Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-31, 22:03   #2191
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

W końcu i ja dotarłam do kina na Avatara- chciałam zobaczyć, żeby właśnie wiedzieć, co zacz.

Nie żałuję- jest to w jakimś sensie nowy rozdział kina- rację ma Raczek, choć nie wiem, czy jest to aż taki przełom, ja wprowadzienie filmu dzwiękowego po niemym.
Fabuła schematyczna- co wiedziałam, idąc od kina. Ale w sumie- nie wszystko musi być Bergmanem.
A świat Pandory wyczarowany absolutnie, bajkowo cudownie.
Dla niego samego- po dzieśiąkroć warto zobaczyć.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 22:06   #2192
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
Eurotrip mam mieszane uczucia, generalnie na filmie nieźle się naśmiałam, zwłaszcza na końcówce, chociaz zniesmaczyła mnie scena w konfesjonale, i ogólnie cały ten cyrk z papieżem ( film powstał na rok przed śmiercią JPII), no i nie spodobało mi się jak przedstawiono Bratysławę (Europa wschodnia jako koszmar, nędza, brud i kompletne zadupie gdzie za niecałe 2 $ można życ niczym król, bardzo krzywdząca wizja), ogólnie film nie jest zły. Zdziwiła mnie też epizodyczna rola Mata Damona.
Daje filmowi 6/10 można obejrzeć, można się pośmiać, można być zniesmaczonym w sumie to widziałam gorsze filmy dla nastolatków
krzywdząca, ale nie dla Europy Wschodniej raczej.

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Największy problem z satyrą to to, że może bawić tylko tego, kto ją rozumie i potrafi ją odczytać. Reszta odbiera to dosłownie, w tym przypadku nie widząc, że w tej części filmu obiektem żartu absolutnie nie jest Europa Wschodnia, tylko ignoranckie wyobrażenia na jej temat, których głupotę autorzy przedstawiają nie za pomocą poważnej lekcji na temat autentycznej sytuacji w tych krajach, tylko poprzez absurdalne wyolbrzymienie.
dokładnie tak. ile to już razy słyszałam narzekania obrażonych wizją Europy Wschodniej w Eurotripie. przykre to trochę.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 22:56   #2193
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

I love you Beth Cooper: film totalnie beznadziejny. Oglądałam go w 4 podejściach i skończyć nie mogłam. Głupi, nieśmieszny, nudny. Obsada też w sumie kiepska. 3/10 to jedyne co mogę dać.

Dorian Gray: Ekranizacja kultowej i kontrowersyjnej powieści Oskara Wilde'a z Colinem Firthem, znanym z "Dziennika Briget Jones" i hitu "Mamma Mia" oraz Benem Barnesem – księciem Kaspianem z "Opowieści z Narnii" w rolach głównych. Dorian Gray jest człowiekiem niezwykłej urody, lecz nie tylko jego aparycja czyni go niezwykłym... Jest on bowiem w posiadaniu obrazu, swojego portretu, który starzeje się zamiast swego właściciela.
Żałuję troszeczkę, że nie przeczytałam najpierw książki bo jak to zazwyczaj bywa pewnie jest 100 razy lepsza niż film. Dorian moim zdaniem powinien być lepiej dobrany, jestem miło zaskoczona Colinem bo nie przepadam za tym aktorem, ale w tej roli sprawdził się super. Film mnie się podobał, ciekawy, miał fajny klimat, no i ten obraz był przerażający. Myślę, że warto zobaczyć 7/10
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 00:57   #2194
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Może warto napisać w recenzji, że po prostu takie filmy Cię nie pociągają? Mimo wszystko, jest to dość kluczowa informacja przy wystawianiu oceny. Nawet takiej, która z założenia ma być subiektywna.
O, ja bym bardzo mile to widzial.

Bo co mnie przykladowo obchodzi recenzja Wladcy Piersieni kogos kto nie trawi fantasy, czy recenzja Obcego osoby nie trawiacej s-f?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
A nie ciekawi was ten fenomen? Ja też nie lubię sci-fi, ale Avatara obejrzałam już w dniu premiery bo ciekawiło mnie czym będzie podniecał się cały świat. Generalnie lubię być "na topie" jeżeli chodzi o fenomeny kinowo-książkowe. Fascynuje mnie to.

Chciałam też mieć prawo do wyrobienia sobie własnego zdania o tej produkcji i do wypowiadania tego zdania wśród sceptyków // fascynatów. To tylko 3h siedzenie w kinie (nawet dość przyjemne ), a ile później tematów do dyskusji
Mnie nie, omijam szerokim lukiem, obejrze sobie pewnie dopiero jak sie na kablowce pokaze Spodziewam sie mega przerostu formy nad trescia
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 07:41   #2195
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
krzywdząca, ale nie dla Europy Wschodniej raczej
Z tym że Bratysława została pokazana jako miasto Europy Wschodniej, tak więc ciekawe co sobie mogli pomyslec ograniczeni Amerykanie ogladając tą komedię


Wczoraj wieczorkiem obejrzałam sobie "Moje Wielkie Greckie wakacje" film łatwy, przyjemny, piekne widoki, zachciało mi się pojechac do Grecji 7/10
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 07:42   #2196
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ciacho-myślałam,że będzie gorzej(po recenzjach).Film nie jest szczególny, ot taki zlepek zabawnych sytuacji,czasami dośc śmiesznych,czasami żenujących.Beznadziejna rola Trzebiatowskiej-gra jak drewniak.Pochwała należy się Małaszyńskiemu,Karolakowi i Mariecie Żukowskiej.Ich postacie byly naprawde smieszne.Film na pewno nie będzie tragedią dla kogoś kto po komedii nie spodziewa sie bog wie czego.Oceniam na 5/10
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 11:34   #2197
Super Fotograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Cały świat
Wiadomości: 356
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ciacho-myślałam,że będzie gorzej(po recenzjach).Film nie jest szczególny, ot taki zlepek zabawnych sytuacji,czasami dośc śmiesznych,czasami żenujących.Beznadziejna rola Trzebiatowskiej-gra jak drewniak.Pochwała należy się Małaszyńskiemu,Karolakowi i Mariecie Żukowskiej.Ich postacie byly naprawde smieszne.Film na pewno nie będzie tragedią dla kogoś kto po komedii nie spodziewa sie bog wie czego.Oceniam na 5/10
Słyszałem, że straszny gniot Chyba się nie odważę, albo poczekam na dvd

Dziś wybieram się na "Wszystko co kocham" mam nadzieję, że się nie zwiodę...

Edytowane przez Super Fotograf
Czas edycji: 2010-02-01 o 13:56
Super Fotograf jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 16:25   #2198
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
Z tym że Bratysława została pokazana jako miasto Europy Wschodniej, tak więc ciekawe co sobie mogli pomyslec ograniczeni Amerykanie ogladając tą komedię
Niektorych wielce gumka w majtkach cisnie w sprawie przedstawiania Europy Wschodniej, ale pisanie "ograniczeni Amerykanie" to juz jest w porzadku
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 16:32   #2199
Agnes1906
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnes1906
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 929
GG do Agnes1906
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Galerianki-fajny
__________________
Długość dźwięku samotności...
Agnes1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 19:00   #2200
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

2012 - Dla mnie nieco sztuczny... Określiłam go jako 'ledwo co'. Bo ledwo co uciekli po zawalającej się autostradzie, ledwo co wylecieli samolotem z dymu, ledwo co dostali się na arkę... A koniec to już mnie totalnie rozbroił.
Najlepszy w całym filmie był Charlie
'Remember folks, you heard it first from Charlie!'

Sherlock Holmes - Podobał mi się. Taki powinien być detektyw, zamiast tego z czym zazwyczaj się kojarzył, czyli facetem w długim płaszczu, kapeluszu i z lupą.
A scena z przykłuciem do łóżka była genialna

Teraz mam zamiar obejrzeć Silent hill. Nie wiem czy to dobry pomysł bo panicznie boję się horrorów
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 19:20   #2201
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

DAYBREAKERS - jako, że lubię od czasu do czasu obejrzeć coś o vampirach, postanowiłam sie wybrać. Film trwa niecałe 1,30h, wielce się rozczarowałam, nie było żadnego momentu, ktory by mnie zaciekawił, bądz zaskoczył. W tym temacie to chyba pokazano już wszystko. Nudziłam się strasznie. Nie polecam.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 19:34   #2202
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

http://www.filmweb.pl/f482468/Czwarty+Stopie%C5%84,2009
To trzeba zobaczyc po prostu
Takie miny mialam ogladajac ten film...
Przerazajaco zastanawiajacy...
Cos czego daaawno nie bylo
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 20:45   #2203
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Super Fotograf Pokaż wiadomość
Słyszałem, że straszny gniot Chyba się nie odważę, albo poczekam na dvd

Dziś wybieram się na "Wszystko co kocham" mam nadzieję, że się nie zwiodę...
tez slyszałam ze gniot,ale naprawde nie jest az tak fatalnie za ambitny film to to nie jest,niektore akcje żenujace,ale niektore smieszne.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 22:34   #2204
dotka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: St.Julians/Malta
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Memento- calkiem ciekawa historia, tylko troche ciezko sie oglada akcje od tylu, szczegolnie bedac zmeczona Ogolnie fajny scenariusz, ale momentami nie do konca logiczny- 7/10.

Ghajini- bollywoodzka wersja "Memento". Nie jestem fanka tego kina, wynudzilam sie niemilosiernie, szczegolnie ze duza czesc filmu stanowil plomienny romans glownego bohatera i jego wybranki- 2/10.

Miasto gniewu- obraz traktujacy o konfliktach rasowych w USA. Mimo, ze dostal Oscara za najlepszy film i wiem, ze ma wielu zwolennikow to nie podobal mi sie, jest nazbyt moralizatorski, a poza tym nie lubie tego typu realizacji (kilka historii laczacych sie w finale)- 5/10.
dotka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 23:26   #2205
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Niektorych wielce gumka w majtkach cisnie w sprawie przedstawiania Europy Wschodniej, ale pisanie "ograniczeni Amerykanie" to juz jest w porzadku
hehe dokladnie to samo pomyslalam
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 09:06   #2206
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

No ok może użyłam zbyt ostrych słów wobec narodu amerykańskiego Jednak braku ignorancji jaki wykazują w wielu sprawach nie można im zarzucić..ale to juz nie ten watek na dyskusje
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 09:42   #2207
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
No ok może użyłam zbyt ostrych słów wobec narodu amerykańskiego Jednak braku ignorancji jaki wykazują w wielu sprawach nie można im zarzucić..ale to juz nie ten watek na dyskusje
Co jest złego w braku ignorancji?
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 09:56   #2208
dotka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: St.Julians/Malta
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Co jest złego w braku ignorancji?
Przeciez Camilla napisala, ze nie mozna im go zarzucic. Wiec chyba to jest zlego...
dotka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 11:51   #2209
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Marzyciel - film inspirowany autentycznymi wydarzeniami. Jest to historia powstania powieści "Piotruś Pan". Spokojny i melancholijny, ale zarazem piękny i wzruszający.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 12:49   #2210
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
No ok może użyłam zbyt ostrych słów wobec narodu amerykańskiego Jednak braku ignorancji jaki wykazują w wielu sprawach nie można im zarzucić..ale to juz nie ten watek na dyskusje
Przyznam, że też nie do końca rozumiem to zdanie . Chciałaś powiedzieć, że: "Amerykanie są w wielu sprawach ignorantami i nie da się temu zaprzeczyć" ?

Bo niestety wyszło Ci coś zupełnie innego .
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:37   #2211
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez dotka85 Pokaż wiadomość
Czym sobie na to wszystko zasluzylam- totalnie "odjechany" film Almodovara. Absurd, absurd i jeszcze raz absurd. Zdecydowanie najlepszy film tego rezysera jaki widzialam- 10/10

chociaż powstrzymam się od oceniania go jako 'najlepszy'

poza tym u mnie ostatnio
Eraserhead (Głowa do wycierania)- surrealistyczny obraz Davida Lyncha z 1977 roku; na pewno nie jest to kino dla każdego, ale jak dla mnie coś niesamowitego, nie do opisania słowami. 10/10
http://www.filmweb.pl/f1088/G%C5%82o...ycierania,1977
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:43   #2212
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Camilla Pokaż wiadomość
No ok może użyłam zbyt ostrych słów wobec narodu amerykańskiego Jednak braku ignorancji jaki wykazują w wielu sprawach nie można im zarzucić..ale to juz nie ten watek na dyskusje
Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Co jest złego w braku ignorancji?
Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Przyznam, że też nie do końca rozumiem to zdanie . Chciałaś powiedzieć, że: "Amerykanie są w wielu sprawach ignorantami i nie da się temu zaprzeczyć" ?

Bo niestety wyszło Ci coś zupełnie innego .
Wlasnie, nie do zrozumienia jest co Camilla chciala przekazac

Camilla, a wpadlas na to, ze takie przedstawienie danych krajow europejskich w Eurotripie, to wysmiewanie sie z ignorancji, a nie ignorancja?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 16:59   #2213
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ja w ogóle nie rozumiem tego całego bulwersowania się filmem Eurotrip. Nawet jakby pokazali tak PL jak Bratysławe i tak bym się z tego śmiała. To tylko film, który należy oglądać przymróżeniem oka. Powtórzę raz jeszcze, że to dla mnie jedna z lepszych komedii młodzieżowych.
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 17:04   #2214
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Avatar- fabula jak fabula to juz wszyscy wiemy, ale ten swiat, tajemnica, az chce sie obejrzec i drugi i trzeci raz i pomarzyc tylko o takim swiecie..

Raj dla par- lo matko. wezcie ani nie smieszne, ani no nie wiem .. gniot
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 19:07   #2215
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Super Fotograf Pokaż wiadomość
Słyszałem, że straszny gniot Chyba się nie odważę, albo poczekam na dvd

Dziś wybieram się na "Wszystko co kocham" mam nadzieję, że się nie zwiodę...
tez zrezygnowalam z ciacha...czy slusznie przekonam sie moze kiedys

daj cynk jakie refleksje po "wszystko co kocham"- zaslyszalam ze warto obejrzec
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 19:11   #2216
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
O, ja bym bardzo mile to widzial.

Bo co mnie przykladowo obchodzi recenzja Wladcy Piersieni kogos kto nie trawi fantasy, czy recenzja Obcego osoby nie trawiacej s-f?



Mnie nie, omijam szerokim lukiem, obejrze sobie pewnie dopiero jak sie na kablowce pokaze Spodziewam sie mega przerostu formy nad trescia
No właśnie - zdecydowanie przerost formy nad treścią, a i ta forma po pewnym czasie nuży.
I mówię to z punktu widzenia osoby chętnie oglądającej dobre sci-fi

Niestety właśnie dostał 9 nominiacji do Oscara i obawiam się, że tego Oscara dostanie (za najlepszy film).

A do rzeczy - ostatnio widziałam It's complicated - komedyjka byłaby to jakich wiele, żadnych zaskoczeń, na pewno not complicated ale na szczęście uwagę przykuwają Meryl Streep, świetna jak zawsze i Alec Baldwin
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 20:48   #2217
Bialy Kotek
Wtajemniczenie
 
Avatar Bialy Kotek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 520
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dom zły nie wiem czemu ale miałam jakieś wrażenie że to bedzie bardzo dobry film, trochę się pomyliłam.Pomysł na film fajny, ale czegoś mi jednak brakowało.Podobnie nakręcony jak Wesele i sporo aktorów takich jak w Weselu.Film nie powala, ale warto obejrzeć mimo wszystko.

7/10
__________________
doprawdy żyję bardzo


Codziennie plecak pełen całkiem nowych wzruszeń
Bialy Kotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 20:54   #2218
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The Limits of Control - nowy film Jarmuscha... Niestety, wynudziłam się na nim strasznie, wiem ze w jego filmach nie ma wartkiej akcji, ale taka powolność jak tutaj - to już była przesada

Raj dla par
- ot, taka komedyjka... Nic szczegolnego, ale można zobaczyć jak się nie ma co robić

Avatar - fabuła byle jaka (momentami po prostu nudna), bardzo przewidywalna. Efekty fajne i dla tych bajkowych efektów warto zobaczyć Dla samej estetyki, bo treść - szkoda zachodu.

Widzę, że dyskusja się toczy o Eurotrip - cóż, nie jest to film wysokich lotów Satyra jak satyra. Na pewno nie ma co się obrażać o Europę Wschodnią

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-02-03 o 00:00
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 21:44   #2219
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
No właśnie - zdecydowanie przerost formy nad treścią, a i ta forma po pewnym czasie nuży.
I mówię to z punktu widzenia osoby chętnie oglądającej dobre sci-fi
Chętnie poszerzyłabym swoją wiedzę na temat tego gatunku. Możesz mi polecić jakieś dobre sci-fi? . Takie, żeby nie było przerostu formy nad treścią.

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Niestety właśnie dostał 9 nominiacji do Oscara i obawiam się, że tego Oscara dostanie (za najlepszy film).
Też jestem zdania, że tego Oskara dostanie. Czy słusznie... tego nie wiem...
Widziałam natomiast 7 filmów z 10 nominowanych (reszta czeka w kolejce) i żaden z nich nie powalił mnie do końca, żaden nie wstrząsnął, żaden nie wywołał mojego "wow" (tylko czasami Bękarty Wojny ). Może po prostu komisja nie miała z czego wybierać?

Jeżeli w filmach nominowanych rzeczywiście widzisz produkcję która zasługuje na Oskara bezwarunkowo, a już na pewno bardziej niż Avatar, to chętnie usłyszę Twoją opinie
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 22:35   #2220
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

wlasnie obejrzalam sobie film "Biała Masajaka"- historia Szwajcarki, ktora bedac w Kenii na wakacjach poznaje Masaja i postanawia zyc z nim w jego rdzennym plemieniu...scenariusz oparty n autobiograficznej ksiazce Corrine Hoffman (bardzo okrojony )..piekne krajobrazy, no i swietny dowod na to ze nawet wielka milosc nie jest w stanie przetrwac gdy w gre wchodzi zderzenie dwoch roznych swiatow i kultur...
7/10
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).


Edytowane przez aniko 23
Czas edycji: 2010-02-02 o 22:44
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.