Proszę o pomoc!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-05, 16:19   #1
SAHARA21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 17
Unhappy

Proszę o pomoc!!!


Witam dziewczyny! Tydzień temu w poniedziałek postanowiłam wziąć się za siebie raz na zawsze. Po wielu próbach i latach walki z kilogramami i efektem jojo powiedziałam- koniec! Postanowiłam zmienić nawyki żywieniowe raz na zawsze! Zamieniłam wszystko ''co białe'' na ciemne, czyli pieczywo ciemne, kasze, ciemne makarony itp. Tłuszcze wyeliminowałam, jadam tylko oliwę z oliwek. Słodyczy nie jem, jem sporo owoców, warzyw, makaronów sojowych, ciemnego pieczywa, ryżu, chudego nabiału, raz na tydzień postanowiłam jadać chudziutką wołowinkę. Jednym słowem, zmieniłam wszystko i jestem niezwykle szczęśliwa! Nie jestem głodna i schudłam 2,5kg w tydzień i mimo, że to woda i tak się cieszę. Dla zainteresowanych 81kg 168cm. Ruszam się więcej i wszystko byłoby super ale... Jem 3-4 posiłki dziennie w miarę możliwości o jednakowych porach (czasem się nie udaje, wiadomo, sprawy etc.) Jem do syta, ale też nie przejadam się, problem polega na tym, że zaczęłam z ciekawości podliczać wieczorami z narzeczonym ilość kcal jakie zjadłam (nie liczę kalorii, po prostu jem zdrowo, nie zależy mi na szybkim, lecz zdrowym chudnięciu). Okazuje się, że od czasu zdrowego jedzenia jem tylko 600-800kcal Ja tego nie robię specjalnie, nie chcę liczyć kalorii bo nie interesuje mnie tresura w kuchni, ja po prostu nie potrzebuje więcej, ciemne pieczywo, otręby, pełnoziarniste mussli- to wszystko mnie zapycha a ja nie chce pchać w siebie na siłę! Co ja mam zrobić... nie chcę stracić zdrowia, przecież mam zupełnie inny cel! Ja po prostu chcę schudnąć, chcę skończyć ze śmieciowym jedzeniem... Boję się jednak, że zrobię sobie gorzej. Poradźcie mi coś dziewczyny
__________________
SahaLaha
SAHARA21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 16:33   #2
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Jakie to są ilości jedzenia i co jadasz o określonych porach? Podaj przykładowy jadłospis - kalorie kaloriom nierówne, bardziej niż na kcal zwracałabym uwagę na wartość IG. Jeśli tylko nie jest Ci słabo, krew jest w porządku, jesteś skoncentrowana w pracy / na uczelni i nie wypadają Ci włosy, ja bym to kontynuowała.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2012-03-05 o 16:35
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 16:39   #3
SAHARA21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Proszę o pomoc!!!

przykladowy jadlospis
10- 3 lyzki platkow pelnoziarnistych, 2 lyzki otrab pszennych, mleko 0,5% mandarynka
13- 1/4 piersi kurczaka duszona z 2 lyzkami kaszy jeczmiennej, 1/4 papryki, zielony groszek (garsc), pol marchewki
16- kromka chleba zytniego wlasnej roboty, plaster poledwicy z indyka, plaster pomidora i ogorka

i wiecej nie moge a naprawde kiedys sie opychalam tym bialym dziadostwem, czasem zjem np cale udko kurczaka bez skory z pomidorem na obiad albo rybe z surowka etc. wiesz total zdrowo
__________________
SahaLaha
SAHARA21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 17:02   #4
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Faktycznie strasznie mało jak na cały dzień, i to chyba bez kolacji - dlaczego żałujesz sobie warzyw? Jeśli zjadasz ostatni posiłek o 16, to powinnaś koniecznie zmusić się do czegoś lekkiego jeszcze na 2-3 godziny przed zaśnięciem, bo metabolizm głupieje.
Rób większe przerwy między posiłkami, powiększ przerwę o godzinę do półtorej, jeśli martwisz się, że jesz za mało - przez 3 godziny tak jak teraz, nawet nie jesteś w stanie zgłodnieć, na śniadanie jedząc płatki pełnoziarniste i otręby, a na obiad białko z warzywami i garstką węgli, a podejrzewam że jednak w czasie normalnej kolacji, około 19 i po 20.00 burczy Ci jednak w brzuchu.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 19:22   #5
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Czemu śniadanie jesz dopiero o 10? A ostatni posiłek o 16? Jakoś trudno mi uwierzyć, że się najadasz. Zjedz na śniadanie np. o 7:00/7:30 (jeśli to możliwe) owoce (najlepiej się trawią na pusty żołądek, dzięki temu najwięcej wartości z nich dostaniesz). Potem o 10:30/11:00 te płatki z mlekiem. Obiad o 14:30/15:00. I kolację o 18.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:29   #6
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez SAHARA21 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Tydzień temu w poniedziałek postanowiłam wziąć się za siebie raz na zawsze. Po wielu próbach i latach walki z kilogramami i efektem jojo powiedziałam- koniec! Postanowiłam zmienić nawyki żywieniowe raz na zawsze! Zamieniłam wszystko ''co białe'' na ciemne, czyli pieczywo ciemne, kasze, ciemne makarony itp. Tłuszcze wyeliminowałam, jadam tylko oliwę z oliwek. Słodyczy nie jem, jem sporo owoców, warzyw, makaronów sojowych, ciemnego pieczywa, ryżu, chudego nabiału, raz na tydzień postanowiłam jadać chudziutką wołowinkę. Jednym słowem, zmieniłam wszystko i jestem niezwykle szczęśliwa! Nie jestem głodna i schudłam 2,5kg w tydzień i mimo, że to woda i tak się cieszę. Dla zainteresowanych 81kg 168cm. Ruszam się więcej i wszystko byłoby super ale... Jem 3-4 posiłki dziennie w miarę możliwości o jednakowych porach (czasem się nie udaje, wiadomo, sprawy etc.) Jem do syta, ale też nie przejadam się, problem polega na tym, że zaczęłam z ciekawości podliczać wieczorami z narzeczonym ilość kcal jakie zjadłam (nie liczę kalorii, po prostu jem zdrowo, nie zależy mi na szybkim, lecz zdrowym chudnięciu). Okazuje się, że od czasu zdrowego jedzenia jem tylko 600-800kcal Ja tego nie robię specjalnie, nie chcę liczyć kalorii bo nie interesuje mnie tresura w kuchni, ja po prostu nie potrzebuje więcej, ciemne pieczywo, otręby, pełnoziarniste mussli- to wszystko mnie zapycha a ja nie chce pchać w siebie na siłę! Co ja mam zrobić... nie chcę stracić zdrowia, przecież mam zupełnie inny cel! Ja po prostu chcę schudnąć, chcę skończyć ze śmieciowym jedzeniem... Boję się jednak, że zrobię sobie gorzej. Poradźcie mi coś dziewczyny
Zacznę od tego ,że takie jedzenie nie wróży niczego dobrego,bo nawet jak schudniesz to rozregulujesz metabolizm,a to doprowadzi ,że jak zaczniesz normalnie jeść wszystkie kilogramy wrócą z podwojoną siłą,co zaś może doprowadzić do tego,że znów będziesz chciała się odchudzać,zaczniesz znowu dietę,ale możesz jej nie skończyć,bo będziesz bała się nawrotów kilogramów,a to z kolei doprowadzić może do anoreksji lub bulimii.Dlatego zacznij się odchudzać z głową,5 małych posiłków,nie schodź poniżej 1000/1200kcal,dużo ruchu,ćwiczeń,pij wodę.Pomału do celu,ale dobrze,a nie szybko i źle.P.s. oblicz swoje zapotrzebowanie dzienne,później podam Ci link.
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 12:12   #7
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez SAHARA21 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Tydzień temu w poniedziałek postanowiłam wziąć się za siebie raz na zawsze. Po wielu próbach i latach walki z kilogramami i efektem jojo powiedziałam- koniec! Postanowiłam zmienić nawyki żywieniowe raz na zawsze! Zamieniłam wszystko ''co białe'' na ciemne, czyli pieczywo ciemne, kasze, ciemne makarony itp. Tłuszcze wyeliminowałam, jadam tylko oliwę z oliwek. Słodyczy nie jem, jem sporo owoców, warzyw, makaronów sojowych, ciemnego pieczywa, ryżu, chudego nabiału, raz na tydzień postanowiłam jadać chudziutką wołowinkę. Jednym słowem, zmieniłam wszystko i jestem niezwykle szczęśliwa! Nie jestem głodna i schudłam 2,5kg w tydzień i mimo, że to woda i tak się cieszę. Dla zainteresowanych 81kg 168cm. Ruszam się więcej i wszystko byłoby super ale... Jem 3-4 posiłki dziennie w miarę możliwości o jednakowych porach (czasem się nie udaje, wiadomo, sprawy etc.) Jem do syta, ale też nie przejadam się, problem polega na tym, że zaczęłam z ciekawości podliczać wieczorami z narzeczonym ilość kcal jakie zjadłam (nie liczę kalorii, po prostu jem zdrowo, nie zależy mi na szybkim, lecz zdrowym chudnięciu). Okazuje się, że od czasu zdrowego jedzenia jem tylko 600-800kcal Ja tego nie robię specjalnie, nie chcę liczyć kalorii bo nie interesuje mnie tresura w kuchni, ja po prostu nie potrzebuje więcej, ciemne pieczywo, otręby, pełnoziarniste mussli- to wszystko mnie zapycha a ja nie chce pchać w siebie na siłę! Co ja mam zrobić... nie chcę stracić zdrowia, przecież mam zupełnie inny cel! Ja po prostu chcę schudnąć, chcę skończyć ze śmieciowym jedzeniem... Boję się jednak, że zrobię sobie gorzej. Poradźcie mi coś dziewczyny
Polecam skorzystać z i poszukać czegoś o roli tłuszczu w diecie. Jego eliminacja to podstawowy błąd ludzi, którzy są na diecie.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 17:56   #8
klaudyna7
Raczkowanie
 
Avatar klaudyna7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 350
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Skoro taki system Ci odpowiada,czujesz się dobrze,jesteś syta etc to po co to zmieniać? Mit o 5 posiłkach dalej króluje na tego typu forach...Zaufaj swojemu organizmowi kochana
Jedynie do czego mogłabym się przyczepić to te ucięcie tłuszczy w Twojej diecie które jest całkowicie zbędne.Tłuszcz z pożywienia nie zamienia się w tkankę tłuszczową! Jak jesz udko to nie ma konieczności obdzierania go ze skórki-ona też ma swoje wartości,musli (nawet jeśli bez cukru) do wywalenia,otręby-wyciągnij z szafki,ceremonialnie spal i raz na zawsze o nich zapomnij bo zrobią Ci krzywdę jedynie. Jeśli masz problemy z wypróżnianiem to sobie łyche solidną siemienia lnianego (nie mielone,odtłuszczone tylko zwykłe,naturalne do kupienia za grosze) zalej je rano letnia przegotowaną wodą a na wieczór uzyskasz kleik który zjadasz. Dorzuć też do jakiegoś posiłku solidną porcje orzechów,do sałatek olej lniany lub oliwę dobrej jakości,mleko zastąp kefirem lub maślanką jeśli już musisz mieć jakiś nabiał,będzie zdrowiej.
I pamiętaj by owoce jeść na czczo
Życzę powodzenia i nie daj się zwariować
__________________
Do słońca ręce unoszę swe
klaudyna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:25   #9
dronkadronka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Czemu śniadanie jesz dopiero o 10? A ostatni posiłek o 16? Jakoś trudno mi uwierzyć, że się najadasz. Zjedz na śniadanie np. o 7:00/7:30 (jeśli to możliwe) owoce (najlepiej się trawią na pusty żołądek, dzięki temu najwięcej wartości z nich dostaniesz). Potem o 10:30/11:00 te płatki z mlekiem. Obiad o 14:30/15:00. I kolację o 18.
Wydaje mi się, ze ostatni posiłek o 16 to za wcześnie, zwłaszcza, że pewnie nie chodzisz spać o 19 Spróbuj zjeść z 2 kromki wasy z wędliną albo jakąś sałatkę.
Po za tym jeśli jesz warzywa to obiadu to polej je łyżeczką oliwy z oliwek, odrobina tłuszczu (!) pozwoli Ci przyswoić witaminy, dzięki temu nie będziesz miała niedoboru witamin.
dronkadronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 10:21   #10
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Proszę o pomoc!!!

co do godzin jedzenia i ilosci posilkow - niekoniecznie musza byc problemem... (tutaj watek z wieksza iloscia informacji na ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post32814899 )

ale, Autorko, zgadzam sie z cerveza: za malo tluszczy! stad ta niska (za niska) kalorycznosc twoich posilkow. to dopiero tydzien, wiec czujesz sie dobrze ale na dluzsza mete moze miec fatalne skutki ( i nie tylko zatrzymanie chudniecia. mowie o skutkach dla zdrowia: niedobor witamin, zatrzymanie okresu, wypadanie wlosow, slabe paznokcie itd itp..).
obsesyjne liczenie kalorii nie jest dobre a poza tym kalorie sa bardzo umowne i rozne wzory i kalkulatory dadza ci rozne wartosci twojego zapotrzebowania ale dobrze jest moim zdaniem raz policzyc orientacyjnie, zapotrzebowanie kaloryczne, i proporcje bialka/tluszczu/weglowodanow. zeby miec jakies pojecie o tym - jakis punkt zaczepienia. i potem sie tego trzymac "na oko", obserwujac organizm, czy chudniesz, czy tyjesz i potem ewentualnie zmniejszajac lub zwiekszajac ilosc jedzenia (zachowujac proporcje b/t/w).

tu znajdziesz niektore wzory do obliczen: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196020 jest tez sporo gotowych kalkulatorow w internecie.. moim zdaniem Twoje zapotrzebowanie dzienne jesli sie ruszasz bedzie gdzies miedzy 1300 a 2000 kalorii.. wiec te 800-900 to wiesz...
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.