ciemniejąca biżuteria-pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-13, 20:17   #1
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Unhappy

ciemniejąca biżuteria-pomocy!


Drogie wizażanki, potrzebuje waszej pomocy.

za miesiąc wychodzę za mąż, że jestem dosyć wybredna to kupiłam biżuterię ślubną już dość dawno bo znalazłam właśnie taka o jakiej marzyłam jest to naszyjnik posrebrzany (sztuczny)z dużymi cyrkoniami. Liczyłam się z tym że może ściemnieć ale przez długi czas trzymał się pięknie a tu dzisiaj patrzę a "srebro" zaczyna zmieniać odcień w lekko złotawy

stąd mój post i zarazem prośba.... czy któraś z Was wie może jak mogę uratować mój naszyjnik?póki co przetarłam go na sucho ręcznikiem papierowym, troszkę pomogło ale wciąż widzę lekko żółtawy odcień miejscami pomóżcie proszę:pros i:
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:01   #2
ana92pl
Rozeznanie
 
Avatar ana92pl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 498
Dot.: ciemniejąca biżuteria-pomocy!

no niestety, posrebrzane ma to do siebie że może zmienić kolor,eh szkoda
__________________
AnA+MarcO
ProfessionalNailStylist
I HandMade !
od zawsze piszę pogrubioną czcionką!
ana92pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:05   #3
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: ciemniejąca biżuteria-pomocy!

ale może da się to jeszcze jakoś uratowac....
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:32   #4
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: ciemniejąca biżuteria-pomocy!

Ja myję w cifie (tylko żóltym, zielony strasznie śmierdzi), a następnie płukam w wodzie i dokładnie wycieram. Zażółcenia bardzo ładnie schodzą. Tylko rób to delikatnie, najlepiej miękką gąbką, żeby nie porysować.
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:47   #5
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: ciemniejąca biżuteria-pomocy!

Przede wszystkim trzeba przechowywać w szczelnie zamkniętym woreczku strunowym, bez dostępu powietrza... A co do konserwacji takiej biżuterii to niestety jest to ciężka sprawa, bo to co się sprawdza przy srebrze jest w stanie zupełnie zniszczyć posrebrzaną biżuterię... Może jakiś jubiler coś pomoże?...
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:53   #6
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: ciemniejąca biżuteria-pomocy!

Albo spróbuj na początek przetrzeć szmatką do czyszczenia biżuterii - testowałam na posrebrzanych zakładkach i wszystko było OK.
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 05:48   #7
Magnlija
Raczkowanie
 
Avatar Magnlija
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 456
Dot.: ciemniejąca biżuteria-pomocy!

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, potrzebuje waszej pomocy.

za miesiąc wychodzę za mąż, że jestem dosyć wybredna to kupiłam biżuterię ślubną już dość dawno bo znalazłam właśnie taka o jakiej marzyłam jest to naszyjnik posrebrzany (sztuczny)z dużymi cyrkoniami. Liczyłam się z tym że może ściemnieć ale przez długi czas trzymał się pięknie a tu dzisiaj patrzę a "srebro" zaczyna zmieniać odcień w lekko złotawy

stąd mój post i zarazem prośba.... czy któraś z Was wie może jak mogę uratować mój naszyjnik?póki co przetarłam go na sucho ręcznikiem papierowym, troszkę pomogło ale wciąż widzę lekko żółtawy odcień miejscami pomóżcie proszę:pros i:

Testowałam wczoraj na swoich elementach posrebrzanych metalowych bizu (czy też w kolorze srebrnym) płyn argentinum (kosztuje od ok. 6 do 15 zł zależy ile ml i gdzie kupisz). Z efektów jestem bardzo zadowolona. Te elementy, które miały jakieś "plamki" ciemniejsze lub lekko żółtawe ujednoliciły się, a te które były przyciemnione ślicznie pojaśniały i pięknie błyszczą. Na elementach w kolorze złotym odradzam bo pojawiają się przebarwienia natomiast do elementów w kolorze srebra (czy posrebrzanych) oraz do srebra polecam Ci ten płyn (chusteczki z argentinum chyba też są). Musisz jednak uważać aby nie "przedobrzyć". Biżuteria z posrebrzanych elementów jest dosyć specyficzna i delikatna. Ja swoją posrebrzaną bizu nie zamaczałam w płynie (tak jak np. bizu ze srebra), a jedynie lekko przecierałam zwilżoną tym płynem ściereczką i z efektu jestem bardzo zadowolona (płyn nie niszczy bizu ani jej nie rysuje). Ale to pewnie zależy też z jakiego metalu masz swoją bizu (ja mam z miedzi w kolorze srebra,a ten płyn również jest do miedzi i jej stopów), z jakimi domieszkami i jakiej jakości (bizu posrebrzana jest różnej jakości lepszej ale i gorszej również). Spróbuj ten płyn użyć w jakiejś tylnej części naszyjnika (tak aby sprawdzić jak "zadziała" na metal w naszyjniku), jeśli na małej części nic się złego nie stanie, a ta część się rozjaśni - wtedy przetrzyj delikatnie cały naszyjnik (omijając cyrkonie bo płyn może je uszkodzić). Ja osobiście jestem z tego płynu baaardzo zadowolona (zarówno w srebrze jak i w elementach posrebrzanych, w kolorze srebra miedzianych).

Edytowane przez Magnlija
Czas edycji: 2011-06-17 o 05:54
Magnlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 22:45   #8
wiola_lola
Raczkowanie
 
Avatar wiola_lola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 164
Dot.: ciemniejąca biżuteria-pomocy!

a może cola? pasta do zębów?
__________________
____
dwie kreski szczęścia

wiola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 07:20   #9
Astartis
Rozeznanie
 
Avatar Astartis
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 679
Dot.: ciemniejąca biżuteria-pomocy!

Czy elementy miedziane w kolorze srebrnym też tak ciężko się czyści jak posrebrzane? Dziewczyny polecały tu zapięcia pod naszyjniki, takie grube, a srebrne w porównaniu w tymi "trochę" drogawo wychodzą
W moim przypadku - mam biżu posrebrzane i trzymałam naszyjniki i bransoletki w osobnych woreczkach strunowych przez 2 lata, opukać minimalnie zmieniły kolor.
Tak samo ze srebrem. Jak komplety ze swarowskim w komuś dawałam w prezencie, to w pudełeczku znajdowała ta osoba ze 2 woreczki, w które mówiłam, aby chowała biżu.
Astartis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.