Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-22, 05:51   #4711
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Moniczka nie wiem czy Hania śpi jeszcze w dzień, ale mój Starszy spał i wtedy zawsze cała trojka szliśmy na drzemkę. Nie było tego ze ja muszę w tym czasie sprzątać lub robić coś innego. Inne rzeczy musiały poczekać. No i my od powrotu ze szpital przeszliśmy na MM ale ja z tych matek co KP nie upatrują jako coś wspaniałego, raczej kojarzyło mi sie z bólem i łzami w oczach.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 06:47   #4712
joss
Raczkowanie
 
Avatar joss
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 120
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Witam

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Kilka razy wykonywaliśmy to badanie z mierzeniem ciśnienia w uszach i jeszcze nie usłyszałam, że jest ono trudne do wykonania. Jeśli zaglądał do uszek i nic nie zauważył to powinno być dobrze. Na pewno bym się nie zdecydowała na badanie pod narkozą ale tam już badają słuch w uchu wewnętrznym a tutaj nie o to mi chodziło skoro Celinka jednak reaguje na to co do niej mówisz. Chodziło mi raczej o zniekształcenie dzwięku z powodu zbyt dużego ciśnienia w uchu środkowym.
A do psychologa warto się wybrać my też odwiedzaliśmy różnych specjalistów zwłaszcza, że Alex urodził się bardzo malutki.
Nie wiem jak Twój syn, ale Celinka na samym końcu strasznie się kręciła i ten wykres już trochę zaczął szaleć przez to. Właśnie to kręcenie laryngolog miała na myśli. Dorosłemu, czy starszemu dziecku karzesz siedzieć spokojnie, to da radę, a takie małe dziecko raczej ciężko.

Niemniej jednak, ja już żadnych wątpliwości nie mam co do słuchu Celinki. Jakimś dziwnym trafem jak tylko skończyła 2 lata, nagle wykonuje niemal wszystko, o co się ją poprosi
Z mową w zasadzie nic konkretnego się nie ruszyło, bo nadal mówi tylko i wyłącznie po swojemu, oprócz "daj" i zniekształconego "nie"

Ale macie fajnie z tymi wyjazdami - ja już po urlopie, buu
joss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 07:51   #4713
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Moniczka, będzie lepiej

Współczuję przeżyć podczas sesji... Chociaż przepraszam, ale się uśmiałam czytając

U nas też było najgorzej, jak Kalinka miała 3-4 tygodnie. Moi rodzice tedy pojechali, więc żadnej pomocy, mąz pracował do tej 18, Antek w tych emocjach wielkich, nie radził sobie za bardzo i chociaż od początku był przyjaźnie nastawiony, to trochę go przerastało wszytko. A Niunia juz wyszła z tego pierwszego zmęczenia kiedy tylko spała a jeszcze rytmu za bardzo nie złapała i dużo płakała i za łatwa nie była - bardzo ciężko ją było uśpić, w wózku się darła, smoczka nie chciała (zresztą dalej nie chce)... Na szczęście polubiła chustę No i u nas to karmienie jednak szybciej szło od początku. Najadała się i już.
Ja do tej pory robię tak, że jak karmię Małą, a Antek nie jest zajęty sobą tylko mnie potrzebuje, to robimy tak, że on przynosi sobie książeczkę i przytula się z drugiej strony i sobie czytamy. Albo bez książeczki. Jego zresztą strasznie interesowało oglądanie jak Mała je, co było irytujące, ale starałam się go nie odganiać, tylko przytulać (i przytrzymywać na wszelki wypadek, żeby nie pokazywał gdzie niunia ma oko )No i obowiązkowo, jak odbijam małą, to Antoch się wspina na drugie ramię,

Edytowane przez pola_m
Czas edycji: 2014-11-03 o 14:09
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 07:54   #4714
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Aha, jak Wojtek będzie starszy to będzie lepiej - nie będzie tyle spał, ale złapie rytm trochę, może szybciej będzie jadł, Hania się przyzwyczai, Ty odpoczniesz (przecież Ty ciągle w połogu jeszcze, jesteś zmęczona, hormony szaleją...).
I tak jak pisze Cate - staraj się drzemnąć w ciągu dnia, olej dom i gotowanie. JAk człowiek jest wyspany, to zmienia się perspektywa
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 07:58   #4715
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej

udanych urlopów wszystkim urlopującym

Trochę zazdroszczę.. my nie wiem czy uciułamy kasę w tym roku na jakikolwiek dłuzszy wypad, nie wiem też jak będzie z czasem.

Tż nie ma dopiero od tygodnia- zostały nam jeszcze dwa do jego powrotu a ja już tu szaleję. W sensie nuuudy. Dziecko nawet przez sen woła ''tata ojciec nie ma" (ona tak go zawsze i wszędzie woła).
Rodzinka (moja), która jest 15km ode mnie, ma możliwosc i czas (emerytury) się brzydko mówiac wypięła, odwiedzili mnie w sobotę na 2 godziny, po tym jak nie widzieli nas od Dalii urodzin (półtora miesiaca)- wczesniej mieli podobną przerwę- iii.. tata włączył sobie tv i eurosport a mama wyszła pic sok na balkon. Już nie mówie o tym,że mogliby zapytac czy mi w czyms pomoc, radzę sobie wiec olewam, ale troche zainteresowac sie wnuczką.. To się nasłuchałam tylko o synku siostry (ma 7mscy i mieszka blok obok nich, na jego punkcie totalne szalenstwo, pomoc finansowa dla siostry, a taka codzienna tez duza- zakupy, mama chodzi tam zmywac naczynia czy myc okna.. - facet siostry pracuje za granicą. )

Normalnie ryczec mi sie chciało, wyżaliłam sie TŻ w smsie (tylko taki możemy miec kontakt).

No i dziewczyny mam taki problem..
krótko mówiąc z siostrą od dziecka żyłyśmy w baaardzo złych relacjach (ona jest 11 lat starsza). Nie chce sie wdawac w szczegoły,ale w sumie to nigdy nie poczułam do niej miłosci. teraz mimo dzielących nas jedynie 15 km nie widujemy się w ogole, nie dzwonimy do siebie, nie wyślemy sobie nawet głupiego smsa. gdy urodził sie jej syn, zapytała czy będę chrzestną- zgodziłam się, dziecko niczemu niewinne.
teraz ona w sierpniu bierze ślub cywilny- na Dalii urodzinach zapytała czy będę świadkową- celowo wg mnie przy ludziach, żeby mi było trudniej odmowic. (dobrze wiedza, że nas nie stac na to, a 50zł do koperty jednak wstyd włozyc).
Im powodzi się dobrze, mają sporo oszczednosci, jej facet za granicą, rodzice im pomagają (bo nawet to,że moja siostra i dwojka jej dzieci nie zjedli obiadu nigdy w swoim domu, tylko u rodzicow daje sporą oszczednosc..), my zero oszczednosci, ciułamy każdy grosz, na chrzciny uciułalismy 500zł. Dalia na urodzine dostała mini lalke w mini nosidełku- aż sprawdziłam cene w tesco-15zł. I to nawet juz nie chodzi o kase.. ale o obłude, wiem mniej wiecej jaka maja sytuacje finansowa, a tu przynosi taki drobiazg tłumaczac sie pół godziny jak to im ciezko.
Przy tym wkurza mnie tez postawa rodzicow- no ewidentnie czuje sie olana.

TŻ wkurzony i powiedział,że na zaden slub nie idziemy.
Szczerze? Tez bym nie poszła i urwała w koncu tą obłudę. Ale jak sie wykrecic?! Prawda do nich nigdy nie dotrze, uwierzcie. Chodziłam juz w liceum przez tą sytuacje do psychologa, za jej radą probowałam rozmawiac.. słyszałam tylko, że mam cudownych rodzicow, jak moge im takie cos powiedziec.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:10   #4716
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Wczoraj zasnelam z olafem obudzilam sie po polnocy i dopiero szlam sie kąpac.. Jakos sie niewyspalam :/ a pracy sporo..

Moniczka nie mam dwojki dzieci ale wiekszosc znajomych juz ma a szwagier ma nawet 3 nie rezygnuj z karmienia piersia, podczas karmienia bierz hanie do was i tes sie przytulajcie niech wie ze w tym czasie nie jestes tylko dla wojtka, oprzytula sie a jak jej sie znudzi to chociaz sama odejdzie a nie bedzie sie czula ze to przez brata nie moze do mamy sie przytulac w tym czasie. I dziewczyny mają racje - spij w dzien razem z dziecmi! Olej sprzatanie i gotowanie. Jak sie wyspisz napewno znajdziesz chwile zeby i tak to ogarnąc
Dasz rade! Wierzymy! I nie zrob jak nasi znajomi ktorzy tak przejmowali sie starszym kiedy pojawilo sie drugie dziecko ze w efekcie to te mlodsze bylo bardziej zaniedbywane.


Renatka znam takie sytuacje gdzie pozory są wazniejsze od prawdy. W rodzinie TZ tylko pozory sie liczą i to jak postrzegają ich inni ludzie...wiec znam to doskonale niestety.
Rowniez wykręcilabym sie z tego slubu a juz napewno z bycia swiadkowa. Jesli kompletnie nie czujesz z siostrą bliskosci to co sie przejmujesz co pomysli i czy sie obrazi. Masz teraz swoją rodzinę i to ona i jej potrzeby są teraz wazniejsze. A sytuacje z rodzicami i siostrą... Trudna sprawa jak w gre wchodzą emocje bo to wkoncu rodzice i nierealnym rozwiazaniem byloby urwanie kontaktu chociaz to chyba poukladaloby twoje emocje i nie czekalabys ciagle na pomoc i kontakt z ich strony. Bo jak piszesz nie palą się do tego... Smutne, no ale relacje z rodziną nie zawsze są takie jak bysmy chcieli
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:31   #4717
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Renatka ja bym też się wykręciła z tego ślubu, zwyczajnie nie możesz, męża nie ma, nikt Ci wtedy nawet przy dziecku nie pomoże. I tak już z siostrą nie gadasz więc specjalnie Cie to nie obejdzie jak przestanie się odzywać

Niunia my też do PL się wybieramy. Dziadkowie już też czekają. Moja mama ma już cuda pokupowane, żeby wnuki wszystko miały jak przyjedziemy wieczorem
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 10:47   #4718
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

No tak.. ja tylko momentami wciaz taka ciepla klucha;-) i wiem,ze to zadziala tak: ja odmowie,rodzice sie obraza na amen. A ja, poza Tz i mala, mam tylko rodzicow i siostre. TZ rodzina, nawet jak ja z nimi roznie zylam, to do wszelkiej pomocy, takze przy dziecku zawsze szczerze chetni. Jak odmowie swiadkowania to w polsce juz naprawde bede samiutka, tymbardziej jak Tz wyjezdza, a to wtedy np dalia najczesciej chorowala tak,ze ladowalysmy w szpitalu..
Choc i wtedy mi bardzo nie pomogli..

A Tz juz wtedy bedzie,ale On na ten slub na pewno nie pojdzie. ;-) w sumie to oni sie wlasciwie nie znaja.


Moniczka, wierze,ze dasz rade. :-*
Trudno mi cos doradzic,bo nie wiem jak to jest .. ale odpoczynek ci sie przyda na pewno, ja to spalam po porodzie non stop z D.;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:28   #4719
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pola, cate nawet nie umiem sobie wyobrazic jak musza tesknic za wami dziadkowie w polsce! My mieszkamy 5 km od moich rodzicow, a jak przez wekend nie widzą olafa to muszą chociaz zadzwonic. Ostatnio olaf nauczyl sie mowic "babcia" i dzwonie do mamy i daje olafa i on jej mowwi te babcia...i slysze jak ta sie poryczala ze szczescia wiec nie wiem jakby to bylo tak daleko od nich...
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 22:19   #4720
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Moniczka ja podczas karmienia Michała dużo z Sebą rozmawiam. Staram się go zagadywać, opowiadać mu coś, śpiewać, pytać o coś itp. Nawet o jakieś głupoty. On się trochę bawi przy mnie, trochę gadamy, dużo się w tym czasie uczy, zapamiętuje jakieś wierszyki, cyferki, historyjki itd., więc to też z korzyścią dla niego. Na pewno nie czuje się zaniedbany w tym czasie. Czasem się też przytula to też staram się go tak przytulić, żeby nie staranował Michała No i jak idę karmić Michała to mówię do Seby "choć idziemy karmić Michałka" i on idzie ze mną za rękę, więc też się czuje potrzebny. Tylko że u nas karmienie tak długo nie trwa, teraz to 15 min, wcześniej może do max. pół godziny.
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 00:25   #4721
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dziewczyny u mnie Hania nie ma czasu na przytulanie... sama ją proszę aby podeszła i się przytuliła ale ona raczej nie jest skłonna. Raczej robię tak jak rinco, że zajmuję rozmową. Tylko że u nas karmienie to czasem 1,5h... ehh jeszcze nie ograniam sytuacji. Niestety też jestem teraz sama bo mąż nie mógł byc ze mną nawet tydzień po porodzie.

Pola - super te foto i trochę zazdroszczę, że tak się przytulacie

Renatka - sytuacja trochę patologiczna; współczuję, bo u mnie jest wręcz odwrotna syt. i nawet mnie wkurza jak teściowie za bardzo się zajmują Hanią bo nie wszystko idzie po mojej myśli. Za to chrzestna wychodzi z założenia, że wystarczy coś kupic i z głowy. Mało co bawi sę z Hanią, jawnie przeszkadza jej płacz dziecka czy histerie. Zazwyczaj jak ju nas jest to czyta książkę na kanapie i odpoczywa... (no comment). Ostatni tekst który powalił mnie na kolana i byłam totally speachless to "bądz grzeczna dla wujka bo on jest najbogatszy w rodzinie..." (to o jej mężu).

Na twoim miejscu chyba bym wszystko wygarnęła bo nie ma co się dusic... nawet jeżeli to spowoduje że ktoś się obrazi.. trudno.. Moja mama , chociaż naprawdę mi pomaga (nawet teraz) niemal codziennie ma takie tkesty że umarłego by ruszyło wczoraj po spacerze z Hanią, która dała popis swoich strun głosowych przed warzywniakiem stwierdziła, że musimy z nią iśc do psychologa na co odpowiedziałam że mamy już wizytę na 5 sieprnia, w odpowiedzi usłyszałąm "co tak pozno?!??!" poza tym telefony że dziecko siedzi w kasku w piaskownicy, że wogóle po co kask jej itp. Jak jej powiem co o tym myslę to się obrusza. Nie powiem, rusza mnie to pomimo mojego wieku (powinnam to olac) ale wiem ze dopoki sie nie wyprowadze to nie odpoczne psychicznie.
Powiedz to co czujesz i myślisz, będzie Ci lżej,. Trzymam kciuki.
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 08:05   #4722
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi.

Dojrzewam powoli do tego zeby im troche wygarnac.;-)

Moniczka- haha, no to niech szanuje wujka..
ja juz nie mam sily chyba wkladac sobie tego sztucznego usmiechu na ich widok.
Wiem z doswiadczenia,ze do nich niiic nie dotrze, ale trudno. Moze mnie bedzie lzej. ;-)
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 12:56   #4723
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

No i dzis mielismy wyjezdzac na urlop... Olaf w srode wieczor dostal goraczki....a ze nie ma u nas przychodni nocnej pojechalismy prywatnie :/ lekarz polecany i znany i podobno b.dobry. No i faktycznie mądry czlowiek. Olaf ma zapalenia gardla i migdalkow czyli angine :/ dostal antybiotyk (pierwszy raz) ale lekarz wypytal czy chorowal, jak sie odzywiamy itp. Potem dal jak powiedzial najlagodniejszy antybiotyk w niskiej dawce.
I jeszcze powiedzial ze jakbysmy nie przyjechali dzis to bysmy w nocy do szpitala jechali! Ze podobno z migdalkow goraczka 40 st.moze przekroczyc!
Olaf nastepnego dnia wieczorem juz biegal i szalal. Dzis juz nie widac zadnyh objawow choroby. Antybiotyk mam podawac tydzien, ale pojde w poniedzialek do naszej lekarki w przychodni niech go zbada i powie czy to konieczne.

Urlop przesunelam na razie o dwa dni. Takze jak wszystko bedzie OK to w srode jedziemy

W pracy mega ucieszyli sie ze jeszcze przyjde te dwa dni. Mam tyle roboty...

Udanego wekendu dziewczynki
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 14:55   #4724
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

O rany, zdrówka dla Olafka !

Podawanie antybiotyków , jeśli są konieczne to nic złego Lepiej też zachować odpowiednią ilość dni w stosowaniu, bo skracanie nie jest wcale dobrą metodą. Więc lekarka pewnie zasugeruje dokończenie leczenia.
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 16:18   #4725
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Tylko ze ja jestem troche przeciwniczka antybiotykow. No chyba ze to ostatecznosc jak w tym przypadku. U nas mamy alergie na antybiotyki- ja moja mama i babcia. Po kazdym leczeniu dostajemy wysypki... Na szczescie ja juZ chyba ze 20 lat nie przyjmowalam zadnych. Nie choruje jakos. Olafa niestety tez obsypalo podaje wapno i trocche to lagodnieje ale wygląda...
Chyba bede musiala sie zabrac za to i porobic badania na co dokladnie te alergie
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 16:23   #4726
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość
No i dzis mielismy wyjezdzac na urlop... Olaf w srode wieczor dostal goraczki....a ze nie ma u nas przychodni nocnej pojechalismy prywatnie :/ lekarz polecany i znany i podobno b.dobry. No i faktycznie mądry czlowiek. Olaf ma zapalenia gardla i migdalkow czyli angine :/ dostal antybiotyk (pierwszy raz) ale lekarz wypytal czy chorowal, jak sie odzywiamy itp. Potem dal jak powiedzial najlagodniejszy antybiotyk w niskiej dawce.
I jeszcze powiedzial ze jakbysmy nie przyjechali dzis to bysmy w nocy do szpitala jechali! Ze podobno z migdalkow goraczka 40 st.moze przekroczyc!
Olaf nastepnego dnia wieczorem juz biegal i szalal. Dzis juz nie widac zadnyh objawow choroby. Antybiotyk mam podawac tydzien, ale pojde w poniedzialek do naszej lekarki w przychodni niech go zbada i powie czy to konieczne.

Urlop przesunelam na razie o dwa dni. Takze jak wszystko bedzie OK to w srode jedziemy

W pracy mega ucieszyli sie ze jeszcze przyjde te dwa dni. Mam tyle roboty...

Udanego wekendu dziewczynki
Cytat:
Napisane przez minini Pokaż wiadomość
Tylko ze ja jestem troche przeciwniczka antybiotykow. No chyba ze to ostatecznosc jak w tym przypadku. U nas mamy alergie na antybiotyki- ja moja mama i babcia. Po kazdym leczeniu dostajemy wysypki... Na szczescie ja juZ chyba ze 20 lat nie przyjmowalam zadnych. Nie choruje jakos. Olafa niestety tez obsypalo podaje wapno i trocche to lagodnieje ale wygląda...
Chyba bede musiala sie zabrac za to i porobic badania na co dokladnie te alergie
Skąd ja znam ten schemat. Gdy wyjeżdżaliśmy na wakacje Hania dostała gorączki w samolocie! Finalnie też był antybiotyk na anginę. Również był to jej pierwszy antybiotyk i pierwsza poważna choroba w ogóle. W naszym przypadku niestety wyjazd był już z głowy i nie użyliśmy na obczyźnie tak więc dobrze, że nie miałaś problemu z urlopem i przesuwaniem. Wracajcie do zdrowia!
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 16:59   #4727
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dziewczyny a jeszcze powiedzcie mi co dalej robix jak go obsypalo? Dalej podawac ten antybiotyk? Lekarz u ktorego bylismy nie odbiera tel. A ze wekend to chyba zostake nam tylko szpital
Nie ma ani goroaczki ani zadnych innych objawow. Ale podobno mozna zaszkodzis podajac nadal ten sam lek i najlepiej zmienic...
Nie wiem co robic. Niby ta wysypka lagodnieje ale niewiadomo co tam w srodku organizmu sie dzieje... Ehhh
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 21:21   #4728
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

No i bylismy wkoncu w szpitalu. Zmienili antybiotyk. Okazala sie alergia na penicyliny... Wysypka podobno jutro jeszcze sie nasili i moze pojawic sie w buzi maskara. A wtedy nie bedzie chcial jesc ani pic. A ja nie bedzie to sie odwodni i wrocimy do szpitala-wizja szpitalnej lekarki. Absolutnie zadnego wychodzenia z domu-jak za cieplo to te migdalki sie rozgrzewają i bakterie mnożą a jak za zimno to znow przeziebi te migdaly. To jego pierwsza taka powazna choroba. Dobrze ze chociaz goraczki nie ma.
Ide spac. Mam dosc.
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 08:57   #4729
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej dziewczyny. Wieki sie nie odzywalam. Postaram sie zagladac czesciej. Nadrobilam Was. Ile tutaj zmian! Gratuluje nowym mamusiom! U nas ok. Marcia rosnie zdrowi. Daje nam duzo radosci. Mowi jak najeta. Nawet wierszyki potrafi juz powtorzyc. Z jedzeniem i spaniem tez nie ma problemu - w skrocie: gra i buczy
Timii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 17:22   #4730
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

hej!
minini wspólczuje ale trzymam kciuki za powrót do zdrowia i udane wczasy!

U nas trochę średniawo, tzn, z ogarnięciem sytuaci. Po 2 tyg bycia samej z dwojka dzieci w domu wezwałam teścia na 3 dni bo już nie daje rady. Jestem tak niewyspana , że czasem n ie wiem co robię. Wojtek zaczął dawac mi trochę w kośc, non stop przy cycu (!!) od 7 rano do 13-14 z 20 minutowymi przerwami na krótkie drzemki... Rzuca sie przy cycu straszliwie, szczerze mam dosc karmienia piersią. Hania chce uwagi, ja nie jestem w stanie jej tego zapewnic, a przytulac sie nie chce. W jej pokoju ciągle coś gra (zabawki) a Wojtek bardzo sie tego boi. Strasznie wrażliwy z niego chłopczyk, lubi byc przytulany mocno do ciała i noszony.
Dzewczyny z 2-ką dzieci jak wy to ogarniacie? Ja już nie mam pomysłów
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 21:01   #4731
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
hej!
minini wspólczuje ale trzymam kciuki za powrót do zdrowia i udane wczasy!

U nas trochę średniawo, tzn, z ogarnięciem sytuaci. Po 2 tyg bycia samej z dwojka dzieci w domu wezwałam teścia na 3 dni bo już nie daje rady. Jestem tak niewyspana , że czasem n ie wiem co robię. Wojtek zaczął dawac mi trochę w kośc, non stop przy cycu (!!) od 7 rano do 13-14 z 20 minutowymi przerwami na krótkie drzemki... Rzuca sie przy cycu straszliwie, szczerze mam dosc karmienia piersią. Hania chce uwagi, ja nie jestem w stanie jej tego zapewnic, a przytulac sie nie chce. W jej pokoju ciągle coś gra (zabawki) a Wojtek bardzo sie tego boi. Strasznie wrażliwy z niego chłopczyk, lubi byc przytulany mocno do ciała i noszony.
Dzewczyny z 2-ką dzieci jak wy to ogarniacie? Ja już nie mam pomysłów
Mój Michałek akurat z tych łatwych w obsłudze dzieci Więc jakoś ogarniam, trochę mi mama czasami pomaga, ale ogólnie biegania przy dwójce jest tyle, że nogi mi do tyłka włażą

Za to Seba ma etap buntu Wszystko jest na nie, ciężko się z nim teraz dogadać, ucieka mi ciągle itd. No i dalej leje w pieluchy, już mi ręce opadają, chyba się nigdy nie nauczy Pomijam już to, że ostatnio to nawet w ogóle nie chce siadać na nocnik ani na kibel, a na pytanie czy chce siiii od razu odpowiada, że nie. Nawet pieluchy nie chce sobie dawać zmieniać, muszę na siłę. Już nie wiem jak do tego podejść, niedługo się lato skończy, a on dalej w pieluchach. Już mnie to stresuje ostatnio...
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 21:37   #4732
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
hej!
minini wspólczuje ale trzymam kciuki za powrót do zdrowia i udane wczasy!

U nas trochę średniawo, tzn, z ogarnięciem sytuaci. Po 2 tyg bycia samej z dwojka dzieci w domu wezwałam teścia na 3 dni bo już nie daje rady. Jestem tak niewyspana , że czasem n ie wiem co robię. Wojtek zaczął dawac mi trochę w kośc, non stop przy cycu (!!) od 7 rano do 13-14 z 20 minutowymi przerwami na krótkie drzemki... Rzuca sie przy cycu straszliwie, szczerze mam dosc karmienia piersią. Hania chce uwagi, ja nie jestem w stanie jej tego zapewnic, a przytulac sie nie chce. W jej pokoju ciągle coś gra (zabawki) a Wojtek bardzo sie tego boi. Strasznie wrażliwy z niego chłopczyk, lubi byc przytulany mocno do ciała i noszony.
Dzewczyny z 2-ką dzieci jak wy to ogarniacie? Ja już nie mam pomysłów
Współczuje ja bym chyba oszalała;g na twoim miejscu pewnie dała bym butelke od czasu do czasu i smoczka.
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 21:39   #4733
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

No ijest lepiej, wysypka olafowi prawie zniknela ale do gardla nie potrafie zajrzec. Jutro idziemy na kontrole do lekarza to sie dowiem czy juz OK.

Rinco u nas tez kiedy pytam olafa czy chce siku to zawsze mowi NIE.. mimo to co 2 godziny biore go i sadzam. Czasem musze przekupic czyms np. przynosze jakas zabawke do lazienki albo bierzemy nocnik do pokoju...rozne cuda. Jeszcze nigdy nie powiedzial ze chce.
Ale jest postep-dzis siedzac na kanapie troche popuscil i patrzy tak na te siuski i na mnie z miną I CO TERAZ? Ale wstrzymal reszte, pobieglam z nim na nocnik i dokonczyl. Wiec juz umie trzymac poki co jestem z nim od wekendu w domu i w dzien ani jednej pieluchy nie uzylismy. Wzielam w pracy 3 tyg.urlopu! Jestem w szoku ze wogole tyle sie zgodzili na raz mi dac szczerze to nie liczylam na wiecej niz 2 tyg. ))

Moniczka moze wybierz sie do jakiejs kolezanki co ma dziecko w wieku hani, albo zapros do siebie -dzieci sie pobawia, a ty w miedzy czasie karmienia pogadasz sobie i troche oderwiesz od codziennosci.
Spisz w dzien? Przyznaj sie!
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 09:18   #4734
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

moniczka, jak Wojtuś taki przytulaśny (bo może on nie potrzebuje ciągle cyca tylko bliskości, tulenia), to nie wahaj się użyć chusty!
Koleżanka, która ma syna młodszego o rok, ostatnio mi przyznała rację co do chust... że bardzo żałuje, że nie dała się przekonać.
Teraz od czasu do czasu nosidła ergonomicznego używają, bo mały zamotać się nie da w chustę. Ale gdyby mogła cofnąć czas...
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 22:18   #4735
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

No własnie wszyscy znajomi pracujący, ale widzę, że Hania coraz dzielniejsza się robi i dosc dobrze rozumie, że dzidzi trzeba dac jesc a i Wojtus zaczął jesc szybciej, Okazało się właśnie jak mowisz agata, że lubi byc przytulany i noszony, zresztą musi sobie porządnie odbeknąc bo inaczej ryk cycusia się już duzo mniej, wystarczy w zasadzie do 35minut na obydwa dojce a potem się nosimy. Wsparcie teścia nieocenione, bardzo dobrze sobie radzi, pilnuje mi małego i mogę pospac w dzien a śpie jak zabita.

pomysle o tej chusice, poczytam. Dzięki
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:41   #4736
izotropia
Rozeznanie
 
Avatar izotropia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 726
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Witam
chciałam się pochwalić, od poniedziałku Krystianek sika ładnie do nocnika, niestety nie woła... ale jak siądzie co jakiś czas to zawsze coś ląduje w nocniku, do ubikacji wbija się z każdym... więc zawsze gdy korzystamy są otwarte drzwi bo w drzwiach na nocniku siedzi dziecko nawet na spacery chodzimy bez pieluchy niestety kupa ciągle w majtki a ponieważ nie mówi, że chce sikać to jak wracaliśmy dziś do domu to była wpadka na schodach płacz i siki po nogach... no co miałam zrobić, dziecko pod pachę, zakupy w rękę i na górę, a tu ryk na cały blok jakby go ze skóry obdzierali "Zesikałem się/Kitian jest ciezki/moklo"

ale bywały takie dni, nawet tydzień temu że chodził w pieluszce bo nie dał sobie majtek założyć... więc już myślałam, że do 18-stki będzie te pieluchy nosił :-/
izotropia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:52   #4737
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III



A co ja mam powiedzieć... dziecko od ponad 3 miesięcy sika na nocnik (oczywiście zdarza się w majty ), ale żeby zawołał... nie
Na szczęście kupy wali tylko na nocnik
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 18:08   #4738
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Liwia sika na kibelek juz z miesiącwoła ładnie na spacery bez pampersa i na noc też nie zakładam bo nie chce.Ale dalej problemz kupami wstrzmuje po 5 dni;(
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 18:55   #4739
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
No własnie wszyscy znajomi pracujący, ale widzę, że Hania coraz dzielniejsza się robi i dosc dobrze rozumie, że dzidzi trzeba dac jesc a i Wojtus zaczął jesc szybciej, Okazało się właśnie jak mowisz agata, że lubi byc przytulany i noszony, zresztą musi sobie porządnie odbeknąc bo inaczej ryk cycusia się już duzo mniej, wystarczy w zasadzie do 35minut na obydwa dojce a potem się nosimy. Wsparcie teścia nieocenione, bardzo dobrze sobie radzi, pilnuje mi małego i mogę pospac w dzien a śpie jak zabita.

pomysle o tej chusice, poczytam. Dzięki
No widzisz! Powoli do przodu a chusta albo porządne nosidlo tez napewno ulatwilyby ci zycie
Ja chusty nie umialam zamotac odpowiednio i kupilam nosidlo i robilismy wszystko razem - obiad, pranie a nawet czasem odkurzanie

Wczoraj u lekarza wszystko ok, chlopak zdrowy. Uff.

U nas z sikaniem co raz lepiej! Dzis bylismy drugi raz na specerze bez pieluchy a dzis popoludniu pierwszy raz zawolal sisi a tak nie zawolal ani razu odkad mamy nocnik i sadzamy- czyli jakos od poczatku roku! Nie wiem czy to nie jednorazowe zawolanie, ale jak raz zawolal to moze juz sie przelamie?
Na noc zakladam pieluche bo w nocy sie przebudza czasem a nie bede go sadzac w srodku nocy i rozbudzac.

Gadanie tez mu sie rozwinelo- liczy sobie po swojemu a jak chce dostac czegos wiecej to mowi 'tsecia" czyli trzecia np kielbasa albo jajko czy inne rzeczy to uniego znaczy druga albo po prostu wiecej
Ba - to kielbasa, Ka- natalka kuzynka, a i najlepsze po ogladaniu swinki pepy i skakniu do kaluzy biegnie po gumowce i chce "do błota hopa plum"
A na sniadanie jemy "tsecia jaja koko"

Wczoraj mąż kupil w lidlu maszynke do wlosow jak widzial jak dlugo mecze olafa nozyczkami
Zostali oboje obcieci hurtowo na podobne fryzury-bo matka grafik nie fryzjerka i dopiero fryzjerstwa sie uczy na dziecku hihi a mąż dopiero teraz sie odważyl mi zaufac i pozwolil sie obciac jak juz widzial ze dziecko obcinam od paru miesiecy i wygląda jak czlowiek
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 20:45   #4740
benka99
Rozeznanie
 
Avatar benka99
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 654
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

U nas kupa nadal tylko do pampersa nie wiem jak go tego oduczyć...

A za mną dziś pierwszy dzień w pracy... ciężko mi było zostawić Maksia, jak przyszłam w południe go uśpić to miałam łzy w oczach gdy odchodziłam... No ale jakoś przeżyliśmy teraz powinno być coraz łatwiej
__________________
Nasz ślub 27.08.2011r.
Maksio - 31.05.2012
benka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 22:52:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.