Jasny podkład - zbiorczy - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 20:42   #2731
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

ten nyx to jakaś dziwna sprawa, ja mam chyba stara wersje Pale, mój nie jest lejący się, chociaż chyba był sama już nie pamiętam kurcze... w kazdym razie nie jest ale mam wrażenie, że nie trzyma się skóry w sensie rozprowadzania, właśnie robi smugi, wydaje mi się, że jednak trochę kryje ale może dlatego, że mój taki "ścięty". j anim teraz rozbielam delikatnie revlon, delikatnie bo jest tępy. dla mnie tez wyznacznikiem jasności jest Gosh postaram się jutro zobaczyć tego swojego nyxa na kawałku twarzy i może wkleję tylko właśnie jak pamiętam to trafiają się dziewczynom różne konsystencje
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 20:49   #2732
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
A te podkłady z Illa to jakie numerki?
Odpowiem za rousse: 105 i 115

Co do podkładów mineralnych, to faktycznie - można je łączyć i uzyskiwać fajne kolory. Z podkładami tradycyjnymi to ruletka - może zdarzyć się coś dziwnego, jakaś reakcja chemiczna która skasuje produkt ( chyba wspominałam, że łącząc 2 płynne podkłady zmarnowałam je; zaszła reakcja i mój podkład za dwie stówy zamienił się w kisiel)...

A tutaj mój bardziej udany twór. Składa się w dużej mierze z białej lucyny, białego undead foundation, french vanilla blusche i któregoś meow (chausie 0?). Jak widać w skórę wtapia się rewelacyjnie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0297.jpg (48,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0298sd.jpg (22,4 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0299.jpg (19,4 KB, 49 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 21:56   #2733
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
O ja. Masz wszystkie rozświetlacze, o jakich marzyłam. Mogłabyś porównać Inglota, Viperę, Body Shop i Elfa? Będę ogromnie wdzięczna, od dłuższego czasu poluję na rozświetlacz w formie kremu i nie wiem, który wybrać.
gdzieś już tu swatcha rozświetlaczy dawałam, poszukam na dysku...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 21:59   #2734
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

rousse, a jak Twoje wrażenia? Który najfajniejszy?


Znalazłam ten post ale zdjęć nie ma. Może zniknęły po problemach technicznych z Wizażem?
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2011-02-05 o 22:16 Powód: dopisek
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 22:05   #2735
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Nyx, tak słabo kryje? O kurczę... I jest tak kiepsko jakościowy? To rozwiałaś moje wątpliwości. Nie będę już nim sobie zaprzątać głowy...
Nie powiedziała bym, że jest kiepski jakościowo. Ja musiałam trochę się namęczyć, żeby znaleźć sposób, żeby dobrze wyglądał. Dla mnie ostatnio krycie formuły Intensive EDMu jest niezadowalające, bo moja cera szaleje.
Pamiętam Quench, że pisałaś kiedyś, że w na którymś stanowisku Bobbi Brown powiedziano Ci, że nie ma w Polsce odcienia 00 i jest to jednak prawda jeśli chodzi o większość podkładów.
Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
ten nyx to jakaś dziwna sprawa, ja mam chyba stara wersje Pale, mój nie jest lejący się, chociaż chyba był sama już nie pamiętam kurcze... w kazdym razie nie jest ale mam wrażenie, że nie trzyma się skóry w sensie rozprowadzania, właśnie robi smugi, wydaje mi się, że jednak trochę kryje ale może dlatego, że mój taki "ścięty".
Milk mój NYX też nie jest lejący, jest trochę bardziej tępy od Burżuja, ale mam wrażenie, że dzięki temu dużo lepiej się utrzymuje.
Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
O ja. Masz wszystkie rozświetlacze, o jakich marzyłam. Mogłabyś porównać Inglota, Viperę, Body Shop i Elfa? Będę ogromnie wdzięczna, od dłuższego czasu poluję na rozświetlacz w formie kremu i nie wiem, który wybrać.
Lemka przepięknym rozświetlaczem płynnym do jasnej cery (i w sumie do prawie każdej) jest MoonBeam z Benefitu, chociaż sama myślę też na tym z Inglota (mam róż z Inglota w takiej formie i jest cudowny).

A teraz zastanawiam się czy zamówić Illamasque (teraz kompletnie nie wiem jaki kolor) czy kupić ten większy stick z Bobbi Brown.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 22:18   #2736
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Szabik, oglądałam te rozświetlacze z Benefita i dla mnie one nie są warte tyle ile kosztują. Nic specjalnego. Chociaż możliwe, że nastawiałam się na cudo, a wtedy zawód tym większy.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 22:32   #2737
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Szabik, oglądałam te rozświetlacze z Benefita i dla mnie one nie są warte tyle ile kosztują. Nic specjalnego. Chociaż możliwe, że nastawiałam się na cudo, a wtedy zawód tym większy.
Mnie też jakoś nie powaliły. Długo czaiłam się na high beama, już go nawet chwyciłam i wlokłam w swoich szponach w kierunku kasy, ale w ostatniej chwili się rozmyśliłam...

A nyx jakie daje wykończenie? Matowe, czy satynowe? Wymaga utrwalania pudrem? Migruje po skórze? Spływa z sebum? Jaki jest w konsystencji? Silikonowy, taki aksamitny czy może lekko pudrowy, "suchy"?
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 00:03   #2738
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

oj z aksamitem on nic nie ma wspólnego, raczej taki suchy, mój przynajmniej taka pasta... benefity w necie (np. na all) sa o wieeeeele tańsze, ja myślę o różu tym wodnistym. minerały maja piękne kolory ale to nie dla mnie, potrzebuje normalnego maziajca.
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 01:00   #2739
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mnie też jakoś nie powaliły. Długo czaiłam się na high beama, już go nawet chwyciłam i wlokłam w swoich szponach w kierunku kasy, ale w ostatniej chwili się rozmyśliłam...

A nyx jakie daje wykończenie? Matowe, czy satynowe? Wymaga utrwalania pudrem? Migruje po skórze? Spływa z sebum? Jaki jest w konsystencji? Silikonowy, taki aksamitny czy może lekko pudrowy, "suchy"?
Mnie akurat HighBeam powalił, bo wygląda na mnie dokładnie tak jak chciała bym, żeby wyglądał rozświetlacz. Inne rozświeltacze Benefiitu na mnie wrażenia nie zrobiły, chociaż dobre opinie ma Hollywood Glow (?), ale obawiam się, że na mnie może być za ciemny.
Wykończenie NYXa jest wg. mnie satynowe, ja wszystkie podkłady płynne muszę utrwalać pudrem, inaczej świece się straszliwie. Trzyma się całkiem nieźle, nie oczekuje od podkładów płynnych, żeby trzymały się cały dzień, ale na pewno dłużej i lepiej od Bourjois HM (mogę się powoływać praktycznie tylko na ten płynny podkład, bo nic innego nie miałam). U mnie trzyma się względnie przez kilkadziesiąt minut na nosie w miejscu, gdzie opierają się okulary (okularnicy pewnie wiedzą, że w 5, góra 10 minut podkład z tego miejsca znika). Sama konsystencja nie jest jakoś wybitnie tępa, ale na pewno nie "aksamitna" (a ja typowej silikonowości w podkładach nie lubię).
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 08:20   #2740
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

O, to bardzo dobrze że nie jest taki silikonowy. Zdecydowanie wolę ostatnio podkłady bardziej pudrowe, które szybko zastygają na skórze; takie jak np true match l'oreala.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:24   #2741
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
ten Lancome podróbka jak nic...
Daję fotki mojej obecnej bladej kolorówki (łącznie z korektorami i rozświetlaczami ) z podkładów używam tylko illa i minerałów obecnie
Ten z body shop mam dzieki jednej miłej wizażnce
Ten korektor Inglota jest naprawdę taki jaśniutki?
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 09:32   #2742
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
O, to bardzo dobrze że nie jest taki silikonowy. Zdecydowanie wolę ostatnio podkłady bardziej pudrowe, które szybko zastygają na skórze; takie jak np true match l'oreala.
A ja właśnie nie cierpię True Matcha, podkreśla mi każdą skórkę niestety. W ogóle ja nie przepadam za pudrowymi podkładami. Właśnie zastanawiam się nad podkładami z Inglota i nie wiem który wybrać. Czy ten biały czy ten z pompką.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:41   #2743
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Ten korektor Inglota jest naprawdę taki jaśniutki?
nom, jest biały a drugi baardzo jasno-żółty
znalazłam na dysku fotki rozświetlaczy, choć niektórych tu nie ma, więc później dorobię zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg highli.jpg (60,0 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hili.jpg (83,9 KB, 61 załadowań)
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:53   #2744
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Eh I tak najlepsza jest illamasqua RF 105. Ten podkład powinien zostać podkładowym odkryciem roku 2010
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 10:27   #2745
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
nom, jest biały a drugi baardzo jasno-żółty
znalazłam na dysku fotki rozświetlaczy, choć niektórych tu nie ma, więc później dorobię zdjęć

To ja widzę, że Inglot daje najmocniejszy efekt. Jak kiedyś miałam próbkę tego rozświetlacza, to mieszałam go z podkładem i wtedy podkład ładnie się rozjaśniał i dawał efekt glow.

To ja jeszcze poczekam na Viperę i The Body Shop. CHociaż z TBS kusi mnie taki rozświetlacz, który jest w kilku kolorach. Widziałam taki ładny jasnobeżowy, bo wydaje mi się, że wyglądałby naturalniej niż biały na mojej żółtej karnacji.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 10:43   #2746
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Z tymi rozświetlaczami z TBS to jakaś tajemnicza sprawa. Ostatnio jak byłam w TBS po swoje kulki, to rozświetlacze w kremie wyparowały z półek. Został tylko ten biały Różowego i dwóch beżowych nie widziałam. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy brak towaru
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 11:46   #2747
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Również mam jasną cerę i nie mogę znaleźć idealnego podkładu. Obecnie używam podkładu Pharmaceris Ivory, ale ten odcień jest dla mnie za ciemny
Czy któraś z was go uzywała i zna jakiś podkład jasniejszy o jeden odcień od Pharmaceris do ok.50 zł ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks

Edytowane przez Mademoiselle_Pauline
Czas edycji: 2011-02-06 o 11:49
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 13:09   #2748
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Również mam jasną cerę i nie mogę znaleźć idealnego podkładu. Obecnie używam podkładu Pharmaceris Ivory, ale ten odcień jest dla mnie za ciemny
Czy któraś z was go uzywała i zna jakiś podkład jaśniejszy o jeden odcień od Pharmaceris do ok.50 zł ?
powiedz jeszcze, czego oczekujesz od podkładu
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 13:41   #2749
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Dziewczyny, skoro was w miarę regularnie podczytuję , to chciałam się podzielić swatchem porównującym Elemong i MFE HD 15
Miał być to odcień jasny (z tonami różowymi). Przy Elemongu wyszdł beżowo. Ciekawe jak w takim razie wypada kolor 117 (z tonami neutralnymi)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP2075.jpg (24,6 KB, 112 załadowań)
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 13:51   #2750
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, skoro was w miarę regularnie podczytuję , to chciałam się podzielić swatchem porównującym Elemong i MFE HD 15
Miał być to odcień jasny (z tonami różowymi). Przy Elemongu wyszdł beżowo. Ciekawe jak w takim razie wypada kolor 117 (z tonami neutralnymi)
wygląda jasno, tylko rzeczywiście beżowo/brzoskwiniowo
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 13:57   #2751
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
powiedz jeszcze, czego oczekujesz od podkładu
Nie może mieć drobinek, nie musi matować - od tego mam puder, chcę żeby był kryjący, ale jednocześnie żeby nie tworzył maski na twarzy
Mam cerę wrażliwą, normalną ze skłonnościami do mieszanej
A więc podkład nie może wysuszać. Nie mam pojęcia jaki odcień ma moja cera, ale na pewno nie jest żółtawa.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 17:09   #2752
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Nie może mieć drobinek, nie musi matować - od tego mam puder, chcę żeby był kryjący, ale jednocześnie żeby nie tworzył maski na twarzy
Mam cerę wrażliwą, normalną ze skłonnościami do mieszanej
A więc podkład nie może wysuszać. Nie mam pojęcia jaki odcień ma moja cera, ale na pewno nie jest żółtawa.
"Ivory" Revlonu i "Porcelain" Gosh-a. Te są najmocniej kryjące i jasne. No i kosztują w granicach 50 zł.
Możesz też pogrzebać w minerałach...

Dziewczyny, jako, że na KWC od jakiegoś czasu "króluje" Pro Longwear MAC-a postanowiłam zdobyć próbkę podkładu i pokazać Wam, czy mamy w MAC-u czego szukać. No więc część z nas chyba nie ma...
Przed Wami NC 15:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0310.jpg (45,3 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0314.jpg (49,3 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0316.jpg (49,4 KB, 150 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 19:24   #2753
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Dla mnie kolor jest różowy no i rzeczywiście raczej nie dla bladolicych.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 20:07   #2754
marta179
Raczkowanie
 
Avatar marta179
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 246
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Fuu jaki MAC pomarańczowy
Do dziewczyn, które tak jak ja mają mocno żółtą kurczakowatą szyję i różową twarz wiecie co chyba najbardziej żólty podklad z plynnych jaki udało mi się testować to jednak Armani(mialam tylko luminous silk). Pan w Douglasie dał mi i 2 i 3, twierdząc że 3 jest bardziej żółta. I miał rację. Ciężko mi dostrzec różnicę w jasności, nie widzę żeby 3 wypadała na mnie ciemniej, a jest trochę bardziej żółta. Pomyślę nad pełnowymiarowym
Z tym, że w zimie wszystko co mam na paszczy zamienia się w niewiadomo co albo znika. Ostatnio używałam tylko Benefita(boi-inga i get even) i byłam w szoku dzisiaj rano przy dziennym świetle jak zobaczyłam jak bardzo get even mnie wybiela! nie wiem czy to możliwe żebym przyciemniała nie widując słońca i prawie nie przebywajac w dziennym świetle. Get even jest naprawdę bardzo jasny i żółty, a jak wyglądam trupio biało, tak niezdrowo
marta179 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 20:08   #2755
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
"
Miałam ten CS i na "mojej" ręce nie wyglądał aż tak "biało"
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 21:01   #2756
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

dziewczyny, ten podkład kryjący z Flormaru, który to ponoć taki mega jasny jest, pojawił się na allegro: http://allegro.pl/flormar-podklad-kr...446528957.html
tylko coś dziwnego jest w tej aukcji na tych pseudo-swatchach, bo najjaśniejszy jest na nich Natural Ivory, a ponoć najjaśniejszy jest Porcelain Ivory, nawet logika na to by wskazywała...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 21:05   #2757
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Miałam ten CS i na "mojej" ręce nie wyglądał aż tak "biało"
Kwestia doboru koloru przez aparat, później karty graficznej i monitora Dla mnie ST-02 jest ciągle zbyt ciemne. A MAC mnie rozwalił po prostu... Taaki ciemny. A szkoda, bo ma fajną konsystencję. Na początku to taka emulsja, a potem zastyga dając pół-matowe wykończenie.

I jeszcze jedno - dziewczyny - ostrzegam przed podkładem Givenchy Photo'perfexion Light. Sprawdzałam dzisiaj odcień w Sephorze... I jestem w szoku! Miałam już dziesiątki podkładów i jeszcze nie spotkałam takiego tworu jak on...
Biorę tester, odlewam sobie kropelkę i idę do lustra. Kolor ładny (nr 1 na testerze, nie znam nazwy a nie chce nikogo wprowadzać w błąd twierdząc że to light porcelain) taki jasny, ciepły beż. Rozcieram na policzku i doznaję szoku - kolor się utlenia na moich oczach! Z jasnego beżu robi się bardzo żółty beż... Ba, na mojej mlecznobiałej gębie po prostu pojawiła się ciemna, żółtawa plama, w dodatku intensywniejsza tam, gdzie było więcej podkładu...
Tak więc podkład doradzam tylko tym dziewczynom, które:
a) maja wyraźnie żółte lub brzoskwiniowe tony,
b) nie maja dużego problemu ze znalezieniem odpowiednio jasnego podkładu (bo ten w rzeczywistości jest jeszcze ciemniejszy niż klasyczny Photo' Perfexion o odcieniu 03 Sand).
Duże, duże rozczarowanie
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 07:07   #2758
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
"Ivory" Revlonu i "Porcelain" Gosh-a. Te są najmocniej kryjące i jasne. No i kosztują w granicach 50 zł.
Możesz też pogrzebać w minerałach...
Niestety Revlon mi nie pasował, do suchej był za tłusty, a po wersji dla cery tłustej miałabym pewnie okropnie przesuszoną twarz.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 09:57   #2759
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
dziewczyny, ten podkład kryjący z Flormaru, który to ponoć taki mega jasny jest, pojawił się na allegro: http://allegro.pl/flormar-podklad-kr...446528957.html
tylko coś dziwnego jest w tej aukcji na tych pseudo-swatchach, bo najjaśniejszy jest na nich Natural Ivory, a ponoć najjaśniejszy jest Porcelain Ivory, nawet logika na to by wskazywała...
Bo oni mają dwie tonacje w podkładach Te pierwsze numery są żółte, a te od 05 bodajże są różowe.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 10:04   #2760
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Bo oni mają dwie tonacje w podkładach Te pierwsze numery są żółte, a te od 05 bodajże są różowe.
zapomniałam o tym choć te swatche są nadal bardzo nieprzejrzyste. warto się skontaktować ze sprzedawcą. ciekawe, czy ten matujący Fair Ivory jest taki jasny, jak sprzedawca twierdzi pozostaje mi czekać. dzisiaj powinien przyjść. już naładowałam aparat, żeby móc od razu zrobić swatcha
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.