Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-08, 21:55   #4621
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
Maddy u nas było tak, że Maks zrobił kilka razy do nocnika i nagle coś się stało, że za nic nie chciał usiąść przy kupie na kibelek. I jak przeczytałam Twoją wypowiedź o tej kąpieli to się zaczęła zastanawiać i przypomniało mi się że raz popuścił trochę w majtki. I może przez to się jakoś przyblokował?? Chociaż jak ma pampers to staje/kuca i robi odrazu bez problemu, cyrk i wstrzymywanie jest tylko wtedy jak nie chcę założyć pampersa. Nie chcę go jakoś naciskać, ale któregoś dnia znów schowam pampersy i zobaczę co będzie, czy zrobi do nocnika czy będzie trzymał.
W naszym wypadku nie było wyjścia. W pewnym momencie zależało mi już tylko na tym żeby Hania w ogóle zrobiła kupę i próbowałam zakładać pieluchę ale to nic nie dawało. Krzyki były nawet większe bo dodatkowo o to by nie zakładać pieluchy bo ona nie chce robić kupki.
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 07:05   #4622
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dla mnie ćwiczenia Ewki są mega nudne, próbowałam i nie zdzierżyłam Jak słyszę, że mam jedno ćwiczenie zrobić 5x, drugie 10x, a potem wszystko powtórzyć jeszcze 15x to mnie krew zalewa. Ja jestem w stanie jedno ćwiczenie czy jedną rundę powtórzyć max 2x i koniec, inaczej się nudzę na śmierć.

Ale znalazłam coś dla siebie - Fitness Blender Polecam!!! Mają mnóstwo gotowych zestawów do wyboru do koloru i strona super zrobiona, wszystko opisane, nawet licznik pokazuje ile się kalorii spaliło Ćwiczę z nimi już 3 miesiące 3x w tygodniu po ok. 40 min. Mam kilka swoich ulubionych zestawów, głównie cardio albo inne fat burning. I powiem Wam, że czuję się świetnie, jestem gibka i zwinna jak nigdy, ważę mniej niż przed ciążą z Sebą i ogólnie musiałam powyciągać ciuchy sprzed ok. 7 lat. A dodam, że jestem dopiero nieco ponad pół roku po porodzie
Ja też nie ćwiczę z Ewką, ja nawet patrzeć na nią nie lubię Ten Fitness Blender też nie dla mnie. Ja lubię ćwiczyć z Mel B i od jakiegoś czasu z Szymonem Gasiem, czasami robię coś z Zuzką a od poniedziałku zaczęłam http://tipsforwomen.pl/program-treningowy-focus-t25/


Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
Maddy u nas było tak, że Maks zrobił kilka razy do nocnika i nagle coś się stało, że za nic nie chciał usiąść przy kupie na kibelek. I jak przeczytałam Twoją wypowiedź o tej kąpieli to się zaczęła zastanawiać i przypomniało mi się że raz popuścił trochę w majtki. I może przez to się jakoś przyblokował?? Chociaż jak ma pampers to staje/kuca i robi odrazu bez problemu, cyrk i wstrzymywanie jest tylko wtedy jak nie chcę założyć pampersa. Nie chcę go jakoś naciskać, ale któregoś dnia znów schowam pampersy i zobaczę co będzie, czy zrobi do nocnika czy będzie trzymał.

Czy dajecie dzieciom pieczarki??

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

U mnie najlepszy trening to bieganie za Maksymem na rowerku. Normalnie interwały mam, idę, truchtam przy nim, biegnę za nim, niosę rower i biegnę, stoję, pędzę za małym z rowerem na plecach, dźwigam rower i panicza gdy się straaasznie zmęczy
Ja nie daję żadnych grzybów chłopakom.

Ja to nie mam możliwości biegać, wczoraj chciałam więc wzięłam chłopaków na boisko. Udało mi się przebiec 1,5 km i to z przerwami. Ciągle któryś coś chciał, więc pograliśmy w piłkę i poszliśmy do domu.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 07:19   #4623
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

benka99 dzieciom w ogóle nie wolno dawać grzybów, ponieważ są ciężkostrawne i nie mają żadnych właściwości odżywczych (jedynie smakowe).
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 08:51   #4624
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ja bym grzybów leśnych nie dawałą ale kiedys w zlobku dawali chyba krem pieczarkowy. Co do wlasciwosci grzybow fakt, 90pr wody, ale tez sporo bialka i mineralow.
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 09:48   #4625
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ja nie daje grzybów przez kandydoze


Wysłane przez Tapatalk
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:37   #4626
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pieczarkowa z żłobku?


Z kupami nie mamy problemu więc nie pomogę.
Raz tylko jak się najadł śliwek suszonych to go pogoniło


Na Chodakowską też patrzeć nie mogę wygląda jakby twarzy nei miała. Te jasne włosy, i pomalowane na jasno szeroko rozstawione oczy
Czasami ćwiczę z nią ale bez patrzenia.
Lubię Mel B, tubie Tiffany. Boczki dają wycisk, aż na żebrach z tyłu czuję Fajne czekoladowe ciałka mają to aż się ćwiczyć chce

I wczoraj pierwszy raz zrobiłam Tabatę


i deskę zrobiłam... dałam radę 1 minutę bez problemu, więc chyba nie jest ze mną tak źle
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 12:43   #4627
benka99
Rozeznanie
 
Avatar benka99
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 654
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ja nie daję ani leśnych ani pieczarek, ale ostatnio szwagierka mi powiedziała, że pieczarki można podawać jak dziecko skończy rok i byłam ciekawa Waszych opinii.
__________________
Nasz ślub 27.08.2011r.
Maksio - 31.05.2012
benka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 13:12   #4628
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Samych grzybów nie daję, ale jak do wywaru na zupę wrzucę grzybka, to daję
Albo jak koniecznie musi zjeśc mojego pasztecika z kapustą i grzybami. To skubnie




Ostatnia zabawa mojego dziecka...
Taka sytuacja: ja jestem w łazience, coś tam robię, maluję się czy ogarniam.
Przychodzi, patrzy na mnie spode łba, wychodzi z łazienki i szykuje się do zamknięcia drzwi...
mówię ( a raczej mówiłam): "Maciusiu nie zamykaj drzwi bo zostaniesz tam sam"
Teraz staje, łapie drzwi: "Maciusiu, nie ziamykaj, ziosianiesz siam".
Zamyka!
"Maciek ziostał siam, maciek ziostał siam!"
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:41   #4629
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Pieczarkowa z żłobku?


Z kupami nie mamy problemu więc nie pomogę.
Raz tylko jak się najadł śliwek suszonych to go pogoniło


Na Chodakowską też patrzeć nie mogę wygląda jakby twarzy nei miała. Te jasne włosy, i pomalowane na jasno szeroko rozstawione oczy
Czasami ćwiczę z nią ale bez patrzenia.
Lubię Mel B, tubie Tiffany. Boczki dają wycisk, aż na żebrach z tyłu czuję Fajne czekoladowe ciałka mają to aż się ćwiczyć chce

I wczoraj pierwszy raz zrobiłam Tabatę


i deskę zrobiłam... dałam radę 1 minutę bez problemu, więc chyba nie jest ze mną tak źle
tak...
niby jadłospis nie wygląda źle, bo jedzonko urozmaicone, ale odkąd Hania jest ze mną w domu to ZERO zmian skórnych i innych problemów
Wiem, że zaoatrują się w biedrze, przynajmniej w słodycze (ciastka, herbatniki, chrupki kukurydz.) więc podejrzewam, że robią tam zapewne zakupy na wszystkie posiłki. Mam tylko nadzieję, że na śniadanie nie podają tych najgorszych parówek i wędlin paczkowanych z biedry...


Ja bardzo lubiłąm cwiczyc tez z Tfiiany Rothe, w szczegolnosci mountain climber (daje wycisk) i jeszcze z jedną amerykanką - jakas Gilian... a Chodak i tak sie wyrobila od pewnego czasu.
__________________
Hania

Edytowane przez moniczka1302
Czas edycji: 2014-07-09 o 13:43
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:41   #4630
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ja grzybów nie daję wcale ale gdzieś czytałam, że pieczarki można podawać dzieciom od 2-3 lat. Leśne później.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 20:54   #4631
benka99
Rozeznanie
 
Avatar benka99
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 654
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dzięki za odp o grzybach

Polecę dalej z pytaniami ostatnio pisałyście o przetworach, robicie może do słoików sos pomidorowy, taki do makaronu? Jak? Jak wogóle gotujecie sos, czymś zagęszczacie?
__________________
Nasz ślub 27.08.2011r.
Maksio - 31.05.2012
benka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 21:24   #4632
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Grzybow nie lubie wiec tez nie gotuje i nie jemy
Wiecie co... olafa zapalenie spojowek dzis przeszlo na mnie fatalnie sie czuje i robie wszystko zeby ponownie nie zarazic olafa. Eh...

A jeszcze takie pytanie jaki ostatnio apetyt mają wasze dzieci? Tzn te chętnie jedzące dzieci bo tak jak nigdy nie mielismy problemu z jedzeniem tak od jakiegos czasu jest coraz gorzej. Rano wypije mleko, a w przedazkolu czasem tylko cos skubnie ze sniadania a obiadu nie chce... W domu kolacje zjada raz chetniej raz mniej chetnie. Ale spadek apetytu znaczny. To jakis etap? Czy wina pogody? Wiem ze dzieci w ich wieku mają mniejsze zapotrzebowanie na jedzenie niz dotychczas, ale zeby zyc caly dzien tylko na kubku mleka, plasterku szynki i lekkiej kolacji?? Wprawdzie je duzo owocow... Ale gdzie bialko? W tym plasteeku szynki? Nie wiem..
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 22:02   #4633
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

minini, u nas też z jedzeniem gorzej niż zawsze
Ale nie przejmuję się. Daję to co mam przygotowane. Zje to zje, a jak nie to kuchnia zamknięta do następnego posiłku
Raz metoda zadziała i głodny zje następny posiłek, innym razem (w przeważającej większości) nie zje Trudno, nie będę na głowie stawać.
Warzywa? Co to są warzywa?
Jedyne co zjada to wyłuskane ziarenka z fasolki szparagowej. Pół kilo potrafi przerobić
Zupy?
Rosół, pomidorowa, ogórkowa... chyba tyle w tej chwili.
Wczoraj nagotowałam pysznej jarzynowej. Będę żarła przez cztery dni. A jaśnieksiążę... może zje "kanapkeeeeeeeee!!!" czyli bułkę z masłem, bo żadne pasty nie smakują.

Teraz men mojego dziecka opiera się na plackach, placuszkach, naleśnikach, kanapkach, powyższych zupach, jajecznicy, omlecie (robię z otrębami), serze żółtym, wędlinie, makaronie ("bez siusu, siosu Maciek nie jubi!!! siam makajon daj!").
Placki robię z mąk wszelakich, unikam pszennej bo i tak je bułki czy chleb.
Gryczana, jaglana, owsiana, żytnia, otręby - można z nich zrobić wszystko. Placki, naleśniki wychodzą pyszne.
Aha, jeszcze budyń jaglany zje jak ma ochotę, lubi gofry owsiano-gryczane z otrębami - koniecznie z dżemem ("dużooooooooo dziemu! cały sioik daj! mojejowego! tiuskawkowego daj jeszcze!") i jogurtem.
I placki jaglane.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 22:18   #4634
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

A ja wychwalę moją córcie z jedzeniem bo od kilku dni jest lepiej z jedzeniem ale wiecie, ona to waga piórkowa i nikt nie wierzy, ze ma skończone 2 latka, taka drobinka.

U nas nastomiast zupy i jeszcze raz zupy

Uwilbia rosół, ale taki tłusty i koniecznie z makaronem. Pomidorówka, brokułowa, żur, ogórkowa i ostatnio z botwinki, dziś jadła aż się uszy trzęsły. Generralnie robię geste i zawiesite zupy kremy bo takie najbardziej lubi. Niestety wszystko miksuję , czasem zostawię ziemniaczki , mieśko zawsze wkrojone.

Nie przepada natomiast własnie za plackami, naleśnikami, chociaż PODOBNO w żłobku zjadała , makaronu na słodko tez nie tknie, ryżu na słodko tak samo

Musi byc mincho/ryba i tyle!

Z warzywami też róznie ale ogólnie to zjada pomidora, na ogórki kiszone az się uszy trzesą, brokuł i kalafior - mówię wtedy ze je kwiatuszki.

Aha, z dumą dodam, że uwielbia szpinak oczywiście z makaronem i łososiem w sosie smietanowym. Wykupiłam całe zapasy swiezego szpinaku u jednego pana na targu, podgotowałam i zamroziłam mnóstwo porcji .

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość
Grzybow nie lubie wiec tez nie gotuje i nie jemy
Wiecie co... olafa zapalenie spojowek dzis przeszlo na mnie fatalnie sie czuje i robie wszystko zeby ponownie nie zarazic olafa. Eh...

A jeszcze takie pytanie jaki ostatnio apetyt mają wasze dzieci? Tzn te chętnie jedzące dzieci bo tak jak nigdy nie mielismy problemu z jedzeniem tak od jakiegos czasu jest coraz gorzej. Rano wypije mleko, a w przedazkolu czasem tylko cos skubnie ze sniadania a obiadu nie chce... W domu kolacje zjada raz chetniej raz mniej chetnie. Ale spadek apetytu znaczny. To jakis etap? Czy wina pogody? Wiem ze dzieci w ich wieku mają mniejsze zapotrzebowanie na jedzenie niz dotychczas, ale zeby zyc caly dzien tylko na kubku mleka, plasterku szynki i lekkiej kolacji?? Wprawdzie je duzo owocow... Ale gdzie bialko? W tym plasteeku szynki? Nie wiem..
współczuje z tym zapaleniem spojówek bo też na nas wszystkich przeszło.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp o grzybach

Polecę dalej z pytaniami ostatnio pisałyście o przetworach, robicie może do słoików sos pomidorowy, taki do makaronu? Jak? Jak wogóle gotujecie sos, czymś zagęszczacie?
Z tego co pamietam to agata kiedys cos wspominala o domowym keczupie. Sama jestem ciekawa, ale lepiej poczekac na sezon pomidorowy.
__________________
Hania

Edytowane przez moniczka1302
Czas edycji: 2014-07-09 o 22:16
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 22:56   #4635
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
minini, u nas też z jedzeniem gorzej niż zawsze
Ale nie przejmuję się. Daję to co mam przygotowane. Zje to zje, a jak nie to kuchnia zamknięta do następnego posiłku
Raz metoda zadziała i głodny zje następny posiłek, innym razem (w przeważającej większości) nie zje Trudno, nie będę na głowie stawać.
Warzywa? Co to są warzywa?
Jedyne co zjada to wyłuskane ziarenka z fasolki szparagowej. Pół kilo potrafi przerobić
Zupy?
Rosół, pomidorowa, ogórkowa... chyba tyle w tej chwili.
Wczoraj nagotowałam pysznej jarzynowej. Będę żarła przez cztery dni. A jaśnieksiążę... może zje "kanapkeeeeeeeee!!!" czyli bułkę z masłem, bo żadne pasty nie smakują.

Teraz men mojego dziecka opiera się na plackach, placuszkach, naleśnikach, kanapkach, powyższych zupach, jajecznicy, omlecie (robię z otrębami), serze żółtym, wędlinie, makaronie ("bez siusu, siosu Maciek nie jubi!!! siam makajon daj!").
Placki robię z mąk wszelakich, unikam pszennej bo i tak je bułki czy chleb.
Gryczana, jaglana, owsiana, żytnia, otręby - można z nich zrobić wszystko. Placki, naleśniki wychodzą pyszne.
Aha, jeszcze budyń jaglany zje jak ma ochotę, lubi gofry owsiano-gryczane z otrębami - koniecznie z dżemem ("dużooooooooo dziemu! cały sioik daj! mojejowego! tiuskawkowego daj jeszcze!") i jogurtem.
I placki jaglane.
Agata to ja bym bardzo prosila o przepis na gofry owsiano gryczane bez otrębow bede miala wersje bezglutenową to i TZ sie zalapie!
Bo wszelkie inne placki, nalesniki to walkujemy na okrąglo. Raz owsiano bananowe, albo orkiszowe z owocami, jaglane nalesniki, gofry mamy w wersji ryzowej ale smaczne są tylko świezo po upieczeniu-wieczorem robią sie dziwne sucho-gumowe :P a jak te owsiane po czasie sie zachowują?
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 05:30   #4636
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość
Grzybow nie lubie wiec tez nie gotuje i nie jemy
Wiecie co... olafa zapalenie spojowek dzis przeszlo na mnie fatalnie sie czuje i robie wszystko zeby ponownie nie zarazic olafa. Eh...

A jeszcze takie pytanie jaki ostatnio apetyt mają wasze dzieci? Tzn te chętnie jedzące dzieci bo tak jak nigdy nie mielismy problemu z jedzeniem tak od jakiegos czasu jest coraz gorzej. Rano wypije mleko, a w przedazkolu czasem tylko cos skubnie ze sniadania a obiadu nie chce... W domu kolacje zjada raz chetniej raz mniej chetnie. Ale spadek apetytu znaczny. To jakis etap? Czy wina pogody? Wiem ze dzieci w ich wieku mają mniejsze zapotrzebowanie na jedzenie niz dotychczas, ale zeby zyc caly dzien tylko na kubku mleka, plasterku szynki i lekkiej kolacji?? Wprawdzie je duzo owocow... Ale gdzie bialko? W tym plasteeku szynki? Nie wiem..
Bo zapalenie spojówek to paskudztwo strasznie zaraźliwe. U nas było już dwa razy odkąd Alex poszedł do przedszkola. Do tego boli strasznie. Ja podawałam dzieciom przeciwbólowo coś na noc jak spać nie mogli.

Odnośnie jedzenie, Olaf dużo pije?? Moje dzieci to niejadki, Starszy też niedużo pił za to Młodszy mógłby litrami. Jak ukróciłam picie to zaczął lepiej jeść. Ja bym się nie przejmowała tak jak pisze Agata Na pewno się nie zagłodzi U nas menu raczej skromne, bo moje dzieci więcej rzeczy nie jedzą niż jedzą. No i Młodszy od jakiegoś czasu na słoiczkach, innego obiadu nie zje. A ja tam wolę by coś ciepłego zjadł niż nic
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 06:23   #4637
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Co wam mogę napisać ? u nas tez bunt jedzeniowy. Wszystko jest "bleee".
Na sniadanie tylko owsianka, koniecznie musi być z owocem. Placki, naleśniki - zawsze i wszędzie mimo ze bezglutenowe i weganskie najbardziej lubi jaglane ze smakoterapii.
Zupy - tylko tu udaje mi sie przemycić warzywa. Ogórkowa , kapuśniak , pomidorowa, rosół , żur. Jarzynowej nie tknie
Muszę spróbować jesCze z kremem z groszku bo groszek lubi.
Mięso tak, najchetniej smażone ale jak dodam warzywo do kotleta (zmielone oczywiście na wiór ) to nie zje. Lubi tez gotowane mięso z rosołu. Ale musi być z rosołu bo gotowane w bulionie z domowej bulionetki jest bleeee
Uwielbia owoce. W każdej postaci. Na kolacje idę na łatwiznę i podaje najcześciej kiełbasę ale marzy mi sie ze bedzie jadal kasze z warzywami i juz widzę minę Borysa sugerująca "chyba snisz"


Wysłane przez Tapatalk
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 06:47   #4638
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Szymonowy apetyt bez zmian (na szczęście ). Wcina wszystko od owoców, warzyw, zup, po kasze, makarony, parówki (obowiązkowo z ketchupem), placuszki, gofry (obowiązkowo z demem) i co tam tylko jest. Ahh...ziemniaków nie lubi
I mam nadzieję, że tak jeszcze będzie dłuuugi czas.
Jak jest ciepło to je mniejsze porcje, za to bardzo dużo pije.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 07:58   #4639
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Zapomniałam, owoce zjada w ilościach hurtowych.
Pojemniczek malin. Proszę bardzo.
Ćwierć litra jagód. Mało!
Brzoskwinie, jabłka uwielbia, morele, nektarynki


Mięso gotowane z rosołu też! Bez smaku prawie, ale zjada aż mu się uszy trzęsą.

Kasza z warzywami


Cytat:
Napisane przez benka99 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp o grzybach

Polecę dalej z pytaniami ostatnio pisałyście o przetworach, robicie może do słoików sos pomidorowy, taki do makaronu? Jak? Jak wogóle gotujecie sos, czymś zagęszczacie?
E tam, szkoda czasu.
Sos pomidorowy to 10 minut, akurat tyle się makaron gotuje, więc nie robię do słoików.


Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Aha, z dumą dodam, że uwielbia szpinak oczywiście z makaronem i łososiem w sosie smietanowym. Wykupiłam całe zapasy swiezego szpinaku u jednego pana na targu, podgotowałam i zamroziłam mnóstwo porcji .


Z tego co pamietam to agata kiedys cos wspominala o domowym keczupie. Sama jestem ciekawa, ale lepiej poczekac na sezon pomidorowy.
Super z tym szpinakiem.
Dawno nie dawałam, może spróbuję
CHociaż jeśli "makajon bez siosu" to przecież szpinak też będzie w zęby wchodził.

O! Łososia Maciek uwielbia!
Najlepiej 100 g wędzonego i pół kromki chleba.


Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość
Agata to ja bym bardzo prosila o przepis na gofry owsiano gryczane bez otrębow bede miala wersje bezglutenową to i TZ sie zalapie!
Bo wszelkie inne placki, nalesniki to walkujemy na okrąglo. Raz owsiano bananowe, albo orkiszowe z owocami, jaglane nalesniki, gofry mamy w wersji ryzowej ale smaczne są tylko świezo po upieczeniu-wieczorem robią sie dziwne sucho-gumowe :P a jak te owsiane po czasie sie zachowują?
Proszę bardzo:

150 g mąki i otrębów (daję po 60 g gryczanej i owsianej + 30 g otrębów, ale próbowałam też same mąki)
250 ml mleka (może być też jogurt wymieszany z wodą)
30 g oleju lub rozpuszczonego masła
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 jajko
2 łyżki cukru

Wszystko dobrze wymieszać, ma być bardziej gęste niż ciasto naleśnikowe (można w razie potrzeby dolać wody).
Smażyć w dobrze rozgrzanej gofrownicy. Układac na kratce do przestygnięcia.

Wychodzi 8 gofrów z takiej gofrownicy


Tylko moim zdaniem duże znaczenie ma sama gofrownica.
Z tej mojej wychodzą gofry z każdego przepisu.
Jak wystygną to zawijam w folię alu i 2-3 w lodówce mogą posiedzieć. Dobrze się odgrzewają na suchej patelni i są znowu chrupiące.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 08:17   #4640
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

no właśnie ja chcę kupic gofrownicę ale wybór nie powala... co to za gofrownica?
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 08:56   #4641
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

https://www.google.pl/webhp?sourceid...=dezal%20301.5

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Taka sytuacja z wczoraj.

Tatuś usypia dzidziusia.
Dzidziuś siedzi na łóżki i "cita ksionśki". Komentuje, śmieje się... 5 minut, 10, 15... cita, cita...
Tatuś "Maciusiu ty sobie tu czytaj a tatuś idzie się napić wody, jak będziesz chciał żebym przyszedł to mnie zawołaj".
Brak reakcji, taki zaczytany.
Tatuś wychodzi, 5 minut, 10... dzidziuś nie woła.
Ale nadal czyta.
Tatuś wraca, siedzi z dzidziusiem, razem czytają. Dzidziuś kładzie się, siada, kładzie, na boku, na plecach...
Tatuś wychodzi "napić się wody", dzidziuś woła "tataaaaaaa".
"Słucham Maciusiu?"
"Tata... tata... tata powie mamie... mama piszła do Maćka... mama już umiła się"
"A co będzie robił jak przyjdzie mama?"
"Dotikał cicków!"

__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 09:31   #4642
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Chłopak szybko zaczyna
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 09:58   #4643
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Czyli jak nie tylko u nas spadek apatytu. Wiec przestaje sie zamartwiac
Dzieki Agata za przepis. W wekend wyprobujemy
Gofrownice mamy taka uniwersalną- sandwich/grill/gofrownica. Zmieniam tylko te płytki, nie narzekam na jej dzialanie
A maciej twoj to niezly! Cycki mu juz w glowie..zdrowy chlopak hihi
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 11:32   #4644
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ryby też lubi, najchętniej w postaci domowych paluszków rybnych panierowanych w lnie mielonym ale są pyyyyyszne, spróbujcie. Przyprawiam delikatnie solą i obficie kurkumą ( daje kolor złocisty ) i obtaczam w lnie mielonym złocistym, wrzucam na olej kokosowy i podsmażam z minutę, aż się zarumieni. Mniam !!

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
no właśnie ja chcę kupic gofrownicę ale wybór nie powala... co to za gofrownica?
z goframi bezglutenowymi i wegańskimi to już wyższa szkoła jazdy, ale mimo wszystko chciałabym sobie kupić formy do pieczenia gofrów w piekarniku. Bo nie mam miejsca na kolejne sprzęty w domu. W każdym razie, formy na necie są drogie, po 120 zł za formę (8 gofrów), kiedyś były ponoć w Lidlu za 15 zł ( 4 sztuki) i czekam na "drugi raz"


Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
"A co będzie robił jak przyjdzie mama?"
"Dotikał cicków!"

__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:45   #4645
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Millena, sama mielisz len złocisty?
Mam cała pakę i moge zrobić.

Jaką rybę robisz najczęściej?


Dzidziuś zjadł dziś od babci zupę jarzynową. A wczoraj była niedobra
Ale jak się zorientował co je, to przestał.
Tak się czasami zastanawiam.... to nie tak, że on nie lubi. Bo lubi.
Ale nie zje bo nie Jak pomidorową robię to miksuję wszystkie warzywa, i je taki gęsty krem.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o

Edytowane przez _agata
Czas edycji: 2014-07-10 o 13:53
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:54   #4646
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Nie panierowalam w samym lnie, musze speobowac. Hehe u mnie w kuchni juz 3 mlynek. Miele wszystko sama! Ale lnu wam nie polecam mielic na zapas za duzo bo po jakims czasie staje sie gorzki. Ale tak do 2 tyg jest ok
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 14:10   #4647
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość
Nie panierowalam w samym lnie, musze speobowac. Hehe u mnie w kuchni juz 3 mlynek. Miele wszystko sama! Ale lnu wam nie polecam mielic na zapas za duzo bo po jakims czasie staje sie gorzki. Ale tak do 2 tyg jest ok
Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Millena, sama mielisz len złocisty?
Mam cała pakę i moge zrobić.

Jaką rybę robisz najczęściej?


Dzidziuś zjadł dziś od babci zupę jarzynową. A wczoraj była niedobra
Ale jak się zorientował co je, to przestał.
Tak się czasami zastanawiam.... to nie tak, że on nie lubi. Bo lubi.
Ale nie zje bo nie Jak pomidorową robię to miksuję wszystkie warzywa, i je taki gęsty krem.
Rożnie z tym lnem. Czasem nie mam na to czasu albo się zagapię ( a mielę w thermomiksie, więc muszę zmielić więcej niż jedną porcję) i w takich przypadkach mam kupny mielony. Tylko one sa odtłuszczone , więc w sumie mniej wartościowe niż te mielone w domu z ziaren. Można mieliić w młynku do kawy, ale jakoś mi sie nie chce go wyciągać. Ponieważ ja lnu uzywam dużo ( zamiennik jajek, panierka, dodaję do owsianki czasami), to dość szybko mi schodzi i nie zdążyłam poczuć , że gorzknieje. Kupuję w markecie len złocisty w ziarnach i jadę z koksem, albo tak jak pisałam używam już gotowego.

Najczęściej kupuję dorsza Bo każdy z nas go zje. Stary nie lubi łososia. Młody i ja lubimy, więc jest od wielkiego dzwonu.

U nas z jedzeniem jest to samo. Rzadko jada kolor zielony Nawet nie wie jak niektóre potrawy smakują, ale jak są zielone, to z założenia są bleee. Oprócz groszku zielonego , ale musi on być mrożony Bo ugotowanego nie zje

Dość często mi sie zdarza tak, że coś mu jednego dnia smakuje, a drugiego nie, albo nie próbując dania od razu stwierdza, że jest ble.
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 17:53   #4648
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

A ten termo miks to serio taki dobry jest?? Na wielu blogach widzę rózne przepisy w 2 wersjach: w tym urządzeniu i tradycyjnie. W sobotę na biobazarze była pani dietetyk co sprzedawala te ustrojstwo ale cena mnie poraziła ponad 4tys. Naprawdę warte to jest takich pieniędzy?? Rozumiem, że wtedy kuchenkę i piekarnik mogę sobie podarowac?

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

u nas zas kroluje łosoś, dorsza srednio lubi. dzis zreszta tez byl, ziemniaczki z masełkiem i brokul.

jak to mrozony groszek? nieugotowany??
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 20:32   #4649
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Seba niby wszystko je, ale parę dni temu się zaparł i nie pije mleka. Rano zawsze dostawał kubek, jeszcze przed śniadaniem (sam o niego wołał), aż tu nagle z dnia na dzień koniec. Nie i nie. A szkoda, bo mi to załatwiało zapotrzebowanie na nabiał No nic, może jeszcze wróci do mleka.

W ogóle ostatnio się strasznie zbuntował i czasami ciężko z nim wytrzymać, bo ma swoje poglądy i jak się z nimi nie zgadzam to jest mega wycie

Tak się zastanawiam _agata czy Maciek - najgrzeczniejsze chyba dziecko na tym forum - ma bunty, histerie itp.? Czy dalej taki usłuchany?
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 20:52   #4650
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Termo jest spoko dla mnie wart wszystkich pieniędzy, bo dzieki niemu mogę zrobić coś innego niż siedzenie w garach. Na płycie prawie wcale juz nie gotuje, poza smażeniem i np dzisiejszym rosołem TM nie piecze i nie smaży. Poza tym robi wszystko inne i to kilka razy szybciej. Jednak : gdybym miała mniejsze problemy z dieta Borysa pewnie bym go nie kupiła. Teraz tez go nie kupiłam dostaliśmy od moich rodziców w prezencie.


Wysłane przez Tapatalk
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 22:52:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.