Strasznie podrażniona skóra od zmiany kosmetyków - pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-26, 09:54   #1
freakshow
Przyczajenie
 
Avatar freakshow
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2

Strasznie podrażniona skóra od zmiany kosmetyków - pomocy!!


Witajcie. Otóż niedawno zmieniłam piankę do twarzy na głęboko oczyszczającą z clean&clear oraz krem na ten oliwkowy z ziaji. Użyłam te produkty dwa razy... rano spojrzałam w lustro i aż się przeraziłam. Moja cera po prostu płonęła ;( do tego piekło i swędziało mnie niemiłosiernie. Od razu odstawiłam te kosmetyki, minęły 3 dni i skóra zrobiła mi sie tak jakby... chropowata? Do tego czuje jakby zaraz miałaby mi skóra zejść... Co mam robić?! Używać jakiś innych kosmetyków czy poczekać aż to "samo" się unormuje? I od czego mogłam tak sobie skórę podrażnić?Zawsze miałam wrażliwą cerę, ale nigdy czegoś takiego nie miałam... POMOCY Błagam ;(
freakshow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:44   #2
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Strasznie podrażniona skóra od zmiany kosmetyków - pomocy!!

Cytat:
Napisane przez freakshow Pokaż wiadomość
Witajcie. Otóż niedawno zmieniłam piankę do twarzy na głęboko oczyszczającą z clean&clear oraz krem na ten oliwkowy z ziaji. Użyłam te produkty dwa razy... rano spojrzałam w lustro i aż się przeraziłam. Moja cera po prostu płonęła ;( do tego piekło i swędziało mnie niemiłosiernie. Od razu odstawiłam te kosmetyki, minęły 3 dni i skóra zrobiła mi sie tak jakby... chropowata? Do tego czuje jakby zaraz miałaby mi skóra zejść... Co mam robić?! Używać jakiś innych kosmetyków czy poczekać aż to "samo" się unormuje? I od czego mogłam tak sobie skórę podrażnić?Zawsze miałam wrażliwą cerę, ale nigdy czegoś takiego nie miałam... POMOCY Błagam ;(
Przypuszczam, że to pianka clean&clean. Moim zdaniem, cała seria tych kosmetyków jest agresywna. Nie sądzę, aby uczulił Cię krem, ale nigdy nie wiadomo. Przez kolejne dni skóra prawdopodobnie będzie się złuszczała, ale to oznacza, że się regenuje po silnym podrażnieniu. Musisz trochę uzbroić się w cierpliwość
Proponuję, abyś przez najbliższy czas używała delikatnego płynu do mycia twarzy np. Ulga Ziaji lub Łagodny żel do mycia do cery suchej i wrażliwej Fitomedu lub płyn micelarny. Z kremów polecam brzozowo-nagietkowy krem z betuliną Sylveco lub krem łagodzący podrażnienia Ziaja Ulga.
Dla złagodzenia skóry świetna jest maseczka z płatków owsianych. Wystarczy, że 2-3 łyżki płatków zalejesz ciepłą wodą, chwilkę poczekasz aż ostygnie i papkę nałożysz na twarz na 15min. Możesz też przecedzić płatki przez gazę i pozostałym płynem przemywać twarz rano i wieczorem. Oczywiście codziennie przygotowuj świeżą porcje płatków.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:30   #3
freakshow
Przyczajenie
 
Avatar freakshow
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Strasznie podrażniona skóra od zmiany kosmetyków - pomocy!!

Dziękuję bardzo... właśnie siedzę sobie z papką z płatków na twarzy. Trochę piecze, ale myślę, że to jeszcze po prostu, jak napisałaś, skóra się regeneruje...
A ten krem oliwkowy z Ziaji mam używać, czy powinnam jeszcze poczekać parę dni?
freakshow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 11:36   #4
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Strasznie podrażniona skóra od zmiany kosmetyków - pomocy!!

tez tak mam jak np po kąpieli nałoże brevoksyl. Po prostu skóra jest bardzo podrażniona
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 17:26   #5
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Strasznie podrażniona skóra od zmiany kosmetyków - pomocy!!

Cytat:
Napisane przez freakshow Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo... właśnie siedzę sobie z papką z płatków na twarzy. Trochę piecze, ale myślę, że to jeszcze po prostu, jak napisałaś, skóra się regeneruje...
A ten krem oliwkowy z Ziaji mam używać, czy powinnam jeszcze poczekać parę dni?
Na wszelki wypadek poczekaj jeszcze kilka dni. Nie sadzę, żeby to krem Cie podrażnił, ale lepiej nie ryzykować. Dla złagodzenia podrażnień i przyspieszenie gojenia dobry jest bepanthen (dostaniesz w aptece) w formie kremu właśnie. Myślę, ze dopóki skóra Cię piecze lepiej będzie w niego zainwestować (kosztuje ok.20zł).
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 12:10   #6
bxas1a
Przyczajenie
 
Avatar bxas1a
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
Dot.: Strasznie podrażniona skóra od zmiany kosmetyków - pomocy!!

Miałam ten sam problem miesiąc temu. Skóra bardzo źle zareagowała na zmianę kosmetyków. Niestety wszystko powróciło do normy dopiero po około 3 tygodniach :/ Mi bardzo pomagała schłodzona woda termalna Uriage spryskanie skóry taką chłodną mgiełką przyjemnie koiło i łagodziło swędzenie i pieczenie.
bxas1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 19:12   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Strasznie podrażniona skóra od zmiany kosmetyków - pomocy!!

Mogę polecić na takie przypadki:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...wienionej.html
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 20:12:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.