Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-24, 18:47   #3781
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Caraxa Pokaż wiadomość
Dziewczynki, jak już o składzie mowa, powiedzcie mi , bo przyznam szczerze, że troszkę się pogubiłam, czy lecytyna użyta w składzie podkładu jest pochodzenia zwierzęcego?
też mnie to interesuje, bo chciałam EDM zamienić na jesień i zimę na Pixie
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 20:01   #3782
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Na to pytanie może odpowiedzieć tylko ktoś, kto zna pochodzenie surowców, czyli pani Sylwia. Lecytyna wykorzystywana do modyfikacji pigmentów/wypełniaczy może być pozyskiwana zarówno z kurzego żółtka, jak i z soi, rzepaku czy kukurydzy.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 05:05   #3783
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczyny, porównując podkład, pisząc "nowa formuła", porównując ją do CDL macie na myśli tą Complexion Perfector ?

Ja spisałam już pixie na straty, ale myślę nad tym zeby kupić jeszcze dwa refillki, ciemniejszy i jaśniejszy no i próbkę tej nowej formuły (tak z ciekawości) aby mieć zapas na szukanie mojego odcienia w EDM.
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 17:35   #3784
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Ja oczywiście miałam na myśli Complexion Perfector. Nie wiem na ile będzie przydatna, ale zamieszczę także dalszą część swojej opinii.

Kolejne dni testów za mną. Spostrzeżenia - podkład podkreśla suche skórki niezależnie od tego czy nakładam go na sucho czy mokro. Wczoraj się zdenerwowałam, zrobiłam gruntowne oczyszczanie glinką multani mitti i zabiegi nawilżające, rano nałożyłam dodatkowo metodą na mokro - pierwsze kilka minut ładnie, a potem wszystko znów się pokazało - podkreśla pory, lekko się waży koło brwi. Ogólnie wygląda nieźle z daleka (nie lepiej jednak niż CDL), z bliska widać niestety ww. mankamenty a dodatkowo kryje słabiej niż Cover. Zdecydowanie lepiej wyglądam po CDL - zużyć go mogę mniej, efekt zbliżony, niczego nie podkreśla i dodatkowo o wiele lepiej kryje. Jest jeszcze jedna rzecz - skóra po tym nowym podkładzie lekko swędzi mnie w okolicy nosa, mam wrażenie jakby miejscami lekko się zaczerwieniła. Czyżby jednak uczulał? Hmmm...

Nakładałam także puder Immediate Beauty w odcieniu Natural Beauty jako wykończenie i dziewczyny... On nie robi nic Przynajmniej mnie... Lekko przyciemnia tylko koloryt (podkład Tinkerbell 3), nie widzę rozświetlenia, modelowania - w tym przypadku jak dotąd wykończenie makijażu wykonywałam Primerem Pixie w starej formule i bardzo mi odpowiadał - odświeża makijaż po całym dniu, matuje i nie robi płaskiego efektu. W ogóle temu kosmetykowi będę wierna, bo doskonały jest jako baza i wykończenie. Nowego pudru nie kupię, bo to jakaś kpina

Mam w planach testy podkładów Lumiere, próbki CP domęczę i kto wie - może z pokorą powrócę do niezawodnego jak dotąd CDL...
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 17:40   #3785
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

A co jakby zmieszać CdL i CP pół na pół? Jaki to mogłoby dać efekt?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 17:55   #3786
Hazel_Eyed
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 091
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

kurczesz no .... ten puder nic nie robi? a opis ma taki zachęcający, myślałam że będzie to coś ciekawego może przy okazji jakąś próbkę wezmę i sprawdzę na sobie

nową formułą już też nie jestem aż tak zainteresowana - czytając że kryje gorzej niż cdl to nie wiem czy to będzie coś dla mnie w ogole....

poki co i tak mam niecałe dwa bigi więc nie planuję zamawiania próbek no ale może kiedyś
Hazel_Eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 18:08   #3787
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

moje dalsze spostrzezenia sa takie ze mnie zapycha niestety ten nowy podklad.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 19:16   #3788
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Czytając Wasze opinie ciesze się, że tyle zaoszczędzę. Mam nadzieję, że Pani Sylwia czasem tu zagląda i wyciągnie jakieś wnioski.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 19:24   #3789
wani
Rozeznanie
 
Avatar wani
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

A mi strasznie pasuje NF... niech ona wroci do obiegu!!!
wani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 19:39   #3790
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

a ja się nie zrażam, każda cera reaguje inaczej;p
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 21:40   #3791
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

a mnie wogóle nie kusi mam zapas minerałów na kilka lat, kolejne pudełko nie jest mi potrzebne. Ale szczerze, współczuję p.Sylwii. Napracowała się długo nad nową formułą, a teraz zachwytów nie ma...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 00:06   #3792
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Nie chciałam nikogo zrazić do testów, bo faktycznie każda cera jest inna - ale mojej ewidentnie nie pasują nowe formuły Nie wiem też co jest nie tak z tym pudrem, ale zaskakujące, że tak na mnie "znika"
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 07:11   #3793
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

A ja sądzę, że trzeba sprawdzać. Opinie są skrajnie odmienne. Swego czasu bardzo czekałam na nowy Pixie, bo mnie CdL "postarza", potem przestałam czekać, ponieważ odkryłam wiele innych świetnych podkładów. Teraz spróbowałam i faktycznie to jest to, czego się spodziewałam dobry rok temu. Biga nie kupię, bo właśnie przyszły do mnie Lauress i Blusche, ale moja opinia o "nowym" Pixie jest pozytywna.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:56   #3794
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

przykładowo: jedni bardzo lubią formułe cdl, a innym kompletnie nie leży, pewnie tak samo jest z nową formułą, dlatego uważam, ze pixie nie powinno wycofywac starych formuł tylko wychodzic na przeciw różnym potrzebom naszej skóry pozwalając kazdej z nas dobrac podkład, który lezy nam najlepiej
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:17   #3795
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
przykładowo: jedni bardzo lubią formułe cdl, a innym kompletnie nie leży, pewnie tak samo jest z nową formułą, dlatego uważam, ze pixie nie powinno wycofywac starych formuł tylko wychodzic na przeciw różnym potrzebom naszej skóry pozwalając kazdej z nas dobrac podkład, który lezy nam najlepiej
Dokładnie zgadzam się, tak samo jak wcześniej komuś lepiej pasowała formuła NF niż CDL, tak teraz może komuś najnormalniej na świecie nie pasować ta nowa formuła.

A jeszcze odnośnie tego, że przy nowej formule zachwytów nie ma, myślę, że nie można uogólniać dlatego że kilku osobą nie pasuję. Najpierw trzeba wypróbować na własnej buzi, by samemu można było się przekonać.


Wczoraj wysłałam maila do p. Sylwii z zapytaniem o lecytynę sojową, czy jest pochodzenia zwierzęcego? I czy półprodukty są testowane na zwierzętach?
__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:50   #3796
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
przykładowo: jedni bardzo lubią formułe cdl, a innym kompletnie nie leży, pewnie tak samo jest z nową formułą, dlatego uważam, ze pixie nie powinno wycofywac starych formuł tylko wychodzic na przeciw różnym potrzebom naszej skóry pozwalając kazdej z nas dobrac podkład, który lezy nam najlepiej
Święte słowa.. Ja co prawda miałam do czynienia jedynie z CdL ale byłam (i nadal jestem) nią zachwycona.. Mimo, iż chwilowo mam spore zapasy i nowa cena nie zachęca, to nie chciałabym by ją wycofywano na rzecz nowej formuły..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:44   #3797
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Caraxa Pokaż wiadomość
Wczoraj wysłałam maila do p. Sylwii z zapytaniem o lecytynę sojową, czy jest pochodzenia zwierzęcego?
Gdyby była sojowa, to byłaby pochodzenia roślinnego (soja = roślinne). W składzie nie jest sprecyzowane, jaka to lecytyna, jest tylko informacja o jej przetworzeniu (uwodornieniu).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 15:31   #3798
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Gdyby była sojowa, to byłaby pochodzenia roślinnego (soja = roślinne). W składzie nie jest sprecyzowane, jaka to lecytyna, jest tylko informacja o jej przetworzeniu (uwodornieniu).

Oj tak, w ostatnim poście to jest mój głupi błąd, ‘sojowa’ dodałam z mojego przyzwyczajenia

Nie wiem jak w kosmetykach, ale w produktach spożywczych napis na etykiecie ‘lecytyna sojowa’ czyli E322 nie musi się równać z lecytyną pochodzenia roślinnego, może zawierać domieszkę tłuszczy zwierzęcych. Stąd ta 'sojowa' mi się wzięła.


Tak czy inaczej, dostałam odpowiedź od p. Sylwii i baaardzo się cieszę. Mam nadzieję, że nie obrazi się jak ją tutaj skopiuję:

"Lecytyna zastosowana w podkładach jest pochodzenia roślinnego. Dodatkowo uzyskałam zapewnienie od producenta, że produkt nie pochodzi z plantacji genetycznie modyfikowanych i że posiada odpowiedni certyfikat.
Nasze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Dobierając surowce patrzymy również, aby nie były one testowane na zwierzętach. Preferujemy surowce z ECOCERTem."


__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 08:29   #3799
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Caraxa Pokaż wiadomość
Oj tak, w ostatnim poście to jest mój głupi błąd, ‘sojowa’ dodałam z mojego przyzwyczajenia

Nie wiem jak w kosmetykach, ale w produktach spożywczych napis na etykiecie ‘lecytyna sojowa’ czyli E322 nie musi się równać z lecytyną pochodzenia roślinnego, może zawierać domieszkę tłuszczy zwierzęcych. Stąd ta 'sojowa' mi się wzięła.


Tak czy inaczej, dostałam odpowiedź od p. Sylwii i baaardzo się cieszę. Mam nadzieję, że nie obrazi się jak ją tutaj skopiuję:

"Lecytyna zastosowana w podkładach jest pochodzenia roślinnego. Dodatkowo uzyskałam zapewnienie od producenta, że produkt nie pochodzi z plantacji genetycznie modyfikowanych i że posiada odpowiedni certyfikat.
Nasze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Dobierając surowce patrzymy również, aby nie były one testowane na zwierzętach. Preferujemy surowce z ECOCERTem."


nie chcę się czepiać, ale jednoznacznego "nie używamy składników testowanych" tutaj nie widzę
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 17:07   #3800
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez bierdonka Pokaż wiadomość
nie chcę się czepiać, ale jednoznacznego "nie używamy składników testowanych" tutaj nie widzę
Od marca 2009 w Unii obowiązuje zakaz przeprowadzania testów substancji kosmetycznych na zwierzętach i sprzedaży oraz importu kosmetyków zawierających takie substancje. Wyjątkiem są trzy rodzaje testów toksykologicznych (przeprowadzanych poza UE), ponieważ nie wypracowano jak dotąd w pełni zadowalających metod zastępczych. Dopiero od 2013 wszystkie badania mają być prowadzone metodami alternatywnymi, co zresztą wielu naukowców uznaje za mało realne, więc możliwe, że ostateczny termin zostanie przesunięty.

Podejrzewam, że bardzo trudno byłoby stworzyć kosmetyk mineralny zawierający wyłącznie składniki badane metodami alternatywnymi, jeśli sprowadza się substancje "z całego świata". Przykładowo, przejrzałam karty charakterystyki pigmentów i wypełniaczy modyfikowanych estrami jojoba i informacje toksykologiczne są albo niedostępne, albo zawierają dane uzyskane w testach na zwierzętach. Substancje mineralne łączone z aminokwasami sojowymi i woskiem jaśminowym oraz skrobią ziemniaczaną, uwodornioną lecytyną, uwodornionym olejem z limnanthes alba i skwalanem pochodzą od producenta francuskiego, więc możliwe, że nie były testowane na zwierzętach, ale na ten temat powinna się wypowiedzieć pani Sylwia (producent nie udostępnia MSDS w sieci).

Nawet jeśli składniki są testowane metodami alternatywnymi, to aby otrzymać certyfikat "cruelty free", trzeba spełniać jeszcze inne rygorystyczne wymagania. W przypadku małej polskiej firmy byłaby to raczej utopia. Wystarczy przejrzeć skromną listę producentów kosmetyków "cruelty free" dostępnych w Polsce - nie ma tu żadnej rodzimej firmy: http://www.gocrueltyfree.org/search/?product-type=cosmetics&country=19 5.
Z firm mineralnych jest EDM.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-09-29 o 19:17
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 06:47   #3801
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Jako użytkowniczka minerałów już od ponad roku chciałabym zająć głos w dyskusji prowadzonej nie wiedzieć czemu w zakładce „Pixie” odnośnie "prozdrowotnych i pro szkodliwych" właściwości minerałów (chyba w tym wypadku konkretnie tej firmy).
Tak jak Lorri słusznie przytacza różnego rodzaju szczegóły naukowe powstawania kosmetków – nie jest to sprawa ani oczywista ani prosta. Najbardziej w tym wszystkim przekonujacy jest jeden fakt, chęć sprzedaży podyktowany chęcią zarobku (co jest naturalnym prawem rynku, nie ma nic za darmo). Skoro jest popyt jest i podaż, pytanie tylko jak to się wszystko ma do jakości i bezpieczeństwa konsumentów. A no tak, że na ile konsument jest świadom tego co kupuje. A nie oszukujmy się, dotarcie do „prawdziwych” składów kosmetyków (i innych produktów tak samo) jest bardzo utrudnione. Bo to, że na opakowaniu wymienia się poszczególne składniki jeszcze o niczym tak naprawdę nie świadczy. I tu znowu odwołuję się do spostrzeżeń koleżanki Lorri zamieszczonych w tym i innych wątkach. Dlaczego ludzie, którzy pracują przy procesach produkcyjnych tak rzadko wypowiadają się pochlebnie o tym co się „tam” dzieje. Dlaczego sami nie kupują i polecają produkowanych przez siebie rzeczy (i nie mam tu na myśli tylko kosmetyków, a przedewszystkim żywność, którą każdy z nas musi jeść - czy tego chce czy nie). Bo rzeczywistość jest bardzo brutalna i chęć zapewnienia „nowości” wymusza działania do tej pory nieznane. Ludzie są w stanie zapłacić wiele za obietnice młodości, zdrowia i piękna. Więc wszyscy, którzy mają głowę na karku starają się te zapotrzebowanie zaspokoić. A że czasem (lub bardzo często) jest to mało przyjazne i nawet szkodzi, to już inna bajka. Pocieszające może być to, że ryzyko ponoszą wszyscy, do póki coś złego się nie stanie. Są kraje w których dobro konsumenta jest dobrem najwyższym i przegranie sprawy sądowej dla niektórych firm mogłoby się skończyć plajtą. Dlatego nie ryzykują fałszywych stwierdzeń, ale nie podają też całej prawdy.
Skoro Pani Sylwia tak rzetelnie podeszła do swojego projektu, nie rozumiem całej tej nagonki, która się tu momentami przewija. Jeśli jakiś produkt nam nie pasuje, to mamy na szczęście wybór i możemy go zmienić na inny. A pamiętajcie, że jaszcze nie tak dawno (powiedzmy w latach 60, 70-tych) kobiety używały takich chemikaliów do pielęgnacji twarzy o jakich dziś możemy tylko pomarzyć – i całe szczęście, bo pewnie duża cześć z nich dawno zmarła na raka skóry. Ale wtedy to nie był problem.

Edytowane przez lilianatoja2
Czas edycji: 2011-09-30 o 06:54
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 09:17   #3802
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Jeśli za nagonkę zostało uznane moje pytanie, przepraszam. Moje pytanie o testowanie na zwierzętach było podyktowane zwykłą ciekawością i tym, że chciałam zamienić będące cruelty-free EDM na produkt polski. No, a skoro mam wybór i sama decyduję jakim firmom płacę, dlaczego mam nie "wspomóc" firmy, która nie testuje?


Tak z innej beczki: czy, ktoś ma porównanie krycia i matowienia NF i Complexion Perfector?

Edytowane przez bierdonka
Czas edycji: 2011-09-30 o 09:19
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 12:47   #3803
ignorantka007
Zadomowienie
 
Avatar ignorantka007
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczyny, a jak się mają odcienie CDL do NF? Są takie same czy może któreś są jaśniejsze? Kusi mnie żeby wypróbować NF ale nie ma próbek i musiałabym kupić refill'a
ignorantka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 16:27   #3804
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Przez 3 dni malowałam się Complexion Perfector i na razie jestem bardzo na tak. Podkład jest lepszy niż NF i CDL jak dla mnie, także nie ma co go skreślać, bo jak widać opinie są różne, więc lepiej samemu sprawdzić choć jedną próbeczkę.

Więcej napiszę za kilka dni
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 09:21   #3805
Hazel_Eyed
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 091
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

hmm takie skrajne opinie, że muszę sama sprawdzić te nowe formuły - własnie kupilam kilka próbek i zobaczymy
jak potestuję to na pewno dam znać jaka jest moja opinia
Hazel_Eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 14:40   #3806
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

To ja może jeszcze raz pozwolę sobie zamieścić tutaj wypowiedź p. Sylwii (mam nadzieję, że naprawdę nie obrazi się na mnie, bo w sumie nawet nie pytałam się o zgodę o ‘upublicznienie’, a łatwiej jest mi to przykleić niż pisać to samo własnymi słowami)
a więc:
„Postanowiłam uzyskać dodatkowo certyfikaty o nietestowaniu od wszystkich producentów.

Na pewno EcoCert nie dopuszcza testów na zwierzętach, a oni badają nie tylko substancje ale również proces produkcji. Jeśli wymagane są testy na podrażnienia skóry lub śluzówki, przeprowadza się je na tzw. sztucznej skórze (EpiDerm Test), czyli komórkach skory ludzkiej hodowanych specjalnie w tym celu w laboratoriach. Podobnie z testami na drażnienie oka (EpiOkular Test).

Mam już zapewnienie od wszystkich producentów. Został mi jeszcze tylko jeden... czekam na informacje. Jestem pewna jednakże, że produkt nie jest testowany, gdyż posiada Ecocert.”


__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 18:26   #3807
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

o boże tak dawno tu nie zaglądałam ..i dobrze bo teraz mnie kusi ta nowa formuła
co prawdaż zapasik mam spory i wiernie kocham Lucy - ale i tak próbki pewnie kupię
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 19:06   #3808
bierdonka
Wtajemniczenie
 
Avatar bierdonka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: jestem czarownica wiec pewnie gdzies latam na miotle...
Wiadomości: 2 048
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
To ja może jeszcze raz pozwolę sobie zamieścić tutaj wypowiedź p. Sylwii (mam nadzieję, że naprawdę nie obrazi się na mnie, bo w sumie nawet nie pytałam się o zgodę o ‘upublicznienie’, a łatwiej jest mi to przykleić niż pisać to samo własnymi słowami)
a więc:
„Postanowiłam uzyskać dodatkowo certyfikaty o nietestowaniu od wszystkich producentów.

Na pewno EcoCert nie dopuszcza testów na zwierzętach, a oni badają nie tylko substancje ale również proces produkcji. Jeśli wymagane są testy na podrażnienia skóry lub śluzówki, przeprowadza się je na tzw. sztucznej skórze (EpiDerm Test), czyli komórkach skory ludzkiej hodowanych specjalnie w tym celu w laboratoriach. Podobnie z testami na drażnienie oka (EpiOkular Test).

Mam już zapewnienie od wszystkich producentów. Został mi jeszcze tylko jeden... czekam na informacje. Jestem pewna jednakże, że produkt nie jest testowany, gdyż posiada Ecocert.”


____
bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 19:34   #3809
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dopiero dzisiaj zerknełam w skład nowego podkładu i prawie spadłam z krzesełka (z wrażenia)
Interesuje się od lat minerałami(kamieniami półszlachetnymi) i marzył mi się podkład z turmalinem ,nawet kombinowałam jak go przemielić a tu taka niespodzianka,chyba nawet nie będę sie bawiła w próbki tylko refillka kliknę.
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 06:58   #3810
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Dopiero dzisiaj zerknełam w skład nowego podkładu i prawie spadłam z krzesełka (z wrażenia)
Interesuje się od lat minerałami(kamieniami półszlachetnymi) i marzył mi się podkład z turmalinem ,nawet kombinowałam jak go przemielić a tu taka niespodzianka,chyba nawet nie będę sie bawiła w próbki tylko refillka kliknę.
Teraz to juz musisz powiedziec dlaczego
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 13:42:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.