Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-22, 12:24   #4171
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

o rany, ale wam te dzieciaki gadają u nas na razie tylko kilka słów, ale i tak jest postęp, bo coś chyba rusza. Ale do budowania zdań to nam jeszcze tak daleko, że ja pierdzielę :/ mam nadzieję, że przed pierwszą klasą zdążymy

mowy brak, ale za to kandydoza pełną parą walczymy. Zobaczymy jak nam ta walka pójdzie. Natomiast ja chyba moge się już nazwać specjalistką w dziedzinie diet : bezglutenowej, bezmlecznej, bezcukrowej ( bez owoców rownież), bezdrożdżowej i z ograniczeniem skrobi, przy jednoczesnym stosowaniu produktów o niskim IG jeszcze chwila i stanę się bogiem diety rotacyjnej, bo z tym na razie idzie mi coś cięzkawo
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 16:17   #4172
izotropia
Rozeznanie
 
Avatar izotropia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 726
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Krystian jednak jeszcze nie będzie miał rodzeństwa serce przestało bić w 8 tc a powinien być 12, właśnie leżę w szpitalu po zabiegu. Mąż w domu z dzieckiem a ja staram się nie oszaleć. Jutro pewnie do domu.wyjdę i strasznie mi smutno i źle.Tak bardzo chcieliśmy, pokochaliśmy i odeszło od nas...
izotropia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 22:18   #4173
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Izotropia strasznie mi przykro
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 05:43   #4174
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

izotropia- bardzo mi przykro

millena- o kurcze, a ja czasem siebie podziwiam za tworzenie diety bezmlecznej i bezjajecznej z tym, że mnie to i tka już dobija- wszędzie trąbią, że w dzisiejszych czasach to żaden problem, bo jest tyyle zamienników. Ok, może i jest, ale mieszkam w takiej dziurze, i wychodzi na to, że w beznadziejnym województwie, ze nawet w jego stolicy jedyne co można dostac dla alergika to mleko ryżowe. Żadnego innego nigdy na stanie, o innych produktach nie wspominając, a po to mleko musiałabym jeździc 30km..
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 06:15   #4175
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
Krystian jednak jeszcze nie będzie miał rodzeństwa serce przestało bić w 8 tc a powinien być 12, właśnie leżę w szpitalu po zabiegu. Mąż w domu z dzieckiem a ja staram się nie oszaleć. Jutro pewnie do domu.wyjdę i strasznie mi smutno i źle.Tak bardzo chcieliśmy, pokochaliśmy i odeszło od nas...
;( trzymaj się
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 07:53   #4176
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

izotropia, przykro mi. Trzymajcie się
Ani się obejrzysz, a następnego bąbelka na pewno będziecie mieli


millena
, napisz co je Borys, bo z tego co piszesz to wychodzi mi, że żyje samym powietrzem a jakoś specjalnie nie jestem kulinarnie przecież ograniczona


Wczoraj tak bardzo mnie maciek zaskoczył

Byliśmy na spacerze, Maciek oczywiście nawija cały czas, nagle chwila ciszy, myśli...
"mamo co ci dam, sejce tijko mam..." Aż mnie ścisnęło w środku

Z babcią widać się uczą

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
agata podawałaś kiedyś przepis na sałatkę z winogronami i kurczakiem, proszę mogłabyś go jeszcze raz podać albo odesłać mnie do tego postu bo nie mogę znaleźć...
jeśli macie jakieś fajne przepisy na salatki to napiszcie

Proszę

upieczone 3 piersi (ok. 500 g)
200g nerkowców
duża kiść winogron - dobre zarówno z białymi, jak i czerwonymi

Piersi w kostkę wielkości orzeszka, nerkowce uprażyć na suchej patelni, winogrona na pół i wypestkować (chyba, że sa bezpestkowe)


Sos
1/2 szklanki majonezu
1/2 szklanki jogurtu
2 łyżki miodu
2 łyżeczki czarnego pieprzu (koniecznie świezo mielony!)
sól do smaku - odrobinka

Składniki sałatki wymieszać, zalać sosem ok. pół godziny przed podaniem, delikatnie przemieszać.

Pasuje seler naciowy, można dodać drobno posiekaną wiosenną cebulkę, jabłko drobno pokrojone i skropione cytryną

Smaczengo
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 08:05   #4177
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Fajny ten Twoj Maciek, agata

dziewczyny, jak radzicie sobie z insektami wszelkimi? nie chodzi mi o moskitiery okienne itp, tylko o preparaty- stosujecie u dzieci i w domu cos przeciw, a moze po ukaszeniu?
Moja D.po ugryzieniu komara puchnie, tzn.w tym miejscu robi jej sie gula wielkosci dorodnej sliwki i mysle jak ja mam to ugryzc. ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 11:56   #4178
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość

millena- o kurcze, a ja czasem siebie podziwiam za tworzenie diety bezmlecznej i bezjajecznej z tym, że mnie to i tka już dobija- wszędzie trąbią, że w dzisiejszych czasach to żaden problem, bo jest tyyle zamienników. Ok, może i jest, ale mieszkam w takiej dziurze, i wychodzi na to, że w beznadziejnym województwie, ze nawet w jego stolicy jedyne co można dostac dla alergika to mleko ryżowe. Żadnego innego nigdy na stanie, o innych produktach nie wspominając, a po to mleko musiałabym jeździc 30km..
ok, mamy wyniki badań na nietolerancje pokarmowe i jajko ( białko jaja) też nam wyszło :P więc do tego wszystkiego dochodzi nam jeszcze bezjajeczna. ALE.... nie wyszedl gluten !!! Zatem jego odstawiamy tylko na max 3 miesiące, ale chyba wystarczy na 6 tygodni i potem zamienię bezgluty na orkisz czy owies.

Wyszło nam jeszcze mleko krowie ( no coż.. nie dziwi mnie to), cytrusy i orzechy czyli nasze ulubione migdałowe mleko pójdzie w odstawkę buuuuuu..

Renatka, ja KAŻDE mleko roślinne robię sama !!! Nie kupuję w sklepach Po pierwsze zdrowsze, po drugie tańsze. Robię mleka ryżowe, jaglane, słonecznikowe, robilam migdałowe, ale już nie bede robić bo uczulają Borysa migdały, i kokosowe pychota !!!

Raz nawet robiłam owsiane z bezglutowych płatkow owsianych.



Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość

millena
, napisz co je Borys, bo z tego co piszesz to wychodzi mi, że żyje samym powietrzem a jakoś specjalnie nie jestem kulinarnie przecież ograniczona
wiem, to brzmi strasznie, ale na prawde jada na bogato :P

Menu z tygodnia, proszę bardzo :
PONIEDZIAŁEK:
1. owsianka z mleka kokosowego i płatkow owsianych bezglutenowych, z cynamonem
2. kopytka z kaszy jaglanej
3. zupa jarzynowa z indykiem i ryżem
4. budyń jaglany z karobem na mleku kokosowym
5. 3 parówki bg ( hahaha wiem, ale w poniedziałki pracuję do 19tej i nie miałam mu jak przygotować już czegoś lepszego, wiec dałam parówy bezmleczne i bezglutowe)

WTOREK :
1. owsianka na mleku ryżowym z płatkow jaglanych i gryczanych, cynamon, słonecznik
2. chleb z blachy z pastą z makreli
3. klopsiki w sosie koperkowym ( sos koperkowy na mleku owsianym był ohydny, wylalam , ale Borys nawet jedną porcję zjadł :P )
4. kopytka bg
5. zupa krem warzywna z boczkiem i fasolą


SRODA :
1. jajecznica ( nie wiediałam jeszcze że nie może jajek )
2. zupa z wtorku
3. wątróbki drobiowe, surówka z ogórka i kapusty włoskiej
4. bezglutenowo bezmleczne placki , coś ala racuchy :P
5. gołąbki z ryżem i mięchem w sosie pomidorowym

CZWARTEK:
1. owsianka ( codziennie jest, bo Borys uwielbia)
2. zupa krem z .. wtorku :P
3. gołąbki
4. napój z pietruszki zielonej + żelki z mleka kokosowego
5. gołąbki ( trzeba było dojeść)

Piątek ( dzisiaj) :
1. owsianka z mlekiem jaglanym i płatkami bg
2. zupa krem z brokułów z kaszą jaglaną zamiast śmietany ( zagęstnik)
3. klopsy "frykadelki"
4. jeszcze nie wiem
5. chyba kawałek kiełbasy zje , gotowanej.

same widzicie, że się da
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:18   #4179
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

O kuźwa millena! To na bogato jest
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:33   #4180
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ale ze co że ironia ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Muszę wymyślić jeszcze jakieś lody ale bez owoców , mleka i jajek cieżko z tym


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:38   #4181
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Żadna ironia
Poważnie, bardzo fajne menu

Lody na mleku kokosowym, samo tłuste weź, bez wody.
I dodatki jakie możesz
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 12:40   #4182
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Tak planuje właśnie. Kupiłam dzis takie tluste kokosowe coś bez cukru i konserwantów w sklepie eko i będę w niedziele kombinować z tego jogurt lub lody. Najwyżej wyjdzie Shake


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:56   #4183
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

millena, mleka też robie sama- aleee- margaryna bezmleczna by sie przydała, śmietana roślinna jakas, płatki drożdżowe. No nie uświadcze tu takich dudow nigdzie, a kurde ciagle jedzenia przez neta zamawiac to chyba by mi nie wyszło

Skąd czerpiesz inspiracje? menu jest suuuper

a co to za parówki bg?


aha, to ja dodam jeszcsze, bo to istotne dla mnie- moja D. to wybitny niejadek- pomymle, pomymle, potrzyma w buzi godzine i wypluje.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:01   #4184
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
millena, mleka też robie sama- aleee- margaryna bezmleczna by sie przydała, śmietana roślinna jakas, płatki drożdżowe. No nie uświadcze tu takich dudow nigdzie, a kurde ciagle jedzenia przez neta zamawiac to chyba by mi nie wyszło

Skąd czerpiesz inspiracje? menu jest suuuper

a co to za parówki bg?


aha, to ja dodam jeszcsze, bo to istotne dla mnie- moja D. to wybitny niejadek- pomymle, pomymle, potrzyma w buzi godzine i wypluje.
a po co Ci margaryna? do chleba?? jesli tak to polecam olej kokosowy w zamian. Czasami można nim też zamienić margarynę w ciastach. Do duszenia używam też oleju kokosowego, ryżowego albo masła klarowanego.

śmietanę robię ze słonecznika :P http://matkaweganka.blogspot.com/201...akie-buty.html

drożdży nie używamy więc nie podpowiem, ale zastępuję je sodą w przepisach, jeśli muszę, chociaż teraz unikam wypieków bo ograniczamy skrobie tymczasowo.

inspirację czerpię z blogów typu olgasmile, jadlonomia, skamoterapia, matkaweganka, albo otwieram ksiązki kucharskie i rozkminiam jak pozamieniać składniki.

mamy też dietetyczkę, ale ona na razie tylko doradza, dopiero teraz będzie mi układać jadlospis, po wynikach badań, które przyszły wczoraj.

aha, parówki podałam z Konspolu , kupowałam w Almie, ale w Biedrze np widziałam wędliny od nich też bg i bez laktozy, i jeszcze takie "kabanoski" tylko że ostre jak pieron. Raczej nie dla dzieci.
Żywiec produkuje jeszcze pakowane bezglutenowe wędliny.

Borys też ma jakąś dziwną manię chomikowania żarcia w buzi. Ostatnio zaczął, parę dni temu, mieli, mieli , mieli mieli i mieliiiiiiii, ostatnio nawet wodę trzyma w buzi
__________________


Edytowane przez _millena
Czas edycji: 2014-05-23 o 13:03
_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:10   #4185
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Do wypiekow , bo my zyjemy wszyscy na diecie Dalii, a moj Tz to lasuch jakich malo (i oczywiscie po tonie slodyczy nie tyje, na zlosc mi chyba wszystko robi:-P)

Dzieki
blogi przejrze.
Olej kokosowy zakupie (jutro jade do tej naszej stolicy, to sie obkupie kulinarnie haha, bo tu to zadnego konkretnego marketu nawet nie ma, co dopiero sklepu eko:-P)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

A Dalia to od zawsze taki skubacz niejadek, niestety. ale zdrowa,ten typ tak ma chyba.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

A ten karob dobry?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:15   #4186
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Do wypiekow , bo my zyjemy wszyscy na diecie Dalii, a moj Tz to lasuch jakich malo (i oczywiscie po tonie slodyczy nie tyje, na zlosc mi chyba wszystko robi:-P)

Dzieki
blogi przejrze.
Olej kokosowy zakupie (jutro jade do tej naszej stolicy, to sie obkupie kulinarnie haha, bo tu to zadnego konkretnego marketu nawet nie ma, co dopiero sklepu eko:-P)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

A Dalia to od zawsze taki skubacz niejadek, niestety. ale zdrowa,ten typ tak ma chyba.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja olej kokosowy zamiawiam przez neta. Tzn prawie przez neta, bo moja znajoma ma kolegę, który prowadzi sklep ze zdrową żywnościa i mi przywozi do krk zapas, jak tu przyjeżdża. zamawialam ostatnio ( ze 2 tygodnie temu) litr i jeszcze mam pół sloika. Marketowe są drobie. W realu płaciłam za 200ml 34 zł, a ten mam litrowy za 50 zł. Nie używam go codziennie bo muszę rotować produkty, ze względu na to, żeby Borysa nie uczuliły jeśli będą podawane codziennie, więc stosuję go wymiennie z olejem ryżowym lub z olejem z pestek winogron.

Borys codziennie wypija też łyżkę oleju lnianego rano na czczo , na wątrobę, bo ma obciązoną toksynami z grzybów i alergią ( tzn prawdopodobnie tym, zobaczymy po 3 miesiącach diety czy coś się poprawi, na razie od stycznia wyniki constans czyli wciąż przekroczone, ale nie był na diecie. Wątroba pewnie też jest sponiewierana przez szpital i te leki, które mu podawano no i ogólnie przez żółtaczkę noworodkową - czyli od samego początku - i wzmożone napięcie mięśniowe).

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość

[/COLOR]A ten karob dobry?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dobry Borys woli od kakao.
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:25   #4187
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Renatka, a dlaczego nie zamówisz przez net?
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:28   #4188
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Renatka, a dlaczego nie zamówisz przez net?
ja ją rozumiem szukałam z 3 tygodnie dobrze zaopatrzonego sklepu z eko żarciem w krk i znalazłam niedaleko w sumie siebie, bo chodziło mi też o to, żeby nie był zbyt daleko i nie w centrum, bo zaparkowanie w centrum KRK graniczy z cudem.

Ja nie zamawiam przez net, bo żeby sie to oplacalo trzeba znależć fajny sklep, który ma "wszystko to co chcesz" , i ok, to może nie problem, ale żeby się jeszcze bardziej opłacało to fajnie by było zrobic duże zakupy. I nagle okazuje sie że po 3 tygodniach masz jeszcze wszystko, ale nie masz mąki jaglanej to już nie zamawiasz bo ci sie nie opłaca. A tak.. jak masz sklep, to raz w tygodniu sru na zakupy, a jak czegoś braknie to w 15 minut zalatwiasz sprawę i jedziesz po tę jedną brakującą rzecz i wracasz.
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:31   #4189
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Millena, normalnie hardkor i wielki szacun,ze to ogarniasz tak pieknie zdeterminowana jestes, zaowocuje to zdrowiem Borysa

Agata, zamawiam, ale tak non stop mi niewygodnie, ja jestem czlowiek chaos, tu cos zapomne, tu mi sie przeterminuje.. lubie dlatego miec wszystko pod reka:-P
taka roztrzepana natura
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 13:38   #4190
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Millena, normalnie hardkor i wielki szacun,ze to ogarniasz tak pieknie zdeterminowana jestes, zaowocuje to zdrowiem Borysa
ja mam nadzieję haha bo nie wiem jak dlugo zniosę psychicznie tą jego dietę. Strasznie dużo stania w garach i generalnie zachodu.
Ale spoko, czas biegnie na naszą korzyść. Niedługo wprowadzimy gluta i zobaczymy co sie będzie działo.

To ważne dla mnie bardzo bardzo, gdy ktoś docenia to co robię ! To mi dodaje kopa i energii i wiary w to, że jakoś to będzie ! Poważnie. Także dzięki. Bo dla niektórych jestem mątką wariatką, ale ja na prawdę nie mam innego wyjścia, a jak sobie pomyślę, jakie dziadostwo zżera Borysa od środka to uznaję, że mam w tyle to co inni myślą, najwazniejsze to wypędzić grzyba z mojego dziecka

I faktycznie dużo poświęciłam, ale nie na darmo, bo przecież dla wlasnego dziecka. Nie pracuję już tyle, w zasadzie wcale, ale jakoś dajemy radę. Nie ukrywam, że najbardziej mi pomógł sprzęt który dostalam od rodziców, tj ☠☠☠☠☠☠☠☠☠. Bez niego bym oszalała

-----
hahaha .. ok wypikało
chodziło mi o termomiks.
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:44   #4191
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

A to rozumiem
Chociaż ja zamawiam sporo, najczęściej na spółkę z kimś albo kilkoma osobami, więc się opłaca
Ale w sumie nie mogę narzekać na zaopatrzenie sklepów na miejscu, Kielce tak małe, że wszędzie w 15 minut dojadę


millena, na pewno skorzystam w części twoich propozycji bo nie robię np. budyniu z jaglanej skoro mogę ze zwykłej. Ale niech zje dziecko jeszcze zdrowsze
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:48   #4192
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

U nas alergia powoli mija, choć jest tak, że masło (83%) zje i nic mu nie jest, jogurt grecki też może zjeść i nic, ale po mleku go sypie, a po serku z owocami to mi spuchł.

Mam nadzieję, że i waszym pociechą straci się alergia.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014

Edytowane przez onething
Czas edycji: 2014-05-23 o 13:53
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:50   #4193
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

na razie ogarnęłam , że kasza jaglana to samo zdrowie, ale tak samo jak kurkuma, możecie sobie poczytać o wlaściwościach. Uzywam i kaszy i kurkumy w duzych ilościach, tylko, że kaszę rotuję, bo nie chce żeby się na jagłę uczulił. Z tą rotacją idzie mi marnie jeszcze, no ale się staram.

Baaaardzo zdrowy jest olej kokosowy, działa na wszystko chyba, nawet można nim myć zęby dzieciom, bo jest p/zapalny i zdaje się, że p/próchniczy.

Ksylitol - cukier z brzozy o niskim IG, organizm nie musi go trawić, tzn chodzi o to, że nie idzie w boczki :P tak jak go przyjmujesz, tak przez ciebie przelatuje, a smak słodki pozostaje. Poza tym ksylitol zwalcza grzyba. Tylko trzeba uważać, bo po 2 łyżkach na dzien przeczyszcza , doświadczyłam na sobie

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość

_millena to może mogłabyś wysłać Renatce jeśli masz sprawdzone i pewne.
ale co wyslać ?
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:51   #4194
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Kokosowego mam w domu 1,5 kg
Bo i do jedzenia, na włosy, na ciało. No cud miód! Zębów nie myłam, ale kto wie
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:54   #4195
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Tak. Olej kokosowy jest świetny na wszystko a gdzie go kupujesz ? W jakiejś roZsadnej cenie ?


Wysłane przez Tapatalk
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:00   #4196
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ostatnio w kuchniach świata
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:06   #4197
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Ostatnio w kuchniach świata
ten ? http://sklep.kuchnieswiata.com.pl/pr...ml-2L-KTC.html

kurcze, to ja za 1l płacę tyle.... wygląda na to, że się bardziej opłaca
W galerii krakowskiej mają swój sklep, muszę się tam przejść w takim razie ( jeśli to ten)
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:07   #4198
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dzieki za zrozumienie millena dlatego wybieram przepisy z rzeczy latwo mi dostepnych glownie, ale u nas alergia tylko na dwie sprawy,wiec bardziej lajtowo.
Zeby robic zakupy stacjonarnie musialabym wyjechac z wojewodztwa, nie no, powaznie, rozbraja mnie to, co to za dziura... =-O

Szacun i pelne zrozumienie masz z mojej strony. Dla zdrowia dziecka wszystko, oczywista sprawa. My tez juz sporo szpitali zaliczylismy, leczymy sie u specjalisty, i nawet jak mam wyniki w reku-zle, to przesadzam, bo skoro objawow brak... to mam olac takie jest zdanie nawet rodziny mojej i Tz, musze tlumaczyc, czemu sie z nimi rzadko widujemy?

to sobie wyobraz jaka wariatka jestem , skoro karmie piersia prawie dwulatke?! olewam, moj wybor i moje cycki

☠thermo mix to moje marzenie.. kieeedys

Co mi wysylac ma millena? nic mi nie trzeba :-P


Swoja droga millena, przy tyn natloku gotowania spisz jeszcze?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2014-05-23 o 14:11
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:12   #4199
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Dzieki za zrozumienie millena dlatego wybieram przepisy z rzeczy latwo mi dostepnych glownie, ale u nas alergia tylko na dwie sprawy,wiec bardziej lajtowo.
Zeby robic zakupy stacjonarnie musialabym wyjechac z wojewodztwa, nie no, powaznie, rozbraja mnie to, co to za dziura... =-O

Szacun i pelne zrozumienie masz z mojej strony. Dla zdrowia dziecka wszystko, oczywista sprawa. My tez juz sporo szpitali zaliczylismy, leczymy sie u specjalisty, i nawet jak mam wyniki w reku-zle, to przesadzam, bo skoro objawow brak... to mam olac takie jest zdanie nawet rodziny mojej i Tz, musze tlumaczyc, czemu sie z nimi rzadko widujemy?

to sobie wyobraz jaka wariatka jestem , skoro karmie piersia prawie dwulatke?! olewam, moj wybor i moje cycki

☠☠☠☠☠☠☠☠☠ to moje marzenie.. kieeedys

Co mi wysylac ma millena? nic mi nie trzeba :-P


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja karmiłam Borysa niecały rok, i tak mieszanie przecież. Ale podziwiam mamy, które karmią dlużej, tym bardziej jeśli dziecko jest alergikiem. Bo wówczas samemu trzeba trzymać ścisłą dietę. Moja dietetyczka karmiła dziecko piersią do 4 roku życia Ale ona sama jest na diecie bezmlecznej, bezglutenowej, bezjajecznej i jeszcze jakieś tam, więc jej było ... łatwo
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:16   #4200
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Nic, nic. Chciałam coś napisać, później usunąć, ale nie wyszło i wysłałam, po czym edytowałam, więc reasumując tematu nie było
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 22:52:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.