Jak szybko schudnąć? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-01, 22:01   #91
Lisq33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 165
Dot.: Chcę szybko schudnąć...

tez tak mysle.. wiec prosilbym o porade, jaka mam teraz zastosowac diete? ponizej 1000kc, czy powyzej? bo juz sam nie wiem, jak za malo to zle, jak za duzo tez zle.

i jak 'podkrecic' metabolizm? ze znanych mi metod, to cwiczenia/ruch, ostre przyprawy, jedzenie czesciej a mniej... stosuje te metody i nic
Lisq33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:27   #92
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Chcę szybko schudnąć...

Cytat:
Napisane przez Lisq33 Pokaż wiadomość
tez tak mysle.. wiec prosilbym o porade, jaka mam teraz zastosowac diete? ponizej 1000kc, czy powyzej? bo juz sam nie wiem, jak za malo to zle, jak za duzo tez zle.

i jak 'podkrecic' metabolizm? ze znanych mi metod, to cwiczenia/ruch, ostre przyprawy, jedzenie czesciej a mniej... stosuje te metody i nic
W zyciu nie decyduj sie na denne pseudodiety 1000kcal a tym bardziej ponizej

Ile czasu Ty te metody juz stosujesz? I jakie dokladnie? Cwiczenia silowe + regularne, czeste posilki - to podkreca metabolizm. Tylko, ze Ty chyba chcesz na lapu capu efekty od zaraz
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 22:54   #93
Lisq33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 165
Dot.: Chcę szybko schudnąć...

Cwiczenia silowe + regularne, czeste posilki - to podkreca metabolizm. - tak jak pisalem, cwicze i jem 5 posilkow dziennie, zdrowa zywnosc. ok 2 tys kalorii i nic nie chudne. waga stoi w miejscu. wiec co mam robic? skoro ok. 1000kc to za malo, a 2000 to za duzo...
Lisq33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 23:01   #94
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Chcę szybko schudnąć...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ile czasu Ty te metody juz stosujesz? I jakie dokladnie? Cwiczenia silowe + regularne, czeste posilki - to podkreca metabolizm. Tylko, ze Ty chyba chcesz na lapu capu efekty od zaraz
Co jesz?
Co cwiczysz? Jak? jak dlugo? Co cwiczyles wczesniej? Jak dlugo?
Cytat:
Napisane przez Lisq33 Pokaż wiadomość
Cwiczenia silowe + regularne, czeste posilki - to podkreca metabolizm. - tak jak pisalem, cwicze i jem 5 posilkow dziennie, zdrowa zywnosc. ok 2 tys kalorii i nic nie chudne. waga stoi w miejscu. wiec co mam robic? skoro ok. 1000kc to za malo, a 2000 to za duzo...
... to pomiedzy masz 1000 mozliwosci
- albo musisz obciac troche kalorie
- albo zwiekszyc aktywnosc
- albo jedno i drugie
- albo cos zle policzyles
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2010-02-03 o 23:02
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 08:53   #95
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: Chcę szybko schudnąć...

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Olunia, możesz twierdzić, ze nie jesteś laikiem, ale Twoje pojęcie przeczy temu. Jesli pięć osób mówi Ci, ze jesteś pijana, to nie pij więcej, bo jesteś pijana
Pff a co Ty możesz wiedzieć o moim pojęciu? Z resztą każdy może mieć zdanie jakie chce...średnio mnie to interesuje.
__________________
Start: 23.11.2010

72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56

Peace
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 23:11   #96
Lisq33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 165
Dot.: Chcę szybko schudnąć...

Rzabba - no jak obnize i zwieksze cwiczenia itp to bedzie chyba za malo jedzenie, a za duzo wysilku.. zreszta i tak nie jezdze codziennie na rowerku, a lydki mam okropnie grube... mimo ze jezdze na najmniejszym obciazeniu i wcale nie tak szybko, a srednio
Lisq33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 19:13   #97
froggy1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Chcę szybko schudnąć...

ok to o ile dobrze zrozumialam :
jak teraz wyrobilabym sobie miesnie na silowni , aerobiku etc. ale nadrabialbym to bilansem kalorycznym to i tak nie bylo by nic widac ? tak ? a jesli stosowałabym jakas diete +cwiczenia to wsyztskie miesnie by mi sie uwidocznily.. ?
P.S. jakie cwiczenia na zgubienie tluszczu (o ile takie sa ) i jakie cwiczenia , badz przykladowa dieta na popzbycie sie boczkow ?
P.S.2 jestem laikiem :P
froggy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 12:15   #98
elle_melle
Raczkowanie
 
Avatar elle_melle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 44
Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Witam Forumowiczki!
Otóż, przy wzroście 173 ważę 61 kg. Czuję się w swoim ciele dobrze, ale chciałabym poczuć się jeszcze lepiej. Proszę Was o osobiste rady, które pomogą mi szybko i skutecznie zrzucić parę kilo.
Porady typu nie jeść słodyczy, nie podjadać, ćwiczyć znam na pamięć i mam zamiar regularnie się do nich stosować, ale mam nadzieję, że czymś mnie zaskoczycie i podacie jakieś innowacyjne sposoby zrzucenia wagi.
Jeśli któraś z Was się odchudzała i udało jej się osiągnąć cel to proszę Was o któtkie opisanie swojej taktyki. Jak udało Wam się to osiągnąć?

Pozdrawiam i całuję!
__________________
Nie ma brzydkich kobiet. Są tylko kobiety które nie wiedzą że są piękne.
elle_melle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:32   #99
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Cytat:
Napisane przez elle_melle Pokaż wiadomość
Witam Forumowiczki!
Otóż, przy wzroście 173 ważę 61 kg. Czuję się w swoim ciele dobrze, ale chciałabym poczuć się jeszcze lepiej. Proszę Was o osobiste rady, które pomogą mi szybko i skutecznie zrzucić parę kilo.
Porady typu nie jeść słodyczy, nie podjadać, ćwiczyć znam na pamięć i mam zamiar regularnie się do nich stosować, ale mam nadzieję, że czymś mnie zaskoczycie i podacie jakieś innowacyjne sposoby zrzucenia wagi.
Jeśli któraś z Was się odchudzała i udało jej się osiągnąć cel to proszę Was o któtkie opisanie swojej taktyki. Jak udało Wam się to osiągnąć?

Pozdrawiam i całuję!
wyszukiwarka prawdę Ci powie
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 15:10   #100
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
wyszukiwarka prawdę Ci powie
no dokładnie był to temat 1500 razy wałkowany na forum, nic nowego nie wymyślimy
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 20:57   #101
TheLemonka
Przyczajenie
 
Avatar TheLemonka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Cytat:
Napisane przez elle_melle Pokaż wiadomość
Witam Forumowiczki!
Otóż, przy wzroście 173 ważę 61 kg. Czuję się w swoim ciele dobrze, ale chciałabym poczuć się jeszcze lepiej. Proszę Was o osobiste rady, które pomogą mi szybko i skutecznie zrzucić parę kilo.
Porady typu nie jeść słodyczy, nie podjadać, ćwiczyć znam na pamięć i mam zamiar regularnie się do nich stosować, ale mam nadzieję, że czymś mnie zaskoczycie i podacie jakieś innowacyjne sposoby zrzucenia wagi.
Jeśli któraś z Was się odchudzała i udało jej się osiągnąć cel to proszę Was o któtkie opisanie swojej taktyki. Jak udało Wam się to osiągnąć?

Pozdrawiam i całuję!
Zacznijmy od tego, że z pewnością odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Moim zdaniem i prawdopodobnie zdaniem wskaźnika BMI masz idealną wagę! Zastanów się czy napewno jest Ci potrzebne odchudzanie się)
A dla lepszego samopoczucia proponuję pobiegać nawet z 20 minut lub zapisać się na siłownię
TheLemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 23:02   #102
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Albo szybko, albo skutecznie. Wybór nalezy do Ciebie.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 08:43   #103
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Nie da się szybko i skutecznie Albo szybko albo skutecznie. Skoro porady typu nie jeść słodyczy, nie podjadać, ćwiczyć znasz na pamięć, to nic nowego nie wymyślimy

Innowacje to masz w aptekach w postaci pigułek cudów. Albo na forum Krzywe Zwierciadło w postaci debilnych, wyniszczających diet
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 10:10   #104
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

SKUTECZNA:
bieganie 20 minut dziennie.
rower 1 godzina dziennie.
marsz 1 godzina dziennie.
wszystkie posiłki odrobinę zmniejsz, mniejszy kotlet, mniej ziemniaków, nie najadaj się do syta, zawsze pozostaw ten minimalny niedosyt.

pij dużo wody, herbata zielona.

jeździj do pracy rowerem.

Efekt murowany.


gdybyś dodała jeszcze do tego aerobik lub basen to znikniesz

dodatkowo jeśli uzupełnisz dietę w NNKT oraz będziesz jadła dwa razy więcej owoców lub warzyw niż dotychczas będziesz chodzącym ideałem
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 22:23   #105
dddorota3
Przyczajenie
 
Avatar dddorota3
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

hej,mozna wspomoc jeszcze troche watrobe i tarczyce do spalania tluszczu.watrobe np.borac ostripest plamisty a tarczyce jedna tabletke kelpu dziennie.mi to pomoglo,bo wczesniejmialam problem ze schudnieciem pomimo cwiczen i diety a po tym waga zaczela spadac w dol.
dddorota3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 09:28   #106
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

wlasnie jestem na etapie studiowania wszystkiego o Milk Thistle z ciekawosci
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 23:43   #107
homme78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Ruch lekarstwem na wszystko Systematyka pomoże w osiągnięciu zamierzonego celu. Wystarczy 3 razy w tyg, a 4 to już będzie super.Tak jak BJean wspomniał, ale ja bym wydłużył bieganie do minimum 40minut. Jeśli to za ciężko zrób w formie marszobiegu. Najlepiej w stosunku 1:1. Czas trwania ćwiczeń ma istotne znaczenie. Rower OK, czas trwania 40min-1h. Ale z niedużym oporem i ilością obrotów na poziomie 90-100/min.. Ludzie często o tym zapominają lub nie wiedzą. Chodzą na zajęcia spinningu lub sami kręcą i chcą zrzucić. Ale jeżdżą z dużym oporem. A od tego rosną nam mięśnie, ćwiczymy siłę. Mięśnie są jak napompowane. Można przy tym nabawić się kontuzji kolan, jeśli będzie ustawiona zła pozycja. Odwiedź również basen i saunę. Oczyści organizm z toksyn, poczujesz się lżejsza. Po za tym przejdź na dietę wysoko białkową. Jeśli lubisz słodycze nie rezygnuj z nich. Ogranicz węglowodany złożone, głównie makarony, ziemniaki, jasne pieczywo itp. Nie zapominaj o nawodnieniu organizmu. We wszystkim co robisz zachowaj umiar tj. nie katuj się Good Luuck
homme78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 11:23   #108
elle_melle
Raczkowanie
 
Avatar elle_melle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 44
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Dzięki wielkie za wszystkie rady
Wciąż próbuję
__________________
Nie ma brzydkich kobiet. Są tylko kobiety które nie wiedzą że są piękne.
elle_melle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 11:34   #109
Mary333
Zadomowienie
 
Avatar Mary333
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: dalekoo..
Wiadomości: 1 089
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Rezygnować z węgli złożonych Na redukcji unika się węgli prostych, a nie złożonych. A słodycze lepiej jednak odstawić, bo one są jednym z głównych powodów tycia. Oczywiście raz na jakiś czas można, ale z umiarem.
__________________
Mary333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 16:46   #110
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Mary ale homme78 w któryms juz poscie z kolei myli podstawowe pojecia wiec radze nie brak wogole pod uwage jej/ jego cennych rad
bo jak widzisz znow zaczyna sie rosniecie miesni od rowerka ..
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!

Edytowane przez Mini82
Czas edycji: 2011-04-09 o 16:48
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 02:41   #111
homme78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Tu nie chodzi o pojęcia, a o reakcję organizmu na stosowanie określonej diety. Podejrzewam, że 99% ludzi czytających i bywających na tym portalu ćwiczy rekreacyjnie. Ich wysiłek z maksymalną intensywnością nie trwa dłużej niż kilka minut. Ba, śmiem twierdzić że znikoma ilość osób ćwiczy na maksa. Więc naprawdę ograniczenie węglowodanów złożonych w/w przyniesie pozytywny skutek. Organizm przestawi się na spalanie tłuszczy. Nie proponuję tutaj przejścia na dietę białkowo-tłuszczową, bo nie każdy podejmie to wyzwanie i wytrzyma. Nie każdy też jest skłonny zrezygnować z cukierków czy czekolady i prędzej czy później zacznie podjadać. Proponuje jedynie rezygnację z określonych produktów, które w znaczny sposób wpłyną na redukcję wagi ciała. Nie musisz się martwić, że coś pomylę czy przeoczę. Od dłuższego czasu jestem w pewnych tematach dotyczących sportów wytrzymałościowych czy wytrzymałościowo-siłowych. Proponuje rzeczy, które już zostały sprawdzone. I tak naprawdę dopóki sami tego na sobie nie sprawdzicie, nie będziecie mieć przekonania.Od rowerka mięśnie nie będą rosły, tylko się wysmuklą ale trzeba przy tym użyć głowy.
homme78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 07:14   #112
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

ja waze kilka kg wiecej od autorki i dziwie sie ze ona chce sie jeszcze poprawic.do tylu to moglabym dobic
moja siostra 175cm wazyla mniej wiecej tyle i wygladala naprawde szczuplutko

jesli chodzio wypowiedz homme to z wegli mozna zrezygnowac na kolacje, tzn niektorzy tak pisza jak nie wiekszosc

ja np nie moge stosowac sportow silowych bo jestem po operacji a chce cos zrzucic i zeszczuplec ale nie jakos maniakalnie
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:32   #113
homme78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Drogie Mary333, Mini82
Specjalnie dla Was przesyłam linki do informacji, które ukazały się stosunkowo niedawno. A do których sam doszedłem dawno temu na podstawie własnych badań i obserwacji. Mam nadzieję, że przy okazji i innym forumowiczom troszkę otworzę oczy na pewne rzeczy. Pojawiłem się na tym forum z czystej ciekawości i chęci niesienia pomocy. Nie dla tego, że jestem najmądrzejszy i wszystko wiem. Sport to moje hobby i pasja, szczególnie dyscypliny wytrzymałościowe. Akurat w tym zakresie posiadam bardzo szeroką wiedzę i staram się na bieżąco ją poszerzać. Bo świat się zmienia, nauka idzie do przodu w tym także fizjologia.
http://magicsport.pl/news/zdrowie/we...losci,,N4.html

http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,We...dnac,4697.html

Mam nadzieje, że te dwa w/w artykuły dadzą wszystkim do myślenia.
Pozdrawiam serdecznie Was serdecznie oraz wszystkich czytających
homme78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:54   #114
Zizione
Raczkowanie
 
Avatar Zizione
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 321
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

homme78 ja nie chcę negować twojej wiedzy, ale tym razem chyba się pomyliłeś mówiąc o rezygnowaniu z węglowodanów złożonych.

Z twoich artykułów:
Cytat:
Węglowodany złożone są najlepszym źródłem energii gdyż dostarczają najwięcej glukozy i dlatego powinny być regularnie przez nas spożywane.
Cytat:
... cukry proste powinny być spożywane w umiarze, gdyż zbyt wysoka glukozy prowadzi do nagłej produkcji przez trzustkę dużej ilości insuliny
BTW... twoje artykuły to nie są żadne innowacje, tylko ABSOLUTNE PODSTAWY ŻYWIENIOWE o których nawet ja-laik wiem

edit:
Cytat:
Napisane przez homme78 Pokaż wiadomość
Ogranicz węglowodany złożone, głównie makarony, ziemniaki, jasne pieczywo itp.
-tu to jest ewidentna pomyłka (albo niewiedza). Poczytaj raz jeszcze dokładnie artykuły które nam podesłałeś
__________________
69.68.67.66.65.64.63,62.61.60.59.58.57.56

Mój nałóg
HOWRSE

Edytowane przez Zizione
Czas edycji: 2011-04-11 o 12:58 Powód: dopisek ;)
Zizione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:36   #115
homme78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Nie czytaj między wierszami tylko zrozum całość. Poczytaj o nadmienionym indeksie glikemicznymi zaczniesz to rozumieć. Pierwsze 3 zdania z linku magicsport "Do niedawna nikt z nas nie zwracał uwagi na chleb, makarony, ziemniaki czy ryż. Nic w tym dziwnego skoro przez lata dietetycy ostrzegali nas tylko przed zgubnym wpływem tłuszczów na nasz organizm, pomijając całkowicie węglowodany. Po czasie okazało się jednak, iż są one głównym sprawcą odkładania się tkanki tłuszczowej" Już w pierwszym zdaniu masz podane określone produkty.Czy nie doczytałeś/łaś dalej, że węglowodany złożone też się dzielą na dobre i złe???

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

I drugi cytat z tego samego artykułu co byś nie musiał/musiała szukać "Niektórym do dziś trudno uwierzyć jak pokarmy nie charakteryzujące się słodkim smakiem (biały ryż, makarony, biały chleb), mogą stymulować magazynowanie tkanki tłuszczowej na równi ze słodkościami. Węglowodany te (posiadające strukturę złożoną), przez lata uważane za "zdrowe" (głownie ze względu na brak słodyczy) w nadmiernej ilości przyczyniały się do szybkich skoków cukrów we krwi, o które wcześniej posądzano tylko cukry proste."
homme78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:49   #116
Zizione
Raczkowanie
 
Avatar Zizione
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 321
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Doczytałam
Wiem również bardzo dobrze czym jest indeks glikemiczny (też podstawa)

Cytat:
Napisane przez homme78 Pokaż wiadomość
"Do niedawna nikt z nas nie zwracał uwagi na chleb, makarony, ziemniaki czy ryż..."
Już w pierwszym zdaniu masz podane określone produkty.Czy nie doczytałeś/łaś dalej, że węglowodany złożone też się dzielą na dobre i złe???
Te produkty to węglowodany proste, a nie złożone-nadal nie widzisz swojej pomyłki??
Dowód z twojego artukułu:
Cytat:
Cukry proste:
Głównym przykładem cukrów prostych jest cukier spożywczy. Kolejnym jest "oczyszczona" mąka, z której powstaje: białe pieczywo, ciasta, ciasteczka, płatki kukurydziane, popcorn, jak i również "oczyszczony" ryż.
A dalej o indeksie glikemicznym:
Cytat:
Obniżeniu GI sprzyjają:
...
- błonnik: chleb żytni, otręby owsiane, otręby pszenne, muesli
czyli węglowodany ZŁOŻONE!!!

Gdybyś jeszcze miał wątpliwości czy aby na pewno w/w produkty to węglowodany ZŁOŻONE:
Cytat:
Cukry złożone:
Występują głównie w warzywach, ziarnach zbóż, roślinach strączkowych, nasionach i orzechach. Największe źródła węglowodanów złożonych występują:
- makarony z pełnoziarnistej mąki pszennej, chleb pszenny pełnoziarnisty
- brązowy ryż
- warzywa
- rośliny strączkowe (fasola, groch, soczewica, bób)
- nasiona
- orzechy
- niskotłuszczowe produkty mleczne
i na koniec a'propos rezygnacji z węgli złożonych:
Cytat:
Jak spożywać węglowodany:
* Węglowodany złożone powinny stanowić 80% dziennego spożycia, proste jedynie 20%
Pamiętej że ja tylko cytuję twoje artykuły...
__________________
69.68.67.66.65.64.63,62.61.60.59.58.57.56

Mój nałóg
HOWRSE
Zizione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:04   #117
homme78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Eh uparłaś się, a doczytałaś mój drugi cytat, który dodałem i to z tego samego artykułu???
Sprawdź proszę na sobie to co proponuje i zobaczysz że mam rację.
homme78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:53   #118
Zizione
Raczkowanie
 
Avatar Zizione
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 321
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Masz rację że na diecie należy ograniczyć (a najlepiej zrezygnować) z ziemniaków, makaronu i białego pieczywa.

Masz rację że węglowodany spożywane w nadmiarze tuczą.

Ale absolutnie NIE masz racji że ziemniaki, makaron i białe pieczywo to węgle złożone!!!
I że należy rezygnować z węgli złożonych-NIE. Należy rezygnować z węgli prostych, bo to są te "gorsze" węgle.
To samo jest napisane w twoim artykule-nie wiem jak ty go interpretujesz, ale tam jest to wyjaśnione łopatologicznie.
To cały czas staram się ci udowodnić...
__________________
69.68.67.66.65.64.63,62.61.60.59.58.57.56

Mój nałóg
HOWRSE
Zizione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:03   #119
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Cytat:
Do tycia szczególnie przyczyniają się węglowodany w formie oczyszczonej.

Węglowodany oczyszczone najczęściej spotykane są w tych produktach:
biała mąka – białe pieczywo, ciasta, makaron, biały ryż, płatki kukurydziane, popcorn, ziemniaki (naturalnie prawie czysta skrobia), cukier rafinowany – słodycze, syropy, napoje gazowane, wiele przetworów, gdzie cukier służy jako środek konserwujący, dlatego należy wystrzegać się produktów zawierających cukier ukryty pod różnymi nazwami: syrop glukozowy, sacharoza, karmel.

Najogólniej można powiedzieć, że węglowodany nieoczyszczone są trudniejsze do strawienia, dzięki czemu pokarm jest trawiony dłużej, a energia z pożywienia jest uwalniana stopniowo. Kiedy spożyjemy węglowodany złożone: produkty pełnoziarniste - pełnoziarnisty chleb, owsianka, pełnoziarnisty ryż, kasze oraz warzywa – groch, fasola, bób, soja, soczewica, trawimy je stopniowo, toteż energia też uwalnia się z nich powoli i w większym stopniu na bieżąco jest spalana przez organizm. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wyżej wymienione rośliny jadalne zawierają dużo błonnika – trudniejszego do strawienia rodzaju węglowodanów, który zawiera najważniejsze składniki wspomagające metabolizm, a jednocześnie zapobiega szybkiej syntezie węglowodanów w cukry.

Szczególnie rośliny strączkowe (czyli w/w) są pomocne w odchudzaniu, gdyż nie powodują w zasadzie wcale wzrostu poziomu glukozy we krwi, którego nadwyżka – co już wyżej zostało powiedziane – jest przez organizm magazynowana w komórkach tłuszczowych.
jakby ktos nie wiedzial co to sa straczki wg wikipedii jest lista, a nawet jesli ktos zakwestionuje wiedze wikipedi to przeciez z domu powinnismy podstawy wyniesc
Warzywa strączkowe

agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:15   #120
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Jak szybko i skutecznie schudnąć?

zizione - to nie ma sensu, tylko nerwy psujesz
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-06 22:59:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.