Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-29, 08:54   #4801
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Maciek wczoraj przed kąpielą...

ojciec: Maciusiu rozbieraj się, zdejmij majtki
syn: Maciek nie ma jączek (chowa ręce za siebie)
ojciec: widzę, że masz tam z tyłu, rozbieraj się
syn: (wyjmuje rączki przed siebie, wierci paluszkiem najpierw w jednej, zaraz w drugiej) Mak odkęęęęęęęęęęcaaa, odkęęęęęęcaaa sooooooobieee jączki, (łapie za jedną i ciągnie, to samo z drugą), Maciek wyjwał jączki i wyrzucił! (gest wyrzucania do wanny)
Maciek nie ma jączek!!

__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 19:56   #4802
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

3x kupa na nocnik dzis, jupa
siku na spacerze tez zawolal
na spacer nie wezme spodni, bo jak sie zsika raz i mu przebiore to pomysli, ze za kazdym razem go przebiore i bedzie lal w pory :./

Leon nie spi w dzien, na noc usypia po 22 :/ padam na ryjka ...
Maz w pn rano jedzie na kurs, ja sama samiuska
Leon na zdj pod moim postem

Edytowane przez agatka661
Czas edycji: 2014-08-29 o 19:57
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 21:56   #4803
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pare dni temu wysypało Liwke na wieczór na buzi,rano miała tą samą kropke na ramieniu.Obudziła się rano były bardziej czerwone,zapisałam nas do lekarza,lekarka stwierdziła że wygląda to na ospe ,ale za malo ma kropek i kazała obserwowac do następnego dnia.Na następny dzień nic nie pojawiło się nowego więc wykluczyła ospe,tylko te krostki nie chodzą a dziś zauważyłam jeszcze jedną że sie robi,kurcze sama nie wiem co myśleć?jak dla lekarki za mało jak na ospe i możemy po polu chodzić zdj wrzucam na buzi ma koło 6 i na ciele 2.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM01585.jpg (46,6 KB, 22 załadowań)
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 23:19   #4804
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

witam po znowu dłuższej przerwie.

powiem tyle, że przy dwójce maluchów jest co robic i tak naprawdę niewiele czasu zostaje mi dla siebie. Chyba tego mi najbardziej brakuje - siąśc, poczytac w spokoju książkę albo cos pomajsterkowac .

Wojtus ma skaze . Dokarmiam go mlekiem, poki co tak pol na pol ale widzę, że ciągnie go do butli i cycuś już mu niezbyt smakuje. Coś czuję że tu sie historia powtórzy, jak u Hani. Chociaż znalazłam na niego sposob... strasznie mi płacze przy piersi no bo wiadomo, nie leci jak z buteleczki i po kilku minutach ssania jest wrzask. To wtedy smok do buzi, po chwili wyjmuje i ponownie przystawiam. Na chwile działa.

poza tym nie cierpi kąpieli i nie wiem za bardzo co z tym fantem zrobic, nie kapie go w wanience bo mi sie wręcz zanosi tak się tego boi wie myję go pieluchą (juz od ponad miesiąca!!!) i też mi zazwyczaj wrzeszczy. Nie mam pojęcia co tym zrobic, czy po prostu czekac aż ten lęk minie.
Poza tym fajniutki jest, dobrze przybiera, robi sie mały grubasek. Rozglada sie i lubi byc noszony pionowo, nie daj boze go spoziomowac bo inaczej wrzask.

Hania jest fajną ale też zazdrosną siostrzyczką, potrafi mu wejsc do łózeczka gdy tylko na chwile wyjde z pokoju... zabiera mu smoczka i sama ssie (nie muszę chyba dodawac, że wrócila do smoczka i generalnie o tego smoczka są codziennie awantury). Od wczoraj intensywne odpieluchowywanie. Jest dobrze. Co prawda sama nie woła, ale jak sie chce to sama idzie , czesto tez pytam czy nie chc eprzypadkiem tak więc siku i kupa w nocniku. Za kupę daję nagrodę .
A w poniedzialek do złobka. Troche sie stresuje bo jednak sie przyzwyczaila do bycia ze mna. No cóż jak bedzie bardzo zle to znosila to zosatanie z nami.
Rozowa - Liwia sliczna, w zwiazanych włoskach zupelnie inaczej niz w rozpuszczonych, jak inna dziewczynka

Onething
- nie ma zadnych zdjec skasowałąs?
Agata - Maciek to chyba najwieksza gaduła tutaj.

troche chaotycznie to napisalam ale jestem juz tak zmeczona ze nie wiem gdzie stoje,
__________________
Hania

Edytowane przez moniczka1302
Czas edycji: 2014-08-29 o 23:21
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 13:38   #4805
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Pare dni temu wysypało Liwke na wieczór na buzi,rano miała tą samą kropke na ramieniu.Obudziła się rano były bardziej czerwone,zapisałam nas do lekarza,lekarka stwierdziła że wygląda to na ospe ,ale za malo ma kropek i kazała obserwowac do następnego dnia.Na następny dzień nic nie pojawiło się nowego więc wykluczyła ospe,tylko te krostki nie chodzą a dziś zauważyłam jeszcze jedną że sie robi,kurcze sama nie wiem co myśleć?jak dla lekarki za mało jak na ospe i możemy po polu chodzić zdj wrzucam na buzi ma koło 6 i na ciele 2.
Na wiosnę miałyśmy ten sam dylemat. Kilka kropek na buzi i ze 2 na ciele. Lekarka na pomocy doraźnej zdecydowanie stwierdziła, że to ospa. Ja byłam sceptyczna i nie stosowałam tego co przepisała. Po wkndzie poszłam do naszego lekarza i pani doktor najpierw wyoglądała małą dokładnie a na koniec stwierdziła, że skoro we włosach nic nie ma to ona takiej ospy nie widziała bo z jej doświadczenia wynika, że we włosach chrosty są zawsze przy ospie nawet gdy nie sypło gdzie indziej
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:37   #4806
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

cześć dziewczyny.

Witam się po przerwie wakacyjnej
Wróciliśmy parę dni temu, już jako tako ogarnęliśmy rzeczywistość.

W Polsce było świetnie, Antek się niesamowicie rozgadał. Jednak ma spore znaczenie, to, ze tutaj jest zanurzony w środowisku francuskim, a tam wszyscy mówili po polsku i po miesiącu mamy gadające dziecko Uwielbiam go słuchać, zwłaszcza jak mówi sam do siebie i opowiada, bawiąc się kolejką duplo, jak to pan idzie do pociągu i wjeżdża do tunelu

Sztama z dziadkami jest, szkoda było wyjeżdżać... Chociaż z drugiej strony już miałam trochę dosyć chaosu, brakowało mi bycia u siebie.
Kalina zjednywała sobie wszystkich, jest niesamowicie pogodna, ciągle się uśmiecha i gada Zrobiła się tylko masakra z zasypianiem. W Polsce już było dosyć kiepsko, a tutaj to w ogóle dramat... No ale myślę, że to jednak emocje jeszcze i że wróci do normy wszystko.
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 07:39   #4807
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hop hoooooooooopppppppppppppp !

Jak tam przedszkolaczki?

Macio od października idzie, jak z urlopu wrócimy
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 12:39   #4808
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej

Ja z pytaniem od razu wkrocze :-P
W czym przewozicie dzieciom jedzenie, gdy np spedzacie caly dzien poza domem, jakas wycieczka, pikniki itd. Knajpy dla mojej D odpadaja z powodu alergii (a jakichs super weganskich w naszej dziurze ni ma;-)), a znowu zwykle pojemniki plastikowe sa niby ok, ale boje sie zeby mi sie to w cieple nie zepsulo, a potem tez jest problem z odgrzaniem. Zupy to jeszcze bym zawekowala, ale moja D.ma ostatnio faze tylko na puplety i nie wiem w czym to jej jutro zabrac. ;-)


Jakie sliczne i duze te "nasze"
dzieci
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 12:43   #4809
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pulpety tez możesz zamknąc na gorąco

Albo termos obiadowy
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 17:11   #4810
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Hop hoooooooooopppppppppppppp !

Jak tam przedszkolaczki?

Macio od października idzie, jak z urlopu wrócimy
Liwia nachodziła się 3 dni chyciła chyba trzydniówke bo sama gorączka zobaczymy czy jutro ją wysypie.w przedszkolu jest po 3-4 godz jej się bardzo podoba nie płacze wogóle.Jak to jest ,ja jestm na wychowawczym nikomu się nie przyznałam że chodzi do przedszkola bo się boje że mnie do pracy wezwią.Chce liwke przyzwyczaić bo od następnego roku będzie po 9godz.
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 19:35   #4811
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Witajcie!

Gratulacje wszystkim tych postępów z nocnikiem Niestety u nas brak postępów Stasiek nie chce sikać do nocnika myślałam że uda się przez wakacje go przekonać ale nie Ja poszłam do pracy i chciałam go posłać do przeczkola ale tam powiedzaino że musi sikac na nocnik i umieć samemu zjeść. Z tym drugim to nie ma problemu ale to sikanie lipa. I tym sposobem siedzi w domu z babcią w sumie dzięki niej mogłam pójść do pracy bo tak to by nie wypalliło.
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-09, 08:13   #4812
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Max przedszkole rozpoczął we czwartek a dzisiaj już musi zostać w domu bo kaszle okropnie. W przedszkolu nie woła, że chce siku i o ile są w środku to dają radę go zaprowadzić do łazienki a już na podwórku jest różnie i często wraca zasikany. Więc chyba będziemy musieli w przedszkolu wrócić do pieluszek. Chociażby gdy wychodzą na powietrze a w norweski przedszkolu jest to połowa dnia

Cytat:
Ja poszłam do pracy i chciałam go posłać do przeczkola ale tam powiedzaino że musi sikac na nocnik i umieć samemu zjeść.
Tego to nie rozumiem, dla mnie to zwykłe lenistwo i wygoda opiekunów w przedszkolu. Moje dzieci chodzą do przedszkola w NO i tutaj nie ma takich wymogów, ale chodzą też w PL do przedszkola jak jesteśmy i tam nikt mi nie powiedział, że dziecko musi być odpieluchowane. Zwyczajnie gdy jest taka potrzeba to pieluszki przebierają. Wiadome jest, że niektóre dzieci potrzebują więcej czasu i to ma być powód by dziecka nie przyjąć
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 08:47   #4813
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

W naszym przedszkolu raczej pilnuja i olaf chodzi bez pieluchy, ale wiem ze czasem zakladają - jak np.jest jakis gorszy dzien, inne dzieci placzą i potrzebuja wiecej uwagi itp. Ale jak poszedl po urlopie juz bez pieluchy to powiedzialam ze mogą zakladac w razie czego wiec nie mam o to żalu ani pretensji-sama czasem nie potrafie upilnowac JEDNEGO dziecka a co dopiero 10!
Ale to prywatne przedszkole wiec raczej chcąc miec "klientow" musza byc elastyczni. W panstwowym tez mi powiedzieli ze od wieku 3 lat przyjmują ale tez bez pieluchy..
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 09:08   #4814
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

to Wasze dzieciaki juz do przedszkola?

My zaczynamy żłobek niedługo W przyszły piątek mam spotkanie i pewnie pod koniec września zaczniemy. Tutaj prawo do przedszkola (zresztą w Polsce też z tego co mi wiadomo) jest od skończonego 2,5 roku,a i to nie wszędzie.
Z sikaniem... Mam nadzieję, że jakoś się dogada z opiekunkami po francusku (uczulę je że mówi siusiu, a nie pipi ), bo nie chciałabym wracać do pieluch, gdy od zimy już lata bez.
Chociaz Antek tylko na półdniówki będzie chodził na razie (czyli 3 godziny) , z jego pancernym pęcherzem nie zdziwiłabym sie gdyby wcale nie robił
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 12:44   #4815
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Pola w PL państwowe przedszkola też od lat 3, to gdzie chodzą nasze dzieciaki to albo prywatne placówki albo tzw. kluby malucha.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 18:38   #4816
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

u nas w miescie od 2.5 roku mozna wyslac dziecko do publicznego
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 20:37   #4817
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
to Wasze dzieciaki juz do przedszkola?

My zaczynamy żłobek niedługo
moja Ola też do żłobka drugi tydzień za nami, na razię ma delikatną adaptację, bo w tamtym tygodniu 3 dni byłam z nią przez 3 godziny, czwartek i piątek siedziała w domu bo katar, a od poniedziałku zostaje już sama do 12:00. Bez leżakowania/spania na razie, bo nam się nie pali, żeby zostawała dłużej, ja jestem w domu z młodszym, więc spokojnie mogę ją o 12 odbierać a ona sie nie zrazi do spania - cała sala ryczy w tym momencie

co mogę stwierdzić po 2 tygodniach? uwielbiam żłobek i jakoś nie mogę sobie przypomnieć jak dawałam radę z dwójką dzieciaczków całymi dniami
Chodzi bez pieluchy od maja i woła na siku, tylko w żłobu chyba jeszcze się wstydzi albo cichutko mówi no i wtedy wraca do domu w innych spodniach
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 09:32   #4818
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

witam!

My też lubimy żłobek Hania jak tylko usłyszy dzieci z pokoju to pędzi, że nawet nie zdąży się ze mną lub mężem pożegnac...
No ale koloroow nie jest bo juz przytargała przeziębienie i mam dwójkę chorą Wojtuś strasznie się męczy z katarem, na szczęście gorączki wysokiej nie ma
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 14:02   #4819
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej dziewczyny.
ja jeszcze o odpieluchowaniu. U nas porazka. A bylo juz calkiem niezle... teraz Marcia biega w domu bez pieluchy ale jak zawola tzn ze juz sie zesikala w majty. Szybko ja wtedy sadzamy i konczy do nocnika ale jest juz oczywiscie do przebrania... i tak kilka razy na dobe... juz mi rece opadaja.... nie wiem co zrobic zeby wczesniej wolala..
Timii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 18:51   #4820
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

A ja sie pochwale, że z odpieluchowaniem jest u nas super!!! Hania cały czas lata na nocnik, robi 1 i 2. Ale na noc zakładam pieluchomajtki, czasem są mega mokre, czasem zupełnie suche ale póki co nie bede jej zostawiac na noc bez pieluch, na dwor tez roznie bywa. w zlobku tez co chwilas na nocnik.
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 21:20   #4821
izotropia
Rozeznanie
 
Avatar izotropia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 726
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

U nas znów jakieś odparzenie/uczulenie od pieluch wychodzi tym razem na udzie ;( a gość przestał mówić jak zrobi kupę i ostatnio chodził tak z nawaloną pieluchą z dziadkiem i to chyba dość długo
kupiłam książeczkę nocnik nad nocnikami i od jutra zakładamy majtki, jestem przerażona i obawiam się jak to będzie wyglądać... ale dłużej tak być nie może !
izotropia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:36   #4822
minini
Zadomowienie
 
Avatar minini
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 829
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dziewczyny nie wiem dlaczego z tym odpieluchowywaniem tak szybko sie poddajecie? Ciagle ktoras pisze ze odpuszcza, zaklada pieluche bo ma dosc itp. Nasze dzieci tak roznie sie rozwijają ze nie oczekujmy od nich w tym samym czasie ze nagle po kilku dniach zaczną trzymac, wolac i same domagac sie posadzenia na nocnik/toalete. Mysle ze tutaj w wiekszosci przypadkow nie ma co liczyc na szybkie efekty. U nas od poczatku roku sadzanie na nocnik. Zadnego wolania ze chce siku nie ma i nie bylo. Od lipca chodzi bez pieluchy w dzien i to rowniez nic nie zmienilo. Poprostu sadzam na nocnik co max.2 godziny i sika czy co tam mu sie chce. Na spacerach, wyjsciach itp.rowniez. Mimo ze np. wysadzanie dziecka z golym tylkiem przy glownej alejce w parku nie nalezy do przyjemnosci to zbliza sie czas i trzeba. W marketach są toalety, u znajomych rowniez wiec da sie przypilnowac tych 2 godzin. Zawsze mamy ubrania na przebranie w razie wpadek ktore sie zdarzają. I to wcale nie rzadko. I cierpliwie czekamy az nadejdzie dzien w ktorym dziecko skuma ze trzeba wolac....nic na sile,ciagle tlumaczenia co po co i dlaczego nie wolno w majtki, czasem kilka razy na dzien to samo. I czekamy
Oczywiscie ze latwiej byloby zalozyc pieluche i po problemie. Ale skoro chcemy je oduczyc tego to badzmy konsekwentni. Rodzic pewny i przekonany do tego ze "koniec pieluch" ma dla dziecka wielkie znaczenie-dzieci czują naszą niepewnosc i wykorzystują ją. Bo po co cos zmieniac skoro jest pielucha i nawet w srodku najlepszej zabawy mozna zrobic siku?
To skomplikowany proces dla wiekszosci dzieci. Dajmy im czas!
Cierpliwosci mamusie!
I nie bylo to skierowane do zadnej z was konkretnie. Tak poprostu widząc co ostatnio dookola nas sie dzieje - naszlo mnie na takie wywody.Dobranoc
__________________
______________________
Bycie mamą jest najlepiej opłacaną pracą na świecie
- wynagrodzenie otrzymuje się w postaci czystej miłości
_________________________ __
minini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 08:43   #4823
izotropia
Rozeznanie
 
Avatar izotropia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 726
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dziękuję Minini u nas właśnie w ciągu 30min już 2 razy.zmieniłam majtki, widzę że gościowi jest głupio w nie lać, ale cóż niech załapie.o co chodzi, ja mam dość patrzenia na te odpieluszkowe uczulenia teraz siedzi na nocniku i coś robi, a ja proszę o dużo cierpliwości

Edytowane przez izotropia
Czas edycji: 2014-09-15 o 08:46
izotropia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 09:13   #4824
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dziewczyny, a nie jest też trochę tak, że skoro sadzacie dzieciaki co 2 godziny to one po prostu nie mają kiedy zawołać
Ja jak zaczęłam odpieluchowywać Szymona to przy założeniu majtek za każdym razem mówiłąm "jak będziesz chciał siku to wołaj "mama siku". Do tej pory, gdy zakładam mu majtki to krzyczy "mama siku", a ja mu mówię, że tak, tak ma wołać jak chce siku.
Oczywiście na początku zdażało mu się zsikać w majtki, ale wtedy za każdym razem był powtarzany schemat, zmiana majtek i mówienie, że trzeba wołać "mama siku".
Nie mówię, że to jest zależne jedno od drugiego, ale mamy hasło klucz.

Najważniejsze to nie denerwować się na dziecko i nie krzyczeć, a jak się zsika to wziąć za rączkę, pokazać gdzie się robi siku, powiedzieć żeby wołało, przebrać na suche majtki i tyle.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:22   #4825
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

U nas zmiana o... no nie 180... ale o 90 stopni
Raz zawoła, innym razem nie

Ostatnio wysiadamy z samochodu, wyjmuję gościa... "Diaczego Maciek ma moke spodenki? Co się stało że Mak ma more spodenki?"
Drugim razem z wózka wychodzi... "O oł! Co to się ziobiło, że jest tu mokro?"
"Maciusiu kiedy się zsikałeś"
"Jak jechałeś koło kopajek..."


Na szczęście kupa 100% w nocniku. Mycie d00py odpada przynajmniej

A przypominam, że to u nas już 5 miesięcy dokładnie 5




Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a nie jest też trochę tak, że skoro sadzacie dzieciaki co 2 godziny to one po prostu nie mają kiedy zawołać
Ja jak zaczęłam odpieluchowywać Szymona to przy założeniu majtek za każdym razem mówiłąm "jak będziesz chciał siku to wołaj "mama siku". Do tej pory, gdy zakładam mu majtki to krzyczy "mama siku", a ja mu mówię, że tak, tak ma wołać jak chce siku.
Oczywiście na początku zdażało mu się zsikać w majtki, ale wtedy za każdym razem był powtarzany schemat, zmiana majtek i mówienie, że trzeba wołać "mama siku".
Nie mówię, że to jest zależne jedno od drugiego, ale mamy hasło klucz.

Najważniejsze to nie denerwować się na dziecko i nie krzyczeć, a jak się zsika to wziąć za rączkę, pokazać gdzie się robi siku, powiedzieć żeby wołało, przebrać na suche majtki i tyle.
Nie nie.
Daję szansę. Jak nie wysadzam to dwa razy przybiegnie i zawoła, trzecim się zleje, z komentarzem "Daczego się zesikałeś Maćku?"
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o

Edytowane przez _agata
Czas edycji: 2014-09-15 o 12:26
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 16:10   #4826
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej

my po kolejnej wizycie u nefrologa,mamy skierowanie na cystrografie niestety.

I kolejne info odnosnie sikania dzieci od dr, Dalia musi sikac co 2godz (mamy inne problemy, nawracajaca infekcja, podejrzenis blizn na nerkach itd..), gdyby tego nie bylo to by miala zgode;-) siusiac co 3h .
Tak czy siak rowniez radze cierpliwosci, w koncu nie popuszcza po 15minutach na pewno, a naucza sie trzymac

Dalia juz daaaawno nie posikala sie w majty, jakos od kwietnia mniej wiecej.
Za to tez nie wola teraz zawsze, bo ja piecze przy infekcji znow i nie chce a jej gigant pecherz, ktory zmiesci nawet ponad 200ml (a ponoc powinien ok 100ml, przy jej wadze) daje rade trzymac ... wiec sama sadzam. trudno. Ona teraz musi regularnie sie wysikiwac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 21:09   #4827
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

A ja odpuściłam na razie odpieluchowanie. Poczekam jeszcze trochę, może dorośnie do tego, bo mam wrażenie, że póki co to wszystko tak na siłę było. W sumie gdzie to jest napisane, że dziecko musi być odpieluchowane w wieku 2 lat? Przecież później też można. Może pójdzie szybciej i sprawniej. Fakt, wkurza mnie każda złotówka wydana na pieluchy, ale z drugiej strony przy dwójce małych dzieci to po prostu nie mam siły i ochoty jeszcze walczyć o te pieluchy.

Z innej beczki - zakupiłam parę dni temu przyczepkę do wózka dla starszego dziecka (taką do stania) i jestem zachwycona! Nie wiem jak mogłam bez tego funkcjonować. Teraz jesteśmy niesamowicie mobilni, można się wypuszczać na dłuższe spacery i w ogóle sprawniej to wszystko idzie, bezpieczniej na skrzyżowaniach itd.. Seba uwielbia na niej jeździć. Polecam podwójnym mamom
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2262.jpg (75,0 KB, 40 załadowań)
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 21:11   #4828
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Coś mi się zdjęcie nie chce dodać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2262.jpg (75,0 KB, 9 załadowań)
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 07:01   #4829
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Czesc dziewczyny.
U nas odpielucjowanie poszlo nawet fajnie. Najpierw sadzalam ja sama na nocnik. No i prawie caly czas bylo sucho. Niestety Mala nie wolala sama, ze chce siku wiec stwierdzilam, ze to bez sensu i powinn sama wolac. Sciagnelam pieluche i w poerwszy dzien sikAla pod siebie i placz, w drugi dzien popuszczala troche i darla sie, ze mokre majtyeczki i lecialysmy dokonczyc na nocnik, a w trzeci dzien wydarzyl sie cud bo Mala zaczela sama wolac, ze chce siku!!! I tak juz jej zostalo!!! Swiat bez pieluch jest super
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 08:46   #4830
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Rinco świetna rzecz, nie spotkałam się jeszcze z takim cudem.
Za to widok matek z dzieckiem na szelkach to u mnie prawie codzienność

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

I jeszcze chciałam wam polecić świetne zabawki (pod warunkiem, że wasze dzieci nie biorą do buzi małych rzeczy )
http://www.mic-o-mic.com/start.php?polen_en

Szymon ma na niej szał (ja też, ze składaniem ich), są kolorowe, z dobrego tworzywa, świetnie wykonane.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 22:52:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.