Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 01:33   #391
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Niestety najwięcej jest właśnie w tych "okolicach"...

W miarę przystępnej cenie mogę podrzucić NYX 01 Pale, dostępny na Allegro, ale żadko, trzeba raczej zagadać ze sprzedjaącym, który ma inne jego odcienie. Ok 50zł.

Jest bardzo jasny, ale wpada lekko w róż i ma słabe krycie. Nic innego dużo jaśniejszego od Revlona CS i podobnego cenowo nie znam...

No chyba że kremy BB? W nich się jeszcze niezbyt orientuję...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 13:05   #392
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

jak dla mnie krycie NYX-a nie jest gorsze od Revlona CS, ale może to dlatego, że Revlon nie stapia się z moja skórą, a NYX owszem. Z tańszych jest jeszcze np Lumene Natural Code, ok. 30zł, ale to-to prawie w ogóle nie kryje, wygładza ładnie skórę i fajnie matuje, ale krycie mierne. I Oriflame Very Me, ale on też prawie nie kryje... No i Dermacol 208 w tubce, ale to raczej jako korektor a nie podkład
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 17:59   #393
owl_cave
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Spróbuję upolować NYX, może akurat mi będzie pasował. Dziękuję za odpowiedź
Tak w ogóle to lubię moją jasną cerę, ale czasem zazdroszczę dziewczynom, które mają nawet lekko ciemniejszą, właśnie ze względu na problemy z podkładem. Już tyle ich wypróbowałam i wciąż nie mogę znaleźć odpowiedniego
owl_cave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 19:50   #394
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

I jeszcze Dermacol w musie. Kolor 05 Mniej pastowaty niż tradycyjny Dermacol. I jeszcze Kryolan Ultafoundation, np. odcień TV white. To biały z kapką różu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 08:52   #395
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez owl_cave Pokaż wiadomość
Spróbuję upolować NYX, może akurat mi będzie pasował. Dziękuję za odpowiedź
Tak w ogóle to lubię moją jasną cerę, ale czasem zazdroszczę dziewczynom, które mają nawet lekko ciemniejszą, właśnie ze względu na problemy z podkładem. Już tyle ich wypróbowałam i wciąż nie mogę znaleźć odpowiedniego
nie wiem, czy cię to pocieszy, ale do naturalnie ciemnej skóry też nie jest łatwo znaleźć podkład. naturalnie ciemniejsze odcienie to zwykle odcienie wpadające w oliwkę, nawet ziemiste, a większość podkładów ma odcień pomarańczowy lub brzoskwiniowy, więc nadają się raczej dla pań lubiących się z samoopalaczami albo przesadzających z soczkami marchewkowymi
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 11:40   #396
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Namówiłaś mnie
Pyknę sobie próbeczkę na spróbowanie i zobaczymy jak "naskórnie" się sprawdzi. Ja co prawda dużego krycia nie potrzebuję, ale jest jasny i żółty, a o takie mazidła trudno... Przeważnie trącają różem
Tylko wstrząśnij przed użyciem
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 18:30   #397
Nedera
Raczkowanie
 
Avatar Nedera
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 252
GG do Nedera
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

No to znowu wyruszam na poszukiwanie podkładu idealnego...
Bo moja skóra śmiertelnie obraziła się na Gosha X-Ceptionala kolor 211 (porcelana). Znacie coś w podobnym odcieniu (ewentualnie odrobinkę ciemniejszy, bliżej żółci niż różu - stanowczo), ale nie włażącego tak paskudnie w pory?
Przecież to się jakaś masakra zrobiła...

Nie mam zbyt wiele do krycia poza rumianymi policzkami (bo na cienie pod oczami to nic mi nie pomaga, więc nawet o tym nie marzę...), czasami się zaświecę, ale też niezbyt intensywnie. Potrzebuję czegoś na wyrównanie kolorytu, lekko matującego, może nawet rozświetlającego. Moja skóra bardzo polubiła się z Rimmelem WakeUp-em, ale, jak się domyślacie zapewne, jest za ciemny. Mieszam go z Goshem i jako tako to wygląda, ale...
No właśnie. Ale.
Może Inglot? Sprawuje się jakoś?
__________________
I tak Lucynka stała się dyplomowaną wizażystką
Nedera jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 19:03   #398
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Jeśli chodzi o cienie pod oczami, to wypróbuj najjaśniejszy korektor MAP. Jest mocno żółtawy, dobrze kryje, nie wysusza ani nie włazi w żadne zmarszczki.
O Inglotach pisałam setki razy, że mnie koszmarnie wysuszył skórę, więc osobiście stanowczo odradzam, chociaż kolory maja takie nawet nawet, ja używałam żółtawego LW200. Nie jest zbyt kryjący, może uda Ci się jakoś dostać próbkę.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2012-04-05 o 19:04
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 20:19   #399
Nedera
Raczkowanie
 
Avatar Nedera
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 252
GG do Nedera
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o cienie pod oczami, to wypróbuj najjaśniejszy korektor MAP. Jest mocno żółtawy, dobrze kryje, nie wysusza ani nie włazi w żadne zmarszczki.
O Inglotach pisałam setki razy, że mnie koszmarnie wysuszył skórę, więc osobiście stanowczo odradzam, chociaż kolory maja takie nawet nawet, ja używałam żółtawego LW200. Nie jest zbyt kryjący, może uda Ci się jakoś dostać próbkę.
Kogo ja widzę
No to wrzucam korektor na listę zakupów
Właśnie łaziłam trochę po KWC i parę opinii było, że wysusza. Ale chyba jednak się wybiorę na jakieś wielkie testowanie do salonu. Niedrogie te podkłady mają, może akurat się uda. Dzięki
__________________
I tak Lucynka stała się dyplomowaną wizażystką
Nedera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 23:38   #400
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Kupiłam wychwalany MAP Flw1nb. Tonacja zupełnie nie moja, jak dla mnie wpada w zielonkawy, dając trupi efekt (niestety tylko ja to zauważyłam). Mógłby być trochę bardziej żółty i jaśniejszy, choć kolor ogólnie najlepszy póki co, krycie też ok. ALE... Spowodował koszmarny wysyp niespodzianek na twarzy, a do tego po zaledwie kilku użyciach (na krem nawilżający), masakrycznie przesuszył mi twarz. Doprowadzałam ją do ładu od dłuższego czasu, a teraz cała jest w suchych skórkach, coś strasznego. Bardzo się zawiodłam. Teraz żaden fluid ni pomoże, bo makijaż na takiej skórze wygląda po prostu strasznie.
Kupiłam też Givenchy Eclat Matissime. Nie używałam jeszcze na twarzy (tylko z próbek i byłam zadowolona) ale na dłoni utlenił mi się na pomarańczowo Mam nadzieję, że na buzi nie da takiego efektu...
Póki co moim "go-to" jest Bourjois HM Serum. Najjaśniejszy z Bourjois, za ciemny ale zawsze wygląda dobrze i zdrowo, nawet nałożony w biegu.
Generalnie porażka z tymi podkładami. Miałam ich już setki, z żadnego nigdy nie byłam zadowolona w 100%, głównie przez kolor
Tak się chciałam podzielić wrażeniami, może komuś się przyda, i, pożalić, przy okazji.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 06:11   #401
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A ja chciałabym się podzielić, że najnowszy podkład od Estee Lauder Invisible Fluid 1WN2, jest zdecydowanie ciemniejszy od chociażby Vitalumiere Aqua z Chanel B10. Nie wiem jak z 1N1, bo nie było testera.... ale nie wróży to dobrze. Czyli jak zwykle, Estee nie nadaje się dla bladych twarzy :S
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 06:59   #402
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
A ja chciałabym się podzielić, że najnowszy podkład od Estee Lauder Invisible Fluid 1WN2, jest zdecydowanie ciemniejszy od chociażby Vitalumiere Aqua z Chanel B10. Nie wiem jak z 1N1, bo nie było testera.... ale nie wróży to dobrze. Czyli jak zwykle, Estee nie nadaje się dla bladych twarzy :S
Estee nigdy nie miało w ofercie jasnych podkładów. Zawsze coś a'la Pocahontas
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 07:22   #403
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Estee nigdy nie miało w ofercie jasnych podkładów. Zawsze coś a'la Pocahontas
Przy nowym podkładzie zawsze jest jakaś nadzieja, niestety okazało się, że płonna
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 07:28   #404
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Kiedy Chanel wypuściło jaśniejsze odcienie podkładów, to pomyślałam, że coś się zmienia na rynku. A teraz widzę, że to poszło w zupełnie inną stronę. Givenchy matujący - ciemniejszy niż wersja Photoperfexion, Clarins matujący - ciemniejszy niż Skin Illusion i chyba nawet Everlasting, L'Oreal rozświetlający - brak kolor 1N/1C /1W... Teraz Estee Lauder. No litości
Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Przy nowym podkładzie zawsze jest jakaś nadzieja, niestety okazało się, że płonna
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 07:52   #405
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Kupiłam wychwalany MAP Flw1nb. Tonacja zupełnie nie moja, jak dla mnie wpada w zielonkawy, dając trupi efekt (niestety tylko ja to zauważyłam). Mógłby być trochę bardziej żółty i jaśniejszy, choć kolor ogólnie najlepszy póki co, krycie też ok. ALE... Spowodował koszmarny wysyp niespodzianek na twarzy, a do tego po zaledwie kilku użyciach (na krem nawilżający), masakrycznie przesuszył mi twarz. Doprowadzałam ją do ładu od dłuższego czasu, a teraz cała jest w suchych skórkach, coś strasznego. Bardzo się zawiodłam.
FLW1NB to tonacja neutralna, więc nic dziwnego, że nie jest żółty...
Co do przesuszenia i wysypu - cóż, nawilżający ten podkład nie jest zdecydowanie i dla suchej cery się nie nadaje do używania bez porządnej bazy nawilżającej (nie mówię o kremie), chociaż wysyp mnie zaskoczył.
Szkoda, że Ci nie przypasował.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 09:16   #406
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Oj, u mnie Helathy Mix to była porażka, niedość,ze za ciemny to jescze wygladałam w nim... no straaasznie.. A Flower Perfection dodatkowo zapchał.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 09:28   #407
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Mnie Healthy Mix pasował jeśli chodzi o działanie, ale kolor to porażka. Za ciemny nawet zanim się utleni, a później to już w ogóle szkoda gadać.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 10:57   #408
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Kiedy Chanel wypuściło jaśniejsze odcienie podkładów, to pomyślałam, że coś się zmienia na rynku. A teraz widzę, że to poszło w zupełnie inną stronę. Givenchy matujący - ciemniejszy niż wersja Photoperfexion, Clarins matujący - ciemniejszy niż Skin Illusion i chyba nawet Everlasting, L'Oreal rozświetlający - brak kolor 1N/1C /1W... Teraz Estee Lauder. No litości
Nie wiem, co z tymi podkładami, same ciemności! Ja nie mam zamiaru się specjalnie opalać, żeby podkład se dobrać. To chore... Mam o tyle gorzej, że mieszkam na takiej pipidówie, że do najbliższej "drogerii"(gdzie są same Bell, Miss Sporty, Rimmele i inne niskopółkowce o pomarańczowych kolorach) mam 11km a do Douglasa 70km... Sephora to chyba dopiero w Wawie najbliższa. Załamka Zresztą w tym Douglasie nie ma połowy marek. Pfff...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 20:21   #409
wallawalla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 94
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Witam po raz kolejny ponieważ znowu potrzebuje pomocy już raz uzyskałam pomoc więc licze że i tym razem coś mi doradzicie mianowicie podczas moich ostatnich poszukiwań podkładu poleciłyście mi inglota- Inglot AMC Cream Foundation LW100. Kolor tego podkładu to strzał w 10, jednak jego krycie jest dla mnie za małe a ponad to podkład nie stapia się z moją skórą tylko tworzy tłustą warstwę na jej powierzchni . Czy mogłybyście polecić mi jakieś podkłady o podobnym do inglota kolorze?
wallawalla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 20:26   #410
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ech... Też mam Givenchy Eclat Matissime i jest na razie za ciemny Wykończenie fajne, ładnie się trzyma, ale będzie musiał zaczekać do wiosny - tak, chcę się troszkę zezłocić (oczywiście bezpiecznie pod filtrem) .
Ratuję się teraz korektorem L'oreal i próbką czerwonej iFiony. Smutek i żal po prostu
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 02:10   #411
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Mnie Healthy Mix pasował jeśli chodzi o działanie, ale kolor to porażka. Za ciemny nawet zanim się utleni, a później to już w ogóle szkoda gadać.
A próbowałaś wersji Serum? Jest na tyle "przezroczysta", że nie robi ciemnej maski i przede wszystkim, przynajmniej u mnie, nie utlenia się. Sama podstawowa wersja HM to zupełnie co innego.
Mam cerę mieszaną, którą MAP jednak mocno przesuszył. Wiem, że odcień jest neutralny ale na moim odcieniu cery wypada zielonkawo - chyba nie o to chodzi?
Nosiłam dzisiaj Givenchy i nie utlenił się na twarzy. Kryje, dając jednocześnie bardzo naturalny efekt. Niestety mógłby być jaśniejszy... Choć generalnie nieźle się wtapia i nie razi aż tak.

---------- Dopisano o 03:10 ---------- Poprzedni post napisano o 03:08 ----------

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Ech... Też mam Givenchy Eclat Matissime i jest na razie za ciemny Wykończenie fajne, ładnie się trzyma, ale będzie musiał zaczekać do wiosny - tak, chcę się troszkę zezłocić (oczywiście bezpiecznie pod filtrem) .
Ratuję się teraz korektorem L'oreal i próbką czerwonej iFiony. Smutek i żal po prostu
A ta iFiona taka jasna? Pewnie różowa?
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 07:29   #412
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
A próbowałaś wersji Serum? Jest na tyle "przezroczysta", że nie robi ciemnej maski i przede wszystkim, przynajmniej u mnie, nie utlenia się. Sama podstawowa wersja HM to zupełnie co innego.
Mam cerę mieszaną, którą MAP jednak mocno przesuszył. Wiem, że odcień jest neutralny ale na moim odcieniu cery wypada zielonkawo - chyba nie o to chodzi?
Tylko, że dla mnie i bez utlenienia podkłady Bourjois są za ciemne. Z kolei nie jestem zmuszona do używania podkładu, bo nie mam problemów skórnych, więc zależy mi na tym, żeby coś nakładane na twarz podkreślało ładną cerę i jej bladość, a nie żeby było takie ot, do przełknięcia.

Oczywiście, że nie o to chodzi, tylko zauważyłam, że to nie "żółty" rodzaj.
Na mnie na szczęście MAP jakoś się sprawdza, chociaż tyle, bo nie miałabym czym się malować. Photoready jest za różowy i za drobinkowy dla mnie :/

Edit: umalowałam się dla testu tym Bourjois i to nie to niestety, chociaż pamiętam, że utleniał się na mnie dużo bardziej, dzisiaj jest bez wielkiej tragedii. No ale szkoda, bo sam efekt na mojej skórze jest rewelacyjny.
Chyba się przejdę jednak po próbkę Armaniego, a nuż to będzie ideał.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2012-04-07 o 07:49
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 16:18   #413
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
A próbowałaś wersji Serum? Jest na tyle "przezroczysta", że nie robi ciemnej maski i przede wszystkim, przynajmniej u mnie, nie utlenia się. Sama podstawowa wersja HM to zupełnie co innego.
Mam cerę mieszaną, którą MAP jednak mocno przesuszył. Wiem, że odcień jest neutralny ale na moim odcieniu cery wypada zielonkawo - chyba nie o to chodzi?
Nosiłam dzisiaj Givenchy i nie utlenił się na twarzy. Kryje, dając jednocześnie bardzo naturalny efekt. Niestety mógłby być jaśniejszy... Choć generalnie nieźle się wtapia i nie razi aż tak.

---------- Dopisano o 03:10 ---------- Poprzedni post napisano o 03:08 ----------


A ta iFiona taka jasna? Pewnie różowa?
czerwona iFiona jest jasno żółta ładnie tonuje zaczerwienienia ale na buzi była już jak dla mnie taka piękna porcelanka neutralna
Burżuje to istne pomarańcze dla kogoś kto ma chłodną cerę
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 18:44   #414
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Nosiłam dzisiaj Givenchy i nie utlenił się na twarzy. Kryje, dając jednocześnie bardzo naturalny efekt. Niestety mógłby być jaśniejszy... Choć generalnie nieźle się wtapia i nie razi aż tak.


A ta iFiona taka jasna? Pewnie różowa?
Z Givenchy wszystko zależy od kaprysu cery , bo czasami potrafi pięknie wyglądać.
Czerwona iFiona jest jasnożółta (chłodniejsza i jeszcze jaśniejsza jest niebieska, ale ma jakąś taką dziwną konsystencję, której nie potrafię okiełznać).
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
czerwona iFiona jest jasno żółta ładnie tonuje zaczerwienienia ale na buzi była już jak dla mnie taka piękna porcelanka neutralna
Burżuje to istne pomarańcze dla kogoś kto ma chłodną cerę
Ja jakoś ostatnio zżółkłam, nie wiem czemu .
iFiona ładnie się wtapia, nie ciemnieje. Całkiem fajna . Czasami zdarza jej się spłynąć, ale to przez humory mojej cery.
Generalnie jestem na tak, chociaż przesyłka to jakaś makabra... Od lutego czekam i jeszcze nie dotarła, jakby na pieszo szła

Zapomniałam jeszcze... Burżuje są całkiem ok, jeśli się porządnie opalę, hehe . Nawet resztka HM51 czeka u mnie na lato. Jak coś, to zawsze mogę rozjaśnić, bo byłam całkiem zadowolona, kiedy go używałam.
__________________
WYMIANKA

Edytowane przez neath
Czas edycji: 2012-04-07 o 18:47
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 16:07   #415
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Witajcie
ostatnio uparłam się ze kupie sobieMax Factor Lasting Performance zachęcona opiniami a że należe do bladych twarzy myślę nad kolorkami 100 i 101 . W rossmanie u mnie spotkałam tylko 102 , w jednym wiekszym Rosmannie 101. ale 100 nigdzie nie ma ;/

i nie wiem który będzie odpowiedniejszy. teraz używam Rimmel Lasting Finish 100 ivory, ale on jest chyba za różowy a podkład który pod względem koloru był dla mnie ideałem to Maybelline Affinitone. 03 light sandbeige ( niestety zbyt płynny)

czy ktoś miał podobną sytuację i pomoże w wyborze ?
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 16:48   #416
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Podkłady Lasting Performance wpadają bardzo mocno w róż, jeśli zależy Ci na neutralnej/żółtej tonacji, to musisz poszukać czegoś innego.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 17:18   #417
wallawalla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 94
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez wallawalla Pokaż wiadomość
Witam po raz kolejny ponieważ znowu potrzebuje pomocy już raz uzyskałam pomoc więc licze że i tym razem coś mi doradzicie mianowicie podczas moich ostatnich poszukiwań podkładu poleciłyście mi inglota- Inglot AMC Cream Foundation LW100. Kolor tego podkładu to strzał w 10, jednak jego krycie jest dla mnie za małe a ponad to podkład nie stapia się z moją skórą tylko tworzy tłustą warstwę na jej powierzchni . Czy mogłybyście polecić mi jakieś podkłady o podobnym do inglota kolorze?
up up
wallawalla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 19:58   #418
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez wallawalla Pokaż wiadomość
Witam po raz kolejny ponieważ znowu potrzebuje pomocy już raz uzyskałam pomoc więc licze że i tym razem coś mi doradzicie mianowicie podczas moich ostatnich poszukiwań podkładu poleciłyście mi inglota- Inglot AMC Cream Foundation LW100. Kolor tego podkładu to strzał w 10, jednak jego krycie jest dla mnie za małe a ponad to podkład nie stapia się z moją skórą tylko tworzy tłustą warstwę na jej powierzchni . Czy mogłybyście polecić mi jakieś podkłady o podobnym do inglota kolorze?
chyba podobny jest Catrice matujący, ale też krycie nie powala.
Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
A próbowałaś wersji Serum? Jest na tyle "przezroczysta", że nie robi ciemnej maski i przede wszystkim, przynajmniej u mnie, nie utlenia się. Sama podstawowa wersja HM to zupełnie co innego.
Mam cerę mieszaną, którą MAP jednak mocno przesuszył. Wiem, że odcień jest neutralny ale na moim odcieniu cery wypada zielonkawo - chyba nie o to chodzi?
a ja bym strasznie chciała podkład w zielonkawym odcieniu, bo mam zielonkawą skórę mogłabyś wrzucić swatcha tego MAP-a, najlepiej w porównaniu z czymś znanym, np Bourjois?
(i tak pewnie nigdy go nie kupię, chyba że na jakieś specjalne okazje bo przesuszanie i zapychanie mnie przeraża, ale swatchy nigdy za wiele!)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 20:19   #419
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 20:56   #420
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja tu już wrzucałam swatche porównawcze MAP FLW1NB i Bourjois HM 51. Albo są w liście w pierwszy poście albo gdzieś na początku tego wątku.

Ja nie widzę, żeby ten podkład był zielonkawy, ani jak maluję siebie ani jak maluję innych, ale w sumie ostatnio narzekałam, że mój kolor skóry wpada w zieleń, więc może coś w tym jest.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2012-04-08 o 20:57
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.