go nie boli, tylko tak sobie jojczy.
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 16:49   #4280
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Mala - tutaj jest link do forum Fundacji Bioderko i rożne informacje na temat chorób u dzieci - warto poczytać
http://forumbioderko.pl/viewforum.ph...d4dd6f85c7a982

A teraz szukam namiarów do prof. Czubaka -są tutaj
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=12

Do dr Sionka namiary tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1979
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 17:12   #4281
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Przyszedł kokon

Kacper z niedowierzaniem patrzył co to mam dla niego (autentycznie, śledził każdy mój ruch wyciągania kokona) i pełen żalu zapozował do zdjęcia.
Strasznie krzyczał, ale jak wróciłam z lumpka to spał.


No a w lumpku zostawiłam ok 77 zł. Kupiłam dla siebie kurteczkę na wiosnę z Vero Mody, 3 szaliczki i 3 rzeczy dla Kacpra.


Co do kokona:
- w co ubieracie dziecko na noc pod kokon
- przykrywacie jeszcze kocykiem/kołderką? Materiał jest cienki i ma wywietrzniki, ale czy nie jest za gorąco w nim?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF7948.jpg (44,2 KB, 92 załadowań)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2014-03-11 o 17:14
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 17:15   #4282
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość
A powiedzcie jeszcze, czy Wasze dzieci nadal chrumkają...?
Czasami tak, ale rzadziej niż jako noworodek.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 17:15   #4283
sweet_vintage
Rozeznanie
 
Avatar sweet_vintage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 572
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Dzisiaj mamy dzień sikania. SuperDziudziuś właśnie tatusia trzeci raz dzisiaj obsikał. Mnie raz załatwił, ale ogarnął też obsikanie naszej kołdry i swojego ręcznika.







Za dwa tygodnie TZ jedzie do swoich dzieci na weekend i zostaniemy sami na całe 5 dni Tego to ja na serio się boję

Mój maz wyjeżdża w piątek w delegacje na 8 dni i jak sie tylko dowiedziałam, to spanikowalam na maxa. Jadę z tej okazji na tydzien do babci, bo moja babcia jest w super formie i jest chętna by mi pomoc. Ja w sumie bardziej jadę dla spokoju psychicznego i na wypadek gdyby w nocy były kolki, to chociaż na spacer babcia z nim wyjdzie i bedzie to 1,5h spokoju....

Magnusia, współczuje sytuacji ze szpitalem. Ważne, ze juz macie to za sobą. Ja nawet nie chce sobie wyobrażać jakbym przeżyła cos takiego....

Hosenka, Igor bardzo często usypia z polotwartymi oczami i nazywam to robieniem Omena, bo wyglada wtedy jak jakiś bazyliszek. Kilika tygodni temu jak jeszcze nie wiedziałam, ze on tak robi, to myślałam, ze uśmiecha sie do mnie, ale to był tylko Omen znów

U mas dzis dobry dzień. Co prawda od rana młody walił kupy non stop i baczyl wiec nie mógł spać i tylko fajnie było na rękach, ale po południu juz wreszcie mu przeszło i pięknie śpi z małymi przerwami. Ja tylko głupia jestem potwornie - przycielam mu przez przypadek opuszek lekko cazkami do paznokci i tak biedny piszczal juz mi pewnie paluszkow nie da jak bede chciała mu paznokcie obciąć :/ no i muszę przyznać, ze zmienia sie każdego dnia. Pięknie juz sie uśmiecha i popiskuje z zadowolenia jak tylko go brzuszek nie boli i ma humor. Rano ładnie w bujaczku czeka aż śniadanie sobie zrobię. No oby tak zostało lub tylko było lepiej jedyne co mnie martwi to te problemy brzuszkowe, które sie zmniejszyły ale nadal sa. Bo zamiast usnąć po jedzeniu, to często niestety brzuszek go boli i marudzi. No i zaczął strzelać focha na cyca. Widzę, ze jest głodny, przystawiam go, niby jest zadowolony, ale jak tylko dotknie cyca to bek i dopiero po chwili udaje mi sie go podpiąć pod pierś. Czyżby zbliżał sie koniec kp, bo z butli wygodniej?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
od 29.01.2014 jestem mamą!

mój blog ciążowo-dzieciowy www.inspiracjemamy.blogsp ot.com

instynkt macierzyński jest przereklamowany.... http://www.inspiracjemamy.blogspot.c...nski-jest.html
sweet_vintage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 17:16   #4284
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
jak przemywać? Czy tylko świeżą pieluchę założyć? Jak Wy to robicie?
przebieram pieluchę a przemywam mokrym wacikiem
Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Powinno się dawać probiotyki na te zielone kupy??
dopóki są to tylko zielone kupy to nie. Gorzej jak są bardzo częste albo ze śluzem.
Cytat:
Napisane przez mala098 Pokaż wiadomość
A powiedzcie jeszcze, czy Wasze dzieci nadal chrumkają...?
trochę, ale znacznie mniej

ale jesteśmy wyspacerowane. ta pogoda dobrze nam robi, bo Marysia pięknie śpi na dworze.
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 17:16   #4285
mala098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 343
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Mala - tutaj jest link do forum Fundacji Bioderko i rożne informacje na temat chorób u dzieci - warto poczytać
http://forumbioderko.pl/viewforum.ph...d4dd6f85c7a982

A teraz szukam namiarów do prof. Czubaka -są tutaj
http://forumbioderko.pl/viewtopic.php?t=12

Do dr Sionka namiary tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1979

Dzięki welkie! już się zabrałam za czytanie.
__________________
Emi z nami
mala098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 17:18   #4286
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Sheperdess Pokaż wiadomość
I gada z miśkami wiszącymi w koszu, dzięki czemu mogę w spokoju wziąć prysznic. Czekam tylko, aż zacznie świadomie ruszać rękami i chwytać przedmioty.
Kacper najbardziej lubi gadać do drzwi jak leży na przewijaku i do szafy jak leży na naszym łóżku

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Hmmm dobrze jak by Ci lekarka pokazala jak to sie robi i moglibyscie sami mu kleic
Ale właśnie powiedziała, żeby nic nie robić, tylko kłaść na brzuszku żeby wzmacniać mięśnie i wtedy ma się niby schować
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 17:48   #4287
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Hosenka do kokonu zakładam Emilowi pajacyk, nie przykrywam niczym. Jest cieplutki
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 17:49   #4288
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Moje dziecko nie śpi od 14, w tym czasie byłyśmy u mojej siostry autem, opróżniła mi cycki, trochę pomarudziła, teraz leży i robi kupę
Zaraz ją wykąpię, nakarmię i pewnie ok 20 zaśnie....oby
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 18:01   #4289
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez celin10 Pokaż wiadomość
Witam wizażowe ciocie Jestem Arturek ,najedzony,wyspany,szczęś liwy
Przystojniacha

konsternacja no to czekamy na te uśmiechy w takim razie

Byłam dzisiaj na 2,5h spacerze, ale piękna pogoda była Próbowałam też Alicję ponosić w chuście, niezbyt jej się podobało. Ja chyba też źle ją zawiązałam, wydawało mi się że była bardzo mocno ściśnięta, ale jak wsadziłam Alicję to główka jej latała, musiałam poprawiać.
Oj będę musiała jeszcze popracować nad chustą.

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Kochane, potrzebowałabym Waszej pomocy kulinarnej. Jak już Wam pisałam wiele razy, jestem w kuchni totalną amatorką. A najgorsze dla mnie to wpaść na pomysł co ugotować. Możecie podać kilka pomysłów? Co u Was króluje w tygodniu?
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 18:59   #4290
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Hosenka: ja nie mam woombie, ale otulacz bawełniany. Zakładam Marcelowi sam pajacyk, na to otulacz i przykrywam kocykiem cienkim troszkę powyżej pasa.
Dziś np otulacz się pierze i mały śpi w pajacu i śpiworku, ręce ma na wierzchu mam nadzieje, że się nie wybudzi w nocy
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.