ból zęba i opuchlizna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 11:29   #1
kasia1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2

ból zęba i opuchlizna


Witam . Od 5 dni mam problem z zębem . Przez pierwsze 3 dni ból był nie do wytrzymania. Nawet tabletki nie pomagały. Teraz już tak mocno nie boli, ale za to pojawiła się ropa w dziąśle i policzek spuchł. Trochę tej ropy wyleciało wczoraj ale chyba nie wszystko. Termin do dentysty mam dopiero za 3 tygodnie, i nie ma szans zeby przyjal mnie wcześniej. :/
Mogę sama jakoś pozbyć się tej ropy i opuchlizny ?
Próbowałam juz płukać szałwią, ale to dużo nie dało.
A może samo przejdzie po kilku dniach ?

Bardzo proszę o poradę.
Z góry dziękuje.
__________________

Edytowane przez kasia1000
Czas edycji: 2010-03-29 o 11:41
kasia1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 11:59   #2
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Hej, ja miałam kiedyś podobny problem i szczerze mówiąc wątpię żebyś wytrzymała z tym bólem 3 tygodnie Miałam problem z dwójką, napuchło mi aż pół twarzy Ból był nie do zniesienia i pojechałam w nocy do prywatnego dentysty na dyżur. Po nawierceniu zęba i po tym jak cała ropa ściekła dopiero poczułam ulgę i opuchlizna stopniowo zaczęła schodzic, niestety nie pamiętam czym musiałam płukac zęba. Wyszłam od dentysty z takim rozwierconym zębem, bo ropa cały czas ściekała, musiałam też uważac na to co jem. Proponuję udac się gdzieś prywatnie albo poszukac innego dentysty bo te 3 tygodnie to mnie aż przerażają Współczuję bólu bo wiem jaki jest nieznośny!
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 18:17   #3
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Cytat:
Napisane przez kasia1000 Pokaż wiadomość
Witam . Od 5 dni mam problem z zębem . Przez pierwsze 3 dni ból był nie do wytrzymania. Nawet tabletki nie pomagały. Teraz już tak mocno nie boli, ale za to pojawiła się ropa w dziąśle i policzek spuchł. Trochę tej ropy wyleciało wczoraj ale chyba nie wszystko. Termin do dentysty mam dopiero za 3 tygodnie, i nie ma szans zeby przyjal mnie wcześniej. :/
Mogę sama jakoś pozbyć się tej ropy i opuchlizny ?
Próbowałam juz płukać szałwią, ale to dużo nie dało.
A może samo przejdzie po kilku dniach ?

Bardzo proszę o poradę.
Z góry dziękuje.
proponuje jak najszybciej udac sie do dentysty(z bólem kazdy dentysta nawet nfz powinien przyjac przez czekania tylko trzeba zaznaczyc Pani zab mnie tak boli ze chodze po scianach i spuchło mi pół twarzy,bo jesli tylko zadzwoniłas zeby sie umowic no to sory) stan ostry zęba (ból ostry) przeszedł w przewlekły i prawdopodobnie juzi tak kisi sie piękna zgorzel także zab albo do leczenia kanałowego (jesli się jeszcze nada) albo do usunięcia.opuchlizna nie zejdzie a moze przeksztalcic sie w ropień jesli juz go nie ma
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 18:58   #4
kajusia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 35
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Kobietki pomóžcie !!! od kilku miesięcy miałam rope w dziąśle, zbytnio nie przeszkadzala, kiedys mialam tez takia, płlukałam dentoseptem i nie było śladu. Teraz próbowałam to jakoś delikatnie przycisnąć, troszke wypłynęło ale zrobił sie taki worek i ciągle cos tam było. Potem już jak przyciskałam bolało. A dziś jak wstałam zaczął boleć ząb przy dotykaniu, gryzeniu. Teraz tak strrrasznie ból się nasilił, że zaraz zacznę płakać ;( aż mnie przy uszach boli. ! wzięłam pyralgine, i troche przeszło, moja dentystka jest na macieżyńskim ale ma wrocic w kwietniu a ja straaasznie sie boje dentysty. boje sie znieczulenia! tej igly, bo kiedys ucieklam a potem trzeba bylo zab usunac co bylo koszmarem. ten zab co mnie boli byl leczony. nic nie widac po nim. A tak to teraz biore bez znieczulenia bo bardzo lubie te dentystke i jest b. delikatna. A moje pytanie brzmi: jak będzie wyglądało leczenie? jezuuu ja sie strasznie kanałowego boje, bo już raz to przeżylam i nie chce wiecej ;(((( mam 15 lat ;((( pomozcie, caly czas siedze z reka na policzku a jutro sprawdzian, i musze jeszcze prace na historie zrobic ;(((
kajusia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:52   #5
kasia1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Dzięki za odpowiedzi.

zapomniałam dodać ze ząb jest zniszczony. :/ wiec i tak będę musiała do dentysty iść, ale niestety terminu nie da się przyspieszyć. Oczywiście wspominałam ze ból był bardzo silny, ale przed świętami jest strasznie dużo ludzi i wysyłali mnie od jednego dentysty do drugiego :/
Jeśli do tego czasu się nie polepszy to na pewno będzie musiał mi go wyrwać.
__________________
kasia1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 11:40   #6
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Cytat:
Napisane przez kasia1000 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi.

zapomniałam dodać ze ząb jest zniszczony. :/ wiec i tak będę musiała do dentysty iść, ale niestety terminu nie da się przyspieszyć. Oczywiście wspominałam ze ból był bardzo silny, ale przed świętami jest strasznie dużo ludzi i wysyłali mnie od jednego dentysty do drugiego :/
Jeśli do tego czasu się nie polepszy to na pewno będzie musiał mi go wyrwać.
to jedz do szpitala an izbe przyjec tam cie musza przyjac
zobacza ze jestes opuchnieta i wyjesz z bolu - musisz wyc
tam na bank Ci pomoga... nie czekalabym ani chwili dluzej, bo taka ropa moe zakazic inne sasiednie zeby i bedziesz miala pol szczeki do wyrwania - znam taki przypadek, wiec nie gdybam sobie... - i co wtedy zrobisz??
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 13:32   #7
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Cytat:
Napisane przez kajusia95 Pokaż wiadomość
Kobietki pomóžcie !!! od kilku miesięcy miałam rope w dziąśle, zbytnio nie przeszkadzala, kiedys mialam tez takia, płlukałam dentoseptem i nie było śladu. Teraz próbowałam to jakoś delikatnie przycisnąć, troszke wypłynęło ale zrobił sie taki worek i ciągle cos tam było. Potem już jak przyciskałam bolało. A dziś jak wstałam zaczął boleć ząb przy dotykaniu, gryzeniu. Teraz tak strrrasznie ból się nasilił, że zaraz zacznę płakać ;( aż mnie przy uszach boli. ! wzięłam pyralgine, i troche przeszło, moja dentystka jest na macieżyńskim ale ma wrocic w kwietniu a ja straaasznie sie boje dentysty. boje sie znieczulenia! tej igly, bo kiedys ucieklam a potem trzeba bylo zab usunac co bylo koszmarem. ten zab co mnie boli byl leczony. nic nie widac po nim. A tak to teraz biore bez znieczulenia bo bardzo lubie te dentystke i jest b. delikatna. A moje pytanie brzmi: jak będzie wyglądało leczenie? jezuuu ja sie strasznie kanałowego boje, bo już raz to przeżylam i nie chce wiecej ;(((( mam 15 lat ;((( pomozcie, caly czas siedze z reka na policzku a jutro sprawdzian, i musze jeszcze prace na historie zrobic ;(((
masz dwa wyjscia albo isc do dentysty(poroponuje od razu)albo czekac az spuchnie ci pół twarzy i wyladujesz na pogotowie stomalogicznym suma sumarum swieta idą więc wniosek nasuwa sie sam co zrobić prawda ,a strach przed dentysta w takiej sytuacji niestety ale musisz schowac do kieszeni bo bedzie jeszcze gorzej a wtedy co????acha mówię to jako dentysta i absolutnie rozumiem Twoj strach ale zdrowie jest chyba wazniejsze niż strach
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 16:13   #8
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Taki bolący ząb ze zgorzelą, ropą i wielkim bólem trzeba jak najszybciej leczyć!!!najprawdopodobni ej będzie to leczenie kanałowe...nie wiem czemu tak się tego boicie bo mnie kanałowe leczenie nigdy nie boli...jest długo i męcząco ale bezboleśnie, bo ząb podczas tego bólu obumiera...szczególnie często zdarza się to w zębach już wcześniej leczonych . Ropa świadczy o poważnym zakażeniu bakteryjnym i powinnyście dostać antybiotyk. To naprawdę nie są żarty bo takie zakażenie może przejść w zakażenie okostnej a to jest już bardzo poważny stan zagrażający nawet zdrowiu i życiu. Także czym prędzej do dentysty!!
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 09:53   #9
kajusia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 35
Dot.: ból zęba i opuchlizna

właśnie wczoraj poszłam do dentysty, bo szkoda mi było siedzieć w domu z bólem w święta no kanałowe i augmentik (antybiotyk na 5 dni) pierwszy raz miałam znieczulenie;/ pani mi takim żelem bananowym pierw posmarowała troche bolało jak czyściła kanały;/ ale już miałam raz kanałowe. teraz mam lekarstwo a jak będzie mnie boleć to ma mi mama wydłubać to śrubokrętem przyznam, że boli jak dotykam dalej tego zęba ale do środy myśle, ze dam rade Pani mi film na laptopie włącza i pełen luzz
kajusia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 10:15   #10
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Mam identyczny problem , wiem ze musze jechac naj najszybciej bo za tydzien mam ślub! A wygladam jak chomik a i czy przy wyrywaniu zęba można dostac znieczulenie skoro jestem w ciąży ?
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 11:50   #11
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Mam identyczny problem , wiem ze musze jechac naj najszybciej bo za tydzien mam ślub! A wygladam jak chomik a i czy przy wyrywaniu zęba można dostac znieczulenie skoro jestem w ciąży ?
po pierwsze gratuluje slubu i ciązy a po drugie gratuluje że tak długo czekałaś z popsutym zębem no cóż

pytanie brzmi w ktoryum jestes tygodniu ciązy i czy jakis dentysta zgodzi usunąc ci sie ząb przy opuchliznie ???
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 17:45   #12
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Renatka! Opuchlizna zejdzie raz dwa jeśli tylko cała ropa ścieknie i ząb zostanie oczyszczony! Nie ma potrzeby wyrywania (chyba że tak jest w Twoim przypadku), ani podawania znieczulenia bo ząb jest i tak martwy i wiercenie itd nic nie boli. Wiem co mówię bo miałam tak samo i spuchnięte miałam pół twarzy. Jak masz ślub za tydzień to nie ma co na wizażu siedziec tylko myk do dentysty!
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 14:37   #13
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: ból zęba i opuchlizna

Byłam juz u dentysty Wiedzialam że musze iść od razu, a z zębami czekam bo sie panicznie boje dentysty a zreszta mi sie bardzo szybko psuja, nie wiem dlaczego. Jestem w 20 tygodniu ciąży.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:05   #14
kajusia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 35
Dot.: ból zęba i opuchlizna

hej, jeszcze mam pytanko jedno, bo ide teraz 3 raz do dentystki z tym zebem i bedzie mi w poniedzialek wypelniac juz, a mnie boli tak jakby dziaslo, tzn. jak dotykam nawet policzka to czuje taki przechodzacy lekki bol, w niczym mi on nie przeszkadza ale czy jak powiem o tym dentystce to zaleci kolejne zdjecie rtg.?

Edytowane przez kajusia95
Czas edycji: 2010-04-15 o 20:06
kajusia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 10:10   #15
dunitowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: ból zęba i opuchlizna

1

Edytowane przez dunitowy
Czas edycji: 2010-06-05 o 15:27
dunitowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 08:35   #16
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: ból zęba i opuchlizna

ja również miałam taki problem nawet dość niedawno.. ząb mnie nie bolał ale zebrała mi się ropa i spuchłam.. ale mam na to rozwiązanie!!! mam mega uraz do dentysty dlatego sama sobię radzę. jeśli zbiera Ci się ropa to po prostu musisz ją usunąć ja np sama przyciskam dziąsło tam gdzie jest ropa a jeśli mnie boli to przekuwam igłą "czysta". ropa schodzi i nawet wyciskam ją aby zleciało wszystko..na rynku jest żel dodatkowo (niedawno się o nim dowiedziałam), który leczy dziąsło i dzięki niej schodzi opuchlizna nazywa się "Sachol" i jest bez recepty..smaruje się nią na dziąsło i przez 30min. nie można nic jeść ani pić..
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:42   #17
nightelf87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: ból zęba i opuchlizna

Witam
Ja mam tak, bolał mnie ząb i wziołem w krótkim odstępie czasu cztery apapy extra, rano mnie przestał boleć ząb, ale wieczorem dostałem opuchlizny twarz pod 8 z prawej strony na dole. Kolega mi mówił że to może być od tabletek przeciwbólowych i samo zejdzie, ale tutaj się oczytałem o ropieniach. I jeszcze jedno ząb mnie dalej nie boli
nightelf87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.