babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-29, 19:30   #1
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556

babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?


TAK, zbliża się wolnymi krokami mój ślub. Babcia zaczęła w tej sprawie działać prędzej niż ja. Wybrała moją kuzynkę na świadka, której nawet zbytnio nie lubie. Babci za to to ukochana wnusia. Ja chciałam w roli świadka moją przyjaciółkę. Babcia się ze mną kłóci i rzuca tekstami typu " chyba nie zrobisz tego kuzynce".
Mało tego dowiedziałam się tej wieści od samej kuzynki, zabiła mnie tekstem "słyszałam, ze mam być twoim świadkiem". Nie wiedziałam co zrobić. Co ja mam teraz zrobić. Babcia z a moimi pleacami już kombinuje z kuzynką, którą oczywiście chce uczynić gwiazdą na moim własnym weselu. Ja obiecałam prędzej swojej psiapsiółce....
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 19:35   #2
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak pogadać z kuzynką i wytłumaczyć jej całą sytuację. Pewnie nie bęzdie to łatwe tym bardziej że najbardziej niezadowolona może okazać się babcia. Ale w końcu to Twój ślub a świadkową Ty powinnaś sobie wybrać, skoro przyjaciółka jest Ci bliższa niż ta kuzynka to ja bym tak łatwo tego odpuściła.
Powodzenia
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 19:37   #3
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

rodzina rodziną ale z tą kuzynką jestem bardzo mało zżyta, widzimy się około dwa razy na rok, mieszkamy daleko od siebie. Zresztą nigdy z asobą specjalnie nie przepadałyśmy, jakieś odpychające fluidy......No a z przyjaciólką całe noce przegadane, znamy sie jak dwa łyse konie.
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 20:19   #4
maniutek-mania
Wtajemniczenie
 
Avatar maniutek-mania
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 096
GG do maniutek-mania Send a message via Skype™ to maniutek-mania
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
rodzina rodziną ale z tą kuzynką jestem bardzo mało zżyta, widzimy się około dwa razy na rok, mieszkamy daleko od siebie. Zresztą nigdy z asobą specjalnie nie przepadałyśmy, jakieś odpychające fluidy......No a z przyjaciólką całe noce przegadane, znamy sie jak dwa łyse konie.
No to nie ma na co czekać, tylko trzeba całą sytuację jak najszybciej wyjaśnić (czyt. pogadać szczerze z kuzynką i babcią).
maniutek-mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 20:43   #5
Meg9
Raczkowanie
 
Avatar Meg9
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 244
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Cytat:
Napisane przez maniutek-mania Pokaż wiadomość
No to nie ma na co czekać, tylko trzeba całą sytuację jak najszybciej wyjaśnić (czyt. pogadać szczerze z kuzynką i babcią).
Zgadzam się.
Koniecznie pogadaj z kuzynką i babcią!
__________________
26.06.2007 - obrona pracy magisterskiej - od teraz Pani mgr inż.

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200109082441.png

Nasze zaręczyny
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200402030926.png

15.09.2007 - żoncia to ja
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070915060114.png
Meg9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 22:42   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
TAK, zbliża się wolnymi krokami mój ślub. Babcia zaczęła w tej sprawie działać prędzej niż ja. Wybrała moją kuzynkę na świadka, której nawet zbytnio nie lubie. Babci za to to ukochana wnusia. Ja chciałam w roli świadka moją przyjaciółkę. Babcia się ze mną kłóci i rzuca tekstami typu " chyba nie zrobisz tego kuzynce".
Mało tego dowiedziałam się tej wieści od samej kuzynki, zabiła mnie tekstem "słyszałam, ze mam być twoim świadkiem". Nie wiedziałam co zrobić. Co ja mam teraz zrobić. Babcia z a moimi pleacami już kombinuje z kuzynką, którą oczywiście chce uczynić gwiazdą na moim własnym weselu. Ja obiecałam prędzej swojej psiapsiółce....

W którym wieku my żyjemy

Dla mnie sprawa jest prosta-poinformować kuzynkę,że nie będzie świadkować,bo sama wybrałaś inną świadkową.

Kuzynka gwiazdą na Twoim weselu W moich stronach na ślubie i wesele najważniejsza jest para młoda i innym nie wypada nawet wyglądać lepiej niż młodzi,a co dopiero gwiazdy udawać
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 22:45   #7
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

heh tzreba bylo odpowiedziec tej kuzynce"to wiesz wiecej na ten temat niz ja"
wspolczuje
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-30, 11:11   #8
africa
Raczkowanie
 
Avatar africa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 98
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

pewnie! pogadac z kuzynka jak najszybciej!
africa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 11:31   #9
mrówka_zeta
Raczkowanie
 
Avatar mrówka_zeta
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 243
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

coz. zycie................
powiedz "kochanej" babci ze to Twoj dzien, Twoj slub i Twoi swiadkowie. w koncu nie ma prawa wlazic z butami w Twoje zycie. kuzynce powiedz to samo.

swoja droga, nie wyobrazam sobie zeby ktos tak perfidnie sie wtracal. moje zycie, moje decyzje.
__________________
I'm not angel, I'm not devil, I'm something in between...
mrówka_zeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 11:35   #10
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

lol przeciez to Twoj wybor. Olac decyzje babci. To Twoj slub.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 12:00   #11
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Bardzo Ci wspolczuje :\ Na Twoim miejscu porozmawialabym z kuzynka,ale nie sam na sam tylko np. w obecnosci jej rodzicow, znajomych, innych kuzynow. POwiedzialabym,ze juz wczesniej poprosilas inna osobe,ktora zgodzila sie. A gdy Twoja kuzynka kiedys zapytala sie Ciebie,to nie powiedzialas jej od razu,ze juz masz kogos wybranego,bo bylas zaskoczona. A po co te inne osoby? Zeby kuzynce bylo glupio upierac sie przy swoim lub np. obrazic sie i chociazby z grzecznosci wycofac sie z bycia swiadkowa i zyczyc wszystkiego dobrego. POzniej z kuzynka poinformowalabym Babcie,bo nie wiem jak Twoja,ale moja jest strasznie obrazalska,a nie chcialabym,zeby moja Babacia robila mi z tego powodu jakies wyrzuty. Poza tym jesli to kuzynka sama powie,ze nie bedzie swiadkiem,to Babcia nie bedzie jej namawiac. Sprobuj byc asertywna. Nie mowilabym ze to moj slub, moi swiadkowie, moje zycie, bo moze to doprowadzic do niepotrzebnych spiec. A moze Pan Młody ma w tej sprawie cos do powiedzenia? Zawsze mozesz powiedziec,ze przyjaciolke poprosiliscie razem o swiadkowanie i ze juz dawno tak postanowiliscie i ze chcecie zeby swiadkowie podczas wesela i toastow wspominali niektore epizody z Waszego zycia,ktorych kuzynka nie zna. ZYcze powodzenia.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-30, 23:46   #12
zytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 211
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Cale szczescie mam rowna babuszke co sie nigdy nigdzie nie wtraca Wnuk sie chajta to i dobrze, prawnukow jej narobia, oni beda szczesliwi i ona tez. Byle by ja tylko na slub zaprosili Ale tak sobie mysle, ze gdybym wiedziala ze rozmowa bedzie trudna, bo babcia bedzie sie upierac przy swoim, a ja nie wiem jak sie z babcia klocic, to ja poprosilabym mame albo tate (w zaleznosci czyja to mama, lub w zaleznosci ktore z rodzicow umie lepiej dazyc do swojego). Wkoncu skoro jedno z nich to dziecko tej babci, to pewnie nie raz przeszlo z nia "afery" zwiazane z odmiennym zdaniem No i pewnie znaja ja lepiej i moze lepiej wiedza jak to zrobic by babcia odpuscila a zeby nie zrobil sie wielki balagan w stylu skloconej polowy rodziny
Tak czy siak czy sama, czy za pomoca rodzicow, napewno bym nie odpuscila. nie chcialabym w tym dniu miec przy sobie osoby za ktora nie przepadam a do ktorej musze sie ladnie usmiechac i dziekowac jej za pomoc.
zytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 19:48   #13
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Cytat:
Napisane przez ewa007 Pokaż wiadomość
TAK, zbliża się wolnymi krokami mój ślub.
chyba bardzo wolnymi,bo pisalas w innym watku,ze facet jeszcze ci sie nie oswiadczyl
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 19:55   #14
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
chyba bardzo wolnymi,bo pisalas w innym watku,ze facet jeszcze ci sie nie oswiadczyl
Fajnie.

No czyli hm,moge zacząc ustalać date slubu,ale myslicie że znajde do tego czasu narzeczonego??
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 20:57   #15
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Fajnie.

No czyli hm,moge zacząc ustalać date slubu,ale myslicie że znajde do tego czasu narzeczonego??
Teraz terminy do najlepszych knajp są nawet dwuletnie, więc lepiej sobie zawczasu zaklepać, w końcu to dużo czasu...


I tak nie ma co pisać, ta dziewczyna jest głucha na argumenty
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 21:08   #16
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Fajnie.

No czyli hm,moge zacząc ustalać date slubu,ale myslicie że znajde do tego czasu narzeczonego??
ja myślę, że zdążysz spokojnie jak pisała Margitta na sale trzeba czekac obecnie dość długo.. do tego czasu pewnie już zerwiesz z jednym i znajdziesz innego
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 21:12   #17
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

ciekawe, ciekawe..
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 22:54   #18
Champs
Zadomowienie
 
Avatar Champs
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Okolice pięknego miasta Kraków
Wiadomości: 1 754
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

EwaOO7 upieraj się przy tym świadku którego Ty chcesz,w tym przypadku jest to Twoja przyjaciółka.Dziewczyno broń się to przecież Twój ślub a nie Twojej Babci!
To najpiękniejszy dzień w Twoim życiu i to Ty powinnaś decydować jak chcesz go przeżyć,kogo chcesz na świadka i takie tam inne...
Ja też jako świadka miałam moją psiapsiółkę nie żadną kuzynkę. Na samym początku oświadczyłam że świadkiem będzie Ta i Ta osobą i że zdania swego nie zmienię i że temat wyboru świadka jest tematem już zamkniętym bo nikt inny nie wchodzi w grę.Nie ukrywam niektórym osobom w mojej rodzinie zbytnio to nie pasowało,ale to już ich problem.Ja byłam konsekwętna w swoim postanowieniu i teraz prawie rok po ślubie powiem Ci szczerze,iż bardzo się cieszę ,że nie ustąpiłam i że to własnie Ta osoba stała za mną w Kościele a nie nikt inny.
Wiem,że w tej chwili wyniknęła niezręczna sytuacja,ale ja na Twoim miejscu delikatnie porozmawiałabym z Babcią i wyjaśniła jej,że Twoim swiadkiem będzie ta osobą,którą Ty będziesz chcieć a nie ta którą ktoś Ci wybiera.

Powiem Ci jeszcze jedną rzecz nie przejmuj się tym co ludzie,rodzina... powiedzą.Ja tak robiłam i wiesz co bardzo teraz tego żałuję,gdyż bardzo dużo mnie to kosztowało łez i cierpienia.Życie nauczyło mnie,że trzeba mówić wprost,otwarcie i bez ogródek co Ci nie leży, a tym czy to się inny podoba czy nie się nie przejmować.
Uwierz życie niekiedy potrafi dać popalić i trzeba być twardym i walczyć o swoje a nie zastanawiać się "co ludzie powiedzą..."
To chyba narazie tyle,życzę owocnych negocjacji
Pozdrawiam Aga
Champs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 04:12   #19
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Champs, widze, ze Ty calkowicie nie w temacie
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-06, 08:02   #20
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

Ewa ewa nie ta kolejność w tych Twoich przygotowaniach

zapamiętaj:

najpierw znajdz narzeczonego -> potem szukaj świadka
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 09:05   #21
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

a może ktoś podać linka do tej wiadomości że jej sie narzeczony nie oświadczył? bo może sie komuś pomyliło i krzywdzimy dziewczyne? jest jeszcze druga opcja - niektórzy mają wyznaczoną datę ślubu i rezerwują sobie już wszystko nawet jeśli zaręczyn nie było.

Ja bym się nie dała i postawiła na swoim! świadkiem ma być ktoś do kogo mam zaufanie i kogo lubie. i wcale to nie musi być rodzina!
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 09:07   #22
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: babcia wybrała mi świadka, za moimi plecami!co robić?

izia17 może teraz taka moda jest ?? że najpier się wybiera świadków, potem sale na wesele, i na samym końcu narzeczonego... może my jesteśmy starodawne... a może koleżanka zrobi potencjalnemu narzeczonemu surprise i pewnego dnia wybiorą się niby na wesele do koleżanki, a tu się okaże że to jednak ich wesele

nysiunia https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192006
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.